Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55601) Predator2


Predator2
addikt

Helló

SOS-ben kellene a segítségetek. Windowsot telepítenék, de dinamikus lemez-t előtte szeretném visszaállítani alaplemezzé. Telepítés közben vagyok, a régi windowshoz már sajnos nem férek hozzá. Hogyan csináljam?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#55602) szabonagyur válasza Predator2 (#55601) üzenetére


szabonagyur
félisten

Törölj mindent le a lemezről.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#55603) Predator2 válasza szabonagyur (#55602) üzenetére


Predator2
addikt

Megoldottam!
Nevetséges, hogy a Windows telepítővel ezt nem lehet megcsinálni.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#55604) brd válasza Predator2 (#55603) üzenetére


brd
nagyúr

Meglehet, csak nem a grafikus feluleten (parancssor, diskpart).

The only real valuable thing is intuition.

(#55605) Predator2


Predator2
addikt

Még valami ugyan csak telepítés:[link]

:R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#55606) brd válasza Predator2 (#55605) üzenetére


brd
nagyúr

Miért kellene törölnöd a partíciókat? Simán add meg célnak azt, ahol most van, esetleg előtte azt az egyet formázd, hogy üres legyen.

The only real valuable thing is intuition.

(#55607) Predator2 válasza brd (#55606) üzenetére


Predator2
addikt

Fire/Soul/CD tollából:

# Elindul a telepítő, várd meg, amíg elér a particionálási képernyőig. Itt egy dolog kötelező:
A telepítésre szánt HDD-ről minden partíciót le kell törölni!

Nem tudom ez nálam is így kell e lennie.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#55608) brd válasza Predator2 (#55607) üzenetére


brd
nagyúr

Nem tudom, ez milyen cikk, akkor kell ilyet, ha a telepitore akarjuk bizni a MBR/GPT sema kilakitasat/valtasat. De neked ugye az mar adott (GPT).

The only real valuable thing is intuition.

(#55609) robyg


robyg
senior tag

Üdv Skacok.

Tudnátok nekem segíteni.

Csináltam egy Win7es lemezt az RT Seven Lite 2.6 beta pogival.

Beleintegráltam több mint 200 frissítést.

Felraktam ezt a csinált Win7-et de úgyanúgy le akarja szedni a frissítéseket olyan mintha bele se integrálta volna az updateket.

Pdig igen mert az iso mérete megnőtt pont annyival amennyivel a hotfixek összes mérete.

Nem tudjátok mi lehet gond?

(#55610) szabonagyur válasza robyg (#55609) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia,

Ez a téma nem ide tartozik, keresd a program témáját a neten. Amúgy alap esetben nem kéne nőnie sokkal a telepítő méretének, mivel a frissítések csak a korábbi fájlokat cserélik ki nagyobbra, nem újakat adnak hozzá (kivételek vannak).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#55611) Predator2 válasza brd (#55608) üzenetére


Predator2
addikt

Igazad volt szerencsére :R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#55612) Paoloo


Paoloo
tag

Sziasztok! Kérnék egy kis segítséget. Win7 prof-ról van szó,amin beállítottam a felhasználói fiókhoz egy jelszót,amivel egy újraindítás után nem tudok belépni. Ugyanazt a jelszót állítottam be mint a másik gépemen,így nem lehetséges hogy nem jól emlékszek rá,vagy elfelejtettem.
Arra is gondoltam hogy esetleg elütöttem valamit a jelszó megadásakor,na de kétszer?
Tudtok segíteni valamit,vagy marad az újratelepítés? Így még nem jártam,nem értem az egészet :(
Lenovo X200-as a delikvens,munkagépnek használom.

[ Szerkesztve ]

(#55613) dethroner válasza -szp- (#55535) üzenetére


dethroner
veterán

Jól sejtem hogy ez a leírás csak annak hasznos, akinél már letöltődtek a w10 fájlok és a gwx?
Mert most telepítünk új w7-et és szeretnénk ha nem tolakodna be a w10. Ezt hpgy lehet könnyen megcsinálni úgy, hogy azért a többi frissítést fogadja?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#55614) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Sziasztok!

Egy laptopon azt a problémát tapasztalom, ha rá dugunk egy dymo címkenyomtatót, nem ismeri fel a gép. Konkrétan ott van az eszközkezelőben, de nem talál hozzá drivert. A poén az az egészben, hogy a laptopon lévő virtuális gép (szintén w7), ha átadjuk neki az usb-t, felismeri és tudjuk és használni. Sőt a más laptoppal is próbáltuk, ott is használható az eszköz, gond nélkül.
Nincs az eszközhöz dirver cd és nem is telepítettük hozzá sehol drivert, magától megtalálta a w7.

Szerintetek mi okozza azt, hogy a laptopon lévő w7 nem talál drivert a címkenyomtatóhoz?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#55615) rgeorge válasza Honkydoo (#55614) üzenetére


rgeorge
addikt

Mindkét Windows 7 32 bites?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#55616) mezis válasza dethroner (#55613) üzenetére


mezis
nagyúr

Beállítod az update-t úgy, hogy csak letöltés. Aztán a frissítés elindítása előtt mazsolázol.

mezis

(#55617) mezis válasza robyg (#55609) üzenetére


mezis
nagyúr

Bizonyára hiányzik valahol az adminisztrációból a frissítés "neve". Az meg, hogy már ott van a file csak olyankor érdekli, amikor Te szeretnéd rávenni egy driver frissítésre (újra töltésre). Ha azonosnak találja az újat, akkor bezzeg nem írja felül, előbb el kell távolítanod.

mezis

(#55618) krealon válasza Paoloo (#55612) üzenetére


krealon
veterán

"Kérnék egy kis segítséget. Win7 prof-ról van szó,amin beállítottam a felhasználói fiókhoz egy jelszót,amivel egy újraindítás után nem tudok belépni. Ugyanazt a jelszót állítottam be mint a másik gépemen,így nem lehetséges hogy nem jól emlékszek rá,vagy elfelejtettem.
Arra is gondoltam hogy esetleg elütöttem valamit a jelszó megadásakor,na de kétszer?
"

Tippek:
- Caps-Lock
- eltero billentyuzetkiosztas (EN - HU eseten az "Y" a "Z" es a "0" nem ugyanazon a billentyun elerheto)

(#55619) SP4C3 válasza krealon (#55618) üzenetére


SP4C3
veterán

"eltero billentyuzetkiosztas (EN - HU eseten az "Y" a "Z" es a "0" nem ugyanazon a billentyun elerheto)"

Ezért szeretem a HU - 101-es kiosztást, mert az emberi qwerty nem pedig qwertz :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#55620) Paoloo válasza krealon (#55618) üzenetére


Paoloo
tag

Ott a pont! Ráraktam egy magyar külső billentyűzetet,és így már öröm boldogság :C
Ezer hála :R
De most akkor hogy is van ez? Az X200 billentyűzetével ütöttem be a jelszót...EN-re van állítva a bill kiosztás,és bejelentkezéskor is azzal ütöttem volna be,viszont mintha bejelentkezéskor HUN-ra lett volna beállítva alapból. Így mondjuk érthető. Még egyszer köszi!

(#55621) krealon válasza Paoloo (#55620) üzenetére


krealon
veterán

"Ráraktam egy magyar külső billentyűzetet,és így már öröm boldogság"

A magyar es az angol billentyuzet, csak agombokra festett szimbolumokban ter el egymastol fizikailag. Az szamitogepen futo program (BIOS, operacios rendszer) "donti el", hogy a leutott billentyuket mikent ertelmezi.

Vagyis eleg lett volna egy magyar kiosztas szerint gepelni a masik klaviaturan.

[ Szerkesztve ]

(#55622) Paoloo válasza krealon (#55621) üzenetére


Paoloo
tag

Közben rájöttem hogy a bal felső sarokban elég lett volna átállítani EN-re :)
Csak ugye én nem állítottam el sehol semmit,és ezért fel se merült bennem hogy ez a bibi.

(#55623) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Lehet egy ssd-n két win7 egyszerre?

Az ssd ketté lenne osztva, és az egyik partíción egy frissítések nélküli , a másik felén egy mindennapi használatra szánt, lefrissített verzió.

Azért kellene 2 win7, mert van egy program (nem mai darab) ami ha frissítéseket kap lehal.

Win7+win8 volt már egyszerre, de nem tudom 2 win7 is megoldható? Nem kavarnak be egymásnak?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#55624) SP4C3 válasza Predator2 (#55623) üzenetére


SP4C3
veterán

Két külön partíción okés a dolog, ha egy partíción lennének, akkor külső progival szét kell szedni és átírni a root folder-t:

pl.:

1.) %systemroot% = Windows
2.) %systemroot% = WinOS
;]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#55625) kraftxld válasza Predator2 (#55623) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Virtualbox vagy VMware workstation, tisztább, szárazabb, jobb érzés :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#55626) Predator2 válasza kraftxld (#55625) üzenetére


Predator2
addikt

Jó nekem a 2 partíciós megoldás. Ezeket nem ismerem.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#55627) SP4C3 válasza Predator2 (#55626) üzenetére


SP4C3
veterán

Akkor kb így néz majd ki: [MBR]/[SYS1]-[SYS2]-[DATA]
Bootloader menüjében tudsz majd renCert választani minden bootoláskor.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#55628) Predator2 válasza SP4C3 (#55627) üzenetére


Predator2
addikt

Nekem van már egy rendszer+progik+driverek az egyik partíción, kétlem, hogy ugyan ott elférne még1. Arról nem is beszélve, hogy amit itt leírtok, kétlem, hogy egyszerű megoldás lenne, földi halandónak.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#55629) Honkydoo válasza rgeorge (#55615) üzenetére


Honkydoo
őstag

Mindegyik Windows 7 64bites SP1.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#55630) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Sziasztok egy kis segítéség kellene.
Adott egy HP Compaq NX9420, nem tudok rá telepíteni semmilyen operációs rendszert.

Windows 7 telepítésnél lefut a fehér csík és a betöltő logónál kékhalál fogad. Ezzel a hibaüzenettel.
"A rendszerben található BIOS nem teljesen felel meg az ACPI előírásainak."
A hp oldalán található legfrissebb bios-t (F1D) ráprogramoztam az IC-re de így se változott semmi.
Windows XP telepítésénél ugyan ez a hiba.

Van erre valami megoldás?! :R

(#55631) kraftxld válasza Gigabyga (#55630) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezt próbáltad?
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#55632) Gigabyga válasza kraftxld (#55631) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Nincs lehetőségem semmit kiválasztani mert a amikor windows logo bejön az elején kb.3mp és jön a hiba üzenet.

[ Szerkesztve ]

(#55633) kraftxld válasza Gigabyga (#55632) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ugye 32bites telepítőt használsz?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#55634) Gigabyga válasza kraftxld (#55633) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Természetesen :) De XP Sp3-al is ugyan ez van annyi különbséggel, hogy "Nem teljesen támogatott..."
Nem találkoztam még ilyen problémával.

[ Szerkesztve ]

(#55635) Gigabyga válasza kraftxld (#55633) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Ubuntu Linuxot sikerült rárakni azzal teljesen jól működik.

(#55636) Viktor81


Viktor81
senior tag

Sziasztok !

A segítségeteket szeretném kérni. Összeraktam egy miniPC-t, amiben 2 db SSD működik RAID0-ában, viszont nincsen ODD-je. Létrehoztam a W7-emből egy USB-s telepítőt, aminek a futtatása során a következő üzenet fogad: "A telepítő nem tudott új rendszerpartíciót létrehozni, vagy egy meglévőt keresni..."
A legfrissebb Intel RST drivereket töltöttem le, de sem azzal, sem a Microsoft saját driverével nem működik.
Korábban már működött ez a konfig ugyanilyen R0-ás felállásban ugyanezzel az OS-el, csak akkor ODD-ről telepítettem. Most nagyobb SSD-k kerültek bele és nem szeretném szétszedni (passziv konfig, aminél a CPU-t a ház hűti és elég bonyolult a szerelése), hogy csatlakoztassak egy ODD-t. Van valami ötletetek, mi okozhatja a gondot ?

Köszönettel: Viktor

(#55637) LámaZ


LámaZ
addikt

Én valamit megint nem értek. :F

1.) Csatlakoztatok a gépem USB-portjára egy eszközt. A Windows telepíti a drivert (leszedi a netről kb. 10 perc alatt).
2.) Holnap meggondolom magam, és az eszközt átrakom egy másik USB-portra. A Windows új hardverként érzékeli, és megint leszedi a netről a drivert.
Ennyire?

A józan eszem azt mondaná, hogy egyszer már letöltötte a drivert, épp csak az USB-portszámot kell frissíteni, átírni valahol a helyi rendszerben.

Legyen minden jó!

(#55638) szabog4


szabog4
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem kék halállal kapcsolatban!
Ezt a képet kapom teljesen random időközönként. 2-3 naponta vagy, ha olyanja van (nagyon ritkán 1 nap 2x)

Elvileg írtak (net bugyraiban), hogy erre a Stop 0x00000018-ra van fix, de nem töltöttem le, nem tetszett a random oldal.

Érdeklődnék, hogy valaki tudna-e megoldást erre vagy rendszer újratelepítés az egyetlen megoldás?
(Egyik rendszerfrissítés után kezdte el.)

Azt hittem a Tunngle a baja (egy időben frissített és telepítettem fel), de törlése után sem szűnt meg a gond.

Windows 7 Ultimate 64 bit

Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#55639) szabonagyur válasza LámaZ (#55637) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sajnos míg végig nem megy az összes USB porton az eszköz egyszer addig újnak fogja jelezni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#55640) SP4C3 válasza szabog4 (#55638) üzenetére


SP4C3
veterán

Egy kis segi`tse'g

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#55641) szabog4 válasza SP4C3 (#55640) üzenetére


szabog4
aktív tag

Köszönöm szépen! Megnézem most! :R
(Stop 0x00000018 hibakóddal kerestem a googleba.) :B

System related erros: 154
Com and ActiveX: 166
User related: 176
Startup and Uninstall: 168

(664 error)

(Nem is értem, vírusírtó van, vírus nincs, töredezettségmentesítés 0% hibát rak ki.) :Y :F

HUN_Thorpedo

(#55642) szabog4 válasza szabog4 (#55641) üzenetére


szabog4
aktív tag

WinThruster programot töltöttem le. (...csak 15 javít ki ingyenesen. :P )

Kicsi az esély, hogy kijavította azt is.

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#55643) R3nts válasza Puma K (#55556) üzenetére


R3nts
senior tag

Szia!Megkérdezhetem,mi ez (hogyan kell?)az asztali színbeállítás nálad?Baromira tetszik! :C :R

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#55644) szabog4


szabog4
aktív tag

DriverBooster Pro feltelepítettem, a drivereket leszedett 24-et, restartolt BIOSnál van billentyű és egér, de a felhasználónév beírásakor már nem érzékeli.

Mit tehetnék? (Laptopról írok) :W

HUN_Thorpedo

(#55645) bobalazs válasza szabog4 (#55642) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hali. bluescreenview programba meg tudod nézni melyik dll okozza a kéket. ebből már tudsz programra vagy hardverre következtetni.

(#55646) mezis válasza LámaZ (#55637) üzenetére


mezis
nagyúr

"A józan eszem azt mondaná, hogy egyszer már letöltötte a drivert, épp csak az USB-portszámot kell frissíteni, átírni valahol a helyi rendszerben."
És akkor hogy lehetne dicsekedni milliárdnyi program sorral ?
A szoftver fejlesztő meg haljon éhen ? (Lehet, hogy kilóra fizetik ? :U
Meg különben is akkor sokkal kevesebb lenne a hiba lehetősége és akkor az újabb szoftver verzió kiadásáig meg csak vakargassa az a programozó ? :F :DDD
A Linux-nak elég egyszer felismerni. :K

[ Szerkesztve ]

mezis

(#55647) mezis válasza Gigabyga (#55635) üzenetére


mezis
nagyúr

BIOS-ban az ACPI-re milyen értékeket lehet állítani ?

mezis

(#55648) LámaZ válasza mezis (#55646) üzenetére


LámaZ
addikt

+szabonagyur

Legyen minden jó!

(#55649) Puma K válasza R3nts (#55643) üzenetére


Puma K
veterán

Helló!

Ez alapból a klasszikus Windows téma (pirossal jelölt rész):

Amit átvariáltam különböző színekre:

Az "Elem" rész után található lenyílómenüben kell végig állítgatni a színeket, hogy hol milyen legyen.
A színeket, betűtípusokat és méretet meg jobb oldalon tudod változtatni annak megfelelően, hogy előzőleg mit választottál ki az "Elem" résznél. Adott részeknél csak adott dolgokat tudsz változtatni. Van ami korlátozva van.

A témát el tudod menteni: első linkelt képen látszik is, hogy a "Saját témák" résznél a jobb oldalon van a "Téma mentése".

Nem 100%-os még finomítani kéne rajta, így inkább javasolom a saját színezést.

Plusz a Word, Excel és HWiNFO64 egyéb programok valamiért szintén ilyen sötét hátterűek lesznek, de legalább nem ég ki a retinám:

A Notepad++ mivel rendelkezik saját témákkal így nem vette át a Windows-ban használt színezést.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#55650) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Win7 telepítéskor szeretném 5 felé particionálni a winyót. Milyen sorrendben csináljam, hogy engedje mind az 5-öt?

Elsőnek egyet, amire a win-t rakom, majd a maradékot kiterjesztem és utána darabolom 4 felé?

New -> majd Extended, majd utána 4 new? Kösz!

(A kép csak illusztráció, 1Tb-s a winyóm) (150, 50, 100, 300, 300 Gb-os partíciókat szeretnék)

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.