Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43401) beleszólok válasza LonGleY (#43400) üzenetére


beleszólok
senior tag

Nem mindnek, de bizonyos chipeknek van hangjuk. És nem csak az SSD-nek természetesen. Magának a procinak, meg egyéb chipeknek is lehet. Igaz, nekem elég érzékeny a fülem (legalábbis az utolsó mérésnél még az volt :D), pl. a távirányítóval kikapcsolt tévé (még CRT) ciripelését is meghallom a szoba túlsó sarkából.

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43402) LonGleY válasza beleszólok (#43401) üzenetére


LonGleY
veterán

Jó, a "cicergés" persze bárhol előfordulhat, de nem az az alapeset, hogy ez megtörténjen. Talán a procinál van rá nagyobb esélyed.

(#43403) beleszólok válasza LonGleY (#43402) üzenetére


beleszólok
senior tag

Annál, amit a proci művel, ez jóval hangosabb tud lenni. Nem tudom, pontosan mikor és mitől. Egyéb baja nincs az SSD-nek, de egyébként is hozzászoktam, hogy minden elektronikai kütyünek van ilyen hangja.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43404) Bence942


Bence942
tag

Hello nekem ezt dobja a win7 pár játéknál meg programnál ezt hogy tudnám orvosolni hogy futtassa is őket ?

(#43405) dokee78


dokee78
félisten

Ilyet sem láttam még.
Mit tegyek?
Vagy hogyan tudok elérni rendszer partíción app/roaming mappát?

(#43406) olivera88 válasza krealon (#43357) üzenetére


olivera88
veterán

Ki beszélt itt Mass storageről? Arról volt szó h Windows USB kompozit adapterként kezeli a telefont Android helyett.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#43407) beleszólok


beleszólok
senior tag

Hm. Érdekesség: kikapcsolom a windows features on/off alatt a Windows Search funkciót, akkor hogy tudok keresni a fájlrendszerben?
XP-n úgy emlékszem, ha kikapcsoltam az indexelést, attól még maradt lehetőségem a keresésre, csak lassú volt.

-----
De a valódi kérdés: hogy tudok indexektől mentesen keresni a diszken, hogy lehet SSD-n megszabadulni az indexek készítésétől, illetve ha a fenti Search kikapcsolását leszámítva sehogy, akkor hogy lehet megoldani, hogy ha a C: gyökeréből indítom a keresést, akkor keressen a nem indexelt helyeken is? (hangsúly az "is"-en van, mert ha olyan folderben kutatnék, ami nincs indexelve, akkor megy gond nélkül)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43408) DS39 válasza beleszólok (#43407) üzenetére


DS39
nagyúr

XP-n úgy emlékszem, ha kikapcsoltam az indexelést, attól még maradt lehetőségem a keresésre, csak lassú volt.

Win 7-en is így van.

(#43409) beleszólok válasza DS39 (#43408) üzenetére


beleszólok
senior tag

Nem, windows7 esetében az "indexelés" alapból tiltva van, helyette van a Windows Search az említett helyen.
Viszont ha azt letiltom, eltűnik az explorerből a keresésre fenntartott mező, csak az "URL" van. (Explorer, nem IE!! ;) )

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43410) DS39 válasza beleszólok (#43409) üzenetére


DS39
nagyúr

nálam se indexelés, se Windows Search nincs bekapcsolva, mégis van keresőm és működik, csak lassú értelemszerűen. :D

kép:

[ Szerkesztve ]

(#43411) beleszólok válasza DS39 (#43410) üzenetére


beleszólok
senior tag

Control Panel - Programs and features - Turn windows features on/off
Ha itt letiltod a windows search-t, akkor eltűnik.
Ami nálad van, az tartok tőle, hogy csak annyit tesz, hogy nem update-teli az indexeket, így ha módosulnak fájlok, újak kerülnek fel, azokat már nem fogja megtalálni. :(

Egyébként itt van pár tipp a kereséshez, de ezek sem segítenek, hogy megtaláljam a Users alatt az AppData folderben lévő git.exe-t... (eredetileg azt kerestem, hogy a windows-os github kliens hová teszi a git.exe-t)

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43412) Krystal_s válasza oba (#43377) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nálam ez a fekete képernyős jelenség (lassulás) a .NET... 4 felrakása után jött elő 2 gépen is. Előtte mindkettőnél folyamatos és gyorsabb volt a betöltés. Egy másik gépen, ahol nem telepítettem a .NET 4-et, azon nem várakozik fekete képernyővel, hanem normálisan 1 percen belül betölti a rendszert.
Ettől függetlenül bármelyik frissítés okozhatja...

(#43413) DS39 válasza beleszólok (#43411) üzenetére


DS39
nagyúr

csak annyit tesz, hogy nem update-teli az indexeket, így ha módosulnak fájlok, újak kerülnek fel, azokat már nem fogja megtalálni

pedig megtalálja, ma töltöttem le egy fájlt, és az Intéző kereső simán megtalálta. előtte sosem volt ilyen nevű fájl a gépen.

az a tiltás szimplán annyit tesz hogy nem fut feleslegesen a service, és nem indexel a vinyóra.

az amit te kikapcsoltál felesleges volt, úgy még jó hogy nincs keresőmeződ, mert kikacsoltad a kereső funkciót teljesen. nettó hülyeségnek tartom hogy vki az SSD védése miatt minden alap dologba belepiszkál, kb értelmét veszti az operációs rendszer használata. azért van a gép hogy használd, és kiszolgáljon téged.
az eszköz legyen érted, és ne te az eszközért. ;)

[ Szerkesztve ]

(#43414) beleszólok válasza DS39 (#43413) üzenetére


beleszólok
senior tag

Én nem az SSD miatt akartam elsősorban kikapcsolni, hanem azért, mert olyan fájlokat nem talál meg ez a nyomorult, amiről tudom, hogy ott van, ugyanakkor teljesen feleslegesen keresgél fájlok belsejében.

Egyébként a powershell, get-childitem -Path 'C:\' -Filter 'git.exe' -Recurse -ErrorAction SilentlyContinue is megoldás :)
Csakhát windows-on bizonyos dolgokat mégis kényelmesebb GUI alól...

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43415) Doky586 válasza beleszólok (#43407) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"hogy lehet SSD-n megszabadulni az indexek készítésétől"

SSD helyett veszel HDD-t, az SSD-t pedig szekrényben becsomagolva őrizgeted.. :-DD

Ha használni akarod a keresést akkor kapcsold be. erre való..
Ha attól rettegsz hogy az SSD élettartamát rövidíti meg, akkor félrevezettek, arra semmilyen hatással nincs. Ha mástól rettegsz és amiatt kapcsoltad ki, akkor jegyzetfüzetben vagy fejben jegyezz meg mindent. Ha kikapcsolod semmivel nem lesz gyorsabb a gép, semmivel nem melegszik jobban, semmivel nem kell többet fizetned a villanyszámlára...

[ Szerkesztve ]

(#43416) beleszólok válasza Doky586 (#43415) üzenetére


beleszólok
senior tag

Kisfiam! Az SSD saját szoftvere hangsúlyozottan javasolja, hogy kapcsoljam ki az indexelést, mert SSD-n felesleges és rövidíti az élettartamát. (jó lenne, ha erről a gúnyolódó stílusról leszoknátok végre, mert kurva unalmas a nagy arc a viszonylag csekélyke tudás mellett :U)

Ettől függetlenül, én azért akarnám kikapcsolni per pillanat, mert a kereső nem talál meg mindent, ami a diszken van, ugyanakkor megtalál olyasmit (fájl tartalmában) amire semmi szükségem.
Hogy fájlon belül ne keressen, azt meg tudom oldani.
Hogy azokban a folderekben is keressen, amik nincsenek indexelve, azt már csak több lépésben, hogy azokban a folderekben, ahol valóban kellene, azt gyakorlatilag csak úgy, ha közvetlenül bennük keresek.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43417) Doky586 válasza beleszólok (#43416) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Öreganyám! Köszönöm az infót. Én ugyan csak negyedévente 1x használom de sose zavart hogy fut. Te mit használsz helyette? Nekem a TotalCommander megkeres mindent amit akarok. Milyen szoftver javasolja hogy kapcsold ki?

[ Szerkesztve ]

(#43418) beleszólok válasza Doky586 (#43417) üzenetére


beleszólok
senior tag

linuxot. :DD
Csak erre nem akarok cygwin-t rakni és XP-n még viszonylag használható volt a kereső.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43419) Bence942


Bence942
tag

nekem ezt dobja ez mért van?

(#43420) oba válasza Krystal_s (#43412) üzenetére


oba
addikt

azóta már kipróbáltam a .net 4 törlését de nem oldotta meg
hát... most vajon melyik okozza akkor? :U

(#43421) brd válasza beleszólok (#43407) üzenetére


brd
nagyúr

Itt tudod állítani (remélem, le tudod fordítani magyarra, ill. a menü a bal Alt-ra jön elő). Egyébként a keresési helyeket a Control Panel\Indexing Options megnyitásával tudod beállítani; az egész gépet én sem indexeltetem, csak a Start Menu és a dokumentumok tárolási helyét (meg egyéb, nekem kellő dolgokat, amelyeket gyorsan akarok elérni a Start Menu keresőjéből). Így kemény 130 MB-os az adatbázisa.

The only real valuable thing is intuition.

(#43422) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, régebben írtam ide random restart végett "hidegindítás" után... Fogja magát gép aztán újraindul vagy csak elsötétedik képernyő. Újraindítás csak az után lehetséges, ha tápot lekapcsolom majd vissza. Ha netán Újraindult akkor után hiba nélkül képes egész nap üzemelni a PC, vagy ha nem indul újra akkor is...

Ma Pl. usbport.sys driver irql not less or equal... Változó de ma arra figyeltem fel, hogy a dump filek némelyik azonos méretű. Nem e ram hiba
Innen jött a szikra, hogy egy memtestet érdemes lenne futtatni?

Elég sokat dilizik utóbbi napokban... :(

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#43423) beleszólok válasza brd (#43421) üzenetére


beleszólok
senior tag

Köszi, ezt valamiért következetesen ignoráltam, mintha ott sem lenne (jó, a dologhoz hozzátartozik, hogy lassan fehér botra lesz szükségem - sajnos valóban, nem csak önkritika :( )
Egyre a kereső mezőben kerestem valami advanced linket (valami ilyesmi volt Vistán, ha jól emlékszem)

upd: persze amíg nem tiltom le az index használatát, addig tojik a fejemre, csak az indexelt folderekben keres.

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43424) CJ4567 válasza erikke17 (#43422) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam random BSOD akkor volt amikor nyáron a 2.6ghz-t nem bírta az E6300, vissza kellett venni 2.52-re, most újra stabil 2.6-on.

No Sana No Life

(#43425) erikke17 válasza CJ4567 (#43424) üzenetére


erikke17
őstag

Nincs húzva, semmi OC. Nem melegszik túl, mert 3 óra BF3-at bír röccenés nélkül, meg ugyebár hideg a gép mikor lefagy...
Megpróbálom hardveresen kiszűrni a hibát tesztekkel, max újrahúzom oprendszert. :-/

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#43426) brd válasza beleszólok (#43423) üzenetére


brd
nagyúr

Töröld az index tartalmát (a könyvtár egész tartalma mehet), innen: c:\ProgramData\Microsoft\Search\Data\Applications\Windows\, miután a szolgáltatást leállítottad. De inkább a Rebuild-et ajánlom, az Advanced gomb után, mert az az SSD-s figyelmeztetés csak valami vicc/ezer éves infó lehet, ha szerinte a max. pár száz MB írástól lehal (ill. szignifikánsan számít az élettartamában) egy SSD...

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#43427) beleszólok válasza brd (#43426) üzenetére


beleszólok
senior tag

Az a vicc, hogy tképp fut az indexelés, ennek ellenére jónéhány fájlt csak akkor hajlandó megtalálni, hogy letiltom az indexben való kutatást. (bár a help azt állítja, hogy nem így van)
Megnézem, mit csinál a rebuild után, de csak holnap.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43428) TSanya


TSanya
aktív tag

Sziasztok!

Erre a problémára úgy tűnik megtaláltam a megoldást, a rendszer naplóban kb 5 percig időzött egy ilyen hibával:

"Az illesztőprogram vezérlési hibát talált a következőn: \Device\Ide\IdePort7."

RAID driver telepítése úgy tűnik megoldotta a dolgot, legközelebbi induláskor már nem volt ilyen nyűgje, viszont találtam a rednszernaplóban induláskor még egy hibát, ami az alábbi:

"A rendszer nem tudta betölteni az összeomlási memóriakép illesztőprogramját"

Ezzel mit lehet kezdeni?

Köszi.

Üdv:
S

(#43429) x1port


x1port
addikt

Üdv.

Olyan problémám lenne a netbookommal ,hogy egyszer csak megszakad a wifi kapcsolat.
Ráadásul teljesen eltűnik a wifi adapter drivere is.
Ha újraindítom akkor megy rendesen aztán 1xcsak megint eldobja.

Mi a fene lehet ez?
Köszi előre is !

(#43430) krealon válasza TSanya (#43428) üzenetére


krealon
veterán

""A rendszer nem tudta betölteni az összeomlási memóriakép illesztőprogramját"

Ezzel mit lehet kezdeni?"

Nezd meg, hogy a
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\CrashControl
registry agban van-e
DumpFilters (REG_MULTI_SZ) ertek es az abban felsorolt .sys fajlok elerhetoek-e.

Az angol verzioja a hibauzenetnek:
The system could not sucessfully load the crash dump driver.
Event ID: 45

(#43431) torogyuri


torogyuri
aktív tag

Valaki nem tudja hogy lehet eltüntetni a nyomtatásnál felugráló "buborékot"?

(#43432) #85154688 válasza torogyuri (#43431) üzenetére


#85154688
törölt tag

Pl.Kibököd egy tűvel.... :DD

[ Szerkesztve ]

(#43433) TSanya válasza krealon (#43430) üzenetére


TSanya
aktív tag

Szia!

Egy dumpfve.sys van ott, de hogy érted azt, hogy elérhetőek-e?

Üdv:
S

(#43434) krealon válasza TSanya (#43433) üzenetére


krealon
veterán

Ha mas nincs ott, akkor nincs tobb otletem.

(#43435) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Adott egy megunt notbook, amin Ubuntu van, erre szeretném rávarázsolni a Win7-et, viszont nincs dvd lejátszó. Meg lehet ezt oldani usb-ről is?

Maine coon

(#43436) quailstorm válasza atosan (#43435) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Miért ne lehetne?

ezzel rakd ki az ISO-t pendrive-ra

(#43437) atosan válasza quailstorm (#43436) üzenetére


atosan
addikt

Fú de jó, köszönöm szépen :R

Maine coon

(#43438) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok, csak nyüstölném a kérdést:

Szeretném kijavítani, és bár tudok olvasni és értelmezni nem egészen világos az, hogy a komponens-szolgáltatások menü alatt mit is hiányol, mit kell engedélyeznem (mit is keressek pontosan) ami nem oké :(

Választ privátban várnám :R

[ Szerkesztve ]

(#43439) Novo


Novo
csendes tag

Sziasztok,

Van egy windows 7 rendszerem egy Sandisk SSD-n (SanDisk SDSSDP128G), es nemreg azt vettem eszre, hogy a rendszer teljesen meghal mintha nagyon erolkodne valamin a hatterben. Sikerult is kideritenem, hogy valami valamiert(:D) TMP fajlokat hoz letre a temp konyvtarban amig gyakorlatilag tele nem irja a meghajtot.
En a MSE-re tippelek: [link] de hogy miert csinalja azt nem tudom.
Ugye nem is kell mondani, hogy ez mennyire szerencses dolog egy ssd-nel.

Tudnatok segiteni ezzel kapcsolatban ez mi lehet?

udv ,
novo

-A 13 éves újonc ;)-

(#43440) TSanya válasza krealon (#43430) üzenetére


TSanya
aktív tag

Szia!

Ez a hibaüzenet már nem jelenik meg, viszont a hosszú boot idő megmaradt sajnos.
Ma reggel 7 percig tartott, míg elindult a gép. A Win7-et újratelepítettem közben, de semmi változás :O
Most már "csak" egy ilyen hibaüzenet jelenik meg a naplóban:
"Az összeomlási memóriakép inicializációja nem sikerült!"

Illetve nem tudom miért telik el ezen két esemény között 5 perc:

Információ 2014.09.26. 7:59:42 Service Control Manager 7036 Nincs
Információ 2014.09.26. 7:54:39 Kernel-Processor-Power 26 (4)

:F

Köszi az eddigieket.

Üdv:
S

[ Szerkesztve ]

(#43441) Melorin válasza AlyrArkhon (#43391) üzenetére


Melorin
addikt

Ma megint bekapcsolt a gép, hiába tiltottam le pár napja mindent a feladatütemezőben :W
Most megnéztem újra, és ez jelent meg:

-MP Scheduled Scan: Állapot: Kész Legutóbbi futtatás ideje: 2014.09.26. 3:33:14 A művelet sikeresen befejeződött.
- Proxy: Állapot: Kész Legutóbbi futtatás ideje: 2014.09.26. 3:19:27 A művelet sikeresen befejeződött.

- HotStart: Állapot: Kész Legutóbbi futtatás ideje: 2014.09.26. 2:49:26 A művelet sikeresen befejeződött.

Meg még egy rahedli más egyéb ami ma hajnalban futott le.

Pedig ezt is letiltottam legutóbb, és mégis visszaköszönt :(
Hogy a gyíkba szabadulhatok akkor meg az ilyen makacs dolgoktól?

[ Szerkesztve ]

(#43442) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Kedves Szakik!

Olyan problémám van, hogy üresjáratban valamilyen üresjárati folyamat automatikusan beindul és felpörgeti a gépemet. Amint elkezdek újra csinálni valamit a gépen, abbamarad. Szeretném kideríteni mi okozza ezt, és kikapcsolni, de mire megnyitnám a feladatkezelőt vagy az erőforrás figyelőt már abbamarad, és nem tudom meg mi hajtotta a gépet. Van valami sejtésetek arról mi okozza ezt? Vírus vagy esetleg valami Windows-os karbantartási program? Vagy tudnátok ajánlani valami megfigyelő programot, amivel vissza lehet nézni időben mi mikor mennyire használta a procit stb stb., amivel kideríthetem a probléma okát.

64 bites Windows 7 Professional-t használok.

Előre is köszönöm a válaszokat

(#43443) qqcqqc válasza nemethchek19 (#43442) üzenetére


qqcqqc
őstag

Virusírtó?

(#43444) nemethchek19 válasza qqcqqc (#43443) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Lefuttattam a Smart Security 7-ben egy mindenre kiterjedő ellenőrzést mindkét meghajtón, de semmit nem talált.

(#43445) #73959936 válasza nemethchek19 (#43442) üzenetére


#73959936
törölt tag

A rendszer üresjáratakor valami, ami arra van beállítva - osztva előző fórumtárs nézetét - vírust keres :K
pl.nekem gdata

ok, a smart securityben biztos van valami, ami ezt csinálja. (keresd meg a beállításokban)

[ Szerkesztve ]

(#43446) beleszólok válasza nemethchek19 (#43442) üzenetére


beleszólok
senior tag

Ott valószínűleg csak egy svchost.exe-t látnál.
A task schedulerben nézz körül!
Index gyártás (windows search) mintha onnan is futna, defrag, víruskereső stb. Sokminden okozhatja.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43447) nemethchek19 válasza #73959936 (#43445) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Megtaláltam, kikapcsoltam a Smart Security-ben az üresjárati ellenőrzést, de van egy olyan érzésem, hogy nem ez volt a gond, mert akkor is elindult a folyamat, ha ott hagytam az asztalt a képernyőkímélő nélkül és nem szoktam kijelentkezni vagy zárolni.

(#43448) nemethchek19 válasza #73959936 (#43445) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Találtam egy másik beállítást is a vírusirtóban, ahol meg nem is volt bepipálva az üresjárati ellenőrzés:

Persze, lehet azért nem volt bepipálva, mert a másik beállításban már kivettem a három pipát, és akkor ezt kiiktatta, de nem tudom...

[ Szerkesztve ]

(#43449) nemethchek19 válasza beleszólok (#43446) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Egyszer így üresjárati pörgetés után mikor azonnal megnéztem a feladatkezelőben a futó folyamatokat, láttam a "Rundll32.exe"-ét futni, de persze már akkor nem pörgette a procit semmi, viszont 1 perc múlva el is tűnt a folyamat. És ha most nézem alapjáraton a folyamatokat, most sincs ott. Rá gyanakszok, de nem tudtam még leellenőrizni a feltevésemet.

(#43450) qqcqqc válasza nemethchek19 (#43444) üzenetére


qqcqqc
őstag

Egy kicsit szűkszavú voltam :)
Én az ilde scann-re gondoltam, nem arra, hogy virus van a gépeden.
De látom már megtaláltad.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.