Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43151) beleszólok válasza beleszólok (#43150) üzenetére


beleszólok
senior tag

És van még egy, csak már nem volt időm szerkeszteni az előzőt:

"Custom dynamic link libraries are being loaded for every application. The system administrator should review the list of libraries to ensure they are related to trusted applications."
Ez egészen addig érthető lenne, amíg a Details fülön a String count 0-nál nagyobb. Esetemben viszont következetesen nulla, így fogalmam sincs, milyen dll-ről beszélhet. :(

Erre van valakinek ötlete? Két gyanúm van: vagy valamelyik dell szoftver szemete vagy begyűjtöttem valami malware-t, de egyiket sem tudom sem megerősíteni sem kizárni. Tegnapelőtt húztam fel nulláról a rendszert, azóta csak a régi szemeteim visszatöltésével foglalkoztam, meg egy-két fórumot látogattam...
Szóval ha valami vírusféleség, azt vagy a driverekkel szedtem össze (ami elég nagy gáz lenne) vagy már a régi rendszerem is fertőzött volt és bár ügyeltem rá, hogy .exe-t ne nagyon hozzak át róla, amit mégis, azt még véletlenül se indítsam el... mióta olvasgattam a buhera.blog.hu-t, azóta bármit el tudok képzelni. :(

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43152) beleszólok válasza beleszólok (#43151) üzenetére


beleszólok
senior tag

Hát ezt nem teljesen értem, de erre a másodikra van itt egy workaround: http://www.dslreports.com/forum/r26170762-WIN7-Event-ID-11-but-AppInit-is-blank.

Az ok nem igazán tiszta, mivel a windows telepítése óta ott van az event logban, holott akkor még nem szedtem le semmit sem. Tudtommal.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43153) idevele!


idevele!
csendes tag

Hali. Van olyan program Win7 ulti x64-re, amivel rögzíteni lehet egy videofájlban hanggal a PC képernyőjének teljes tartalmát, amin minden látszik, hogy mit csinálok, hogy mi történik? Persze az asztalt, a fenti lapok, url sor részt nem akarom rögzíteni, csak az aktuális képernyő tartalmát.

[ Szerkesztve ]

(#43154) Lenry válasza beleszólok (#43150) üzenetére


Lenry
félisten

vezérlőpult - hálózat és megosztási központ - speciális megosztási beállítások - médiaadatfolyam-továbbítás be van kapcsolva?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#43155) beleszólok válasza Lenry (#43154) üzenetére


beleszólok
senior tag

Elvileg minden le van tiltva a publikus és a homegroup alatt is...

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43156) brd válasza mhorvat (#43139) üzenetére


brd
nagyúr

Az nem lehet, valami hiba történt közben. Be tudsz rakni egy képet a diskpartos parancsokról, ahogyan kiadtad őket?

The only real valuable thing is intuition.

(#43157) Kékes525


Kékes525
félisten

Ismertek olyan programot, amely az UAC -ben automatikusan a (egy klikkel) kivételek közé teszi az elindított programot?

Az UAC contorllel Tool és az UAC Trust Shorcut gyengécske ezen a téren, mert minden egyes programot manuálisan kell felvenni egy listára, amelynek elkészítése nagyon időigényes.

Olyasmi kellene, hogy amikor elindítom a programot, akkor egy klikkel automatikusan felvehetem a kivételek közé és így legközelebb már nem riaszt az UAC.

Nagyon idegesítő, amikor 100-adszor is megkérdezni, pedig biztosan tudom, hogy ártalmatlan. Szerintem így semmi értelme, mert mindenki kikapcsolja és akkor a lényege veszik el.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43158) kraftxld válasza Kékes525 (#43157) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az MS-nek már a Vista megjelenése óta van erre programja, ráadásul tök ingyenes.
Application Compatibility Toolkit-nek hívják és itt egy leírás hozzá: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43159) Kékes525 válasza kraftxld (#43158) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! Valószínűleg már régebben próbáltam, mert zöld volt a letöltési link.

Viszont ezzel ugyanaz a bajom mint a UAC Trust Shortcut -al, azaz manuálisan kell felvinnem minden egyes programot. Ez pedig nagy munka, habár egyszer kell elvégezni.
Az igazi az lenne, hogy amikor az UAC engedélyt kér az adott program futásához, akkor egy klikkel felvihetném a kivételek közé és legközelebb már nem kérdezné meg.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43160) Kékes525 válasza Kékes525 (#43159) üzenetére


Kékes525
félisten

Vagy a másik variáció az, hogy a program feltérképezi a gépemen lévő összes programot és kijelölhetném az egészet, vagy egyenként, hogy melyiket akarom a kivételek közé tenni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43161) spiritex válasza beleszólok (#43150) üzenetére


spiritex
veterán

Ezt kell letiltani:

Semmi szükség rá.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#43162) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Itt is megkérdem, hátha. :)

A régi 840-es evo-t (120gb) ami még alacsonyabb sebességen írt, nemrég lecseréltem egy újabbra, amely már 500 felett ír. Közben volt egy noti csere és egy új telepítés ís, viszont valamiért az indulást meglehetősen lassúnak érzem az előzőekhez képest. A rendszer windows 7 prof 64 bit.

A teljes rendszerbetöltés, amire feláll a wifi és eltűnik a karika az egér mellől az 57 másodperc. A gomb megnyomásakor indítottam a stoppert. A boot rész 6 másodperc, onnantól már a windows tölt. Leginkább az Üdvözöljük résznél "áll", közel fél percet.

Normális ez az idő vagy van valami gebasz? Eze a progik indulnak a géppel.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#43163) beleszólok válasza spiritex (#43161) üzenetére


beleszólok
senior tag

Köszi, megnézem.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43164) #73959936


#73959936
törölt tag

Erre valaki ?

Plusz: az ssd-n lévő fájl és mappahozzáférés oké...De a tárolóeszközként használt hdd-én lévő fájlokhoz a "hozzáférés megtagadva"

Olvasgattam, láttam a biztonsági beállítások résznél kell és lehet adott fájl/mappa hozzáférési engedélyeit módosítani, azaz rendszergazdai jogokkal kell felruházni a hozzáférést.
Ha ezt 1 egész partícióra végzem el (ugyanúgy, mint az előbb leírtak) akkor az egész partícióhoz lesz hozzáférésem ?

Választ :R

[ Szerkesztve ]

(#43165) maxxenergie


maxxenergie
senior tag

Sziasztok!

Valaki tud segíteni nekem abban (remélem), hogy mi lehet a következő jelenség magyarázata. Memória csere volt a gépben, és gondoltam új memóriára csinálok egy WIN7 alatt elérhető memória diagnosztikai tesztet. Így is tettem, elindítottam, gép újraindult, de azóta csak tesztel egyfolytában és nem lép tovább, már próbáltam mindent de csak megy a teszt be is állítottam Alap teszt legyen 1/2 menet de mindig újrakezdi csak akár órákig is majd ha resetelek megint kezdődik újra ez a folyamat. Hogy lehetne ezt megszakítnai, vagy hogy el sem induljon már, újra betöltsön a WIN7 ? Korábban is csináltam ilyet, akkor megcsinálta 2 menetben a teszte, és újra betöltött a WIN ahogy kell na most ez a rész elmarad azóta :W :W
Előre is köszi mindenkinek, ha számít 775-ös ASUS lap 2 magos procival DDR2 memóval.

Gondoltam arra, hogy csökkentett módban káne indítani, de azt sem nagyon tudom hogy kéne, mert F8-ra Boot eszközök jelennek meg :W

KÖszi köszi mindenkinek addig is fut a teszt iszonyat hibátlanok a ramok már 5 órás teszten vannak túl :Y :W :W

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#43166) Kékes525 válasza V.Stryker (#43162) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem lassú. Az enyém:

BootRacer

Ellenőrizd a rendszered anti malware programmal. pl.: Malwarebytes Anti-Malware-al

Majd egyenként vedd ki a pipát az automatikusan induló programoknál az Msconfig-gal és meglátod, melyik lassítja a boot időt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43167) rii


rii
nagyúr

sziasztok

windows7-ben hol lehetne megnézni a Wi-Fi jelszót?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#43168) kraftxld válasza rii (#43167) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43169) rii válasza kraftxld (#43168) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#43170) Travelos


Travelos
őstag

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Az otthoni asztali gépem és a laptomon között szeretnék egy otthoni hálózatot létrehozni.

Létrehoztam, azt írja mindkét oldalon, hogy csatlakozva.
Megosztok egy mappát.

A probléma itt kezdődik, mert azon a gépen, ahol a megosztott mappa van, belelépve a hálózatba, egyszerűen hiába klikkelek rá a mappára, nem nyílik meg. Hangsúlyozom, hogy aról a gépről ahonnan megosztottam, csupán egy windowsos pittyenés van, egy hangjelzés, de nem nyílik meg.
A másik gépről pedig szintén látom a mappát, de ahogy meg akarom nyitni, azt írja, hogy hozzáférés megtagadva.

Hol rontottam el?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#43171) V.Stryker válasza Kékes525 (#43166) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szerintem is lassú, ezért kérdeztem. :)

Nekem ez jött ki:

Malware nincs...lefutott simán.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#43172) Kékes525 válasza V.Stryker (#43171) üzenetére


Kékes525
félisten

Akkor nem marad más, mint amit írtam. Esetleg, ha mostanában nem tettél fel valami új drivert, mert az is lassíthatja.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43173) beleszólok válasza V.Stryker (#43162) üzenetére


beleszólok
senior tag

Nekem most egy 840PRO van a gépemben.
Power gomb után 6-8mp mire a windows bootolni kezd, 30-35 körül kapok logint és ujjlenyomatolvasóval azonnal bejelentkezve 44mp körül jár a stopper, mire eltűnik a homokóra utód a kurzor mellől.
Viszont ezen a rendszeren csak a biztonsági szoftver és a dell driverek indulnak, semmi egyéb automatikusan induló program nincs rajta.

Ha jól számolom, kb. 10mp-cel vagyok gyorsabb, amit okozhat akár az is, hogy valamelyik hardvereden kicsit többet molyol a windows indításkor.
Mondjuk multimédiás dolgokat indít, esetleg hálózati kapcsolatokat épít újra (NAS-t nem tudom, használsz-e) stb.

Szóval vagy nem olyan lassú a géped vagy az enyém is az...

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43174) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Valahogy rákerült a gépemre a Yahoo Search. A programok eltávolításánál folyton ezt írja ki:
Browsers restart is required to complete the uninstall proccess! Click the Uninstall button to close any open browsers and start uninstalling

Nincs is megnyitva böngészőm. Ez amúgy nem a Toolbar, viszont a böngészőm mindig belassul és már vagy 10 szer telepítettem újra a chrome-t, de mégis folyton meghülyül, gondolom ettől.
Kivettem már az auto indulásból is, de mégis mindig elindul.
Hogy tudom leírtani ezt a gépemről?

Üdv: Fishor

(#43175) pendre54 válasza beleszólok (#43173) üzenetére


pendre54
addikt

Kíváncsiságból én is felraktam a progit, és egy 64 GB-os 830-as Samsunggal ezt produkálta.( a többi cucc a profilomban)

Egyébként érdemes még ezt is meglépni a gyorsabb bootolás érdekében, hogy az időkorlátot átírni 3 másodpercre az alapbeállítási idő helyett, illetve több magos prociknál a speciális fülön a processzorok számához beírni az összes magot, mert alapból csak 1 db szerepel.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#43176) Fishor válasza Fishor (#43174) üzenetére


Fishor
senior tag

Valójában pay by ads a program neve.

(#43177) idevele!


idevele!
csendes tag

Hali. Van olyan program Win7 ulti x64-re, amivel rögzíteni lehet egy videofájlban hanggal a PC képernyőjének teljes tartalmát, amin minden látszik, hogy mit csinálok, hogy mi történik? Persze az asztalt, a fenti lapok, url sor részt nem akarom rögzíteni, csak az aktuális képernyő tartalmát.

(#43178) idevele!


idevele!
csendes tag

Ki akartam próbálni az itt írt bootracer programot, letöltöttem a készítő oldaláról a legfrissebb 4.7-est (csak 1 db .msi file), de a telepítés azonnal leáll hibával. A magyar 4.6-ost is próbáltam, ott is ugyanez a hiba, de már magyarul írja ki: Hiba 1723 Probléma lépett fel a windows installer csomaggal. A telepítéshez szükséges egyik dll nem futtatható. Forduljon szakemberhez....
Mi a baj?

(#43179) LonGleY válasza idevele! (#43177) üzenetére


LonGleY
veterán

A Camtasia Studio-ban biztos.

(#43180) Kityeszto


Kityeszto
tag

Sziasztok lenne egy olyan problémám hogy van wifi jelem fullon megy a net is de mégis a jobb sarokba kivan x elve a jel ez egy kicsit zavaró eddig jóvolt a rendszer win 7 nem eredeti de nemhinném hogy emiatt van a laptop sony vaio vpceb1m1e köszönöm a segítségeteket

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#43181) Bacusuz válasza Fishor (#43174) üzenetére


Bacusuz
őstag

Programok eltavolitasa menuben szerepel?
Ha igen akkor csokkentett modban indits winf@st es az elobb leirt menubol(vezerlopult) torold.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#43182) Fishor válasza Bacusuz (#43181) üzenetére


Fishor
senior tag

Közben nekem is eszembe jutott ez a megoldás, és sikerült eltávolítanom így. Köszi a választ.

Üdv: Fishor

(#43183) maxxenergie


maxxenergie
senior tag

Erre valaki tud valami megoldást javasolni nekem előre is köszönöm.

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#43184) idevele!


idevele!
csendes tag

Ha a 43178-as problémát senki sem tudja megoldani, akkor milyen más bootidő mérő programot ajánlotok Win7 ulti x64-re?
A bootidőt hogyan lehet még csökkenteni? SSD-m van. Csak 7 szokásos folyamat indul automatikusan.
Mit jelent a 43175-ben az időkorlát menü beállítása? Mit állítok ezzel? Nálam 30 s-en van.
A CPU magokat már 4-re állítottam.

(#43185) Bacusuz válasza Fishor (#43182) üzenetére


Bacusuz
őstag

Szívesen

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#43186) V.Stryker válasza Kékes525 (#43172) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mindet kikapcsoltam és kb. 6 sec-et nyertem. :(

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#43187) idevele!


idevele!
csendes tag

Ha a 43178-as problémát senki sem tudja megoldani, akkor milyen más bootidő mérő programot ajánlotok Win7 ulti x64-re?
A bootidőt hogyan lehet még csökkenteni? SSD-m van. Csak 7 szokásos folyamat indul automatikusan.
Mit jelent a 43175-ben az időkorlát menü beállítása? Mit állítok ezzel? Nálam 30 s-en van.
A CPU magokat már 4-re állítottam. A "nincs folyamatjelző"-t beixeltem, akkor gyorsabb a bootolás, vagy nem?

(#43188) V.Stryker válasza idevele! (#43187) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

jobb klikk, futtatás rendszergazdaként móddal is hibát ír ki?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#43189) idevele! válasza V.Stryker (#43188) üzenetére


idevele!
csendes tag

Ez a file név: bootracer-470.msi Erre jobb gombot nyomva nincs futtatás rendszergazdaként menü. Telepítés, javítás, eltávolítás az 1. 3 menüpont. Én is gondoltam erre.
A google-ben rákeresve az angol hibaüzire főleg Java (nem javascript) témák jöttek elő, de nálam nincs Java telepítve.

[ Szerkesztve ]

(#43190) beleszólok válasza idevele! (#43189) üzenetére


beleszólok
senior tag

.msi-re csak telepítés van, az installer tudja, hogy admin jog kell neki és kérni fogja.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43191) idevele! válasza beleszólok (#43190) üzenetére


idevele!
csendes tag

Nem kér semmilyen jogot, azonnal hibaüzi lesz. Elvileg rendszergazda vagyok a gépen, csak én használom.
A 43187-re valami?

(#43192) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Segitsetek lécci, a gondom a következő :
Vettem egy Asus X551CA-SX130 as gépezetet. (op rendszer nélkül)

Win 7 et telepitenék rá....
Letöröltem minden particiot, és csináltam a win 7 telepitővel 2 uj particiót...

minden okés is, végig megy a telepitő, de a végén mikor ujraindul,
cd ről telepitéshez nyomja meg .... stb.....

ha nem nyomom, akkor az asus felirat bevillan, és ujra a " cd ről telepitéshez nyomja meg .....
ha nyomom, akkor meg a telepitő indul ujra..
ha csak vinyorol boot -ra állitom, akkor meg cszintén csak az asus feliratig jut !

Segitsetek lécci mi lehet a hiba ..? :F
:R :R :R

(#43193) idevele!


idevele!
csendes tag

Erről [link] a programról mi a véleményetek? Használta már valaki? A fizetős Camtasia Studio program helyett gondoltam erre.

(#43194) Kékes525 válasza V.Stryker (#43186) üzenetére


Kékes525
félisten

Driver probléma? Nem volt mostanában driver csere? Gondolom az SSD-éd olvasása is elég gyors, ezért ott nem lehet gond.

Ezt próbáld ki:

A Windows gyorsítása, ha a Windows vagy a számítógép lassú

"Ez a javítás automatikusan diagnosztizálja és megoldja a rendszer teljesítményét jelentősen csökkentő tényezőkkel (például az energiatakarékossági beállításokkal, az egyszerre több víruskereső vagy rendszerindítási program futtatásával vagy a túl sok bejelentkezett felhasználóval) összefüggő problémákat"

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43195) Sub-ZeRo válasza Kékes525 (#43194) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha a pc lassú akkor dob bele egy Corei7-et, 64 giga ramot meg 600 tera ssd-t, 8 vga-val????? ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#43196) AlyrArkhon válasza Travelos (#43170) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

tipp:a két gép közül az egyik hálózata munkahelyi típus maradt

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#43197) Kékes525 válasza Sub-ZeRo (#43195) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem, ennél sokkal többet tud, hisz Microsoft program. Kicseréli egy 300 qubites kvantum számítógépre. ;]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43198) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Tudtok jó programot ajánlani win7 alá, amivel hálózati profilokat tudok létrehozni, és azután egyszerűen, de megbízhatóan váltani közöttük? Ideális lenne, mert más konfigot kell használnom a munkahelyemen, a suliban, itthon pedig dhcp-vel megy minden.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#43199) V.Stryker válasza Kékes525 (#43194) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm a segítséget.

Nem driver gond volt, kipróbáltam többet is, mindnél mértem ssd sebességet és indulási időt is. A végső megoldás az lett,hogy fel van csatolva egy rakat hálózati meghajtó, itthon is és melóban is és egyik helyen nem látom a másikat, így valószínűleg azzal szarakodhat induláskor, mert ha azokat töröltem, rögtön 30 sec-el bentebb voltam. :)

Viszont ez a fix-it amit küldtél még talált valami elő betöltő akármit ami nem volt engedélyezve, engedélyeztem vele és már a hosszú fekete képernyő is eltünt az "üdvözöljük" előtt. :) :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#43200) sqpp


sqpp
őstag

Na "végleg" átköltöztem Win7-re - XP-ről... Nem-nem a Windows Update miatt :D
Inkább azért, mert a legtöbb program már csak Windows 7-től vagy Vistától képes feltelepülni, vagy elindulni és meguntam. És viszonylag a Win7 tetszik a legjobban. Vista-t természetesen egyből kizártam, a Windows 8.1-et próbáltam, de drivergondok híján váltottam Win7-re és most minden okés. Ráadásul jobban tetszik, mint a Win8.1...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.