Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56251) galaxys80 válasza LámaZ (#56249) üzenetére


galaxys80
veterán

Ezt most nem értem, de mindegy is. :)

(#56252) kraftxld válasza Repsol600 (#56246) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Persze, küldenek mellé toronyórát lánccal :DDD
Amúgy is ha OEM akkor a laptopgyártót kell nyaggatni, meg ha van rajta feltelepített nem kókányolt windows akkor vissza lehet belőle szedni a kulcsot.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#56253) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem , hogy hogyan lehet egy (vagy több) bizonyos (a több közül valamelyik konkrét) rendszer-visszaállítási pontot törölni úgy, hogy ne az összes törlődjön?
Ja és még egy! Kb. mennyi helyet foglal az SSD-n egy rendszer-visszaállítási pont rögzítés?

[ Szerkesztve ]

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#56254) Repsol600 válasza mis69 (#56247) üzenetére


Repsol600
addikt

Friss Win 7-et tett fel akitől vettem és aktiválatlan a Win. :O

[ Szerkesztve ]

(#56255) mis69 válasza Repsol600 (#56254) üzenetére


mis69
tag

Ha a gépen van a matrica akkor teljesen mindegy honnan került rá a Win 7 a géphez van a kulcs és azt ezzel ki lehet olvasni ha jól értelmeztem amit írtál.

(#56256) Doky586 válasza Repsol600 (#56254) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Akkor átvertek. Kérd vissza a win-ért azt a 20eFt-ot..
Amiről leolvasható az aktiváló kód az a windows matrica, amiről nem az lehet hogy csak egy banánosdoboz matricája..

(#56257) Lauda válasza Repsol600 (#56254) üzenetére


Lauda
félisten

Kollega mar leirta, toronyorat lanccal. Hivatalos windowsod azon nem lesz tobbet.

[ Szerkesztve ]

(#56258) Lauda


Lauda
félisten

Frissen telepitett win7 64bit, alaplapi G41 chipset, alaplapi vga-val es neha igy indul a gep:

Ujrainditas utan viszont jo. A frissiteseknel nincs a vga-hoz tartozo telepitetlen frissites.

Nem tudjatok miert csinalhatja?

Koszi!

(#56259) Repsol600 válasza mis69 (#56255) üzenetére


Repsol600
addikt

Ok, sikerült kiirta. :D
Köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#56260) galaxys80


galaxys80
veterán

Újratelepítés óta kicsit furán bootol a gép. Hosszabb ugyan nem lett a boot idő (eddig is elég hosszas volt, lévén nem mai gép :) ), de most a win logó után vagy 1 percig csak fekete képernyő van. Viszont valószínűleg dolgozik, mert miután megjelenik az asztal nagyjából használható is lesz. Mi okozhatja ezt?

(#56261) szabonagyur válasza Lauda (#56258) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lehet memória hiba is akár, valószínűleg hardveres.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56262) #10234880 válasza szabonagyur (#56261) üzenetére


#10234880
törölt tag

vagy inkább grafkari,.

(#56263) szabonagyur válasza #10234880 (#56262) üzenetére


szabonagyur
félisten

Integrált VGA és G41 chipset, ergo a videóvezérlő alaplapon volt még nem a CPU-ba integrálva, és nincs saját memóriája és sokszor csíkoz miatt :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56264) LámaZ válasza szabonagyur (#56263) üzenetére


LámaZ
addikt

Mennyi RAM-ot osztottál ki BIOS-ban a VGA-nak, hm?

Legyen minden jó!

(#56265) szabonagyur válasza LámaZ (#56264) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én semennyit, nem én vagyok a kérdező.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56266) brd válasza Lauda (#56258) üzenetére


brd
nagyúr

Van esetleg VT-d (nem VT-x!) beállítás a BIOS-ban? Ha igen, azt csapd le (Disabled) és talán megjavul!

The only real valuable thing is intuition.

(#56267) Lauda válasza szabonagyur (#56261) üzenetére


Lauda
félisten

Fura a dolog, mert a win7 telepitese utan kezdodott es amugy meg se reccenik a gep, nem fagy stb, neha csinalja ezt a kepernyot, ujra van inditva es jo. :F ;)

(#56264) LámaZ Mennyi RAM-ot osztottál ki BIOS-ban a VGA-nak, hm?

Restellem, sajnos fogalmam sincs. 2011-ben lett osszerakva a gep, azota memoval lett fejlesztve igy most mar 4gb van a gepben. Eddig xp volt fent, most mar win7 64bit. Hetvegen megnezem, mennyit allitsak be ami megfelelne? :R

(#56266) brd Van esetleg VT-d (nem VT-x!) beállítás a BIOS-ban? Ha igen, azt csapd le (Disabled) és talán megjavul!

Megnezem ezt is, koszi a tippet! Egy asus p5g41-m lx - rol van szo amugy. ;)

[ Szerkesztve ]

(#56268) galaxys80


galaxys80
veterán

Azt meg tudná nekem valaki mondani, hogy az otthoni csoport megosztási beállításai, hogyan néznek ki alapból?
Tehát, hogy mi az ami tiltva és mi az ami engedélyezve van?

Újratelepítés után mindig gyönyörűen látta hálózatban a médialejátszót a Win. Elkezdtem a fent említett beállításokat birizgálni és most megint teljesen hektikus, hogy látja-e.

(#56269) galaxys80


galaxys80
veterán

Na most már engem is rettenetesen elkezdett idegesíteni ez a WIN10 frissítést erőszakoló értesítések. :W
Melyik megoldást érdemes használni? [link][link]

A laptop szerintem már le is töltötte, mert tegnap este indítás után feldobott egy ablakot, hogy most akarom telepíteni vagy később. Igaz azt is írta, hogy 3 GB lesz a letöltés.

A PC-n meg nem tudom mit erőlködik, mikor kiírta, hogy a videókártya nem kompatibilis vele.

(#56270) kraftxld válasza galaxys80 (#56269) üzenetére


kraftxld
nagyúr

GWX control panel

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#56271) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Sziasztok! Windows 7-ben, hogyan tudnám a tálca, ill. az ablakszínt feketére beállítani?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#56272) galaxys80 válasza kraftxld (#56270) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszönöm. Akkor este megcsinálom azzal.
Előző kérdésemre esetleg nem tudod a választ?

(#56273) galaxys80 válasza kraftxld (#56270) üzenetére


galaxys80
veterán

Illetve azt el is felejtettem, ha az automata letöltés és telepítés van bekacsolva, akkor hatástalan a GWX?
Csak, mert nálam ezer éve így van a win update és nem bánnám ,ha maradhatna.

(#56274) kraftxld válasza galaxys80 (#56273) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A sima frissítések még jönnek ha kilövöd a win10-et.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#56275) galaxys80 válasza kraftxld (#56274) üzenetére


galaxys80
veterán

Azt értem csak itt [link] azt írja, hogy ne válasszuk az automatikus keresést és letöltést. Én erre gondoltam.

(#56276) galaxys80 válasza galaxys80 (#56275) üzenetére


galaxys80
veterán

Magyarán, ha bekapcsolva hagyom az automata keresést és letöltést, akkor előbb-utóbb ugyanabban a helyzetben leszek, mint most?

(#56277) Lauda válasza galaxys80 (#56276) üzenetére


Lauda
félisten

Valoszinu. Nekem ugy van mindig beallitva, hogy jelezze ha van frissites, azonban en dontom el, hogy mit csinalok vele.

[ Szerkesztve ]

(#56278) LámaZ válasza Lauda (#56267) üzenetére


LámaZ
addikt

„mennyit allitsak be ami megfelelne?”

Nekem 1920*1080-as a felbontásom. Ez ugye 2 073 600 pixelt jelent, ami színes.
Ha egy pixelhez 8 bitet rendelünk, akkor a fenti számot be kell szorozni 8-cal, hogy megkapjuk a szükséges bitek számát, amit osztva 8-cal, kijön a bájtok száma.
Most már csak azt kell kitalálni, hogy a te rendszeredben egy pixelhez hány bit tartozik (mert a 8-on kívül lehet 16, 24, 32.... is). Na, és persze, a Windows egy ablakozós rendszer, tehát a kapott eredményt be kell szorozni az ablakok számával, hogy megkapjuk a videó számára RAM-ban elkülöníteni szükséges helyet. Bonyolult, mi?
Na, de a videokártyának is van saját RAM-ja, azt kellene tudni. sőt, a gyártók meg is szokták adni, hogy mennyi kell nekik a PC RAM-ban.
Gondolj arra, hogy amikor kijöttek a 90-es évek végén a hiperszuper videokártyák meg grafikus gyorsítók 64 MB volt a saját RAM-juk. Olyankor a PC BIOS-ában az ember félretett nekik szintén 64 MB-ot. Azóta nyilván fejlődött a technika, több lesz ez a tárhelyszükséglet, de a hardveredben lévő RAM mérete azért lekorlátozza ezt.
Nálam egyébként 256 MB van erre a célra a BIOS-ban elkülönítve.
Próbálkozni kell: először legyen 64, ha nem változik semmi, 128, utána 256. Ha ekkor sem lesz javulás, akkor más a hiba.

Legyen minden jó!

(#56279) LámaZ válasza LámaZ (#56278) üzenetére


LámaZ
addikt

Adott a következő problémám:
Van egy USB-hubom, rajta 10 db. port. Aktív hub, egy 4 A-es táppal etetem. 5 A lenne jó, de nem minden portot használok, és amúgy is a billentyűzet, egér, nyomtató USB-kábele nem eszik olyan sokat. Már csak egy külső USB-s HDD van ott pluszban.
Minden okés!
Ráteszek egy linuxos (e-könyv olvasó, de akár androidos mobil is) eszközt, és ekkor jön a szerencsétlenkedés.
Van amikor rendben felismeri, működik, de közben szakadozik – ami ugye adatátvitelnél katasztrófa –, máskor meg egyáltalán nem ismeri fel, az is előfordult már, hogy lefagyott az egész mindenség, újra kellett indítanom a gépet.
Nem jövök rá az igazi okra:
- hardverhiba? három USB-hubot is kipróbáltam már, és a töltőjüket is variáltam.
- szoftverhiba? a Windows 7 ennyire hadilábon áll a linuxos tárhelyekkel? Tudom, hogy vannak spéci segédprogramok ilyen esetekre, pl. a Paragon, de muszáj nekem telepíteni azokat?

Legyen minden jó!

(#56280) Doky586 válasza LámaZ (#56278) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Egy kis kiegészítés(javítás):
nem színenként 8 hanem alapszínenként 8bit. alapszínből 3 van (RGB)
A DVD és BR is alapszínenként csak 8bitet kódol. azaz max 24 bites (16millió) színük van.
PC-n mivel a 24bit úgyis 2Byteot foglal ezért inkább 32 bites színt használnak.
1920*1080*2Byte = 4 MB ..azaz nem túl sok. a vga ram egész másra kell (főleg 3D). BIOS-ban ha auto beállításon van az elegendő, így a win automatikusan többet v kevesebbet tud lefoglalni magának dinamikusan.

[ Szerkesztve ]

(#56281) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Sziasztok! Az ESET Online Scanner ezeket találta a gépen. Mi ez a Visicom Toolbar? (Eseleg ma, a Panda Cloud Antivirus-sal töltődhetett le?) Hogyan távolítható el?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#56282) Doky586 válasza Doky586 (#56280) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

hibajavítás: nem Byte hanem szó (ennek talán még a DDR1 idején volt jelentős haszna).
32bit=4Byte; 1920*1080*4Byte = 8 MB sry

(#56283) LámaZ válasza Doky586 (#56280) üzenetére


LámaZ
addikt

Erre vártam, hogy valaki kijavítson! :) :R

Legyen minden jó!

(#56284) Lauda válasza LámaZ (#56278) üzenetére


Lauda
félisten

Oke, rendben! :R A vga-nak nem lehet sajat ramja, mert nincs is vga, csak az alaplapi. Csak azt nem ertem, hogy 5 evig ez nem jott elo, most fel lett telepitve a win7 es elkezdte. :F

[ Szerkesztve ]

(#56285) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Üdv!

Két gépet használok itthon, egy passzív mini-itx-es gépet általános célokra, mozi, tervezés, böngészés. Másik a gamer gépem, amit csak akkor használok, ha játszom, mivel sokkal többet fogyaszt és zajos is, viszont így van két billentyűzet és egér. Htpc szinte mindig megy, ha azon keresztül táveléréssel használnám a gamer gépet az mennyire életképes? Egyáltalán megvalósítható-e, ha igen mennyi késleltetése van? Jobb ötletem nem nagyon van, esetleg usb átkapcsoló, hogy egy bill legyen a két géphez.

(#56286) galaxys80 válasza Lauda (#56277) üzenetére


galaxys80
veterán

És honnan tudod, hogy melyik felel érte?
Programot fent hagytad utána vagy törölted?

Más:
Otthoni csoportot nem lehet valahogy teljesen alaphelyzetre állítani?

(#56287) krealon válasza CounterBoci (#56285) üzenetére


krealon
veterán

"Két gépet használok itthon, egy passzív mini-itx-es gépet általános célokra, mozi, tervezés, böngészés. Másik a gamer gépem, amit csak akkor használok, ha játszom, mivel sokkal többet fogyaszt és zajos is, viszont így van két billentyűzet és egér. Htpc szinte mindig megy, ha azon keresztül táveléréssel használnám a gamer gépet az mennyire életképes?"

Tavvezerles: OK.
Mivel a kesleltetes jelentos, 500-1000 ms, igy jatekkal jatszani tavvezerlessel: eselytelen.

"Jobb ötletem nem nagyon van, esetleg usb átkapcsoló, hogy egy bill legyen a két géphez."

KVM (Keyboard - Video - Mouse) switch-el megoldhato az atkapcsolas. Letezik belole USB-s es PS2-es verzio is.

(#56288) Lauda válasza galaxys80 (#56286) üzenetére


Lauda
félisten

Volt itt multkor egy lista. ([link], [link]) Amugy en csak a fontosakat frissitem es eddig egyik sem volt koztuk. Az ajanlottak meg csak gyulnek, kutyat nem erdekli. Nem is zaklat soha a win10-el a gep.

[ Szerkesztve ]

(#56289) ot93


ot93
senior tag

Ez így normális, hogy ennyi a kernelidő feladatkezelőben? mikor kb. 1 hónapja bekapcsoltam, hogy ezt is mutassa, én jelentősen alacsonyabb értékekre emlékszem, akkor is ha amúgy a cpu magasan pörgött...

[link]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#56290) LámaZ válasza Lauda (#56284) üzenetére


LámaZ
addikt

Az is lehet, hogy a Win még nem töltötte le a legjobb monitor-drivert a képernyődhöz.
Az én képernyőmhöz (aoc) a rendszertelepítés után mindig kb. egy hónap múlva szokta letölteni, emiatt a HD videók picit szaggatni szoktak. (természetesen csak alaplapi vga nekem is.)
Igazából a probléma tökéletes megoldását NÁLAM az Intel HD Graphics Driver hozza el. (Ehhez Intel processzornak kell lennie a gépben, meg ugye kompatibilis alaplapnak is, bár az – ha már Intel CPU van belül – adott szokott lenni.) A telepítése után szépek a HD videók a Potplayerben, meg az Air is megy.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#56291) galaxys80 válasza Lauda (#56288) üzenetére


galaxys80
veterán

És a programot hagytad vagy törölted?

(#56292) Lauda válasza LámaZ (#56290) üzenetére


Lauda
félisten

Gondoltam en is erre, emiatt nyaggattam hogy keressen frissitest es kezzel is probaltam frissitesre bizni a vga illesztojet, eddig semmi.

(#56291) galaxys80 Semmilyen program ezzel kapcsolatban nem volt feltelepitve soha.

[ Szerkesztve ]

(#56293) galaxys80 válasza Lauda (#56292) üzenetére


galaxys80
veterán

Akkor végig elbeszéltünk egymás mellett. :)

(#56294) zoo8800


zoo8800
veterán

Üdv.
Behalt a Windowsom. Tegnap esti normál leállítás után ma reggel ez fogadott:

UEFI-s ASUS H81M-K alaplap, GPT-re telepített Win volt. Mi lehet a gond?
A pendrive-ról bootolás utáni parancssoros bootrec /fixmbr, /RebuildBcd, és /fixBoot nem segített.

rip and tear, until it is done

(#56295) #93794560 válasza zoo8800 (#56294) üzenetére


#93794560
törölt tag

A Secure Boot funkció nem engedi a rendszert boot-olni, mert aláíratlan változtatást észlelt a boot szektorban. Lépj a BIOS/UEFI-be, és kapcsold ki a secure boot opciót. Talán segít. Ha nem, lehet, hogy csak a reinstall segít.

[ Szerkesztve ]

(#56296) zoo8800 válasza #93794560 (#56295) üzenetére


zoo8800
veterán

Köszi, kipróbálom. Mitől történhetett módosulás?

rip and tear, until it is done

(#56297) #93794560 válasza zoo8800 (#56296) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ilyennel még nem találkoztam, de csak valami szoftver okozhatta. Nincs tippem.

(#56298) zoo8800 válasza #93794560 (#56297) üzenetére


zoo8800
veterán

Baszki, sikerült. :) A Secure Boot-ot kikapcsolni nem lehetett, valami kulcsot (key-t) kellett törölni, és indult a Win.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#56299) zoo8800 válasza zoo8800 (#56298) üzenetére


zoo8800
veterán

Folyt.
Most, hogy töröltem ezt a kulcsot (Public vagy Platform Key?) nem fog ez hiányozni?
Az első menüpontban ott van, hogy installáljam...

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#56300) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

S.O.S. Plííííz! :O Valami megbolondult a gépemen. A megnyitott és bizonyos ablakméretre beállított mappák bezárás, majd újbóli megnyitás után nem a legutóbb bezárt méretben (alakban) nyílnak meg ismét. Roppant idegesítő. Miért csinálja ezt? :W

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.