Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43051) LonGleY válasza beleszólok (#43043) üzenetére


LonGleY
veterán

Az nem jó, ha egy tiszta gépben ellenőrzöd a kívánt HDD-t?

(#43052) beleszólok válasza LonGleY (#43051) üzenetére


beleszólok
senior tag

Épp azt próbáltam :)
Ez egy nulláról felhúzott win7, amire pár dolgot át akartam hozni a régi rendszer backupjából.
Az ellenőrzést már megoldottam, de bosszant, hogy nem tudom megtalálni, mivel akad össze a CIS.
Nem a hiba érdekel, hanem a módszer, amivel meg kehet találni.
Régen mintha lett volna lehetőség, hogy a driverek közt is válogassak, ezt most nem találom, pedig valószínűleg a dell egyik drivere tesz keresztbe. (Nem csak a víruskeresővel van gond, a Kies is meghülyül, a CIS virtuális deszktopja úgy lefagyasztja a rendszert, hogy csak az áramtalanítás segít - és egyik sem új gond, csak eddig nem foglalkoztam velük)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43053) LonGleY válasza beleszólok (#43052) üzenetére


LonGleY
veterán

A legújabb CIS-t használod egy tiszta, frissített rendszeren? Sok gépen teljesen jó a 7.0.317799.4142, a virtual desktoppal együtt. A Samsung-féle szutyadékon nem csodálkozom.

A driveresdiben nem tudok segíteni. Azokból amúgy manuálisan kerültek fel a legújabbak?

[ Szerkesztve ]

(#43054) beleszólok válasza LonGleY (#43053) üzenetére


beleszólok
senior tag

Igen, mindenből a legfrissebb van fenn.
Nincs sok kedvem megint újrahúzni az egészet, de ha nincs más megoldás...

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43055) klambi


klambi
addikt

szevasztok!

ismer valaki olyan szoftvert amivel win7 alatt tudom monitorozni a RAID 1 állapotát?
(szerintem szétesett sajna mert raid "biosban" initialize státuszon van..)

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#43056) kraftxld válasza klambi (#43055) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mondjuk a raid vezérlőhöz adott programmal, némi infó nem ártana, hogy mondjuk milyen vezérlő.
Ahány vezérlő / chipset annyiféle programmal lehet nézni az állapotát.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43057) klambi válasza kraftxld (#43056) üzenetére


klambi
addikt

Dell hardveres.. szinte semmi nincs benne, töröl, létrehoz, kilép.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#43058) kraftxld válasza klambi (#43057) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ugy 40 fele Dell vezerlo van, gondolom hatalmas dolog beirni a pontos tipust.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43059) ciao


ciao
senior tag

win7-et XP upgrade-ként vettem jó pár éve, teljesen jól működött.
vettem 1 új Asus B85M-E socket 1150-es alaplapot amin nem indul el a XP install, a füzetében nem szerepel a támogatott op rendszerek között az XP, akkor most buktam a win7-emet :F

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#43060) LonGleY válasza ciao (#43059) üzenetére


LonGleY
veterán

Valszeg igen. Integrálhatnád még sata driverekkel és társaival, de sokkal jobban jársz egy friss, rendes win 7 telepítéssel.

(#43061) klambi válasza kraftxld (#43058) üzenetére


klambi
addikt

Valamilyen intel, de ahogy látom a rapid proframmal már látható a probléma... csak 40%on van a rebild..

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#43062) kraftxld válasza ciao (#43059) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Telepíthetsz Vista-t is, és arról is tudsz frissíteni, de szerintem friss telepítésű Win7-et is be tudod aktiválni az upgrade kulccsal, ha meg online nem akkor telefonon mindenképp. Az más kérdés, hogy ha OEM XP volt az upgrade alap akkor az ugyebár elhal a régi géppel együtt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43063) kraftxld válasza klambi (#43061) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ja, oké, valamilyen intel meg valamilyen dell, így tuti lehet hozzá okosat mondani :F Rakj fel hozzá valamilyen progit aztán jó lesz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43064) LonGleY válasza kraftxld (#43063) üzenetére


LonGleY
veterán

:C

(#43065) spiritex válasza klambi (#43061) üzenetére


spiritex
veterán

Rakd fel a legújabb IRTS (Intel Rapid Storage Technology) drivert, ami fut a háttérben és figyeli a raid ill. a vinyók és ssd-k állapotát.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#43066) ciao válasza LonGleY (#43060) üzenetére


ciao
senior tag

a sima win7 telepítésekkor nem fogadja el az upgradehez kapott termék kulcsot sajnos

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#43067) üszök


üszök
őstag

Beírom ide is,hátha van ötlete valakinek.

Adott egy Dell inspiron 3521 Celeron procival. Feltettem rá egy Win7 Prof 64 bitet,és nem bírok internetet csinálni rá. Ha be dugom a Routerbe vezetékkel akkor ki írja,hogy internet elérés,de nincs net,mert a böngészők nem töltenek be semmit,idő túllépéssel leállnak.Ha Wifin keresztül csatlakozik a routerhez, ott a kis háromszög,hogy nincs net elérés. Nyilvános hálózatot ír és csak a kis padot látni,hogy nem azonosított hálózat,ezt át sem tudom állítani másra.A kapcsolatoknál pedig ott van,hogy csatlakozott a hálózatomhoz.Ha bedugom a modemből a kábelt egyenesen a gépbe,akkor minden jó,lehet netezni. Tavaly mikor vettük ezt a gépet akkor is ezzel cumiztam vagy 2 napig de már nem emlékszem mitől lett jó. A routeről megy még más is probléma nélkül. A Dell oldaláról feltettem a drivereket amik szerintem kellenek,de nem megy.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#43068) #73959936 válasza üszök (#43067) üzenetére


#73959936
törölt tag

Ha tippelnem lehetne azt mondanám 100 % h.ugye a routerben van a probléma...mivel, ha nem azon keresztül mész netre van és működik...

Esetleg nem lehet kábelhiba (csatlakozóhiba) a gép és a router között ?
Nekem is volt már hasonló a nyilvános hálózattal stb. de a routert teljesen újraindítottam és lett netem ...

(#43069) brd válasza üszök (#43067) üzenetére


brd
nagyúr

Van kártevő is, ami ezt csinálja, amikor kábellel megy, akkor kap IP-t/átjárót/DNS-t? A WiFi felcsatlakozik, csak forgalom nincsen rajta? Ha igen/igen, akkor futtass mbam-ot a (quick keresés elég elsőre), majd újraindítás után még1x, ezt esetleg ismételve, ha még mindig talál valamit, ha már semmit nem talált quickban, akkor esetleg a full-t is lefuttathatod, hátha van még olyan file, amelyben rejtőzik a vírus, de ameddig el nem indítod, nem okozna kárt (pl. egy telepítőben).

The only real valuable thing is intuition.

(#43070) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! A személyes adatok hol vannak egy fájlban? Pontosan egy .jpg képfájlban? Megnézem a fájl tulajdonságait és a Speciális fül alatt vannak? Próbálok mindent eltüntetni. De a Tulajdonos meg a Számítógép ki van töltve. Azok ott maradnak a fájlban, ha elküldöm valakinek a képet?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#43071) #73959936 válasza brd (#43069) üzenetére


#73959936
törölt tag

Én feltételeztem, hogy nem vírus okozza :F
Nálam nincs kártevő.. :N .mégis volt hasonlóm... :K

(#43072) brd válasza #73959936 (#43071) üzenetére


brd
nagyúr

Azt írja, más megy a routerről...

The only real valuable thing is intuition.

(#43073) Newyorker


Newyorker
addikt

Kérek segítséget!

Van egy gyári konfigom, Dell Studio XPS 8000

i7 860 2,8GHz x 4/8
8GB DDR3
220Gt video
1DVD ROM és egy multi író
kártyaolvasó ,wifi
win7 prof legális, GYÁRI KEY

Ma kapott egy KINGSTON HyperX 3K 120GB SATA3 SSD-t, win 7 install, partícionál, (más SSD? HDD nem lesz benne), majd elindít a telepítés, amikor jön az első boot és elindulna a win, akkor jön egy a váratlan hiba dolog, indítsa újra a gépet és folytassa a telepítést. Ez csak leokézni tudom, majd ujraindít. Ekkor bejön a win ablakos design, majd ismét egy ablak, hogy indítsa újra a gépet és indítsa a telepítést elölről. No most megcsináltam azt is, de ugyanezen a gond, ergó egy végtelen térbe kerültem :)

Segítsetek, mit lehet vele tenni? (win7 proff, 64 bitet tenném, fel rá)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#43074) #73959936 válasza brd (#43072) üzenetére


#73959936
törölt tag

Igen, de nem azon a kábelen, ami a routerből a gépbe a net jönne...

(#43075) Tybee21


Tybee21
aktív tag

Erre valakinek ötlete?

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#43076) beleszólok válasza beleszólok (#43052) üzenetére


beleszólok
senior tag

Hát ez egyre izgalmasabb: legyalultam a windows-t, DVD-ről újrahúztam.
Semmit, még az update-eket sem raktam rá: legális win7 SP1 64 bit.
Erre elsőként egy ethernet driver, másodikként a CIS7 ment fel.
CIS7 letöltötte az update-eket, ellenőrizte a gépet, minden OK.
Próbáltam hálózati drive-ot ellenőriztetni vele, az eredmény változatlan: vizsgált fájlok száma 0 és gyakorlatilag azonnal visszajön azzal, hogy minden rendben...
És már a comodo support sem olyan, mint régen volt, mert két napja ott rohad a kérdésem a fórumon, de senki sem válaszol. :(
(pár éve bármi bajom volt, előkerült egy supportos srác és viszonylag gyorsan megoldották az összes ilyen jellegű gondokat)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43077) brd válasza Tybee21 (#43075) üzenetére


brd
nagyúr

Ehun' a megoldás. Egyébként nem a sokadik találat a Google-ben...

kovacsen222: Ez hol van a hozzászólásában?

üszök: Egyébként az a kábel, ami a modem és a router között van, és a géped működik a modemről, nem feltétlen jó a router-gép közé, mert kicsit más a bekötése, bár a mai hálókártyák sokszor képesek felismerni, hogy milyen kábellel vannak csatlakozva. Viszont, ha ilyen kábelről van szó, akkor a routertől nem kapna IP-t sem, ezért kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#43078) üszök válasza brd (#43077) üzenetére


üszök
őstag

:W Ez elég durva. Most bontottam ki a kábelt,és az asztali gép sem megy vele. :W A másik kábellel van net. Egyel előrébb vagyok,de wifi még nincs. Nem jó sorrendben telepítettem a drivereket valószínű,így lehet újra kell rakni.

Kösz a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#43079) üszök


üszök
őstag

A driverek nem megfelelő sorrendben történő felrakása miatt nem volt vezeték nélküli netem.
Nem tudtam,hogy a Dell ilyen kénes a sorrendre.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#43080) beleszólok válasza üszök (#43079) üzenetére


beleszólok
senior tag

Dell? Részvétem. Nagyon kényes tud lenni bizonyos esetekben, ugyanakkor semmiféle támogatást nem kapsz a szoftvereikhez (amikben több a bug, mint a windows-ban valaha volt összesen :( )
De nem csak a sorrendre, teljesen rapszodikus hülyeségei vannak.
Az imént, kb. két-két és félórányi küzdelem után ott tartottam, hogy egy laza mozdulattal beküldöm a sarokba a bekapcsolt gépet. Ennyi időn át szarakodtam vele, mert az újratelepített windows-ra hiába raktam fel a megfelelő sorrendben a szoftvereket, az ujjlenyomat olvasót meghajtó alkalmazás egyre azt pofázta, hogy nem elég friss az "USH" (fogalmam sincs, mi az, de valami köze az ujjnyomolvasóhoz van) BIOS-a, frissítsem. Holott a legfrissebb ehhez a kütyühöz 2013-as, én meg nincs két hete, hogy letöltöttem.
Miután ötödszörre játszottam el, hogy minden kapcsolódó szoftver le, majd vissza, kínomban töröltem a device managerből a hozzá tartozó eszköz driverét, majd megismételtem a telepítést, így hajlandó volt feléledni.
De hogy mi baja volt... már sokszor csináltam ilyet, mindig gond nélkül felment, kivéve a három évvel ezelőtti, legelső alkalmat, amikor még a BIOS jelszavát is átírta valami random stringre, miközben eredetileg nem volt beállítva jelszó. :(

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43081) krealon válasza üszök (#43079) üzenetére


krealon
veterán

"A driverek nem megfelelő sorrendben történő felrakása miatt nem volt vezeték nélküli netem."

Azert tanulsagnak leirod, hogy mi volt a kritikus eszkoz, aminek a drivere utkozott a WiFi-vel? :R

(#43082) VoidXs válasza üszök (#43079) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez akkor olyan, mint az Android? :D Ott ha nem megfelelő sorrendben állítod be, akkor valami nem fog működni. :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#43085) Tybee21 válasza brd (#43077) üzenetére


Tybee21
aktív tag

Köszönöm, megnézem mit csinál! :R :R :R

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#43086) üszök válasza krealon (#43081) üzenetére


üszök
őstag

Ezt a leírást kaptam:
a helyes sorrend :
1. chipset driverek
2. halózati + wifi driver
3. Intel vga driver
4. + gpu driver ha van

Dell Wireless 1704 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0+HS Drivers
Dell Wireless 1703/1705 WiFi + Bluetooth Driver
Realtek RTL8105E-V Ethernet Controller Driver .
Tehát 1. realtek aztán 1703-as végül a 1704-es.

Eltávolítottam a leírt sorrendben minden vezeték nélküli drivert a saját telepítőjével,majd a vissza raktam,és jó lett.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#43087) krealon válasza üszök (#43086) üzenetére


krealon
veterán

A fene.
A nehany hete egy Lenovo G50-70 szivatott a WiFi driver telepitessel, mert azt a vegere hagytam.

Nekem ugy sikerult, hogy kibontottam a telepito exe-t 7zip-pel es a driver mappat beadtam a meghajtoprogram frissitonek. :B

(#43088) beleszólok válasza krealon (#43087) üzenetére


beleszólok
senior tag

Latitude E series doksiban meg az utolsók közt szerepel a wifi, ezért kénytelen voltam odaülni a router mellé tegnap ;)
(Ezzel csak azt akartam mondani, hogy rendszere/szoftvere válogatja)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43089) üszök válasza krealon (#43087) üzenetére


üszök
őstag

Pár gépet telepítettem már sajnos,de egyik sem szivatott így. Ez viszont tavaly is mikor vettük,de nem emlékeztem mitől lett jó.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#43090) F-ECT$


F-ECT$
titán

Összedobtam egy gépet, bios alapján minden jó (cpu-t felismeri, dual channel ram, sata ahci módban), csináltam win 7-es telepítő pendrive-ot (Rufus-szal), az el is indul, majd bejön 1 kép: A Windows telepítése. Itt ki kellene választani a nyelvet, de lehal az egész gép: nem működik sem az egér, sem a billentyűzet, és a Pendrive világítása is megszűnik. Ilyennel találkoztatok már?

(Nem igazi pendrive, hanem egy microSD + Meenova)

Dive ever, work never.

(#43091) szabonagyur válasza F-ECT$ (#43090) üzenetére


szabonagyur
félisten

Biosban legacy usb vagy legacy keyboard engedve van? ha igen kapcsold ki ha nincs be.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43092) F-ECT$ válasza szabonagyur (#43091) üzenetére


F-ECT$
titán

Köszi 1-gyel tovább jutottam, elindulna a telepítés, amikor egy illesztőprogramot kellene telepíteni, de a tallózáskor csak az X: meghajtót engedni tallózni, a pendrive-ot nem.

Dive ever, work never.

(#43093) szabonagyur válasza F-ECT$ (#43092) üzenetére


szabonagyur
félisten

Illesztőprogram mihez? Sata vezérlő?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43094) F-ECT$ válasza szabonagyur (#43093) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez a baj: nem írja :(

Dive ever, work never.

(#43095) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#43094) üzenetére


F-ECT$
titán

Konkrétan ez a kép fogad.

Dive ever, work never.

(#43096) szabonagyur válasza F-ECT$ (#43095) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor szokásos...

Szóval ha van a lapodon USB2 port abba dugd ne a USB3-ba.

Telepítő készítés során MBR vagy GPT lett Rufus-ban kiválasztva?

Bios-ban UEFI mód, secure boot stb engedve van?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43097) F-ECT$ válasza szabonagyur (#43096) üzenetére


F-ECT$
titán

Lehúztam minden usb-s cuccot a gépről (találtam egy ps2-es billt). Legacy USB support és Legacy USB 3.0 support enabled.

A pendrive USB 2.0-ba dugva.

Rufus: default, tehát MBR.

Bios: secure mode disabled erre azt írja, hogy win 8-hoz van), mert ha enabled, akkor rögtön a bios-ba lép. UEFI módot hol keressem, illetve mit értesz a "stb" alatt?

Asrock H97M Pro4 lap.

Dive ever, work never.

(#43098) szabonagyur válasza F-ECT$ (#43097) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hmm ezekre gondoltam így összesen. Jó kérdés miért nem ismeri fel a dolgokat. pendriver USB3-as? Esetleg zt kellene megcserélni. Win7 telepítő eredeti lemez?

Esetleg próbaképpen csinálj olyat ha nem olyan a telepítő, hogy az elsőt választod ki rufusban a mbr uefi kompatibiliset.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43099) F-ECT$ válasza szabonagyur (#43098) üzenetére


F-ECT$
titán

Az első volt kiválasztva, win 7 eredeti. A pendrive szerintem usb 2-es.

Dive ever, work never.

(#43100) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#43099) üzenetére


F-ECT$
titán

No most már azt írja: "Egy CD/DVD-meghajtó szükséges eszközillesztője hiányzik". Persze nincs is rádugva ilyen. Lehet, hogy az SSD-t nem ismeri fel?

Dive ever, work never.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.