Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59051) dokee78 válasza Doky586 (#59047) üzenetére


dokee78
félisten

Nincsenek is rajta játékok,gondolom letiltotta a rendszer gazda.

(#59052) Doky586 válasza dokee78 (#59051) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

https://www.solitr.com/

XP-n még volt 7-ből kivették..[link]

(#59053) tpeter77 válasza anorche1 (#59050) üzenetére


tpeter77
addikt

deszka modellről van szó :)
alaplap+proci rajta a dobon, rádugva egy táp. Az alalapra csak hdd, memória, pendrive, bill, egér van dugva és vga kábelen lóg a monitor.
Ennyi, semmi más egyéb.
Tesztelésre használom, hogy a különféle víruskeresők mennyire fogják vissza a gépet.
Újrahúztam sokadjára a win-t, de ma az új pendrive-ról telepíteném fel a Win7-est és nem megy.
Sandisk Extreme usb3.0 a pendrive.
Most vagy a pendrive-ról nem műxik rendesen a windows, vagy passz.... megpróbálom majd a régi pendrive-al, azzal jó volt - Sandisk Ultra usb3.0
vagy valamit időközben elállítottam a bios-ban de nem nagyon piszkáltam a biost.
Majd kipróbálom dvd-ről tudok-e telepíteni, ha igen akkor pendrive gond lesz.
Hétfőn kipróbálom az összes lehetőséget, mert a gép a melóhelyen van. Majd akkor jelentkezek, ötleteket szívesen fogadok!
köszi.

(#59054) szabonagyur válasza Doky586 (#59052) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mit vettek ki a 7-ből? Egyszerűen a Pro kiadásban amit erőszeretettel használnak cégek az Enterprise mellett alapból nincs engedélyezve a játékok funkció.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59055) efi99 válasza dokee78 (#59046) üzenetére


efi99
senior tag

Ezt javaslom:
http://kecskefeszek.net/poenkepek/kep/medium/2012/09/12459-pasziansz.jpg

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#59056) baboss


baboss
őstag

Win 7 et szeretnék telepiteni usb.
Telepitő elindul de az egeret nem lehet használni semejik usb csatin bios ban probáltam állitani de sikertelen load default volt de nincs vàltozás alaplap asrock h110m hds

(#59057) Doky586 válasza baboss (#59056) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem a reset gomb megnyomása után már jó, de első bootnál ugyanez.. win7 bug.. 10 telepítő már hibátlan.

(#59058) Zoz válasza tpeter77 (#59053) üzenetére


Zoz
őstag

Találkoztam már ilyen hibával USB3-as pendrive-nál. Ha jól emlékszem az egy G3-as Kingston volt. Másik G4-esről működött. Win 8 telepítésnél működött a G3-as is. Legalább 4 különböző gépen próbáltam.

(#59059) baboss válasza Doky586 (#59057) üzenetére


baboss
őstag

(#59060) albinolynx


albinolynx
őstag

Egy zenbook ux303ua gépre szeretnék windows 7 rendszert telepíteni. UEFI bios van a gépen.
Ezen a leíráson már túl vagyok: [link]
Bootolás közben sajnos hibát ír ki.

Külső dvd olvasóról bootol a telepítő lemez (az olvasó is uefi előtaggal jelenik meg, nem értem ez mitől tud bootolni), viszont kifagy a telepítő már az elején. "Windows loading files" még lefut, majd a "starting windows"-nál a képernyő felső részén egy pillanatra becsíkozódik a kép és ennyi. Dvd olvasó leáll, nem folytatódik a telepítés.
A microsoft usb dvd download tool-lal készített pendrive-ról nem bootol.

Minden kínlódás az UEFI miatt történik? Windows 10 tökéletesen települ minden eszközről - csak windows 7-tel meg tudnék spórolni egy virtuális gépet...

Mi a megoldás, hogy települjön a windows 7? A hivatalos oldalon vannak windows 7 driverek, így a logikám szerint meg lehet oldani valahogy a telepítést.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#59061) King Unique válasza albinolynx (#59060) üzenetére


King Unique
titán

A Win7 pendrive-ról való telepítésénél elő szokott fordulni 2 jellemző probléma —► [link]. Illetve ezen hsz alapján egy laptopnál korábban nálam is a "Starting Windows" logónál fagyott ki az UEFI telepítés...próbáltam USB ODD-ről, de ugyanúgy eredménytelenül. Ellenben a Win8.1/10 simán telepíthető volt azon a gépen UEFI-ben mind DVD-ről, mind pendrive-ról. Ami mondjuk nem meglepő, mert modernebb rendszerek és az újfajta boot mód funkcióit is csak azok támogatják fullosan.

"A microsoft usb dvd download tool-lal készített pendrive-ról nem bootol."

Ha erre gondolsz, akkor ez alapból felejtős... Max. Legacy boot esetén használható, mert eleve NTFS-re formázza pendrive-ot. Sok gép UEFI-ben meg csak FAT32-es pendrive-ról tud bootolni. Tehát inkább a fentebb említett módon, illetve programokkal kell kiírni a telepítőt.

[ Szerkesztve ]

(#59062) albinolynx válasza King Unique (#59061) üzenetére


albinolynx
őstag

A bios elég puritán: csak uefi mód van. Ennek megfelelően a rufus értelmezésem szerint:
[kép]

"• partíció típusa: BIOS-MBR módnál aktív elsődleges | UEFI-GPT módnál elsődleges
• DVD:\efi\boot\bootx64.efi mappa és fájl nincs!
• Művelet végeztével pendrive-ot leválasztom, majd gépet újraindítom.
—►bootolás sikeres, elindul a Win7 telepítő Legacy és UEFI módban is.
"

A pendrive FAT32, aktív, elsődleges. Hogyan tudom megszüntetni, hogy aktív legyen?
A művelet végeztével ha a pendrive-ról törlöm az \EFI mappát, az megfelelő?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#59063) King Unique válasza albinolynx (#59062) üzenetére


King Unique
titán

Igen, UEFI boothoz ezek a beállítások kellenek. Illetve a lényeg, hogy fogsz egy érintetlen, nem a korábbi leírás alapján babrált ISO-t és azt írod ki a programmal. De egyébként az említett leírás szerinti módszernek is működnie kéne. Aktív partíció nem feltétlen probléma, de egyébként a Rufus azt amúgy is törli az új telepítő kiírásakor és csak sima elsődleges partíció lesz.

Arra viszont nincs garancia, hogy azon a laptopon menni fog az UEFI telepítés. Win7-nél, ha nem muszáj, akkor nem is kell erőltetni. Viszont, ha nem lehet Legacy boot módot beállítani, akkor az szívás... Egyébként szintén laptopnál hasonlóképpen jártam én is, ahol még a Secure Boot is gyárilag be volt kapcsolva. Az pedig bootoláskor a Win7-et alapból letiltotta, vagyis még telepíteni sem lehetett. Win8.1/10 ISO-val simán ment, mert azoknak gondolom van Secure Boot digitális aláírása is.

[ Szerkesztve ]

(#59064) albinolynx válasza King Unique (#59063) üzenetére


albinolynx
őstag

Nagyon nem sikerül. Ennyi volt, windows 10 egyeduralom?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#59065) King Unique válasza albinolynx (#59064) üzenetére


King Unique
titán

Ha a pendrive-ról / DVD-ről való telepítés normál ISO-val semmilyen úton-módon nem megy, akkor lehet...Bár elképzelhető, hogy valami spéci, integrált ISO-val összejöhet. De utóbbit még nem próbáltam.

"Bootolás közben sajnos hibát ír ki."

Mi a hibaüzenet, mert abból talán ki lehetne indulni?

[ Szerkesztve ]

(#59066) albinolynx válasza King Unique (#59065) üzenetére


albinolynx
őstag

MSDN-es x64 iso amivel próbálkozom (érintetlen). Mit értesz "integrált" iso alatt?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#59067) Doky586 válasza albinolynx (#59064) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

- nem láttam hogy visszajeleztél volna hogy a secure boot ki van-e kapcsolva.
- a bios külső boot menüjében miért nem a USB (Legacy) módot használod?
- USB3-at nem tud alapból a Win7... patchelni kell hozzá, de legalább USB2 penről próbálni, biosban kompatibilis mód ha van, esetleg usb3 mód tiltása..
- egy bármilyen live Linux pendrive bebootol róla? ha nem: tuti elrontottál valamit.

[ Szerkesztve ]

(#59068) albinolynx válasza Doky586 (#59067) üzenetére


albinolynx
őstag

Secure boot kikapcsolva.
Nincsen sehol sem "legacy" mód - kizárólag uefi.
Usb 2.0 pendrive-val próbálkozom. Erről a pendrive-ról pl. gparted-et bootolja a gép. Ebből gondolom, hogy a pendrive megfelelő és az usb port is amelyikben próbálom.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#59069) King Unique válasza albinolynx (#59066) üzenetére


King Unique
titán

Hát pl. bele lehet integrálni az ISO-ba a frissítéseket, (hiányzó) drivereket stb. —► [link], [link], [link].

Amúgy a live Linux nyilván bebootol, azok is jóval modernebb rendszerek. Illetve, ha ugyanarról a pendrive-ról a Win10 is, akkor egyértelműen a Win7 ISO a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

(#59070) Doky586 válasza albinolynx (#59068) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Nincsen sehol sem "legacy" mód - kizárólag uefi."
Jellemzően a live linuxok Legacy-ban indulnak. Nálam ezt USB-nek nevezi a külső boot menü. Ha nálad elindult akkor az Legacy volt...

Felsorolnád (lefotóznád) mi szerepel pendrive bootkor nálad a külső bios boot menüben..?

(#59071) King Unique válasza Doky586 (#59070) üzenetére


King Unique
titán

Sok (live) Linux ISO eleve hibrid és képes mindkét boot mód szerint indulni, illetve automatikusan igazodik hozzá —► Legacy / UEFI.

[ Szerkesztve ]

(#59072) Doky586 válasza King Unique (#59071) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Van olyan is. De az egyszerű linuxok mint pl: SystemRescueCD, CloneZilla, Yumi, stb tudtommal Legacy módot használ. Ezenkívül megjegyezném hogy a "hybrid" néven becsatolt Rufus nevű programajánlód egy Windows program. nem Linux.. :O

[ Szerkesztve ]

(#59073) albinolynx válasza Doky586 (#59070) üzenetére


albinolynx
őstag

[link]

[link]

[link]

[link]

Gparted live verziójánál is UEFI módot ír a pendrive elé.
Képen ne zavarjon meg - usb 3.0 pendrive van a fotón csatlakoztatva, de ugyanezt írja ki 2.0 pendrive esetén is.

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#59074) Doky586 válasza albinolynx (#59073) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

az Advanced / USB alatti oldalon mi van?

(#59075) King Unique válasza Doky586 (#59072) üzenetére


King Unique
titán

Ja, egyes régi live rendszerek nem is nagyon tudnak UEFI-ben bootolni. A YUMI-val kiírt pendrive is többnyire csak Legacy-ban használható. Az, hogy a Rufus ezt írja rá és windowsos program, attól még a GParted ISO is hibrid és simán működik mindkét módban. ;)

[ Szerkesztve ]

(#59076) albinolynx válasza Doky586 (#59074) üzenetére


albinolynx
őstag

[link]

[link]

[link]

[link]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#59077) Doky586 válasza albinolynx (#59076) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nem tudom mi akar lenni, de szerintem ez akadályozza nálad hogy megjelenjen a boot-menüben az USB: KingstonDataTraveller sor.. ezért javaslom tiltsd le, hátha akkor legacy-ban is tudsz bootolni.

[ Szerkesztve ]

(#59078) albinolynx válasza Doky586 (#59077) üzenetére


albinolynx
őstag

Valami más lesz. Gyanítom az usb 3.0 portokhoz van köze. Kikapcsolom, az eddig működő gparted pendrive sem választható ki bootolható eszközként.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#59079) Doky586 válasza albinolynx (#59078) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor passz. Esetleg még ezt tudom javasolni: [link] de nem tudom mennyire gyártó-specifikus és pontosan mit csinál a telepítővel. (nekem nem volt rá szükségem) ASRock esetén mindenki problémáját megoldja...

[ Szerkesztve ]

(#59080) albinolynx válasza Doky586 (#59079) üzenetére


albinolynx
őstag

Ezt adta az ascrok-os "win7usbpatcher" által készített pendrivera: [link]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#59081) akaido válasza albinolynx (#59080) üzenetére


akaido
addikt

Kipróbáltam sok pendrive bootoló progit. Eddig a YUMI mindíg működött. Épp most toltam fel w7-et egy Fujitsu E780-ra YUMI-val készített pendriveról.
Van portable verzió is.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#59082) King Unique válasza akaido (#59081) üzenetére


King Unique
titán

Igen, csak van egy elég nagy hiányossága a programnak, mégpedig hogy nem támogatja az UEFI bootot... A fórumtársnak meg pont az kéne. Ha pl. egy Win10 ISO-t írok ki vele, nálam UEFI-ben az sem bootol be, de még a hibrid Linux ISO-k sem. A Legacy boot viszont általában ok.

A hivatalos oldalán a normál verzió letöltése alatt nemrég megjelent az új UEFI beta verzió is. Viszont kipróbáltam szintén Win10 ISO-val és nálam nem akart UEFI-ben bebootolni...Ellenben manuális fájlmásolás / Rufus simán működött ugyanazon ISO + pendrive + gép esetén. Szóval én nem feltétlen várnék csodát az említett programtól. :N

[ Szerkesztve ]

(#59083) albinolynx


albinolynx
őstag

Ugye nem vagyok rászorulva az usb bootra. Vajon a külső dvd olvasóval történő bootoláskor mitől fagyhat ki?
Vagy ez is szorosan kapcsolódik az uefi-hez?

Nlite-ot ismerem, használtam már. Vajon ha minden letölthető win 7 x64 drivert beleintegrálok a telepítőbe, várható, hogy nem lesz nullás a dvd boot?

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#59084) Thunderzolee

A .net 4-es verzióját három órája "telepíti" a telepítő.

Ez normális? :F

Máskor is sokáig szokott tartani, de nem emlékszek rá, h ennyire hosszasan tartott volna. :(((

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#59085) Doky586 válasza albinolynx (#59083) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyanabból a (hibás) ISO-ból készítetted a DVD-t is..? :)
bios dátum be van állítva?

[ Szerkesztve ]

(#59086) albinolynx válasza Doky586 (#59085) üzenetére


albinolynx
őstag

A dvd-n egy talán korábbi msdn verziós iso van kiírva. Eddig minden asztali, külső olvasóval történő telepítéskor jól működött.
Próbáljam meg kiírni azt az iso-t is amivel pendrive-ot próbáltam készíteni?

Rendszeridő, rendszer dátum helyesen van beállítva.

hu_windows_7_ultimate_with_sp1_x64_dvd_u_677338.iso

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#59087) albinolynx válasza albinolynx (#59086) üzenetére


albinolynx
őstag

Most néztem meg, ue. van kiírva dvd-re is.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#59088) Sanyi.mTs válasza Doky586 (#58826) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

nálam hibával elszáll a telepítés (friss magyar w7 hp SP1 x64 )
"A frissítés nem érvényes erre a számítógépre"

w7 x64-es verzió, magyar nyelvű fájlt töltöttem le

(#59089) tpeter77 válasza Zoz (#59058) üzenetére


tpeter77
addikt

szia!

Bejött a tipped.

A régi Sandisk Ultra pendrive-ról 10 perc alatt feltelepült a win7 röccenés mentesen
az új Sandisk Extreme 16GB pendrájvot nem támogatja az alaplap, mert erről nem megy a win7

(#59090) Doky586 válasza Sanyi.mTs (#59088) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mert az nem friss, hanem frissítetlen w7sp1-re való..(?)

(#59091) albinolynx válasza albinolynx (#59073) üzenetére


albinolynx
őstag

CSM-et engedélyezni kell, így tud legacy módban bootolni... Nem akarom elkiabálni, 70%-on jár a telepítő pendrive-ról.

[link]

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#59092) albinolynx válasza albinolynx (#59091) üzenetére


albinolynx
őstag

Há' ennyi - windows 7 x64 feszít a gépen. Köszönöm a tanácsokat!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#59093) tpeter77 válasza tpeter77 (#59089) üzenetére


tpeter77
addikt

röviden:
Sandisk Extreme usb 3.0 pendriveról három különböző hardverű gépben sem megy a telepítés.
ugyanaz a win7.iso fájl ami a Sandisk ultrával gond nélkül működik, itt a meghajtó partícionálásakor az alábbi hibaüzenettel leáll:
"A telepítő nem tudott új rendszerpartíciót létrehozni vagy egy meglévőt keresni. További információt a telepítő naplófájljaiban talál."
Eleinte azt hittem a windows dvd/usb toolsban keresendő a hiba, de a rufus progival felírva az isot is ugyanez a végeredmény.

Mivel lesz a gond?

(#59094) SamSem58 válasza jacint78 (#59003) üzenetére


SamSem58
aktív tag

"Gondolod zavarja őket, ha még fizet is érte a nép?" - persze, olyannyira, hogy kamatostól visszaküldik a befizetett összeget! :DD Hiszen a Windows 10 az mindennek a netovábbja (vagy nem de az biztos!) erőszakos nyomulás terén, mindenképpen az!

Samsem

(#59095) tpeter77 válasza tpeter77 (#59093) üzenetére


tpeter77
addikt

windows 8.1 gond nélkül telepíthető a pendrive-ról, de windows7 nem.
üdv!

(#59096) Doky586 válasza tpeter77 (#59095) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem már 1000x le lett mindenhol írva hogy USB3 nincs a win7-ben, de van a 8 és 10-ben..

(#59097) albinolynx válasza Doky586 (#59096) üzenetére


albinolynx
őstag

Lehet én nem értem, de a 3.0-ás pendriver lefelé kompatibilis, nem? USB 2.0
Akkor mit számít, hogy nincs windows 7-ben alapból usb 3.0 támogatás/driver?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#59098) Zoz válasza tpeter77 (#59095) üzenetére


Zoz
őstag

Pontosan ugyanezt tapasztaltam én is az említett esetben.

(#59099) Zoz válasza Doky586 (#59096) üzenetére


Zoz
őstag

Most arról van szó, hogy USB2-n nem megy a telepítés. Azonos gyártó két különböző típusú USB3-as pendrive-ja közül az egyikkel működik a Win7 telepítő, másikkal nem.
Én korábban Kingston-oknál futottam bele, rokafiu77 most Sandisk-kel.

Szerintem a pendrive firmware-jában lehet valami bug.

(#59100) akaido válasza King Unique (#59082) üzenetére


akaido
addikt

Természetesen nem "csodafegyver" a YUMI.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.