Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55101) prozodus válasza margithid (#55098) üzenetére


prozodus
őstag

Klónozódnak a hsz-ek?! :))

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#55102) margithid válasza prozodus (#55100) üzenetére


margithid
veterán

Az a baj kapkodok mindig...
Telepítéskor kiveszem azt az ssd-t ami máshova kell majd nekem!
Köszi a segítséget, win10 telepítéséhez amúgy is lehet jobb lesz egy friss telepítés!

(#55103) Vegyigyümi válasza zoo8800 (#55093) üzenetére


Vegyigyümi
tag

Nem akarok win10-re frissíteni!!
Használok néhány tervező progit, amiknél semmi garancia, hogy működni fognak win10 alatt is.

Ha nem figyeltem eddig a frissítésekre, és némelyik felugrott Stooner (#55091) hozzászólásából, hogyan tudom leszedni?
Próbáltam így: "WUSA /UNINSTALL /KB:3035583" nem segített. A telepítés megmaradt.
Próbáltam a "vezérlőpult/Programok/Programok és szolgáltatások/Telepített frissítések" menün keresztül törölni, de a mumus meg sem jelenik ezekben. (KB3035583) :W

Ami nem kék, az más színű.

(#55104) Hege1234


Hege1234
addikt

erre valaki ?

(#55105) mezis válasza Vegyigyümi (#55103) üzenetére


mezis
nagyúr

Állítólag csak akkor fog elindulni a win10 telepítése, amikor jóváhagyod. Persze biztonságosabb az, ha nem tud belopakodni a telepítő.

mezis

(#55106) prozodus válasza Vegyigyümi (#55103) üzenetére


prozodus
őstag

Az összefoglaló meg djsznek van? :P

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#55107) Vegyigyümi válasza prozodus (#55106) üzenetére


Vegyigyümi
tag

Ez szuper. Már megtaláltam a helyes utat. Thx. :R

Ami nem kék, az más színű.

(#55108) Tamy válasza irednek (#55089) üzenetére


Tamy
senior tag

Esetleg nézd meg, hogy miután bepipáltad a csatlakozásnál a jelszó megjegyzését, és csatlakoztál, hogy kerül-e bejegyzés a Vezérlőpult-Hitelesítő adatok kezelője alá. Nem tudom, hogy a PPPOE kapcsolatokat is elmenti-e ide, de véleményem szerint igen. Hálózati meghajtó csatolásánál szokott előfordulni ugyanez a hiba, hogy hiába jelölöd be a jelszó megjegyzését, legközelebb megint nem tudja. De távoli asztal kapcsolatnál is találkoztam már ezzel a hibával. Olyankor a megoldás, hogy a Hitelesítő adatok kezelője alatt látható bejegyzést kézzel szerkeszted, újra beírod a jelszót, majd mented. Látszólag nem változik semmi, de a tapasztalatom az, hogy ilyenkor már tényleg megjegyzi. Egy próbát megér.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#55109) prozodus válasza Tamy (#55108) üzenetére


prozodus
őstag

Kipróbáltam, nálam nincs ott smi, viszont működik a jelszó.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#55110) Tamy válasza prozodus (#55109) üzenetére


Tamy
senior tag

Akkor lehet, hogy a PPPOE csatlakozás adatait nem jegyzi be oda.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#55111) Z10N


Z10N
veterán

Parancsikonok mitol tudnak eltunedezni. jparszor megfigyeltem mar. A desktop mappabol is hianyoznak :F

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#55112) FoxiestFox válasza brd (#52248) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Na, ennek a pakknak megörültem, szépen le is futott.
Viszont azóta meg van veszve a gép... svchost -k netsvcs viszi a CPU felét, boot után nagyon sokáig, ha már befejezte, van, hogy játék közben újrakezdi...
Win Update mindig manuális volt, azaz kereshet magától, de csak én telepíthetek.
Legál Ultimate 64 bit, angol, warezt sosem látott. Két éves rendszer.

Valami ötlet?

(#55113) prozodus válasza Z10N (#55111) üzenetére


prozodus
őstag

Pl takarítóprogiktól.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#55114) Z10N válasza prozodus (#55113) üzenetére


Z10N
veterán

Nem hasznalok ilyet. Ezert is kulonos. De nem csak egy darab. olyan letezik, hogy ha egy .lnk ami egy olyan hdd-n van ami mar egy ideje nem volt a rendszerben torli automatikusan?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#55115) prozodus válasza Z10N (#55114) üzenetére


prozodus
őstag

Asszem, törlős beállítás nincs, de olyan beállítás van, h a nem használtakat félretegye egy mappába, mint ahogy pl a tálcán elrejti, ha úgy állítod be.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#55116) Z10N válasza prozodus (#55115) üzenetére


Z10N
veterán

Az useres mappaban nincs. Hova rakhatta?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#55117) Top cat válasza Z10N (#55114) üzenetére


Top cat
őstag

Lehet hogy ettől van.

(#55118) Z10N válasza Top cat (#55117) üzenetére


Z10N
veterán

Koszonom ez lesz az, de ez mekkora lamasag. Legalabb rakna karantenba vagy valami. A sok hdd miatt direkt csinalok linket valamirol, hogy ne kelljen maskor fel oran at keresgetni, erre torli. Roppant intelligens!

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#55119) StLui


StLui
veterán

Erről tudtok valamit, céges részre, kis családi vállalkozás, van értelme megvenni így a licence-t?

Elnézést ha nagyon láma kérdés :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#55120) prozodus válasza Z10N (#55116) üzenetére


prozodus
őstag

Na, akkor ez elvileg megoldva közben. De nem is a userbe szokta, úgy emlékszem, csinál egy új mappát.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#55121) irednek válasza Tamy (#55108) üzenetére


irednek
csendes tag

Köszönöm, meglesem majd ezt is!

:R

(#55122) brd válasza FoxiestFox (#55112) üzenetére


brd
nagyúr

A topicgazda csinált belőle batch-et, neki volt tárhelye, ill. azóta frissült (bekerült még néhány frissítés), ott az összefoglalóban, inkább azt használd! A lefutása után csinál egy olyan keresést, mintha rányomnál kézzel a keresésre, ezt sajnos meg kell várni, ill. van néhány WU frissítés, ami sokaknak megoldja a várakozást, most nem tudom megmondani, melyik az, de a itt a topicban is szó volt róla, ezeket kézzel telepítsd esetleg.

The only real valuable thing is intuition.

(#55123) FoxiestFox válasza brd (#55122) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Igazából azt használtam, csak ezen hsz-ed alapján találtam.
Az update processt leállítottam a services-nél, softwaredistribution mappát töröltem, aztán újraindítottam a processt, kicsit legózott, azóta nem csinálja szerencsére. :D
Régebben is volt már nyűgöm amúgy ezzel, nem értem, miért jön elő néha. Napokig kerestem vírusokat a gépen, persze nem volt semmi komoly.
Ettől eltekintve szerintem máig a legjobb a rendszerük. NT volt még ilyen korrekt és stabil régen.

(#55124) 1Laci


1Laci
tag

Hello, akadt egy nagyobb problémám WIN7-el.

Net, chrome, stb. minden működik ahogy kell, de a WINDOWS Explorer nem. Sajátgépet, képeket, semmit nem tudok megnyitni, elkezdi fent tölteni azt a sávot, majd kiírja h nem válaszol. Checkdisket lefuttattam, semmi baj, Avast vírusírtó full scant is, nincs vírus, Windows Resource protection ( Sfc /scannow) se talált semmi gondot... tanácstalan vagyok :/

Win reliabilityből itt a hiba log.

Remélem ebből valaki vmit meg tud állapítani :( használhatatlan a gépem így :/ Win10 feltelepítése esetleg megoldaná? De azt csakis végső esetben tenném :)

Köszi előre is!! :)

[ Szerkesztve ]

(#55125) mezis válasza 1Laci (#55124) üzenetére


mezis
nagyúr

Böngésző bizonyára működik. Tölts le vele egy másik file managert, böngésző - letöltések útról indítsd el az installálást aztán majd meglátjuk.

mezis

(#55126) Doky586 válasza 1Laci (#55124) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

a WINDOWS Explorer az maga az asztal és a Start menü..
Ezek se mennek? Akkor zárd be taskmanagerrel és automatikusan újraindul..

(#55127) 1Laci válasza mezis (#55125) üzenetére


1Laci
tag

Nem működik ez se, ugyanúgy kifagy. Win search - indexelés?-el lehet a baj... de h miért. és ez az egész egyik pillanatról a másikra történt, nem akarom elhinni :/

Sajnos nem megy itt van egy program, ami license key-t kér, megpróbálom a visszaállítást, remélem az megoldja.

(#55128) 1Laci válasza Doky586 (#55126) üzenetére


1Laci
tag

Az volt az első dolgom. Sajnos ez a hiba 1 napja fent áll, azóta keresem rá a megoldást, őszintén remélem a restore megoldja.
Szóval újraindul az explorer.exe-, ugyanúgy megnyitok egy sajátgépet, dokumentumokat, képek mappát... akármit... leáll, kifagy és vége. A chrome tökéletesen működik. Érdekes :D

[ Szerkesztve ]

(#55129) LámaZ


LámaZ
addikt

Az alvó állapot és a hibernálás között van különbség?
Mióta ezt a 64-bites win 7-et tolom, a „hibernálás” nem is jelenik meg nálam opcióként, de szerintem ugyanaz, mint az alvás, mert van a C:\-n hiberfil.sys (3 GB).

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#55130) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Mit lehet csinálni ilyenkor ,adott egy laptop windows 7 professional x64 rendszerrel,és mikor ki kapcsoltam a gépet kiírta,hogy ne állítsa le a gépet mert az update frissít valamit,de én kikapcsoltam pedig az update szolgáltatást,na mindegy a lényeg az,hogy lett egy hirtelen áramszünet,és mikor újra akartam indítani a gépet akkor ha csökkentett mód ha normál bármi más kék halállal indul és újra is indul a gép.Rokoné a gép de a szerviz ahol csinálták az idióták nem kapcsolták be a rendszer vissza állítást így azt sem tudok csinálni,menthető még valahogy a dolog?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#55131) alfiboy válasza LámaZ (#55129) üzenetére


alfiboy
aktív tag

(#55132) Smktrooper válasza Pityu. (#55130) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Telepitő Lemezről inditsd a hibajavitást. elvileg megcsinálja magától.

Reboot

(#55133) StLui válasza StLui (#55119) üzenetére


StLui
veterán

Erre senki? Ez valóban legális megoldás, vagy csak valami trükközés, jó lenne lecserélni az xp licence-ket

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#55134) sz.j válasza StLui (#55133) üzenetére


sz.j
nagyúr

Talán az lenne a legjobb/legbiztonságosabb megoldás ha felhívnád a MS magyarországi képviseletét és megkérdeznéd tőlük.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#55135) kraftxld válasza sz.j (#55134) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ide a rekesz sört, hogy tuti fogalmuk se lesz róla :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#55136) sz.j válasza kraftxld (#55135) üzenetére


sz.j
nagyúr

Hogy őszinte legyek, nem csodálkoznék azon sem ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#55137) StLui válasza sz.j (#55134) üzenetére


StLui
veterán

Ők abban érdekeltek, hogy semmiképpen ne így vegyem, mert ez nekik már nem bevétel. Ugyanígy pl az Apple is csak kínjában adja meg a magyarországi telefonokra csere esetén az újabb 1 év garit. Szóval ellenérdekelt féltől nem tartom jó ötletnek az érdeklődést.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#55138) sz.j válasza StLui (#55137) üzenetére


sz.j
nagyúr

Függetlenül attól, hogy ők miben érdekeltek én azért rákérdeznék, hivatkozva a használt szoftverek legális forgalmazására.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#55139) mezis válasza StLui (#55137) üzenetére


mezis
nagyúr

Mint céges eszköznek rendben lesz a számlával igazolt beszerzése, ami megfelel az EU törvényeinek, csak arra kell figyelned, hogy ne vidd EU-n kívülre. :D
Ha meg nem sikerül a validáció, akkor legfeljebb ott virít a sarokban egy aktiválási felhívás meg időnként még felugrik egy ablak. Vannak reklámok, amik ennél sokkal elviselhetetlenebbek....

Vannak hw.-ek, amire már nem készült Win8-ashoz sem driver. Akkor miért ne hasznosíthatnád (újra) ezeken a Win7-et ?

Aztán kipróbálhatod még a Win7 mellett valamelyik Linux-ot is. Lehet, hogy az is elég lenne ? (Én az Ubuntu-t javaslom.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#55140) Pityu. válasza Smktrooper (#55132) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Azzal még egyenlőre nem mentem semmire

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#55141) Smktrooper válasza Pityu. (#55140) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Induláskor Bios után F8 as gombbal a menü utolsó helyes konfiguráció???

Reboot

(#55142) Pityu. válasza Smktrooper (#55141) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Bármire nyomok induláskor ez jön be

Egyébként a laptopon van egy ilyen,hogy boot from efi file,ez a windows telepítője lenne?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#55143) Smktrooper válasza Pityu. (#55142) üzenetére


Smktrooper
senior tag

mikor indulna a windows előtte kell nyomkodni az F8-at. nem hülyének nézlek, de sztem itt már a windows betöltésnél kapod a kékhalált tehát a boot menun tul jutott...

Bios után de rendszerinditás előtt kell nyomkodni az F8 at...ott jön fel a boot menuje a windowsnak. És ott kell az utolsó helyes működő beállításokat inditani.

Nalam 0x000000F4-es hiba akkor volt amikor memoria modulokat cseréltem nagyobbra es az alaplap nem ismerte fel jol, tehat a rendszer elindult csak nem jol, nalad ugyanez lesz a logika csak a hard drive irasa közben jött össze valami ami miatt nem tudja ujra elinditani. Javalom, hogy nézz át ide is minden esetre:

http://prohardver.hu/tema/hdd_problema_segitsetek/friss.html

Reboot

(#55144) Pityu. válasza Smktrooper (#55143) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Tudom mit ,hogy kell csinálni nem most kezdtem a gépezést,de hiába nyomok f8 at se csökkentett mód se semmi nem jön be,akármit választok a menüből minden kék halállal végződik.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#55145) Smktrooper válasza Pityu. (#55144) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Jó bocsi ezért mondtam, h nem hülyének akarlak nézni... :R csak nekem is van hogy sokszor nem kapom el és tovább lép magátol. :W ezek szerint az utolsó konfigra sem indul el jol, tehát valószinu h a merevlemez/ssd kapott...mindenképp nézz át a hdd-s ekhez akkor. :K

Reboot

(#55146) mobal válasza Pityu. (#55144) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Próbálj meg egy DVD-s repairt.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#55147) Pityu. válasza mobal (#55146) üzenetére


Pityu.
nagyúr

próbáltam,de még nem jutottam vele semmire sem,de még egyszer megpróbálom

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#55148) StLui válasza mezis (#55139) üzenetére


StLui
veterán

könyvelek, és elsősorban win-re fejlesztik a programot, így marad a win vonal.
Köszi :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#55149) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Most agyalgatok,mert az ismerősöm laptopja egy előre telepített laptop,ha csinálnék egy windows7 uefi boot pendrivet és ugyan azt a rendszert raknám rá windows 7 home peremium x64 ami eredetileg van ,bár a hátuljára az aktiváló kulcshoz ez van írva windows 7 home premium natl.acad only oa akkor a sima általam telepített windows al is működne az aktiváló kulcs vagy csak ahol előtelepítették és az ott használt verzióval működne?Meg nézegettem a gépet mert egy HP gépről lenne szó,hogy vannak rajta HP hez kapcsolódó fájlok,ha én meg újra raknám sima windows 7 el és nem azt amit használtak akkor törlődne minden a meghajtón?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#55150) Doky586 válasza Pityu. (#55149) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Javaslom a meglevő winből olvasd ki valamilyen progival az aktiváló kulcsot, mert nem az OA matrica kódjával van jelenleg aktiválva a win.. Ha az OA matrica kódjával most lesz először aktiválva akkor az 1-2 napba beletelik.

Illetve a gyári újratelepítő mehanizmus nem elegendő? (bootkor F9)
Ragaszkodsz a saját telepítéshez?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.