Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43951) DS39


DS39
nagyúr

vártam mostanáig a Windows Update-tel, friss keresés után telepítettem, amit felajánlott.
egészen az újraindításig minden frankón ment, ott viszont 49%-nál megállt, majd átváltott az Üdvözöljük! feliratra és betöltött a rendszer (Pro x86).
először azt hittem csak ilyen gyorsan ugrott a szám és elkerülte a figyelmemet, de nem.

megnéztem az update infókat, íme:

ezt követően újraindítottam, megint elment 49%-ig, és annyi, továbbra is függőben maradt egy csomó.

ilyenkor mit lehet tenni? :U

köszönöm előre is az ötleteket, javaslatokat.

[ Szerkesztve ]

(#43952) malibu


malibu
tag

Sziasztok!

Van egy kis gond a gépemmel. Elindítom, rendesen betölt a win7 aztán fekete képernyő jelenik meg az asztal helyett és egy sajátgép ablak. Szóval az explorer is betölt és mindent tudok rendesen futtatni, csak nincs asztal, tálca, stb... A fekete képernyőn a jobb klikk se működik és semmi.
Mi lehet a probléma?

Szerintem vírus...

(#43953) pestisz


pestisz
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég raktam össze a gépem, az SSD-re raktam az OS-t, az lett a 'c' meghajtó. A winchester meg az 'e'. Érdekes, hogy látom a rendszernek külön félrepartícionált 100 megát, az a 'd' meghajtóm.
Két kérdésem van:
1. Az asztalt lehetne valahogy az 'e' meghajtóhoz társítani, mert nem akarom, hogy az oda kirakott cuccok vigyék a helyet az ssd-mről?
2. Hh látom a 'd'-t? Annyira nem zavar, de azért jó lenne, ha rend lenne, és nem látnám, úgysem használom semmire.

(#43954) DS39 válasza DS39 (#43951) üzenetére


DS39
nagyúr

erre senkinek nincs ötlete? :F

próbáltam a microsoft "fix it" cuccait, hatástalan, a patchcache, és a softwaredistribution mappát ürítettem, hatástalan. egy dolgot meg nem tudok kipróbálni, olvastam olyat hogy a winsxs/pending.xml-t kell törölni, majd restart után jó lesz, ha újra keressük az update-t, (na persze tudni kellene, melyiken akadt meg a sok függőben lévő közül) viszont nincs hozzáférésem a fájlhoz.

(#43955) vlevi válasza pestisz (#43953) üzenetére


vlevi
nagyúr

Lemezkezeloben el kell venni tole a meghajto betujelet, es kesz.

(#43956) quailstorm válasza Krystal_s (#43947) üzenetére


quailstorm
nagyúr

8.1-en egész biztos fenn van, 7-en már lehet nem.

(#43957) szimla65 válasza kraftxld (#43946) üzenetére


szimla65
aktív tag

Köszi a segítséget.
Sehonnan nem tudom letölteni ,ebben tudnál segíteni.
Ha jól gondolom akkor ki kell írni cd-re iso-fájlként?

(#43958) #90933760


#90933760
törölt tag

Üdv.

Az anyja valagát ennek a hetesnek, első dolgom hogy a frissítéseknél manuálira állítom, erre ma reggel beköhögi hogy újraindulna mert végzett a frissítések telepítésével. Miva? Belenézek a beállításokba vissza van állva automatikusra...
Mindegy újraindítom, erre minden mostani frissítésbe települtek az ajánlottak is, direkt csak a fontosakat engedtem neki mindig, erre most felrakta az összes ajánlottat is. Grat. Most ezeket letörölném, a frissítéseknél kiírja szépen melyik az ajánlott, melyik a fontos. De azon a lapon ahol törölni is lehet őket már nem írja ki és nincs ilyen fül se hogy bekapcsoljam. Most kajak úgy bogarásszam ki az összeset név, szám szerint?

(#43959) LonGleY válasza #90933760 (#43958) üzenetére


LonGleY
veterán

Nálam is visszaállította automatára, de semmi fölöslegnek tűnő nem ment fel. Viszont csak néztem a komplexitást illetően: 2x volt restart telepítés közben, jó sokáig elszöszmötölt - pedig az SSD miatt ilyet nem nagyon szokott csinálni. Mit építettek be ezek, ami ennyire fontos?..

(#43960) #90933760 válasza LonGleY (#43959) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nálam is kétszer újraindult, nem egy egyszerű frissítés. És nem is tudok róla hogy bármi létfontosságú megjelent volna hírekben hogy ez normálisnak legyen tekinthető.
Feleslegeset én se látok benne, de annyira csak nem majmok hogy kiíratják a rendszerrel, ha valamit felraktak akkor rejtve van az szépen. Csak azért ez már így fail mikor önálló életre kel a rendszer, mert olyan nagyon fontos neki egy frissítés. Azt hittem azért ennél okosabb, kevésbé feltűnőbb módszert használnak ehhez ha már annyira erőltetve felnyomatják a szarjukat a gépre..... Legalább ennyi energiát fektetnének a saját rendszerükbe hogy nem ennyire feltűnően szarják bele a szemetet.

[ Szerkesztve ]

(#43961) LonGleY válasza #90933760 (#43960) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem teljesen értem az eszmefuttatást. Zavar, hogy valamit automata felraktak, és inkább lett volna rejtettebb a dolog? :] Egyébként gyanítom, hogy tényleg nem véletlen a frissítések erőltetése, hisz mostanában egyre többet olvasni a biztonságosnak hitt protokollok eredendő réseiről, amik feltétlen javításra szorulnak a világméretű jelszó-lopásokat és egyéb fertőzéseket megelőzendő.

(#43962) szabonagyur válasza #90933760 (#43960) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem raktál fel Office vagy más MS szoftvert? Ezek is tudnak módosítani a WU beállításain. Illetve ha jól emlékszem egy ideje a NOD32 is nézi a frissítéseket (lehet más AV/IS is).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43963) LonGleY válasza szabonagyur (#43962) üzenetére


LonGleY
veterán

Most jut eszembe, hogy pakoltam egy Office 2010-et, és meg is engedtem neki az Update-be beépülést. :] Esetemben ez lehet a megoldás.

(#43964) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

Van egy program, aminek a 32bites verzióját kell használnom. Gondolom emiatt 32 bites OS-t kell használnom, nem? :F

Illetve ha 4GB-nál több RAM-om van, akkor a rendszer nem fogja látni?? :F

Pedig esküdni mernék rá h 2008-ban, ami volt fullos gépem 32 bites rendszeren ment ennél több RAM-al. :U

(#43965) rgeorge válasza ALLAT001 (#43964) üzenetére


rgeorge
addikt

A 64-bites rendszeren is menni fog a 32 bites program. Driverekkel lehet csak gond, mert azokból 64-bites kell. A 32 bites rendszer csak 4GB-nyi memóriát tud megcímezni, de a hardvereszközök egy része is használ ebből a tartományból valamennyit átlapolással, így a valós memóriából csak a legkisebb ilyen hardvercímig tud címezni, ezért lesz kevesebb az elérhető, mint 4GB, általában 3.2-3.5GB.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#43966) ALLAT001 válasza rgeorge (#43965) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Magyarul mindenképpen 64bites rendszert kéne felrakni mi? :F

(#43967) rgeorge válasza ALLAT001 (#43966) üzenetére


rgeorge
addikt

Ha 4GB-nál több memóriád van, és a rendszered (processzor) támogatja, és minden eszközödhöz van 64 bites driver, akkor igen.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#43968) szabonagyur válasza ALLAT001 (#43966) üzenetére


szabonagyur
félisten

32bites rendszerrel is megy a gép, csak a RAM-ot nem fogod tudni használni. Mehet a 64 bites nyugodtan, ha elmondod a program nevét lehet tudunk tapasztalatot is mondani róla, hogy mennyire megy 64 biten. Illetve ha a géped is megadod akkor 100%ra lehet tudni, hogy szereti e a 64 bitet, de ha nem 10 éves gépről van szó menni fog, 6-7 éves gépekhez van Win7 X64 driver 99%-ban.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43969) csikosdapro


csikosdapro
tag

Sziasztok!

Win7 alatt nem jön be a képernyőkímélő és így nem kapcsol ki a monitorom se, miért lehet ez?

Az egér nem mozog, elvileg nem megy a háttérben semmi olyan, amitől ne menne és a blank / üres screensaver van beállítva, de másik se kapcsol be. (a villámnézet viszont megy)

(#43970) szabonagyur válasza csikosdapro (#43969) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nincs megnyitva videólejátszó vagy ilyesmi közben?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43971) ALLAT001 válasza szabonagyur (#43968) üzenetére


ALLAT001
senior tag

A gép új lesz. Program NT7, nem hiszem h sokan ismernék :)

Akkor megy majd rá a 64 bites win, köszi a válaszokat! :R

(#43972) szabonagyur válasza ALLAT001 (#43971) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha nem túl régi a program akkor valószínűleg menni fog, de legrosszabb esetben felraksz 32bitest mellé csak ehhez az alkalmazáshoz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43973) 77citro


77citro
csendes tag

Van 3GB DDR3 ramom melyik win7 lenne ideális a 32bites vagy a 64bites rendszer a játékokhoz?

(#43974) csikosdapro válasza szabonagyur (#43970) üzenetére


csikosdapro
tag

nincs, de ha lenne akkor is lemenne ha nincs kirakva teljes képre

(#43975) 4A


4A
csendes tag

sziasztok én azt szeretném meg érdeklődni a gépem amíg megy semmi baja nincsen de mikor ujra inditom a nem bir fel álni a redszer és ha ki kapcsolom a tápot egy kis ido utan semi gond nélkül el indul valakinek valami ötlete hogy mi az oka köszönöm elöris

(#43976) szabonagyur válasza csikosdapro (#43974) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem, pl. a VLC nálam kis ablakban megy mindig, és ha ott hagyom nem megy le alvóba sem, képernyő kímélő és semmi sem jön be.

Valami akkor is megfogja nálad ami felkelti a gépet.

@(#43973) 77citro: milyen VGA van mellette? Itt már érdemes elgondolkozni a 64bitnél, én azt raknám rá.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43977) 77citro válasza szabonagyur (#43976) üzenetére


77citro
csendes tag

Szia egy GIGABYTE GF GTS450 1GB 128bit DDR5 van.

(#43978) szabonagyur válasza 77citro (#43977) üzenetére


szabonagyur
félisten

64bit mindenképpen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43979) 77citro válasza szabonagyur (#43978) üzenetére


77citro
csendes tag

Köszi! :R

(#43980) trancemusic válasza 4A (#43975) üzenetére


trancemusic
senior tag

Tán csak nem asus dc2oc gtx770 vkarid van?
Alvó állapotból se áll fel a rendszer?

(#43981) LonGleY


LonGleY
veterán

Egy Dell Inspiron BIOS frissítésnél túl lehet valahogy vajon járni az updater eszén, hogy ne akarjon feltétlen 10%-nál nagyobb akku töltöttséget? Kicsit le van halva benne a tápforrás, viszont mégiscsak kéne az a frissítés.

(#43982) szabonagyur válasza LonGleY (#43981) üzenetére


szabonagyur
félisten

Bedugod a töltőt és akkor nem érdekli, nálam legalábbis nem problémázik az akksi miatt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43983) LonGleY válasza szabonagyur (#43982) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem-nem, akkor is kell neki akksi. Ha azt meg kiveszem belőle, akkor még inkább követeli. És egyébként én eddig mindig ilyennel találkoztam, hogy a netbook-okon a BIOS frissítés megköveteli a normálisan működő akksit biztonságképp.

[ Szerkesztve ]

(#43984) szabonagyur válasza LonGleY (#43983) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát nekem nincs benne az is tuti és ment. Szerintem max ha belenyúlsz mélyen a biosba tudod csak kiírtani akkor.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43985) LonGleY


LonGleY
veterán

Nem vagyok egyedül pedig a dologgal, de elvileg találtam megoldást (bootolható pendrive-on a bios.exe futtatása /forceit paranccsal).

(#43986) 4A válasza trancemusic (#43980) üzenetére


4A
csendes tag

csak ujrainditasnal nem

(#43987) 4A válasza trancemusic (#43980) üzenetére


4A
csendes tag

es nem az van bene hanem egy amd radaeon hd 7770

(#43988) LonGleY válasza 4A (#43987) üzenetére


LonGleY
veterán

Használd legyél szíves a szerkesztés gombot, ha ugyanannak az embernek, ráadásul ugyanarra a hozzászólásra reagálsz 5 percen belül!

[ Szerkesztve ]

(#43989) szabonagyur válasza 4A (#43987) üzenetére


szabonagyur
félisten

1. Ha 5 percen belül vagy szerkeszd a korábbi hozzászólást
2. Meg kéne adni a komplett konfigodat, nem csak beböfögni egy HD7770-et a többit meg találja ki aki akarja

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43990) 4A válasza szabonagyur (#43989) üzenetére


4A
csendes tag

Alaplap neve ASRock G31M-S (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN) 8gb ram Hangkártya Realtek ALC662 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1] CPU típusa QuadCore Intel Core 2 Quad Q6600, 1600 MHz (9 x 178) proci

(#43991) szabonagyur válasza 4A (#43990) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tápegység?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43992) 4A válasza 4A (#43990) üzenetére


4A
csendes tag

650 chieftec

(#43993) szabonagyur válasza 4A (#43992) üzenetére


szabonagyur
félisten

A nem bír felállni a rendszer mit takar? Bővebb leírás kéne még mindig... és ha 1-1 szót tudunk meg az hosszas lesz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43994) dokee78


dokee78
félisten

Miért nincs ikonkép a tálcán?
Egyenlőre Total Commander és Chrome.
Ikonbeállítási gond nincs.

[ Szerkesztve ]

(#43995) 4A válasza szabonagyur (#43993) üzenetére


4A
csendes tag

mikor ujra inditom a gépet akor a gép beindul és el keszdi az inditást es mikor kirja a windos inditása és meg jelenik egy kis pont és onatol nincsen tovább semi és ilyenkor ha ki kapcsolom és le kapcsolom a tápotis egy kis idore akor el indul normal modu inditasban laszan

(#43996) szabonagyur válasza 4A (#43995) üzenetére


szabonagyur
félisten

Helyesírásodon van mit javítani. Milyen pont jelenik meg? Hardver húzva van? Driver minden fent? WIn7 mennyire eredeti?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43997) 4A válasza szabonagyur (#43996) üzenetére


4A
csendes tag

nincsen huzva bene semi és most let ujra rakva windos 7 ultimeted épen ezért hátha meg oldodik a problléma

(#43998) andy83


andy83
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy a Windows 7-ben hol találom meg a wifi kártya gyári driver-ét? :F
Mert nem engedi frissíteni, mindig a régi pakolja vissza, és gondolom ha törölném, akkor engedné... :B

Előre is köszi! :U

facebook.com/SzeretekMozizni

(#43999) szabonagyur válasza 4A (#43997) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tehát nem eredeti... akár itt is lehet a hibát keresni, bár esélyes kicsi. Valószínűleg hardveres a probléma, ki kéne venni belőle a RAM-ot is és belerakni egy modult, aztán mindent kipróbálni illetve esetleg másik táppal is megnézni az is hibázhat.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44000) Bingo válasza kispx (#43900) üzenetére


Bingo
csendes tag

Köszönöm szépen a választ, és bocsi ha nem a megfelelő topikban kérdeztem!

A lehetetlent megoldom, csodákra kicsit várni kell.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.