Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21901) krealon válasza pendre54 (#21897) üzenetére


krealon
veterán

"Win a szokásosnál jóval lassabban töltött be. Kb. 3 hónapja van a gépben egy Samsung SSD"

Mennyi a szabad hely az SSD-n?
Ha 25% alatt van, akkor egy teljesen termeszetes folyamatot tapasztalhatsz meg, ami az SSD-k belso adattarolasi strukturajabol adodik.

(#21902) pendre54 válasza krealon (#21901) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
A jelenlegi állapot:

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#21903) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

svchost.exe mit csinál vagy mit kellene csinálnia? Előbb egyik pillanatról a másikra megtelt a 8 giga memóriám, amiből 4-et ez foglalt el, ezután elkezdtem egyesével kilőni a programokat majd meghalt az egész gép. :F

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#21904) xxSanchez válasza Bjørgersson (#21903) üzenetére


xxSanchez
őstag

Kapcsold ki a SuperFetch szolgáltatást:

Start > Futtatás > services.msc > A listában keresd meg a SuperFetch-et majd kattints 2x rá > Kattints a STOP-ra majd rakd át Disabled-re > Indítsd újra a géped.

Ha még így is zabálja a memóriát akkor nézd át valami antivírussal a géped.

Heyho.

(#21905) Bjørgersson válasza xxSanchez (#21904) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Már resettel újraindítottam, mert semmit nem lehetett vele csinálni. Megnéztem, de nem találom ezt a SuperFetchet.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#21906) xxSanchez válasza Bjørgersson (#21905) üzenetére


xxSanchez
őstag

Előtöltés a szolgáltatás neve, úgy keresd.

Heyho.

(#21907) Fire/SOUL/CD válasza Bjørgersson (#21905) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Előtöltés a magyar megnevezése, de nem hinném, hogy köze lenne a problémádhoz.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21908) Bjørgersson válasza xxSanchez (#21906) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Aha, megvan köszi. Eddig nem csinált ilyet a 3+ év alatt, érdekes. Mi okozhatta?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#21909) xxSanchez válasza Bjørgersson (#21908) üzenetére


xxSanchez
őstag

Fogalmam nincs, próbáld meg amit írtam. Ha ez sem segít semmit akkor nyomj egy vírusellenőrzést.

Heyho.

(#21910) Bjørgersson válasza xxSanchez (#21909) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Már kikapcsoltam, bár újraindítás után most jó. Nincs semmilyen víruskereső a gépen, mivel lenne célszerű?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#21911) alratar válasza Bjørgersson (#21908) üzenetére


alratar
addikt

Szvsz előbb próbáld a vírusellenőrzést, hiszen nem véletlenül van benn az OS-ben az Előtöltés.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#21912) dutsh


dutsh
aktív tag

Üdv!

Az az nvidia driver (vga-hoz), amit a win7 saját maga szed le WU-ről mennyire szokott megfelelő lenni?
Egy 6600GT-m van, egy 60-70MB-os nvidia drivert felpakolt a WU az első körében, utólag jutott eszembe, h lehet, h jobb lett volna a legújabb az nvidia oldaláról. Mik a tapasztalatok?

Köszi!

(#21913) alratar válasza dutsh (#21912) üzenetére


alratar
addikt

Az legtöbbször nem elég (csak az alap funkciókat látjja el. pl: 3D gyorsítást nem tud).
Szedd le a legfrissebbet!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#21914) sunny84 válasza sunny84 (#21879) üzenetére


sunny84
senior tag

erre valaki :U
kösz

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#21915) Bjørgersson válasza sunny84 (#21914) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Lapozófájl C: meghajtón van és dinamikusra van állítva?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#21916) xxSanchez válasza Bjørgersson (#21910) üzenetére


xxSanchez
őstag

Szerintem ezzel megpróbálhatod.

Heyho.

(#21917) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Ma reggel feltelepítettem A HD Sentinel-t viszont most már estére ilyen lett az ikonja a tálcán. Ez mi miatt van? Az asztalon rendesen megjelenik az ikon. Hiába megyek rá ikoncserénél az eredetire nem jeleníti meg, Illetve ezt már megfigyeltem 1-2 proginál hogy ugyanígy viselkedik amikor tálcára lehúzom, nemtudjátok mi áll a háttérben?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#21918) xxSanchez válasza jozsi252 (#21917) üzenetére


xxSanchez
őstag

Így próbáld:

1) Vedd le az ikont a tálcáról "A program rögzítésének feloldása a tálcán"
2) Jobb klikk a HDSentinel.exe-n és Parancsikon létrehozása.
3) Húzd az elkészült parancsikont a tálcára.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#21919) jozsi252 válasza xxSanchez (#21918) üzenetére


jozsi252
veterán

Így sem lett jó. Viszont megpróbáltam még valamit. Észrevettem hogy a start menübe is rossz az ikonja, ott csináltam ikoncserét az eredetire, majd úgy asztal és tálca, most jó speciel. De azt még mindig nemértem hogy miért megy el az ikonja?

64 bites 7 van fent.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#21920) dutsh válasza alratar (#21913) üzenetére


dutsh
aktív tag

Hm, köszi! Azt reméltem ennél jobbat rak fel.

Egy kérdés: a már meglévő (tehát WU-ról leszedett vacakra) nyugodtan rá lehet telepíteni/frissíteni a 'legújabbat' vagy inkább jobb lenne, ha nem lenne fenn és alapból a 'legújabb' ment volna fel?

[ Szerkesztve ]

(#21921) lujo10


lujo10
aktív tag

Sziasztok!

Tippeket várok, adott egy WIN7 Ultimate 64 bit, a mai nap amikor a Start menüre kattintottam 1-2 mp. után az egész ablak kifehéredett és csak a kereső része látszott, amit teleírt + jelekkel, majd kilistázta az összes programot. Víruskeresés negatív eredményt hozott (AVG), formázás és újratelepítést követően is csinálja.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#21922) zoli62 válasza brd (#21898) üzenetére


zoli62
addikt

Mindenképpen sárga így is úgy is.tehát valaki dhcp-zik.

(#21923) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Üdvi. Ebből, hogy lehetne megtudni, hogy pontosan mi ébresztette fel a notit ? Nagyon ritkán ,de már párszor előfordult. Az egérnek és a wifis billentyűzetnek is engedélyeztem, hogy alvóból felébressze a gépet. Senki nem volt abban a szobában...
Mivel csak néha jön elő a jelenség, ezért elég kényelmetlen a próbálgatás, hogy az egyiket letiltom...
Egérre gyanakodnék, mert az érzékenyebb, de sima mozgatásra az sem tudja felébreszteni, csak amikor a görgőt mozgatom, az pedig magától nem mozdulhat meg. :U

(#21924) xxSanchez válasza Krystal_s (#21923) üzenetére


xxSanchez
őstag

Start > Parancssor > Írd be, hogy powercfg –devicequery wake_armed > Enter

Most kilistázza azokat az eszközöket amelyeknek van joga felkelteni a számítógépet, csinálj róla egy képet vagy egyszerűen csak ne zárd be az ablakot.

Start > Futtatás > devmgmt.msc > Itt keresd meg azokat az eszközöket amelyek felébreszthetik a számítógépet és kattints rájuk 2x > Utána az energiagazdálkodás fül alatt vedd ki a pipát "Az eszköz felébresztheti a számítógépet" elől. > Indítsd újra a géped.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#21925) Krystal_s válasza xxSanchez (#21924) üzenetére


Krystal_s
addikt

Tudom, hogy mik ébreszthetik fel a gépet. :K Én állítottam be. Egér és a billentyűzet. Ezt a 2-t írta ki a powercfg /devicequery wake_armed is. Azt szeretném megtudni, melyik a ludas a 2 közül abban, hogy a gép nagyon ritkán teljesen magától is felébred úgy, hogy senki nem ér hozzá.
Letiltani nem szeretném, mert szükségem van rá. Most kikapcsolom egy időre a wifis billentyűzetnél a felébresztést, de szerintem az egér okozza és nekem pont arra lenne szükségem...

Az egér amúgy csak úgy szokta ébreszteni, ha a görgőt is mozgatom, azaz simán amikor hozzáérek úgy nem történik semmi. Nyugiban a lézer miatt megmozdulhat, de a görgőre az nem lehet hatással, ezért fura. Nah mindegy azért köszi, marad a tesztelés...azt hittem a kód alapján meglehet nézni a 2 közül melyik volt.

(#21926) kiskornel válasza zoli62 (#21922) üzenetére


kiskornel
addikt

Indíts egy cmd-t. Majd "ipconfig /all"; Majd a listában a "dhcp kiszolgáló" rész az érdekes.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#21927) Fire/SOUL/CD válasza Krystal_s (#21925) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

2. parancs

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21928) Krystal_s válasza Fire/SOUL/CD (#21927) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia :)
Külön-külön letiltottam őket és megnéztem az azonosítót.
Egérnél és a billentyűzetnél is pontosan ugyanazt írta, ami a képen is látható.
usb\root_hub20\4&1c7c224b&0

Tuti az egér "kényeskedik" pedig a lézer nem kapcsol be alvás közben akkor sem, ha felemelem, mozgatom, csak a görgő mozgásra ébreszt. Kikapcsolom inkább... :\

[ Szerkesztve ]

(#21929) Fire/SOUL/CD válasza Krystal_s (#21928) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ááá, korán van még... :DDD
Akkor marad a próba az egérrel.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21930) Krystal_s válasza Fire/SOUL/CD (#21929) üzenetére


Krystal_s
addikt

Áá én csak most fekszem le. :)
Vártam az új (értelmesebb,fejlettebb) világ kezdetét...de semmi. :'(

[ Szerkesztve ]

(#21931) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Miért van hogy logmein-el nemtudom iPad-ról felébreszteni a gépemet? Igaz WOL beállítást nem találtam BIOS-on belül, illetve a win beállításnál engedélyezve van hogy a lan kártya felébresztheti a gépet, meg a Logmein-en belül is engedélyezve van a felébresztés, de mégsem akar működni :( .

Van esetleg még tippetek hogy miért van ez?

Köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

(#21932) Sub-ZeRo válasza Krystal_s (#21930) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát azt akkor várhatod még egy darabig... Ja és nem jön el....

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21933) gaben1000


gaben1000
tag

Sziasztok!
Valami képlementő programra lenne szükségem, az eddigiekkel csak szenvedek. Nem tudom beállítani őket olyan mélységre, hogy eléggé belemásszon az oldalra. Van egy oldalon 200 kép mondjuk, amik egyenként nagyíthatók, de ezek a programok csak az alap képeket szedik le, a nagyobb változatot nem, hiába állítom be, hogy milyen mélységig tükrözzön. A Mozilla Downthemall progija is jó lenne, de az is csak az alap képeket szedi le, a nagyítottakat nem. Tudtok valami jó progit?
Bocsi hogy ide írtam, de itt sok okos ember van, ahogy néztem.

(#21934) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

3g telepítéssel akadt problémám 64 bites Win 7 alatt. Kérem szépen, aki tud segítsen megoldani.
Szert tettem egy DELL Latitude D630 típusú laptopra. Telepítettem rá egy 64bit-es Win 7-et. Viszont Bármilyen driverrel próbálkozom, a 3G-t nem tudom működésre bírni. Novatel EU870D kártya van benne. Az eszközkezelőben van kettő egyéb eszköz, mindkettő Data interface néven, de egy driver sem tudtam feltelepíteni hozzá. Volt, amelyik nem volt jó a 64 bit miatt, volt amelyiket a Windows digitális aláírás hiányában dobott el. Tudtok segíteni, hogy miért nem sikerül működésre bírnom? Honnan kellene drivert leszednem? Tegyek fel 32 bites Windows-t?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv:
spgabor

(#21935) tibee77


tibee77
őstag

Srácok lenne egy égető kérdésem.Amióta csináltam egy friss reinstall-t azóta már a harmadik játékkal fordul elő, hogy a menüjében még van hang, aztán miután betöltöm a játékot egyszerűen megszűnik minden hang a játékban.Hangkártya driver-t feltettem újra, videókártya driver-t is, mindennek klappolnia kéne de mégse teszi.Eddig ilyen még soha nem fordult elő.Nem is minden játékomnál csinálja ezt viszont az hogy már a harmadiknál futok bele ebbe a hibába az elég tré.Filmeknek, zenéknek van hangja csak játéknál fordul ez elő.Előre is köszi a help-et.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#21936) sfdrakex válasza spgabor (#21934) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Dell oldaláról a 64 bites Vistához való driverek közül egyik se jó hozzá? Win update se talál semmit?

(#21935) tibee77

Próbálj újabb/régebbi drivert, WinUpdateről frissítést, hangkártya gyártó/ alaplapgyártó oldaláról drivert, vagy a hangkártya chipsetgyártó oldaláról.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21937) run0000


run0000
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, amikor legelőször átküldtem egy képet Bluetooth-on a laptopra előugrott egy ablak és rákérdezett, hogy a ezentúl ha képet küldök mit csináljon vele. Én véletlenül a kép megjelenítését választottam és, mivel be volt jelölve, hogy többet ne kérdezze meg mi a teendő, most ha képet küldök a gépre azt automatikusan berakja a Temp-be és megjeleníti a képnéző programmal. Nem tallálom azt a beállítási pontot ahol ezt módosítani lehetne. Azt szeretném ha a beérkező képek a Bluetooth Exchange mappába vagy más általam meghatározott helyre kerülnének.
Köszönöm a segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

(#21938) gaben1000


gaben1000
tag

Végül is manuálisan is jó lenne, ha nincs más.
Hogy lehet azt megcsinálni Windows 7-ben, hogy egy billentyűnyomásra lementse a képet az adott mappába?
Tehát a sok kép közül rámegyek egyre, kinagyítja egy másik ablakba, itt kéne lementenem egy nyomásra. Itt ugye lehet előre hátra menni a képek között, viszonylag gyorsan menne a dolog akkor.
Természetesen nem Print screen-re gondoltam vagy ilyesmi, csak a kép kell nekem onnan.

(#21939) alratar válasza dutsh (#21920) üzenetére


alratar
addikt

n simán leszedtem nVidia oldalról a legfrissebbet, azt felraktam.
Eddig semmi probléma nem akadt!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#21940) djnyakesz


djnyakesz
aktív tag

Sziasztok!

Kaptam egy eredeti Lenovo fekvőházas gépet, eredeti WIN7-el stb. Amikor bekapcsolom akkor XP-t tölt be és valamilyen felhasználó nevet és jelszót kér (amit nem kaptam hozzá, szerintem ez valami gyári felület lehet amit látok), WIN7-nek nyoma sincs! Az oldalán ott a WIN7 logó, ott a matrica mégis XP tölt be...

Hogy tudom a WIN7-t telepíteni? (CD-t DVD-t nem kaptam hozzá persze).

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#21941) alratar válasza djnyakesz (#21940) üzenetére


alratar
addikt

Szvsz téged jól átvertek! :)))

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#21942) DS39 válasza djnyakesz (#21940) üzenetére


DS39
nagyúr

fekvőházas.. olyan még van?
nem csodálkozom hogy XP van rajta, a 7-eshez lehet már hardveresen kevés.

fogsz egy saját Win7 telepítőlemezt és feltelepíted, mást nem tudsz tenni, mert valószínűleg tényleg átverés áldozata lettél. :(

(#21943) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Most telepítettem újra a Win7-et. Majd kiírta, hogy újra kellene indítani. De már fél órája kijelentkezik. Ez miért van?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#21944) qqcqqc válasza djnyakesz (#21940) üzenetére


qqcqqc
őstag

ez egy használt céges gép?
downgrade történt, jogosultak voltak a win7 helyett xp-t használni.
szerezz egy a serialnak megfelelő telepítőt és rakd fel a 7-est.

többiek:
igen fekvőházas irodai konfigok. vannak ám. nem mindenhol adnak céges lapost, főleg, ha el sem hagyod az irodádat :DD

[ Szerkesztve ]

(#21945) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

most egy olyan problémám van, hogy kék képernyőt kapok win közben.(win7 x64 ult.)
volt hogy játék alatt és mindig torrent alatt. torrentet elindítom, csak egy file van letöltésben és rá 2-5percen belül lefagy ezzel a kék képernyős dologgal
"dumping physical memory to disk" és itt számlál 100ig aztán újraindul.
ezt néztem a win hibajelentésében abban a percekben, amikor ez pontosan történt.




(#21946) dredbiro


dredbiro
senior tag

Sziasztok!
Hogyan lehet beállítani általános jogú profilnál,hogy az MSI Afterburner automatikusan induljon az oprendszerrel?A programban be van állítva az auto indulás,de mindig manuálisan kell elindítanom sajnos.Válaszokat előre is köszönöm :R

Good hunting,STALKER !

(#21947) xxSanchez válasza dredbiro (#21946) üzenetére


xxSanchez
őstag

(#21948) dredbiro válasza PumpkinSeed (#21943) üzenetére


dredbiro
senior tag

Hali! Én is találkoztam ugyanezzel a jelenséggel,szerintem valamit nem tud bezárni a háttérben futó feladatok közül.

Good hunting,STALKER !

(#21949) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Értem! Bár nem sok minden van fent. Sőt semmi

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#21950) dredbiro válasza xxSanchez (#21947) üzenetére


dredbiro
senior tag

Köszi,kipróbálom :R

Good hunting,STALKER !

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.