Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22401) mumtaz


mumtaz
senior tag

Üdv újra.
Korábban írtam, hogy a Windowsom újraindítás után nem ad betűjelet az egyik vinyómon található két partíciónak. Lemezkezelőben látszik, így minden indítás után a betűjelet hozzá kell adni.
Neten kutakodtam és láttam, hogy másnál is volt ilyen probléma. Már több lehetőséget is kipróbáltam.
Próbáltam más betűjelet adni
A 'HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices'-nél kitöröltem a két partícióhoz kapcsolódó 'DosDevices' bejegyzéseket.
Próbálkoztam azzal is, hogy a 'Diskpart'-al kinéztem a lemez ID-t és a partíciók 'kezdetét', majd hexa formában újra hozzáadtam a regisztrációs adatbázishoz. Sajnos semmi eredmény

Arra felfigyeltem a Diskpart-nál, hogy ehhez a két partícióhoz, ha a partíciók részleteit nézem, akkor az "Infó" oszlopban azt írja, hogy "Rejtett". Nem tudom, hogy ez mit akar jelenteni, mert a többi vinyó partícióinál nem írja. Azt biztos nem jelentheti, hogy a partíció rejtett, mert nem az. Ezt megnéztem Paragon Hard Disk Manager-ben is és ott nem jelölte őket rejtett partíciónak.

Mivel nem próbálkoztam még a LLF-on kívül. Esetleg hogyan tudnám azt elérni, hogy a Windows indítása után valami script - vagy nem tudom, mi - újra kiossza a betűjelet a két partíciónak, ha már maga a Windows nem képes rá.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#22402) mumtaz válasza mumtaz (#22401) üzenetére


mumtaz
senior tag

Közben kilistáztam Diskpart-ban a kötetek információit és külön a két partíció adatait is:

A képen látszik, hogy a két partíciónál azt írja, hogy nem rejtett, de a kötetnél az 'Info' oszlopban azt írja, hogy 'rejtett'.

Egyébként azt is írtam korábban, hogy a vinyó tulajdonságlapján az Eszközkezelőben a köteteket be lehet listázni, de például a 'HD Tuner' 'Info' lapján ez a két kötet nem jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#22403) mumtaz válasza mumtaz (#22402) üzenetére


mumtaz
senior tag

Nos. Meg is válaszolom magamnak a kérdést.
Eddig egyszerűen elkerülte a figyelmemet pár dolog. Már legalább 2 hete küzdöttem ezzel a problémával.
És valóban ott volt a probléma, hogy a kötet rejtett volt és nem a partíció.
Hihetetlen, hogy mennyire egyszerű volt a megoldás, csak eddig ez valahogy elkerülte a figyelmemet, pedig már tényleg szinte mindennel megpróbálkoztam. Az volt a hibám, hogy nem tettem különbséget a 'PARTÍCIÓ' és a "KÖTET' között

Leírom, hátha valakinek esetleg segít.
Tehát, ha valakinek a gép bekapcsolása után a Windowsban nem jelenik meg valamelyik 'partíció' annak ellenére, hogy a lemezkezelőben ott van, csak nem kapott betűjelet, akkor indítson egy parancssort:

'Futtatás' -> 'CMD'

A parancssorban:

DISKPART (Enter)

Ezzel elindítjuk a Diskpart segédprogramot. Ezután ezt a prompt-otlátjuk:

DISKPART>

Na innen tovább:
DISKPART> list volume

ez kilistázza az összes kötetet. Ha valamelyik 'INFO' oszlopában azt látjuk, hogy 'Rejtett', akkor:

DISKPART> select volume 'X' (az X a problémás kötet száma)

ezzel kijelöltük az adott kötetet, majd:

DISKPART> attributes volume clear hidden

Ezzel töröltük a 'Rejtett' attributumot, és ezzel készen is vagyunk. Ezután már kiléphetünk a parancssorból.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#22404) DiabloCorsa


DiabloCorsa
őstag

Erre tud valaki tanácsot adni: http://itcafe.hu/tema/windows_7_olvasd_el_az_elso_hsz-t_warez_tilos/hsz_22325-22325.html

Kicsomagolásban is lefagy. Mindenben ahol sok fájlal kell dolgoznia.

[ Szerkesztve ]

Diablo. Ha gumira van szükséged ...

(#22405) Ice&Lime válasza Sub-ZeRo (#22396) üzenetére


Ice&Lime
veterán

semmit nem csinál tőle, nem változtatott a dolgokon.

(#22406) DiabloCorsa válasza DiabloCorsa (#22404) üzenetére


DiabloCorsa
őstag

Megoldódott.
TotalCommander64 ment a háttérben nem tudom miért. Újra indításnál is elindult nem találtam nyomát, hogy miért. Killboxal töröltem, most minden rendben.

Diablo. Ha gumira van szükséged ...

(#22407) supertrezi


supertrezi
aktív tag

Sziasztok!
B. ú. é. k.

Holnap telepíteném a WIN7-et (először életemben). Szeretnék neki egy külön rendszerpartíciót létrehozni az 1 TB-os HDD-n. Ezt pontosan hogy kell csinálni? Először megformázom az egész merevlemezt, s utána létrehozok rajta egy partíciót a Win7-nek? Vagy milyen lépéseket kell végrehajtanom az oprendszer telepítőjében?

S mekkora partíciót hozzak létre a WIN7-nek? 50-60 GB-ot olvastam különböző fórumokon.

Köszi a választ.
Üdv!

(#22408) dcsabesz


dcsabesz
tag

Üdv!

Win7-et szeretnék rakni egy ASUS laptopra. A gép új tehát az alap hardverekkel driver kérdésben nem lehet gondja a Win7-nek. De mégis a telepítés elején kéri a DVD eszköz meghajtóprogram-ját tartalmazó lemezt. De mégis miért? Egy alap dvd-t nem tud lekezelni az integrált driver-el?

(#22409) DS39 válasza supertrezi (#22407) üzenetére


DS39
nagyúr

Nope. Bebootolsz a Win7 lemezzel, a létrehozol vele egy 100 GB-os partíciót (egy terrás vinyón ne spórolj a rendszer partícióval főleg ha a progikat is odatelepíted majd), aztán elindítod a telepítést kiválasztva azt a partíciót. a többit a telepítő megoldja, létre fog hozni egy 100 MB-osat is, az később windows alatt rejtett lesz.
a telepítés után, a Win7 lemezkezelőjéből az maradék üresen maradt vinyó helyet tetszésed szerint particionálhatod és formázhatod. (mivel a maradék rész is elég nagy lesz, a gyorsformázás opciót válaszd, hogy ne ülj ott reggeltől estig mire kész lesz)

[ Szerkesztve ]

(#22410) nussa5 válasza dcsabesz (#22408) üzenetére


nussa5
aktív tag

Ilyen hiba jellemzően hibás telepítőmédia esetén szokott előfordulni. Próbáld meg kiírni a leglassabb írási sebességgel vagy másik iso-val.

(#22411) dcsabesz válasza nussa5 (#22410) üzenetére


dcsabesz
tag

Köszi

(#22412) Jazz válasza Krystal_s (#22356) üzenetére


Jazz
veterán

Szuper vagy. Nagyon nagyon köszönöm! :R :R :R

Be is emelem:

How to disable the pop up that Windows shows when an app crashes:

We will have to set this registry value to 1 instead: HKEY_CURRENT_USER\Software\ Microsoft\Windows\Windows Error Reporting\DontShowUI

free your mind

(#22413) Jazz válasza #19617792 (#22397) üzenetére


Jazz
veterán

Nem vicc, hanem nyílt átverés, és elég szomorú. :U

(#22380) kngbr: miután hazavitted, egyből kiderült hogy nincs bent a lemez? Ha rá egy hónapra mész vissza úgy már gáz, de ha azonnal, és 100% tudod hogy el nem veszthetted csak nem adták oda, akkor a helyzet egyszerű. Vagy azonnal ott helyben hívod a fogyasztóvédelmet és beírsz a panaszkönyvbe, vagy odaadják ami jár. Főleg ha meg így leraboltak a telepítéssel, kicsit se legyen lelkiismeret furdalásod.

free your mind

(#22414) Myers


Myers
senior tag

Helló! Egy nagyon idegesítő hiba jött elő: Win 7-en böngészőből egy ideje nem lehet nyomtatni:

Firefoxon ez a hibaüzenet (ctrl+P megnyomására):
"Nyomtatási hiba" - "Nyomtatóval kapcsolatos feladatok (például oldalbeállítás vagy dokumentum nyomtatása) végzése előtt telepítenie kell egy nyomtatót. Elvégzi most a nyomtató hozzáadását?"

Majd ha igent nyomok, akkor ezt írja:
"A Nyomtató hozzáadása program megnyitása sikertelen. A helyi nyomtatásisor-kezelő nem fut. Indítsa újra a nyomtatásisor-kezelőt vagy a számítógépet."

Ami nem igaz, mert fut és automata indítású. Minden másból megy a nyomtatás: word, excel, foxit, paint, jegyzettömb.

Internet explorerből sem megy: Ott ezt írja:

Mi lehet a gond? Nem az enyém a gép, úgyhogy nem tudom mióta van ez így. Amit csináltam hogy leszedtem a firefoxot, és újra raktam de nem emiatt. De hogy explorerből sem megy?

Ja és a gépen van telepítve 2 fizikai nyomtató, működnek is, az egyiket el is távolítottam, majd újra telepítettem.

[ Szerkesztve ]

http://www.muszaj.hu/

(#22415) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok!

Win7 64-es rendszernél kellene a registryt egy kicsit kitakarítanom, mivel egy HP nyomtatót nem jól telepítettem, és az uninstal kevés, .....hosszas guglizás eredményeként jutottam oda, hogy a regisztryből is ki kell törölni néhány dolgot ami a nyomtatóra utal.

Nevezetesen az alábbinál akadtam el, mivel nem engedi a törlést, és az engedélyeknél sem tudom beállítani (annyira nem értek hozzá:)

Beollózok egy XP-s fórumban talált leírást erre, de hiába csinálom, nem engedi törölni: ....gondolom hasonlóképpen kell a win7-nél is....de nem megy.....

"HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\USB ezen belül lenyitni a Vid mappákat, abban található betű-szám kombinációra rákattintani, jobb oldalt megjelennek információk, a Location
Information sort nézni, és ha a HP eszközre utal, az egész Vid mappát törölni, majd megnézni a
következő Vid mappát.

(ha nem törölhető a bejegyzés, akkor jobb klikk a betű-szám kombináción, majd "engedélyek",
mindenkit választani, "teljes hozzáférés" engedélyezni (bepipálni), majd törlés)"

Tudna valaki ebben segíteni, hogyan tudnám törölni az adott VID mappát amelyben találtam HP-re utaló nyomot, hiába megyek a leírás szerint, nem törölhető! :F

(#22416) Kamikaze240


Kamikaze240
tag

Erre valaki tud megoldást? Nagyon megköszönném. [link]

(#22417) sfdrakex válasza Kamikaze240 (#22416) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Eszközkezelően látszik a billzet? Ha igen ott próbálj illesztőprogram frissítést nyomni és betallózni a CAB fájlt.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22418) vlevi válasza fireman123 (#22415) üzenetére


vlevi
nagyúr

Rendszervisszaállítás?

(#22419) Kamikaze240 válasza sfdrakex (#22417) üzenetére


Kamikaze240
tag

Annyit ír a win7 hogy hid billentyűzet eszköz ráadásul egyből 2 is van belőle. Ha rá akarok frissiteni akkor azt irja a win hogy már a legfrissebb driver van feltelepítve. Megpróbáltam a cab fájlt berakni mikor dirvert frissit de ugyan az a "windows megállapította hogy az eszköz illesztőprogramja naprakész". Próbáltam a manuális "saját lemez" megoldással oda bettalóztam neki egy inf fájlt de akkor sem akarja az igazságot ilyenkor meg azt irja ki hogy nem win 64 bites az illesztőprogram pedig elvileg annak kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

(#22420) Joker88


Joker88
őstag

A Facebook nevű közösségi oldal nézegetése közben jön elő ez a hiba Internet Explorer 9 használata közben:

1.:egy képet szeretnék megnézni egy személy üzenőfalán,de csak ezt a fekete képet hozza be.. vagy hatodik ráfrissítés után már behozza a képet..

2.: ha egy személy adatlapját akarom megnézni,sokszor kidobja hogy az oldal nem megjeleníthető ( szintén sok frissítés után már jó ) de ezt a nem megjeleníthető dolgot más oldalaknál is csinálja ( index,origo, prohardver.. )

Adobe Flash telepítve,friss.. Adobe Shockwave szintén, Java program szintén..

Valami ötlet?
Megrögzött IE felhasználó vagyok,szóval . . . ;]

Win 7 32 bit, Norton Antivirus 2012 ..

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#22421) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok!

Van ugyebár az indexelő szolgáltatás amit én szeretek is használni, de kellemetlen tud lenni amikor a gépet
újratelepítem de egyből nem használható mivel még nem ért véget az indexelés főleg, hogy általában idle helyzetben megy a keresés. El lehet e valahogy indítani az indexelést úgy, hogy akkor végig indexeljen X óra alatt mindent? Úgy mint egy vírusírtót elindítani kézzel.

Köszönöm előre is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22422) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

azok a windowsok(7), amiket a laptopokhoz adnak pl. hp, dell windows 7 telepítő dvd lemezek, azok miben különböznek a gyári sima windowstól?
(mert driverek külön dvd-n vannak, tehát azok nincsenek rajta, viszont feltelepítésnél a logóját mutatja a rendszer tulajdonságainál, de ennyi, ennél többet nem vettem észre, esetleg van valami más komoly különbség is?)

(#22423) Myers válasza Myers (#22414) üzenetére


Myers
senior tag

3 órányi guglizás után csak találtam megoldást.

A Comodo tűzfal okozta.

Jobb klikk a Comodo ikonon/Konfiguráció almenü. A Comodo - Internet Security-ről átállítottam Comodo - Firewall Security-re, és egyből jó lett.

Nagyjából ezen leírás utolsó hozzászólása alapján:
"Solved it!
While looking for options I looked under Miscellaneous -> Manage My Configurations and when I paid a bit more attention to the settings, I saw that I had it set to COMODO - Proactive Security, which is what I had chosen when installing the firewall. (I installed only the firewall, not the antivirus part of the package, thinking that that looked like the highest setting for security and that must surely be the best setting for the average home user). This time I noticed that one of the settings was simply (or specifically!) COMODO-Firewall Security and when I looked at the help associated with that, I saw that that was the appropriate setting for just the firewall, selected that, and that solved the problem.
When I went to the other PC on the network and changed that setting, it allowed me to print. I had to run the install new printer wizard, and it obviously tries to look on the network and you are prompted that System is trying to access the internet (i.e., in this case, access the home network). Click Allow, and everything works!
.... so, I hope this helps, just in case someone else finds themselves in the same predicament as myself. "

http://www.muszaj.hu/

(#22424) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!

ATI driver gondom van.
A helyzet a következő: van egy relative szüz win7 a hp8510 laptopomon, és Diablo 3-at játszok rajta.
Win7 installkor nem adtam meg semmi extra drivert, az ment fel amit a win akart. (az illesztőprogram tulajdonságainál ezt irja: dátum: 2009.08.17. / verzió: 8.632.1.2000) Szépen megy is a játék, de néhány helyen rossz a föld textúrája, összecsíkozza. Utánnanéztem, és ajánlottak egy drivert, egyenesen az AMD lapjáról, ami egy hotfixes driver (amd_catalyst_12.4b_hotfix_win7). Leszedtem, felraktam, de semmi változás. Továbbra is az a dátum és a verzió amit fent irtam. Csíkozás maradt.
Fogtam uninstalltam, ahogy ajánlották néhány helyen, majd driver sweeperrel eltávolitottam a gyári win7 ati drivert. Reboot után 800x600-ban indult a win7, és azt irta, ismeretlen videókártyám van. Sebaj, felraktam a hotfixes legújabb drivert, fel is ment, de semmi nem történt. Restart, semmi.
Azt irja az illesztőprogramnál, hogy Kód:19 , és hogy valami sérült a katalógusbejegyzésénél a drivernek.
Recovery-vel visszahoztam a 2 nappal ezelőtti konfigot, most minden olyan mint a régi.
Ha próbálom ott az illesztőprogram tulajdonságainál frissittetni a drivert, azt irja, hogy már a legújabb, legfrissebb van fent. Ha megmondom neki, hogy hol az új, akkoris ezt irja...

Kérdés: hogy tudnám nyakonvágni ezt a gyári win7 drivert, és felrakni rá a hotfixest?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#22425) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

Telepítés hiba:
HP DV6 -os notebook amin van egy recovery partíció. Tettem fel egy másik op. rendszert, de nem a recovery segítségével. A fent maradó partíciót 2 felé vettem ( plusz amit létrehoz a win7) aztán most újraraktam a win7-tet, de amikor a partíció törlésére akarok menni a telepítés során, azt nem engedi.
Alapból visszaakarom tenni a hp recovery partícióról a wint, de nem engedi.
Már mindent próbáltam, de nem jön össze sehogyan sem.
Mi lehet a gond, hogy nem tudok partíciót törölni? Miért nem ajánlja fel a F11-es megnyomása során a HP Recoveryt? ( felajánlja, de csak a win7 javítás indul )

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#22426) brd válasza szabonagyur (#22421) üzenetére


brd
nagyúr

Igen. (A "Rebuild" gomb a lényeg.)

The only real valuable thing is intuition.

(#22427) brd válasza Andie (#22424) üzenetére


brd
nagyúr

Biztos, hogy telepített drivert az ATI-tól letöltött driver? Mert a laptopokba direkt olyan kártyákat szoktak tenni (ill. olyan BIOS-sal ellátva), hogy a gyári (ATI) driver csak módosítással települjön, ezért a laptop gyártójának (jelen esetben HP) oldalán található drivert kelljen használni.

The only real valuable thing is intuition.

(#22428) Krystal_s válasza fireman123 (#22415) üzenetére


Krystal_s
addikt

A hp nyomtatóhoz adott cd-ről telepítetted fel a szoftvert ? Én Revo Uninstallerrel takarítottam ki a maradványokat...volt mit bőven. (a Pro verzió 30napig ingyen használható)
A legjobb, ha a cd-ről újra felteszed a szoftvereket stb, aztán revo-val távolítod el az egészet, az már kapásból a registryt is tisztítja (vizsgálati módszernél - speciálisra állítva mélyebben vizsgálja a maradványokat, de azért nem árt átnézni a találatokat...)
Maradványokat elvileg úgy is megtalálja a Revo, hogy rámész az Erőszakos eltávolításra és a Program pontos nevéhez beírsz annyit, hogy HP így minden hp-s maradványt kilistáz és tudod törölni.
Én ezeket csináltam meg anno és végre megszabadultam a sok szeméttől.

Nem tudom mennyire értesz az ilyen dolgokhoz, ezért írom, hogy saját felelősségre használd, mert a regben egy rossz bejegyzés törléstől az egész rendszer is megsérülhet !

szabonagyur : Indexelési beállítások - Speciális és ott a Hibaelhárítás alatt az Újraépítés...
ui: Most látom, hogy közben brd is válaszolt...

[ Szerkesztve ]

(#22429) szabonagyur válasza brd (#22426) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszönöm mindkettőtök válaszát :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22430) Andie válasza brd (#22427) üzenetére


Andie
őstag

Köszi a választ!
Igen, a support.amd.com-ról töltöttem le, az alapján, amit D3 fórumokon javasoltak. Ez egy igen komoly, valami 180 megás driver pack. Fel is települ szépen, de látszólag semmi nem történik. A videókártya tulajdonságainál az adapter-driver verziónál megmarad a régi, és dxdiag is ezt irja. Nem kapok semmi catalyst-es panelt, ccc-t, vagy ilyesmit.
Próbáljam a HP oldalán megnézni? De gondolom ott nincs kifejezetten D3-ra optimalizált driver...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#22431) brd válasza Andie (#22430) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor az AMD-től letöltöttet kell moddolni, több éve nem csináltam már ilyet (inkább a gyártói drivert telepítem), akkor volt egy ATI Mobility Modder nevű program, ez átírta az .inf-ekben az azonosítókat, hogy a Mobility kártyákkal is települjön. Most nem tudom, mi a helyzet.

The only real valuable thing is intuition.

(#22432) Garffi


Garffi
tag

Sziasztok.

Van 1 Dell laptopom. Mikor megvettem bekapcsoltam és a win7 telepítő fogadott.
Na most itt az ideje hogy újratelepítsem a rendszert.
Hogy tudom rávenni a gépet hogy ismét a win7 telepítője indúljon el a rendszerpartícióról.
Nem rendszervisszaállítást akarok hanem teljes telepítést.
Mellékelek egy képet így néz ki a vinyó.
Ugye a recovery partíción rajta van a win7 telepítője?
Segítsen valaki lépésről lépésre.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#22433) arn


arn
félisten

lenne egy kis problemam - ket oranyi tokoleszes utan sokra nem jutottam - beragadt ket .net 4 frissites a windows updatebe. hogy a rossebbe tudom eltuntetni? amiket probaltam:

1. reinstall - persze nem segit, mindig ujra akarja telepiteni
2. manualisan installalni a fileokat
3. .net 4 netinstaller javitas
4. korabbi pont visszaallitas
5. vmi fixit msos proggi, ami kilovi a frissitesi allapotot, mintha sose lett volna frissitve

semmi se segit, mindig ujra akarja ezeket a sz*rokat telepiteni, es sose irja, hogy vmi nem ok.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22434) supertrezi válasza DS39 (#22409) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Szia!
Köszönöm a választ. :)

(#22435) mezis válasza arn (#22433) üzenetére


mezis
nagyúr

Lementesz mindent (most még van rá leehetőséged ;] ) aztán be a telepítő DVD-t, particiók törlése, formázása.... (én mindig hagyok 10 - 30 GByte-ot egy MáSik op rendszernek ;) ).

mezis

(#22436) brd válasza arn (#22433) üzenetére


brd
nagyúr

Jobbgomb a kérdéses frissítésen, frissítés elrejtése.

mezis: Elég durva humorod van...

The only real valuable thing is intuition.

(#22437) fireman123 válasza Krystal_s (#22428) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi az infót....ennyire azért nem vagyok benne a dolgokban, így nem merem használni.... :W
Azt hiszem bele kell törődnöm, hogy az adott gépről nem fogom használni ezt a nyomtatót, legfeljebb ha kell, akkor laptopra átmásolom az adott nyomtatandó fájlt, és arról nyomtatok (ott már körültekintőbb voltam a telepítésnél, és arról működik a nyomtató)

(#22438) fireman123 válasza vlevi (#22418) üzenetére


fireman123
őstag

Az sajnos nem megy, új a gép és win7 install után egy nappal telepítettem a nyomtatót (sikertelenül), és a kettő között nincs visszaállítási pont.... :(

(#22439) mezis válasza brd (#22436) üzenetére


mezis
nagyúr

Igazán durva az, amikor egy HDD lemezen tavaszi mélyszántást végez egy fejegység. Akkor már nincs az a pénz, amiért akár a Kürt KFT lementene bármit is a lemezről....
Egy ilyen esemény bármikor bekövetkezhet, bármekkora is az MTBF-e egy HDD-nek.

mezis

(#22440) arn válasza mezis (#22435) üzenetére


arn
félisten

hat durva lenne, ha minden apro vacakert fel napot telepitgetessel szorakaznek :) bar lassan mar az is meglett volna.

(#22436) brd: koszi, eszembe nem jutott volna :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22441) brd válasza mezis (#22439) üzenetére


brd
nagyúr

Ezen már gondolkodni sem vagyok hajlandó, hogy jön egy frissítés-telepítési problémához a rendszeres mentés szükségessége??? Teljesen független a kettő, nem egyik miatt kell a másikat végezni. Legfeljebb segíthet, ha előfordul.

The only real valuable thing is intuition.

(#22442) hucsikoi


hucsikoi
aktív tag

Sziasztok!

Lenovo laptopomon mostanában előjött egy hiba. Leállításkor az alábbi üzenetet kapom: Windows rendszerhiba: Exeption Processing Message 0xc0000135 Parameters 0x000007FEFE07718C 0x000007FEFE07718C 0x000007FEFE07718C 0x000007FEFE07718C
Leokézom a rendszer le is áll. Újra indításkor és használat tökéletesen működik, de leálláskor újra jön az üzenet. Google-t próbáltam, sikertelenül.
Lehet javítani valami úton, vagy csak az újra telepítés marad?

(#22443) zsolthee


zsolthee
senior tag

Sziasztok!

Egy alkalmazás segytségével elkészítettem egy multiboot pendrive-ot, amiről Windows7 telepítőt indítok.
A licence feltételek ellfogadása előtt egy hibaüzenetet dob, hogy CD/DVD meghajtó illesztőprogram hiányzik.
A telepítőkészletben biztos benne van minden driver, nem azzal lehet a gond, mert több gépen is kipróbáltam és mindenhol ez a hekyzet. Amíg nem multiboottal csináltam, addig semmi nyűgje nem volt.
Szóval arra nem jövök rá, hogy miért nem hajlandó telepíteni az op.rendszert a HDD-re.
Egyébként ha beadok neki a hibaüzenet kiírásakor egy másik Win7 lemezt, szépen tovább megy a disk-ekig, de már a szokásos 100MB-os partíciót nem hozza létre.
Aki mélyebben ismeri a Windows telepítés "lelki világát" el tudná mondani, hogy mi lehet a probléma? Talán az, hogy a telepítő által felmountolt wim fájlba próbál írni? Vagy a pendrive-ra akar telepíteni? Nem tudom... :F :U
Ja! SATA módot már átálítottam IDE-re, HDD-t diskparttal töröltem (clean)

(#22444) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Laptopomon új Windowst telepítettem és a termékkulcs ott van a laptop alján, csak sajnos a matrica elég kopott. Nem lehet azt valahogy megtudni, hogy mi is az a termékkulcs?
Köszi szépen!

(#22445) laszak válasza acsati (#22444) üzenetére


laszak
tag

Ezzel menni fog:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#22446) Giovanny


Giovanny
őstag

Sziasztok,egy filmet másolni szeretnék pendrive-ra,erre kapok egy szüntesd meg az írásvédettség ! Mit kell beállítani hogy tudjam másolni? Win7 x64

Zero Defect.No Compromise !

(#22447) brd válasza Giovanny (#22446) üzenetére


brd
nagyúr

Nincs egy kis kapcsoló a pendrive-on? Mekkora a film? Nem lehet, hogy tönkrement a pendrive (ha törölhető a tartalma, akkor partíció töröl róla, új létrehoz, és próbálj úgy másolni)?

The only real valuable thing is intuition.

(#22448) Giovanny válasza brd (#22447) üzenetére


Giovanny
őstag

1 óra szenvedés után rájöttem,pendrive fat32-re volt formázva,a film ~5gb MKV,szóval NTFS-re formázva simán átmásoltam.

Zero Defect.No Compromise !

(#22449) Zaied válasza babi02 (#22048) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Futtass le egy memtestet és kidobja ha rossza ramod és így haverhoz se kell rohangálnod.

[ Szerkesztve ]

(#22450) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Eredeti W7 Pro 64 bites rendszerem van otthon egy HP 6465b laptopon, ma dobott egy kék képernyőt, azóta nem hajlandó elindulni. Eljut a bejelentkező képernyőig, beírom a jelszavam aztán elfeketedik a képernyő és nem történik semmi.

Csökkentett módban eljut az asztalig, az automatikus indításból kilőttem minden feleslegeset, újraindítás után így sem indul.

Utoljára Xvid kodeket telepítettem, nem hiszem hogy az kavart volna be, inkább valami driverre gyanakszom, illetve a HP Connection Manager nevű programjára. Hogy tudnék újra életet lehelni a rendszerbe?

Let the Zone take me if I am.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.