Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55151) Pityu. válasza Doky586 (#55150) üzenetére


Pityu.
nagyúr

F nél csak két lehetőséget dob ki Boot from efi file és Notebook hard drive,ha az elsőre megyek az EFi re csak annyit dob ki,hogy File expoler és ott nem lehet csinálni semmit.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#55152) Doky586 válasza Pityu. (#55151) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor túl korán nyomtál. Ezt akkor kell nyomni amikor eltűnik a bios, de még a win betöltése előtt.

[ Szerkesztve ]

(#55153) Pityu. válasza Doky586 (#55152) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez jön ki akkor is amit írtam,mert külön menü jön ki ott lehet választani mit szeretnék

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#55154) Pityu.


Pityu.
nagyúr

F8 menüből is bármit választok,kékhalál a válasz

Próbáltam már parancssorból telepítőről a CHKDSK /F et is de semmi javítás
A hülye szervizes aki telepítette az ismerősömnek erre a gépre a windowst még a visszaállítási pont mentőt sem kapcsolta be,így nincs visszaállítási pont sem.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#55155) Darkness válasza Pityu. (#55154) üzenetére


Darkness
aktív tag

netán... : [0x000000F4]

de csak sötétben tapogatózás...

ha nem akkor bocsi... :R

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#55156) Pityu. válasza Darkness (#55155) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ha ki veszem a cmos elemet akkor meg bontom a műanyag elemeket és még van a gépen 1 év kiterjesztett garancia,biztos észre vennék hofgy valaki basztatta nem?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#55157) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok lenne egy kérdésem. A Rufus nevű programmal készítettem egy WIN7 boot pendrive-ot. Miután elindítom a telepítést (120gb SSD-re) erről a pendrive-ről bootolva akkor eljutok odáig, amikor a partíciókat kéne létrehozni formázni törölni stb viszont itt amikor formázom a régi partíciót és egy újat szeretnék létrehozni akkor ez az üzenet jön fel:[link] Mi lehet a megoldás ebben az esetben? Köszi előre is. :)

(#55158) Doky586 válasza Pityu. (#55154) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"egy előre telepített" ... "szervizes aki telepítette"

Ez két ellentétes dolog is lehet. Az egyik a gyár által előre telepített, a másik meg egy szervizes fusi telepítése. Nyilván ez utóbbi esetben nem fog menni. Esetleg még az F11 esetleg szóba jöhet, azon menüben mik vannak.

[ Szerkesztve ]

(#55159) Pityu. válasza Doky586 (#55158) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Jó bocsi csak kicsit már ideges vagyok :)
Mert nekem ez a gép ismeretlen,mivel nem az enyém
F11 el át dob ide

cmos elem kivétel esetleg segíthetne?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#55160) Doky586 válasza Pityu. (#55159) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

akkor goto (#55150) és telepítsd magadnak, adatmentés és full törlés után.

(#55161) Pityu. válasza Doky586 (#55160) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Csak így akkor garancia vesztés lesz nem?Mert amúgy ha én csináltam volna alapból a rokonnak,semmi gáz nem lenne úgy mindent vágnék,viszont azon agyalok ,hogy akkor írtad,hogy a gép alján lévő kóddal aktiválnám a friss telepítést akkor pár napba bele telne,akkor a jelek arra utalnak,hogy nem azon kódos windows rendszer van rajta?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#55162) Doky586 válasza Doky586 (#55160) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor vidd vissza gariztatni...

Fura hogy Win7 volt rajta és még érvényes a garancia..

[ Szerkesztve ]

(#55163) prozodus válasza #85154688 (#55157) üzenetére


prozodus
őstag

Hehe, a múltkor én is szívtam hasonlóval, nálam az volt, h a biosban nem lehet uefi-re állítani, így csak uefi-mentes telepítőt fogad el, v ha már neki megfelelőnek van formázva. De ha neked formázni hajlandó, akkor nem értem, miért nem jó, hacsak nem simán ntfs-re formázza, miközben nem arra van szüksége. Próbáltál másik telepítőt? Formázásnál milyen lehetőségeket ad meg?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#55164) Pityu. válasza Doky586 (#55162) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Kibővített garancia érvényes már csak rá,a rokonom is azt hitte,hogy már nincs rá,mivel ez egy ilyen kezdeményezés által kapott laptop.Én még csak azon agyalok,hogy vajon az elem kivételével egy cmos reset még lehet segítene.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#55165) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

Tegnap tisztogattam az email címemnél FFel, vagy 2k új mailt helyeztem át a kukába még nem töröltem véglegesen :D, ja és sikerült 0ra csökkenteni, ma bekapcsoltam a windows live mailt és ott nem frissül, minden mail ott van a beérkezett közt, próbáltam megoldást találni ere a problémára de semmi.

Segítsetek.

(#55166) LámaZ válasza StLui (#55133) üzenetére


LámaZ
addikt

alfiboynak köszönöm a választ.
---------------
StLui:
Neked meg köszönöm, hogy felhívtad erre a lehetőségre a figyelmüket.
Jó vételnek tűnik 8500 ft-ért venni legális Windows-t. Én utána nem is frissíteném Win 10-re, jó nekem a Win 7 is még pár évig.

Legyen minden jó!

(#55167) krealon válasza Pityu. (#55154) üzenetére


krealon
veterán

"Próbáltam már parancssorból telepítőről a CHKDSK /F et is de semmi javítás"

A hiba utani elso pillanatban egy teljes HDD mentest (sector-by-sector copy) kellett volna vegezni, hogy a kezobbi probalkozasok ne okozzanak adatvesztest.

Esetleg nem EFI / Legacy mod valtas (alaphelyzetbe allas) tortent a "BIOS"-ban az aramszunet miatt, es ezert nem boot-ol?

(#55168) sfdrakex válasza Abrion (#55165) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Live mail letölti a leveleket a gépre, FF alatt mit értettél? Firefox? Webes felületen ha törlöd, áthelyezed, attól még a gépre letöltve megmarad.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#55169) Abrion válasza sfdrakex (#55168) üzenetére


Abrion
senior tag

igen firefoxon, és pont ezt akarom megoldani, hogy minden letöltött mail oda kerüljön ahol a mail cimemben van jelenleg.

nem is értem miért nem működik ez két oldalasan, ha a programban letörlök egy mailt, akkor a e-mailemben is törlődik, fordítva viszont nem működik.

Freemail es a cím.

[ Szerkesztve ]

(#55170) Pityu. válasza krealon (#55167) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Olyat találtam,hogy Legacy support enable

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#55171) Gubek-Einste

Mai opciós frissítések:
Update for Universal C Runtime in Windows
"0x00000024" Stop error in FsRtlNotifyFilterReportChange and VSS backup of PI Data server fails in Windows

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55172) Darkness válasza Pityu. (#55156) üzenetére


Darkness
aktív tag

vagy alaphelyzetbe állítod a BIOS -t, majd a linkelt képen, az UEFI Boot Order alatti beállításokat átnézed, majd a Legacy alattiakat is...

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#55173) Doky586 válasza Pityu. (#55164) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Kibővített garancia érvényes már csak rá"

Azaz pont az ingyenes szoftver javítás-frissítés ami még érvényes..? akkor irány gariztatni.. :DDD

(#55174) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Visszaáltam Win 7-re, a 10-esből elegem lett jó pár hónap használata alatt. Hogy tudom eltüntetni a tálca jobb alsó sarkában megjelenő Win 10 es frissitési ikont, látnise birom. :K
Megoldható, hogy ne is jelenjen meg megint egy frissités keresés alkalmával ?

[ Szerkesztve ]

(#55175) föccer válasza baboss (#55174) üzenetére


föccer
nagyúr

Összefoglaló alsó részében ott vannak a linkek, olvasd át őket.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#55176) sz.j válasza baboss (#55174) üzenetére


sz.j
nagyúr

A #54920 és a 54922 hsz-ban vannak felsorolva azok a frissítések amik a win10-el kapcsolatosak

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#55177) baboss válasza föccer (#55175) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm.:R
Eszembe se jutott, nagyon rég voltam már itt.

(#55178) baboss válasza baboss (#55177) üzenetére


baboss
őstag

föccer
sz.j
krealon
Megcsináltam [link] :R
Baromi hamar vissza álltam a Win 7 használatára, mindent gyorsan és egyszerűen megtalálok.
A boot időm se lett rosszabb, pedig számítottam rá.Hiába a jó öreg Win 7 verhetetlen. :K

[ Szerkesztve ]

(#55179) margithid


margithid
veterán

Tegnap újratelepítettem a win7-et és érdekes mód most nem csinált 100 mb-os particiót a rendszernek.
Ez mitől függ, hogy van vagy nincs?
Egyébként mennyi idő kb mire egy friss telepítésnél felajánlja a win10 frissítést?

(#55180) kispx válasza margithid (#55179) üzenetére


kispx
addikt

Akkor csinálja meg a 100 MB-os particiót, amikor egy üres partícióból létrehozod a rendszerpartíciót.

(#55181) Brumi


Brumi
senior tag

Ismét megpróbálkoznék egy kérdéssel:

A win 7 sp1 professional ha a gép üresjáratban van megpróbálná eltávolítani a nyelvi csomagokat, de 8000ffff hibával nem tudja végrehajtani, ráadásul ettől a gép is belassul, és szaggatni kezd az egér. Megnéztem és a megjelenítési nyelveknél csak magyar van, de ha a dism paranccsal kilistázom a csomagokat, akkor szépen feldobja az összes nyelvi csomagot, hogy telepítve van.
3 hónapja használhatatlan a gépem emiatt, és már minden létező microsoftos megoldást végigcsináltam (sfc /scannow, system readyness tool stb).
Esetleg valami tippetek van? Természetesen legális a win, a géppel együtt vettem. Előre is köszönöm!

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#55182) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy van egy notebook ez egy HP 650, amin Win 7 Enterprise SP1 x86 fut. A probléma az, hogy gyakran a boot képernyőnél megakad, annyi van, hogy Windows indítása, néha a logó is elkezd kirajzolódni csak akkor ott fagy meg. Kikapcsolom a főgombbal majd újra bekapcsolom akkor megy. A laptopon semmi különös program nincs, egy tanár használja, többféle vírusellenőrzés volt, negatív eredménnyel. Induló programok között alap dolog, semmi ami okot adhatna. Merevlemez HD Sentinel szerint hibátlan.

Valakinek van ötlete, hogy mitől fagyhat meg gyakran a boot képernyőnél?

Előre is Köszönöm a segítségeket! :R

(#55183) margithid válasza kispx (#55180) üzenetére


margithid
veterán

Érdekes, én particionáltam, de nem hozta létre...
Win7nél, hogy lehet előhozni a win10 frissítés lehetőségét?

(#55184) kispx válasza margithid (#55183) üzenetére


kispx
addikt

Pedig még rá is szokott kérdezni, hogy akarod-e, hogy létrehozza :)

Töltsd le ezt.

(#55185) Werkly


Werkly
őstag

Memóriacserénél nem kell Win reinstall?

(#55186) Gézengúz válasza Werkly (#55185) üzenetére


Gézengúz
addikt

Még procicserénél sem!

(#55187)



addikt

Windows 7 van a gépemen. Úgy állítottam be, hogy az update-ket ne töltse le és telepítse automatikusan, hanem csak értesítsen. Évekig jól működött, de mostanába nazt vettem észre, hogy szó nélkül letölt és telepít minden frissítést, én már csak azt veszem észre, hogy szeretné újraindítani a gépet.

Pedig továbbra is jól van beállítva, elvileg csak értesítenie kéne. Van erre valami magyarázat?
Windows eredeti.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#55188) Werkly válasza Gézengúz (#55186) üzenetére


Werkly
őstag

Ennek örülök!
Kösz!

(#55189) kraftxld válasza Gézengúz (#55186) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Okosan csinálva még komplett gépcserénél sem :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#55190) Gézengúz válasza kraftxld (#55189) üzenetére


Gézengúz
addikt

De az nem mindenesetre igaz, ott elofordulhatnak problémák, még ha ritkán is!

(#55191) kraftxld válasza Gézengúz (#55190) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Rengeteg gépen csináltam, sehol nem volt gond.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#55192) mezis válasza (#55187) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#55193) Gézengúz válasza kraftxld (#55191) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mindegy, a lényeg az "okosan" van, nem olyan egyszeru mint a memoria, proci csere, amit azért szinte bárki megcsinálhat!

(#55194) zoo8800 válasza kraftxld (#55191) üzenetére


zoo8800
veterán

És hogy? Hardvercsere előtt felteszed az új haardverek drivereit?

rip and tear, until it is done

(#55195) kraftxld válasza zoo8800 (#55194) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csak a storage driver a lényeg, ha lehetőség van rá akkor előtte felrakni, ha nem akkor utólag kézzel betolni és akkor elindul szépen.
Majd a régi drivereket leszedni, eszközkezelőből kipucolni őket, új driverek fel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#55196) zoo8800 válasza kraftxld (#55195) üzenetére


zoo8800
veterán

Kipróbálnám, csak az a baj, hogy eladtam a régi vackaim :D

rip and tear, until it is done

(#55197) kraftxld válasza zoo8800 (#55196) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A mostani Windows-om elég viharos életű :D
MSDN-es megjelenés napján felkerült egy Lenovo T61-re, alóla kihalt a gép, ment a vinyó egy HP 6560-ba, majd vissza T61-be, klónozás SSD-re, utána az asszony T520 laptopjába, egy ideig futott VMware alatt is, majd vissza T61-be, utána vettem egy T420-at, klónozás nagyobb SSD-re, majd Win8.0-ra és Win8.1-re frissítés.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#55198) Gézengúz válasza kraftxld (#55197) üzenetére


Gézengúz
addikt

Na előkerestem, ha igazán jól akarjuk csinálni, akkor...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#55199) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

két régi gépre (HP dc7700SFF és dc7800SFF) telepítenék Windows7 rendszert, de driver gonddal szembesültem.
DC7700 SFF - ez a gép a régebbi, ezzel kezdtem, és a hangkártya valamint a VGA vezérlővel gondjaim vannak.
Realtek audióhoz még csak-csak találtam is drivert, de a valószínű inteles intergrált vga kártyához nem találok megfelelőt.
Amit a rendszer most használ az még Vistára fejlesztett, és percenként elsötétül a kép néhány pillanatra.

tudnátok ajánlani olyan szotfvert, ami végig elemzi a hardvert és felajánl különféle linkeket ahonnan a legjobb driver letölthető az adott hardverhez?
sajnos a HP oldalán nagyon gyér a Win7 támogatottsága ezen gépeknek, onnan már nem tudok drivert letölteni.
bízom benne, hogy ti tudtok segíteni rajtam.
köszi.

[ Szerkesztve ]

(#55200) quailstorm válasza tpeter77 (#55199) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Vista driver meg chipset alapján keresel drivert. Intel GMA-hoz, hangkártyához. Jobb ötlet nincs.
Kamudriverkeresőt inkább hagyjuk

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.