Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43451) nemethchek19 válasza qqcqqc (#43450) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Igen utána már rájöttem, ezért is kerestem az üresjárati dolgokat. Köszönöm az infót! Tudod a megszokás, hogy hülyébbnek nézik az embert mint amilyen. Azt hittem arra gondolsz, hogy nem vagyok túl még egy víruskeresésen :D

(#43452) #73959936 válasza nemethchek19 (#43447) üzenetére


#73959936
törölt tag

ESET Live Grid ?

(#43453) nemethchek19 válasza #73959936 (#43452) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Ki van kapcsolva. Szóval az nem lehetett gond.

[ Szerkesztve ]

(#43454) szbalogh


szbalogh
őstag

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem. A laptopomon win 7 van és megtelt a C meghajtó. A total commander szerint max a fele helyet használom csak fel. A lapozófájl a D meghajtóra van téve, vírust nem talál a nod32. Mi lehet a probléma? Induláskor a .net framework hibát ír ki, erre gyanakszom, de nem tudom sem letörölni, sem kijavíttatni, mert ugye nincs hely.
A perflogs könyvtárban egy üres admin könyvtár van.
Többször töröltem már le 300-500 mb-os programokat amiket nem használtam de 1-2 óra használat után ismét elfogyott a hely. Több programot már nem tudok letörölni, mert kellenek. Mi lehet a baj?
Köszi előre is

Nick: HE_Storm

(#43455) LonGleY válasza szbalogh (#43454) üzenetére


LonGleY
veterán

A Program Files fölött az első 4 mappa eleve törölhető, azzal nyersz egy kicsit. A PerfLogs szükségtelen, a többi pedig driver-telepítő. Ugyanúgy, ahogy az swsetup is csak egy telepítő lesz.

A rendszervédelmet kikapcsoltad? Azzal is nyersz 1-2 gigát:
Computer > jobb klikk, tulajdonságok > Advanced system settings > System Protection > ahol be van kapcsolva (C meghajó), azt kijelölöd > Configure > Turn off...

Ezen kívül futtasd le a CCleaner-t. A NOD32 opcionálisan legyakható a fenébe, a Comodo Internet Security sokkal normálisabb. Amit még megtehetsz, hogy a saját fájloknál az Asztal, Dokumentumok, Letöltések, Zene, Videók mappákat áthelyezteted a D-re (jobb klikk a mappára > hely > átírod az elérési utat). Azzal nem okozol semmiféle galibát.

Egyéb ötletem most hirtelen nincs. A C partíciónak legalább 35 GB kell, de ideális esetben inkább annál is 10-20 gigával több. Ha ennyi nincs, akkor tessék újraszabni a méretét!

[ Szerkesztve ]

(#43456) szbalogh válasza LonGleY (#43455) üzenetére


szbalogh
őstag

Köszönöm a gyors segítséget! Végigmegyek a javasolt dolgokon. 42 gb-ra van szabva a c.

Nick: HE_Storm

(#43457) LonGleY válasza LonGleY (#43455) üzenetére


LonGleY
veterán

A lemezkarbantartót is lenyomhatod (Disk Cleanup - a start menübe ha bírod, megtalálod), ami a Windows Update után maradt fájlokat törölgeti (újraindítás szükséges hozzá), de sokszor én nem vettem észre attól javulást, sőt, volt, hogy kevesebb hely maradt, ezért ez erősen opcionális. Elvileg jó, gyakorlatilag változó.

#43456: 42 GB-al viszont teljesen indokolatlan a helyhiány. Majd mondd, mennyit sikerült felszabadítani! A CCleaner > Eszközök fülön végig tudod tekinteni azt is, hogy nagyjából melyik program mennyi helyet emészt fel. Ha találsz valami gigát, akkor érdemes átgondolni a C partíción való alkalmazását.

[ Szerkesztve ]

(#43458) kraftxld válasza szbalogh (#43456) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Telepítsd fel ezt: [link] majd futtasd a lemezkarbantartót.
Bővebb infó:
[link]

Valamint a treesize free-t futtasd rendszergazdaként, az kiírja rendesen mindenről, hogy mekkora, valamint ha SSD-d van akkor használhatsz NTFS tömörítést a program files mappán.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43459) LonGleY válasza kraftxld (#43458) üzenetére


LonGleY
veterán

A lemezkarbantartó automatikusan frissül, ideális esetben nem kell külön telepíteni. A másik, hogy leírtam, sokszor semmit sem segít - sőt. A harmadik, hogy nem javasolt a tömörítés. 42 GB-on el kellene férni mindenféle extra trükk nélkül.

Egyedül a TreeSize Free-nek lehet értelme ezek közül. De a dokumentumokba pakolt nagy fájlokról csak-csak lenne tudomása (illetve javasoltam az ilyen beépített mappák áthelyezését is). Esetleg az AppData-ban hízott el még valami, de talán a CCleaner azt is képes lesz lepucolni.

[ Szerkesztve ]

(#43460) kraftxld válasza LonGleY (#43459) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jópár gépen nem láttam ezt a frissítést, mert "kapcsoljukkiarohadékfrissítést" gondolatmenet uralkodott :)
Szerintem simán lehet tömöríteni a program files-t, SSD esetén semmi lassulás nem lesz, én 7GB-ot nyerek vele, igaz jó sok progim van, mert 30GB-os a program files.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43461) szbalogh válasza LonGleY (#43459) üzenetére


szbalogh
őstag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek! A Ccleaner rendbetette a dolgot. 16gb ideiglenes rendszerfájlt és 3 gb nyi lomtárat törölt. Mondjuk ez utóbbi érdekes, mert mindig ürítettem a kukát. EGyből lett 20gb szabad hely :C

Nick: HE_Storm

(#43462) LonGleY válasza szbalogh (#43461) üzenetére


LonGleY
veterán

Lomtárat sem ürítettél mostanság? Az szép... :Đ

(#43463) szbalogh válasza LonGleY (#43462) üzenetére


szbalogh
őstag

De de pont azt írtam, hogy a lomtárat mindig kiürítettem. :B

Nick: HE_Storm

(#43464) CJ4567 válasza LonGleY (#43455) üzenetére


CJ4567
veterán

Felraktam a Comodo AV-t egy Intel Core 2 Duo T7300, 3GB ramos laptopra, a rendszer nagyon lassú lett, és egy egyszerű program eltávolításnál is kérdezgetett végig.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#43465) LonGleY válasza CJ4567 (#43464) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem AV kell, hanem IS, kikapcsolt AV-val. Amúgy nem lassít jobban, mint más.
Meg azért sok fölösleg kikapcsolható belőle.

[ Szerkesztve ]

(#43466) CJ4567 válasza LonGleY (#43465) üzenetére


CJ4567
veterán

Kikapcsolt AV? Akkor mi az értelme?

No Sana No Life

(#43467) AlyrArkhon válasza CJ4567 (#43466) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

felteszel egy jó rendszert, futtatod a keresőt egyszer, utána a védelem nem enged be olyat, amit nem te magad engedsz be. így a kereső nem kell állandóan, elég a letöltést ellenőrizni, és esetleg hetente egyszer keresést csinálni

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#43468) beleszólok válasza AlyrArkhon (#43467) üzenetére


beleszólok
senior tag

És mi van azokkal a kártevőkkel, amik a böngésző biztonsági hibáit vagy a figyelmetlenségedet kihasználva másznak fel a gépedre? (Mást ne mondjak, yahoo reklámok nemrégiben)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43469) DS39 válasza LonGleY (#43459) üzenetére


DS39
nagyúr

kipróbáltam én is ezt a TreeSize progit, és egy dolog feltűnt. az Intézőben (és a Total Commanderben) kiírt szabad területbe nem számolja bele, hogy van lapozófájl. vagyis nálam 4-gyel többet ír, mint amennyi ténylegesen szabad. (bár 70 GB a rendszerpartícióm és fele így is üres, de ez simán a felhasználók megtévesztése a MS részéről :D)

(#43470) AlyrArkhon válasza beleszólok (#43468) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

amit a viruskereső ismer, azt a net védelemnek is illik. nem arról van szó hogy mindent kapcsoljunk le, csak a file-szintű ellenőrzés felesleges állandóra. minek pörgesse újra és újra a 80k file-omat, ha a tűzfal úgyse enged be semmit? a felhasználók butasága ellen meg a legjobb se orvosság, láttam én már olyat is, hogy bekapcsolt jó védelem mellett 200+ fertőzött file volt :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#43471) beleszólok válasza AlyrArkhon (#43470) üzenetére


beleszólok
senior tag

Pl. mert lehet, hogy egy hete átengedett valamit, amit a későbbi update-ekkel már észrevesz.
Egyébként van aki azt állítja, hogy nincs víruskereső a gépén, mégsem találkozott vírusokkal, mert megválogatja, hogy hova jár a neten.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43472) Doky586 válasza szbalogh (#43461) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A hibernálás is és az automatikus pagefile is elfoglal a rammal ~megeggyező helyet (azaz összesen 2x). Illetve ha bekapcsoltad volna hogy láthasd a TC-ben a rejtett fileokat akkor többet is láthattál volna ami helyet foglal..

(#43473) AlyrArkhon válasza beleszólok (#43471) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

azt a heti keresés is bebuktatja :)
annak a valakinek meg akár igaza is lehet, ha jó (és jól kezelt) a tűzfala

[ Szerkesztve ]

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#43474) TSanya


TSanya
aktív tag

Sziasztok!

Néhány hozzászólással ezelőtt írtam a Win7 indításával kapcsolatos problémámról, miszerint újratelepített állapotban is kb. 5-7 perc, mire elindul, annak ellenére, hogy SSD-re van telepítve.
Ma "nyomoztam" egy kicsit, és kiderült, hogy ha csak az SSD van bekötve, akkor minden rendben, viszont van 3db HDD is a gépben.
Sikerült kiszűrnöm, hogy melyik csatlakoztatásakor jelentkezik ez az irdatlan hosszan tartó indítás.
A HDD a HDSentinel szerint 99%-os állapotban van.

Van valakinek ötlete, hogyan tovább?

Üdv:
S

(#43475) AlexFelfoldi


AlexFelfoldi
újonc

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy win7-ben az msconfigot le lehet-e védeni jelszóval valahogy. (extra progi, registry, bárhogy)
Konkrétan az msconfigot kellene jelszavazhatóvá tenni, vagy láthatatlanná, elérhetetlenné.
(nem megoldás a "hozz létre nem admin fiókot", "jelszavazd le a fiókot" stb.)

Köszi előre is az ötleteket,

Alex

(#43476) beleszólok válasza AlexFelfoldi (#43475) üzenetére


beleszólok
senior tag

Az admin jogtól mentes user miért nem jó?
Msconfig eltüntetése csak látszat megoldás.
Admin jog birtokában valamennyi funkciója elérhető máshonnan is.
(Parancssori programokból, mmc-ből stb.)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43477) pestisz


pestisz
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is ezt írja ki: Hiányzó NTLDR
Vadi új a gépem, én raktam össze, lehet, hogy valamit rosszul dugtam össze...
Van benne egy hdd meg egy ssd is. Nem tudom, h kell-e őket jumperelni, de sztem nem az lehet a baj, mert úgy is próbáltam telepíteni, hogy az ssd-t kikötöttem, így elvileg nem kell a jumperelés.
Win 7-et akarok felrakni és a Windows 7 USBDVD Download Toollal írtam ki USB-re az ISO-t.
Előtte csak simán átmásoltam az ISO-t USB-re, akkor 'No bootable partition in table' fogadott.
Biosban bootoló particiónak az usb van beállítva.
Mit kéne csinálnom?
Basszus a gépet is beletellt vagy 2 napba mire összeraktam, most meg ez is... :(

(#43478) LonGleY válasza pestisz (#43477) üzenetére


LonGleY
veterán

Rufus-szal pakold ki, jó lesz. Már ha maga az ISO jó... Sajnos a legutóbbi augusztusi integrált verzió néha elvérzik a telepítésnél (az eggyel előtte lévő jó).

[ Szerkesztve ]

(#43479) pestisz válasza LonGleY (#43478) üzenetére


pestisz
csendes tag

Fú, köszi, elindult a telepítés! :D
Viszont megint van egy problémám...
Felteszi a kérdést, h hová installálja a Windowst, de csak a HDD-t ajánlja fel, az SSD-met nem látja...
Na mindegy, most felrakom HDD-re, aztán majd később SSD-re.
Ha megoldódik az SSD problémám, át lehet majd rá mozgatni az oprendszert vhogy?

(#43480) LonGleY válasza pestisz (#43479) üzenetére


LonGleY
veterán

ACHI-ra van állítva a sata kezelése IDE helyett?
És mi lenne, ha lehúznád a HDD-t addig, míg telepítesz?
Ezt azért így szokás a jobb helyeken (bár némileg babonával is társul a szokás).

[ Szerkesztve ]

(#43481) Melorin válasza Melorin (#43441) üzenetére


Melorin
addikt

Valaki? Elég fontos lenne, nem szeretném minden este kihúzni a konnektorból, csak mert odáig jutott a világ, hogy amit kikapcsolsz az nem biztos h úgy is marad.

(#43482) LonGleY válasza Melorin (#43441) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem gondolkodtál még el a... köhöm... újratelepítésen?

(#43483) kraftxld válasza pestisz (#43479) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jó volna tudni az alaplap típusát, meg hogy melyik portra / vezérlőre kötötted az SSD-t.
Valószínűleg csak a drivert kell beadagolni neki telepítéskor. Valamint érdemes a telepítés idejére lehúzni a hdd-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43484) pestisz válasza kraftxld (#43483) üzenetére


pestisz
csendes tag

Gigabyte ga-b85m-hd3-mam van, Sata3-ra vannak bekötve, az egyes helyre a hdd, a kettesre az ssd. Sajnos már felment a hdd-re a windows. Utólag valahogy nem lehet átmozgatni? Vagy akkor mit csinálhatok most? Telepítsem fel SSD-re is?

(#43485) akos3


akos3
addikt

Sziasztok.
Feltettem egy régi PC-re a win7-et még régebben. A gond az h 1GB ram van most csak benne, így nem egy villám gépezet (Eleve ennyi kell ugye a win7-nek). Mível az egész gép, így az alaplap is elég régi, így csak 2GB-ig lehet bővíteni, gondoltam lehet megérné. Viszont nem tudom, hogy gyorsabb lenne e ténylegesen. A hdd-től nem függ a sebessége?

(#43486) LonGleY válasza akos3 (#43485) üzenetére


LonGleY
veterán

Biztos, hogy gyorsabb lenne, normál használathoz a legalább 2 GB elengedhetetlen. Egy win 7 egészséges memóriafoglaltsága felpattintott böngészővel, pár oldallal, esetleg egy chat-programmal, zenelejátszóval simán 2 giga környékén, de inkább afölött mozog. 1 gigával konkrétan csak erőlködik, és jó eséllyel ír a HDD-re is a RAM hiányában.

Nálam most foobar2000, Opera 24, pár weboldal, BitTorrent Sync, Hamachi, Comodo IS, Skype, Trillian, Dropbox és még 1-2 apróság fut 2,5 GB ram igénnyel, de néha felugrik 3-3,5-re, mikor több oldalt nyitok. 1 gigával konkrétan állna az egész rendszerem, én meg hülyét kapnék közben.

A gyorsabb HDD nem fog segíteni. Gondold el, a kicsit gyorsabb HDD is fényévekre lenne a memória sebességétől - mint szarnak a pofon. Különben is, ha tárolót fejlesztenél, akkor nem HDD-ben kell gondolkodni, hanem SSD-ben. De csakis a memória-upgrade után.

[ Szerkesztve ]

(#43487) brd válasza #73959936 (#43438) üzenetére


brd
nagyúr

Ha a kép közepén lévő szöveget (amiben a {} közötti hosszú számsor van) bemásolnád szövegként, az sokat segítene, mert én pl. biztosan nem állnék neki begépelni ahhoz, hogy megtudjam, milyen modult takar a számsor. Aztán ha kiderül, hogy az egy egyedi számsor, és nem Microsoftos vonatkozású, akkor azt is meg kell majd nézni, hogy egyáltalán kell-e neki ilyen jogot adni (pl. még az is lehet, hogy valamilyen kártevő próbálkozik ilyen módon).

The only real valuable thing is intuition.

(#43488) Melorin válasza LonGleY (#43482) üzenetére


Melorin
addikt

A legutóbbi reinstall előtt is ezt csinálta.

(#43489) LonGleY válasza Melorin (#43488) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor azon sem árt filózni, hogy honnan szeded be a dolgot mindig. Ilyenkor azt szoktam javasolni, hogy kukázd az összes mentett telepítőd és gyűjtsd be őket megfelelően megbízható helyről, hivatalos oldalakról őket (vagy esetleg egy megfelelőbb alternatívájukat) ismét. Illetve a windows frissítését és a védelmi szoftvert sem árt előnyben részesíteni (ez utóbbiból az, amit eddig használtál, valószínűleg szintén kuka).

[ Szerkesztve ]

(#43490) akos3 válasza LonGleY (#43486) üzenetére


akos3
addikt

oks, köszi. Akkor lehet beszerzek plusz egy gigat még, bár nincs napi használatban a pc. (van újabb laptop)

(#43491) Melorin válasza LonGleY (#43489) üzenetére


Melorin
addikt

A feladatütemezőbe nem kétes eredetű programok írják bele magukat hanem win összetevők meg ilyenek. Nem tudom miért kell mindig a "szerezz be mindent jogtisztán" dologhoz nyúlni amikor nincs ötlet a hibára. :U
Egyébként a net tele van ezzel a hibával, csak nincs egyöntetű megoldás.

(#43492) LonGleY válasza Melorin (#43491) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem jogtisztára gondoltam, csak megbízhatóra. Érdekes, nekem nem ír bele semmi olyan, amit nem ismerek, és még magától sem indult a gépem soha (egy noname tápos esetet leszámítva).

[ Szerkesztve ]

(#43493) LonGleY válasza TSanya (#43474) üzenetére


LonGleY
veterán

Én ezeket csinálnám vele:

1. másik csatlakozóra átdugás

2. adatmentés + új MS-Table pakolás Parted Magic-kel / letöltés + USB-re kirakás / bootolható eszköz, lehetőleg csak a kérdéses HDD legyen a gépre kötve (ha megcsinálod, ezzel elvész minden partíció, tehát azt is újra kell majd rakni rá - ezt a programból szintén elvégezheted)

3. nyugdíjaztatás, esetleg külső USB-s tokkal innentől kizárólag adatmentésre használás...

[ Szerkesztve ]

(#43494) TSanya válasza LonGleY (#43493) üzenetére


TSanya
aktív tag

Az 1. lehetőség nem hozott javulást, így a 3. mellett döntöttem, azaz kikerült egy külső házba.
Így minden rendben lévőnek tűnik.

Köszönöm az ötleteket :R

Üdv:
S

(#43495) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném megoldani, hogy a billentyűzetről elérhető legyen bizonyos nem szokványos karakterek leütése. Mindez anélkül, hogy ASCII kódot kelljen beírni az Alt nyomva tartása mellett.
Tehát például az Alt + 0150 nagykötőjel (–) behívható legyen mondjuk egy Alt + M gombbal.
Ötlet?

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43496) pestisz válasza LonGleY (#43480) üzenetére


pestisz
csendes tag

Jó ötlet, hogy a hdd-t húzzam le a telepítésnél, csak addigra már fent volt a OS... :S Az SSD-t sajnos még mindig nem látom a sajátgépben. Viszont, ha ott rámegyek a 'System properties-->Advanced system settings-->Hardware-->Device manager-->Disk drives"-ra, akkor ott fent van.
Biosban ACHI-ra van állítva. Azon kell legyen? Átraktam IDE-re, de akkor nem indult a windows, csak valami rendszer helyreállító jött fel.
Pár kép a biosomból:



(#43497) LonGleY válasza pestisz (#43496) üzenetére


LonGleY
veterán

Azon kell legyen. Utólag különben se jó átállítani, mert ha nem abban volt telepítve a win – ahogy írtad is –, nem fog elindulni.

(#43498) Doky586 válasza pestisz (#43496) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Print Screen -ről hallottál már? Ha még nem: itt van megérkezett !

könnyebb egyszerűbb, jobb kép...

(#43499) beleszólok válasza Doky586 (#43498) üzenetére


beleszólok
senior tag

Win7 topik. Szerinted mennyire életszerű, hogy fat16/32 van a diszken? :U

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43500) Doky586 válasza beleszólok (#43499) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

NEM diszken hanem pendriveon !!! nekem több régi fél - 2GB -osom van. erre pont ideális..

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.