Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56501) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Szép és jó estét mindenkinek. :) :R
Látom beindult rendesen az élet itt és most megint kérdezek a lenti sorokban.
Kérdezni szeretném nem türelmetlenségből teszem most sem meg, szerintem mindenkit érintő téma .
Erre (#56483) a Hsz-re van megoldás lehetséges ez?
Még egy kérdésem van.
Lámaságot írtam???
Ha igen igazítsatok is ki a jó irányba.
Köszönöm.

Üdv, István

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#56502) westlake válasza kraftxld (#56021) üzenetére


westlake
félisten

Érdekes, hogy mennyit lehet olvasni, hogy érdemes felrakni a KB3102810-et, közben meg a Windows Update a frissítések között nem szerepelteti. :U
Elhiszem, hogy fontos és hasznos frissítés, de akkor miért nincs a többi update között? :F
Egyébként nekem a telepítés után is ugyanúgy órákon keresztül vadássz az update-eket.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#56503) gt7100 válasza westlake (#56502) üzenetére


gt7100
tag

Közvetlenül a win 7 telepítése után ez... ha nem is normális, de... szóval ez van.
Sp1, i5-2520m proci, ssd konfigon kb. 50-55 perc volt az első Windows update indítása (mire összeszedte, hogy mit kell felrakni)
Viszont egy karbantartott rendszeren pár perc alatt illene lefutnia.

(#56504) kraftxld válasza westlake (#56502) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekem pár gépen megoldotta a kezdeti frissítés keresési gondokat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#56505) Glaz-dozfhut válasza IstvánLászló (#56483) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A telepítéskor az első beállítások egyike, - a rendszer elsők közt kérdezi - hogy milyen módon akarod telepíteni a frissítéseket. Automatikusan; sehogyan vagy "értesítést kérek a frissítésekről, de én döntöm el mikor települnek" stb. Persze utólag is módosítható ez a beállítás. Szóval létező dolog. Vagy arra gondolsz, hogy rendesen kellene működnie a szolgáltatásnak, nem úgy mint most?

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#56506) IstvánLászló válasza gt7100 (#56503) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Igaz a Hsz-imre nem jött idáig válasz, de én akkor is segítek most itt mindenkinek. :) :R

Mos kaptam 2-perce egy fontos infót, Óceániából jó erősítőmtől, aki vágja a témát.
A véleményét mondanám mert nincsen ideje ide a fórumba írni.
A helyzet a következő és véleményét most átadom beidézve direktben, " Windows update indítása után sokat kell várnotok míg lejön a gépeinkre, ennek oka hogy több gigás csomagban van m..nél és eszt ki és becsomagolja a szerverük, igény szerint".
Most saját véleményem szerint igaza lehet a témában, mert ez a módszer időigényes és eszt, mi észleljük is sajna rendesen, idő múlásában mondjuk k.b 1-óra várakozásban......
Reméljük tudtunk segíteni.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#56507) kraftxld válasza IstvánLászló (#56506) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szintén a világ végéről azt mondanám erre, hogy baromság :D
Nyugodtan pattints fel egy wireshark-ot és szépen lehet vele látni, hogy egyessével jönnek lefelé a hotfixek.
A világ infrastruktúrája nem lenne elég egyessével külön tömörített csomagot gyártani minden gépre.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#56508) brd válasza IstvánLászló (#56506) üzenetére


brd
nagyúr

Olyan sokan "vágják" már a témát, hogy ez nem jelent semmit. :) A kedves erősítőd sokat érthet hozzá, ha egy egyszerű folyamatot sem tud megfigyelni. Szépen lehet látni, hogy kliensoldalon vagy a háttértárral, vagy a CPU-val küzd a Windows (a letöltés alatt már inkább az előbbi - a "keresés"-nél fűt jobban a CPU-val), amikor lassú a "letöltésnek" nevezett folyamat.

The only real valuable thing is intuition.

(#56509) IstvánLászló válasza brd (#56508) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Őrülők hogy ti értitek a témát, lehet hogy profik vagytok.
Ezért és másért is tiszteletben tartom véleményeiteket és senkit nem B-zek le mert nem illik.
A helyzet én ebből semmit nem értek, de amit én is tapasztalók, borzasztó hogy 1-órát k.b., várni kell a frissítések végére.
A winem a saját gépemen molyol, mint a csiga és csak is frissítések miatt és használhatatlan míg nem lesznek készen a frissítések.
Most is kölcsönkapott gépről írom soraimat, nem kabaré ez??
Kérdezem hány frissítésből állhat ez a mizéria??
Köszönöm ha választ kapok.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#56510) kraftxld válasza IstvánLászló (#56509) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Senki nem tudja, hogy milyen géped van. Ezer éves celeronon 1GB rammal tekerni fog.
Senki nem tudja, hogy milyen Windows 7-ed van. Ha mondjuk jóska pista féle 4398743 in 1 űber-mega Full!!4 edition akkor ne is várj mást.
Senki nem tudja, hogy eddig rendesen frissítve volt-e a géped. Sok ügyfélnél felügyelek többszáz (ha nem több ezer) Win7-es gépet. Újratelepítéskor tényleg pöcsöl (már ahová még valamilyen oknál fogva egy már alig támogatott OS-t rakunk), erre egy integrált image a megoldás, és nem vagyunk restek használni :)
Ott ahol mindig csak a havi pakkot kell felrakni most se volt gond.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#56511) sfdrakex válasza IstvánLászló (#56509) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Most akkor az a problémád hogy lassan jönnek le a frissítések, vagy azt szeretnéd, hogy te dönthesd el mikor frissítsen? Sebesség mondjuk függ a gépedtől meg a netedtöl. Azt pedig, hogy mikor töltődjenek le és települjenek a frissítések betudod állítani a windows update részen vezérlőpultban.

u.i. Szerezz be egy Magyar Helyesírás szabályai kötetet és tanulmányozd át, néha alig értelmezhető amit írtál.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#56512) MrChris


MrChris
nagyúr

Valahol sikerült letiltanom még februárban a frissítéseket mikor a W10 beszerzésre buzdított az MS. Valahol elég mélyen toltam el és most sehogy sem bírom rávenni az általános frissítésre sem, csak jelzi hogy tölti de 0kb-ról nem jut tovább. Security Essential frissül. Hol lehet visszaállítani?

(#56513) gt7100 válasza MrChris (#56512) üzenetére


gt7100
tag

Sehol. Sokan belefutottunk. Illetve esetleg keress rá a "reset Windows 7 update" kifejezésre... van a Microsoftnak valami javító programja, de ha azt futtatod, elveszted az update history-t és elfelejti, hogy miket tiltottál le korábban.

(#56514) yanna válasza MrChris (#56512) üzenetére


yanna
őstag

10-re frissítenél? Annak van egyszerűbb módja. Amennyiben a 7 frissítésével van gond, nem vagy egyedül.

(#56515) westlake válasza gt7100 (#56513) üzenetére


westlake
félisten

Erre gondoltál?
MrChris: próbáld ezzel.

Play nice!

(#56516) MrChris válasza gt7100 (#56513) üzenetére


MrChris
nagyúr

& westlake: Értem, megpróbálom.
yanna: jaj dehogy, félreérthető voltam, igyekszem elkerülni, tökéletesen megfelel a mostani.

(#56517) yanna válasza MrChris (#56516) üzenetére


yanna
őstag

Pénteken nekem sem működött, legközelebb hétfőn lesz lehetőségem ránézni. Remélem addigra meggyógyul.

(#56518) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Nem frissülő eredeti win7-el mit tudok kezdeni? Szülők gépéről van szó, az automatikus frissítést korábban kikapcsoltam, hogy nehogy véletlenül feltegyenek egy win10-et. Most viszont kézzel szerettem volna frissíteni, mivel átálltak office 2010-ről 2013-ra, de nem sikerül.

Az office csere után ránéztem a frissítésekre, a win10-en kívül 41-et szeretett volna telepíteni, elindítottam, de 2 óra elteltével még mindig 0%-on állt a letöltés. Rebootoltam, majd indítottam egy frissítés keresést, de hasonló a helyzet, kicsivel több, mint 2 órája keresgél, hibaüzenet nincs, csak keres...

Tudtok-e valamit javasolni? :F

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#56519) quailstorm válasza A_ScHuLcZ (#56518) üzenetére


quailstorm
nagyúr

várjál
SOKAT
Win10-et meg le kellett volna tiltani GWX control panellel mert így lehet leszedi

[ Szerkesztve ]

(#56520) gt7100 válasza westlake (#56515) üzenetére


gt7100
tag

Azt hiszem.

(#56521) gt7100 válasza quailstorm (#56519) üzenetére


gt7100
tag

Hiába vár sokat. A hosszú várakozási idő a "searching for updates..."-re igaz. Amikor kiírja, hogy Downloading 0%, akkor az idők végezetéig várhat a jelek szerint. Valami elkeféli az update-et, csak azt nem tudtam kideríteni, hogy a Microsoft szerverein van valami gubanc vagy (ami valószínűbbnek tűnik), magán a Windows-on.

(#56522) brd válasza gt7100 (#56521) üzenetére


brd
nagyúr

Magán a Windowson. A HDD-vel, vagy CPU-val küzd ilyenkor, nézd meg az Erőforrásfigyelővel!

The only real valuable thing is intuition.

(#56523) gt7100 válasza brd (#56522) üzenetére


gt7100
tag

Nálam az svchost pörgött 100%-on, de nem derült ki, hogy a végtelen 0%-nak okozója vagy következménye volt.
A fenti reset után helyre jött, de csak a history-ban és a windowsupdate logjában megjelenő hibakódok jelenthettek volna segítséget. Persze nem mentem sokra velük.

[ Szerkesztve ]

(#56524) brd válasza gt7100 (#56523) üzenetére


brd
nagyúr

Az okozója volt, legalábbis az általam eddig látott összeg gépen tapasztaltak alapján.

The only real valuable thing is intuition.

(#56525) HoTaZo válasza westlake (#56515) üzenetére


HoTaZo
őstag

Szeretnék megkérni minden segítőszándékú fórumtársat, hogy ne direkt linket adjon meg egy letöltődő .exe-hez vagy bármihez. Én (is) telefonomról (is) szoktam követni a fórumot és nagyon kellemetlen, amikor, akár véletlenül is rábökve, egyszercsak elindul a letöltés...
Megértésed, megértéseteket előre is köszönöm!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#56526) kraftxld válasza HoTaZo (#56525) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor hogy? Rébuszokban mesélje el? :)
Inkább figyelj oda, hogy mire nyomkodsz :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#56527) gt7100 válasza brd (#56524) üzenetére


gt7100
tag

Akkor kifejtenéd bővebben, hogy mi történt?
Mert abból, hogy a szóban forgó processz kilövése, újraindítása nem segített a probléma megoldásában, ellenben a fentebb említett reset (ami többek közt a windows update lokális adatbázisának törlésével járt) igen, én arra következtetek, hogy amiről te beszélsz, az csak következmény.

(#56528) quailstorm válasza gt7100 (#56521) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem abszolúte nem így volt. Sokszor hirtelen ugrott nagyot róla. De mostanában C2Q-t használok, tehát ez ilyen 20-30 perc max. Meg addig látszott akár hálózatmonitorozással hogy tölti ő csak nem mutatja.
P4 esetén ez tarthat még tovább is.
Vagy friss 8.1 mikor megvettem a laposom, ott is iszonyat sokáig 100% CPU meg 0% volt.

(#56529) gt7100 válasza quailstorm (#56528) üzenetére


gt7100
tag

Furcsa. Én a routeren néztem a forgalmat, de amíg 0%-on állt addig nem volt aktív kapcsolat és a proxy logjában sem láttam erre utaló nyomot.

Szűz rendszernél kicsit más a helyzet. Ott a 250 update begyűjtése tényleg sokáig tart (kb. egy-két óra, attól függően, hogy milyen erős a hardver. De én egy naprakész rendszeren indított update-ről beszèlek.

[ Szerkesztve ]

(#56530) MrChris válasza yanna (#56517) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ma csak bekapcsoltam, de nem telepítettem semmit, továbbra is 0%-on és nem mozdul. Aztán F1 után ránézek és azt írja 38 frissítés telepítve, újraindítás. Tegnap sehogy sem akarta. Ki érti ezt?

(#56531) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Na úgy néz ki, hogy nálam "helyreállt" a WU. Ugyanis a korábban feltett kérdésemre kapott válaszban lévő link alapján letöltöttem egyesével a frissítéseket, majd ezek telepítése után tegnap végre keresett önállóan is és talált még plusz 8 frissítést.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#56532) soldi3r válasza A_ScHuLcZ (#56518) üzenetére


soldi3r
veterán

A WSUS offline update vagy 360TS viruskereso le tudja szedni a frissiteseket.

E30 (oo=[][]=oo)

(#56533) A_ScHuLcZ válasza quailstorm (#56519) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

win10-et frissítések közül elrejtettem, illetve ellenőriztem, még nem töltötte le a telepítő fájlokat.

Tegnap 4 óra múltán meguntam, és rebootoltam a gépet, jelzett, hogy van 31 frissítés, hajnali 2-kor rányomtam, hogy telepítse őket, most tart 0%-nál, azóta eltelt 12 (!!!) óra.

Elég szomorú, ha ez normális viselkedés, láttam már lassan települő frissítéseket, ahol 2-3 órát várni kellett, de hogy 12 óra után még mindig semmi, és a HDD sem dolgozik, az nekem több, mint gyanús! :(

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#56534) quailstorm válasza A_ScHuLcZ (#56533) üzenetére


quailstorm
nagyúr

igen itt már én is valószínűsítem, hogy valami megkotlott, most nincs ötletem, a 7-est nem kapcsoltam be egy ideje, kb a Win10 telepítése óta ami 1-2 hónapot jelent

(#56535) bolic


bolic
őstag

Windowst használ? Van rajta QuickTime? Törölje, de azonnal...

Ugyanis a MPC-HC is kompatibilis a MOV kiterjesztésű videókkal.

Korábban akartam eltávolítani, most pont jókor szólták... :((( :(

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#56536) quailstorm válasza bolic (#56535) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Viszont nekem szívás van. A Vegas kéri a QT-t. Legalábbis unokatesóm gépén mikor nem volt fönn még importálni se engedte a movot.

(#56537) HoTaZo válasza kraftxld (#56526) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nem. Hanem a letöltési oldalt megadva. Azért, aki ide keveredik tart ott, hogy megtalálja egy oldalon a letöltés gombot. Nem?
Másik topikban ugyanerre kérték fel a hozzászólókat.

Odafigyelek, hogy mit töltök le. De ha telefonról nézem az oldalt egy letöltés (akár) problémás is lehet. Főleg ha a kijelző érzékenységéből adódva és nem szándékos ráklikkeléssel, vagy nem wi-fi-ről csatlakozva jön le a csomag.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#56538) MrChris válasza quailstorm (#56536) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mit kell törölni? Quick Time-ot, vagy Quick Time Playert?

(#56539) DS39 válasza A_ScHuLcZ (#56533) üzenetére


DS39
nagyúr

sajnos ez van, a 7-est ilyen szempontból teljesen szétcs.szték.
nekem a 10 egy kicsit bugos volt még, ezért váltottam vissza, de már nem 7-re, hanem 8.1-re. Ott pöpecül működik az Update.

[ Szerkesztve ]

(#56540) Doky586 válasza DS39 (#56539) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sok felesleges pénzed lehet...

(#56541) DS39 válasza Doky586 (#56540) üzenetére


DS39
nagyúr

Tisztaszoftver Programról hallottál-e? ;)

(#56542) quailstorm válasza MrChris (#56538) üzenetére


quailstorm
nagyúr

player és a kodekek, de egyáltalán ez mint külön termék létezik?

(#56543) IstvánLászló válasza westlake (#56515) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia! magánban szeretnék beszélni veled ha lehetne és időd is engedi legyél szíves írjál is rám. :) :R
Üdv, István

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#56544) Doky586 válasza DS39 (#56541) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Eszerint TE nem hallottál róla..?
A meglevő OEM licensz az alapja, amit felfele lehet bővíteni Enterprise-ra..(Office-ról most ne beszéljünk), 7-ről lehet ettől függetlenül ingyenesen upgradelni 10-re, de a W8 sehogy se illik ebbe bele.. :F

(#56545) brd válasza gt7100 (#56527) üzenetére


brd
nagyúr

Nem látok bele a program működésébe, csak kívülről látom, hogy még a ma átlagos hanyag programozói munkához képest is félelmetesen bugos a megvalósítás. De az biztos, hogy amelyik gépen éppen rossz, ott konzekvensen az, ugyanakkor egy másikon, ami hasonló frissítési állapottal bír, konzekvensen nem az, tehát a kevésbé valószínű az, hogy az Update serverekkel van gond.

The only real valuable thing is intuition.

(#56546) DS39 válasza Doky586 (#56544) üzenetére


DS39
nagyúr

hát amit én le tudok tölteni a hozzáférésemmel (Win 7/8/8.1/10 és Office 10/13), azok mind Pro verziós telepítők, és tiszta telepítéssel is aktiválódik.

(#56547) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Újra érdeklődnék. Céges környezetben Win7, 8 Home, legális?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#56548) Doky586 válasza DS39 (#56546) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem véletlenül van többféle fenn.. (azért mert mindenki más-másra jogosult)
De attól hogy le tudod tölteni - vagy akár aktiválni is tudod - attól még nem lesz legális. Mindenki csak arra jogosult (a Tisztaszoftver Program szerint) amihez van legális alapja (pl egy oem matrica adott oprendszerre).

(#56549) DS39 válasza HoTaZo (#56547) üzenetére


DS39
nagyúr

talán ha minden gépre külön-külön megveszed. de a Home verziókat nem tudod tartományba tenni.

Doky586: ez van, a leírtakkal ellentétben a 7 Pro-mat ha akarnám se tudnám onnan Enterprise-osítani, csak Pro-k elérhetők, tehát 8-ra tudtam frissíteni, ennyi. mindaddig legálisan használhatom amíg a jogviszony fennáll az intézménnyel.

[ Szerkesztve ]

(#56550) brd válasza HoTaZo (#56547) üzenetére


brd
nagyúr

Miért ne lenne az? Semmi ilyesmi nincsen kikötve a licence-ben, viszont azt nem árt tudni, hogy már a Pro-hoz képest is hiányoznak belőlük képességek (pl. az egyik legfontosabb, amit a topictárs is ír: nem lehet tartományba tenni őket).

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.