Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21251) Csongeee10 válasza xxSanchez (#21250) üzenetére


Csongeee10
tag

Köszönöm a segítséget.

(#21252) ImACeltic


ImACeltic
őstag

(#21239) rybank

A WU sem tudta feltelepíteni.

(#21241) apro

Kitöröltem mindent, de fennmaradt a probléma.

(#21242) brd

Ezt még régebben próbálta, de ez sem segített.

Más tipp?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#21253) piqla


piqla
őstag

Sziasztok!

Segitsegre lenne szuksegem.
Windows 7, home premium.

Billentyuzethez tobb nyelv van megadva beviteli opciokent, amit a normal alt+shift gombokkal tudnek valtoztatni.
Viszont valamilyen oknal fogva a sima windows gomb megnyomasakor is valtoztatja, es ez rohadt idegesito.

Tudna valaki valamilyen megfejtest? Elore is koszonom!

Szereted az állatokat?

(#21254) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#21201) üzenetére


Mercutio_
félisten

#21201-re valaki? :U :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21255) bluobluo75 válasza brd (#21244) üzenetére


bluobluo75
őstag

I7 3770K
Samsung 830-as 128GB-os SSD-t használok win 7 64 biten
minden nap a ccleanert lefuttatom, nincs mégis valami ami miatt mégis lassú a minialkalmazások betöltése gépindításkor? :(

(#21256) simos


simos
tag

Üdv. Mindenkinek !

Windows 7 Ultimate van a gépemen. És Explorer 9-et telepített fel. De én a 8-ast szeretném használni !
Hogyan tudnám leszedni a 9-est?
Mi a menete? Tudom továbbra is a 8-ast használni?

Előre is Köszönöm a segítséget !

(#21257) krealon válasza simos (#21256) üzenetére


krealon
veterán

Rendszervisszaallitas?

(#21258) rétisün válasza simos (#21256) üzenetére


rétisün
veterán

régebben olvastam erről egy cikket, most nem találom, asszem a windows update/rejtett frissítéseknél valahol lehet uninstallálni az explorer frissebb verzióját.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#21259) mutyi


mutyi
őstag

Van egy Asus 1201Ha netbook.
A probléma az hogy amíg sima winben szaggatás mentesen megy a hd video,addig bármelyik böngészőben a youtbe és egyéb flash alapú video nemhogy 720 alatt de még 360nál is szinte szaggat,m ivel a CPU terheltség folyamatosan 100%.
Újra is volt a gép telepítve semmi változás.
A kérdésem az lenne, hogy XP-nél kevésbé lenne a CPU terhelve vagy esélytelen és kár rátennem XP-t, azzal sem lesz jobb a helyzet?
Most direkt egy Win 7 startert tettem fel az Ultimate után ,de nem jó.

(#21260) Sub-ZeRo válasza mutyi (#21259) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Maradj xp-nél. Kevés nagyon ez a gép 7-nek. Az cask mazhistáknak való ezzel a géppel.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21261) mutyi válasza Sub-ZeRo (#21260) üzenetére


mutyi
őstag

Azt mondod hogy XP-vel menne a Youtube szaggatás mentesen?
Akkor szenvedek még vele egy kört.

(#21262) Sub-ZeRo válasza mutyi (#21261) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az hogy szaggatni fog e, vagy sem, azt nem tudom, de elég gyenge a proci. Szóval HD-videóra ne is gondolj, hogy menni fog.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21263) mutyi válasza Sub-ZeRo (#21262) üzenetére


mutyi
őstag

Értem, csak a fura az, hogy amíg a gépen levő HD videot lejátsza szaggatás mentese, addig a bangészőből futó youtube- videokat meg nem,mivel ott a CPU felugrik 100%-ra és így képtelen megmozdulni a rendszer normálisan.

(#21264) Sub-ZeRo válasza mutyi (#21263) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor azt kellene megnézni, hogy mi eszi olyankor a procit. A böngésző, vagy maga a flash nem jó. Vagy próbáld meg több böngészénél megnézni, hogy melyiknél csinálja.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21265) mutyi válasza Sub-ZeRo (#21264) üzenetére


mutyi
őstag

Kipróbáltam Explorerrel Firefoxal és Chrome-al is. Maga a böngészés bármelyik böngészőben azt mondom teljesen jó, igaz nem kell nyitni túl sok lapot,mert az eszi,de egy lapnál gyorsan betölti az oldalt, pl origo vagy indexet.
Persze olyankor is felugrik hirtelen 1-2 mp-re 100%-ra vagy környékére de 1-2 mp után ahogy betölt az oldal, már visszamegy és használható.
A Youtube-nál viszont ahogy elindul a video,azonnal 100%-ra felugrik és ott is marad meg sem mozdul.

(#21266) Sub-ZeRo válasza mutyi (#21265) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem a flash player a rossz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21267) mutyi válasza Sub-ZeRo (#21266) üzenetére


mutyi
őstag

De mint írtam, volt fent Windows Ultimate,most Win Starter.
Szóval teljesen új rendszer.
Flash playernél pedig indítok egy explorert olyan oldalon ahol van flash és simán feltelepítem.

(#21268) Sub-ZeRo válasza mutyi (#21267) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az, hogy win7 melyik változatát használod mindegy, mert egy a gépigénye.
Szerintem egy xp-vel próbáld meg.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21269) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Egy parancsikonra lenne szükségem, aminek elindításával zárolom a windows-t, csak hogy megspóroljam a CTRL-ALT-DEL kombót + zárolásra klikkelést :)

(#21270) Sub-ZeRo válasza RAiN91 (#21269) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Windows gomb + L.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21271) mutyi válasza Sub-ZeRo (#21268) üzenetére


mutyi
őstag

Na fel is dobtam közben az XP-t és jó vele, még 720p-ben is megy szaggatásmentesen a youtube is.
Köszi a segítséget!

(#21272) vlevi válasza mutyi (#21263) üzenetére


vlevi
nagyúr

"addig a bangészőből futó youtube- videokat"
Nem tudom, mennyire nyugtat meg téged az a tény, hogy a tecsős videók mindenkinek szaggatnak, akiknek a legfrissebb flash player van fenn, még quados, i3, i5, i7 gépen is.
Nézz át a Mozillás Firefoxos topicba, ott vannak tippek a flash player gatyába rázásához.

[ Szerkesztve ]

(#21273) RAiN91 válasza Sub-ZeRo (#21270) üzenetére


RAiN91
őstag

Kösz így még jobb!

(#21274) Sub-ZeRo válasza vlevi (#21272) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem win8-on és updatelt flash playerrel nincs gondom. Bár, nem tudom hogy a legújabb e, vagy sem. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21275) simos válasza krealon (#21257) üzenetére


simos
tag

Friss telepítés !
Ezt tette fel a win 7 ultimate !

(#21276) simos válasza rétisün (#21258) üzenetére


simos
tag

Megpróbálom !
Köszönöm ! :R

(#21277) WongFeiHong


WongFeiHong
senior tag

Sziasztok! Az lenne a problémám hogy win 7-nél feladatkezelő nélkül hirtelen minden cpu magom felugrik 100%-ra. Ha bekapcsolom a feladatkezelőt normálisan megy minden. Ez lehet vmi virus?

feladatkezelő on

feladatkezelő off

Nvidia driver okozhat ilyen bajt? Mivel azt telepitettem utoljára.

(#21278) Csongeee10


Csongeee10
tag

Sziasztok.
Windows7-es rendszerben a perflogs és a microsoft NT-nek milyen szerepük van?

(#21279) PumpkinSeed válasza WongFeiHong (#21277) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Be is szaggat a gép?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#21280) Drughi


Drughi
addikt

üdv,

Egy olyan problémába botlottam, hogy:
-Adott egy pendrive-ra kiírt rendszer telepítő. Win7 x64 pro. Már vagy 10 alkalommal sikeresen használtam ezt.
.Adott 3db háttértár: 1, ssd, 1db hitachi 9%os kondícióba lévő hdd és 1db seagate szinte új hdd.

A probléma pedig, hogy az új hdd (seagate)-t nem látja a telepítő. Ha az ssd-ről bootolok be, akkor mint háttértár látja a rendszer, hibátlan, működőképes, viszont a telepítés közbe nem látszik.

Ez lehet, hogy a telepítő problémája?
próbáltam már formázni, ide, ahci módba, elsődleges slotba, vagy másodlagosba tenni, de kifogytam az ötletekből...

Ugyanez a telepítő látja az ssd-t és a haldokló hdd-t is mindkettőre flottul rá is megy a rendszer.

(#21281) WongFeiHong válasza PumpkinSeed (#21279) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Köszi már megoldva. Kikapcsoltam a search indexert a windowsban és rögtön jó lett.

(#21282) kisferi


kisferi
tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni. Windows 7-en az Office Prof. 2003-at fel lehet telepíteni? (Sima nincs Service Pack beleintegrálva) Ha fel lehet, rendszergazdaként kell fittatni a telepítőfájlt? Előre is köszönöm a segítséget.

(#21283) Sub-ZeRo válasza kisferi (#21282) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Elindítod a telepítőt és ha az UAC szól, hogy kell rendszergazda segítség, akkor feldobja az ablakot. Felrakod és megy.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21284) kisferi válasza Sub-ZeRo (#21283) üzenetére


kisferi
tag

Köszönöm szépen a segítségedet Sub-ZeRo . Akkor a Office 2003 kompatibilis a windows 7-tel ?

(#21285) Sub-ZeRo válasza kisferi (#21284) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21286) kisferi válasza Sub-ZeRo (#21285) üzenetére


kisferi
tag

Köszönöm szépen a segítségedet Sub-ZeRo .

(#21287) samarel


samarel
csendes tag

Üdv

Segítséget kérnék az alábbi problémákra.

Win7 64bit Dell inspiron

1: Nem tudom megváltoztatni az asztal hátterét. A képernyő-beállítások alatt kijelölöm az új témát, de nem vált át.

2: A megnyitott böngésző ablakot kb fél centivel a kijelző felső pereme alá rakja. Próbáltam a nyilakkal nagyobbra állítani, de nem engedte. Ha a tálcát körbemozgatom az ablak körül, majd a kezdő pozícióba állítom, megszűnik a gond. 2-3 újbóli megnyitásig a felső peremig ér majd vissza fél centivel..

Köszi!

Samarel

(#21288) sfdrakex válasza samarel (#21287) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen verzió ez a W7? Valami buherált vérpistike gamer edetion?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21289) samarel válasza sfdrakex (#21288) üzenetére


samarel
csendes tag

Home Prémium
A laptoppal együtt beszerezve

(#21290) sfdrakex válasza samarel (#21289) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Driverek rendben vannak? élményindex minősítést lefuttattad?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21291) samarel válasza sfdrakex (#21290) üzenetére


samarel
csendes tag

már túl vagyok a check listákon
végső elkeseredésemben írtam ide a fórumra :-)

(#21292) sfdrakex válasza samarel (#21291) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A képernyő frissítésen próbálj állítani, láttam már olyat, bár az XP-n volt, hogy 75hz-re állítva letolja a start menüt úgy hogy nem látszik, felül pedig pont ekkora sáv használhatatlan, 60HZ-n jó. Ez asztali gépnél volt, Samsung 19-es TFT-vel, amin ha sokszor nyomogattuk az AUTO gombot, akkor megtalálta a helyes beállítást, de volt mikor kb 100. megnyomásra lett jó, viszont az se volt mindegy mire van állítva a frissítés.

A hátteres dolgot passzolom, de nincs feltelepítve valamilyen téma, vagy saját programja a notinak, ami bekavarhat?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21293) alratar


alratar
addikt

Sziasztok.

Mitől van az, hogy az egérkurzor egyik pillanatról a másikra megszűnik mozogni?
Sőt, a tíz perc tétlenség után kikapcsoló képernyőt sem hozza vissza!

És mindezen csak az újraindítás segít!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#21294) sfdrakex válasza alratar (#21293) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Másik egérrel próbáltad? Vezetékes vagy rádiós egér?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21295) alratar válasza sfdrakex (#21294) üzenetére


alratar
addikt

Vezetékes az egér!
És nem próbáltam, mivel itthon nincs másik, illetve nem tudom kiszámítani mikor fog ez a jelenség bekövetkezni! (lehet holnap pl egész nap nem történik semmi[/]))

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#21296) sfdrakex válasza alratar (#21295) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

USB-s egér? Ha igen próbáld másik usb porton.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21297) alratar válasza sfdrakex (#21296) üzenetére


alratar
addikt

Nemm USB-s!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#21298) sfdrakex válasza alratar (#21297) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Piszkált vagy eredeti a Wined, esetleg optimalizálót használsz?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21299) alratar válasza sfdrakex (#21298) üzenetére


alratar
addikt

Nem eredeti.
És nem használok semmilyen optimalizálot, de eddig nem volt probléma!

Esetleg nem lehet, hogy megvan törve a kábel?
Mert most kényszerből a kábel irányával ellentétesen használom!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#21300) sfdrakex válasza alratar (#21299) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lehet kábel probléma is, bár akkor egy újraindítás nem segítene szerintem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.