Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56801) Bryan65 válasza Bryan65 (#56798) üzenetére


Bryan65
tag

Köszönöm a válaszokat próbálkozok azzal amit ajánlottál.

You'll never walk alone

(#56802) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Tovább erőlködnék azzal a problémámmal, miért bolundult meg win7 alatt a 4db külső USB HDD kezelésem. Egy hozzáértőnek számító barátom kérte, írjam le részletesen a problémát. Ezt megtettem és veletek is meg szeretném osztani.
Külső USB HDD probléma
Jó lenne ha a szakértők tudnának valami tanácsot adni, mert úgy tűnik, nem szokványos "user-error" jelenségről van szó!

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#56803) King Unique válasza VGYke (#56802) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ez kicsit rendellenes működés, mert normál esetben több USB eszköznél különféle meghajtóbetűjeleket oszt ki az OS és újracsatlakoztatás után is ugyanezt meg kéne tennie. Nálam legalábbis működik rendesen.
Most ezt innen távolról nehéz kibogozni, de esetleg meg lehet próbálni a mappába csatlakoztatást, ha más nem megy. Lehet az adott külső meghajtóra, de akár helyi lemezre is beállítani mappát.

Olyan hiba is előfordulhat több, azonos drive esetén, hogy ütközik az aláírás és csak offline meghajtóként csatolja fel. Ilyenkor általában megoldás lehet lemezkezelőben az online állapotba állítás, de van, hogy a digitális aláírást kell átírni [link], [link]. De utóbbit egyelőre nem ajánlanám megpiszkálni, csak példaként hoztam fel !!!

[ Szerkesztve ]

(#56804) bsh válasza VGYke (#56802) üzenetére


bsh
őstag

rendszergazdai parancssorban
diskpart
automount

mit mond? nincs kikapcsolva?

[ Szerkesztve ]

(#56805) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

Adott egy win 7 prof, ami nem akar indulni, a windows indítása felugrik egy pillanatra, majd reboot jön, az indítási javítás nem fut le, fixboot, fixmbr nem segít. Csökkentett módban is ugyan ez a helyzet.

Hogyan lehetne életre kelteni?

http://totesz.myminicity.com/

(#56806) kraftxld válasza Kronk (#56805) üzenetére


kraftxld
nagyúr

F8, automatikus újraindítás kikapcs, hibakód beilleszt :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#56807) Kronk válasza kraftxld (#56806) üzenetére


Kronk
őstag

Köszönöm Mester!

http://totesz.myminicity.com/

(#56808) Kronk válasza Kronk (#56807) üzenetére


Kronk
őstag

És már meg is van, valamiért a biosban átállt a Sata ide-re, köszönöm a gyors segítséget!!!

http://totesz.myminicity.com/

(#56809) kraftxld válasza Kronk (#56807) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Storage driver hiba, valószínűleg valaki babrált a biosban az AHCI móddal, próbáld meg visszaállítani.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#56810) Kronk válasza kraftxld (#56809) üzenetére


Kronk
őstag

Már megvolt, ezek olyan bénák hozzá, hogy csak egy szellem lehetett :)
Köszönöm a gyors segítséget!

http://totesz.myminicity.com/

(#56811) Tamy válasza Kronk (#56810) üzenetére


Tamy
senior tag

Nálunk is volt ilyen korábban, első esetben visszaállítottam, második esetben kapott egy jelszót a BIOS, harmadik eset nem volt :)

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#56812) bobalazs válasza Kronk (#56807) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

IDE-AHCI-t állitsd át a másik állásba.
Elkéstem

[ Szerkesztve ]

(#56813) King Unique válasza VGYke (#56802) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy így utólag elég sanszos az a verzió is, amit a fórumtárs mondott [link].
Normál esetben automount enabled a gyári beállítás, de ha valami miatt automount disabled lesz, akkor az okozhat ilyen problémát. Ugyanis a Windows utóbbi esetben a cserélhető lemezeket (pendrive) még felcsatolja automatikusan, de a helyi lemezeket (USB HDD) már nem.

Tehát nálad előfordulhat, hogy valami miatt ki lett kapcsolva és azért kap csak a pendrive betűjelet.

[ Szerkesztve ]

(#56814) krealon válasza tknof1871 (#56797) üzenetére


krealon
veterán

"A desktop gépben van egy új USB to Bluetooth transmitter receiver 4.0-ás."

Pontosan milyen eszkozrol van szo? (Mert ez igy nagyon keves informacio.)

(#56815) VGYke válasza bsh (#56804) üzenetére


VGYke
addikt

King Unique, bsh, köszönöm!
Nem igazából tudom használni / értelmezni a diskpart parancsot.
Valamit megpróbáltam és ezt írja:

Kérlek segíts, mit hogyan csináljak, illetve értelmezzek!

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#56816) King Unique válasza VGYke (#56815) üzenetére


King Unique
titán

Pedig fentebb leírta pontosan...Tehát az alábbiakat kéne bepötyögni:

diskpart
automount

Kétféle kimenetet adhat:

Automatic mounting of new volumes enabled —► be van kapcsolva

Automatic mounting of new volumes disabled —► ki van kapcsolva

Ha ki van kapcsolva, akkor pedig az alábbi parancsot kell kiadni:

automount enable

[ Szerkesztve ]

(#56817) VGYke válasza King Unique (#56816) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Nagy nehezen rájöttem :W
Mármint az első lépésre. Ezt írja:

Innentől kipróbálom...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#56818) King Unique válasza VGYke (#56817) üzenetére


King Unique
titán

Igen, 2 külön parancs, külön sorba. :) Tehát akkor elég sanszos, hogy nálad ez okozta a problémát. Mondjuk az nem világos, hogy mért van kikapcsolva, mert az alapértelmezett a bekapcsolt állapot? De csak a fentebb említett parancsot kell kiadni és utána remélhetőleg ismét jó lesz.

(#56819) VGYke válasza King Unique (#56818) üzenetére


VGYke
addikt

Mindent köszönök King Unique, és bsh fóromlakó társaimnak! Úgy tűnik a parancsoros dologgal és a segítségetekkel megoldottam a külső usb hdd problémát. Koppp, koppp.... még nem teszteltem le mindent.
Hogy mi okozta a problémát? Ezt jó lenne tudni. Kb. Bekakált egy itt nem említett külső 2TB-os NTFS formázott HDD-m, ami az Asus RT-N66U routeremen (mint NAS) teljesített szolgálatot. Úgy döntöttem a megmenthető adatok (filmek) után ezt a 2TB-os HDD-t megformázom EXT3-ra. Ezt itt a PC-n kezdtem el, valamilyen portable Win alatt futó és EXT fájlerndszerre formázó programmal (nevére már nem emlékszem, kitöröltem :F ). Aztátán meggondoltam magam és a 2TB-os HDD-t visszaformáztam immár win alatt NTFS-re. Kb. ennyi az előzmény, miután megbolondult a külső USB HDD kezelés...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#56820) King Unique válasza VGYke (#56819) üzenetére


King Unique
titán

Hát ez alapján nem tudom, hogy ez okozhatta-e. Esetleg még olyat tudok elképzelni, hogy egyes AV-k szeretnek bizonyos dolgokat optimalizálni, letiltani stb. Találkoztam már olyannal, ami az automatikus futtatást és egyebeket akarta erővel letiltani a biztonság érdekében.

Vannak Windowsra is partícionáló programok (AMOEI, EaseUS, MiniTool), amik tudnak Ext fájlrendszerre formázni. Viszont a legtöbb csak elcseszi, utána a Linux problémázik miatta és csak olvashatóként engedi felcsatolni a partíciót... Célszerűbb bebotolni ilyenkor pendrive-ról egy live Linuxot és az alól GParted segítségével formázni Ext2/3/4-re.

De az a lényeg, hogy megoldódott a probléma. :))

[ Szerkesztve ]

(#56821) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Hogyha a C meghajtóról elfogy a tárhely, a lemezkarbantartón kívül milyen lehetőség van még rá, hogy a régi frissítések alkalmával eltárolt fájlokat letörölhessük a gépről?
A win7 szereti megtartani különféle könyvtárakban a frissítéseket, ezeket lehet bátran törölni? Ha igen melyik ez a könyvtár?

más.
környezeti változókat módosítanám.
pl. Letöltések, kedvencek ne a C user alatt legyen, hanem a D györkérben.
Ezt hogy kell beállítani?
köszi.

[ Szerkesztve ]

(#56822) Petyyyyy válasza tpeter77 (#56821) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Pedig cleanmgr elég hatásos szokott lenni. Esetleg CCleaner-t is meglesheted.

Jobb gomb pl. Letöltéseken -> Hely -> Áthelyezés.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#56823) tpeter77 válasza Petyyyyy (#56822) üzenetére


tpeter77
addikt

Letöltések áthelyezésről egy képet lökj már fel légyszives, mert ilyen nálam nincs...

(#56824) DeFranco válasza efi99 (#56793) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszönöm szépen, megoldódott, csak nagyon türelmesnek kellett lenni. vagy 2-3 napig elszöszölt mire összeszedett meg felrakott mindent, de most már hasít (és nincs beragadva az svchost)

(#56825) Petyyyyy válasza tpeter77 (#56823) üzenetére


Petyyyyy
addikt

[link]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#56826) A_ScHuLcZ válasza soldi3r (#56532) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Szia,

Kipróbáltam ez a wsus offline update toolt, szépen leszedte a frissítéseket, de a telepítés sajnos megáll, nem 1x futottam már neki. Nem hiszem el, hogy ennyire körülményes lefrissíteni egy nyamvadt frissen telepített win7-et... :(

Itt akad el, 3 órája ezt látom, és a HDD sem dolgozik:
Verifying integrity of ..\w61\glb\Windows6.1-KB2819745-x86-Mul
hashdeep.exe: Audit passed
Installing ..\w61\glb\Windows6.1-KB2819745-x86-MultiPkg.msu...

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#56827) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Van egy 120Gb SSd win 7 oprendszerrel. Az ssd-t ki akarom cserélni egy nagyobbra. Át tudom varázsolni a wint vagy újra kell húzni?
Milyen progival tudok a jelenleg feltelepített beállított windowsról telepítőt készíteni, hogy ne kelljen mindig mindent beállítani?

(#56828) yanna válasza hegegabi80 (#56827) üzenetére


yanna
őstag

Magam részéről mindig a tiszta telepítést híve vagyok, soha nem klónoztam rendszert, inkább rááldoztam azt a 2-3 napot pluszban.

(#56829) sz.j válasza hegegabi80 (#56827) üzenetére


sz.j
nagyúr

A Macrium Reflect progival át tudod klónozni a meglévő rendszered.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#56830) hegegabi80 válasza sz.j (#56829) üzenetére


hegegabi80
addikt

Köszi, ez nagyon hasznos volt.

(#56831) cimabue


cimabue
tag

Szép estét, lenne egy kérdésem, hátha van valakinek infoja... adott egy magyar Microsoft Windows 7 Home Premium, kérdés: valamilyen módon át lehet varázsolni angol nyelvűre? (Nyelvi fájl vagy hasonló?) Thx.

(#56832) krealon válasza cimabue (#56831) üzenetére


krealon
veterán

"adott egy magyar Microsoft Windows 7 Home Premium, kérdés: valamilyen módon át lehet varázsolni angol nyelvűre?"

Legalisan, ujratelepites nelkul, nem lehet nyelvet valtoztatni Home Premium eseten.

Windows 7 Professional MUI integráció
Nyelvváltás: Hogyan végezzük

(#56833) Doky586 válasza cimabue (#56831) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

törlöd a lemezt, és újratelepíted angol lemezről..
a product key ugyanúgy aktiválni fogja akár magyar akár angol akár héber nyelvű.

(#56834) cimabue


cimabue
tag

Köszönöm a segítséget. (Ez egy laptopra előtelepített win7, a kód megvan - tehát ha az új gazdája angol nyelvet szeretne, megoldható, csak újratelepítéssel. Ez is valami, thx még 1x.)

(#56835) tpeter77 válasza Petyyyyy (#56825) üzenetére


tpeter77
addikt

kösz szépen ez most jól jött

(#56836) Lauda


Lauda
félisten

Bemasolom ide is, hatha: :(

Sziasztok!
Van egy hp notim win7 64 bit-tel es tavaly megkotlott rajta a frissites, probalkoztam mindennel, vegul nem sikerult. Gondoltam ujra telepitem. Hetvegen keritettem erre sort a beepitett hp recoveryvel, ami faszan "ujratelepitette" a win7-et majd utana a szukseges drivereket. A problemam az vele, hogy 2011-es noti es a win7 is amit feltelepit meg a service pack 1 elotti, szoval brutal mennyisegu frissites szukseges, mire a mai allapot beallna. Gondoltam feldobok egy service packos frissitett wint, fel is ment, viszont a szukseges driverek hianyoztak, meg netem sem volt, mert a wifi-hez szukseges drivert se telepitette magatol a win.
Vegulis a kerdesem az lenne, megoldhato, hogy feldobok egy frissitett windowst, majd ratelepitem a hp drivereit? Ha igen, hogyan? A notin talalhato a c-meghajto a rendszerrel, egy hp recovery nevu d meghajto, ami majdnem 18gb es egy hp tools nevu meghajto, ami 5gb koruli. Szerintem az origi rendszer a d-n lehet, innen telepiti vissza. Namost ebben lehetnek a driverek is? A hp tools meghajton pedig gondolom a tobbi hp util lehet.
Vagy mas megoldas esetleg, hogy a friss win megkapja a szukseges drivereket? Igy sokkal elobbre lennek, mint egy kezdetleges win7-et felfrissitgetni.
Koszonom!

Azert gondolkodom rajt, hogy feldobom megis a frissitett wint es arra valahogy a drivereket, mert azota talalt frissiteseket ez a regi hp-s win7. 171 fontosat el is inditottam, eltelt 3 ora es el sem kezdte oket letolteni. :W Valami itt nagyon nem stimmel az update-vel, regen nem volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#56837) föccer válasza Lauda (#56836) üzenetére


föccer
nagyúr

napokga fog telni az update. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#56838) kovaccss


kovaccss
tag

Hello. 2015. okt. 26-án telepítettem utoljára frissítéseket a Win7 x64-emhez, ekkor untam meg mindig válogatni, hogy melyik a tényleg hasznos, és melyik a telemetria, meg a Win10 erőltető, stb.
Több üzit is találtam ebben a topikban, ahol a telemetriás és a Win10-et erőltető frissítések listája van. Valami kiegészítő program is van erre.
Melyik az igazi és a teljes lista? Most 53 fontos és 4 nem kötelező frissítést jelez a gép. A 2 kép erről van. Ezekből mit nem kell felrakni?

A későbbi nemkívánatos frissítéseket hogyan lehet könnyen elkerülni, hogy később se kelljen válogatni?
A lehető legtovább akarom használni a Win7-et mindenféle telemetria és egyéb szemét nélkül, de csak a számomra hasznos frissítések felrakásával.

(#56839) zoo8800 válasza Lauda (#56836) üzenetére


zoo8800
veterán

Szerintem csinálj NTLite-tal egy driverekkel és frissítésekkel integrált telepítőt. Dirtywindows-os van egy leírás.
Apropó, én szombaton raktam Win7-et egy 10 éves vinyóra. Kb. 1 óra alatt megtalálta a frissítéseket, és aztán nem kellett várni a letöltésre. Igaz, a frissítés megkezdése előtt mondjuk feltettem az IE11-et és a .NET framework-ot.

rip and tear, until it is done

(#56840) dokee78


dokee78
félisten

Szerintetek miért van,hogy tetű lassan indul a Win7 telepítő anyám gépén?
Miután megnyomok egy billentyűt a CD-romról való indításnál ott megjenenik az a kék háttér.
Ott elég sokáig áll,mielőtt bejönne a nyelv választás.
Majd mikor kiírja,hogy a Telepítő indul,ott is sokáig vár és csak forog a karika.
Persze feltelepül csak valamiért sokáig csinálja.

Ezeket hiba forrásként kizárnám:
HDD fél éves WD Blue 10EZEX
CPU Core2Duo E8200 Ez korábban az enyém volt és nekem nem várt a telepítő ennyit soha.
2 GB RAM

(#56841) Tamy válasza dokee78 (#56840) üzenetére


Tamy
senior tag

Karcos lemez és/vagy haldokló optikai meghajtó is okozhatja.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#56842) dokee78 válasza Tamy (#56841) üzenetére


dokee78
félisten

Inkább az optikai meghajtó köszi! :R

(#56843) kraftxld válasza dokee78 (#56842) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Telepítsd pendrive-ról :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#56844) dokee78 válasza kraftxld (#56843) üzenetére


dokee78
félisten

Most csinálom Pendriveról,ugyanúgy hosszú ideig történik.
Lehet valami más gond lesz.
Ha végzett megnézem az én gépemmel,mennyi ideig csinálná.

(#56845) kraftxld válasza dokee78 (#56844) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Rendes gyári telepítő, nem valami kókányolt f*s?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#56846) dokee78 válasza kraftxld (#56845) üzenetére


dokee78
félisten

Nem kókányolt dehogy.
Ezt használtam állandóan az enyémen is.

Feltelepítettem de a frissítéseket csak keresi.
Adjak fix IP-t a gépnek?
Mert amikor én Win7-et használtam,akkor pl az utorrent nem ment rendesen míg be nem állítottam a FIX IP-t.

(#56847) kraftxld válasza dokee78 (#56846) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Frissítésekre összefoglaló, ha meg fix IP kell akkor ott vmi nagyon el van szexuálva a hálózattal :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#56848) dokee78 válasza kraftxld (#56847) üzenetére


dokee78
félisten

Amióta ez a TP Link router van állandóan fix IP-t kell beállítani,hogy jól menjen a torrent.
Az én gépemen Windows 10 van azon is fix IP.
Apám gépen Windows 7 ott nincs beállítva fix IP,mondjuk az wifin csatlakozik.
Anyám gépén amíg XP volt nem kellett a fix IP.
Lehet most sem kell.

Tegnap a. net frameworköt nem volt hajlandó feltelepíteni.
Most a Kaspersky telepíti a. net framework 4.0-t,de már lassan egy órája.

[ Szerkesztve ]

(#56849) Doky586 válasza dokee78 (#56848) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ahoz hogy a utorrent fel-töltsön (aktív legyen) szükséges a portforward, ehez pedig fix ip kell ami lehet a pcn beállított fix ip vagy a dhcp szerveren mac alapján beállított fixálás (vagy ha upnp+dhcp változó ip, akkor teleszemeteli bejegyzésekkel a routert). De mindezektől függetlenül a piblikus ipd - amit a szolgáltató ad - lehet időnként változó ip, nem kell üzleti csomagot venni fix ip-vel.

[ Szerkesztve ]

(#56850) Lauda válasza zoo8800 (#56839) üzenetére


Lauda
félisten

Lehet azt kellene. A drivereket toltogessem le valahogy kulon? Vagy ki lehet nyerni valahogy abbol, ami fent van a notin? Friss winfost hogy tudnek letolteni? :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.