Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21501) sfdrakex válasza BroCreSt (#21499) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

ISO-t kell csinálnod a telepítő DVD ből.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21502) BroCreSt válasza sfdrakex (#21501) üzenetére


BroCreSt
aktív tag

Köszi, sikerült megtalálnom a leírást! :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#21503) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Az mitől lehet, hogy hiába kapcsolom ki az automatikus lejátszást pendrive, vagy külső vinyó csatlakoztatáskor, egy ideig megjegyzi a rendszer, aztán mikor újra csatlakoztatom az egyik pendrive-ot, akkor ismét rákérdez és látom, hogy megint be van pipálva, az automatikus lejátszás minden adathordozó és eszköz esetén ?

(#21504) chungee


chungee
addikt

Hellósztok!

Elakadtam az elején. Ezt hogy lehet orvosolni:F

(#21505) bucilali válasza chungee (#21504) üzenetére


bucilali
aktív tag

Hali!

Mit szeretnél rajt orvosolni?

Bocsi, látom...

Szerintem a partíció1-et és kettőt töröld, majd hozd létre újra..

üdv

[ Szerkesztve ]

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#21506) chungee válasza bucilali (#21505) üzenetére


chungee
addikt

Temészetesen megvolt.

(#21507) DS39 válasza chungee (#21504) üzenetére


DS39
nagyúr

annak a 6 MB-os partíciónak mi célja? mert azt tuti nem a win7 hozta létre, az 100-ast csinál.

én is azt mondom töröld az első kettőt, majd a létrejött formázatlan szabad területen katt az új létrehozására. (és elsődleges partíció legyen, ne logikai)

[ Szerkesztve ]

(#21508) chungee válasza DS39 (#21507) üzenetére


chungee
addikt

Előtte XP volt rajta. Sikerült. Köszönöm mindenkinek.

(#21509) allein


allein
addikt

Üdv. mindenkinek. Adott egy HP Compaq 6910p laptop amire frissen 32 bites Win 7 van telepítve. Kiderült, hogy az egyik memória slot hibás és sajnos csak 1 gb rammal megy a gép, meneget :-D Nem bootol be a windows, linkelek nektek kettő darab képet amit készítettem a biosban. HDD csere szükséges az egyik kép szerint, ez lenne a hiba? Válaszokat előre is köszönöm :R KÉPEK

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#21510) Csongeee10


Csongeee10
tag

Sziasztok.
Windows 7 64 bit oprendszer bootolásánál vettem észre különös,szokatlan dolgot.
Régen 32 bites rendszert használtam,de mivel 4 GB RAM és core2duo procim van,érdemes volt feltennem a 64-st.
De az van,hogy szokatlanul lassan bootol be a rendszer,windows logó nagyon sok ideig van jelen,majd a bejelentkezés is nagyon lassan történik.
Viszont maga a rendszer miután betöltődött,nagyon jól megy,gyors és stabil.
Miért bootol olyan lassan?
CPU: CORE2DUO
RAM: 4GB

(#21511) DS39 válasza Csongeee10 (#21510) üzenetére


DS39
nagyúr

sok program van telepítve? sok indul automatikusan? ezeket nézd meg. ill. töredezettségmentesítést futtass.

(#21512) Csongeee10 válasza DS39 (#21511) üzenetére


Csongeee10
tag

Nem indul sok program,elég erős gép,nem szabadna egy pár program miatt ilyen lassú lennie.
De egy töredezett mentesítést megcsinálok.

(#21513) laszak válasza Csongeee10 (#21510) üzenetére


laszak
tag

Msconfigban megnézted, mik indulnak automatikusan?

(#21514) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Hello mindenki!

Egy barátom laptopjára egy külön partícióra egy xp-t tervezek feltenni, mert a timecode lemezjátszós szoftver csak azon hajlandó működni :U

Kérdésem az lenne, hogy hogyan tudok választani a rendszerek közt bootoláskor ?
(tapasztalatom alapján ha xp később lett telepítve akkor kinyírja a 7es bootképernyőjét ahol erre módom lenne)

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#21515) sfdrakex válasza --Disztroj-- (#21514) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem megy W7-en kompatibilitási módban sem? Ha nem akkor az XP telepítése után W7 lemezről bootolva nyomj javítást és rendbe teszi a bootot, vagy tölts le valamilyen bootcd/dvd-t és azzal csinálj boot menüt.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21516) vlevi válasza Csongeee10 (#21510) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az indulo programokat felesleges nezegetni. ha a windows logo sokaig van bennn, mert ott meg csak driverek toltodnek. ugye a fekete kepernyore ertetted a "sokaig"-ot?

(#21517) --Disztroj-- válasza sfdrakex (#21515) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Nem, sajnos már próbáltam mindent, de nem megy a dolog, csak az xp :/

köszi a választ :R

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#21518) qqcqqc válasza --Disztroj-- (#21517) üzenetére


qqcqqc
őstag

sajnos először xp és utána win7.
fordított esetben miután telepítetted az xp-t vagy win7 telepítőlemez és rendszerindítás javítása, vagy EasyBCD.
ugye csak az xp indul, oda telepíted és utána szerkeszted a rendszerindítási beállításokat.

(#21519) Csongeee10 válasza laszak (#21513) üzenetére


Csongeee10
tag

igen,hang, videó, hálózati és a virusirto

(#21520) Csongeee10 válasza vlevi (#21516) üzenetére


Csongeee10
tag

Igen,sok ideig van a windows logo,eléggé idegesítő

(#21521) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Hogyan lehet partíciót elrejteni? Van egy Acer notebookom de sajna nem működik rajta a Recovery partíció (egy srác megnézi nekem csak nem tudom mikor sikerül elvinnem hozzá).
Aktívvá tettem, de mivel így sem jó szeretném megint elrejteni (h ne férjen hozzá semmi) és DVD-ről Win7-et telepíteni. Nincs OP rendszer a gépen. Diskpart progival megoldható?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#21522) Fire/SOUL/CD válasza Predator2 (#21521) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez valami gyárilag előtelepített lapos volt? Ezt csak azért kérdem, mert arra nem fogsz feltelepíteni OEM W7-t, pontosabban a lapos alján lévő OA kulcsot nem fogja elfogadni...

Mivel nincs OS a gépen, ezért egy pl Ubuntu Live Pendrive-ról kellene bebootolni és azzal kivitelezni a dolgokat, amiket írtál.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21523) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Helo! Nem tudjátok hogy hol tudom a gép hibernálását kikapcsolni. Ha jól tudom csinál magának egy hiberfil.sys nevű fájlt ami 1,6 Gb körül van, és a problémám az hogy a C-n van kb 100 mb hely ami nem sok... 2 hét múlva újrateszem csak addig is kellene egy kis plusz. Ha jóltudom ezt a hiberfil.sys nevű fájl megszűnik ha kikapcsolom.

Ha valamit nagyon rosszúl tudok javítsatok. :B

(#21524) Janoo_07 válasza Janoo_07 (#21523) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Sajnos lejárt a szerkesztés ideje :( De megtaláltam a megoldást úgyhogy bocsánat a dupla hozzászólásért.

Viszont a válasz:
Futtatásba: cmd , aztán enter, parancssorba:
powercfg -h off
És máris a RAM-od mennyiségével több szabad hely van a winyódon.

(#21525) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Sziasztok tudnátok erre valami magyarázotatot adni? A problémám az hogy hiába veszem lejjebb a windows rendszerhangokat, az néha visszaáll arra a szintre ami a hangszóróknál van beállítva. Én csak olyan problémákat találtam ahol ez fordítva történt az embereknél, tehát mindig lecsökkentette.

(#21526) fatal` válasza Janoo_07 (#21523) üzenetére


fatal`
titán

adminként futtatott parancssorba: powercfg -h off

Szerk.: Hopp, nem figyeltem, hogy már megtaláltad. :(

[ Szerkesztve ]

(#21527) PumpkinSeed válasza BalaNce87 (#21525) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én például úgy oldottam meg, hogy teljesen le is némítottam. Amúgy nekem ugyanezt csinálta a Win8

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#21528) gerolka


gerolka
tag

Segítség kellene, volna egy Acer Aspire One D270 Notebook, az érdekelne, hogy melyik Win 7-et érdemes rárakni (újonnan nincs rajta semmi)?
:R

[ Szerkesztve ]

(#21529) Sub-ZeRo válasza gerolka (#21528) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egy home premium elég. Ha meg warez témában megy, akkor meg mindegy. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21530) gerolka válasza Sub-ZeRo (#21529) üzenetére


gerolka
tag

Köszi!!!

(#21531) Dedkov76


Dedkov76
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy külön fiókot létrehozni amin lehet netezni is.Megoldható ez valahogy?
Új fiókban nem tudtam megoldani a net hozzáférést,csak ha előbb be voltam jelentkezve a rendszergazda fiókkal.Az új fióknak csak normál hozzáférést akarok internettel.
Remélem érthetően fogalmaztam...
Köszi előre is

"miért vagytok gyengék?"

(#21532) PumpkinSeed válasza Dedkov76 (#21531) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Itt lehet lesz megoldás :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#21533) #14121216


#14121216
törölt tag

Sziasztok :) Van egy kis problémám a Windows 7-el, mégpedig a bekapcsolásánál...
Amikor bekapcsolom a számítógépem, szépen bebootol, aztán be jön nekem 1024x768-as felbontásban, holott HD-ra van állítva... (1920x1080 a native felbontásom). Ezt nem mindig csinálja, van amikor egymás után 3-4 napig rendesen jön be, s utána jön a jelenség, de van hogy egymás után 3-4x már eleve így jön be :/ Persze a kis r*hadék tudja hogy valamit rosszul csinál, mert ilyenkor jobb egér katt az asztalon->képernyőfelbontás->észlelés, és hopp, át is áll 1920x1080-ra... Tudom ez nem nagy dolog, de sajna ilyenkor összevissza dobálja a rengeteg ikont az asztalon, aztán kezdhetem mindig azzal h rakosgatom őket megint csoportokba sorba...
Próbáltam már rendszert keresni a dologban, hátha valami program zavarja be bootolásnál, de mindig ugyanazok töltődnek be, szval ugyanúgy kellene viselkednie...
A gép amúgy: 4GB Ram, AMD Phenom II. X4 955 Black Box, Ati HD 5770 CzuCore 1 Gb, s a legújabb driver mindig..

Szerintetek mi lehet a gond??? :/

(#21534) Aarpok válasza #14121216 (#21533) üzenetére


Aarpok
őstag

Nincs a monitorodban olyan lehetőség,hogy automatikusan optimalizálja a képet 1920x1080 ra?

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#21535) #14121216 válasza Aarpok (#21534) üzenetére


#14121216
törölt tag

A felbontást tudomásom szerint a videokártya állítja elő (javíts ki ha tévedek). Ráadásul mint írtam, ez nem áll fent mindig. Kb 1 éve telepítettem fel a mostani Win7-et, s egy hónapja kezdett csak így el vacakolni..

Alapból amúgy 1920x1080 van beállítva a képernyőfelbontásoknál, elvileg mindig így kellene bebootolnia a gépnek... DE NEM!!! s ezt nem tom miért... :/

(#21536) sfdrakex válasza #14121216 (#21535) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Videókártya driver frissítés nem volt mielőtt elkezdett szórakozni? Próbálj meg másik drivert.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21537) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

SZiasztok!

Ha a win7 letöltött minden lehetséges frissítést és fel is telepítette azokat, akkor honnan lehet letörölni a már nem szükséges telepítő file-okat?
Eléggé bosszantó, hogy még csak a szűz windows van telepítve meg felfrissítette magát SP1-re de már 44Gb-ot foglal el a win.

(#21538) PumpkinSeed válasza Cingáriusz (#21537) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerintem az igeiglenes fájlok között. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#21539) Cingáriusz válasza PumpkinSeed (#21538) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Egy pontos elérési utat tudnál adni?

(#21540) Aarpok válasza Cingáriusz (#21539) üzenetére


Aarpok
őstag

[link] Itt nézz körül szerintem talász hasznos infot.

Аарпок

(#21541) potyi23


potyi23
senior tag

Hali.van egy IDE - csatoloju hdd m ,es most raktam gepet ossze hozza,de sajnos nincs rajta ide port.vettem hozza pci expr- be kartyat es arra dugtam a ide kabelt.biosban felismeri rendesen,de win7 installnal nemlat hdd- t.kaptam hozza inst cd- t,de azzal sem sikerul mert nemtud semilyen drivert feltenni.mar a biosban probaltam ahcira,es ide re is tenni.mit tegyek vele ?ez megfogott,meg ilyennel nemvolt dolgom.

(#21542) allein


allein
addikt

Jó estét mindenkinek. Laptop összekötve TV-vel HDMI-n, hang nem megy át. Mi a teendő? :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#21543) Dedkov76 válasza PumpkinSeed (#21532) üzenetére


Dedkov76
tag

Köszi,de így is sikertelen:)

"miért vagytok gyengék?"

(#21544) Fire/SOUL/CD válasza allein (#21542) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

start->hang(listában katt a Hang-on), a megjelenő ablak Lejátszás fülén látszik a listában a HDMI?
Ha igen, akkor engedélyezve van és alapértelmezett eszköznek van "jelölve"?
Ha igen, akkor amikor lejátszol valamit, a hangerő szint "mozog"?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21545) PumpkinSeed válasza Dedkov76 (#21543) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Sajnos nem tudok más megoldást. :(

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#21546) allein válasza Fire/SOUL/CD (#21544) üzenetére


allein
addikt

Az a baj, hogy korábban ott volt a hdmi. Simán letiltottam a gépit, és engedélyeztem a hdmit és átment a hang is. VGA drivert telepítettem fel laptopra, mert laptop összekötve Tv készülékkel néha belilult a TV készülék képernyője. Nem a hdmi kábel a hibás, van olyan dvd lejátszó ami tud hdmit, ott nem lilul be a képernyő. Amióta ma felraktam a vga drivert, nem értem milyen módon zajlott le a telepítés mert csak egyszer elsötétedett a képernyő és ennyi volt. Nincs spéci menüje sem a vga drivernek, ssd csere lőtt még volt. Nos vga driver telepítás óta nem megy át a hang :F

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#21547) PumpkinSeed válasza allein (#21546) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Milyen VGA-d van?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#21548) Fire/SOUL/CD válasza allein (#21546) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor elég kézenfekvő, hogy a VGA driverrel van gond. Ha tippelnem kellene, akkor amíg jó volt a HDMi addig a laptop gyári honlapjáról elérhető driver-t használtad, de egy hirtelen ötlettől vezérelve felraktad az NVidia vagy AMD oldalán fellelhetőt.

Ha így van, ha nem, tedd vissza régebbi VGA driver-t. (Ha frissíteni szertnél driver-t, akkor első körben mindig a Windows Update-en keress frissítéseket, mert ha van, akkor ott jönni szokott (általában a nem kötelező frissítések között)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21549) allein


allein
addikt

Sony oldaláról frissítettem vga drivert, mivel egy Sony Vaio laptopot használok. A vga driver frissítést több fórumi érdeklődés után tettem, azt hittem megoldotta volna a lila képi jelenséget ami megjelenik a TV készüléken. Kiderült, hogy nem a splash player okozza a lila képet. Mert a vga driver feltelepítése után, laptop összekötve TV készülékkel, laptopról elindítva youtube és újra lila kép jelent meg :U VGA típus: ATI Mobility Radeon HD 5470

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#21550) PumpkinSeed válasza allein (#21549) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Az nem lehetséges, hogy a HDMI kimenet a laptopon a rossz és emiatt lila a kép, mert láttam már olyan hibát, aminél a DVI kábel hibázott. Nem biztos csak tipp mert HDMI-t még nem láttam ilyet.:)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.