Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56701) rgeorge válasza Directors (#56671) üzenetére


rgeorge
addikt

Ha vezeték néküli kapcsolatot (wifi) szeretnél, akkor miért a szélessávú kapcsolatot próbálod?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#56702) Doky586 válasza Directors (#56700) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez az ablak a szélessávú kapcsolathoz ( = direkt modem kapcsolat router vagy wifi nélkül) tartozik. Ha nem ilyened van akkor felinstallálni is felesleges volt (router mellé)..

(#56703) HoTaZo válasza Petyyyyy (#56693) üzenetére


HoTaZo
őstag

Az 50GB-t én is bánom már, ezért toldottam meg +25GB-vel.
A cleanmgr-t már futtattam fordfairlane javaslatára nem sok eredménnyel.
Az ASC-t könnyen el fogom felejteni, mert nem tudom, hogy mi az. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#56704) Petyyyyy válasza HoTaZo (#56703) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mondtad neki, hogy rendszerfájlok törlése, úgy sem talált többet..?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#56705) HoTaZo válasza Petyyyyy (#56704) üzenetére


HoTaZo
őstag

Úgy sem. Végül is nem kevés ez a szabad ~25GB.
Most, a család géphasználata után, a tegnapi 25,4GB-ből már csak 24,7GB maradt, kicsit sokallom ezt a 700MB-tot ennyi idő alatt. Kuka üres, csak a böngészők mentek.
Valamikor nekiugrom egy újratelepítésnek.
Köszönöm a segítő szándékodat! :R

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#56706) Directors válasza Doky586 (#56702) üzenetére


Directors
senior tag

Szerintem valami driver telepítési probléma van de passz. Nem tudom.
Csak ezt hozza be a windows. Tudom hogy nem ezt kellene behoznia.
[link]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#56707) kukinyo


kukinyo
addikt

Sziasztok
Létezik olyan program amivel tudok egy belakott Windows 7-ről, egy könnyen visszaállítható mentést csinálni?
A visszaállítást úgy értem hogy ha valami tönkre megy, csak berakom a DVD-t amin a mentés van és az azt az állapotot telepíti vissza amit elmentettem.

(#56708) Doky586 válasza kukinyo (#56707) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Témaösszefoglaló: Klónozó és Backup-Restore alkalmazások tesztje...

[ Szerkesztve ]

(#56709) Lauda válasza kukinyo (#56707) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Letoltod az ingyenes macrium reflectet es lemented imageba a rendszer particiot. Onnan barmikor vissza tudod loni es ugyan azt fogod viszontlatni, amit lementettel. En is nemreg allitottam vissza az egy evvel ezelotti allapotot. Segitseg itt: [link]

(#56712) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Egy ismerős Lenovo laptopján win 7 van. Úgy járt, hogy lefagyott és nem tudta kikapcsolni se, ezért telefonos segítség azt javasolta vegye ki az akksit. Megnéztem neki és elindul, bejön az elején a normál indítás, csökkentett mód stb, bármelyiket választva elkezd betölteni, bejön a windows logo is, de aztán fekete háttér asztal nem jelenik meg, kurzor van mozog is, majd egy perc múlva elsötétedik, mint mikor levesz a fényerőből és ennyi.
Mi lehet a gond? Berakom a telepítő cd-t és helyreállítást van esély, hogy jó lesz? Nem szeretnék sok időt rászánni, másrészt adatlementést se nagyon akarok ha esetleg mégis format kell. Kösz!

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#56713) #83381760


#83381760
törölt tag

Sziasztok!
Van egy asztali gépem (bolti összeszerelt) rajta Win 7 x64 Ultimate? Ha úgy döntenék el tudom adni az OEM key-t? Tudni fogja használni az új gazdája?

Üdv. és előre is köszönöm :R

(#56714) föccer válasza #83381760 (#56713) üzenetére


föccer
nagyúr

Elvileg nem adhatod kön a kulcsot, mert az az alaplaphoz "kötött", így a géppl együtt kell azt is eladni. Ez az OEM lényege.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#56715) #83381760 válasza föccer (#56714) üzenetére


#83381760
törölt tag

Köszönöm! Egyébként az újratelepítés/újra aktiválás engedett? Szval akkor ha az alaplap mellé adnám ajángékba az aktiválókulcsot is. :F

(#56716) kukinyo válasza Lauda (#56709) üzenetére


kukinyo
addikt

Átolvastam a téma összefoglalót is de ez a macrium jónak tűnik.
Köszönöm mindkettőtöknek. :R

(#56717) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok,

röviden: beállítottam, hogy a laptop safe üzemben induljon. A laptopon van fingerprint scanner, csak az a baj, hogy safe módban nem működik, a win7 belépési kódomat meg elfelejtettem :W :W :W hogyan tudom megcsinálni, hogy ne safe módban induljon a gép?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#56718) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

W7-ről W8.1-re is lehet ingyenesen frissíteni, vagy csak W10-re? W10-re frissültek egyik partnerem gépei (persze engem nem kérdeztek meg) azóta csak szívás van náluk az egyik géppel. Folyamatosan minden indítás utáni első belépés kb 15 perc, mert csoportházirend probléma van, amit W10 Home alatt nem lehet megoldani sehogyan, a Microsoft megoldása 2 napig megoldja, de onnantól ugyanúgy szar. W7 alatt minden tökéletes volt, de valamiért szeretnének frissíteni és sz@pni.

(#56719) kispx válasza diegho (#56718) üzenetére


kispx
addikt

Csak Win10-re.

(#56720) diegho válasza kispx (#56719) üzenetére


diegho
nagyúr

Azt állítja ez a partner, hogy az otthoni gépe tegnap azt írta, hogy most ingyen lehet 8.1-re frissíteni, de szerintem az a windows elég messze van a legálistól.

(#56721) Lauda válasza diegho (#56720) üzenetére


Lauda
félisten

Hivatalosan csak win10-re lehet. Ha meg az is warez winfos, akkor meg nem tok mindegy? Ra kell dobni egy warez 10-et es kesz. Warez 7-et hiaba frissit barmire, sosem lesz legalis rendszere.

[ Szerkesztve ]

(#56722) diegho válasza Lauda (#56721) üzenetére


diegho
nagyúr

A Warez nem érdekel, az otthoni gépét magasról leszarom (de azon van 7 és az írta, hogy 8.1-re is lehet ingyen), az irodai szórakozik és azon nem akar 7-est, mert azzal semmi baj nincs, olyant akar amivel sok a szívás, de a 10-el már túl sok.

[ Szerkesztve ]

(#56723) krealon válasza mufi (#56717) üzenetére


krealon
veterán

"hogyan tudom megcsinálni, hogy ne safe módban induljon a gép?"

Ha nincs logikai hiba a rendszerparticion, akkor boot-olaskor F8-at nyomva elojon a boot-menu, ahol ha jol emlekszem lehet normal inditast valasztani.

(#56724) headhunter


headhunter
addikt

Sziasztok!

Régebbi Dell Optilex 780 DT gépet (CPU Q9650) szeretnék vásárolni, leírásban ott szerepel Windows 7 Ultimate telepítve és aktiválva. (Matrica a gépházon)

Ezzel a kulccsal telepíthető "szűz" Windows 10 Pro a gépre?

"Ultimate verzió", szintén géphez kötött vagy egy teljesen új konfiguráció esetén arra "is" feltelepíthető, aktiválható?

(#56725) IstvánLászló válasza headhunter (#56724) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szerintem nem lehetséges biztosan tudom és jól gondolod hogy géphez kötött, én így tudom de már nem win-t használok.
Remélem azért ez jó segítség számodra.

Üdv.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#56726) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Kipróbáltam az összefoglalóban leírtakat a frissítési hiba javítására.
Továbbra sem talál semmit, csak keres és hajtja a procit.
Esetleg valakinek ötlete. Win7 pro x64

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#56727) Lauda válasza Mezga Aladár (#56726) üzenetére


Lauda
félisten

[link] Proba cseresznye.

(#56728) Mezga Aladár válasza Lauda (#56727) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Csinálom. A kisp@cs meg elmegy a jó k&rva anyjába. Akkor sem lesz 10-es. Ha mindenképpen váltanom kell akkor ubuntu.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#56729) mufi válasza krealon (#56723) üzenetére


mufi
senior tag

Nem. Last know good konfig van az meg megint csak safe mode... :(

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#56730) Mezga Aladár válasza Lauda (#56727) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Felment, még mindig csak keres. :F
Kidobott egy hibakódot. 80072EFE
Na most már talált egy rakat frissítést. És hihetetlen tölti le.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#56731) westlake válasza diegho (#56722) üzenetére


westlake
félisten

Windows 8-ról downgrade ről már hallottam, de ingyenes Windows 8.1-re (Windows 7-ről) való frissítésről még nem.

Play nice!

(#56732) westlake válasza headhunter (#56724) üzenetére


westlake
félisten

Nem gyakran lehet Ultimate matricát látni. ;)
Igen, a 1511-es (10586 - TH2) telepítők már megeszik a Windows 7/8.1-es kulcsokat is. Magyarul ISO-ból boot-olva is fel lehet telepíteni a Windows 10-et egy régebbi kulccsal.
Az Ultimate-ből egyébként Pro "lesz".
Meg kell nézni, hogy milyen matrica van a gépen, ha OEM, akkor csak azon a gépen lehet használni, amihez adták. Egyébként OEM Windows-t nem is árulhatnának hardver (gép) nélkül. A dobozos verzió nem hardverhezhet kötött. Egyébként az az Ultimate valószínűleg egy céges licensz darabja, így azt te nem használhatod legálisan. :(
A Windows szerint a licensz legális, de ugye a Windows nem tudhatja, hogy ki használja. Azt a gépet csak cégen belül (nem egy épületre gondolok), céges munkára lehet(ne) használni.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#56733) Doky586 válasza westlake (#56732) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Cégeknél neminkább a Prof vagy Enterprise verzió az elterjedt. :F

Az ultimate pedig inkább újgazdag családokban és szoftvertolvajoknál jellemző.. Persze kivételek mindig vannak.

[ Szerkesztve ]

(#56734) gt7100


gt7100
tag

Látott már valaki olyat, hogy notebook sleep módból viszonylag rövid idő után gond nélkül felébred, viszont ha órákig sleep-ben hagyom, akkor bár bekapcsol, de csak a mozgatható egérkurzor jelenik meg, a bejelentkező képernyőből csak a háttér jön fel és csak a power gomb hosszú megnyomásával lehet leállítani?
Neten nem igazán találok rá magyarázatot.

(#56735) Petyyyyy válasza Doky586 (#56733) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Inkább a Prof. jellemző cégek esetében. Az Ultimate sincs annyira lemaradva, Dreamsparkln keresztül sok hallgatóhoz eljuthatott.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#56736) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Köszönöm a fórum segítségét.
Nagyon hasznos volt a, Win10-hez kapcsolódó telemetria, ill. frissítésre felkészítéssel kapcsolatos frissítések eltávolítása és a Windows Update csak keres-keres (jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket.
pont az összefoglalóban.
:R :R

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#56737) IstvánLászló válasza gt7100 (#56734) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia! gt7100

Az erő legyen veled, Linux és Skype, w... beszélnem kellet volna x-y-nal, de ajánlottad a Linux és Skype-t és ennyi.......... :) :K

A múltkor te segítettél nekem és lehet emlékszel is rám, de nem ez a lényeg. :) :K :R
A notebook sleep a téma nálad, én segítenék is szívesen csakis a te döntésed lehet, mert én nem dönthetek helyetted...
A lényeg ez hosszú-menet lesz biztosan, de megoldjuk jó így neked?
A fórum oldal munkáját nem akarom, off-olni és ezt így gondolom ha te is.
Ha gondolod írjál is rám üzit, akár most is és nyugodtan beszéljük is meg. :K

Üdv, István

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#56738) Crucio


Crucio
aktív tag

Sziasztok!

Csatlakoznék Mézga Aladárhoz, nekem is sokat segített a fórum, pont a windows frissítőben, ami csak keresett és keresett, de nem talált semmit.

Amit még hozzátennék, hogy én egy Asus H110M-D alaplappal rendelkező gépre telepítettem a Windows 7-et, amire nem akart feltelepülni, egy hibaüzenetet is dobott. Ha valaki hasonlóval találkozna, akkor az Asus a driveres DVD-n, illetve az interneten a lap adatlapján, a driver lista Segédprogramok szekciójában mellékel egy EZ Installer nevű csodát, ami lényegében csak a win telepítőjét frissíti a szükséges driverekkel. Ez gondolom sokatoknak ismert, de nekem, aki ennyire új gépre még nem telepített ennyire régi rendszert, nem volt az, szóval gondoltam leírom, hátha rátalál valaki és segít neki.

Az említett hibaüzenet: Egy CD/DVD- meghajtó szükséges eszközillesztője hiányzik. Ha az illesztőprogram hajlékonylemezen, CD-n vagy DVD-n, ill. USB flash meghajtón található, helyezze be a lemezt vagy csatlakoztassa az eszközt most.

[ Szerkesztve ]

(#56739) gt7100 válasza IstvánLászló (#56737) üzenetére


gt7100
tag

Köszi, olyan nagyon hosszú menet az én problémám nem lehet... :)
Azóta végiggondoltam a dolgot és úgy fest, a hibernáció letiltása okozhatja a gondot.
Az már régebben is feltűnt, hogy ha hosszú időre (több órára) sleepben hagyom a notebookot, akkor egész egyszerűen felébred, majd hibernálja magát. Most viszont le van tiltva a hibernálás és úgy fest, ezt nem képes tolerálni. Próbál hibernálódni, nem megy, de innen már nem tudja feléleszteni a logint. (az a baj, hogy ha elveszem a Dell-es logint, akkor nem műxik az ujjlenyomatolvasó sem, én meg szeretem a kényelmet)

(#56740) mufi válasza mufi (#56729) üzenetére


mufi
senior tag

Más megoldás esetleg?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#56741) IstvánLászló válasza gt7100 (#56739) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Értelek és respektálóm a korrektségedet és további sok sikert is kívánok.
Üdv, István

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#56742) Crucio


Crucio
aktív tag

Sziasztok!

Windows 7-ben tudok-e olyat, hogy a most ~30 gigás rendszeremnek adok egy 35 gigás partíciót, arra pedig egy teljes snapshotot csinálok a rendszerről? Szóval mindenestül, ha meg kell, akkor meg visszaállítom onnan. Hasonlóan, mint vmware-ben :DDD

(#56743) Lauda válasza Crucio (#56742) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Termeszetesen tudsz. Macrium reflect-el clonozod a rendszert egy masik particiora, igy onnan vissza tudod clonozni barmikor. Masik lehetoseg, hogy image fileba lemented a rendszert es onnan barmikor vissza tudod allitani. Azonban ehhez egy masik rendszerrol kell inditanod a visszaalitast, ugyanis azt a particiot, ahova allitja vissza a rendszert, levalasztja a program, majd visszaallitas utan ujbol csatolja. Vagy keszithetsz boot lemezt es akkor a lementett imagebol azonnal visszaallithato a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#56744) headhunter válasza westlake (#56732) üzenetére


headhunter
addikt

:R

Gondolkodom még a gép vásárlásán, Ultimate típusára még rákérdezek. (OEM vagy dobozos)

(#56745) kukinyo válasza Lauda (#56743) üzenetére


kukinyo
addikt

Szia!
Tudnál linkelni erről a Macrium reflect-ről lehetőleg magyar nyelvű leírást?
Én azóta is próbálkozom vele, de nekem ez kínai.

(#56746) Lauda válasza kukinyo (#56745) üzenetére


Lauda
félisten

Szia! Ird be a linkelt topikjaba, hogy pontosan mit szeretnel es holnap segitunk. Mar fekszem le en is. Ha surgos, youtubeon talalsz videokat ami alapjan meg tudod csinalni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#56747) Doky586 válasza kukinyo (#56745) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Témaösszefoglaló - Klónozó és Backup-Restore alkalmazások tesztje...
Ott a letölthető bootolható iso, a végén pedig magyar szájbarágós leírás képekkel illusztrálva.

(#56748) sz.j válasza kukinyo (#56745) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha ez is megfelel, akkor parancsolj.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#56749) janakbacsi


janakbacsi
őstag

miért csak 2 giga használható a 4-ből? guglival már rákerestem, megcsináltam amit javasoltak, de nem változik semmi. ezzel már együtt kell élnem? vagy van rá valamilyen megoldás? köszönöm a segítséget.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#56750) sfdrakex válasza janakbacsi (#56749) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jól látom w7 starter van a gépeden? Az csak 2 gigát kezel.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.