Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56101) alfiboy válasza Lauda (#56098) üzenetére


alfiboy
aktív tag

APM beállításoknál, ErP Ready állítása erp s5-ra, így kikapcsolt gépnél áram mentesek az USB-k.

...

(#56102) Lauda válasza alfiboy (#56101) üzenetére


Lauda
félisten

Megnezem ezt a beallitast! Koszi!

(#56100) Doky586 Szukseg van a driverre a gombkiosztas miatt. :)

(#56103) Doky586 válasza Lauda (#56102) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha egy teszt erejéig kipróbáltad volna, legalább tudnád az okozza-e a hibát..

(#56104) Lauda válasza Doky586 (#56103) üzenetére


Lauda
félisten

Marmint micsoda? Biztos az eger kelti fel, mert ha kikapcsolom nem ebred fel a gep, csak ha direkt felkeltem. A logitech driver pedig kell mindenkeppen, szoval igy kell megoldanom, ha meglehet.

(#56105) Glaz-dozfhut válasza Lauda (#56096) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Alapvető, hogy előtte csinál az ember egy teljes mentést - erre emlékeztet is az oldal - és akkor nem sok kockázata van. Helyreállítható és ugyanott tart ahonnan elindult.

- Glaz-doz-fhut -

(#56106) Doky586 válasza Lauda (#56104) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Az eger logitech programjaban nem talaltam ilyen beallitast"
A Microsoftos driverben pedig van ilyen:

Ha te csak a vezérlőpultban láttál ilyet, de az egér driverben nálad nincs, akkor csak ilyet tudok javasolni.. :D

Ön dönt: spéci egér vagy alvás.. ?

[ Szerkesztve ]

(#56107) Lauda válasza Doky586 (#56106) üzenetére


Lauda
félisten

Onnan vettem ki a pipat! :D

(#56108) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok!

Windows 7-et szeretnék telepíteni, de nincs fent már rendszer, és nem birok telepíteni, rossz bootmgr miatt.

Lenne valami tippetek?

Csak Pendrive-os telepítés áll a rendelkezésemre, és reggel 7:45-ig kész kell lennie.

Előre is nagyon köszönöm,

sarkanyolo2

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#56109) tpeter77 válasza sfdrakex (#56089) üzenetére


tpeter77
addikt

szia,
Tegnap felkerült rá a legújabb driver a netről, és ugyanúgy csinálja :(
Két hete, az újratelepítés előttig (!) a régi memóriával és az időközben tönkrement VGA kártyával sosem volt gond.
Múlt héten felkerült rá egy 64 bites Win7 - előtte 32 bites volt.

Most itt az új memória és VGA kártya, és dobálja az üzenetet.
Kivettük az új memóriákat, csak a régiekkel ment a gép, ugyanúgy jön a hiba.
Csak az új memóriákkal szintén jön, tehát ez nem memória lesz.
De akkor mi? a kártya igen kis energiaigényű, ami előtte volt, az is hasonlóan keveset fogyasztott, tehát a tápegységet nem terheli le a vga.
Ezt is kizárnám...
Ha szoftveres gond, azt honnan, milyen logból lehetne vajon látni?

# 56094 szabonagyur
Az a nagyon fura, hogy az újratelepítés előtt semmilyen gond nem volt, aztán egyik nap elszállt a vga kártya.
Vettünk bele újat, és a telepítés alatt nem láttam problémát, a srác hazavitte a gépet, másnap szólt, hogy villog a képernyő netezés közben vette észre - mert főleg erre használja.

[ Szerkesztve ]

(#56110) Lauda válasza alfiboy (#56101) üzenetére


Lauda
félisten

Neztem az apm beallitasokat, hogy ebbol melyik amit irtal, jo kerdes, lehet nincs is ilyen opcio nalam:

Alaplapom ASUS P6T Deluxe V2

[ Szerkesztve ]

(#56111) dkaro


dkaro
őstag

Sziassztok!
Itt is megkérdezem, hátha...
Windows 7 esetén ki lehet kapcsolni az automatikus zárolást?
Az engergiagazdálkodásnál kikapcsoltam mindent. Kiléptettem domainból. Local gpo-ba a screen saver beállításoknál letiltottam a jelszókérést mégis lockol 15 percenként.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE \Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System, create a new DWORD value named DisableLockWorkstation and set value to 1.
Ezt is próbáltam.
Hol van ez elrejtve?

(#56112) akaido válasza tpeter77 (#56109) üzenetére


akaido
addikt

Revo Uninstaller vagy IOBit uninstaller vafy DDU programokkal teljesen eltávolítanám a W7-ben lévő meghajtóprogit, majd utána ú.n. "Tiszta telepítés" -sel indítanám a driver installt.
Amennyiben ezután is dobja a hibát, akkor esetleg másik gépben is ki kellene prószálni a VGA zsugát hogy, ott is okoz-é hasomló jelenséget, ha igen akkor hardverhiba lesz, egyetértve szabonagyurral
Ha nem, akkor a RAM modul lehet a gyanús.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#56113) Argos válasza dkaro (#56111) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

A jelenleg el nem érhető..-re katt és akkor állítható.

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#56114) dkaro válasza Argos (#56113) üzenetére


dkaro
őstag

Ki van kapcsolva.

(#56115) Argos válasza dkaro (#56114) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Akkor esetleg próbálj egy saját energiasémát létrehozni és azt használd.

...elmúlik...

(#56116) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Hajam leteszem; tegnap telepítettem friss Windowst (legál, x64) szüleim gépére (C2D E6600@2x2400MHz, 2 GB memo, 30/20-as net), 5 óra hosszán keresztül keresgélte a frissítéseket 50-70%-os procihasználat mellett, utána még 4 óra kellett, hogy elkezdje őket letölteni. És ugye lesz még vagy 2-3 kör ebből. Tudom, nem mai konfig már ez, de azért ennyire nem "hulladék" még, na! Nem gondolt még rá az Ms, hogy tán' kezdeni kéne ezzel valamit? Röhej, hogy 2-3 nap kell egy friss telepítésnek, hogy up to date legyen. Mindegy, ha meglesz, csinálok róla lemezképet...

Bocsánat, de ki kellett dühöngenem magam. :R

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#56117) pc360 válasza SenorGrande (#56116) üzenetére


pc360
addikt

Annyi vígasztaljon, hogy csak az első keresés ilyen hulladék, a továbbiakkal már nem lesz annyi szívás.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#56118) Zoli-bácsi válasza SenorGrande (#56116) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Ha ez vigasztal, nekem kb 17órát keresett, + a letöltés, telepítés is kb ennyit ment. :D

(#56119) dkaro


dkaro
őstag

Igen, csinálhatnának egy sp2-t... De szerencsére barátunk a dism és lehet imagelni.:)

(#56120) karlkani


karlkani
aktív tag

Hello!

Apu gépét újra kellett rakni, elege lett a 10-ből, ment vissza a 7 (64-bites)... Töröltem telepítővel az SSD-t, majd elindítottam a telepítést, aztán otthagytam. Miután kész lett, jött az öreg, hogy nem látja a 250-es merevlemezt a gép, ami előtte jó volt mind 10, valamint előtte a 7-esen is. "Sajnos" nincs IDE port a lapján, ezért egy sil 0680 kártya van betéve, hogy tudja használni. BIOS-ban semmi sem lett elállítva AHCI mód bekapcsolva és a natív mód is engedélyzezve. Az eszközkezelőben megjelent egy ismeretlen eszköz (RAID-vezérlő). Illesztőprogramot nem találtam hozzá. Ha tudna valaki segíteni, annak örülnék. A lényeg, hogy tudja használni azt a merevlemezt is.

Előre is köszönöm!

(#56121) brd válasza karlkani (#56120) üzenetére


brd
nagyúr

Kár volt egy ilyen, már újkorában is gagyiszar vezérlőt vásárolni, teljesen korrekt IDE-S-ATA átalakítókat kapni 1-2-3e HUF környékén, amelynél nincsen drivergond, nem kell neki PCI slot, igaz egy S-ATA port igen, de gondolom, nem abban szenved hiányt egy mai alaplapnál. Egyébként itt elvileg van még a HDSentinel által is támogatott driver.

The only real valuable thing is intuition.

(#56122) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Ha több fiókkal vagyok bejelentkezve (3 is van) és egyikből a másikba akarok belépni, akkor nem engedi. Elég ha csak 2 megy és egyik se az admin jogú. Beütöm a helyes jelszót és nem engedi. Újraindítom a gépet és akkor beléphetek mindegyikbe. Talán 1 hónapja kezdte. Nem mindennapos jelenség. Nem tudom mihez kapcsolni a jelenség okát.

Itt okosságot tud valaki írni? Mert máshol már kaptam tanácsot. Vegyem meg a 10-et.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#56123) karlkani válasza brd (#56121) üzenetére


karlkani
aktív tag

Azt nem tudom, hogy honnan van neki, mikor szerezte be (már régóta megvan). Eddig ilyen gond sosem volt, nem kellett semmiféle drivert telepíteni (állítása szerint). Köszönöm a linket, délután megnézem.

(#56124) galaxys80


galaxys80
veterán

Üdv mindenkinek!

A családi béke megőrzése érdekében szeretnék tőletek segítséget kérni. :)
Voltam, olyan balfék, hogy elvettem az adminisztrátori jogot az egyetlen felhasználói fiókomtól. :W
Így most ugye, ha olyan dolgot akarok futtatni amihez rendszergazda jogosultság kellene, akkor nem tudok az igenre nyomni.
Gondolkodtam már az újratelepítésen is, de egyrészről idő hiányában nem ez lenne a legjobb megoldás. Másrészről meg van a PC-n egy Angry Birds Star Wars játék amivel a gyerek játszani szokott. Újratelepítés után ugye az összes játékállás elveszne. Le tudom esetleg valahogy menteni a játékállást?
Vagy a leginkább, vissza tudom állítani az adminisztrátori jogomat?
Előre is köszönöm szépen a segítséget.

(#56125) galaxys80 válasza galaxys80 (#56124) üzenetére


galaxys80
veterán

Az AppData \ Roaming mappában találtam egy mappát ami az Angry Birdhöz tartozik. 5-6 különböző kiterjesztésű fájl van benne. Ez lehet esetleg a mentése?

(#56126) bobalazs válasza galaxys80 (#56124) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

(#56127) galaxys80 válasza bobalazs (#56126) üzenetére


galaxys80
veterán

Pont ez a gondom. Nem tudom rendszergazdaként futtatni, mivel nincs adminisztrátori jogosultságom.

(#56128) bobalazs válasza galaxys80 (#56127) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Csökkentett módból?

(#56129) Grg válasza karlkani (#56123) üzenetére


Grg
tag

Ha Delock márkájú a vezérlő akkor:
[link]

Szerk: most látom, ez ugyanaz a driver mint amit brd is linkelt
Ezzel akkor működnie kellene, nálam is ez van fent :)

[ Szerkesztve ]

(#56130) galaxys80 válasza bobalazs (#56128) üzenetére


galaxys80
veterán

Ott sem tudom rendszergazdaként futtatni a cmd parancssort. :O

(#56131) bobalazs válasza galaxys80 (#56124) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

A fiókot is törölted, vagy csak a hozzáférést?
Jelszót ezzel tudsz törölni.

(#56132) bobalazs válasza bobalazs (#56131) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mellesleg ezt is követheted, az első lépést.

(#56133) galaxys80 válasza bobalazs (#56131) üzenetére


galaxys80
veterán

Csak a hozzáférést. Este teszek vele egy próbát.

(#56134) tpeter77 válasza akaido (#56112) üzenetére


tpeter77
addikt

sziasztok,
A régi, gyári 2x1GB memóriákkal ugyanúgy jön a hiba, mint az új memóriákkal.

Kollégával beszéltem, ha filmet néz NINCS HIBA!
De ha csak internetezik, akkor random jön a fekete kép, van hogy 5 percenként, van hogy 2-3 óránként.

Majd szólok neki, hogy távolítsa el az összes drivert, és tegye fel a drivert.
Ha úgy is jön a hiba, akkor behozatom a VGA kártyát és kipróbáljuk a gépemben, hogy itt is előjön-e.

driver!
a gyári cd-n lévővel jelentkezett a hiba, használjuk ezt, vagy inkább a Gigabyte weboldaláról szedjem le a legfrissebbet?

kösz.

[ Szerkesztve ]

(#56135) pc360 válasza tpeter77 (#56134) üzenetére


pc360
addikt

Gyári CD-ről nem igazán szokás telepíteni semmit, az ilyen kukázható is. Használjátok a kártyához illő legújabb AMD / NVIDIA drivert!

Milyen a gép tápellátása? Mert lehet az, vagy akár azzal összefüggésben az alaplap adta fel.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#56136) tpeter77 válasza pc360 (#56135) üzenetére


tpeter77
addikt

Gigabyte GV-N710D3-2GL GT710
tehát Nvidia / GeForce 700 / GT 710 drivert kell leszedni.
köszi. kipróbáljuk.

Chieftec tápja van a teljesítményére nem emlékszek pontosan, de ez kis fogyasztású gép, bár már látott a haverom 3-4 éves Chieftec tápot elhalálozni, nem is egyet.

[ Szerkesztve ]

(#56137) SP4C3 válasza pc360 (#56135) üzenetére


SP4C3
veterán

"Gyári CD-ről nem igazán szokás telepíteni semmit, az ilyen kukázható is. Használjátok a kártyához illő legújabb AMD / NVIDIA drivert!"

Azok a lemezek aranyat érnek! :R

[link]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#56138) karlkani válasza Grg (#56129) üzenetére


karlkani
aktív tag

Még nem ért haza apu, viszont délelőtt hívott, hogy a WU "magához" tért és letöltött, telepített drivert, szóval működik... ettől függetlenül ránézek, ha hazaér.

Köszönöm!

(#56139) krealon válasza SamSem58 (#56084) üzenetére


krealon
veterán

"Hali, ilyen bizonyos Windows frissítések után is elő szokott fordulni, illetve a dll eltűnése előbb - utóbb komolyabb rendszerhibához fog vezetni. Ha az üzit Windows frissítés után dobta a gép, akkor rendszer visszaállítás a megoldás. Ha nem, akkor a Google a te barátod, beírod Download Total.dll aztán letöltöd és a képen látható (a szükséges helyre) kézzel bemásolod."

Erdeti felvetes: (#56057) Bacusuz
Az Appdata\Local mappaban semmi keresnivaloja sincs DLL fajloknak.
Valoszinusithetoen a virusirto letorolte egy keretlen alkalmazas konyvtarat (dll), ezert az nem tud elindulni, es innen szarmazik a hibauzenet.
A leheto legrosszabb tanacs ebben a helyzetben, hogy probaljuk meg potolni.

MalwareBytes Anti-Malware, Junkware Removal Tool, HijackThis es hasonlo, kartevoirto programok segithetnek eltavolitani a maradvanyokat.

(#56140) krealon válasza kraftxld (#56021) üzenetére


krealon
veterán

"Valószínűleg windows update.
Rakd fel a legfrissebb Windows update agent-et, [link]
Meg ezt a hotfixet: [link]
"

Mivel ez gyakran ismetelt kerdes, betettem az osszefoglaloba.

[ Szerkesztve ]

(#56141) krealon válasza dkaro (#56111) üzenetére


krealon
veterán

"Windows 7 esetén ki lehet kapcsolni az automatikus zárolást?
Az engergiagazdálkodásnál kikapcsoltam mindent. Kiléptettem domainból. Local gpo-ba a screen saver beállításoknál letiltottam a jelszókérést mégis lockol 15 percenként.
"

Kileptetes utan meg erdemes elvegezni egy hazirend tisztitast is.

A script to clear cached Group Policies

PolicyReset.bat

@echo off
DEL /S /F /Q “%ALLUSERSPROFILE%\Application Data\Microsoft\Group Policy\History\*.*”
REG DELETE HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies /f
REG DELETE HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies /f
DEL /F /Q C:\WINDOWS\security\Database\secedit.sdb
Klist purge
gpupdate /force
exit

(#56142) akaido válasza tpeter77 (#56136) üzenetére


akaido
addikt

Nvidia oldalán rákeresni az említett zsugára és a whql driverét letölteni, majd telepíteni.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#56143) Jorus válasza Chrystall (#56093) üzenetére


Jorus
nagyúr

És tényleg. Ahogy te is és Lauda is írta, simán átvészelte a költözést. Annyi volt, hogy az összeszerelés és első boot után fel kellett tenni az MB-hez kapott lemezről a LAN-drivereket, mert más volt a vezérlő, de utána minden eszközt szépen felismert, minden drivert feltelepített, beállított, és kb. 10 perc múlva ott volt a rendszer csont nélkül, ahol a HW-csere előtt. Mondjuk a Windost és az Office-t újra kellett aktiválni persze, de teljesen simán ment minden.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#56144) tpeter77 válasza akaido (#56142) üzenetére


tpeter77
addikt

ezen túl vagyunk, akkor is csinálja az illesztő-hibát.

(#56145) galaxys80


galaxys80
veterán

Újratelepítettem a win-t. Most vagy 1 órája csak keresi a frissítéseket, de nem talál semmit.
Mi lehet a gond?

(#56146) Doky586 válasza galaxys80 (#56145) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Senki nem olvas vissza..?

(#56147) dkaro válasza krealon (#56141) üzenetére


dkaro
őstag

Sajnos ez se nyert.

(#56148) hfrankee


hfrankee
senior tag

Sziasztok!

WIN7 frissítési problémám adódott.
Sajnálatos módon kikapcsoltam direkt a szolgáltatásoknál és most szeretném vissza kapcsolni, de sajnos elakadtam.

[link]

Nem találom az automatikus frissítések opciót.

Tudnátok segíteni?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#56149) SP4C3 válasza hfrankee (#56148) üzenetére


SP4C3
veterán

"Winfos Update"-et keress.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#56150) galaxys80 válasza Doky586 (#56146) üzenetére


galaxys80
veterán

Telfonról vagyok. Megtennéd, hogy ma kivételesen linkeled. :)
Épp a fogorvosnál ülök. :(

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.