Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55401) Storms


Storms
őstag

Üdv!

Az mitől lehetett, hogy lefagyott a gépem , és reset után a Mozillából kitörlődtek a jelszavaim amik elvoltak mentve? Pont akkor fagyott le a gépem amikor a firefox-ba voltam.... :F

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#55402) King Unique válasza Doky586 (#55400) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ő azt csinálta, de akkor világosabban kéne fogalmazni, hogy tudja az ember, miről van szó... Milyen szép az is, hogy + fájlokat kell hozzáadni a telepítőhöz, hogy egyáltalán működőképes legyen a boot. Ellenben egy külső program semmit nem gányol el ez eredeti ISO-n, mégis meg tudja csinálni úgy, hogy rendesen bebootoljon.

(#55403) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

A napokban telepítettem fel a 2013-as Office-t, aminek a telepítése során csak az Excel, Powerpoint és Word részeket raktam fel, minden más mellől kiszedtem a pipát.

Viszont a Windows Update ezeket javasolja telepíteni:

A Skype sincs fent, szóval megint csak nem értem mire fel javasolja a biztonsági frissítést.

Annak ellenére, hogy nem akartam és nem is pipáltam ki, hogy telepítse a listában szereplő programokat mégis felrakhatott részeket?
Vagy ez a javaslat a frissítésre mitől lehet? Beépülő modulok lehetnek a Word, Excel és Powerpoint valamelyikében?

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#55404) Tamy válasza Puma K (#55403) üzenetére


Tamy
senior tag

Nekem is mindig ezt csinálja, magyarázatot nem találtam még rá, igaz nem is kerestem. Egyszerűen csak Windows :)

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#55405) Doky586 válasza King Unique (#55402) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Ellenben egy külső program semmit nem gányol el ez eredeti ISO-n, mégis meg tudja csinálni úgy, hogy rendesen bebootoljon."

Ez tetszik :C. Csak ki-be kell huzigatnia ment közben..

(#55406) King Unique válasza Doky586 (#55405) üzenetére


King Unique
titán

Az "etalon" módszerrel még csak be sem bootolt neki [link]... :DDD

(#55407) pondor313 válasza zoo8800 (#55390) üzenetére


pondor313
tag

Kipróbáltam. Nem zabál most már annyi hardvert. De még nem működik, csak keres..

podor313 felhasználónak 24 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#55408) Doky586 válasza King Unique (#55406) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Így van. Az alaplapja(?) eszerint nem olyan inteligens mint az enyéim az aktív flag tekintetében bootkor. De utána mint írta működött (nemis kellett ki-be huszkodnia). Tehát sima telepítő win explorerből átmásolással is bootolható lesz ahogy megírtam (csak néhányatok lapjánál a pen életében 1x be kell állítani az aktív flaget).

(#55409) King Unique válasza Doky586 (#55408) üzenetére


King Unique
titán

Nálam még csak az sem volt elég Win7 ISO esetén, hogy Legacy és UEFI módban egyaránt működjön (B.). Tehát ezentúl úgy kell majd ezen módszert ajánlani, hogy gépfüggő és ezáltal vagy/ vagy kategória.

[ Szerkesztve ]

(#55410) Doky586 válasza King Unique (#55409) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

ezt írod:

B
• partíció típusa: aktív elsődleges.
• Legacy boot módban elindul (Fat32 & NTFS)

Köszönöm a megerősítést. tehát másolással is elindult mindkettőtöknél. Uefi-ről meg neis beszéljünk mert rossz filet használtál, a linkelt topikgazda blogját el se olvastad rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#55411) brd válasza Doky586 (#55410) üzenetére


brd
nagyúr

A B pont neve: [...]+ partíció aktívvá tétele

Egyszer elég aktívvá tenni a "pen életében", ha utána a partíciós táblához nem nyúl semmi, mert az ott van tárolva, ettől a partíció maga formázható akárhogy, az aktív flag-je megmarad.

The only real valuable thing is intuition.

(#55412) King Unique válasza Doky586 (#55410) üzenetére


King Unique
titán

"Legacy és UEFI módban egyaránt működjön" - ez a dolog a lényege és nem félmegoldást akar az ember... Csak a fejlettebb Win8.1 ISO esetén működött mind a kettő sima rámásolással. UEFI-s telepítésnél nincs is hivatalosan 7-es ISO-ban olyan mappa és fájl...tehát tényleg hiba volt az a gányolás, de mentségemre és is úgy hallottam mástól, aki nem fejtette ki pontosan a dolgot. A másik esetben viszont pontosan a leírás alapján csináltam és mégsem lett olyan eredményes, pedig több pendrive-val is kipróbáltam.

Felesleges ezt tovább ragozni és erőltetni, a fenti tesztek önmagukért beszélnek. Egyszerűen egy Win7-es ISO-nál okozhat adott gépeknél problémákat a telepítő sima manuális másolással történő elkészítése. Aki nem akar ezzel bajlódni és szívni, talán jobb, ha a megfelelő programra bízza.

[ Szerkesztve ]

(#55413) Puma K válasza Tamy (#55404) üzenetére


Puma K
veterán

Zseniális ez a Májkrémszaft :DDD

Köszönöm az infót!

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#55414) krealon válasza Norbat (#55325) üzenetére


krealon
veterán

"Vettem egy új 120-as Fury SSD-t, de a telepítés folyton megszakad, 30% fölé még sose ment a fájlok kibontása sem... Aztán ilyenkor kivág, hogy Hibakód: 0x80070015, vagy épp 052a vége. Majd restart, és HIÁNYZÓ BOOTMGR, és innen nincs is tovább sehova."

Egy Core2 Duo-s (socket 775, ASUS P5GZ-MX) geppel volt hasonlo esetem (megallt a telepites, es ujrainditas utan mar a BIOS se latta a hattertarat) Kingston v300-as SSD-vel.
A megoldas az volt, hogy egy masik mukodo Windows-os gepen az SSD firmware-et frissiteni kellett.

(#55415) ampulla


ampulla
aktív tag

Sziasztok!
Ez alapján feltettem a drivereket szépen sorban a Dell Latitude laptopomra, azonban a webcamerát nem ismeri fel. Ami még nem lenne olyan nagy vész, (mondjuk nem lenne gond ha működne), azonban állandóan fel akarja csatolni a gép mint egy USB eszközt. Ezt leellenőriztem egy USB device loggerrel és viewerrel és ami idegesítő, hogy állandóan a tipikus USB be, ki hangot adja a Windows 7 Ultimate (64-bit). Van valakinek valami ötlete, hogy lehetne ezt fixálni? Próbáltam a camera driverrral is, azzal sem megy valamiért. Amikor egy pillanatra felcsatolja az eszközt akkor kiírja: camera is streaming, aztán el is száll. Az eszközkezelőben USB videó eszközként van titulálva. Mitől csinálhatja ezt a windows?

(#55416) krealon válasza Salex1 (#55394) üzenetére


krealon
veterán

"Van egy Batch fájlom, ami annyit csinál, hogy egy adott könyvtárat átmásol (xcopy) a hálózaton egy adott helyre. És így simán rendben működik it, de amennyiben AT paranccsal időzíteni szeretném már nem fut. Nincs semmilyen visszajelzés róla. Az AT - listából a feladat simán eltűnik, de a másolás nem történik meg.
Mi lehet a baj?
"

Az

at

parancs a SYSTEM felhasznalo jogosultsagaival fut, ami pedig nem rendelkezik halozati hozzaferesi lehetoseggel. (Ha jol emlekszem, ez mar Windows NT4.0 ota igy van.)

Megoldas:
Utemezett feladatot kell letrehozni, es az adott halozati eroforras eleresehez jogosult felhasznalonevet es jelszavat kell megadni.

(#55417) #10234880


#10234880
törölt tag

Hali, valaki megtudna dobni, hivatalos,magyar W 7 ulti x64-es telepítővel? légyszi,. :R

(#55418) Smktrooper válasza #10234880 (#55417) üzenetére


Smktrooper
senior tag

(#55419) #10234880 válasza Smktrooper (#55418) üzenetére


#10234880
törölt tag

köszi, de kéne termékkulcs is,ami nekem nincs,. :F

(#55420) föccer válasza #10234880 (#55419) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, gondolom elmész a boltba és veszel egyet.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#55421) Smktrooper válasza #10234880 (#55419) üzenetére


Smktrooper
senior tag

A topikban Alapelveink értelmében tilos a warez témák tárgyalása! :(

Reboot

(#55422) #10234880 válasza Smktrooper (#55421) üzenetére


#10234880
törölt tag

mióta warez, a legális kulcs kérése? :Y

(#55423) kitudja :D ám csak leszedni akarom, nem aktiválni vele,. :D

[ Szerkesztve ]

(#55423) föccer válasza #10234880 (#55422) üzenetére


föccer
nagyúr

Gondolod valaki puszira küld neked egy legális kulcsot egy méreg drága operációs rendszerhez? Azért ez viccnek egy kicsit erős nem? :D

szerkesztére: A férjet is megkéred, hogy készítsen már privát videót, amín a feleségét kényezteted nem?

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#55424) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Innen hová került át az automatikus csatlakozás? Az előző x évben itt kellett beállítani, hogy tárcsázzon be a gép indításakor.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55425) brd válasza CPT.Pirk (#55424) üzenetére


brd
nagyúr

Esetleg.

The only real valuable thing is intuition.

(#55426) #10234880


#10234880
törölt tag

ám akkor uefis biosra, w7 fel fog menni, dvdről gpt lemezre,vagy nem? mer másnál nem ment fel.

(#55427) prozodus válasza CPT.Pirk (#55424) üzenetére


prozodus
őstag

Tárcsázási beállításoknál kivenni a név+jelszókérés elől a pipát, de nem itt hanem magánál a szélessávú kapcsolatnál.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#55428) CPT.Pirk válasza prozodus (#55427) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Dobsz egy képet róla, hogy pontosan melyikre gondolsz? Az elmúlt 1 órában ezzel kínlódtam. :)

brd: Win7-nél nincs ilyen regkulcs, a létrehozásuk se segített.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55429) Doky586 válasza CPT.Pirk (#55428) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ott van ahol mindig is volt: 98, XP, W7. Csak fel kell venni valami betárcsázós (pl BT) modemet.

(#55430) CPT.Pirk válasza Doky586 (#55429) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah, akkor az a baj, hogy én az 1. pontot választottam az új kapcsolatnál, és nem a telefonost. Az elsőre mentem rá, mert ott szerepelt a pppoe kifejezés. Ahhhhh. :D

Köszi. :R

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55431) Puma K válasza Doky586 (#55429) üzenetére


Puma K
veterán

Egyedi Win98-XP avagy klasszikus téma FTW :D

Off off :B

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#55432) #10234880 válasza #10234880 (#55426) üzenetére


#10234880
törölt tag

akkor nem. hát ez nagyszerű,... :W

(#55433) King Unique válasza #10234880 (#55432) üzenetére


King Unique
titán

Nekem USB ODD-ről elindult a Win7 Prof x 64 telepítő UEFI boot módban is, de a "Starting Windows" feliratnál kifagyott...a Win8.1/10 gond nélkül működik. Illetve a 7-es is pendrive-ról, ha megfelelően van rá felrakva a telepítő.

(#55434) #10234880 válasza King Unique (#55433) üzenetére


#10234880
törölt tag

nekem eddig mindig jóvolt, és mégse akar felmenni

(#55435) Doky586 válasza #10234880 (#55426) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam simán felmegy a win7 x64 sp1 gyári dvd-ről uefi módban is. Annyi az extra hogy indításkor kér egy billentyű megnyomást, mert különben átdob hdd-re. Ez az egysoros karakteres kérés nálam majdnem kilóg a monitorról, lehet másnál valóban kilóg és nem látja..

(#55436) #10234880 válasza Doky586 (#55435) üzenetére


#10234880
törölt tag

csak mer én usb-ről tenném,és valami cd-dvd eszközillesztőt kér, ami valójába ahogy most mondta 1 illető,hogy az ssd illesztőjét kéri,ami szerintem nincs.

[ Szerkesztve ]

(#55437) King Unique válasza #10234880 (#55434) üzenetére


King Unique
titán

Nálam USB-s optikai meghajtónál legutóbb akkor kért eszközillesztőt, amikor a ISO xarul volt kiírva, illetve a DVD volt hibás. Pendrive esetén szokott lenni az USB 2.0/ 3.0 mizéria, de USB ODD-nél nem tapasztaltam még. Nálam utóbbi 2.0-ás, a port meg 3.0. Igaz nálam pendrive esetén is működik a dolog, hiába 3.0 mindkét oldal.

(#55438) #10234880 válasza King Unique (#55437) üzenetére


#10234880
törölt tag

akkor nemtudom, mert rufusal csinaltam énis a telepítőt, 3féle képpen, és 2x abszolut nemcsinalt semmit. de amikor a listából a legelsőt csinaltam,akkor addig eljutottam,hogy kéri megint. vagyis nemjutok tovább. vagy gpt a lemez,és azért?

(#55439) Doky586 válasza #10234880 (#55438) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"w7 fel fog menni, DVDről gpt lemezre,vagy nem?"
"mert rufusal csinaltam énis a telepítőt"

??? :F :Y

(#55440) King Unique válasza #10234880 (#55438) üzenetére


King Unique
titán

Ezt én se értem... :F Ha eleve DVD-ről van szó, akkor arra az ISO-t olyan programmal kell kiírni, mint pl. az ImgBurn. A Rufus eleve olyan USB-s eszközökhöz való, mint a pendrive. Illetve a 3-féle kiírási módnál értelemszerűen azt kell választani, amilyen módban bootol a gép, amilyen módban lesz végezve a telepítés (BIOS-MBR | UEFI GPT).

(#55441) Smktrooper válasza King Unique (#55440) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Nálam már itt nem kerek a story.

##########################
(#55422)
mióta warez, a legális kulcs kérése? :Y
(#55423) kitudja :D ám csak leszedni akarom, nem aktiválni vele,. :D

Szerintem a WAREZ fogalmát kiteszi, ha másnak a széria számát akarod használni.

Reboot

(#55442) Salex1 válasza krealon (#55416) üzenetére


Salex1
senior tag

Próbáltam úgy is, kiírja, hogy fut, de nem történik semmi, és nem is áll meg.

(#55443) #10234880 válasza King Unique (#55440) üzenetére


#10234880
törölt tag

és ha windows usb dvd download toollal csinalok lemezt,az jó? felmegy uefis biosú gpt-s lemezre? nemfog baromságokat kérni? pl. azt az eszközillesztőt?

(#55444) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Ez a hiba fogadott reggel. Pontosabban ennek a magyar nyelvű változata.
Tudnátok linkelni nekem egy olyan képet, ahol ugyanez a hiba látható, de MAGYARUL?
gugliztam, de nem találtam...

köszi.

(#55445) Doky586 válasza King Unique (#55433) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Nekem USB ODD-ről elindult a Win7 Prof x 64 telepítő UEFI boot módban is, de a "Starting Windows" feliratnál kifagyott...a Win8.1/10 gond nélkül működik."

Ja hogy nálad még a gyári DVD-vel se megy a W7 uefi telepítés... akkor ne engem hibáztass hanem a Microsoftot.. Nyilván így kénytelen vagy gyógybékát (rufus) igénybevenni..

Akkor minden úgy van ahogy mondtam: simán win7 intézőből formázott majd rámásolt filelokkal bootolható a pendrive (fat32 és ntfs is), csak a gépek egy részénél muszáj a partíciót aktívnak megjelölni legacy módnál. Uefi módnál pedig bemásolni a x:\efi\boot\bootx64.efi filet, és ahogy már akkor mondtam uefi telepítésnél nem minden uefi támogatja az ntfs-t.

[ Szerkesztve ]

(#55446) Smktrooper válasza tpeter77 (#55444) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Ez általában akkor fogad, ha nem megfelelően volt lezárva a rendszer. Tehát leállítás közben szűnt meg a tápellátás, vagy újraindult magától fájlrendszer hiba miatt.

ha normál módban elindul és rendesen ujrainditod megszunik ez a hiba.

Start windows normally

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#55447) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nem kerek a windows fiúk. Ezzel valami történt és csak egy a sok közül a core temp baromsága. :W

(#55448) Smktrooper válasza Kolondrum (#55447) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Most konkrétan mi van?

Reboot

(#55449) zoo8800 válasza Kolondrum (#55447) üzenetére


zoo8800
veterán

Részletek???
Nálam egyébként kifogástalan.

rip and tear, until it is done

(#55450) Kolondrum válasza Smktrooper (#55448) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem tudok, de eltűnt a gördülékenysége a gyors kilépése és a core temp sem megy.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.