Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22951) bpx válasza alienpapa (#22950) üzenetére


bpx
őstag

pontosan mire gondolsz?
csak nálad legyen kint az ikonja?
csak neked legyen jogod futtatni?

egyébként elég kevés program van, ami telepítésnél felajánlja, utólag kell rendre rakni többnyire

(#22952) alienpapa válasza bpx (#22951) üzenetére


alienpapa
senior tag

Arra gondolok, hogy a gépemen van két rendszergazda szintű fiók, egyik az enyém, másik az asszonyé. Ha én feltelepítek egy programot a saját fiókom alatt legyen az bármi is, ő ebből ne lásson semmit és fordítva. Ne jelenjen meg a másik által feltelepített program se az asztalon, se a start menüben, se a program fájlok között. Szóval a két felhasználói fiók viselkedjen úgy, mintha az két külön számítógép lenne.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#22953) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Windows 7 Prof.64 bit telepítése után(mert úgy gondoltam,vége van már a telepítésnek),kiadattam a DVD játszóval a telepítőlemezt,miután az a szöveg fogadott a kijelzőn,hogy tegyem vissza a telepítő DVD-t.
Utána rendben lement a telepítés,a gép rendesen működik azóta is.
Ez jelenthet-e valamilyen problémát,rosszat csináltam-e?
Vagy emiatt újra kell telepíteni a rendszert?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#22954) NEMO1968 válasza Kezdő vagyok (#22953) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Nem,semmi probléma nincs.
Ott folytatta,ahol abbahagyta(hagyattad vele :) ),ezért is figyelmeztetett.
Azért legközelebb várd meg a CD kivétellel az utolsó újraindulást is ;] .

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#22955) solyom76


solyom76
senior tag

Sziasztok, gondoltam ujra rakom a win-t ,betettem a DvD-t szépem felment a W7 ulti. 64 bit,de az ssd-n 40 gb helyet vett el...normális?? köszi...

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#22956) lostprophet válasza solyom76 (#22955) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Aha, de ha miután felraktad a frissítéseket, ráeresztesz egy CCleaner + CCEnhancer kombót, mindjárt töredékére nyesi vissza a helyfoglalást.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#22957) solyom76 válasza lostprophet (#22956) üzenetére


solyom76
senior tag

Köszönöm,meg próbálom....... :R

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#22958) sfdrakex válasza solyom76 (#22955) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A 40 gigában benne van annyi giga virtuális memória ahány giga memória van a gépedben, benne van a hibernálás hibersys fájlja is, ha nem hibernálsz azt kikapcsolhatod, 8 giga ram esetén ez a kettő vagy 16 gigát foglal.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22959) solyom76 válasza sfdrakex (#22958) üzenetére


solyom76
senior tag

Hoppá 16 gb ramom van akkor ez nem kevés helyet eszik...köszönöm..

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#22960) sfdrakex válasza solyom76 (#22959) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nálam most 40 giga körüli helyet foglal a W7, ebből 8 giga a virtuális memória, hibersys fáájlt kikapcsoltam, office, meg pár kis program van a W7 mellé telepítve.

Így tudod a hibernálást kapcsolgatni:

Start menü keresőjével indítsuk el rendszergazdai jogosultságokkal a cmd-t.
Kikapcsoláshoz: powercfg -H off
Bekapcsoláshoz: powercfg -H on

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22961) solyom76 válasza sfdrakex (#22960) üzenetére


solyom76
senior tag

Köszönöm,nagyon előre látó vagy...pont akartam kérdezni a hybersys kikapcsolását..Köszönöm szépen. :R

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#22962) solyom76


solyom76
senior tag

Tökéletes még egyszer köszönöm...

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#22963) prebuds


prebuds
aktív tag

Üdv! A kérdésem, hogy létezik-e ingyenes tárhely meglévő doméncím statikus tartalmához (max. 50 MB), anélkül, hogy a doméncím fenntartását hozzájuk kéne-e vinni? Honlaptárhely kéne... Sajnos jobb témát nem találtam, mint ezt, ami él :)

Tudja valaki? köszi!

(#22964) reset


reset
senior tag

Hali!
A Frissítési előzmények megtekintése c. ablakból el lehet távolítani a bejegyzések közül szabadon bármelyiket? Ha egy frissítés megszakad vagy nem sikerül, akkor a sikeres újbóli próbálkozás után is megmaradnak itt a kudarcos próbálkozások bejegyzései...Jobb szeretném kigyomlálni őket / nem sok van, de mégis...

(#22965) sfdrakex válasza prebuds (#22963) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Annyit a net szolgáltatók is szoktak adni.

Szerk.: Bár ők adnak hozzá domaint is, az neked nem jó.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22966) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!
w7-64 bit, ahci moddal telepítve, UEFI-s h61-es alaplap sata 2-es portjára kötve
Gondoltam veszek egy kis sata(alaplap)>IDE(eszköz) átalakítót, és ügyködöm a lemezzel, de nem működött
(ki lett próbálva a merevlemez masterként, slave-ként, másik csatlakozón, másik vezérlőjű sata3-on, is, sőt még másik vinyó is volt,de nem ment)
Visszavittem, ott az IDE módú vezérlők látták. Nálam az ide mód nem lesz megoldható visszaadtam.

Tud ajánlani bárki megoldást arra, hogyén ebben a rendszerben használhassak IDE-s eszközöket (Úgy értesültem, hogy az UEFI nem szereti a PCI-os (raid) kártyákat..)?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22967) #68216320


#68216320
törölt tag

A laptopom amire ujratelepitem a win7 64bit-et tamogatja az UEFI modot. Erdemes ugy telepitenem vagy gyakorlati haszna meg nem nagyon van?

[ Szerkesztve ]

(#22968) bpx válasza alienpapa (#22952) üzenetére


bpx
őstag

asztalból és start menüből is van saját, és közös is
ami a közösben van, mindenkinél megjelenik:

C:\Users\Public\Desktop\
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\

a program fájloknál legfeljebb akkor nem látja a másik, ha nem oda telepíted

azonban ha ezek még teljesülnek is, 2 külön felhasználó nem fog úgy viselkedni, mint 2 külön számítógép

(#22969) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Az asztalt át lehet helyezni mások meghajtóra?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22970) vlevi válasza ledgeri (#22969) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tudtommal igazából mindent át lehet.
A registryben vannak eltárolva a user folderek pontos helyei, de én még nem próbáltam átírogatni őket.

(#22971) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Frissen telepített rendszerre az MSE-t, vagy a NOD 6-ot raknátok fel?

(#22972) HZoli87 válasza GEPESZ66 (#22971) üzenetére


HZoli87
veterán

MSE, mert ingyenes és kiforrott. NOD32 új verziója ma jelent meg, ebből kifolyólag akadhat benne foltozni való hiba, és természetesen nem ingyenes. Ha van hozzá előfizetésed, és rendesen be van konfigurálva (segítséget nyugodtan kérhetsz hozzá itt a fórumon), akkor szerintem komolyabb védelmet ad. Gépet körülbelül egyformán terheli a két program, ebből abszolút az élmezőnybe tartoznak.

(#22973) draco31


draco31
veterán

Hello!

Adott egy Kingston DataTraveler 100 G2-es 4Gb-os pendrive. Win7 minden egyes alkalommal ha bedugom, akkor kihoz egy ablakot, hogy javítás, vagy folytatás vizsgálat nélkül. Minden esetben a vizsgálat nélkülire megyek, mert egyszer már a vizsgálata után kinyírt egy 4Gb-os Verbatime pendrive-ot. Miért van ez a vizsgálódása? 4 gépből 4 Win7 vizsgálni akarja, tehát minden egyes Win7-el telepített gép. Win XP is csinálni akarna rajta néha fájlrendszervizsgálatot. Egyszer engedtem neki (ez ugyebár rendszerindításkor van) ez került utána egy txt fájlba a pendrive-ra:

Fájlrendszer vizsgálata: E:
A fájlrendszer típusa: FAT32.

Az egyik lemezen ellenorizni kell a konzisztenciát. Megszakíthatja a lemez
ellenorzését, de erosen ajánlott, hogy folytassa.
A Windows most ellenorizni fogja a lemezt.
A kötet sorozatszáma: D491-8EF3
A Windows megvizsgálta a fájlrendszert, és nem talált hibát.

4001169408 bájt teljes lemezterület
1785856 bájt 12 rejtett fájlban.
622592 bájt 146 mappában.
2982129664 bájt 1680 fájlban.
1016627200 bájt használható lemezterület

4096 bájt foglalási egységenként.
976848 foglalási egység van összesen a lemezen.
248200 foglalási egység van a lemezen.

Formáztam már nem is egyszer lassú formázással, nem segített. (Ubuntuval, Win7-el, XP-vel.) A 16Gb-os Kingston DT108-asommal nem csinálja ezt egyik rendszer sem.
Tudja valaki mi okozza ezt a vizsgálódást Win7 esetén?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#22974) attiati


attiati
veterán

milyen módszerekkel tudom átköltöztetni egy pc win XP-jét egy másik pc win 7-je alá?
(egy teljesen idegen hardverkörnyezetbe egy teljes xp partíciót backupolva)

(#22975) Archanon


Archanon
őstag

sziasztok, tudom, nem teljesen win7 téma, de telóról egyelőre csak ide tudom most hirtelen írni. baj van. kérdés: mitöl lehet az, hogy a számítógépet próbálom bekapcsolni, de kb csak 1 mpig pörög föl, aztán leáll? utána 1-2 mpnként ismétli ezt, amíg ki nem kapcsolom... teljesen tanácstalan vagyok, remélem nem halt be vmi hardver... ötletek?

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#22976) sfdrakex válasza Archanon (#22975) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nézz át mindent, szedd szét rakd össze, minden a helyén van-e. Ha nem megy, szerezz egy tápot valahonnan és próbáld azzal, lehet táp probléma lesz.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22977) Archanon válasza sfdrakex (#22976) üzenetére


Archanon
őstag

hazajöttem, a gép még elindult, elmentem kaját csinálni, mire cisszajöttem, a gép már bem ment, gondoltam sikeresen elaltatta magát, ami ritka, de elöfordult. utána viszont most nem indult el, és a fenti jelenséget produkálta... :F

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#22978) #01682176


#01682176
törölt tag

Win 7 64 bites van fent, 2gb rammal. Lehetséges hogy kevés neki a ram, mert induláskor kb 2 perc mire üzemképes lesz a gép..

Illetve, "érdemes" bővíteni a ramot, mennyire fog érződni?

(#22979) RootRulez válasza #01682176 (#22978) üzenetére


RootRulez
félisten

Nálam is megy így egy gép. Nincs vele probléma. Többi cucc mi a gépben?

═════════════════════════════════════════

(#22980) ledgeri válasza #01682176 (#22978) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Minden napra egy hsz? bocs..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22981) #01682176 válasza RootRulez (#22979) üzenetére


#01682176
törölt tag

A rendszer friss, Dell M5010 a gép.
(AMD V120, Ati HD 4250)

Szerk.:
ledgeri: hogy érted?

[ Szerkesztve ]

(#22982) RootRulez válasza #01682176 (#22981) üzenetére


RootRulez
félisten

Inkább az egymagos proci lehetne a ludas, mint a 2GB RAM... :U

═════════════════════════════════════════

(#22983) ledgeri válasza #01682176 (#22981) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Amikor az előbb megnéztem a profilodat, akkor láttam, hogy pont annyi szakmai hsz-ed volt, mint ahény napja regeltél...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22984) RootRulez válasza ledgeri (#22983) üzenetére


RootRulez
félisten

:DDD

═════════════════════════════════════════

(#22985) #01682176 válasza ledgeri (#22983) üzenetére


#01682176
törölt tag

És tényleg, ez teljesen a véletlen műve.. :Y

Szerk.: off

[ Szerkesztve ]

(#22986) Archanon válasza sfdrakex (#22976) üzenetére


Archanon
őstag

Átnéztem mindent, egyelőre csak a tápcsere maradt ki... tehát ha egy másik táppal elindul a gép, akkor egyértelműen megadta magát az enyém? :F

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#22987) alienpapa válasza bpx (#22968) üzenetére


alienpapa
senior tag

Értem, és köszönöm!

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#22988) okiman


okiman
tag

Segítséget kérek, mert Én nem találkoztam még ilyennel. Kollégám gyerekei ( a kis aranyosak ) lejelszavazták a rendszergazdai fiókot, ezért csak vendég jogokkal tud belépni, viszont vendég jogoknál csomó dolog nincs engedélyezve. Hogyan lehet ezt feloldani? dec.22.-én történt az eset.
Köszi a segítséget.

Amióta lefekvéskor kikapcsolom a mobilom, azóta utolérhetetlen vagyok az ágyban!

(#22989) PumpkinSeed válasza okiman (#22988) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Windows lemezt beteszed és azon keresztül javításnál meg lehet oldani ezt a problémát.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#22990) okiman válasza PumpkinSeed (#22989) üzenetére


okiman
tag

Ezer Köszönet

Amióta lefekvéskor kikapcsolom a mobilom, azóta utolérhetetlen vagyok az ágyban!

(#22991) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

Üdv!

Érdekes gondom van. Win7 x64-et használok néha magyar, néha német nyelven. Nemrégiben, amikor külső program általi "letöltési hely megnyitása" helyi menüre kattintok, akkor kiírja, hogy Klasse nicht registriert, azaz Az osztály nincs regisztrálva. Ezt történik FF alól, μT alól, bármi alól. Viszont ha mondjuk egy fájlt keresek a gépen, akkor találat esetén szó nélkül mutatja a fájl helyét új ablakban.
Utána néztem a hibának. Futtattam az sfc /scannow parancsot, scandisket, defragoltam, kipróbáltam Win7 DVD-ről a Számítógép javítása opciót is, de a hiba továbbra is fennáll (hibákat nem talált). Van ugyan lemezképem a Win7-ről, de egyelőre nem akarom használni. Ma már az élményindexes ablakot sem hozza be a Win, úgyhogy passzolok, hogy mi lehet. A programok kifagynak, hibát észlelnek és leállnak, többek között a VPN kliens, az AIDA64, Skype hívásfogadáskor....Egyszer kíváncsiságból megnéztem a leállás okát, egyik dll fájlra panaszkodott, amire más fórumokban rákeresve találtam, hogy töröljem a KIS-t, aztán használjam hozzá a removal tool-t, majd reinstall. Ettől meggyógyult a Skype, a VPN kliens is. De ez sovány vigasz. Újra telepíteni egyelőre nincs sok kedvem.

(#22992) Csepe


Csepe
aktív tag

Sziasztok!

Van értelme felrakni és menne-e a Win 7 64bit egy AMD Athlon64 x2 3800+ procis és 2 Gb ramos gépen?

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#22993) RootRulez válasza Csepe (#22992) üzenetére


RootRulez
félisten

Természetesen menne, de fölösleges a 64 bites, ha csak 2GB RAM-od van. :K

═════════════════════════════════════════

(#22994) Csepe válasza RootRulez (#22993) üzenetére


Csepe
aktív tag

Tudom én is, de csak 64 bites verzió van kéznél. :)

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#22995) lck válasza Csepe (#22994) üzenetére


lck
senior tag

Felrakhatod - rosszabb nem lesz, kicsit több merevlemez kell neki.

(#22996) Dikri


Dikri
tag

Sziasztok!

Most tettem fel elösször WIN7-et, eddig XP-t használtam.

Van lehetőség arra, hogy telepítésnél nem csináljon automatikusan 100Mb boot particiot?
Illetve át lehet valahogy helyezni a dokumentumok könyvtárat másik particióra?

[ Szerkesztve ]

(#22997) vlevi válasza Dikri (#22996) üzenetére


vlevi
nagyúr

Van. Ha előre particionálod a meghajtót, még mielőtt a windowst telepítenéd. Ha a windows telepítővel particionálsz, akkor fog csinálni. Tudtommal nagy bajt nem okoz, ha nincsen.
De miért baj, ha van egy ilyen partíció?

(#22998) RootRulez válasza Csepe (#22994) üzenetére


RootRulez
félisten

Én nem olyan rég, két (2 gb rammal szerelt) gépre is x64-es Win7-et telepítettem, mert az volt kéznél. :) Megy mindkettőn faszán. :K Bár az egyikbe napokon belül 2x2GB RAM lesz...


Dikri Át lehet helyezni a dokumentumokat, ugyanúgy, mint XP-n, a dokumentumokon jobb klikk -> tulajdonságok és betallózod a mappát a másik partíción. :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#22999) Dikri válasza vlevi (#22997) üzenetére


Dikri
tag

Nagy jelentössége nincsen természetesen, de ugye elsődleges particióbol csak 4db/hdd lehet, a kiterjesztettett meg utálom. És ha netán feldobok egy linuxot is gyorsan ki lehet használni...

A Dokumentumok mappa átlinkeléséről tudsz nyilatkozni?

És köszi!

(#23000) w.miki


w.miki
veterán

Az egyik barátom Win7-est szeretne az Ideapad U350 lapotpjára.
Eddig XP volt rajta, ezért mielőtt nekiesnénk lenne néhány kérdésem.
Érdemes erre a laptoptra (2*1,2Ghz, 2+1GB mem.) W7-et rakni?
Ha igen melyik verziót? x32 vagy x64 bites, és a sok féle változatból melyiket?
Autószerelő, jobbára autós programok (AutoData, AutoCom, VagCom, Esitronic, vivid) futnának rajta.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.