Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43501) beleszólok válasza Doky586 (#43500) üzenetére


beleszólok
senior tag

És ha neki épp nem volt? (enyémek többségén ext2 van)
Nem mellesleg: átment a kezeim közt jónéhány gép (desktop és notebook), de életemben nem láttam még olyat, hogy bios-ból screenshot. Az utolsók közt jutna eszembe, hogy van benne ilyen lehetőség.
Szóval emiatt nekiugrani valakinek...

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43502) Doky586 válasza beleszólok (#43501) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"Az utolsók közt jutna eszembe, hogy van benne ilyen lehetőség."
hát ezért említettem meg...

[ Szerkesztve ]

(#43503) beleszólok válasza Doky586 (#43502) üzenetére


beleszólok
senior tag

Csak a stílus...

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43504) Doky586 válasza beleszólok (#43503) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

a "BELESZÓLOK' nicked eleve egy kötekedésre irritáló bicskanyitogató szó...
Talán ismerős: "Az vesse rám az első követ, aki..."

[ Szerkesztve ]

(#43505) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sziasztok.
Attól tartok, elrontottam a Win7-em.
Telefon-flashelés kapcsán kontárkodtam bele az USB driverekbe, libusb és egyéb szépségek, azóta bármilyen USB eszközt dugok a gépre, vagy malfunction, vagy állandóan felcsatolja-lecsatolja, néha kiírja, hogy gyorsabb működésre képes, jellemzően, már mikor fel sincs csatolva... agyhalál.
Visszaállítási pont persze nincs. Mindent letöröltem, ami szerintem okozhatta a problémát, de nem használt.
A laptop és a dokkoló USB porjain is jelentkezik a hiba, viszont USB egér és billentyű esetében nem, eddig csak tárolóeszközöknél.
Hogyan lehetséges visszaállítani a Win6 (64, Ultimate, eredeti, aktivált) USB drivereit?

[ Szerkesztve ]

(#43506) beleszólok válasza Doky586 (#43504) üzenetére


beleszólok
senior tag

Aham. Neked meg a stílusod. Messze nem ugyanaz.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43507) beleszólok válasza FoxiestFox (#43505) üzenetére


beleszólok
senior tag

System restore nem opció?

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43508) FoxiestFox válasza beleszólok (#43507) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nincs miből visszaállítanom. Vagy mire gondolsz?

(#43509) beleszólok válasza FoxiestFox (#43508) üzenetére


beleszólok
senior tag

Start menü, System restore.
Ha nincs letiltva, akkor legrosszabb esetben az egy-két héttel ezelőtti utolsó update-et eldobod vele, de a windows update-et manuálisan futtatva azt vissza tudod hozni.
Adat elvileg nem vész el, csak a programok, a windows alkatrészei és a registry(??? e téren helyenként vannak kétségeim) áll vissza a korábbi állapotra.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43510) FoxiestFox válasza beleszólok (#43509) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hát ez az, hogy ez meg ki van kapcsolva.

(#43511) DS39 válasza FoxiestFox (#43510) üzenetére


DS39
nagyúr

telepítő lemezről, javító install?

(#43512) FoxiestFox válasza DS39 (#43511) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez eszembe jutott, de nincs fizikai lemezem, és usb meghajtóra sem tudok csinálni bootolhatót, a hiba miatt.
Ebben az esetben amúgy megmaradnak a motyóim?
És az aktiválás? Mondjuk ez tökmindegy, a programok a lényeg.

(#43513) beleszólok válasza FoxiestFox (#43510) üzenetére


beleszólok
senior tag

Hát az gáz. Kb. olyan, mint tűzfal nélkül kószálni a neten. :(
Ezek után csak félve merem javasolni, hogy próbáld az eszköz kezelőből eltávolítani az USB drivereket és egy reboot után rávenni, hogy telepítse őket újra.
Azért mondom félve, mert nem kizárt, hogy ezzel több bajt csinálsz, mint ami most van (ismerve a windows rigolyáit :( ) és akkor végképp nem lesz visszaút, no és az sem lehetetlen, hogy a jelenlegi, hibás konfigot fogja újra megtalálni, akkor meg ott vagy, ahol most.
Úgyhogy innen átengedem a terepet a hozzáértőknek, hátha valaki...

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43514) beleszólok válasza FoxiestFox (#43512) üzenetére


beleszólok
senior tag

Ha aktiválás alatt a windows "aktiválását" érted, akkor amiatt nem kell aggódnod, ha legális darabról van szó. (Ultimate meg mintha nem létezne OEM változatban, ott végképp nem szabad, hogy gond legyen)
Ha ugyanazon a gépen telepíted újra, azt akárhányszor elfogadja az online aktiváló rendszer. Illetve... fogalmazzunk úgy: nekem még mindig elfogadta.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43515) FoxiestFox válasza beleszólok (#43513) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezt próbálom épp, majd jelentkezem, ha túléli a rendszer ;]

(#43516) beleszólok válasza FoxiestFox (#43515) üzenetére


beleszólok
senior tag

Remélem, van kéznél PS/2 billentyűzet, meg talán egér. ;)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43517) DS39 válasza beleszólok (#43513) üzenetére


DS39
nagyúr

Hát az gáz. Kb. olyan, mint tűzfal nélkül kószálni a neten.

a kettőnek mi köze egymáshoz? a rendszer-visszaállítás csak egy kényelmi lehetőség, ha vmi elbaszódik, de semmi biztonsági kockázatot nem jelent, ha az ki van kapcsolva.

(#43518) beleszólok válasza DS39 (#43517) üzenetére


beleszólok
senior tag

Pl. az, hogy ha valami félresikerül egy telepítéskor vagy egy update valamit elkefél, akkor nincs miből helyreállni. Lásd jelen eset.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43519) FoxiestFox válasza beleszólok (#43518) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Heti 1 alkalommal komplett rendszerképet ment a Windows egy másik meghajtóra, de most az is le van törölve, mert kellett a hely :D Szóval szopó.

Amúgy már 10 perce telepíti vissza a sok szirszart, mindjárt kiderül, volt-e értelme.

(#43520) DS39 válasza beleszólok (#43518) üzenetére


DS39
nagyúr

igen, ezt mondom, de ez semmiben sem hasonlít arra, mintha kikapcsolt tűzfallal neteznél. (szerettem volna rávilágítani, hogy totál rossz volt a hasonlatod) :)

[ Szerkesztve ]

(#43521) beleszólok válasza DS39 (#43520) üzenetére


beleszólok
senior tag

Hát nem minden esetben csak kényelmi. De végeredményben a tűzfal és víruskereső is csak kényelmi eszköz, hiszen megteheted, hogy hetente egyszer live CD-ről bootolsz egy tiszta rendszert és onnan futtatsz víruskeresőt.
Ez kb. hasonló szerintem. (értsd: sokan azt mondják, hogy minek, aztán amikor jön a szopás, akkor... akkor jön a szopás. ;) )

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43522) Sera26


Sera26
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani olyan programot, ami képes hatékonyan rögzíteni az esetleg fagyásokat, azok okait Win 7 alatt?
Egyre többször fordul elő, és egyszerűen már minden hardvert kizártam, már csak valami szoftveres hiba lehet.
Az Eseménynaplóban vannak hibával kapcsolatos bejegyzések, de vagy a reset gombos újraindítást írja, vagy a táblagéppel kapcsolatos leválasztási gondot (nem ilyenkor fagy).

(#43523) FoxiestFox válasza FoxiestFox (#43505) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez a tutorial annyit segített, hogy a pen drive-om és az usb-atapi bridge-em újra működik, de rögtön anomáliák lépnek fel a működésükben, ha rádugom a telefont a gépre (akármelyik usb-re).
A telefon másik gépen rendben működik.

[ Szerkesztve ]

(#43524) @matthew@


@matthew@
őstag

Friss install után milyen sorrendben érdemes feltenni a drivereket (manuálisan jobban szeretem, win párat nem tesz fel)?

Matthew 24:42

(#43525) LonGleY válasza @matthew@ (#43524) üzenetére


LonGleY
veterán

A chipsetet szoktam elsőként, utána lényegtelen a sorrend. Ha tudod, rakd fel manuálisan még a videót, audiót, hálózati dolgokat. Nem hiszem, hogy sok maradna a Win Update-nek.

[ Szerkesztve ]

(#43526) beleszólok válasza LonGleY (#43525) üzenetére


beleszólok
senior tag

Ezt ilyen egyértelműen nem merném kijelenteni.
Géptől is függ.
Nézz meg egy Dell Latitude telepítési leírást! Sajnos nem véletlen, hogy leírják, mit, milyen sorrendben. Tapasztaltam. :(

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43527) LonGleY válasza beleszólok (#43526) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor reméljük, nem Dell-je van, és nem lesz semmi problémája... :]

(#43528) beleszólok válasza LonGleY (#43527) üzenetére


beleszólok
senior tag

Az csak egy példa volt. Desktopon - igaz, még XP-n - is láttam olyat, hogy a hangkártya és VGA driverek telepítésének sorrendje nem volt mindegy. (talán valamelyik Ati kártyám és az alaplai inteles hangkártya driverei voltak hajlamosak összeveszni)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43529) Komplikato


Komplikato
veterán

Kéne valamiféle sürgős segítség! :O

Kaptam egy gépet, hogy szedjem kicsit rendbe. Ez egy ezer éves Dell Latitude 600.
Pentium-M 1.6Gz, 2x512MB DDR1, Radeon 9000

És itt kezdődik a problémám:
OS Windows 7 Embeded(!)

Na most kellene valamihez telepítenem Net Framework 4.x-et. Próbáltam 4.5.2-t, 4.0-t, nem megy fel. Most 3.5.x-et próbáltam, ez kiírta, hogy valamit be kell kapcsolni a Szolgáltatások be- és kikapcsolásánál ...
Ha rákattintok, akkor kidobja, hogy a rendszergazda(!) letiltotta. Természetesen nincs rendszergazda, egy darab sima user van, a rendszert telepítő jó ember meg elérhetetlen a számomra. Tudok valamit ezzel kezdeni?

Persze aki feltette nem volt a helyzet magaslatán, alapból le volt tiltva a virtuális memoria ... kb. semmi nem indult el.
Ja és van még olyan "érdekesség", hogy az 1GB ramból bekapcsolás után kemény 40-60MB foglalt (nyilván ezért van rajta EZ a verzió), de a memória foglaltsága 90%, viszont nem találok semmit ami megenné. Viszont láttam valahol felvillani valamit ramdisk témáról. Ki a fene rak ilyet 1GB ramos gépre? Létezik, hogy a memória 80%-át ramdiskre állította? Miért? Ha igen hol tudnám kilőni, mert futó szolgáltatásoknál nincs ilyen?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#43530) LonGleY válasza Komplikato (#43529) üzenetére


LonGleY
veterán

Egy valamirevaló rendbeszedés ott kezdődik, hogy kukázod a rendszert róla. Tégy te is így! Sokkal jobban jársz te is és az ügyfél is. Lehet hadakozni a futó, belakott, szétríbolt dolgokkal, csak minek...

[ Szerkesztve ]

(#43531) Komplikato válasza LonGleY (#43530) üzenetére


Komplikato
veterán

Most a szokásos helyzet egymillió dokumentum, zene és videó szétszórva a dokumentumok könyvtárban és az asztalon szerencsére nem áll fent, de van rajta pár dokumentum, amit én valamiért nem találok, hogy lementsem. Különben már újratelepítésnél tartana a dolog.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#43532) LonGleY válasza Komplikato (#43531) üzenetére


LonGleY
veterán

Nekem az Everything sokat szokott segíteni. Intsant kereső a beépített bóvli helyett. Ezzel szoktam ráadásul a Thumbs.db-ket, az exe-ket és a hasonló, usernek nemkellő dolgokat kinyírni. Ha nem találod a kérdéses fájlokat, és a user sem tudja a hollétüket, akkor így járt... Nem mindenen és mindenkin lehet segíteni.

A legrosszabb esetben is (ha tényleg ultrafontosak és van esély a visszanyerésükre) csinálj egy partíciómentést a C-ről Macrium Reflect-tel, hogy adott esetben vissza lehessen térni a bolygatásához. És máris mehet a friss install (akár újrapartícionálással). Fellélegzés rulez.

[ Szerkesztve ]

(#43533) spiritex


spiritex
veterán

Szerintetek miért van az, hogy a Számológép, ha forróbillentyű kombinációval akarom indítani (Ctrl+Shift+S), akkor kb. 5 másodperc mire elindul, míg ha ikonra kattintok, akkor azonnal?
Egy dologra már rájöttem, hogy ha az ikon tulajdonságainál az Advanced (talán Speciális magyarul) alatt bepipálom a Run as administrator-t, akkor már azonnal indul billentyű kombóval is. Mi lehet annek az oka, hogy a pipa nélkül annyit vár? Más gépeimen nincs szükség erre a pipára, ezzel a win7 rendszerrel mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#43534) rocket


rocket
nagyúr

Van egy olyan problemam, hogy 3D program inditasakor elindulas utan nehany masodperccel lerakja a programot a talcara, es hiaba nyomok ra a talcan, hogy visszalepjen, ugyanugy lerakja, es csak a reboot segit.

Van valakinek otlete?:)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#43535) LonGleY válasza rocket (#43534) üzenetére


LonGleY
veterán

Ez egy kifejezett játék, vagy minden fullképernyős 3D tartalomnál így reagál?

(#43536) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Az esetek nagy többségében Vezérlőpultból a Hang(de értesítési területről is) (hogy lejátszó eszközt tudjak választani) megnyitása a kattintás után 3-4 percbe is beletelik, valaki tudja hogy hogyan lehet orvosolni ezt a problémát?
Eddig még nem volt soha ilyen problémám.
(A hangfal egy Asus XonarDS-röl megy a fejhallgatónak van külön DAC-ja)
Windows 7 X64 SP1

(#43537) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok láma kérdéseim vannak.
Van egy laptopom 1.8 as dual core 3 gb-rammal 64 bites oprendszerrel.
Az érdekelne hogy hogyan lehetne a gépet gyorsítani mivel mikorra feltelepítek minden frissítést a gépre érezhetően lassabb.

A másik kérdésem hogy ezzel a paraméterű géppel normális hogy szaggatnak 720p-ben a youtube videók?

A válaszokat előre is köszönöm.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#43538) LonGleY válasza mirci18 (#43537) üzenetére


LonGleY
veterán

Milyen gép? Asztali? Laptop? Dual-core micsoda? Milyen videokártyád van?

Gépet friss és normális driverekkel, programokkal lehet gyorsítani, meg SSD-vel. A win update-eket nem érdemes kikerülni.

[ Szerkesztve ]

(#43539) mirci18 válasza LonGleY (#43538) üzenetére


mirci18
addikt

Mint írtam írtam laptopom van.
Egy Asus F5SL-AP141 notebook.
Dual Core T2390 1,86GHz.
ATI Mobility™ Radeon® HD 3470, 256MB VRAM.
A gép drivereit megnézem.
SSD nekem drága.
Ezzel a videókártyával lehet 720p-s felvételt nézni elméletben.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#43540) LonGleY válasza mirci18 (#43539) üzenetére


LonGleY
veterán

Lehet, persze. Mintha nem is lenne fönt az ATI Mobility driver.

(#43541) mirci18 válasza LonGleY (#43540) üzenetére


mirci18
addikt

Ezt a drivert hogy érted?
Mert a válaszod második fele nem volt egyértelmű.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#43542) vlevi válasza mirci18 (#43539) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azért az nagyon durva lenne, ha egy bármilyen géppel ne lehetne normális videókat nézni. Van egy ARM procis minipc-m, AMLogic procival, és szépen viszi a 46 gigás BD ISO-t. Ha ugyanezt egy asztali gép, vagy akár egy laptop nem tudja megcsinálni kisujjából kirázva, akkor ott nagy bajok vannak.

(#43543) LonGleY


LonGleY
veterán

Hogyan tudnám a C partíció méretét megnövelni a D rovására adatvesztés nélkül? Sajnos idő hiányában nem tudok adatot menteni. A lemezkezelő Extend funkcióját ismerem, de nem tudom, mennyire bízhatok pl. ebben a leírásban (Method 2).

Szeretném, ha a C partíció valójában a D elejéről csippentene le magának, tehát nem egy logikai hókusz-pókusz kellene nekem, hanem a rendes megoldás. Bevált programot is ajánlhattok a célra. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#43544) kraftxld válasza LonGleY (#43543) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az EaseUS partition manager-el, vagy a Paragon Manager-el tudod megcsinálni, de sokáig eltarthat mert ugyebár az adatokat át kell helyeznie.
Már mindkettővel sikeresen csináltam ilyesmit.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43545) LonGleY válasza kraftxld (#43544) üzenetére


LonGleY
veterán

Jaja, ki kell pucolnia a D elejét. Köszi!

Az EaseUS Partition Master Free-t fogom akkor bevetni, az láthatóan ismertebb a Paragonnál.

[ Szerkesztve ]

(#43546) @matthew@ válasza LonGleY (#43525) üzenetére


@matthew@
őstag

Köszi, akkor ez lesz, amúgy Acer laptopról van szó.

[ Szerkesztve ]

Matthew 24:42

(#43547) LonGleY válasza kraftxld (#43544) üzenetére


LonGleY
veterán

Siker, át is dobta a +20 gigát.

(#43548) rocket válasza LonGleY (#43535) üzenetére


rocket
nagyúr

Euro Truck 2-nel kezdte amiota a lemezes verziot Steam-en beregisztraltam, eloszor azt hittem az okozza a gondot, de egy masiknal is elojott a problema mar ami nem Steam-es (es is nem futott a Steam), kb. 5 inditasbol 1x csinalja.
Olyan mintha a program toltese kozben (mielott meg barmilyen program logo megjelenne) ALT+TAB-al kilepne, de utana mar hiaba lepek vissza a programba a talcarol, ujra kilep es lerakja talcara az ikonjat, tehat a program fut, csak nem lehet belelepni.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#43549) akos3


akos3
addikt

Sziasztok!

Egy print screen-es képet mentettem le paintből az asztalra. És nem enged semmit se csinálni vele (se törölni, se másolni, se megnyitni...) mert azt írja nincs jogosultságom. A gép az enyém és a 3 év alatt sose volt ilyen problémám még...
Mit tehetnék? Mert total commanderrel se engedi..:S

[ Szerkesztve ]

(#43550) akos3 válasza akos3 (#43549) üzenetére


akos3
addikt

Megoldódott. újraindítottam a gépet és már nem volt ott. (kitörlödött még is?)...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.