Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56851) zoo8800 válasza Lauda (#56850) üzenetére


zoo8800
veterán

Teljesen friss Windowst nem igazán tudsz letölteni sehonnan. Ezt vagy megcsinálod magadnak, vagy keresel régebbi, félig-meddig friss verziókat a neten. Szerintem tudod, vannak megbízható források.
A drivereket meg vagy előszeded CD-ről, vagy letöltöd a netről...

rip and tear, until it is done

(#56852) galaxys80 válasza Lauda (#56850) üzenetére


galaxys80
veterán

[link]
Ezzel mentheted, majd visszaállíthatod a drivereket.

(#56853) Lauda válasza zoo8800 (#56851) üzenetére


Lauda
félisten

Van tavalyi asszem, az nekem meg is felene, meg mindig jobb, mint 2011-tol frissiteni, amig el sem akar nagyon indulni.

Nincs cd, csak a notin levo rendszerben van elotelepitve szerintem, meg nem tudom hogy lehet abbol kinyerni. :)

(#56854) Lauda válasza galaxys80 (#56852) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi a tippet! Hasznaltad mar esetleg a progit? :R

A srac itt szuperul bemutatja hogy mukodik:

Hogyan archiváljuk illesztőprogramjainkat a Double Driver programmal?

Kiprobalom, ha ez ilyen szepen lementi a driverekt, akkor az hatalmas segitseg lenne. :Y :C

[ Szerkesztve ]

(#56855) galaxys80 válasza Lauda (#56854) üzenetére


galaxys80
veterán

Őszintén szólva azután találtam rá, hogy nemrég újratelepítettem a gépet és összekukáztam a drivereket. :((
Mentést viszont azóta simán megcsinálta. Visszarakást még nem végeztem el vele, de a Dirtywindows oldalán többen is használták már sikerrel.

(#56856) Lauda válasza galaxys80 (#56855) üzenetére


Lauda
félisten

Azota le is mentettem a drivereket a notirol. Bakker nem semmi ez a program! Koszonom szepen a tippet! Hetvegen tolok ra egy service packos wint es visszatelepitem vele a drivereket, remeljuk ugyanolyan profin elvegzi azt is, mint a lementest! :C :R

(#56857) Doky586 válasza Lauda (#56856) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Így egy évtized múlva is meglesznek legalább a 10éves öreg elavult driverek..

Én újratelepítéskor inkább az aktuális friss drivereket keresném elő a netről..

[ Szerkesztve ]

(#56858) Gézengúz válasza zoo8800 (#56851) üzenetére


Gézengúz
addikt

(#56859) Lauda válasza Doky586 (#56857) üzenetére


Lauda
félisten

Teljesen felesleges a frissebb driver, hiszen a hw valtozatlan es hibatlanul mukodik. :)

(#56860) Lauda válasza Gézengúz (#56858) üzenetére


Lauda
félisten

Bakker, eddig nem is hallottam errol az oldalrol! ;] :D Integralt win7 februari csomaggal! :Y :C

Koszi szepen a linket! :B :K

[ Szerkesztve ]

(#56861) galaxys80 válasza Doky586 (#56857) üzenetére


galaxys80
veterán

Egy újabb gépnél még elképzelhető. De az én 6-7 éves konfigomnál ez például lényegtelen.
Egyébként is egyszerűbb egy illesztőprogram frissítését nyomni, mint keresgélni a neten.
Arról nem is beszélve, ha mondjuk a hálókártya drivere hiányzik, akkor a netes keresgélést ki is lőhetjük.
Szerintem is iszonyat nagy segítség ez a program a legtöbb embernek.

[ Szerkesztve ]

(#56862) Lauda válasza galaxys80 (#56861) üzenetére


Lauda
félisten

Pont ez volt nalam is a gond. Feltelepedett a rendszer es nem volt sem usb, se wifi, se halokartya se semmi. Neztem mint a hulyegyerek.

[ Szerkesztve ]

(#56863) zoo8800 válasza Gézengúz (#56858) üzenetére


zoo8800
veterán

Köszi, nem ismertem azt az oldalt :)
Leszedtem a Win7x64 AIO febr. ISO-t, belekukkantottam, sajnos a KB3035583 kivételével az összes többi, általam ismert W10 és telemetria szarság (2882822, 2952664, 3021917, 3068708, 3080149, 3123862) benne van már. Install után ezeket le lehet szedni?

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#56864) Lauda válasza zoo8800 (#56863) üzenetére


Lauda
félisten

Irja ezt is:

A rendszer kissebb merteku helyfoglalasa (SSD/HDD) erdekeben, a hibernacio kikapcsolasra (bekapcsolhato), illetve a
Lapozofajl pedig optimalizasasra kerult!

Ezt hogyan csinaltak? Feltelepites nelkul is bele lehet ezekbe nyulni?

(#56865) krealon válasza Lauda (#56864) üzenetére


krealon
veterán

"A rendszer kissebb merteku helyfoglalasa (SSD/HDD) erdekeben, a hibernacio kikapcsolasra (bekapcsolhato), illetve a
Lapozofajl pedig optimalizasasra kerult!

Ezt hogyan csinaltak?"

Hibernacio kikapcsolasa es lapozofajl meretenek beallitasa.

(#56866) Lauda válasza krealon (#56865) üzenetére


Lauda
félisten

Windows telepitorol van szo. :)

(#56868) Lauda válasza krealon (#56867) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem ez semmit sem mond. Tehat bele tudnak igy is nyulni a telepitobe? Ez a lenyege? :)

(#56869) krealon válasza Lauda (#56868) üzenetére


krealon
veterán

"Tehat bele tudnak igy is nyulni a telepitobe?"

Azert tudnak belenyulni, mert arra lett kitalava a telepito, hogy bele lehessen nyulni.
Az mar mas kerdes, hogy az egysegsugaru felhasznalot ez nem erdekli. (Ha pedig erdekli, akkor mar nem tekintheto egysegsugarunak. :) )

(#56870) dokee78 válasza kraftxld (#56847) üzenetére


dokee78
félisten

:R
Segített!

(#56871) Lauda válasza krealon (#56869) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom, ezt nem tudtam, mindig tanul az ember. :B :R

--------------------------------

(#56863) zoo8800 Azt hol tudod megnezni a telepitoben, hogy melyik frissitesek talalhatok meg benne? ;)

(#56872) zoo8800 válasza Lauda (#56871) üzenetére


zoo8800
veterán

Mountolod, mappába bemásolod, és NTLite-tal belenézel. A frissítéseknél látod a felsorolást. Ha ESD-s, akkor WIM-be konvertálsz

ADK-hoz sajna nem konyítok, de ami késik, nem múlik ;]

rip and tear, until it is done

(#56873) Lauda válasza zoo8800 (#56872) üzenetére


Lauda
félisten

Na ezt sem tudtam, koszi! :R :B

Ha ESD-s, akkor WIM-be konvertálsz

Erre miert van szukseg? :B Vagy ezzel tetted bele a marciusi pakkot? :D

Amugy az jutott eszembe, hogy ezekbe a rendszerekbe csak a fontos frissitesek lettek integralva? :F

[ Szerkesztve ]

(#56874) zoo8800 válasza Lauda (#56873) üzenetére


zoo8800
veterán

Az ESD-t nekem nem szokta "megnyitni" az NTLite, mert ez csak olvasható, nem szerkeszthető formátum. Ahhoz, hogy bele tudjak nézni, szerkeszthetővé kell tenni, ezért szoktam konvertálni.

rip and tear, until it is done

(#56875) Lauda válasza zoo8800 (#56874) üzenetére


Lauda
félisten

Igy mar ertem, koszi! Arra gondoltam, hogy beleintegralom akkor mar azt a marciusi frissitest is, aminek kint a linkje az oldalon.

Azt nezted, hogy csak a fontosakat integraltak bele? :B

#56876) zoo8800 :R

[ Szerkesztve ]

(#56876) zoo8800 válasza Lauda (#56875) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem néztem

rip and tear, until it is done

(#56877) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Ezt vajon miért csinálja? Bármely megnyitott ablak méretét akarom módosítani, nem az egész ablak (és benne -ezzel egyidejűleg- az ablakban lévő ikonok) "szűkülnek be" az új helyükre, hanem a lekerekített sarkú normál Windows-ablak helyett megjelenik egy vastag, szögletes sarkú- "kijelölőkeret" (a fotón a keret sarkában a printscreen nem fotózta le a kétirányú 45 fokos kurzor-nyilat) és ezzel a kerettel módosítom a mappa méretét, aztán a balegér-gomb felengedése után az ablak ikonjai (fájlok képei) "beleugranak" az új ablak-méretbe. Miért nem az eredeti ablak mérete változik a bal-egérrel? WTF... :W

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#56878) Lauda válasza zoo8800 (#56863) üzenetére


Lauda
félisten

Ezek a frissitesek amiket irtal, eroszakoskodnak a win10-re valtasra? Mert akkor inkabb feldobom az 1 eves wint.

(#56879) Gézengúz válasza Lauda (#56878) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nyugodtan rakd fel a frisítettet majd lefuttatod a killreget...

[link]

(#56880) zoo8800 válasza Lauda (#56878) üzenetére


zoo8800
veterán

A GWX nincs benne, de a többi telemetria-frissítés (és talán a Win10 letöltője is) benne van. Egyébként nem olyan ördögtől való dolog a Win10, egy tesztvinyóra feltettem, jól működik.

rip and tear, until it is done

(#56881) Lauda válasza Gézengúz (#56879) üzenetére


Lauda
félisten

Ez teljesen legyilkolja az osszes win10-el kapcsolatos dolgot? ;)

(#56880) zoo8800 Koszi! Elhiszem, engem ettol fuggetlenul nem izgat a win10. Tokeletesen elgedett vagyok a win7-el. :)

[ Szerkesztve ]

(#56882) Dronte


Dronte
aktív tag

Hali!

Elég sok keresgélés után nem találtam kielégítő választ, segítségeteket szeretném kérni:

Windows 10 update folyamatosan letöltögeti magát, amit korábban még sikerült letörölnöm valahogy, de most törlésnél rendszergazdai jogosultságokat kér.

Na most a vicc az hogy egy felhasználó van, az én vagyok (rendszergazda fiók egyébként), de így se engedi módosítani az engedélyeket rajta.

Próbáltam Total Commanderrel is rendszergazdaként futtatva, úgy se engedi.

Ebbe a problémába egyébként már sokszor belefutottam sokféleképpen, de most ezt nem sikerült megoldani.

Köszi előre is a helpet.

(#56883) Lauda


Lauda
félisten

Ma delelott feltelepitettem a mar emlitett februari win7-et, majd a double driver programmal fetelepitettem a lementett drivereket, tokeletesen mukodik minden. Ezutan szinten azon az oldalon talalhato marciusi packkal befrissitettem a rendszert, szinten flottul ment minden. Ezutan aktivaltam a noti kodjaval a windowst, ez is probelma nelkul sikerult. A rendszer eddig tokeletesen es hibatlanul fut. A lapozofile-t atallitottam, hogy a rendszer kezelje, feltelepitettem a virusirtomat, igy most a memoria hasznalat 1gb alatt van. A lapozofile merete 4gb, igy foglal az egesz rendszer 23gb helyet a meghajton, home premiumot telepitettem.

Szoval batran hasznaljatok a linkelt windowsokat.

Koszonom mindenkinek a segitseget! :R

(#56852) galaxys80

(#56858) Gézengúz

Nektek kulon is szeretnem megkoszonni a linkeket, hatalmas segitseg volt nekem ez a double driver program es a frissitett win7 pack. :B :R

[ Szerkesztve ]

(#56884) juhasz.p


juhasz.p
aktív tag

Sziasztok!

Egy tiszta Win7-et szeretnék felrakni egy teljesen új gépre, de nem megy fel rá.
Hiába állítom be a biosban hogy honnan bootoljon, egyszerűen nem megy, mintha nem is látná...
Mit csinálok rosszul?

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#56885) yanna válasza juhasz.p (#56884) üzenetére


yanna
őstag

Ez így elég tág... Miről telepítesz? Amire telepítesz azt látja a BIOS?

(#56886) juhasz.p válasza yanna (#56885) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Lemezről telepítek, a biosban látja a meghajtót amiről telepítenék, és azt is amire.
Z170-D3H alaplapom van és egy Samsung 850EVO-ra telepítenék egy pioneer blu ray irón keresztül.

[ Szerkesztve ]

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#56887) yanna válasza juhasz.p (#56886) üzenetére


yanna
őstag

Bootolható a lemez? Lehet, hülye a kérdés...

(#56888) juhasz.p válasza yanna (#56887) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Eredeti win7.
Hogy érted hogy bootolható?

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#56889) yanna válasza juhasz.p (#56888) üzenetére


yanna
őstag

Képes-e róla indulni a gép. Az eredeti W7 lemez már egyértelmű.

Betett lemezzel elindítod a gépet és nem történik semmi? Nem ír ki semmit?

(#56890) juhasz.p válasza yanna (#56889) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Semmit.
Bejön a bios képernyője, utána kurzor a bal felső sarokban villog...

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#56891) sz.j válasza juhasz.p (#56890) üzenetére


sz.j
nagyúr

És bootoláskor nem ír ki valami olyasmit, hogy DVD-ról történő induláshoz nyomjál meg egy billentyűt?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#56892) kory24 válasza juhasz.p (#56890) üzenetére


kory24
őstag

Boot sorrend?

Illetve kiírja gép, hogy Boot eszköz választásához nyomjon meg X gombot. Pl F12 és ott kiválasztani optikai meghajtó

(#56893) yanna válasza kory24 (#56892) üzenetére


yanna
őstag

"Hiába állítom be a biosban hogy honnan bootoljon, egyszerűen nem megy, mintha nem is látná..."

Pedig itt lesz a megoldás valahol.

(#56894) Lauda válasza juhasz.p (#56890) üzenetére


Lauda
félisten

Allitsd be, hogy bootoljon a lemezrol es miutan eltunt a bios kepernyo, nyomkodd a space-t mondjuk.

(#56895) kmisi99


kmisi99
addikt

Heló! A használtan vett laptop alján lévő win7 kódot fel lehet a géphez használni? Gondolom az a géphez van kötve nem a tulajhoz.

(#56896) yanna válasza kmisi99 (#56895) üzenetére


yanna
őstag

Amúgy a régi tulajra lenne ragasztva. ;]

(#56897) juhasz.p válasza yanna (#56893) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Nem ír ki semmit.
Ha elindulna, kiírná hogy nyomjak meg egy billentyű az indításhoz, de nem írja.
A Biosban beállítottam a BD-romot elsődlegesnek.

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#56898) yanna válasza juhasz.p (#56897) üzenetére


yanna
őstag

Esetleg W7 lemezt kivéve indítani és "beindulás" után betenni W7 lemezt?

(#56899) Glaz-dozfhut válasza juhasz.p (#56897) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Maga a lemez milyen idős?

- Glaz-doz-fhut -

(#56900) sz.j válasza juhasz.p (#56897) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha nem megy másképp, akkor esetleg töltsd le a Win7 ISO-ját és írd ki lemezre..., hátha sérült volt az eredeti lemez.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.