Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55851) bobalazs válasza sz.j (#55849) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

mert oem.más szabályok vonatkoznak arra.

(#55852) h1ght3chzor válasza Livius (#55847) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Legfrissebbet, minden update-tel lehet letölteni innen?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#55853) alfiboy válasza sz.j (#55849) üzenetére


alfiboy
aktív tag

OEM, más szabályokkal.

(#55852) h1ght3chzor:
Nem.

[ Szerkesztve ]

...

(#55854) Fire/SOUL/CD válasza sz.j (#55849) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egy próbát megér, ha beírod a linkelt oldalra a lapos alján (asztalinál meg a matricán) található serial-t, aztán meglátod...

Doky586 - "Én is kérdeztem a Katit hogy miért a Sanyihoz ment férjhez és miért nem a Ferihez..?"
Szvsz azért, mert Feri Starter változat volt, korlátozott képességekkel/erőforrásokkal, Sanyi meg full extrás Ultimate, up2date... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#55855) mumtaz


mumtaz
senior tag

Üdv.

Segítséget szeretnék kérni.
Van egy olyan gondom, hogy egy régi játékkal szeretnék játszani, de hangproblémákba ütközöm. A játék Glide Wrapper-el megy. Ugye itt nincs gond és fut is a játék, csak az a baj, hogy Win7-ben a keverőben mindig némítva indul. Ha ALT+TAB kombinációval kilépek az asztalra és kikapcsolom a némítást, már nem tudok visszalépni a játékba. A hang megjön, de képileg maradok az asztalon. Nem róhatom fel a játéknak, hogy nem tudok visszalépni, arra viszont nem jövök rá, hogy miért némítja a hangot, mikor elindítom.

Nem tud valaki valami megoldást arra, hogyan lehetne mondjuk tiltani egy adott programnak, hogy hozzáférjen a hangerőszabályzóhoz, vagy esetleg van valami lehetőség, hogy a keverőben egy adott program hangerőszabályzójánál a némítást rá lehessen állítani?

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#55856) sz.j válasza Fire/SOUL/CD (#55854) üzenetére


sz.j
nagyúr

Csak egy kérdés volt .., mert mintha a win8.1 topikban hajdanán valami olyasmit írtak, hogy az oem-es laposhoz is lelehet szedni az iso fájl ..., de ezek szerint valamit félreértettem.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#55857) LámaZ


LámaZ
addikt

Települni akar nálam ez:

ITE Tech.Inc. - Other hardware - ITECIR Infrared Receiver
Letöltési méret: 65 KB
Frissítés típusa: Ajánlott
ITE Tech.Inc. Other hardware software update released in January, 2016

Nem tudok róla, hogy lenne bármilyen infravörös technológiájú hardverem.
Ja, bocs, van egy USB-s prezenterem (diavetítés vezérlő, vagy minek hívják).

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#55858) ot93


ot93
senior tag

Üdv,

Win 7-ben a tálcán jobb oldalt az értesítési területen lévő alkalmazást hogyan lehet bezárni amelyik a jobb klikkre nem hoz elő semmilyen menüt?

Előre is köszi. :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#55859) kraftxld válasza sz.j (#55849) üzenetére


kraftxld
nagyúr

OEM licensz esetén a gép gyártójától kell beszerezni a telepítő lemezt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#55860) kraftxld válasza sz.j (#55856) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, le lehet tölteni, de nem a korábban linkelt helyről.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#55861) Jorus válasza Werkly (#55845) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ma nekem is ezt csinálta párszor, de aztán néhány órával később elmúlt, és simán beaktiválta ugyanazt a kulcsot. (Dobozos Ultimate 64 bit)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#55862) sz.j válasza kraftxld (#55860) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#55863) mumtaz válasza mumtaz (#55855) üzenetére


mumtaz
senior tag

Nos. Odáig eljutottam, hogy NirCmd-vel működik a dolog. Roccat IskuFX billentyűzetem van és az egyik makrózható gombjára akartam beállítani, hogy az adott alkalmazás némítását lehessen feloldani. Sajnos azonban a billentyűzetem szoftvere nem fogad el, csak sima parancsot mindenféle kapcsolók és argumentumok nélkül. CMD, vagy BAT fájlt viszont lehet futtatni vele, így csináltam egy CMD-t benne a NirCmd paranccsal. A gond viszont az, hogy ha a játékban rábökök a beállított billentyűre, akkor elveszi a fókuszt a játéktól, és "kilép" az asztalra, hogy futtassa a CMD-t, viszont innen meg ugye már megint nem lehet visszalépni a játékba.

Hogyan tudnám azt megoldani, hogy ne vegye el a fókuszt a játéktól?

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#55864) brd válasza mumtaz (#55863) üzenetére


brd
nagyúr

Az elég paraszt megoldás lenne, hogy nem adhatsz meg argumentumokat, ez biztos így van? Ha igen, akkor 2 lehetőséget látok: az egyik, hogy AutoHotkey segítségével oldod ezt meg (ott billkombóra tudsz akár programot is futtatni teljesen rejtve, de hangerőt is állíttatni), a másik az az, hogy két segédprogramot hívsz segítségül, az egyik egy bat to exe converter (egyes kártevőkeresők kártevőnek nézhetik), a másik egy hidden start nevű program. Előbbi azért kell, mert exe-nek nem nyit ablakot az OS, utóbbi pedig azért, hogy ebben az exe-re konvertált batch-ben elindíttathass egy másik batchet vele, aminek megakadályozza az ablaknyitását (és amiben a hangerőállítás történik).

The only real valuable thing is intuition.

(#55865) mumtaz válasza brd (#55864) üzenetére


mumtaz
senior tag

Az utóbbit még lehet, hogy megpróbálom. Bár AutoHotkey-el ment a dolog, a leg nagyobb poén az az volt, hogy valamiért nem vette le a némítást, míg egyszer rá nem kattintottam, amivel ugye ugyanott voltam, ahol a part szakad.

Tehát AutoHotkey-el megcsináltam a scriptet. át is konvertáltam egy EXE-nek. Ezt beállítottam a billentyűzetem egyik gombjára. Elindítottam a játékot, hogy a process megjelenjen és a keverőben is megjelenjen a hangerő csúszkája a játékhoz. Hogy nyomkodtam a billentyűzeten az adott gombot, szépen kivette a némítást. Jöhetett a második menet, mivel eddig is, ha már a játék menüje futott,. akkor ki lehetett venni a némítást, de utána jött menüből egy küldetés indítása, ami már ugye használja a wrappert. Elindítva a küldetést ugye megint lenémított. Nyomkodom a gombot és semmi. Taszkot váltok az asztalra, nézem a keverőt és le van némítva. Nyomkodom a beállított gombot és semmi nem történik, nem veszi ki a némítást. Rákattintok egérrel, akkor persze igen és onnantól már megy az adott gombbal is, csak ez így semmit nem ér, mivel pont azt kéne elkerülni, hogy a játékból taszkot kelljen váltani az asztalra, mert utána már nem lehet visszalépni a játékba.
Szóval egyelőre itt tartok most. :(

Az egyébként tényleg így van, hogy semmit nem lehet megadni, ha csak egy EXE, vagy CMD, vagy BAT van beírva, azt lefuttatja, de, ha van mögötte bármi kapcsoló, vagy bármi, akkor már nem.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#55866) Fire/SOUL/CD válasza mumtaz (#55865) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem tudom milyen régi játékról van szó, de lehet, hogy egy VMware Workstation Player egyszerűbb megoldás lenne. :U

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#55867) mumtaz válasza Fire/SOUL/CD (#55866) üzenetére


mumtaz
senior tag

1997-es játék egy moddolt, aktualizált változata.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#55868) Fire/SOUL/CD válasza mumtaz (#55867) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

privátba írd már meg melyik az a játék, megnézem nálam szalad-e... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#55869) mumtaz válasza Fire/SOUL/CD (#55868) üzenetére


mumtaz
senior tag

Privátban elküldtem a linket, viszont közben végül sikerült a Bat to EXE Converter-el készítenem egy exe fájlt, amivel végre rendesen működik.

Köszönöm a segítséget. :R

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#55870) deadwing válasza mumtaz (#55869) üzenetére


deadwing
addikt

Nekem is valami hasonlót kéne megoldani win10 alatt. Egyelőre várom a cégnél a windózos guruk válaszát, de ha valaki tud segíteni, pls ne tartsa magában az infót :)
[link]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#55871) mumtaz válasza mumtaz (#55869) üzenetére


mumtaz
senior tag

Na van itt még gond, bár nem tudom, hogy ezt a dolgot hová is soroljam, mert nem tudom eldönteni, hogy a játék hibája, vagy a Windows-é.
Mert ott van az a régi játék, ami ugye annyira régi, hogy még nem lehetett benne kiválasztani, hogy milyen eszközzel szeretnék játszani. Illetve 2 opció van: Billentyűzet vagy joystick. Ez ugye elvben azt jelentené - a régi megoldásokhoz híven -, hogy van egy joystick a gépen és kész. De mivel ez ma már nem állja meg a helyét, ezért adódik is a gond, mivel 2 játékvezérlő is a gépre van dugva, plusz ott van a VJoy. Ez összesen három játékvezérlő. Elvben ezek a játékok ugye az elsődleges játékvezérlőt használnák, amit a Win7-ben nagyon okosan ki is találtak, hogy a játékvezérlők beállításainál be lehet állítani, melyik legyen az alapértelmezett ("Válassza ki, melyik eszközt szeretné használni a régebbi programokkal"). Ott be is van állítva, amit szeretnék, de a játék mégis valami mást használ. Arra nem jöttem rá, hogy mit, de nem azt, amit beállítottam.

Elfelejtettem volna valamit? Vagy nem tudom.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#55872) Werkly válasza zoo8800 (#55566) üzenetére


Werkly
őstag

[link]
Nem easter egg az az update?

(#55873) Werkly


Werkly
őstag

[link]

Itt is egy lista. :DDD

(#55874) DS39


DS39
nagyúr

felteszem ide is a kérdésem: [link]

(#55876) brd válasza mumtaz (#55871) üzenetére


brd
nagyúr

Tiltsd le sorban a játékvezérlőket az eszközkezelőben, és kiderül. ;) Egyébként egyáltalán nem tud olyat a játék, hogy átállíthatod az egyes gombokat, axisokat? Ott sem ismeri fel, hogy megmozdítottad?

The only real valuable thing is intuition.

(#55877) brd válasza deadwing (#55870) üzenetére


brd
nagyúr

AutoHotkey és AutoHotkey. Előbbi esetben nemrég a topicban kérdeztek hasonlót, vagy a nircmd-t hívod meg vele, utóbbi esetben, ha az az érték simán a képernyő frissítése, akkor szintén használhatod a nircmd-t.

The only real valuable thing is intuition.

(#55878) mumtaz válasza brd (#55876) üzenetére


mumtaz
senior tag

Végül csak az maradt. DFGT kihúz, VJoy meg kettő volt (már nem tudom, mihez). Egyet eltávolítottam, eltűnt a másik is.
Most megy a jó öreg F22 TAW. :-)

Egyébként a kiosztása teljesen fix. Nincs állítási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#55879) Werkly


Werkly
őstag

Ahogy észrevettem friss telepítéskor is betelepül egy két nemkívánatos update ami frissítési előzményben nincs de a telepített frissítéseknél már jelen van! Pedig a pipa ki van véve fölsorolásnál sok elől. Ezek viszont beépülve jöhetnek le más engedélyezett frissítéssel gyanítom. IE 11-re gondolok elsődlegesen. Pl.: KB2670838, KB2882822 és a 3138612 mondjuk egyértelműen nem tudja senki, hogy 10-hez köze van e? Azt hiszem most utoljára telepítem már föl a hetest. Utólag meg nem akarom őket törölni mert akkor már nem clean installom van. Gondolom megoszlanak eleve a vélemények, hogy ezen három updatenek van e köze valamihez.

[ Szerkesztve ]

(#55880) manu75


manu75
aktív tag

Segítséget szeretnék kérni, frissíteném a gépen a win7-et a windows update-tel, (legutóbb decemberben csináltam) és az update nem csinál semmit. Csak tölti le a frissítést és folyamatosan 0%-on áll, nem is telepíti, több órán keresztül hagytam már, hogy menjen hátha, de így sem történt semmi. Olvastam, hogy másnak is volt ilyen hibája de választ nem találtam rá. Microsoft fix it progit próbáltam meg a windowsupdatediagnostic-ot ez írt s valami hibát számokkal meg, hogy javított valamit de továbbra is fennáll a hiba. Tudnátok erre megoldást?

(#55881) bobalazs válasza DS39 (#55874) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem piszkálja a partíciót. a windows old könyvtár is megmarad, frissítéssel. egyébként meg ha particionálni akar jelzi, nem fogja ész nélkül megpiszkálni. A hetes kulcsal be lehet aktiválni a megfelelő 10-es rendszert.

(#55882) LámaZ válasza manu75 (#55880) üzenetére


LámaZ
addikt

Olvass vissza!

Legyen minden jó!

(#55883) Werkly


Werkly
őstag

Van olyan program amivel letölthető az összes frissítés ms-ról és azt gyúrom egy SP2-vé?

(#55884) mumtaz válasza Werkly (#55883) üzenetére


mumtaz
senior tag

WSUS Offline

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#55885) Werkly válasza mumtaz (#55884) üzenetére


Werkly
őstag

Külön-külön is mutatja a frissítéseket? Tehát a KB számokra gondolok?
Mivel ha egybegyúrja az egészet akkor az nem sokat ér!

(#55886) DS39 válasza bobalazs (#55881) üzenetére


DS39
nagyúr

Köszi. Végül is frissítés lett. A rendszer partícióból levett magának 500 MB-ot, helyreállítási partíciónak. Minden más megmaradt.
Eddig tetszik.

(#55887) mumtaz válasza Werkly (#55885) üzenetére


mumtaz
senior tag

Úgy nem tudod leszedni vele, hogy Te választod ki, melyik csomagokat szedje le. Csak azt tudod beállítani, melyik termékhez (Windows 7, 10, office, stb). De a frissítéseket külön-külön szedi le. Szétdobja külön könyvtárakba. Gondolom, azért kérdezed, mert ki akarod választani, mi maradjon meg és mi ne. Ezt gond nélkül megteheted, mivel a KB számot is odaírja mindegyikhez. A hátulütő csak az, hogy, ha kijelölöd a terméket, akkor ahhoz minden frissítést leszed, tehát előre nem tudod kijelölni, melyiket ne szedje le, csak ha már lejött az összes, akkor tudod törölgetni az egyes csomagokat.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#55888) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Miért késik a betű gépelésnél?

(#55889) #85154688 válasza #63761920 (#55888) üzenetére


#85154688
törölt tag

Szerintem túl gyorsan nyomod a billentyűket.... :DDD

(#55890) föccer válasza #63761920 (#55888) üzenetére


föccer
nagyúr

Lehet eltévedt amíg a billentyűzettől a monitorig ért. Végd rövidebbre a monitor adatkábelét. :D

üdv, föccer

ps: vicc, nehogy megtedd. :D

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#55891) tpeter77


tpeter77
addikt

van arról egy lista, hogy milyen KBxxxxxx frissítéseket kell letiltani ahhoz, hogy ne frissítsen Windows10-re?

(#55892) föccer válasza tpeter77 (#55891) üzenetére


föccer
nagyúr

Téma összefoglalóban megtalálod az infóka. A vége felé keresd.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#55893) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

ProcessExplorer nem indul-el.

Adtam neki rendszergazda jogot.

(#55894) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok!

Hogyan lehet magyarítani a Windows 7 Professional SP1 x64 angol (eredeti) változatát? Az MS oldalán azt találtam, hogy csak Ultimate vagy Enterprise változatoknál lehet nyelvi csomagot leszedni a Windows Updatel. :F

Máshol sem találtam egyszerűen telepíthető nyelvi csomagot. :(

:R

(#55895) Doky586 válasza Sidorovich (#55894) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Hogyan lehet magyarítani"
formázással és újratelepítéssel..

(#55896) DS39 válasza Sidorovich (#55894) üzenetére


DS39
nagyúr

Így: [link]

(#55897) sfdrakex válasza Sidorovich (#55894) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Legálisan úgy, hogy telepítesz egy magyar W7-et a kulcsodnak megfelelőt.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#55898) föccer válasza sfdrakex (#55897) üzenetére


föccer
nagyúr

Telepítésnél ki lehet választani a nyelvet, de utólag nem lehet változtatni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#55899) Sidorovich válasza DS39 (#55896) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Köszönöm, megpróbálkozom ezzel. :R

#55897 sfdrakex: Nem értem, miért volna illegális a nyelvváltás? :F MSDNAA-ról kapott eredeti Windowsról van szó, ott csak angol és csak professional változatot találtam. :(

[ Szerkesztve ]

(#55900) szabonagyur válasza Sidorovich (#55899) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mert Win7nél csak az Ultimate és Enterprise tudta a nyelvváltást újratelepítés nélkül.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.