Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22701) Jazz


Jazz
veterán

Üdv!

A regeditben hol lehet beállítani, hogy ha egy program nem válaszol vagy leáll, akkor automatikusan bezáródjon?

A felugró ablak - hibaüzenetről van szó.:
"XY program leállt vagy nem válaszol. (kattintson a)
1: Kerresen megoldást az interneten. 2: Zárja be a programot.

Thx

free your mind

(#22702) Steelmanus válasza Krystal_s (#22700) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szia!
Nalam a KB2518867 nincs a telepitettek kozott pedig ha felajanlotta volna akkor biztos feltettem volna.
KB982526 SP1 utanni elso javitas, fel van telepitve.
KB979916 Szinten SP1 utanni, fel van telepitve.
Ami elsonek nem olyan regen gubancot okozott az a kernel ill felhasznalo modu Frameworks, Ajanlott frissites, a kepen bekereteztem. A tobbi .Net pedig kedden jott, az alabbi kepen az elrejtett frissiteseket latod.

Es amiket eddig feltettem:

A 4.0 Client is rejtve van, es nem is telepitem fel a 4.x-et mert lassitja a gepet, es nekem nem kell.
Most jo a rendszer, en AMD-s vagyok, MS AHCI driver SATA II-es lappal. Azert irom mert lehet hogy KB2518867 a frissitest esetleg csak Inteles gepre ajanlja fel, nalam nincs ilyen.
Dec. 20-an telepitettem ujra a rendszert pont azert, mert galyravagtam a ket Ajanlott (bekeretezett) frissitessel. Azokat hiaba uninstallaltam, a hiba maradt. Amugy az SP1 is felteszi a kernel es ... illesztoprogramokat, csak az SP1 utan meg jo a rendszer, a frissitesek teszi tonkre.
Ma pedig azert tettem vissza egy jo ghost fajlt mert most a keddi 3.5.1 frissiteseket raktam fel feleslegesen, reszemrol mar nem hiszek az MS-nek, WU a szervizeknel Kezire, amugy letiltva.
Befejeztem a W7 frissiteset, elmentettem egy ghost fajlba arra az esetre ha tonkremenne a vincsi.
Remelem segitettem.

(#22703) Krystal_s válasza Steelmanus (#22702) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm, hogy megnézted. ;)
Én egy ideje olyan "jó" véleménnyel vagyok az MS frissítésekről, hogy W7-re már az SP1-et sem engedtem telepíteni. Inkább átnézem az aktuális frissítési listát, hogy pontosan mire vannak, vagy várok pár napot és ha nem látom, hogy panaszkodnának rá, akkor engedélyezem csak őket.
XP-s rendszeren természetes volt, hogy feltettem az SP-ket, de Win7 sp1 után igen sok rendszer lett lassabb. Örülök, ha végre nincs gondom a rendszerrel, úgyhogy inkább mellőztem...

Hát lol, de ezt a két 1,1 keretrendszert pont pár napja engedtem neki miért ne alapon. :)
Ez milyen gubancot okozott nálad ? Én nem vettem észre még semmit. A 3.5 .Net-eket már nem engedtem. Az a 3db régi van csak telepítve, amit írtam korábban, de ezek szerint nem azok okozzák az USB-s Disk hibákat, amik nálam egy ideje nem voltak. :U Viszont, akkor biztos, hogy nálad az új 3.5 miatt volt a hiba ? Most direkt csatlakoztattam azt pendrive-ot, amire sokszor írta már a napló, hogy vezérlési hibát észlelt, de most nincs vele gondja. Semmi naplózás.
A 4 miatt nekem is kellett már teljes rendszer visszaállítást csinálnom. A win betöltést lassította le nagyon, (fekete képernyő és csak pörgött a kis jel.) a mérete is közel 500MB volt. A Win Live Messenger 2012 rakta fel szó nélkül. Inkább hagytam a 2011-et.

Viszont most nincs meg a hiba oka. :U

ui: Amúgy én nem hiszek ezekben a réstömködésekben. :) Szerintem nevetséges. Tudom, hogy 1-2 hibajavítás szükséges, de ezek a foltozások ? Mintha egy szűrő lyukait akarnák egyesével betömni. Köztudott, hogy végtelen sok van és milyen érdekes, hogy ezek minden X. héten találnak újakat kb ugyanannyit. Ahhoz képest, amikor kijött a W7, azt mondták ezen nem lesz annyi rééés, aztán pár hónap után már több lett a havi javítás, mint xp-nél volt.
Természetesen senkit nem akarok lebeszélni a frissítésekről. Hagyni kell automatán, hely van bőven, had dolgozzon a háttérben magától, kérdés nélkül és a végtelenségig csak pakolja, pakolja... :)
Hát nálam nem fog.

(#22704) labeda válasza Fire/SOUL/CD (#22689) üzenetére


labeda
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszodat!

(#22705) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Van a Win 7-nek valami olyan billentyűkombinációja vagy kisegítő lehetősége, amivel zárolni lehet a billentyűzetet? Kisgyerek miatt kellene, aki ha pötyög, ne okozzon valami gondot (ismerősnél 1-2 beállítást hasonló korúnak sikerült így megváltoztatnia :) )

Laptopról volna szó, tehát nem megoldás az, hogy egyszerűen kihúzom a billt a gépből...

Köszönöm a segítséget :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#22706) unravel válasza Traxx (#22705) üzenetére


unravel
őstag

Fn gomb + Num Lock ?

Windows gomb + L ?

¯\_(ツ)_/¯

(#22707) kisbrekes100 válasza Traxx (#22705) üzenetére


kisbrekes100
tag

Fn + num lock, nálam ezzel le lehet zárolni.

(#22708) Steelmanus válasza Krystal_s (#22703) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ha nincs fent az SP1 + a .Net 3.5.1 akkor az Eszkozkezlo - Nezet - Rejtetteszkozok megjelelenitese engedelyezese utan a Nem Pnp opcional nem lathato ez a ket illeszto.


Ha telepited az SP1-et akkor megjelennek, ha nem telepited az SP1-et de telepited a .Net 3.5.1-et akkor is megjelennek. Friss telepites utan en ezeket feltettem, es nincs is gond veluk, jelenleg is egy ilyen ghost fajlt hasznalok. Mar jo ideje ment a rendszer amikor megjelent a ket Ajanlott 1,1 keretrendszer, feltettem, a hiba rogton jelentkezett es ezt jeleztem is (#21880). Hiaba uninstallaltam maradt a hiba, ezert ujbol telepitettem a rendszert mergemben de a ket Ajanlott nelkul, hibamentes. Ezt mentettem le egy ghost fajlba. Erre kedden jott a .Net 3.5.1 Fontos frissites, ezt is feltelepitettem erre megint elojott a hiba ujbol, ezert visszatettem a hibamentes ghostot, es nem engedelyeztem a kedden jott .Net 3.5.1 frissiteseket, hibamentes.
Ebbol mar kiderulhet hogy ha fent van a .Net 3.5.1 frissites akkor osszeakad a 1.1 Ajanlott frissitessel, es a hiba ujbol elojon ha nincs fent az 1.1-es frissites, de telepul a kedden megjelent .Net 3.5.1.
Mivel Nalad nincs fent .Net 3.5.1 csak a .Net 3.5.0 es annak ket frissitese igy nem jelentkezik a hiba sem.

(#22709) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

Hali!

Szeretnék olyan jelszavas védelmet tenni W7-re aminek segítségével más ne tudjon programokat futtatni és törölni. Ajánlották itt a "jogosultságok" menüpontot,de azt sehol sem lelem :F

Why are you wearing that stupid man suit?

(#22710) sfdrakex válasza Shatterstar (#22709) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Felhasználói fiókok, vendég fiók és annak a jogosultságai.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22711) Shatterstar válasza sfdrakex (#22710) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Megtaláltam,bekapcsoltam és hogyan tovább? Két dolgot engedélyez az egyik a képváltás a másik pedig a kikapcsolás.

Why are you wearing that stupid man suit?

(#22712) sfdrakex válasza Shatterstar (#22711) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Passzolom sose használtam, csak abból amit írtál, gondoltam nem találtad meg amit javasoltak. Szerintem kellene lennie olyannak hogy profil beállításai és ott állítgatni, hogy mit csinálhat a vendég.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22713) Shatterstar válasza sfdrakex (#22712) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Találtam egy olyat hogy szülői felügyelet és úgy látom ebben vannak azok az opciók amik engem érdekelnek. Csak fogalmam sincs ez mennyire komolyan vehető! Nekem arra lenne szükségem hogy rajtam kívül más ne tudjon módosítani illetve letölteni progikat a gépre. Ebben a programok futtatásának a tiltása is beletartozik.
A lényeg hogy minden nagyobb feladathoz jelszót kérjen (úgy mint linux-on)

Why are you wearing that stupid man suit?

(#22714) sfdrakex válasza Shatterstar (#22713) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Állítsd be, és próbáld ki.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22715) Bogyó bá' válasza Shatterstar (#22713) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Miért nem jelszavazod le a gépedet mindenhol? (BIOS-tól kezdve a képernyővédőig.)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22716) Shatterstar válasza Bogyó bá' (#22715) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Van rajta jelszó amit indulásnál kér. De itt ki is merül ennyiben az egész! Amit te mondasz azt hogy tudnám nyélbe ütni?

Why are you wearing that stupid man suit?

(#22717) Bogyó bá' válasza Shatterstar (#22716) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha a Windowsod jelszóval indul, akkor képernyővédőnél (asztalon jobb egérgomb, Személyre szabás, Képernyőkímélőnél) állítsd be a bejelentkezési képernyőt akármennyi percre. Ha otthagyod a gépet, akkor x perc után csak jelszóval lehet bejelentkezni.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22718) homeless09


homeless09
őstag

Sziasztok!
Azzal a problémával kereslek titeket, hogy lenne egy gép, aminél windows boot után beírja a user a jelszót, csak fekete képet kap, illetve a kurzort tudja mozgatni, de az asztal már nem töltődik be. ~1,5 éves Win7, eddig nem produkálta ezt. Mi lenne a megoldás?

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#22719) sfdrakex válasza homeless09 (#22718) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Rendszer visszaállítás korábbi állapotra? Csökkentett módban vírus kergetés?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22720) homeless09 válasza sfdrakex (#22719) üzenetére


homeless09
őstag

Megpróbálkozok vele, köszi a választ. :R

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#22721) homeless09 válasza sfdrakex (#22719) üzenetére


homeless09
őstag

Csökkentett módban sem jut tovább. :(

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#22722) Bogyó bá' válasza homeless09 (#22721) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor vinyót át kell tenni egy másik gépbe, az adatokat lementeni róla, és újratelepítés. Ha nincs másik gép, akkor simán újratelepítés, de formázás nélkül.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22723) homeless09 válasza Bogyó bá' (#22722) üzenetére


homeless09
őstag

Windows 7 telepítővel ne próbálkozzak meg a "Javítás" opcióval?

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#22724) Bogyó bá' válasza homeless09 (#22723) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Veszíteni nem veszítesz vele: próbáld meg!

Sorry, még bele fértem volna a szerkesztésbe..... :W

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22725) homeless09 válasza Bogyó bá' (#22724) üzenetére


homeless09
őstag

Rendben. Ahogy látom a taskmanager bejön, és "csak" az explorer.exe-t nem tölti be valami oknál kifolyólag. A gépen előretelepített Win7 van, másik disc-ek működni fog a javítás?

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#22726) puhoska76


puhoska76
tag

Üdvözlet egy kérdés hátha tud rá valaki okosságot mért van az hogy megnyitok egy internetes oldalt és néha csak úgy kilép belőle.Többféle keresőt kipróbáltam mindnél ugyan az....

(#22727) sfdrakex válasza puhoska76 (#22726) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Kereső helyett gondolom böngészőre gondoltál, de csak 1-1 oldalt zár be, vagy a böngészőt teljesen? Vírust kerestél már? Más gond nincs a géppel működik rendesen? Buherált super gamer edtion a Wined, vagy érintetlen a cucc?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22728) puhoska76 válasza sfdrakex (#22727) üzenetére


puhoska76
tag

A böngészőt zárja be igen kerestem vírust nod32,avg,avast,ujratelepítés is volt és eredeti windows és másik két gépen is ugyan ez a win fut ott semmi baja.

(#22729) sfdrakex válasza puhoska76 (#22728) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Több böngészőt is próbáltál?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22730) puhoska76 válasza sfdrakex (#22729) üzenetére


puhoska76
tag

Explorer,chrome,opera

(#22731) sfdrakex válasza puhoska76 (#22730) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Próba másik egérrel és billentyűzettel? Biztonsági program mi van a gépen? Minden oldalt bezár, vagy csak bizonyos oldalakat?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22732) puhoska76 válasza sfdrakex (#22731) üzenetére


puhoska76
tag

Ez egy teljesen uj gép egy hónapos nincs fenn semmi csak a windows tűzfala megy és kész uj egér uj klaviatura..

(#22733) sfdrakex válasza puhoska76 (#22732) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Rádiós vagy vezetékes az egér?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22734) puhoska76 válasza sfdrakex (#22733) üzenetére


puhoska76
tag

vezetékes de a fura hogy van mikor 1-2 napig semmi aztán megint....ellehet átkozva ez a gép már mikor megjött akkor kékhalállal indított aztán lett benne vinyó cserélve aztán proci-memória aztán alaplap majd kibukott hogy a táp volt rossz, :W nemérdekes gariba ment minden de hogy még mindig szivat ez mostmár idegesítő..........

(#22735) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Ismerős elhozta a laposát, hogy ki kellene tisztítani, viszont hardveresen minden oké vele, csak kicsit tele van szemetelve.
XP van jelenleg rajta, de a családjukban van egy fölös W7 is ezért elindult az agyrágó bogár bennem.
Annyi kérdésem lenne, hogy ezen a gépen W7 sebességben hozná azt, amit az XP saccra:
T5670 @1,8Ghz (C2D)
2Gb ram
Intel integrált VGA (G965, ha jól sejtem)
Egyrészt kényelmesebb lenne telepíteni, mert sanda gyanúm, hogy mindegyik komponenshez van a W7-nek drivere, illetve MSE-vel a vírusírtó része is letudva a dolognak (jelenleg NOD próbaváltozat van rajt, ami már lejárt)
Válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#22736) sfdrakex válasza szacsee (#22735) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem azon a gépen kényelmesen elkocog egy W7.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22737) embe


embe
nagyúr

Üdv!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy telepítettem egy W7-et, pendrivról. Telepítés után azt vettem észre, hogy az egérrel ha kattintok egyet, akkor azt 2 kattintásnak érzékeli, mintha kétszer kattintottam volna. Egér hiba kizárt, több egérrel is próbáltam.
Hogy, vagy hol lehetne beállítani, hogy az egér kattintás hagyományosan működjön?

Köszi a választ előre is! :R

szacsee
: Szerintem is elmegy rajta kényelmesen a W7, csak 32 bites legyen rajta. Egy hasonlóra tettem fel egy 32 bites W7-et, gyönyörűen fút rajta. Mivel a 32 bites min. ram igénye 1gb. így lesz benne kis tartalék is. A 64-esnek már 2 gb. a minimum, így az már nem a legideálisabb neki.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#22738) embe válasza embe (#22737) üzenetére


embe
nagyúr

Lemaradt: w7 64 bites ultimate van a gépemen.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#22739) sfdrakex válasza embe (#22737) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vezérlőpultban egér beállításai ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22740) embe válasza sfdrakex (#22739) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi, de nem ott!
Megtaláltam közben: Vezérlőpult - mappabeálítások, és ott a "MEGNYITÁS DUPLA KATTINTÁSSAL" kell.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#22741) vlevi válasza szacsee (#22735) üzenetére


vlevi
nagyúr

Kétmagos gép, 2G RAM, szerintem szépen el fogja vinni a 7-est.

(#22742) choco01


choco01
addikt

Ha a belső hálózatomon egy másik a házban lévő gépemen lévő zenéket akarom át másolni a hálózaton keresztül és tudom a másik gépem IP-jét és MAC címét..eltudom érni?Mert eddig ment a Sajátgép>>Hálózat>>Számítógépek-en keresztül,de már nem!

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#22743) Trebron09


Trebron09
őstag

Sziasztok!

Miért van az, hogy 4Gb ram van a gépben, de ebből csak 2Gb-ot használ a windows vagyis látja az összeset, ezt írja:

Köszönöm a válaszokat!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#22744) sfdrakex válasza choco01 (#22742) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Add hozzá a gépeket homegrouphoz (egyiken hozd létre többi csatlakozzon hozzá), állítsd be a képeket melyik mappákat láthatják a homegroup tagja (mappa / meghajtó beállításnál tudod állítani a megosztást) ezután nem kell semmiféle ip címmel vacakolni, simán sajátgépben hálózati helyekben vagy total commanderben hálózati helyeknél látszani fognak a gépek és fogsz tudni másolgatni.

(#22743) Trebron09

64 bites a Win? Biosban memory remapot (memory hole is lehet) engedélyezd. Integrált VGA van a gépben?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22745) Trebron09 válasza sfdrakex (#22744) üzenetére


Trebron09
őstag

Igen 64bites, memory remap- szerintem nincs a biosomban.. emlékeim szerint, amúgy az adatlapomon lévő gépről van szó..

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#22746) m1sk4r


m1sk4r
aktív tag

Üdv.

Kompetens személytől kérdezném, hogy az ily módon beszerzett Windows/Office legálisnak minősül?

Aurea mediocritas

(#22747) Krystal_s válasza Steelmanus (#22708) üzenetére


Krystal_s
addikt

Igen megjelenik az a két illesztő...
Értem tehát nálad akkor 2 különböző hibajelenség is előjött.
1. Az általad itt #21880 említett Kernel-PnP hiba.
2. Az usb-s Disk error ( Az illesztőprogram vezérlési hibát talált a következőn: \Device\Harddisk1\DR1.)

Nálam csak az utóbbi nem is létező usb-s Disk error volt párszor a naplóban és mikor írtad, hogy a 3.5.1 .Net frissítése okozta kicsit örültem, hogy megvan a "hiba" forrása. :)
Sőt olyan is volt, hogy egyszer a rendszer vinyóra kezdte el naplózni a nem valós Disk hibákat.. Elsőre meg is ijedtem, de aztán rájöttem, hogy egy program (Macriumra gyanakszom), vagy frissítés okozta és visszaállítottam a rendszert. Utána már nem voltak jelzések. Úgy tudom amikor valóban gond van egy lemezzel, akkor a Win külön kis ablakban figyelmeztet hdd és pendrive esetén is. Kérné a lemezellenőrzés futtatást, vagy formázást.

Trebron09: Az msconfig - Rendszerindítás fül - Speciális beállításoknál nincs véletlenül beállítva valami érték a Maximális memóriának ?

[ Szerkesztve ]

(#22748) brd válasza m1sk4r (#22746) üzenetére


brd
nagyúr

A működőképesség/aktiválhatóság nem egyenlő azzal, hogy jogtisztán használod. Számla gondolom nem lesz hozzá, és az MSDN hozzáférés (amelynek a birtokában használhatod az adott előfizetésben foglalt termékeket) sem száll át a vásárlóra (de azt szerintem amúgy sem lehetne értékesíteni).

The only real valuable thing is intuition.

(#22749) Trebron09 válasza Krystal_s (#22747) üzenetére


Trebron09
őstag

Nincs, ki van szedve a pipa, de már próbáltam úgyis hogy 3Gb-ot adtam meg neki.. az se tetszett a windowsnak. :)

Amúgy a konkrét történet i3 550-es cpu-t eladtam, majd hogy addig se legyek gép nélkül átszereltem vinyókat egy P5K/EPU + E5400 gépbe, ment is minden ugyanúgy, de abba csak 2Gb memória volt... amikor meg megjött az i5, akkor visszaraktam abba a vinyókat, itt is most minden rendben van.. csak ez a probléma, lehet majd egy win reinstall megoldja nem tudom, bios felismeri ugyanúgy a memóriákat mint előtte, tehát nem inkompatibilitási probléma. :R

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#22750) Bishoop


Bishoop
tag

Szervizben volt a gépem, és a z68-as alaplapomat lecserélték z77-re. Valószínűleg ebből kifolyólag a Windows XP nem akar elindulni még csökkentett módban sem. Alapból Win7-et használok, és ezért ha az XP telepítő CD-ről javítok vagy újratelepítek, akkor az a WIN7 indítómenüjét valószínűleg meg fogja gyilkolni. Mi a legegyszerűbb megoldás ennek elkerülésére?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.