Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22051) babi02 válasza sfdrakex (#22049) üzenetére


babi02
csendes tag

Most cseréltem le a másik ramom erre a ramra! Ez ujj ram! Egy év gari Lec kollégához! Le kéne cserélni 133ra? :R Sajnos a szomszédom nincs itthon ! :R

(#22052) DS39 válasza babi02 (#22051) üzenetére


DS39
nagyúr

azért mert új, és garis még lehet hibás. (nem a MHz gond)

tedd vissza a régit, ha megvan.

dever97: jobb lenne ha eredeti Win7 verziót használnál. ha szakemberhez viszed maximum lebuksz.

[ Szerkesztve ]

(#22053) babi02 válasza DS39 (#22052) üzenetére


babi02
csendes tag

Sajnos azt eladtam és azzal is ez a jelenség tőrtrént! Tehát innentől nem tudom mi a baja! Lehet az alaplapi ram szlotok szarok? :R

(#22054) DS39 válasza babi02 (#22053) üzenetére


DS39
nagyúr

lehet a játék inkompatibilitása okozza. (vagy szarul crackelt)

(#22055) babi02 válasza DS39 (#22054) üzenetére


babi02
csendes tag

Ez nem crekkelt játék ! Ez a Combat Arms! Eddig játszottam vele! De mostanában kezdte el ezt a szarságot! Próbáltam ujjra rakással minden játékot de semmi ! BIOS frissítve volt! De viszont az alaplapi videokari nincs letiltva! Lehet ez is baj? :R

(#22056) dever97 válasza DS39 (#22052) üzenetére


dever97
csendes tag

Köszi, DS39. Zöldfülűségem miatt meg kell kérdezzem, hogy jól értem-e: most keressek a torrentes oldalon egy olyan Win7-et, amit eredeti állapotában tettek fel, pl. ezt:

Microsoft Windows 7 Ultimate SP1 (x64) Integrated July 2012

This is the original Microsoft Windows 7 Ultimate SP1 (64-bit) ISO from Microsoft. Including Microsoft updates till 13.07.2012 and Internet Explorer 9

(#22057) Debilon válasza dever97 (#22056) üzenetére


Debilon
addikt

nem, szerintem úgy értette, hogy beballagsz egy üzletbe ahol árulnak W7-et, és kifizeted, hazaviszed és telepíted

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#22058) DS39 válasza dever97 (#22056) üzenetére


DS39
nagyúr

hát nem egészen erre gondoltam :DDD

a topik címében a "Warez tilos!" arra utal, hogy az ilyeneket itt nem szoktunk megbeszélni, hogy ki hol hogyan szerzi be illegálisan a Windowsát... persze tudjuk hogy van ilyen, de akkor sem.

babi02: azt mondtad legelőször hogy nemrég raktad össze a géped, tehát vannak benne új eszközök ahhoz új driverek kellenek, esetleg azokkal próbálj meg variálni. pl VGA drivert elsőként, mivel csak a játéknál van, DirectX installt ellenőrizd, stb.

[ Szerkesztve ]

(#22059) Alg


Alg
veterán

Sziasztok!

WINSXS könyvtár csökkentésére van valami mód?
disc cleanup - rendszerfájlos rész megvolt (dism /online /cleanup-image /spsuperseded sem működik már ugyebár ezután) de továbbra is 12 giga a könyvtár... google nem segített :(

Már minden lehetséges dolgot letakarítottam amit tudtam, de csak 4Gb szabad hely van a rendszerpartíción

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22060) babi02 válasza DS39 (#22058) üzenetére


babi02
csendes tag

Igen azt mondtam hogy nem rég raktam össze! Tehát az egész gép garanciás! És a ramokra gyanakodtam ezért lecseréltem! Megpróbálom ujjra felrakni a videokari illesztő progiát! A Kari nem lehet a ludas? :R

(#22061) dever97 válasza DS39 (#22058) üzenetére


dever97
csendes tag

Értem, köszi :B

(#22062) brd válasza Henker2 (#22028) üzenetére


brd
nagyúr

Beépítve sehogy, merthogy a Win7 ugye Makes things easier!, az innen letölthető programmal viszont megoldható: http://www.sillysot.com/.

The only real valuable thing is intuition.

(#22063) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

egy 8GB-os pendrive-ról másoltam át a gépre 6.51GB-ot és a szabad memória 0-a lett.
a kérdésem, hogy miért nem szabadul fel ismét, mint előtte volt, mert még mindig csak 16mb és nem 6500mb mint előtte volt.?? csak akkor szabadul fel a 6500mb, ha újraindítom.

[ Szerkesztve ]

(#22064) Alg válasza Alg (#22059) üzenetére


Alg
veterán

Bocsánat, DISM működik (csak elgépeltem), de csak bő 3 gigát tudtam vele nyerni, továbbra is több mint 7 giga felesleges "backup" szemét van a gépen, amit nem tudok eltávolítani... :((( :W

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22065) brd válasza Ice&Lime (#22063) üzenetére


brd
nagyúr

Mert gyorsítótárazza a másolt tartalmat (ha újra szükség lenne rá, nem a háttértárról kell beolvasni). Ezt a memóriaterületet automatikusan felszabadítja, ha másra kellene a memória (pl. program indítása, vagy egy már futó program több memóriát igényel).

The only real valuable thing is intuition.

(#22066) Ice&Lime válasza brd (#22065) üzenetére


Ice&Lime
veterán

tehát addig nem szabadítja fel, amíg nem indítok el egy pl. játékot vagy photoshopot és akkor rögtön átvariálja?

(#22067) brd válasza Ice&Lime (#22066) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, akkor azonnal felszabadítja a szükséges részt. Kezelheted nyugodtan úgy, mintha az erre a gyorsítótárazásra lefoglalt memória szabad lenne (legalábbis a M$, meg az elbutított hívei szerint, szerintem azért nem mindegy, könnyen tudok olyan állapotot előidézni, ahol észrevehető, hogy volt-e korábban ilyen cache-elés, vagy nem, így én szívesen testreszabnám, mondjuk úgy, hogy 1-2GB - ezt az összes fizikai RAM-hoz képest kellene minimum szabni - mindenképpen maradjon szabadon, de ezek beállításánál nem úgy tűnik, hogy az észérvek döntenek, úgyhogy erre vajmi kevés esélyt látok, hogy beállítható lesz).

The only real valuable thing is intuition.

(#22068) Gabesz25


Gabesz25
tag

Sziasztok,

win7-re szeretnék telepíteni egy régi nyomtatót, de a driver-t de sehogy sem sikerül feltenni.A következő üzenetet kapom:
"A nyomtató illesztőprogramja nem kompatibilis egy a számítógépre vonatkozó házirenddel, amely blokkolja az NT 4.0 illesztőprogramokat."
gpedit.msc-ben hol lehet erre ellenszert találni? magyar win7 ultimate verzióm van.

köszi

(#22069) Sub-ZeRo válasza Gabesz25 (#22068) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Próbáld meg xp kompatiibilis módban futtatni. Hátha. Ha nem megy, akkor xp mód, és oda hátha feltudod rakni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#22070) Ice&Lime válasza brd (#22067) üzenetére


Ice&Lime
veterán

igen, amit mondtál egyet értek veled, én is csináltam már olyan helyzetet, amikor másoltam valamit/ket és elindítottam egy alkalmazást és azért érezhetően nem volt olyan, mintha egy friss újraindítással kezdtem volna.
Ezt nem tudom miért így oldották meg és valóban kellene egy minimum ami alá nem megy.
A kérdés, hogy ha egyáltalán megjelenik e az SP2 7-re abban lesz e ilyen javítás és vagy 8-ban van e már ilyen?

(#22071) Gabesz25 válasza Sub-ZeRo (#22069) üzenetére


Gabesz25
tag

xp módban a driver-t nem tudom futtatni, mivel nem telepítőcsomag, hanem inf fájl, ezért a nyomtató hozzáadásával próbálkoztam. ami érdekes számomra, hogy amit a windows megtalál a windows update-en, azt sem tudja felrakni. igaz ott kompatibilitási hibára hivatkozik, nem az előzőleg írt hiba a gond.
XP módot meg még sosem próbáltam a win7-en, utána nézek, de csak lehet valami más megoldás is erre.

(#22072) sfdrakex válasza Gabesz25 (#22071) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nyomtató gyártó oldalán nincs W7-es vagy legalább Vistás driver? Milyen nyomtató?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22073) Gabesz25 válasza sfdrakex (#22072) üzenetére


Gabesz25
tag

Gondolod nem azzal kezdtem rögtön,h megnézzem van-e win7 driver? :) csak win95,win98,win nt driver van hozzá. egyébként egy Xerox Docuprint 4508-as. 500 éves fos, csak sikerült bele toner-t szerezni ezért akarom hadba állítani.

(#22074) XY_Z


XY_Z
csendes tag

Üdv!
Néhány hónapja van csak win7-em, de most már igazán kezd zavarni hogy a biztonsági másolat készítéséhez mért kell neki több mint 80GB hely, mikor az egész rendszer játékostul meg mindenestül nincs több 67Gb-nál.

(#22075) sfdrakex válasza Gabesz25 (#22073) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azért kérdeztem, mert sokan nem azzal kezdik.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22076) Joci93


Joci93
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne ,hogy eltűnt a Windows 7 nem látja a DVD meghajtót. Kb. 8 hónapja van fent az említett rendszer és és eddig mindig látta. Most feltettem egy Viruális PC-t a gépre és azóta nem hajlandó érzékelni a meghajtót. (Azóta már letöröltem a programot, de a helyzet nem változott.) Holnapig ki kellene írnom egy rakat DVD-t, de így elég nehéz lesz.

Esetleg valami megoldást a meghajtó visszahozására tudtok ajánlani? :R

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#22077) Werkly


Werkly
őstag

A mappabeállításokat nem lehet alakalmazni optikai meghajtóknál?

(#22078) Mustapha30


Mustapha30
csendes tag

Sziasztok!Lenne 1 olyan problémám hogy fel telepitettem a gépemre a win 7-et és nincs netem.Probáltam már a ##Id_String-et letiltani de nm találtam.nm tudom hogy mi lehet a gond

(#22079) sfdrakex válasza Joci93 (#22076) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Start menü futtatásba írd be: Számítógép-kezelés, azon belül lemezkezelés és ha nincs betűjele adj neki.

#22078) Mustapha30

Milyen neted van, Routered van-e? Hálókártya driver fent van? Többi driver stimmel? Eszközkezelőben nincs ismeretlen eszköz? Jól állítottad be a kapcsolatot a nethez?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22080) Mustapha30 válasza sfdrakex (#22079) üzenetére


Mustapha30
csendes tag

Adsl 15 mb netgear ruter .probáltam telepiteni :-SiS PCI Lan Driver Setup v1.16 for SiS Lan Adapter de nm engedte más minden oké

(#22081) Joci93 válasza sfdrakex (#22079) üzenetére


Joci93
senior tag

Szia!

Egyáltalán nem volt látható. Az általad leírt lemezkezelésnél sem volt látható. Egyszerűen kihúztam, majd visszadugtam a DVD kábeleit és restart után már működött is. :C

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#22082) Kobe


Kobe
veterán

A felhasználók/user mappában van egy kb 9GB méretű rejtett file, amit sehogy sem tudtam megjeleníteni. Valakinek van tippje, mi allokálhat akkora helyet a mappában, és hogyan lehetne eltüntetni ?

(#22083) Sub-ZeRo válasza Kobe (#22082) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lapozófájl?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#22084) Gabesz25 válasza Sub-ZeRo (#22069) üzenetére


Gabesz25
tag

nos, xp módban sikerült feltelepíteni a nyomtatót. arra van lehetőség,hogy valahogyan megosszam az xp módban a nyomtatót és használjam simán a win7 alatt? ugyanis engem nem zavarna, hogy ha csak így tudnék nyomtatni, de nem csak én használom a családban a gépet, ezért lenne jó win7 alól elérni

(#22085) Kobe válasza Sub-ZeRo (#22083) üzenetére


Kobe
veterán

az nincs ekkorára beállítva, ez szépen lassan duzzadt ilyen nagyra, lassan eltüntetve a szabad helyet. Azért egy 40GB-os partíció még frissítésekkel is elég kellene lennie win 7nek, egy minimális méretű programokat tartalmazó gépnek. asszony használja a gépet, nincs rajta más, mint zene meg filmlejátszó, word, és kb ennyi, pár hónap alatt emg csak nem adtak ki 20onpár giga frissítést.

Én a rendszervisszaállítási pontokra gondoltam még, lehet az ?

(#22086) brd válasza Ice&Lime (#22070) üzenetére


brd
nagyúr

Nem reménykedem benne, rengeteg ésszerű dolog hiányzik a Windowsból, pl. task-szintű háttértár I/O prioritizálás (de nem az, ami Vista óta van, hogy van pár (4, ha jól emlékszem, ez is kevés) szint, de csak az az eltérés, hogy mennyi üres ciklust iktat be a tényleges átviteli utasítások közé, hanem olyat, hogy ha fut az egyik, akkor pl. egy alacsonyabb prioritású nem, vagy, de ez már extrémsport, csak néhány ciklust - persze ezek száma is állítható legyen - kaphasson a magasabb prioritású mellé), task-szintű hálózati átvitel prioritizálás, de a CPU prioritizálás terén is lenne finomítani való, amit jelenleg csak külső programmal lehet megoldani, pl. CPU-használatfüggő prioritásállítás: ami jobban eszi, azt alacsonyabb prioritásúvá teszi, persze beállítható szintekkel, és kivételekkel, és nem M$-módra (ő valamit kitalál, és jó az neked paraszt, ne akarj innovatívkodni, majd én gondolkodom helyetted - ami nem lenne baj, csak sokszor hülyébb, mint a hozzáértő felhasználó), vagy olyat is lehetne, hogy egy task (pl. játék), minden egyéb (kezelőeszközök kivétel nyilván) tasknál magasabb prioritással kapja meg az erőforrásokat, hogy pl. egy háttérben futó vírusirtó ne tudja megakasztani a programot (persze ehhez némi architektúrális változtatásra is szükség lenne, tudom).
Én már pl. azon is csodálkoztam, hogy a Win7 (vagy Vista) óta a HT-s CPU-n úgy igyekszik elosztani a taskokat, hogy a 2. logikai magokra ne nagyon jusson, csak ha már elfogyott a fizikai.

Elvileg létezik rá program (pl. Cacheman, XP/2003-on még jól működött), de még nem próbáltam.

The only real valuable thing is intuition.

(#22087) brd válasza Kobe (#22085) üzenetére


brd
nagyúr

A rendszervisszaállítási pontok a system volume information könyvtárban vannak, de ehhez alapesetben usernek nincsen joga. Viszont, ha kikapcsolod a visszaállítást, törölnie kellene a pontokat.

Pl. TotalCommanderrel keress rá mondjuk az 50 MB-nál nagyobb file-okra (lehet a Windows keresővel is persze, de annak a működtetése pl. nekem lassú), és kiderül (persze csak azok között tudsz keresni, amihez hozzáférsz).

The only real valuable thing is intuition.

(#22088) sfdrakex válasza Mustapha30 (#22080) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Alaplap gyártó oldalán nézz szét a legújabb driver után a hálókártyádhoz.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22089) wmati


wmati
addikt

Sziasztok! 64 bites Win7 okozhatja azt hogy randomba kifagynak a programok illetve nem lehet játékokat felhúzni :F

(#22090) sfdrakex válasza wmati (#22089) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha buherált a Wined akkor igen, ha érintetlen, akkor inkább valami hardveres gond lehet, első körben memóriákat csekkolnám.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22091) wmati válasza sfdrakex (#22090) üzenetére


wmati
addikt

Sima 7 az egyben cd normál verzió eddig semmi gond nem volt vele igaz csak 32 bites raktam fel vel, egy db 4 gb modul van. Mit nézek rajta ? Gondolom minden képp kell a 64 bites Win

[ Szerkesztve ]

(#22092) sfdrakex válasza wmati (#22091) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

4 gigához kell a 64 bites, jól gondolod, ha van ismerősödnek a gépedbe való memóriája kérd kölcsön próbáld ki azzal, de lehet elég ha kiveszed másik foglalatba teszed, vagy csak szimplán vissza a helyére, lehet nincs rendesen a helyén. Érdemes átnézni minden mást is, kábelek ki be.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22093) wmati válasza sfdrakex (#22092) üzenetére


wmati
addikt

Kiindulásnak ez jó :DD most raktam össze a gépet miden új, nem tudom van e valami köze hozzá de össze rakás után töbször meghalt a windws hdd cserével oldotam meg mert egy idő után nem látta a gép

(#22094) Ice&Lime válasza brd (#22086) üzenetére


Ice&Lime
veterán

uhh, ezt most jól leírtad nekem, elég kimerítően.
de csak pedzegetem,a lényeg hogy ilyen téren elég ostoba a win7, oké, és mi a helyzet ilyen ügyben a win8-nál?az már, hogy is mondjam, intelligensebb ilyen területen?

(#22095) mumtaz


mumtaz
senior tag

Üdv. Szeretném a segítségeteket kérni egy apró problémában.
Volt 4 vinyóm a gépben, amiből a két régebbit már ki akartam venni, mert kicsik is voltak, meg régiek is. Helyettük betettem egy nagyot 2db partícióval. Az a gondom, hogy a két partícióhoz nem lehet betűjelet rendelni. Illetve lehet, csak egy reboot után nem marad meg. Minden reboot után a lemezkezelőben újra hozzá kell adni a betűjelet, hogy elérhetőek legyenek. Ilyenkor működik, de Eszközkezelőben ha megnézem a vinyók köteteit a tulajdonságlapon, ott mindegyik partíciónál ott van a betűjel, csak ennek a vinyónak a partícióinál nincsenek.

Mit lehet ezzel kezdeni? Gondot jeleent, mert néha a gyerek kapcsolja be a gépem és Ő nem ért hozzá annyira, hogy betűjeleket osztogasson ki, viszont a játékai meg ezen a vinyón vannak.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#22096) sfdrakex válasza mumtaz (#22095) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha meg vannak a régi vinyók, próbáld meg azt hogy visszateszed a gépbe és lemezkezelőből elveszed a betűjeleiket, vagy adsz nekik valamit a lista végéről.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22097) babi02 válasza babi02 (#22060) üzenetére


babi02
csendes tag

Amit biztosan ki tudok zárni az a videokártya! Átvittem a másik gépben rendesen ment! A biost meg frissítettem! A driverek ujjak! És valamikor kék halál van, valamikor meg bemegy a játékba és megfagy! Ilyenkor ujjra indul! Tehát nem vágom mi lehet és ez egy tiszta ujj gép! Minden ujj benne! :R Nem értem mi lehet ! :R :R

(#22098) DS39 válasza babi02 (#22097) üzenetére


DS39
nagyúr

a gépgondhoz több ötletem perpill nincs, de egy építő jellegű kritika:
nem ujj hanem új :))

eddig is így írtad de most már irritált hogy egy hsz-en belül 4szer is így használtad... azért remélem vágod a különbséget az ujjra írható cd és az újraírható cd között :DDD

(#22099) mumtaz válasza sfdrakex (#22096) üzenetére


mumtaz
senior tag

Az a baj, hogy nincsenek meg. Ezt is ki akartam már próbálni. Ezen kívül ugye próbáltam a sima lemezkezelőből, mert ugye minden boot után kell. De próbáltam Paragon-ban is.
Valahogy ki kéne ganajozni a "listát", de azt se tudom, hol keressem.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#22100) mumtaz válasza mumtaz (#22099) üzenetére


mumtaz
senior tag

Regeditben néztem. Ott a listában 'E' meghajtó szerepelt, de 'F' nem. Pedig mindkettő ez a két partíció lenne.
Az 'E'-t minden esetre kitöröltem, de nem oldotta meg.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.