Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55701) brd válasza LámaZ (#55684) üzenetére


brd
nagyúr

Hát, én biztosan nem szívnék a panel megjelenítésével, majd ott a kattintgatással. Gondolom, a listád jó közelítéssel állandó. Ezért én inkább egy változó értékétől tenném függővé, hogy melyikre állítja át a billkombó kimenetet (a nircmd-vel akár), és minden átállítás után változtatnám ennek értékét, hogy a következő billkombólenyomás másikra állítsa át. Vagy ha csak 3 elemű a lista, és gyakran kell állítani, akkor az is lehet, hogy külön billkombót neveznék ki az egyes kimenetekre állítással.
Amúgy a scripteddel az a baj, hogy a 2. elemig nem jut el (azt sosem teszi alapértelmezetté), mert csak az első elem állapotát vizsgálod (ha az nem alapértelmezett, azzá teszi, ha az, akkor a kettővel lejjebb lévő elemet teszi azzá). Nem tudom, ez jó-e így neked, ill. pontosan mi volt a cél.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#55702) szabog4 válasza brd (#55699) üzenetére


szabog4
aktív tag

Oh, ez elkerülte a figyelmem. (DriverBoosterrel szórakoztam közben.)

Ezzel sem vagyok előrébb igazából. Most keressem meg és töröljem? (Nem dől össze a rendszerem?)

HUN_Thorpedo

(#55703) brd válasza szabog4 (#55702) üzenetére


brd
nagyúr

Nem a törlés a megoldás, hanem a másik verziójú driver keresése (ez az ATI/AMD VGA-dé speciel). Rosszabb esetben a VGA hibás, vagy a VGA-alaplap összeköttetésben valahol valami. (Mondjuk ez a hiba pont olyan, szinte 100%, hogy driverhiba.)

The only real valuable thing is intuition.

(#55704) Bocaa


Bocaa
senior tag

Eltűnt úgy kb 1 gb ram a rendszerből. Ötletek? 4gb-ból csak 2,97-et láta win7 32 bit és egy Fujitsu laptopról van szó

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#55705) szabonagyur válasza Bocaa (#55704) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

4GB-ot nem fog látni a 32 bit, de gondolom van egy 1Gb-os VGA-d is mellé.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#55706) szabog4 válasza brd (#55703) üzenetére


szabog4
aktív tag

Hát nem tudom, miként nézzem meg a mostanit, leszedem, amit lelehet az amd oldaláról. 2016 beta-t hagyom és a 2015-öst teszem fel. Nem mintha lenne más lehetőségem. :R

Aztán meglátjuk mi lesz.

HUN_Thorpedo

(#55707) brd válasza Bocaa (#55704) üzenetére


brd
nagyúr

Eltűnt (tehát korábban többet látott), vagy nem is volt? A 32 bites Desktop Windowsok szándékosan korlátozva vannak egy 4GB-os fizikai címterületre, de itt nem csak RAM található, hanem az összes olyan eszköznek is a címe, amellyel kommunikálnia kell a Windows alá telepített drivernek (pl. VGA, háttértároló-vezérlő, hálókártya, hangkártya stb.). Plusz adott gépeknél a BIOS készítőinek hanyagsága is súlyosbíthatja a helyzetet, és minden más hatástól függetlenül elzárhatnak a RAM-nak használható területből adott részeket (pl. régebbi Lenovo T sorozatnál fixen 1 GB nem látszott a 4-ből). Korrekt esetben, egy mai VGA-val kb. 3.5GB marad RAM számára használhatóként a 4GB-ból.

szabonagyur: Tudom, hogy ez egy általánosan elterjed téveszme, és nehéz megértetni, de ennyire nem súlyos a helyzet, nem fixen annyit foglal a VGA a címterületből, mint amennyi RAM van rajta (kivéve, ha eleve a DRAM-ből foglalja a saját VRAM-ját, pl. Intergrált megoldások, de ott meg ennek a területnek a nagy része dinamikus szokott lenni, és csak egy pár10/100 MB-os fix része szokott lenni), hanem lapozási technika is működik a háttérben (én még pl. nem láttam 256MB-nál nagyobb területet a VGA-nak kiosztva, még akkor sem, ha GB-ok voltak a VGA-n), ettől persze a BIOS/chipset lehet úgy megcsinálva, hogy többet elzár a RAM-ból, de azt nem a VGA foglalja. Egyébként ~30MB semmire sem elég egy mai gépben eszközöknek fenntartva, tehát azt nyugodtan elvetheted, hogy 1 GB-os VGA-ja lenne (még az általad félreértett foglalási logikával is nézve).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#55708) Silious válasza Smktrooper (#55690) üzenetére


Silious
tag

Köszönöm a választ!
Tudnál ajánlani ilyen boot lemezt?
Tisztába vagyok a funkciójával, de még sose használtam őket)

(#55709) Doky586 válasza Silious (#55708) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"3.5GB marad RAM számára"
Vagy annyi se..

(#55710) Smktrooper válasza Silious (#55708) üzenetére


Smktrooper
senior tag

google a barátod ;) win7-Pe-Boot Disc

Reboot

(#55711) Bocaa válasza brd (#55707) üzenetére


Bocaa
senior tag

Hát előtte majdnem az egészet látta a rendszer de most eltűnt belőle még és már akadályoz a mindennapi életben úgyhogy ebből újratelepítés lesz 64bites változatban.

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#55712) Károly 99


Károly 99
csendes tag

Sziasztok!

Egy Windows 7 rendszerének a számítógép javításával kapcsolatban szeretnék kérdezni. A Windows 7 Boot javítását bármelyik Windows 7 telepítőlemezről elvégezhető? Minden választ előre megköszönök!

(#55713) brd válasza Károly 99 (#55712) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, csak arra figyelj, hogy a 64-32 bit azonos legyen a telepítettel.

The only real valuable thing is intuition.

(#55714) LámaZ válasza szabog4 (#55698) üzenetére


LámaZ
addikt

Nekem az egyik usb wifi adapter csinált ilyent.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#55715) kraftxld válasza betyarr (#55700) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha az efi.cfg-t kiszeded a 32 bites telepítőből, akkor választhatsz a különböző verziók közül:

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#55716) Doky586 válasza kraftxld (#55715) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

sources\ei.cfg (nincs benne f )

(#55717) medica


medica
senior tag

Hi! Ma reggel olyan ablak fogadott amin kijelölték a win10 frisstési időpontot. Win7 64 sp1-em van de nem akarok egyelőre win10-et, lehet hogy települ akkor is? Semmire nem kattintottam rá a w10-zel kapcsolatban, csak automatikus frisstések vannak beállítva.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#55718) #10234880 válasza medica (#55717) üzenetére


#10234880
törölt tag

Haj, az épp elég,. :DDD nálam is,és mindenkinél úgy volt,hogy amikorra bemondta,akkor elkezdte szépen leszedni magát a WU-n. deha törlöd ezeket az updateket ésha utana elrejted őket : KB2952664,-KB3021917,-KB3035583,-KB3068708,-KB3075249,-KB3080149,-KB3123862 akkor utana nemzaklat a Win 10-re való frissítésre.

(#55719) medica válasza #10234880 (#55718) üzenetére


medica
senior tag

KB3123862 ezt nem találom, a többit töröltem. Viszont látom hogy most is akar valamit frissíteni - következő leállítás után.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#55720) #10234880 válasza medica (#55719) üzenetére


#10234880
törölt tag

akkor ha nem találod akkor nincs. és mi akar frissíteni,mit? Letudnád írni pontosabban? jah, lehet újra akar indulni, mert mikor törlöd, újra kell indulnod,hogy konfigurálni tudja,hogy azok a frissítések már nincsenek benne. és mikor a WU megint felajánlja őket,akkor szépen fogod őket,és elrejted. utána már nem kéne azokat megtalálnia,ha még 1x rámész a frissítések keresésére.

(#55721) úgy ,hogy rányomsz egyet,hogy kék legyen, aztán jobb klikk és legalól a listába a második frissítés elrejtése.

[ Szerkesztve ]

(#55721) medica válasza medica (#55719) üzenetére


medica
senior tag

Persze leálltással töröltem, most nem találja ezeket a frissítéseket - meglett mind csak elbújt. Elrejteni hogy kell?
Azt nem látom hogy mit akar frissíteni

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#55722) #10234880 válasza medica (#55721) üzenetére


#10234880
törölt tag

Így rejtheted el.

(#55723) nincs mit :)

[ Szerkesztve ]

(#55723) medica válasza #10234880 (#55722) üzenetére


medica
senior tag

:R

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#55724) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Erre nincs senkinek sem ötlete? :(

64bites win7 van mindenhol.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#55725) betyarr válasza kraftxld (#55715) üzenetére


betyarr
veterán

közben meglett.f8 indulásnál és factory resetet lehet nyomni (dell inspiron mini).
viszont most újrakezdtem az egészet,mert pár frissítés után a win update csak keres,de nem talál frissítéseket.nem tudom mi kínja lehet.pedig még több gigányi frissítést kéne jeleznie/lehúznia :F

(#55726) Bferibörs válasza betyarr (#55725) üzenetére


Bferibörs
addikt

olvass vissza a frissítéssel kapcsolatban,

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#55727) Smktrooper válasza Honkydoo (#55724) üzenetére


Smktrooper
senior tag

cseréld le a drivert manuálisan egy működö windowsból.

C:\Windows\System32\drivers mappában van minden.

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#55728) kraftxld válasza Honkydoo (#55724) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A Dymo pontos típusa?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#55729) betyarr válasza Bferibörs (#55726) üzenetére


betyarr
veterán

hahh...egy ideje nem volt dolgom 7-el,de látom ez az install már ilyen vérizzadós meló lett :U gondolom így könnyebb rávenni a tulajokat a váltásra w10-re.

mindenkinek: w7 startert valahonnan le lehet húzni?úgy értem hivatalos helyről? (nem dreamspark és tsai).mert lehet feldobnék egy tízest és megnézném mennyire teljesít jól.bár erős kétségeim vannak vele kapcsolatban,főleg driverügyileg.sajnos ez az atomos dell inspiron mini egy vén lajhár.

(#55730) kraftxld válasza betyarr (#55729) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Még jóhogy írtam, hogy bármilyen 32 bites telepítő jó, ha kiszeded belőle az ei.cfg-t :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#55731) betyarr válasza kraftxld (#55730) üzenetére


betyarr
veterán

sorry :B :R

(#55732) Honkydoo válasza kraftxld (#55728) üzenetére


Honkydoo
őstag

Ilyen.

Smktrooper:
Sajnos nem segített. :( Minden rendszeren fenn vannak alapból ugyanazok a driverek.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#55733) kraftxld válasza Honkydoo (#55732) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Letölt, telepít, próbál: [link]

Innen van a link: [link]

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#55734) prozodus válasza HoTaZo (#55697) üzenetére


prozodus
őstag

Ezt nem próbáltam, h mennyire biztonságos az átpartjcionáláshoz, de egyes programokat nem érdemes hozzá használni. Easust használok épp ezért már régóta, azzal még nem volt baj, nemrég oldottam meg pont ilyet, csak kevesebb volt a D: pár gigával :)

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#55735) Honkydoo válasza kraftxld (#55733) üzenetére


Honkydoo
őstag

Köszi a segítséget! Így sem jó sajnos. :(
Szerintem marad az a megoldás, hogy használja a munkatársam virtuális gépről. Valami oknál fogva úgy megy..

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#55736) Smktrooper válasza Honkydoo (#55732) üzenetére


Smktrooper
senior tag

ÉS ez:

\\Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Eszközök és nyomtatók

részen nincs sárga felkiáltó jel a nyomtatónál?

Reboot

(#55737) snakebait válasza baboss (#55677) üzenetére


snakebait
senior tag

A core tempre megvan a megoldás :
Rakd fel az új verziót, inditsd el, ki fog fagyni de ne törödj vele, zárd be.
Majd lépj be ide:
C:\Program Files\Core Temp
Itt át kell szerkeszteni egy darab értéket a CoreTemp.ini fájlban a következő módon:
Start Menü/Kellékek alatt a jegyzettömb re rányomsz jobb gombbal, futtatod rendszergazdaként.
Utána megnyitás, itt átállítod hogy minden fájlt mutasson, megnyitod vele a CoreTemp.ini -t és a következő sort átszerkeszted:
Az AutoUpdateCheck=1 értékét 1 ről át kell irni 0 ra. Ezután mentés és indíthatod a programot!
Köszönet érte joker1220 fórumtársnak. Nálam win7 64bit-es rendszeren működik.

A CPU Z-ra nem tudom a megoldást,azt nem használtam még,de google a barátod,ITT azért olvashatsz a problémáról.

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#55738) medica válasza #10234880 (#55722) üzenetére


medica
senior tag

Korai volt az öröm :(
Szépen visszapakolja az összes törölt frissítést. Próbáltam updateben letiltani de akkor meg nem indult el.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#55739) LámaZ válasza medica (#55738) üzenetére


LámaZ
addikt

GWX Control Panel

Legyen minden jó!

(#55740) Silious válasza Smktrooper (#55710) üzenetére


Silious
tag

Meg is csináltam mindent, be is boot-oltam a lemezről, meg is van a mappa, de egyszerűen sehogy se tudom törölni.
Több parancsot is próbáltam rá, de egyszerűen semmi.
RD /S paranccsal is megkérdi, hogy biztos vagyok benne, majd Y után, ezt a hibát írja "The system connot find the file specified.
Majd ismét Y, és ugyanez a hiba.
Nem törtnéik semmi.
Lehet én vagyok a bamba, vagy rossz paranccsal próbálkozok, de pl a deltree parancsra meg se mukkant.

(#55741) sz.j válasza medica (#55738) üzenetére


sz.j
nagyúr

GWX Control Panel használata

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#55742) Smktrooper válasza Silious (#55740) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Reboot

(#55743) HoTaZo válasza prozodus (#55734) üzenetére


HoTaZo
őstag

Amióta az előző telómat kellett mókolnom, azóta ismerem a programot (a kártya formázásához ajánlották). Majd olvastam, hogy vinyónál is használják. Amikor ki killett hasítanom a 25GB-t a D-ből simán ment. Gondoltam ezzel se lesz gond, hála a mentéseknek nincs is baj, csak nem értem miért darálta le teljesen a D-t.
Már rémisztő volt az állandó piros C, a végére a maradék szabad 2,7GB-val... :D

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#55744) medica válasza sz.j (#55741) üzenetére


medica
senior tag

Köszönöm!

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#55745) mezis válasza HoTaZo (#55743) üzenetére


mezis
nagyúr

Talán azért, mert két file rendszert kellett volna egyesítenie és talán Te is úgy paraméterezted, hogy csapja hozzá a C:--hoz. Neki meg az volt az egyszerűbb, hogy azt a 25 GByte-ot üres helynek jegyezte be.

mezis

(#55746) prozodus válasza HoTaZo (#55743) üzenetére


prozodus
őstag

Na, ezért szeretem az easust, mert az szól, mielőtt ilyet csinálna, h vban akarod-e :D
Azért a partíciók ide-odapakolása nem olyan egyszerű feladat, mint elsőre gondolnád, úh egyáltalán nem csoda, ami lett, még jó, h volt eszed, és lementetted :D

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#55747) HoTaZo válasza prozodus (#55746) üzenetére


HoTaZo
őstag

Na, ha legközelebb ilyesmire vetemedem, akkor azzal próbálkozom. :)

mezis- Az is lehet. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#55748) mateo91


mateo91
tag

Üdv, win 10ről szeretnék vissza jönni win7re valakinek tipp hogy mire figyeljek annak érdekében hogy ne akarjon frissülni win10re ??

(#55749) kraftxld válasza mateo91 (#55748) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Arra figyelj, hogy olvasd el a topik összefoglalóját amihez hozzászóltál :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#55750) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Win7 64-bit akartam a Abev 2006 updatelni állandóan hibát ír ki,hogy nem tud internetre csatlakozni mert proxy ip címet keres.Kérjem el a rendszergazától,nincsen proxy szerver és rendszergazdaként futtatom,mi lehet itt a gond mert már többször újra telepítettem és mindig csak gond van vele.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.