Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59401) Cancer


Cancer
senior tag

Sziasztok,

Egy olyan problémám lenne, hogy újratelepítettem a Win7-et. Már a frissítéssel is voltak gondjai, itt kaptam segítséget hozzá, de végül az is meglett.
Viszont most a máásodik program írja már ki amikor telepíteni akarom (Ballerburg és FarCry) :D , hogy lépjek be mint adminisztrátor és próbáljam újra?? :F
A Ballerburg nem is települ a FarCry települt, configuráltam, de nem indul a fenti ok miatt.

Egyszer sem volt több felhasználó a gépen. Mindig csak egyet használtam. Azt hittem ilyenkor az a rendszergazda is... (?)

Tudnátok segíteni?

Előre is köszi!

(szerk.)

Csak az én fiókom van a vezérlőpultban és Rendszergazdaként van megjelölve.

(szerk.2)

Admin engedélyezés

Próbáltam (volna) ezt, de!
1/ /Kezelés/Rendszereszközök --> Nincsen Helyi felhasználók és csoportok (Local Users and Groups)
2/ secpol.msc--> Nincs Helyi házirend (Local Policies)
3/ ismeretlen parancs az activate:yes Illetve felajánl segítséget, hogy írjam be a NET HELPMSG 3506 aztán erre azt írja, ilyen nem létezik.... :(

[ Szerkesztve ]

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#59402) Doky586 válasza Cancer (#59401) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Filekezelő, jobb egérgomb, és a 2.-at választva indítsd a programot..

[ Szerkesztve ]

(#59403) Cancer válasza Doky586 (#59402) üzenetére


Cancer
senior tag

:W :C :R

Köszi!

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#59404) Cancer válasza Doky586 (#59402) üzenetére


Cancer
senior tag

Nem indul el... :(

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#59405) quailstorm válasza Cancer (#59404) üzenetére


quailstorm
nagyúr

kapcsold be a beépített rendszergazda fiókot és fúrj onnan
CMD rgazdaként
net user Rendszergazda /active:yes

(#59406) jeni


jeni
félisten

Üdv
Ha bármely alkalmazást megnyitok akkor rövidesen az asztalon nagyban megtekintve maga a menüt nem lehet kezelni vagyis bármely ikonra kattintok nem is reagál. Sőt a bongi van megnyitva akkor is lefagy egyes részei. Pl.: nem is lehet a piros ikszre kattintani sőt kicsinyített módban sem tehető,mert abszolút pa8ssziv lesz vagyis mintha nem lenne ott semmi. Egyszerűen érzéketlen. A memtest lefutattom de most 49%, van de 0% hiba még. Hiba csak akkor van ha valami alkalmazás nyitott és az asztalon van teljes méretben. Az egér az megy mozgatható ide oda,az óra az működik.
Mi lehet az oka? Megoldás?

(#59407) oke válasza lalakov (#59393) üzenetére


oke
senior tag

Sziasztok!

Én is ezzel szenvedek, letöltöm a fájlokat, de mikor elindítom őket, kiírja, hogy frissítések keresése a számítógépen és csak keres, de nem telepít:

(#59408) Kékes525 válasza oke (#59407) üzenetére


Kékes525
félisten

Olvass vissza, erre én is és még sokan mások is adtak tanácsokat. Nem kell sokat vissza olvasnod. Maximum 15 hozzászólás és az első javaslat megvan, nem nagy ügy.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59409) oke válasza Kékes525 (#59408) üzenetére


oke
senior tag

Megoldódott, köszönöm. Nem leállítottam a windows updatet, hanem letiltottam. Figyelmetlen voltam...

(#59410) nfsu17


nfsu17
veterán

Hello.

Valamiért nem megy a win alvó állapotba a beállított X idő után újabban.
Eddig ment.
Mind2 helyen be van állítva az idő (séma+azon belül a speciális), de csak a monitor kapcsol ki, a gép megy.
Kézzel persze alvóba megy és úgy is marad.

Mi tudná megmondani mi fogja meg?

(#59411) iref-h


iref-h
tag

Előzmény:win 10 fel, majd visszs a win 7-re, még időben. A "C" gyökérben mintha új mappát fedeztem volna fel "7d98...nagy csomo szám...3d57" A könyvtárban 2 tömörítvény: wsusscan cab és jlokwindows6.1-kb316 664-x64 cab, xml és txt fájlok. Szerintetek letöröljem ezeket?

(#59413) #59070464


#59070464
törölt tag

Regisztracio nelkul le tudom tolteni megbizhato vagy inkabb valamilyen hivatalos forrasbol (torrent nem opcio), az alabbi Windows verziokat checksum fileokkal egyutt?

- 7 enterprise x64 english
- 7 enterprise x64 hungarian
- 7 enterprise x86 hungarian

:R

[ Szerkesztve ]

(#59415) Syl válasza #59070464 (#59413) üzenetére


Syl
nagyúr

Én pár hete az Ultimate x64 hun sp1-et töltöttem le az MS oldaláról. Persze csak miután beírtam a sorozatszámomat.

De itt is vannak cuccok

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#59417) #59070464


#59070464
törölt tag

(#59414) King Unique
Azert, mert ebben benne van minden lenyeges funkcio, ami a professional vagy az ultimateben megtalalhato. A kulonbseg csak az, hogy nem toltoget le magatol dolgokat (pl. a csodalatos windows 10-t), hiszen enterprise. Tool nem jo hala istennek > Linux.

(#59415) Syl
Az elfelejtettem irni, hogy szigoruan csak m$ altal kiadott verziok johetnek szoba.

[ Szerkesztve ]

(#59418) King Unique válasza gaara01 (#59416) üzenetére


King Unique
titán

Az a biztos, de elég lehet csak az összes után megtenni. SSD-nél mondjuk hamar megvan a restart + a rendszer felállása, de HDD esetén már nem lenne türelmem kivárni.

(#59417) NewmanHD: és ezeket talán mind ki is használod, illetve van hozzá legális licence? Ha már annyira ragozva van a tiszta forrásból való telepítő. A W10 ingyenes upgrade meg már rég lejárt és nem fogja csak úgy letölteni, frissíteni stb.

(#59419) #59070464 válasza King Unique (#59418) üzenetére


#59070464
törölt tag

Ez csak egy pelda volt, hogy mikor idealisabb az enterprise a masik kettovel szemben.

(#59420) csaba951 válasza #59070464 (#59413) üzenetére


csaba951
veterán

Fordulj bizalommal a munkahelyed IT csoportjához! :)

(#59422) #59070464 válasza csaba951 (#59420) üzenetére


#59070464
törölt tag

Ha erre valaszolnom kellene, az humoros lenne. De tenyleg. :)

(#59423) tpeter77 válasza #59070464 (#59413) üzenetére


tpeter77
addikt

van egy Windows ISO Downloader.exe nevű program, ezzel letöltheted a MS oldaláról ezeket az iso fájlokat.

(#59426) Tamy


Tamy
senior tag

Egy meglehetősen érdekes problémám van, igazság szerint még az sem biztos, hogy ebbe a topicba való:

Az itthoni gépemen (Win 7 Pro x64) akár címsorból keresésnél, akár a google.com-ot (vagy .hu-t) megnyitva bármit keresek hiányzik a Beállítási lehetőség, és a Keresőeszközök is (csak magyar nyelvű találatok pl.). Mindezt Chrome és IE 11 alatt is tapasztalom, normál és privát módban is.

Ugyanakkor másik gépeken akár szintén Windows 7 x64, akár Windows 10, akár Xubuntu 16.04 LTS alatt Chrome alól nézve megvan minden:

A Windows 7-es gépeken 53.0.2785.116 m verziójú Chrome van, a Xubuntun pedig 53.0.2785.89 (64-bit).

Mi okozhatja ezt?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#59427) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok,

Z170 Pro4 alaplap, illetve Win 7 x64 párossal kapcsolatban lenne egy kérdésem. Év elején mikor megvettem az konfigot, akkor elég nagyot szívtam vele. Először az volt hogy nem tudtam Win-t felrakni, aztán ezt megoldottam úgy hogy beleintegráltam a Win 7-nél a boot.wim-be az usb 3.0 drivereket. Szépen fel is ment a Win.
Utána jött a következő csalódás, ami az volt hogy betöltött az asztal, viszont az istenért sem akart a gép egyetlen egy pendrive-ot sem felismerni. Dughattam én bárhova, bármilyen portba, nem ismerte fel. Csak úgy tudtam felrakni az USB 3.0 drivert hogy előkotortam a régi dvd íróm, és lemezről felrakva az usb 3.0 drivert már minden flottul ment.
Elvileg ha integrálom a boot.wim-be az USB 3.0 dirvert, akkor az nem kerül fel a win telepítéssel együtt? Vagy mitől lehet hogy nem ismert fel egyetlen egy pendrive-ot sem? Csak ha következőnek ilyenbe futok, akkor próbálom megelőzni a dolgot, ezért kérdezem meg hogy van-e erre valamilyen megoldás?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#59428) Doky586 válasza jozsi252 (#59427) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Elvileg ha integrálom a boot.wim-be az USB 3.0 dirvert, akkor az nem kerül fel a win telepítéssel együtt? "

Természetesen nem. Az installálás az install.wim -ből történik...

[ Szerkesztve ]

(#59429) jozsi252 válasza Doky586 (#59428) üzenetére


jozsi252
veterán

Akkor elvileg van arra is megoldás hogy az install.wim-be integráljam az USB drivert, és akkor nem szívok legközelebb annyit mint múltkor?

iPhone 13 Pro Max

(#59430) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok! Az alapértelmezett ikonokat hogyan tudom visszaállítani? Gőzöm sincs miért állítódott át a sajátgépben a két meghajtó ikon.

[ Szerkesztve ]

S23

(#59431) westlake válasza jozsi252 (#59429) üzenetére


westlake
félisten

Miért olyan fontos az install.wim-be egy USB drivert integrálni, ha a Windows telepítése után setuppal, vagy éppen eszközkezelővel is fel lehet az adott drivert telepíteni? :F

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#59432) westlake válasza Doky586 (#59362) üzenetére


westlake
félisten

"A moddolt/integrált/torrentes ISO még napokig keresné a frissítéseket."

Ne írj hülyeséget. Talán kipróbáltad az összes integrált telepítőt? Nem hiszem. Most telepítettem fel egy júniusi verziót, ami nyolc (8) perc alatt megtalálta az elmúlt három havi adagot (~19 darab frissítés).
Az nem baj, ha valaki nem tud valamit, az viszont igen, ha úgy tesz, mintha tudna, közben pedig félreinformál másokat.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#59433) tpeter77 válasza jozsi252 (#59429) üzenetére


tpeter77
addikt

szia,
ezzel küzdöttem én is. Mert azt hittem, hogy ha USB3.0 portról telepítem a Win7-et, akkor kitudja mennyivel gyorsabban le fog menni a telepítés. De nem... Igazából alig van észrevehető különbség.
Van egyébként program, amivel be lehet integrálni a WIM fájlba a drivereket, de mégiscsak azt tartanám jobb megoldásnak, ha
win7 install után felteszed az alaplapi INF drivereket
usb, vga, hálókártya driver
aztán a frissítések
plusz a fontosabb programok
végezetül készítesz egy image fájlt (mondjuk Macrium Reflecttel) és innentől kezdve 15 perc alatt van egy visszaállítható rendszered.
Jelenleg vírusokat tesztelek, hogy az egyes víruskeresők mit csinálnak a különféle programokkal, és ha bajba kerülök elég egy negyed óra plusz a víruskereső telepítése és kész a komplett rendszer visszarakás.

(#59434) FF23 válasza tpeter77 (#59433) üzenetére


FF23
senior tag

Nekem valahogy úgy rémlik, hogy a telepítés kezdetekor eljutottam a haladó beállítások->illesztőprogram hozzáadásához, akkor az itt hozzáadott (kibontott) drájvereket már használja telepítéskor és utána is megmarad.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#59435) efi99


efi99
senior tag

Eközben a statisztikákban: http://gs.statcounter.com/#os-HU-daily-20160821-20160919 :K

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#59436) krealon válasza alex devil (#59430) üzenetére


krealon
veterán

"Az alapértelmezett ikonokat hogyan tudom visszaállítani? Gőzöm sincs miért állítódott át a sajátgépben a két meghajtó ikon."

Meghajtok ikonjainak csereje illetve visszaallitasa lepesrol lepesre:
Windows 7: Drive Icon - Change

(#59437) tpeter77 válasza FF23 (#59434) üzenetére


tpeter77
addikt

Nálam sajnos ez nem vezetett megoldásra. Minden drivert kibontottam, felmásoltam a D meghajtóra (HDD 2 felé van szedve C és D, utóbbin az install, C-n a rendszer).
sajnos nem volt jó :( A 90%-át a programoknak a szűz Win7-re telepítettem fel, de utána minden tök jó lett.

(#59438) Laraxior


Laraxior
titán

Azt meg tudom nézni Windows alatt, hogy egy adott meghajtó bootolható-e? Tehát tudok-e rá Windows telepíteni. :R
Illetve, ezt hogyan tudom kideríteni, anélkül, hogy elkezdeném telepíteni az oprendszert. BIOSban nem látom a meghajtók között :W
(Két SSDről lenne szó, az egyik az alaplapi M.2 foglalatban van, a másik pedig egy PCI-E-M.2 adapterben, de mindkettő PCIE vezérlőn van, tehát nem satás. )

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#59439) jozsi252 válasza westlake (#59431) üzenetére


jozsi252
veterán

Csupán azért fontos mert telepítés után, bárhova dugtam pendrive-ot nem ismerte fel a gép. És ha nem lett volna itthon dvd íróm, akkor halvány lila fogalmam sem lett volna hogy rakjam fel az usb 3.0 drivert. A lapon csak usb 3.0 portok vannak, a ház előlapján van 2.0 port, de oda is hiába dugtam a pendrive-okat nem ismerte fel egyiket sem a gép.
Amikor felraktam az usb 3.0 drivert, utána már szépen felismert minden. Szóval ezért fontos, lenne fontos.. legalábbis számomra.

(#59433) rokafiu77

Én nem azért telepítettem USB 3.0-ról mert reménykedtem hogy gyorsabban felmegy a Win 7, hanem azért mert CSAK USB 3.0 portok vannak a lapon (Z170 Pro 4).

Szóval itt a fő problémám megmaradt, hogy Win 7 install után egy USB-s eszközt sem ismer fel a gép, csak ha már a driver fent van. Szóval egyelőre dvd író nélkül elég cinkes..

iPhone 13 Pro Max

(#59440) Doky586 válasza jozsi252 (#59439) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha előre gondolkodsz, akkor felmásolhatod legközelebb a másik hdd-re vagy másik partícióra a drivereket (USB3, LAN, stb), arra amit nem fogsz legyalulni a telepítővel...

vagy vegyél elő egy LiveLinux, Win10PE pendriveot amire felmásoltad a drivereket, arról bootolva átmásolod a sata hddre a drivereket..

[ Szerkesztve ]

(#59441) FF23 válasza jozsi252 (#59439) üzenetére


FF23
senior tag

Ezt nézd meg, hátha jó. A leírásban ott van, hogy a DISM utulity-vel hogy lehet megoldani. Mármint, hogy a boot és az install.wim-be is bent legyen.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#59442) cettlee


cettlee
őstag

hali!

beraktam egy uj ssd-t a régi mellé, a windows felismerte, az eszközkezelőben is benne van de a sajátgép nem látja. biosban is enabled-re állitottam. mi a teendő? kell valami partition magic?

(#59443) westlake válasza jozsi252 (#59439) üzenetére


westlake
félisten

Így már teljesen megértem a dolgot. Nem tudom nálad hogy van, de én már több notebook BIOS-ában láttam olyan funkciót, hogy az USB3.0-ás portot le lehetett "butítani" USB2.0-ás portra. Gondolom pontosan az ilyen problémák elkerülése végett. Egyébként neked is csak ajánlani tudom az olyan integrált Windows 7-es telepítő(ke)t, aminek Windows 10-es a telepítésvezérlője. Ugyanis abban már sokkal több driver van beépítve. Ettől függetlenül így is elképzelhető, hogy az ilyen telepítő sem jelentene megoldást, mivel pont ma találkoztam egy olyan (olcsóbb) notebookkal, aminek hiába dugtam az USB3.0-ás portjába a telepítőt, az meg sem jelent a boot menűben. Kénytelen voltam USB2.0-ás portról telepíteni. Nem mintha azzal bármi baj lenne egyébként.

Play nice!

(#59444) alex devil válasza krealon (#59436) üzenetére


alex devil
senior tag

:R

S23

(#59445) yanna válasza cettlee (#59442) üzenetére


yanna
őstag

Ez megvan?

(#59446) cettlee válasza yanna (#59445) üzenetére


cettlee
őstag

nincs meg , holnap megnézem köszönöm szépen

(#59447) King Unique válasza jozsi252 (#59439) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy általában az USB 3.0 driver elvileg ahhoz kell, ahogy az USB 3.0 portok működjenek 3.0 módban. Anélkül pl. nálam Win7 alatt is működnek 2.0 módban, illetve a sima 2.0 portok meg pláne. Továbbá itt még az alaplapi chipset driver is fontos lehet. De persze az adott hardveres / szoftveres környezet miatt ugye lehetnek eltérések...

[ Szerkesztve ]

(#59448) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Lenovo TP T420i-n, Win7 64 Pro, elkezd szakmányban frissítést telepíteni (be van kapcsolva automatikusra, elvileg minden frissítés fent kellene legyen). Windows indítása képernyő, majd fekete képernyő, egérkurzorral, néha hdd dolgozik, de nem használható semmi, nem ír ki semmit. Csökkentett módban látom, hogy a mai nap vagy 100 frissítést tolt fel. Hogyan lehetne kilőni?

42

(#59449) #10234880


#10234880
törölt tag

hali. itt valaki mutatott win update progit win 10-re? vagy hol láttam azt, hogy mintha win 7 update lenne, és tudom korrigálni,hogy milyen frissítések jöjjenek le, és melyek nem.meg el is lehet őket rejteni. Valaki?

[ Szerkesztve ]

(#59450) westlake válasza #10234880 (#59449) üzenetére


westlake
félisten

Talán...

Play nice!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.