Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59151) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Ha a DHCP-ügyfél szolgáltatást kikapcsolom,milyen hátrányom lehet belőle?
Router-rel csatlakozom az internetre.

(#59152) Krisz86


Krisz86
csendes tag

Sziasztok! Szeretnem tudni mar,hogy mennyire normális dolog,hogy minden rendszer kikapcsoláskor vagy újraindításakor villan egyet a képernyő ha a legújabb Nvidia driver van fent? Bizonyos verzioju driver ota csinálja.Ez miatt egy regebbit használok amivel nem csinálja.
Nvidia geforce gtx 650 a kártya.

(#59153) kraftxld válasza Kezdő vagyok (#59151) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A géped nem fog automatán IP címet kapni a routertől.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#59154) Kezdő vagyok válasza kraftxld (#59153) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Tehát nagyon fontos szolgáltatás?
Azt ajánlották,hogy kapcsoljam ki,akkor nem dolgoztatom a processzort...

(#59155) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

w7 hp 64bit. admin-ként vagyok bejelentkezve, UAC alapértelmezetten (a 3-ik szint a 4-ből). van egy RMclock nevű progi a laptopomon. Ezzel tudom a régi core2-es proci feszültségét szabályozni, így kevesebbet fogyaszt.
Azt szeretném, h ez a progi automatikusan induljon.
1) feladatütemezőben beállítottam az indulását "indításkor", legmagasabb jogosultsággal - vagy el se indult vagy engedélyt kért a progi indításához
2) prigban beállítható az auto elindulás, registry-be írja be magát - itt is engedélyt kért a progi indításához

hogy lehetne ezt megoldani, h az UAC szintjét ne vegyem lejjebb? (jó az ha jelez más progiknál)

(#59156) Johnyy


Johnyy
tag

Sziasztok!

Nagy gondban vagyok.
Röviden: Több HDD-m van, a rendszer HDD-n is van 2 partíció. Van olyan partíció amin az adatokhoz nem tudok hozzáférni csak rendszergazdai jogosultsággal.

A teljes történet: Sajnos a feltelepítettem a Windows 10-et egy tartalék HDD első partíciójára (hogy beaktiválja még az ingyenes időszakban), majd mivel sok rosszat olvastam erről a rendszerről, használtam tovább a stabil win7-es rendszerem. Úgy tettem el a tartalék HDD-t, hogy win10 volt utoljára aktív (valószínű ez volt a hiba, a gyorsindítás miatt). Amikor a win7-es rendszert indítottam, akkor lefutott minden partíción a chkdsk, ekkor még nem volt probléma, ezután használtam hetekig a rendszert. Majd tegnap újra elővettem a win10-et, ekkor is lefutott a chkdsk (ami nem tudom mit csinált, de tönkretette a win7-es partíciómat (a lefutása után kb. 15 GB hely eltűnt róla)) ez még annyira nem is lenne baj, mert már ideje volt újrarakni), de viszont ezután a win10-es rendszer alól előjött, hogy a partíciók adataihoz csak rendszergazdaként tudtam hozzáférni.
Ma feltettem az eredeti helyére a win7-et, de a többi partíciót ezután sem tudom elérni.

Szerintetek mit tudnék csinálni hogy normálisan működjenek a partíciók?

[ Szerkesztve ]

(#59157) istvankeresz válasza Kezdő vagyok (#59154) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Többet ne hallgass arra, aki ezt mondta neked. Legalább is informatika terén. :K

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#59158) tpeter77 válasza Kezdő vagyok (#59154) üzenetére


tpeter77
addikt

Jézusmária :)
FIX IP címet állíthatsz be, vagy automatán kapod a DHCP szervertől. Ezt a kettőt állíthatod a hálókártyán.
Ez mitől pörgetné állandóan a cpu-t?!

(#59159) Doky586 válasza tpeter77 (#59158) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"mitől pörgetné állandóan a cpu-t?!"
Próbáld ki: egy csípőfogóval elvágod a PC-be menő ethernetkábelt (vagy kihúzod és telenyomod ragasztóval).. Egyből nem fog menni se az internet, se a hálózati meghajtók, se az online játékok.. :DD :DD
előtte egy hétig, ... utána egy hét tesztelési adatainak összevetése: látszódni fog hogy jócskán visszaesett a gép cpu használata.. (mégha nem is úgy ahogy ő gondolta) :DDD

(#59160) brd válasza Sanyi.mTs (#59155) üzenetére


brd
nagyúr

A 2-es nem opció, mert úgy mindenképpen engedélyt fog kérni.
Az 1-esnek viszont működnie kell, én is így futtatom a laptopon. Magas jogosultsággal kell indítani, ugyanitt a Win7-es sávot kell kiválasztani (nem biztos, hogy szükséges, de miért ne), és érdemes úgy beállítani, hogy Run only when user is logged on, megadod a saját usered (ha domain van, akkor domain\user formában mondjuk), továbbá a Triggereknél a saját usered loginolásához kötöd. Most nem emlékszem hirtelen, de lehetséges, hogy a program kényes rá, hogy ahol az exe-t megadod az Action-s fülön, ott van egy Start in mező, ott ki kellene választani az RMClock exe-jét tartalmazó foldert, \ jel nélküli végződtetéssel (pl. %programfiles%\RMClock legyen ott).

The only real valuable thing is intuition.

(#59161) krealon válasza Doky586 (#59159) üzenetére


krealon
veterán

"Próbáld ki: egy csípőfogóval elvágod a PC-be menő ethernetkábelt (vagy kihúzod és telenyomod ragasztóval)..."

A smile-k ellenere sem vicces, es nem is segitokesz a hozzaszolasod.
Ha csak ennyire telik, legyszives hanyagold a topikot.

(#59154) Kezdő vagyok
"Tehát nagyon fontos szolgáltatás?
Azt ajánlották,hogy kapcsoljam ki,akkor nem dolgoztatom a processzort...
"

Fontos szolgaltatas, ha az a cel, hogy a geped a halozati parametereket automatikusan beallitsa.
Ha letiltod a DHCP ugyfel szolgaltatast, akkor
- vagy kezzel kell megadni a parametereket (IP, netmask, gateway, DNS), hogy mukodjon a halozati eleres,
- vagy nem lesz a gepnek halozati kapcsolata.

Utobbi esetben persze kevesebb teendoje lesz a gepeden futo operacios rendszernek (es emiatt a processzornak is), koszonhetoen a lecsokkent (megszunt) kommunikacionak, de nyilvanvaloan nem ez a cel.

(#59162) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok.32 bites Win 7 Home Premium van a laptopom.Böngésztem olvastam egy oldalt.Majd úgy hagytam .Kb 1 óra múlva vissza mentem és ez a két ablak volt a képernyőn.Már többször is előfordult.Ez mitől lehet?

(#59163) Kezdő vagyok válasza krealon (#59161) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

istvankeresz,rokafiu77,Doky586 :
Az egész történet pár nappal korábban,augusztus 30.-án kezdődött,amikor a svchost.exe kb.25 százalékon járatta folyamatosan a processzort.

Nagy nehezen rájöttem,hogy ezt a DHCP ügyfél szolgáltatás okozza(pedig látszik,hogy más folyamatok tartoznak a nagyobb processzor használathoz).
Ha a Szolgáltatásoknál a DHCP ügyfél szolgáltatást leállítom,majd elindítom,a gond megszűnik(érdekes módon maga a DHCP ügyfél szolgáltatás nem indul el,mert nem mutatja,hogy"elindítva",hanem ha a szolgáltatást még egyszer újraindítom,akkor indul el rendesen.
Bár volt egy érdekes jelenség is közben,amit nem tudok mire vélni,hogy ez minek a hibája:

Semmit nem csináltam a számítógéppel,ma a probléma egyáltalán nem jelentkezett.
Magyarázatot szeretnék kérni tőletek,hogy ez mi lehet!
(Egyébként a Windows fórumán ajánlották,hogy le kell állítani a szolgáltatást...)

(#59164) kraftxld válasza Kezdő vagyok (#59163) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Harmadjára, utoljára :)
Szar hálókártya vagy a driver. Esetleg a szokásos windows update hiba.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#59165) Kezdő vagyok válasza kraftxld (#59164) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Alaplap GIGABYTE GA-790XTA-UD4
Processzor AMD Phenom II 965 3.40Ghz AM3 SÍMA PROCESSZOR HŰTŐVEL
Memória KINGSTON HyperX 4096Mb DDR3 1600Mhz CL9 KIT
Videókártya SAPPHIRE HD5750 1GB DDR5 HDMI PCIE
Merevlemez WD 500GB 7200rpm 16MB SATA2 WD5000AAKS
Optikai egység NEC AD-7243S Fekete
Billentyűzet + Egér LOGITECH Cordless Desktop EX 100
Ház GIGABYTE GZ-X3 Fekete
Táp GIGABYTE Superb 550W
Monitor: BENQ G2420HDBL
HANGSZÓRÓ:LABTEC PULSE 386

Milyen drivert tegyek fel?
Mit tennél a helyemben?
Köszönöm szépen a válaszod!

[ Szerkesztve ]

(#59166) istvankeresz válasza Kezdő vagyok (#59165) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Szerintem is vagy a hálókártyád drivere, vagy valamelyik update a xar. Gigabyte honlapján keresd meg az alaplapodat, majd az ott található LAN driverrel driverezd be újra a hálókártyádat. Ha nem az alaplapi hálókártyát használod, hanem valami másikat, akkor annak keresd meg a driverét és cseréld le a gyártó driverével a mostanit.

Ha ezek után sem szűnik meg, akkor lehet keresgélni a hibás update-t, vagy várni, hogy javítsa az MS a hhibát.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#59167) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!
A gépem próbálom alvó állapotba helyezni, de lemegy alvóba és 10 másodperc múlva felébred.
Ezt mi okozhatja?
Régen sose próbáltam altatni, szóval nem most keletkezett ez a hiba jelenség igazából..

(#59168) tothjozsi96 válasza tothjozsi96 (#59167) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Megoldódott, az egér volt a hibás..

(#59169) Kékes525 válasza tothjozsi96 (#59168) üzenetére


Kékes525
félisten

Mi volt a baja az egérrel? Nálam is jelentkezett, hanyatt löktem, azóta jó.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59170) tothjozsi96 válasza Kékes525 (#59169) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Én eddig csak a laptopom altattam így, és ott nem volt baj, soha.
De én amikor elaltattam a gépem akkor mindig felébredt, én nem mozgattam az egeret.
Aztán eszközkezelőben ki lehet kapcsolni hogy egérrel ne tudja felébreszteni a Windows-t.
Ennyi igazából :)

(#59171) Kékes525 válasza tothjozsi96 (#59170) üzenetére


Kékes525
félisten

A másik, hogy ha beállítom a képernyő kikapcsolást, akkor az egér egy rövid időn belül visszakapcsolja. Az egérnél néztem, de ott nincs ilyen lehetőség, csak az ébresztést lehet letiltani. Ezt most kikapcsoltam, lehet, hogy ez is elég.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59172) Sanyi.mTs válasza brd (#59160) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Megpróbáltam mégegyszer a feladat ütemezőt. Most működik, ahogy kell.

(#59173) #92888064


#92888064
törölt tag

sziasztok!

ssd-t szeretnék cserélni rokon gépében (60 helyett 160gb), és klónoznám a már meglévő win 7-et, viszont telepítéskor nem lett lehúzva a másodlagos háttértár, és oda rakta a boot dolgokat (nem hozott létre rejtett boot partíciót). macrium reflect-tel klónoztam volna az ssd-t, de klónozás és ssd csere után nem indul a rendszer, csak az eredeti ssd-ről működik. erre van valami megoldás?
pár órám maradt csak a dologra, mert viszik vissza a gépet ausztriába. illetve a régi ssd-t át kéne rakni a gyerek gépébe, szóval még egy rendszert kéne klónoznom.
előre is köszönöm a válaszokat:R

[ Szerkesztve ]

(#59174) brd válasza #92888064 (#59173) üzenetére


brd
nagyúr

Ha a partíciókat átklónozod (mindet), működnie kell (ha mégsem, akkor a Macrium átírja a partíció azonosítóját), de csak úgy, ha az első bootkor a régi háttértár már nincs a gépben, és lehetőleg később se legyen rákötve! Ha a boot dolgokat tartalmazót nem tudod/akarod, akkor be kell állítani, hogy az átklónozott Win7 partíció legyen aktív, továbbá létre kell hozni a többi, bootoláshoz szükséges adatot így (másik meghajtó ne legyen a gépben):
Bootolj egy Win7 telepítőről, majd juss el egy konzolig (pl. nyomj Shift+F10-et az első interakciós lehetőségnél), itt pedig:

diskpart
select dis 0
select par 1
active
exit
bootrec /fixmbr
bootsect.exe /nt60 all /force
bootrec /fixboot
copy e:\bootmgr c:\
bootrec /RebuildBcd

Az e: helyére a win7 DVD-jének betűjelét kell írni; több partíció esetén lehet, hogy ez f:, vagy g: lesz, de a tartalma kb. ez kell legyen (egy dir e: vagy dir f: stb.-vel kiírja, és azt kell írni a copy-s sorba az e: helyett, ami ezt tartalmazza):

2009.07.14. 11:26 43 autorun.inf
2009.07.14. 11:26 <DIR> boot
2009.07.14. 11:26 383 562 bootmgr
2009.07.14. 11:26 <DIR> efi
2009.07.14. 11:26 111 880 setup.exe
2009.07.14. 11:26 <DIR> sources
2009.07.14. 11:26 <DIR> support
2009.07.14. 11:26 <DIR> upgrade

Ezt követően valószínűleg bootol a Win7. Ha mégsem írj!

The only real valuable thing is intuition.

(#59175) #92888064 válasza brd (#59174) üzenetére


#92888064
törölt tag

köszönöm:R
közben sikerült rávenni nagybátyámékat, hogy maradjanak egy napot nálunk, így elkezdtem 0-ról húzni a gépet.

(#59176) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok.32 bites Win 7 Home Premium van a laptopom.Böngésztem olvastam egy oldalt.Majd úgy hagytam .Kb 1 óra múlva vissza mentem és ez a két ablak volt a képernyőn.Már többször is előfordult.És minden bekapcsolásnál felugrik.Ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

(#59177) tothjozsi96 válasza adsl (#59176) üzenetére


tothjozsi96
addikt

(#59178) MrChris


MrChris
nagyúr

Erre van valami megoldás? Örökké ez megy, vagy legalábbis egyész nap, mióta ma újra raktam a W7/64 rendszert Minden ami winupdate ezt csinálja. Lefuttattam a wsus-t de változatlan.
Az a jelenség is, hogy az svchost.exe stabilan 25%-ot eszik, hiába állítom le. Korábban, kb tavasszal volt ez és egy frissítés oldotta meg, de most ugye nem tudok frissíteni. Szabályosan le se lehet állítani az Updatet.

(#59179) MrChris válasza MrChris (#59178) üzenetére


MrChris
nagyúr

Na a kép lemaradt az 'Erre'-hez.

(#59180) Kékes525 válasza MrChris (#59178) üzenetére


Kékes525
félisten

Az eszközkezelő - szolgáltatásokban állítsd le a szolgáltatást és utána: [link], [link]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59181) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Addig-meddig próbálgattam a pendrive-omról, hogy megy-e a bootolás az otthoni gépen, hogy sikerült elcsesznem a merevlemezemen a boot részt. Magát a telepítést nem indítottam el, csak a meghajtó haladó beállításaira mentem rá, de ezek szerint nem kellett volna :)
Ez a hibaüzenet jelenik meg gépindításnál:
File: \Boot\Bcd
Status: 0xc000000f
Szeretném megúszni újratelepítés nélkül a dolgot. Sajnos hiába bootoltam be újra a pendrive-ról és próbáltam a javításra menni, nem csinált semmit.
DVD lemezt meg hajnal 1-kor már nem kerestem elő, így inkább hozzátok fordulnék, manuálisan hogy lehetne bootolhatóvá tenni a HDD-met?
Arra még volt lelkierőm, hogy megnézzem diskparttal mi a helyzet, a partíciók megvannak, de nem volt köztük aktív partíció.

segítségetek örömmel venném! üdv.

(#59182) Syl válasza tpeter77 (#59181) üzenetére


Syl
nagyúr

Az írás végén van egy videó ami a windows 7-re vonatkozik: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#59183) tpeter77 válasza Syl (#59182) üzenetére


tpeter77
addikt

szóval ez a két parancs lenne a megoldás rá: bootsect.exe /nt60 SYS majd bootsect.exe /nt60 ALL ?
korábban tapasztaltam haver gépén ilyet ezzel próbálkoztunk eredménytelenül, utána újraraktuk a rendszert:
attrib -r -s -h c:\boot\bcd
del c:\boot\bcd
bcdboot C:\windows

(#59184) brd válasza tpeter77 (#59183) üzenetére


brd
nagyúr

Ameddig nincs aktív partíció, hasztalan minden próbálkozás. ;) Pár hozzászólással ezelőtt írtam, többek között azt, hogyan lehet aktívvá tenni (diskpart-tól az exit sorig) egy partíciót. A számok csak akkor helyesek, ha egyetlen disk és partíció van. Ha nem ez a helyzet, akkor írj! Az kell legyen az aktív partíció, ahol a bootmgr és boot könyvtár látható.

The only real valuable thing is intuition.

(#59185) tpeter77 válasza brd (#59184) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
igen, csak 1 HDD van a gépben de kétfelé van partícionálva (plusz a 64 bites win7 miatt a rejtett 100MB-os rész).
a C-n van a win7, D-n csak az adatok, képek, programok, majd megnézem diskpart alatt, mit látok és azt a betűjelet használom a boot telepítésére.
köszi.

(#59186) brd válasza tpeter77 (#59185) üzenetére


brd
nagyúr

Ha van 100MB-os rész, akkor az szinte biztos, hogy az első partíció lesz, így azokkal a számokkal csináld meg, amit írtam!

The only real valuable thing is intuition.

(#59187) Doky586 válasza tpeter77 (#59185) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Biztos ami biztos, először mentsél mindent amit sajnálnál ha soha többé nem látnál..

(#59188) NEMO1968 válasza Doky586 (#59187) üzenetére


NEMO1968
őstag

Sziasztok!
Frissítettem a gépemen a WIN 8.1-et WIN 10-re.
Nincs is probléma, de láma voltam, és nem írtam lemezre a WIN 10-et.
Most nem szeretném már összekuszálni a működő rendszet, de kellene egy lemez.
Működhet úgy, hogy másik HDD-re felteszem ugyanúgy a 8.1-et, és mikor lekérem a 10-et, nem telepítem, hanem ezúttal lemezre íratom az ISO-t?

Bocsi,új h.sz.-nek szántam!!!

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#59189) Kékes525 válasza NEMO1968 (#59188) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez Windows 7 topik.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59190) NEMO1968 válasza Kékes525 (#59189) üzenetére


NEMO1968
őstag

ÓÓÓÓ!
Bocsi!!!

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#59191) King Unique válasza NEMO1968 (#59188) üzenetére


King Unique
titán

Ahogyan a fórumtárs mondja, van külön Windows 8 / 8.1 és Windows 10 topik is.

Valamint nem ártana kicsit érthetőbben és pontosabban fogalmazni...Ha csak egy Win10 ISO kell, akkor minek ahhoz a meglévő helyett egy külön OS és telepítés, vagy mit is akarsz csinálni?? Tehát, ha ISO kell, akkor a letöltés nyilván megoldható a mostani rendszer alól is pl. innen.

[ Szerkesztve ]

(#59192) tpeter77 válasza brd (#59186) üzenetére


tpeter77
addikt

a 100 megásra teszi a boot részt?! azt hittem, hogy a C-re ami 80GB-os...

(#59193) brd válasza tpeter77 (#59192) üzenetére


brd
nagyúr

Igen a 100MB-osra teszi a boot részt. Az, hogy melyik a C:, Windows óta nem egyezik meg azzal feltétlen, ami az aktív partíció. A betűjelek ugyanis Windows alatt az adott Windowsra vonatkozóan vannak tárolva. Ha külön mókolás nem történt, akkor úgy néz ki egy Win7-nél, hogy a 100MB-os partíciónak nincsen betűjele, és a Windows-t tartalmazó partíció betűjele a C:. De pl. a telepítőt elindítva már nem feltétlen ez a betűjelkiosztás látszódik.

The only real valuable thing is intuition.

(#59194) tpeter77 válasza brd (#59193) üzenetére


tpeter77
addikt

Erre kivácsi leszek, az otthoni gép is igy van partícionálva, de ugye win7 alól rejtett a 100 megás rész, mert a windowsban nincs betűjele ennek a résznek.
Hogy az F8-as javító menüből vagy telepítő DVD-ről indítva lesz-e változás... hát kiváncsi leszek rá, mert ezt még sosem figyeltem eddig. Korábban 32 bites win7 volt, ott nincs ez a 100 megás rész.
Ha végkép nem megy, marad az újratelepítés :( :(
ha nincs aktív partíció, akkor ezt a 100 megást aktívvá kell tennem?

(#59195) Syl válasza tpeter77 (#59194) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen, a 100 megás (boot) partíciót kell aktiválni: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#59196) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok!

Bocsi, hogy ide is beírom a problémámat, de ez a topic jobban pörög.

Vettem egy Dell Optiplex 755 USFF gépet, de küzdök vele.
Az egyetlen problémám az, hogy a Youtube videók akadoznak és majdnem 100%-on terheli a procit.
Én úgy gondolom, hogy akadás nélkül kellene menniük legalább a 720p-s videóknak.
2GB ram és egy Intel C2D E6750 van a gépben és Win7 Home Basic van rajta.
Már próbáltam másik böngészőket, másik VGA Driver-t is, de semmi javulás, viszont azt vettem észre, hogy mikor akad a videó akkor vízszintesen pillanatra megtörik a kép mintha nem lenne hardveres videó gyorsítás.

Van erre megoldás?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#59197) Doky586 válasza Tigi (#59196) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha nem bírja a HD-t akkor vedd lejjebb SD-re, vagy csak 320-ra..
A sima video filelok (avi, mkv, stb) esetén pedig használj VLC media playert abban bekapcsolható a hardveres gyorsítás és egyébként is kis erőforrás igényű. Egy böngésző nem ilyen..

(#59198) Tigi válasza Doky586 (#59197) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi a választ. :R

Csak azért zavar mert a másik szobába is egy ilyen gép van (igaz, hogy az nem USFF) és az simán viszi az 1080p-t is.

360p-n is ugyanolyan a proci terhelés.

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#59199) tpeter77 válasza Syl (#59195) üzenetére


tpeter77
addikt

Kedves mindenki, aki segített!
Megoldódott, leírnám másoknak is okulásként.
windows telepítőlemezt tovább engedtem, mint szerettem volna, és beletúrt a MBR rekordba.
a HDD-ről nem tudtam elindítani a windows7-t.
Ez a hibaüzenet jelenik meg gépindításnál:
File: \Boot\Bcd
Status: 0xc000000f
Info: An error occurred while attempting to read the boot configuration data.

Boot-oltam a Windows7 telepítő lemezről, Shift+F10
diskpart
select disk X (amelyiken a boot rész van)
select partition Y (64bites win7 esetén a 100MB-os partíciót kell kiválasztani)
active
exit

bootrec /fixmbr
bootsect.exe /nt60 sys
bootsect.exe /nt60 all
bootrec /fixboot
bootrec /RebuildBcd

és lehet újraindítani, majd örülni...

Syl: - nálam a copy f:\bootmgr c:\ - ez hasztalan volt, azt írta ki a gép, h nincs hozzá jogom, de végülis enélkül is működött!

(#59200) Tigi válasza Tigi (#59198) üzenetére


Tigi
őstag

Még az Indavideo-n is nagy a proci terhelés Flash Player alatt is. :O

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.