Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55301) Doky586 válasza King Unique (#55300) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sajnálom. Nem akartam megbántani a hitedet, sem felszámolni az előítéleteidet. Nyugodtan higgyél abban továbbra is amiben akarsz. Elnézést hogy annak ellenkezőjéről próbáltam tájékoztatni a fórumtagokat. :((

Jómagam viszont továbbra is a saját szememnek hiszek és úgy használom ahogy leírtam.. mert nekem működik és bevált.

(#55302) King Unique válasza Doky586 (#55301) üzenetére


King Unique
titán

Ez nem hit kérdése... korábban is próbálgattam, de most direkt vettem rá a fáradtságot, hogy kipróbáljam még egyszer. Aszem egyértelmű a dolog, amit fentebb is kifejtettem. Nem csak annyiból áll, hogy rászórjuk a fájlokat, hanem aktívvá is kell tenni a partíciót. Vagy nálad talán anélkül is működik, sima elsődlegessel? Ha igen, akkor nem szóltam, bár attól még nem minden gépen fog. Az olyan kijelentések, hogy a Win7 alapból bootolhatóra formázza az eszközt, pedig nem tudom honnan jönnek? Kipróbáltam és attól, hogy leformázza xy fájlrendszerre, még nem fog bebootolni. Erről ennyit.

(#55303) Doky586 válasza King Unique (#55302) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hívő emberrel nem vitatkozom mert felesleges próbálkozás lenne bármiről meggyőzni..

(#55304) brd válasza Doky586 (#55303) üzenetére


brd
nagyúr

Nem lehetne, hogy a félinformációidra felépített téves elméleteiddel nem hányod tele a topicot?

The only real valuable thing is intuition.

(#55305) Doky586 válasza brd (#55304) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem lehetne, hogy a személyeskedésedhez más partnert keresel?

(#55306) Lacpac válasza CPT.Pirk (#55280) üzenetére


Lacpac
őstag

Üdv,

Nincs hozzá köze, én usb 2 pen vs usb 2 portal jártam így.
Elég annyi mikor megjelenik a kék hátteres telepítés gomb, akkor kihúzod a pent pár másodpercre.
Visszadugod, majd kattintassz a telepítésre.
Ez után már létre tudja hozni a partíciót.

Nekem még update gondom is volt utána.
Képes volt egésznap zabálni a procit és memóriát. Persze semmire nem jutott.

wsusoffline megoldotta ezt a problémát.

(#55307) prozodus


prozodus
őstag

SSD helyett.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#55308) pondor313 válasza Lacpac (#55306) üzenetére


pondor313
tag

Szia. Hogyan kell használni a progit?

[ Szerkesztve ]

podor313 felhasználónak 24 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#55309) elem67 válasza Doky586 (#55299) üzenetére


elem67
csendes tag

Ez nem igaz, sima másolással egy (pl. Win7-el) formázott pendrive-ról nem fog a telepítés elindulni.

(#55310) brd válasza Doky586 (#55305) üzenetére


brd
nagyúr

Látom, sikerült a lényeget kiragadni. Te hogyan kérdeznéd ezt meg úgy, hogy ne érezd személyeskedésnek?

The only real valuable thing is intuition.

(#55311) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, mi a frász van ezzel a géppel Rendszeresen csinálja , van, hogy 1-2 percig, tekeri a winyót folyamatosan, még az egér is akad, ilyenkor használhatatlan a gép. Egyébként jó, tehát nem a hardver gyenge.
Le van tiltva a frissítés, mégis, mintha azt akarná csinálni?
Nézzetek már rá, légyszi. Win7, 32.

-

(#55312) Smktrooper válasza 7Sony7 (#55311) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Egy ilyennel ránézhetnél! és egy scrnshotot nyomass rola....
http://www.thesycon.de/deu/latency_check.shtml

ilyet hoz normál esetben!

Reboot

(#55313) CPT.Pirk válasza 7Sony7 (#55311) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A tönkremenetel felé menő vinyó csinál ilyet, mikor hibás / gyenge szektor próbál kezelni a fej. Töltsd le és indítsd el a hdsentinel progit.
A frissítéseket letiltani pedig nem szabad, abból csak rossz sülhet ki.

Doky586: szóval egyszer mégis be lett állítva az aktív partíció. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55314) 7Sony7 válasza Smktrooper (#55312) üzenetére


7Sony7
addikt

Ilyen, de most éppen nem is tekeri:

CPT.Pirk:
Sentinel szerin már több hónapja 9%-os.
A frissítéseket arért tiltottam le, mert többször hallottam már, hogy galibát is okozhat, és megőrít, mikor "most ne kapcsolja ki a gépet, majd néhány óra-nap múlva folytathatja a munkát" :) Elég lassú a gépem sajnos.

Ezzel mi van szerinted?

[ Szerkesztve ]

-

(#55315) CPT.Pirk válasza 7Sony7 (#55314) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor itt az ideje gépet fejleszteni, mert ez a hdd nagyon hamar az örök bitmezőkre fog távozni, rajta a még épségben lévő adataiddal, ha azok még nincsenek mentve. Most jelenleg az 1200 rossz szektor mellé még vagy 200 gyengét vizsgál. Igazából az a csoda, hogy még működik.

Ha kiveszed a gépből, megszűnik az akadó egér gondod.

Amúgy nem jön minden másnap frissítés, hogy olyan nagy gond legyen a településük a leállítás végén. Galibát sem okoznak. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55316) Smktrooper válasza 7Sony7 (#55314) üzenetére


Smktrooper
senior tag

(#55317) CPT.Pirk válasza Smktrooper (#55316) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sajnos mindegy hová megy vele, kuka lesz a vége.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55318) 7Sony7


7Sony7
addikt

OK. Köszönöm a segítséget, átnézek a hdd topicba, és kezdek gyűjtögetni...

-

(#55319) prozodus válasza 7Sony7 (#55314) üzenetére


prozodus
őstag

A frissítések miatt ne aggódj, SOHA nem frissítek a telepítés után, mert abból jó nem sül ki, és eddig mindig remekül működött minden, minden ijesztgetés ellenére. Vírusirtóból is csak netes, h ne zabálja a gépet. 20 év alatt vírus még nem volt, amit sajnálok is, mert szívesen megnéztem volna pl a betűpotyogóst, mert anno még voltak ilyen jópofa vírusok, nem ilyen fantáziátlan vackok, mint újabban... :D

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#55320) Smktrooper válasza prozodus (#55319) üzenetére


Smktrooper
senior tag

+1....

Reboot

(#55321) Doky586 válasza CPT.Pirk (#55313) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"egyszer mégis be lett állítva az aktív partíció"

ugye ennek sosem mondtam ellent...
csak azt mondtam hogy a megvásárlás óta sem én sem más nem tett ilyet.
(főleg nem szándékosan vagy parancssorban matatva)

(#55322) CPT.Pirk válasza prozodus (#55319) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezeket az okosságokat honnan szeditek? :F

Doky586: pedig emiatt osztjátok egymást tegnap óta, ugyanis magától nem állítódik be a partíció aktívra, ezt mondják neked a többiek is.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55323) prozodus válasza CPT.Pirk (#55322) üzenetére


prozodus
őstag

Én még a 80-as években kezdtem programozni, és találkoztam/találkozom olyanokkal, akik vban értenek is hozzá, akiket a gyakorlat igazol(t), és nemcsak elméletbenokos vindózszopott önjelölt fórumpróféták...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#55324) Smktrooper válasza prozodus (#55323) üzenetére


Smktrooper
senior tag

+1.......... :R

Reboot

(#55325) Norbat


Norbat
újonc

Sziasztok!

Elakadtam windows 7 telepítése közben.
Vettem egy új 120-as Fury SSD-t, de a telepítés folyton megszakad, 30% fölé még sose ment a fájlok kibontása sem... Aztán ilyenkor kivág, hogy Hibakód: 0x80070015, vagy épp 052a vége. Majd restart, és HIÁNYZÓ BOOTMGR, és innen nincs is tovább sehova. Rakhattam vissza HDD-t, a fiókba az SSD-t, és csak így tudtam formázni. BIOS-ban: AHCI Port0 (Hard disk).
Már kétféle win7-tel is próbálkoztam, mindkettőnél ugyanez...
Mi a rosseb baja lehet?

(#55326) CPT.Pirk válasza prozodus (#55323) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hát nem látszik rajtad... :N Remélem az UAC kikapcsolását is protezsálod másoknak. :P

Smktrooper: te meg inkább gondolkodj el a dolgokon, mintsem másodreg módjára bólogatni a hülyeségre. ;)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55327) Smktrooper válasza Norbat (#55325) üzenetére


Smktrooper
senior tag

lemezkezelésben kivűlről törölj minden particiot az SSD ről. majd restart után formázd windows alatt, majd scandisket futtasd le scan for bad sector and repair menuponttal.

Reboot

(#55328) Smktrooper válasza CPT.Pirk (#55326) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Én csak a mondandójával értettem egyet én is jó rég óta MS servereken lógok és imádom amikor meg akarják magyarázni a bizonyítványom.... :D

UAC kikapcsolva=extrem netes sportolás..... :DDD

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#55329) toto0569 válasza Norbat (#55325) üzenetére


toto0569
addikt

Nekem is volt egyszer egy ilyen hibám.A Win XP telepítése helyrerakta és utána már bírtam a Win 7-et is telepíteni.

(#55330) CPT.Pirk válasza Smktrooper (#55328) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

MS szerverek... MSN.com? Oké, az mondjuk tiszta... ;]

Amúgy nagyon érdekelne, pl. a frissítések telepítés után mit csesznek el. Én se ma kezdtem az ipart, de ez egyszerűen fasság. MSDN-es tiszta iso-s telepítés után felrakott frissítések nem csesznek el semmit.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55331) Smktrooper válasza CPT.Pirk (#55330) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Tiszta telepités net nélkül, majd egy norton ghosttal lementem a képfájlt, utána ráengedem a netet, majd egy win merge + VHD fájlba beillesztve a képet összehasonlitod és megtalálod a bakit. így kb 15 év után én így csinálom...

Reboot

(#55332) Norbat válasza Smktrooper (#55327) üzenetére


Norbat
újonc

Megcsináltam, semmi hiba, HD Sentinel szerint is hibátlan.
Keresgettem neten infókat, van, ahol a firmware-t írják... Rápróbáltam, de a Kingston Toolbox nem is látja a vinyót. Egyébként ezzel az ASUS K50ID típussal másnak is meggyűlt a baja az SSD-k világával. De most úúúgy kivágnám az egészet az ablakon, vagy 10x ki-be a HDD és az SSD, hogy HÁTHA most jó....

(#55333) King Unique válasza CPT.Pirk (#55326) üzenetére


King Unique
titán

Nem ismered a nagy Windows mítoszok közül a frissítést teljesen le kell tiltani és nem kell vírusírtó a gépre című örök igazságokat? :DDD
Én mondjuk szoktam frissíteni, amiből még hátrányom nem származott különösebben. Max az a tré, hogy a Win7 jó sokáig keresi őket és sokáig is tart a teljes frissítési művelet. Aktív védelmet is teszek a gépre, mert nem osztom a nézetet, hogy tudatos netezéssel és odafigyelve én magam ki tudok szűrni 100%-osan minden vírusfenyegetést.

[ Szerkesztve ]

(#55334) Smktrooper válasza Norbat (#55332) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Miről telepitesz? mert a 052a az chip/ahci/usb hibára ad okot, és azon belül is nem tud mappát létrehozni, mert nem engedi tovább. (ez lehet az ssd belő szarja is akkor meg kuka)

+King Unique
Nálam is ez a szitu se virusirto se ...... :R A régi motorosok..... :R

3 éves rendszer 4 szer cseréltem le alatta a teljes konfigot. :D

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#55335) pondor313 válasza CPT.Pirk (#55330) üzenetére


pondor313
tag

Hali.
MSDN-es tiszta iso-s telepítés után el sem indult nekem az update. Csak a retail után. Néhány nap után meg ez is besz@rt.

podor313 felhasználónak 24 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#55336) Norbat válasza Smktrooper (#55334) üzenetére


Norbat
újonc

Linken a kép, hogy mi hogyan (nem) látja az SSD-t.
USB-ről telepítenék. Futtattam írás+olvasás tesztet HD Sentinellel, az csak 3 hibát jelzett, de azokat sem a rossz kategóriába dobta. Pénteken hozta a futár az SSD-t, fasza lenne, ha egyből küldhetném is vissza...

[ Szerkesztve ]

(#55337) King Unique válasza Smktrooper (#55334) üzenetére


King Unique
titán

Azért az ilyen dolgokat mindenki csak a maga nevében állítsa és nem kell feltétlenül másoknak is reklámozni, hogy ez a helyes. Próbálgattam én már kíváncsiságból AV nélkül egy ideig a rendszert, azt hittem majd én kiszűrök mindent. Aztán, amikor lefuttattam egy MBAM-ot, bizony jöttek a csúnyaságok...pedig nem volt semmi extra site, okosított progik se, aztán mégis. Szóval ez így kicsit orosz ruletthez hasonló. :D

(#55338) Doky586 válasza CPT.Pirk (#55322) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Na direkt leteszteltem több gépen is:

Nem kell hogy aktív legyen a pendriveon a boot partíció!
Ha W7-el simán meg(gyors)formárom a pent akkor t.commanderrel rámásolom a W7 felmountolt telepítőjét akkor bootol* róla a W7 telepítő és telepíthető a win.. Ugyanez már nem működik ha W7-el formázom és W10-et másolok rá (Ti gondolom emiatt futottatok lukra a 8al).

* ha pótlom az x:\efi\boot\bootx64.efi filet a W7 pendriveon akkor akár uefi akár bios módban bootol a W7 telepítő mindkét gyártó (Asus, ASRock) gépén. Sőt akár NTFS akár FAT32 ! (uefi módban is, de valószívű a múlt évtized gépeinél csak a fat32 elfogadott uefinél)

Én minden esetben a bios bootválasztó menüjében (ESC v F11) választom ki boothoz a pent, nem állítgatom el bent a biosban az ssd-ről.

(#55339) Smktrooper válasza King Unique (#55337) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Logikailag amit csinálok az jobban hasonlit egy félcsőben BMX-ezésre mint ha campingel gurulnék a köruton....

Na meg ez is:

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#55340) CPT.Pirk válasza Doky586 (#55338) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kipróbáltam. Formáztam a pent, boot flag (aktív partíció) nélkül, majd rámásoltam a fájlokat a felcsatolt iso-ból. Természetesen így nem bootol, de ha kparted alatt bekapcsoltam a boot falget, akkor máris betöltött a telepítő ezzel a pennel.
Aztán megnéztem, ha átformázom a pent a Win7 saját lemezformázójával, akkor megmarad a boot flag beállítása, vagyis megint lehetne rá másolni telepítőt, az el tudna indulni.

Smktrooper: és milyen bibit találsz ilyenkor?

*egyébként Windows alatt nem minden program képes futni kikapcsolt swap fájl mellett, hiába van elég ram a gépben.

Top cat: ezt nem lehet kivédeni, ilyesmi mindenhol előfordulhat sajnos.

podor313: nekem csak szólt, hogy először az updater új verziója kell.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55341) Top cat válasza CPT.Pirk (#55330) üzenetére


Top cat
őstag

Azért volt rá példa, hogy egy-két frissítés okozott már galibát :)

Közelmúltban és egy régről

Ezzel nem akarok senkit lebeszélni a frissítésről, nagyon is kellenek!

(#55342) Smktrooper válasza CPT.Pirk (#55340) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Az a hiba amit nem engedtem, hogy feltelepüljön, és mégis feltelepül...

Mi a közös a spenótban és az @ n @ l sexben?

Mindkettőt egy életre megutálod ha erőltetik az oviban! :DDD

******
"egyébként Windows alatt nem minden program képes futni kikapcsolt swap fájl mellett, hiába van elég ram a gépben."
Én még nem találkoztam ilyen programmal.

Valami konkrétumot tudnál mondani, hogy ha beleszaladok tudjam... ? THX.

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#55343) Top cat válasza CPT.Pirk (#55340) üzenetére


Top cat
őstag

Csak az nem hibázik aki nem csinál semmit :)

Smktrooper te még XP-t használsz :Y

(#55344) Smktrooper válasza Top cat (#55343) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Nem ez windows 7 csak kikpcsoltam az aerot és classic skint használok, megszoktam a server 2003-óta. :D

Reboot

(#55345) CPT.Pirk válasza Smktrooper (#55342) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pl.? Mert most letiltottam a w10 hirdető frissítés települését, és nem is települt fel.

Amúgy a programot nem tudom már megnevezni. Egy időben én is csináltam a temp fájl kikapcsolását, de valaminek vissza kellett kapcsolnom. Ilyesmi biztosan Linux alatt működik jól, ott van natív ramdisk meg hasonlók.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55346) Norbat


Norbat
újonc

Ez a K50ID egy vicc... Mondom frissítem a BIOS-t, mert 209-es verzió, és van az ASUS oldalán 217-es.
Rá is rakom ezt a K50IDAS.217 fájlt egy pendrive-ra, de a BIOS-ban a start easy flash-nél nem is találom a pendrive-ot.

Nem baj, építkezésnél alapba jól lesz ez a trágyadék...

(#55347) Smktrooper


Smktrooper
senior tag

Itt a teljes fájl lista win 7 hez amit feltelpit a win 10re telepulés előtt amit kitörlök a G3CiB3

https://support.microsoft.com/hu-hu/kb/2999226

Reboot

(#55348) Norbat


Norbat
újonc

Smktrooper
Gyanítom hülyeség, de olyat nem lehet, hogy a most a fiókban lévő SSD-re telepítem HDD-ről elindítva a win7 setupot?

(#55349) Smktrooper válasza Norbat (#55346) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Az USB driveod a hibás.

http://www.quickonlinetips.com/archives/2007/09/how-to-fix-error-0x80070052-on-usb-flash-drives/

Telepitsd fel winjora, majd ghostold át SSD-re!!!!
javitottt link:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=0q9Uy4Fk8NE

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#55350) Top cat válasza Norbat (#55346) üzenetére


Top cat
őstag

Nem NTFS-re van formázva a pendrive?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.