Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43751) LonGleY válasza zeusz55 (#43750) üzenetére


LonGleY
veterán

Mondom, hogy nem biztos, hogy az ilyen integrált verziók felmennek 4 gigásra, legalábbis kis híján én általában kifutok belőlük. Egy 8-asat használok ilyesmire.

(#43752) zeusz55 válasza LonGleY (#43751) üzenetére


zeusz55
senior tag

Ilyet nyilván nem lehet kérdezni, de milyen néven futnak ezek az integrált frissítésesek a "boltok polcain"? És ez az SP frissítésekre vonatkozik?

megj: Mitől gyorsabb ezek telepítése mint a simáé? :R

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#43753) LonGleY válasza zeusz55 (#43752) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem írok most neveket.

Azért, mert nem kell 1,5-2 órát telepítgetni a post-SP1-es update-eket. Laptop HDD-n különösen idegörlő a közel 160 update felmázolása (a napokban csináltam egy gépet SP1-ről, ott több mint 3 óra volt a frissítési procedúra).

[ Szerkesztve ]

(#43754) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Hogyan lehet scriptből lekérdezni a rendelkezésre álló update-ek számát?

https://www.coreinfinity.tech

(#43755) beleszólok válasza sh4d0w (#43754) üzenetére


beleszólok
senior tag

http://gallery.technet.microsoft.com/scriptcenter/VB-Script-to-Check-and-620579cd
Ilyesmire gondolsz?
(milyen szkript egyáltalán?)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43756) betyarr


betyarr
veterán

win7 esetében lehet úgy telepíteni egy felhasználói programot (jelen esetben egy onedrive klienst),hogy azt csak egy,a rendszergazda által engedélyezett felhasználó tudjon használni?vagy ha már telepítve lett,akkor bárki láthatja,aki be tud a gépbe jelentkezni?

(#43757) beleszólok válasza betyarr (#43756) üzenetére


beleszólok
senior tag

Találgatok (ha nem home) : applocker?
Esetleg group policy - azzal szinte mindent meg lehet csinálni, amennyire emlékszem.
Csakhát minimum professional kell hozzájuk.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43758) betyarr válasza beleszólok (#43757) üzenetére


betyarr
veterán

enterprize van.meg egy rendszergizda,aki szegénykém ilyenekhez nem ért és inkább ráfogja,hogy nem lehet megcsinálni.

(#43759) beleszólok válasza betyarr (#43758) üzenetére


beleszólok
senior tag

Én sem értek hozzá. Win2k tanfolyamon voltam valamikor tizenix éve, szóval... ;)
Az applockert érdemes megnézni, a GPO meg... hát abban elég sokat kell keresgélni, ha nem értesz hozzá.

update: megvan!
http://www.howtogeek.com/howto/6317/block-users-from-using-certain-applications-with-applocker/?PageSpeed=noscript

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43760) betyarr válasza beleszólok (#43759) üzenetére


betyarr
veterán

:R

(#43761) szabonagyur válasza Mate-HS (#43738) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Sikerült felrakni a Win7-et? Ha nem akkor írj és segítek, simán fel lehet rakni arra a gépre is;) Melyik van neked? 3537, 3542?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43762) kraftxld válasza beleszólok (#43755) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerintem ez sokkal elegánsabb :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43763) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

win 7 alatt nem használok tűzfalat, csak a gyári windows által létezőt. azt szeretném kérdezni, hogy hogyan tudnám így megtiltani egy exe-nek, hogy online tudjon kommunikálni? nem kívánatos dolog, nekem csak az kell, amit offline tud, de nem tudok rájönni, hogy miként oldjam meg.

köszönöm előre is! :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43764) kraftxld válasza hoffman_ (#43763) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Öööö.. google 1. találat? :D [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43765) hoffman_ válasza kraftxld (#43764) üzenetére


hoffman_
nagyúr

fail... :B köszönöm uram :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43766) beleszólok válasza kraftxld (#43762) üzenetére


beleszólok
senior tag

Eredetileg olyat kerestem, de az első a microsoft.com volt, így nem kutattam tovább. :)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43767) w333


w333
félisten

Üdv. valaki találkozott már azzal a jelenséggel hogy USB telepítés Win7 és mikor betölt (bejön ez Link) akkor ledobja az összes USB -t, gondolom ilyenkor keresi a hardvereket (szokott is villogni az egér) mi lehet a hiba ? létezik az hogy Bios -ban / USB Pendrive Auto lehetőség volt, átállítottam "hardvare" (volt még olyan hogy DVD rom, Floppy stb.) és egyből minden ok, létezik hogy ez volt a gond vagy csak véletlen egybeesés ? :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43768) LonGleY válasza w333 (#43767) üzenetére


LonGleY
veterán

Ilyenkor Google Translate-ezel valamilyen egzotikus nyelvezetről? Nem értem, amit írsz, mert egy kerek mondatod sincs. És mi az a 'hardvare'?

Ha múlt időben beszélsz a problémáról, az azt jelzi, hogy már nincs gond? Amúgy nem kéne 'dobálnia' az USB-t, az egyszer biztos.

[ Szerkesztve ]

(#43769) w333 válasza LonGleY (#43768) üzenetére


w333
félisten

Pontosan úgy értem hogy mikor be bootol a telepítő az usb -ről és bejön a területi / nyelv menü akkor villan egyet az egér + a billentyűzet (olyan mintha ki be kapcsolna) aztán van mikor nem kapcsol vissza (billentyű + egér) ez a Win 7 telepítés első 10-20 másodpercében van :)

Nem értem, amit írsz, mert egy kerek mondatod sincs. És mi az a 'hardvare'?

UEFI Bios / Advenced Menu / USB configuration Link és itt mutatja legalul hogy rá van dugva az USB (Kingston 8GB) majd van mellette egy menü amiből tudok választani (Auto, CD drive, Flopy, és Hardware)

Valami biztosan nem kerek mert telepítés első 10-20mp -ben ki-be kapcsolódik az egér és billentyű, arra gondolok hogy ilyenkor a pendrive -t is lecsatlakoztatja ami megszakítja a telepítést és emiatt nem működik a bill. + egér ... magyarul ezt a képet látom, de nem tudok semmit csinálni mert nem működik sem az egér sem a billentyűzet :(

Ettől jobban nem tudom elmagyarázni ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43770) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Hogyan tudnék Win 7-et telepíteni GPT (Win 8.1-et törölve) partícióra?
Már próbálkoztam vele, de nem sikerült.
Azt írják, hogy törölni kell az egész vinyót és csak úgy fog menni, de akkor lehet, hogy elveszítem a garit a gépre.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#43771) kraftxld válasza Tigi (#43770) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem veszted el a garanciát, Rufus-al megpráblhatsz telepítőt csinálni (persze csak X64-est) vagy az UEFI-t visszaállíthatod BIOS-ra.
Még diskpart-al is törölheted a vinyót, visszakonvertálva MBR-re.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43772) Tigi válasza kraftxld (#43771) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi a választ :R
Rufus-al próbálkoztam GPT-vel és MBR-el is, de nem sikerüt.
Az UEFI visszaállítást BIOS-ra, hogy érted?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#43773) kraftxld válasza Tigi (#43772) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Alaplap / laptoptípus? Pontos hibaüzenet? Ne barkóbázzunk kérem :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43774) Tigi válasza kraftxld (#43773) üzenetére


Tigi
őstag

Igazad van, bocsánat. :R
Ez egy Lenovo Y50 Notebook.
Nincs hibaüzenet hanem ha MBR-el csinálom (ilyenkor a BIOS-t Legacy-ra állítom, hogy bootoljon) akkor bebootol, de a win7 meghajtóválasztásnál kiírja, hogy nem tud GPT partícióra települni, ha meg GPT-vel próbálkozok akkor elkezd bootolni, de a Windows indítása feliratnál megáll és ha egy idő után megnyomom mondjuk az ESC-t akkor újraindul a gép.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#43775) kraftxld válasza Tigi (#43774) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A lemezkiválasztónál shift+f10, indítsd el a diskpart-ot, majd konvertáld át a vinyót MBR-re.
Az összes adat törlésével jár.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43776) Tigi válasza kraftxld (#43775) üzenetére


Tigi
őstag

És akkor biztos nem veszítem el a garit?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#43777) kraftxld válasza Tigi (#43776) üzenetére


kraftxld
nagyúr

De, a diskpart utan kieg a vinyo a laptopbol atolvasztja a burkolatot majd felrobban a gep :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43778) Tigi válasza kraftxld (#43777) üzenetére


Tigi
őstag

:D
De komolyan, a gyári win törlése nem jár gari vesztéssel?

Közben a gép topicjában is kaptam megerősítést a garival kapcsolatban.
Köszi szépen a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#43779) DS39 válasza kraftxld (#43777) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem szoftveres garanciára gondol, hogy legyalulja a gyártói szoftvert, vagyis az előtelepített Windows recovery partícióját. bár én nem tudom mi pontosan jelenleg ezzel a jogállás, mobilplatformon ez garanciavesztést von maga után.

(#43780) kraftxld válasza Tigi (#43778) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Miert jarna? Semmi koze sincs a hardveres garanciahoz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43781) kraftxld válasza DS39 (#43779) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Barmikor ujratelepitheto a 8.1 meg a biosbol kiolvashato a kulcs az aktivalashoz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43782) pendre54 válasza w333 (#43769) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Pont ugyan ez volt a gondom nekem is, annyi eltéréssel, hogy én nem pendrivot, hanem az eredeti telepítőlemezt használtam. Miután eljutottam addig, amit a fotón linkeltél, se az egeret, se a billentyűzetet nem érzékelte a rendszer. A telepítés előtt, ahogy a nagy könyvben megvagyon írva, a BIOS-ban minden alapra állítottam vissza.(Asus Vanguard B85)
Mivel semmit nem tudtam csinálni, jobb híján reset gomb, de a következő újraindításnál újra ugyanez, újabb reset, és harmadszorra végre életre kelt az egér, és a billentyűzet is, utánna már símán végigment a telepítés. Azt gondoltam, hogy ez valami egyedi gond volt nálam, de ezek szerint mégse, nem volna hátrány, ha megfejtenénk, hogy miként lehetne kivédeni, bár az is igaz, ha csak nem lesz muszáj, legközelebb a Win 10-et fogom telepíteni, úgy 2016 környékén.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#43783) beleszólok válasza kraftxld (#43780) üzenetére


beleszólok
senior tag

Egy mobil esetében miért veszted el a garanciát, ha nem gyári fw-t teszel rá?
A mai világban már én is utánajárnék, mielőtt törlöm. :(

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43784) w333 válasza pendre54 (#43782) üzenetére


w333
félisten

Akkor ez tuti valami Asus usb driver bug lesz ... :K

Szerk.

Különben azt vettem észre hogy az USB 3.0 driver kavarhat be valahogy mivel ha Win 7 -re felrakom normálisan az Asus oladaláról az alaplap usb drivert akkor ez a hiba néha előjön, viszont ha eszközkezelőben rámegyek ahol sárga felkiáltó jel van és kiválasztom az illesztőprogram frissítése majd kitallózom a driver mappát akkor simán frissül és alul az óránál egyből írja is hogy USB 3.0 illesztőprogram frissítve (ilyenkor nem jön elő ez a hiba), de a full telepítő "Asus.exe" tartalmaz valami usb figyelőt vagy valamit ami miatt ez van ... :)

Viszont a Win 8 már alapból tartalmazza ezt a drivert vagy frissítés után jött már nem tudom, visszaállítást sem tudtam csinálni és kb. 5-10 próbálkozás után sikerült visszarakni a Win 7 -t :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43785) pendre54 válasza w333 (#43784) üzenetére


pendre54
addikt

Így utólag talán az lehetett a gond, hogy az Asus Vanguardon már jobbára csak USB3-as csatik vannak többségben, és abba volt csatlakoztatva az egér és a billentyű, és talán emiatt volt a prücök. Végülis van még 2 db USB2-is, ha netán mégis újra kellene rakni a Wint, majd legfeljebb azokkal használom.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#43786) szabonagyur válasza beleszólok (#43783) üzenetére


szabonagyur
félisten

Notebook esetében semmilyen gari vesztéssel nem jár a gyári rendszer letörlés, sosem volt probléma és most sem az. Ha a gari része lenne akkor egy esetleges recovery törlése esetén a gyártó simán adna neked recovery médiát, de mivel nem része így most sok gyártó max pénzért ad neked.

Mobilnál azért más a helyzet, ott elég könnyen téglát lehet csinálni egy nem megfelelő szoftverrel, laptop esetében meg max a BIOS-t tudod elcseszni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43787) beleszólok válasza szabonagyur (#43786) üzenetére


beleszólok
senior tag

Mobilnál sem kizárólag és feltétlenül a téglásítás a gond. Lásd Samsung knox! Ha vissza tudod tenni a gyári fw-t, akkor is ugrott a garancia, mert az a hardveres flag jelzi, hogy mit csináltál.
Ilyen alapon jogos az aggodalom, hogy valamelyik notebook gyártó is bevezet hasonlót.
(Egy szóval sem mondtam, hogy van ilyen, csak azt, hogy nem irreális a feltételezés)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43788) szabonagyur válasza beleszólok (#43787) üzenetére


szabonagyur
félisten

Notebook gyártó is megteheti persze, de azért ott az esetek nagy részében meg van a lehetőséged megvenni a gépet rendszer nélkül is! Telefon esetében nincs. Illetve notebook esetében is akkor járhat garancia megvonással a dolog, ha az adott hiba ráfogható arra, hogy a másik rendszer miatt volt (általában a szoftveres hiba miatti felesleges gariztatás).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43789) torreador22


torreador22
aktív tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni a hozzá értőktől! A problémám a következő nagyon kevés a C meghajtómon a hely 9Gb az 50gb -bol pedig nem telepítek semmit oda! A d meghajtón van hely bőségesen hogyan tudnám növelni a c meghajtó helyét a legegyszerűbben Windows 7 alatt? Vagy mit és hol töröljek a c röl hogy helyet szabadítsak fel? köszönöm

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#43790) DS39 válasza torreador22 (#43789) üzenetére


DS39
nagyúr

elsőként takarítás CCleanerrel. aztán:
lemezkarbantartó futtatása (rendszergazdaként), azzal a régi win update-eket el lehet távolítani.
innen is lehet törölni a tartalmat nyugodtan:
C:\Windows\SoftwareDistribution\Download
C:\Windows\Installer\$PatchCache$ (rejtett mappa)

hiberfájl kikapcsolható, és ha van elég ramod, a lapozófájl is csökkenthető mondjuk 1 GB-ra vagy kikapcsolható.

[ Szerkesztve ]

(#43791) LonGleY válasza torreador22 (#43789) üzenetére


LonGleY
veterán

1. futtass le egy CCleaner-t, ez mindig a legelső és legalapabb (akár napi/heti/havi rendszerességgel)

2. kapcsold ki a rendszervédelmet (számítógép, jobb klikk > tulajdonságok > speciális rendszerbeállítások > rendszervédelem fül > kattints a C meghajtóra > beállítás > rendszervédelem kikapcsolása > Ok)

3. helyezd át az asztal tartalmát a D-re, és nézz körbe a dokumentumok, letöltések mappában is, hogy mik vannak ott... új rendszertelepítésnél szoktam javasolni egyébként, hogy ezeket a built-in mappákat (Asztal, Dokumentumok, Képek, Letöltések, Videók, Zene) eleve pakolják át D-re (ezeken a felhasználónév alatt elérhető mappákon jobb klikk > tulajdonságok > hely > ezt lehet átírni, majd leokézni mindent)

4. futtasd le a lemezkarbantartót (a start menübe beírod > elindítod > C-t jelöld ki > és a lefuttatása előtt győződj meg róla, hogy a Windows Update karbantartása is legyen bepipálva)

[ Szerkesztve ]

(#43792) torreador22 válasza DS39 (#43790) üzenetére


torreador22
aktív tag

Nem sokat segített!

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#43793) DS39 válasza torreador22 (#43792) üzenetére


DS39
nagyúr

mármint melyik része? :D
ha van 4 GB ram-od, akkor a hiberfájl és lapozó kikapcsolása -8 GB,
régi telepítésnél a lemezkarbantartó simán töröl 3,7 GB-t is. (saját tapasztalat)
szvsz a többi is hoz 1-2 GB-t.
ez már minimum 10 GB szabad helyet eredményez. :)

[ Szerkesztve ]

(#43794) LonGleY válasza torreador22 (#43792) üzenetére


LonGleY
veterán

Ilyen gyorsan megvolt minden javasolt beállítás?.. Eleve a lemezkarbantartóhoz egy csomó idő kell (plusz egy restart is, emit elfelejtettem írni).

[ Szerkesztve ]

(#43795) torreador22


torreador22
aktív tag

A CCleaner nél a haladó beállításoknál mit pipálhatok be?

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#43796) torreador22 válasza LonGleY (#43794) üzenetére


torreador22
aktív tag

Lemez karbantartást már csináltam és nem voltak nagyobb file!

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#43797) LonGleY válasza torreador22 (#43795) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor még egy eszközt tudok javasolni (ha tényleg minden ponton végigmentél): TreeSize Free – Ezzel meg tudod nézni, hogy mi a helyzet mappa-méret ügyileg. Itt van közvetlenül a portable verzió letöltése: TreeSizeFree.zip

[ Szerkesztve ]

(#43798) LonGleY válasza LonGleY (#43797) üzenetére


LonGleY
veterán

A TreeSize használata: Scan menüpont > kiválasztod a C-t. Ennyi, máris listázza, hogy mi mekkora, és azon belül is ransorolja a mappákat, fájlokat méret szerint.

Nálam egyébként a Windonws mappa 21 GB, a két Program Files mappa összesen 6 GB, a felhasználók alatt pedig nincs szinte semmi, mert nem használom a beépített mappákat, és az asztalon sem tárolok semmit.

A CCleaner / Eszközök fülön is meg tudod nézni, hogy melyik program nagyjából mennyi helyet foglal.

[ Szerkesztve ]

(#43799) torreador22


torreador22
aktív tag

Köszönöm mindenkinek aki segített sikerült 14Gb feltornázni! :)

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#43800) LonGleY válasza torreador22 (#43799) üzenetére


LonGleY
veterán

GB, nem Gb

Amúgy egy 50 gigás C partíción az még mindig rohadt kevés. Valami továbbra sem stimmel. Vagy pedig bazi nagy szerkesztőprogramokat, sőt csomagokat használsz.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.