Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43351) brd válasza szabonagyur (#43348) üzenetére


brd
nagyúr

Nem lassultak azok, csak több adattal kell elbánniuk.

The only real valuable thing is intuition.

(#43352) szabonagyur válasza brd (#43351) üzenetére


szabonagyur
félisten

A 6 éves gépemen is ugyanazok a programok vannak 100%-ban mint a mostanin. Valahol írták is, hogy pl sokat számít a noti HDD mérete mivel az 500Gb-1Tb között nagy különbségek lehetnek sebességben.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43353) troll81


troll81
addikt

sziasztok lenne egy kérdésem az nvidia eszközillesztőn nem válaszol de minden fent és az eszközkezelőben is akad ez az és nem jöttem még rá mi lehet a baj :W köszönöm előre is. :R

(#43354) olivera88


olivera88
veterán

Miért USB kompozit eszköznek írja a tefonomat a Windows Android helyett? Gyári visszaállítást csináltam a telón és miután csatlakoztattam a géphez ennek állította be. H lehet ezen változtatni?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#43355) brd válasza szabonagyur (#43352) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, csak a régi gépeden lehet, hogy nem Win7 van, hanem XP, ill. az sem mindegy, hogy mennyire töredezett a filerendszer. A nagyobb HDD általában gyorsabb, 2x-es méretkülönbség esetén ez szinte 100%.

The only real valuable thing is intuition.

(#43356) szabonagyur válasza brd (#43355) üzenetére


szabonagyur
félisten

A minden ugyanaznak melyik része volt nem világos?

A régi gépen is win7 hp x64 minden frissítéssel, 160gb 6 éves sata2-es hdd, 3gb ram van, nem volt töredeze, direkt lecsekkoltam előtte.

Az új gépen szintén win7 hp x64 minden frissítéssel, 500gb sata3as hdd, 4gb ram, nem volt töredezve.

Egyszerűen az első gép gyorsabban indult, ált le, gördülékenyebb volt. SSD után természetesen az új gép állva hagyja.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43358) AlyrArkhon válasza szabonagyur (#43356) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

lehet hogy a régi gépen volt némi optimalizálás, pl virtuális memória, néhány felesleges service kilövése stb

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#43359) szabonagyur válasza AlyrArkhon (#43358) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ugyanúgy van beállítva az összes gépem évek óta, semmi optimalizálás vagy egyebek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43360) LonGleY válasza szabonagyur (#43356) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem lehet minden ugyanaz, ez egy torzítás, amit tolsz (nem is értem, mit akarsz ezekkel a kijelentéseiddel mondani). A mai weboldalak pl. 6x annyi adatot használnak, mint pár éve. Ez 6x annyi cache-t és fájlt jelent egy-egy oldalbetöltésnél. A programok fejlődtek, változtak. Ugye nem azt akarod mondani, hogy semmit sem frissítesz évek óta?

Egyszerűen valamennyire lehasználtad a rendszert, ennyi. A HDD nem lassultak, ez a lényeg. Egyszerűen ettől függetlenül eljárt felettük az idő.

[ Szerkesztve ]

(#43361) szabonagyur válasza LonGleY (#43360) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jó nem kel elhinni, nekem 8. Ha lesz valamikor egy szabad napom visszarakom a HDD-t a laptopba, előveszem a régi gépet és videóval egybevetve felrakok mindkettőre egy szűz rendszert és meglátjátok, hogy van az a helyzet.

Ezzel zárom a témát, mivel itt csak kötekedni tud mindenki de, hogy szegény kollégának minek lassú a vadiú gépe ennyire arra egy épkézláb megoldás nem született

Látom közben frissítetted: mit nem értettél meg azon, hogy új rendszer volt a régi gépen is ugyanúgy mint az új gépen? Ugyanazokkal az új programokkal is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43362) LonGleY válasza szabonagyur (#43361) üzenetére


LonGleY
veterán

Jó, nem olvastam olyan pontosan végig, hogy milyen teszt alapján vontad le a következtetést. HDD és HDD közt is van különbség, mindig is volt. Még azt is elhiszem, hogy a régid jobb volt. De ettől még nem általános trend, hogy lassultak - sőt. Nekem csak ennyi volt a mondandóm.

[ Szerkesztve ]

(#43363) szabonagyur válasza LonGleY (#43362) üzenetére


szabonagyur
félisten

Senki sem általánosított, és itt a baj, hogy nem olvasod el de egyből írsz, hogy mert én hibáztam.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43364) LonGleY válasza szabonagyur (#43363) üzenetére


LonGleY
veterán

Azt nem gondoltam, hogy hibáztál volna. De valamennyire valóban félreértelmeztem a dolgot. Ettől függetlenül az általános lassulás-teóriát én továbbra is kizárnám.

#43365: A laptop HDD-knél - már csak a méretlimitek miatt is - nyilván lassabb a fejlődés, de azért egy WD Black most és akkor (régebben) sem volt szar. Legalábbis a használható kategóriába esik, az SSD egyértelmű előnyét persze ez akkor sem befolyásolja.

[ Szerkesztve ]

(#43365) szabonagyur válasza LonGleY (#43364) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sajnos kollégánál lassú a gyári hdd, nálam lassú, laptopos témában is olvastam, hogy nem az igaziak.

Asztali HDD-k tudom, hogy sokat gyorsultak.

(#43364) LonGleY: azért itt gyári HDD-ről volt szó minden esetben, amik azért nem szoktak WD Black-ek lenni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43366) beleszólok


beleszólok
senior tag

Firefox gondom van: valamitől rendszeresen megkergül és a négy cpu magból egyet 100%-on hajt míg be nem zárom az ablakát.
Mivel több verzió óta csinálja, gyanítom, hogy valamelyik plugin lehet a bűnös.
Próbálnám megkeresni, de hogyan?
Tudna valaki tippet adni?

Process explorerrel nézve odáig eljutok, hogy van egy Thread ID-m (TID), de nem látom, hogy a thread milyen állományokat tart nyitva, mivel dolgozik (abból elvileg kiderülhetne, hogy melyik plugin - ha egyáltalán az és nem maga a FF)
Leszedtem a processmonitor-t, de az meg még adminként futtatva sem lát olyan TID-t, amit a processexplorer.
És itt elakadtam.
Merre tovább, van valakinek ötlete?

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43367) AlyrArkhon válasza szabonagyur (#43359) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

nem kötekedés ☺én pl monomanias vagyok a virtuális memóriára, és az kb biztos, hogy más lesz egy gyári rendszeren 3gb rammal mint 4 esetén. valószínűleg egy csomó más cache és egyéb százalék-függő terület is

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#43368) brd válasza szabonagyur (#43356) üzenetére


brd
nagyúr

Értem, mit írsz, csakhogy ez ellenkezik a tapasztalattal. Az persze elképzelhető, hogy két másik márka, vagy másik típus, (pl. green, vagy blue, a WD-től) egyik 500GB, a másik 1TB-os, és az 1TB-os a lassabb, de ezt nem lehet a notivinyók lassulásának betudni. Nem a körtét az almával kellene összehasonlítani. Az is lehet, hogy az adott gép HDD-kezelése valamiért lassú, hibás a chipsetdriver, vagy a vezérlő, ilyesmi.

The only real valuable thing is intuition.

(#43369) AlyrArkhon válasza beleszólok (#43366) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

még keresni a bűnös plugint de hpgyan:
a) mind letiltod és egyenként visszakapcsolod.
b) egyenként letiltod őket
😉

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#43370) beleszólok válasza AlyrArkhon (#43369) üzenetére


beleszólok
senior tag

Sajnos nem ilyen egyszerű. Azt elfelejtettem megemlíteni, hogy elég rapszodikus a megjelenése. Van, hogy napokig nem jelentkezik, máskor meg öt percenként.
Eddig egyedül az új FF-szal nem is kompatibilis helyesírás ellenőrzőt sikerült így kiszűrni, mert az véletlenül épp le volt tiltva amikor megkergült legutóbb. (bár még ez sem jelent sokat, mert ha nincs törölve, akkor a tiltás ellenére is bekavarhat egyik-másik :( )

Ezért kellene valami olyan eszköz, ami windows alatt működhet és megtalálja azt a threadet, amit a processmonitor.exe nem...

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43371) Krystal_s válasza oba (#43341) üzenetére


Krystal_s
addikt

Mindig ilyen lassú volt, vagy a frissítések felrakása után lassult be? Telepítve van a .NET keretrendszer 4?

(#43372) kraftxld válasza AlyrArkhon (#43369) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jó matekos mindig felezi, akkor derül ki a leggyorsabban, nem egyessével csinálja :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43373) beleszólok válasza kraftxld (#43372) üzenetére


beleszólok
senior tag

Aztán kiderül, hogy önmagában minden plugin működőképes, csak kettő nem szereti egymást, ha egyszerre vannak betöltve (erre volt már példa) és sikerül véletlenül az összeakadókat külön betölteni.
Valahogy továbbra is ott tartok, hogy a problémás threadet szeretném megnézni közelebbről, csak nincs hozzá megfelelő eszközöm. (Már az is megfelelne, ha valaki meg tudná mondani, higy miért nem lát a processmonitor.exe egy létező szálat... - a ff 32 bites, de nem hiszem, hogy ez a gond)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43374) degu válasza beleszólok (#43373) üzenetére


degu
senior tag

Hogyan kell bekötnöm az új SSD-t,hogy az oprendszer felinstallálásakor *C* betűjele legyen?

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#43375) kraftxld válasza degu (#43374) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csak az SSD legyen bedugva telepítéskor, más ne.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43376) degu válasza kraftxld (#43375) üzenetére


degu
senior tag

O.K.

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#43377) oba válasza Krystal_s (#43371) üzenetére


oba
addikt

nem, friss win telepítés után asszem ennyire nem volt lassú, driverek és frissítések után lett ilyen
fent van a 4.5.1 -es .net, win update rakta fel

(#43378) #73959936


#73959936
törölt tag

Ha jól tudom :F az sdd-nek nincs semmi hangja működés közben, mert nincsenek benne mozgó alkatrészek... :Y

Nem, nem én találtam fel a spanyol viaszt :N

Kérdés: indítás után (ssd-ről) fura mozgó zaj hallható a gépből, még nem néztem bele, hogy honnét...
(van a gépben hdd is)

Lehet ez a fejpozícionáló hangja is a hdd-n, esetleg tesztprogram okozza, de jó volna tudni mi az...

Szinte kizártnak tartom mindkét adathordozó hibáját....

Választ :R

[ Szerkesztve ]

(#43379) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!

Az utóbbi időben rendszeresen arra ébredek, hogy bekapcsolódik a gép magától. Vagy hajnalban, vagy reggel általában, de van, hogy éjfél körül.
Ilyenkor ha belenézek a feladatütemezőbe, tele van minden marhasággal, hiába törlöm ki minden ilyen alkalom után mindegyiket.

Mit lehet az ellen tenni, hogy ne írhasson bele mindenféle program a tudtomon kívül olyan ütemezést, ami felébresztheti a gépet?

(#43380) #73959936 válasza Melorin (#43379) üzenetére


#73959936
törölt tag

Hát mondjuk az eszközkezelőben az egér, billentyűzet, és hálókártya "az eszköz felébresztheti a sz.gépet" rész elől kiveszed a pipát... :F

(#43381) AlyrArkhon válasza Melorin (#43379) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

ne (csak) az ütemezőből vedd ki, hanem a programból (és / vagy a szolgáltatások közül) is

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#43382) Cube576


Cube576
tag

Sziasztok!

Abban kérnék segítséget, hogy a gép bekapcsolás után sokszor egymás után ezt az abalkot dobálja kifelé:

Valakinek valami ötlete, hogy mi ez és miért dobja ki minden inditáskor?

Köszönöm előre is, Norbi

The truth is out there...

(#43383) Melorin válasza AlyrArkhon (#43381) üzenetére


Melorin
addikt

Na de melyik programból?

(#43384) kraftxld válasza Cube576 (#43382) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Bitcoin bányász, AMD driver lehet.
Nézd meg autoruns-al, hogy mi indul és szedd ki ami nem kell.
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43385) Cube576 válasza kraftxld (#43384) üzenetére


Cube576
tag

Köszönöm szépen, megnézem! :))

The truth is out there...

(#43386) #41133696


#41133696
törölt tag

Egy stabilitási frissítés mára.

(#43387) DS39 válasza #41133696 (#43386) üzenetére


DS39
nagyúr

Nem stabilitási frissítés, hanem a ruszkik időzóna módosítása miatti frissítés. :)

[ Szerkesztve ]

(#43388) #41133696 válasza DS39 (#43387) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, akkor most a rutin tévútra vitt :)

Windows 7-es IE-hez érkezett a 15.0.0.167-es Adobe Flash Player:

EgyelQre az az érdekessége, hogy a Mozilla Firefix, és a Google Chrome nem kapott új verziót:

(#43389) TSanya


TSanya
aktív tag

Sziasztok!

Az SSD topicból irányítottak ide, szóval az lenne a kérdésem, hogy:

"az történik tegnap óta, hogy a gép bekapcsolásakor a windows indítása képernyő 2-3 percig is látszik, mielőtt ténylegesen elindulna az op. rendszer.
Ez ugye előtte néhány másodperc volt. Előzmény annyi volt, hogy kiszereltem a gépből egy már "haldokló" vinyót.
A teszteken minden rendben lévőnek tűnik, nincs sebességprobléma."
A Win7 egy 60GB-os OCZ Agility-re van telepítve.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv:
S

(#43390) VoidXs válasza TSanya (#43389) üzenetére


VoidXs
nagyúr

10% ugye szabadon van hagyva?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#43391) AlyrArkhon válasza Melorin (#43383) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

ehhez kell az ütemezőből kíirni mik kerültek bele. pl: Adobe frissítés, backup, virus keresés stb

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#43392) TSanya válasza VoidXs (#43390) üzenetére


TSanya
aktív tag

Igen, 35 GB a foglalt jelenleg.

(#43393) #73959936


#73959936
törölt tag

Erre valaki ?

(#43394) beleszólok válasza Melorin (#43379) üzenetére


beleszólok
senior tag

Hogy állítod le? Ha sleep módba teszed, akkor egyes gépek hajlamosak x óra elteltével felébredni és hibernálni magukat. Viszont nem tudom, mi történik, ha le van tiltva a hibernálás.
Mondanám, hogy nézd meg a bios-t, ott is be lehet állítani automatikus bekapcsolást, de ismerereim szerint az csak fix időpontra megy.
Ja, a task managerben nem ártana megnézni, hogy melyik jogosult ébreszteni a gépet, mert pusztán a tény, hogy x időpontban kellene futni valaminek, még nem elég ahhoz, hogy bekapcsolja a géped.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43395) DS39 válasza #73959936 (#43393) üzenetére


DS39
nagyúr

kiveszed a HDD-t, megnézed úgy van-e zaj.
(lehet, hogy valamelyik hűtőventilátor okozza)

[ Szerkesztve ]

(#43396) beleszólok válasza #73959936 (#43378) üzenetére


beleszólok
senior tag

Induláskor a Windows ellenőrzi a hardvert. Ha van hdd, azt is bekapcsolja. Ha van lemez az optikai meghajtóban, azt is felpörgeti.
Mellesleg az ssd-nek is lehet hangja, de az más jellegű. :)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43397) #73959936 válasza beleszólok (#43396) üzenetére


#73959936
törölt tag

Az ssd-nek milyen hangja lehet ? :F

Lehet h.eleddig azért nem hallottam, mert a ventik túl hangosan pörögtek...
De most új vas, és csend honol, talán azért tűnt fel...

DS39 : Köszönöm, de biztos h.nem venti... :N

(#43398) LonGleY válasza #73959936 (#43397) üzenetére


LonGleY
veterán

Semmilyen.

(#43399) beleszólok válasza LonGleY (#43398) üzenetére


beleszólok
senior tag

Pedig van... pontosabban lehet. Nem mozgó alkatrész okozza természetesen. Az enyém néha olyan hangos, hogy a max.-on pörgő procihűtő zaján át is hallom. Ha a processzor vagy az alaplap hangja lenne, azt meghallottam volna korábban is.
(többnyire halk... nem is tudom, mihez lehetne hasonlítani... talán elmosódó nyikorgáshoz... az elektronika okozza, ennyit tudok - leginkább elöregedett CRT monitorok/tévék képcsövének környékén lehet hasonló - hangsúlyozom, hasonló, nem ugyanilyen - zajt hallani)

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43400) LonGleY válasza beleszólok (#43399) üzenetére


LonGleY
veterán

Az elég fals. Az egészséges SSD-nek nincs semmilyen hangja.
Nyilván ha 1000 Volt alá pakolnám, az enyém is megszólalna...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.