Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22901) PumpkinSeed válasza SebajTobias (#22900) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem lehet , hogy valami blokkolja? Pl. vírusírtó vagy tűzfal.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#22902) SebajTobias válasza PumpkinSeed (#22901) üzenetére


SebajTobias
tag

Én is erre gondoltam, ezért hozzáadtam a tűzfalhoz kivételnek, de úgyse működik.
Az a fura, hogy 3 gépre kell, és azok tök ugyanolyanok hardwer ill. szoftverileg.
És csak ezen nem megy..

(#22903) PumpkinSeed válasza SebajTobias (#22902) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

És ha kikapcsolod a teljes vírusírtót és tűzfalat akkor se megy?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#22904) SebajTobias válasza PumpkinSeed (#22903) üzenetére


SebajTobias
tag

Megpróbáltam, de nem jó. A progi csatlakozik a szerverhez, majd tölt, és kiírja, hogy nem tudta betölteni a plugint innen, és megad egy csomó elérési utat a C: meghajtóról. Mintha nem tudna írni a C:re.

(#22905) apro válasza SebajTobias (#22904) üzenetére


apro
senior tag

hali
Törölj ki minden szemetet tedd újra a plungint és úgy nézd meg,/Temp,Szoltvere dist..donloa.temp.int..file..stb)
Hátha segít.

(#22906) SebajTobias válasza apro (#22905) üzenetére


SebajTobias
tag

köszi megnézem...

(#22907) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok!
Meg tudná nekem mondani, hogyan tudom a windows fényképnézegetőjének a hátterét fehérre állítani?
Alapból fehér volt, de a rendszer testreszabása után sárgás színű a háttér, és ezért minden képen ami fehér lenne, az sárga színű.

(#22908) apro válasza SebajTobias (#22906) üzenetére


apro
senior tag

Ezeket mind:
Biztonságosan törölhetjük az alábbi mappák tartalmát:
Csak az alábbi mappák tartalmát töröljük

a.) -Temporary Internet Files: (a böngészők által, ideiglenesen létrehozott segédfájlok)

C:\Users\felhasználónév\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files

b.) -Recent Documents: (megnyitott dokumentumok szükségtelen fájljai) C:\Users\felhasználónév\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Recent\AutomaticDestinations

c.) -Users/Temp mappa ürítése: (felhasználók ideiglenes fájljait tároló mappa)

C:\Users\felhasználónév\AppData\Local\Temp

d.) -Windows/Temp mappa ürítése: (a rendszer ideiglenes fájljait tároló mappa)

C:\Windows\Temp

e.) -Windows\Panter mappa ürítése: (Windows .log fájlokat tartalmazó mappa)

C:\Windows\Panther

f.) -Windows frissítések után visszamaradt fájlok törlése:

Előny: több 100 Mb visszaszerzett hely a merevlemezen.

Hátrány: Nem tudjuk figyelemmel kísérni a telepített frissítéseket és azok adatait (volt rá szükség?) Biztonságosan törölhető.

C:\Windows\SoftwareDistribution\Download

g.) -Prefetch mappa ürítése: (gyakrabban használt fájlokat a rendszer ebbe a mappába tárolja, hogy legközelebb gyorsabban töltődjön be, azonban idővel feleslegessé válnak, törlés után frissített fájlok kerülnek helyébe)

C:\Windows\Prefetch

(#22909) Vasinger! válasza Vasinger! (#22893) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

(#22910) sfdrakex válasza Vasinger! (#22909) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

MSE újra telepítése?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22911) Vasinger! válasza sfdrakex (#22910) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az blokkolná a frissítést? Behalok. Az a Wndowsnak a saját vírusirtó progija pedig. Ha ezen múlik akkor le is törlöm a fenében...

[ Szerkesztve ]

(#22912) sfdrakex válasza Vasinger! (#22911) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A fenébe, ezt de benéztem, :W pont fordítva kódolta az agyam mint ahogy van, és úgy láttam az MSE update nem megy fel, pedig csak az ment fel.

Egyesével meg kellene próbálni telepíteni azokat amik nem mennek fel. Lehet valami sorrend gond van a telepítéssel.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22913) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Azt nem tudja valaki, hogy miért van az, hogy minden kikapcsoláskor 5 frissítés van, már 2 hete kb?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#22914) Vasinger! válasza sfdrakex (#22912) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Beszabehu. Egyesével simán felment mindegyik frissítés. Köszi szépen! :R

(#22915) sfdrakex válasza Vasinger! (#22914) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jártam már így én is, bár még XP-n talán, nem volt mindegy milyen sorrendben mennek fel, bár azt nem értem, hogyha egyben jelölöd ki mind akkor miért nem olyan sorrendben tolja fel, ahogy fel is tudja tenni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22916) Vasinger! válasza sfdrakex (#22915) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Na ez egy tökéletes kérdés. Ezt a hibát talán még a Bill Gates sem tudná megmagyarázni. Főleg, hogy több mint fél éven át tökéletesen mentek a dolgok...

(#22917) vlevi válasza Vasinger! (#22911) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Az blokkolná a frissítést? "
Bármi megtörténthet.
Nekem a backupot durrantotta szét. Mert valamelyik könyvtárban volt valami file, amire azt hitte, hogy malware, vagy valami egyéb kártékony, és karanténba rakta, amikor a backup hozzányúlt. De nem szólt, a mocsok, hogy karanténba rakott valamit. Kerestem 2-3 napig, miért nem megy a backup.

[ Szerkesztve ]

(#22918) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Bedugtam a telefon USB kábelét (csak a kábel) a gépbe, erre a monitor kikapcsolt, nem reagált semmire. Megnéztem a naplófájlokat, ott ez szerepel:
- az illesztőprogram vezérlési hibát talált a következőn: \Device\Ide\IdePort0.

Ezen bejegyzés előtt és után pedig ezek vannak:
- a következő eszköz jelenleg még nem használható: \Device\CdRom0.

A winnel van gond, vagy esetleg még arra gondolok, hogy a DVD íróm ide kábele kezdi megadni magát?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#22919) ledgeri válasza PumpkinSeed (#22913) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A régi rendszeremen nekem is úgy volt azótan nem alkalmaztam egy frissítést sem...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22920) cosman


cosman
tag

Üdv,
az lenne a problémám, hogy a 2*2 Gb RAM-omból 2,6 Gb-ot lefoglal a Windows 7 hardverek számára ("hardverek számára fenntartva" ld. Win erőforrásfigyelő). Eddig normálisan 512 Mb volt, mivel APU-m van, annak kellett elkülönített (A6-3650-m van). A probléma akkor jött elő, amikor egy SSD-re toltam rendszert (azóta kivetettem, de amikor visszaraktam és arra is raktam egy új rendszert, így sem változtatott). Más változás nem volt, a memóriák jók külön-külön. Ha kiveszek 2 Gb-ot, akkor le is csökken kb két gigával a lefoglalt memória.
64 bites Win 7 van fenn.
Újratelepítettem, megcsináltam, amit itt írtak:
BIOS-t frissítettem, memóriát uncheckeltem az msconfig-ban, beállítottam az integrált VGA megosztott memóriáját, rendszert újraraktam, BIOS-t alaphelyzetbe hoztam.
Egy dolgot nem tudtam megcsinálni: Memory remapping bekapcsolása, mivel az alaplapom UEFI-ben (BIOS) nem találok ilyet (Asrock A75M-HVS).
Esetleg valaki tudja milyen más nevei vannak a memory remappingnek illetve mi lehet még megoldás?
Alaplapom manualja itt.

Kössz előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

https://westnotebook.hu/

(#22921) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Egy kis segítséget kérnék szépen.

Egyszer már jártam így, 2 éve, hogy egy vadiúj laptopra, amin csak alap linux van, arra telepíteni szerettem volna a Win7et.
A telepítéssel valami gond volt, és a BIOS ban kellett valamit beállítani, és azután már elismerte a Win7-et, és lehetett telepíteni.

Nincs valami sejtésetek, hogy mi lehet ez ?

köszi szépen

(#22922) sfdrakex válasza cosman (#22920) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Memory remap msi lapon memory hole ként volt nálam, de bal oldalt leírásban írta hogy ez a memory remap. Viszont ez csak arra kell, hogy kezelje a gép a 4 gigánál több memóriát.

(#22921) Orionk

Biosban max a boot sorrendet kell állítani hogy a DVD ről próbáljon először bootolni, de ez is felesleges ha induláskor pl F12 vel elő lehet hozni a boot menüt ahol ki tudod választani honnan induljon, kiválasztod a DVD-t telepítesz majd következő bootnál már a vinyóról indul. Az hogy most milyen op rendszer van rajta szerintem mindegy, törölni kell a partíciókat, újat létrehozni és telepíteni a Windowst.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22923) aakosch


aakosch
tag

Nagyon elkezdtek szaggatni a youtubeos videók. Adobe flash playert frissítettem, de semmi. Chromeot használok. Ötlet?

(#22924) Sub-ZeRo válasza aakosch (#22923) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Chrome.ban nincs flash támogatás ha minden igaz, ergo akkor a yt videók sem mennek. Ie, vagy opera vagy ff.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#22925) DS39 válasza Sub-ZeRo (#22924) üzenetére


DS39
nagyúr

he? pont a Chrome az amibe bele van integrálva. :)

a youtube videók html5-tel is mennek amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#22926) Sub-ZeRo válasza DS39 (#22925) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Sógoromnak a farmos játék ami neten megy, akad chrome alatt. ami tudjuk flash alapú. Az ie meg simán viszi.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#22927) sfdrakex válasza Sub-ZeRo (#22926) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nálunk asszony facebookon simán tolta a flashes játékokat chromal.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22928) Vasinger! válasza Sub-ZeRo (#22926) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ebből nem arra kell következtetni, hogy a Chrome-ban nincs flash, hanem arra, hogy ott ki van kapcsolva a hardveres gyorsítás...

(#22929) DS39 válasza Sub-ZeRo (#22926) üzenetére


DS39
nagyúr

hát nem mindig sikerül jól a google "saját" flash-e. amikor használtam chrome-ot, én mindig kicseréltem, a non-ie verzióra.

(#22930) Prego


Prego
senior tag

Sikerült ügyesnek lennem és egy mellékattintással a filmerit nevü programmal törölnöm az összes DirectShow filtert a rendszerből.
Egy dolog hogy a Win Media Player már indulásnál programfuttatási hiba (5)-tel kiakad, de azóta se a webkamera, se a TV Tuner nem működik.
Persze a rendszer visszaállítás ki van kapcsolva.
Próbáltam a K-Lite-ot illetve ezt az eljárást sikertelenül.
Valakinek valami ötlete?
Köszi

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#22931) ledgeri válasza Prego (#22930) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Get data baxk... csak fizetős... és hosszú amig lefut..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22932) Prego válasza ledgeri (#22931) üzenetére


Prego
senior tag

De az törölt fájlokat állít vissza nem?
Itt szerintem csak registry szinten lesz valami malőr.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#22933) sfdrakex válasza Prego (#22930) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

DirectX újratelepítés?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22934) Prego válasza sfdrakex (#22933) üzenetére


Prego
senior tag

Nézem, én is erre tippeltem csak nem találtam a win7-hez a csomagot.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#22935) sfdrakex válasza Prego (#22934) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Itt van, nem csomag kell, hanem websetup.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22936) Prego válasza sfdrakex (#22935) üzenetére


Prego
senior tag

Sajnos nem segített :(

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#22937) sfdrakex válasza Prego (#22936) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Winupdate? W7 lemezről boot és javítás?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22938) Prego válasza sfdrakex (#22937) üzenetére


Prego
senior tag

Még megpróbálom frissíteni a VGA Driverét, hátha a képalkotási dolgokba sikerült beletörölnöm, aztán jöhet a lemezről boot és javítás.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#22939) Prego válasza sfdrakex (#22937) üzenetére


Prego
senior tag

Javítás sem segít, annyit csinál hogy megtalálja a HDD-n a régi Win telepítést és azt állítja be bootolhatónak. Még nem formáztam azt a partíciót, hátha elfelejtettem valamit átmenteni :D

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#22940) Johnny Cage válasza Prego (#22939) üzenetére


Johnny Cage
addikt

webkamera / TV tuner szoftverének újratelepítése?

én a helyedben media player helyett is valami mást használnék (MPC-HC?)..

(#22941) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok!
Valaki meg tudná nekem mondani, hogyan tudom a windows fényképnézegetőjének a hátterét fehérre állítani?
Alapból fehér volt, de a rendszer testreszabása után sárgás színű a háttér, és ezért minden képet amin fehér szín található, elrondít ez a sárga, mert a kép is sárgára torzul.

(#22942) Prego válasza Johnny Cage (#22940) üzenetére


Prego
senior tag

Azt még megpróbálom. Az a szerencse, hogy megmaradt a régi win telepítés, meg tudom nézni hogy mi hiányzik.
Nem a Media Player a fő gond, hanem hogy a rendszer valami hiányzó filter miatt képtelen kezelni a videókat (a VLC sajátot használ, az megy is), így nincs se TV tuner, se webkamera (csak a mikrofon része működik).

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#22943) Prego válasza Prego (#22942) üzenetére


Prego
senior tag

Nem oldotta meg, még ffdshow-t is telepítettem. Valamit sikerült nagyon szépen elcsesznem a registryben.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#22944) ledgeri válasza Prego (#22932) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Sikerült ügyesnek lennem és egy mellékattintással a filmerit nevü programmal törölnöm az összes DirectShow filtert a rendszerből.
ebből indultam ki..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22945) Prego válasza ledgeri (#22944) üzenetére


Prego
senior tag

Jah értelek. Ez a Filmerit ilyen "registry karbantartó"-nak tűnik, csak a codekekkel szórakozik.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#22946) ledgeri válasza Prego (#22945) üzenetére


ledgeri
nagyúr

ok...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22947) cosman válasza sfdrakex (#22922) üzenetére


cosman
tag

"Memory remap msi lapon memory hole ként volt nálam, de bal oldalt leírásban írta hogy ez a memory remap. Viszont ez csak arra kell, hogy kezelje a gép a 4 gigánál több memóriát."
Én úgy tudom ez esetemben egyáltalán nem felesleges, mert az olvastam, hogy a hardver által lefoglalt memória területet is újra tudja rendezni. Memory hole-ként sincs meg :F . Köszönöm a választ.
Esetleg más tipp, hogy találom meg? Windows alól esetleg (bár nem hinném)?

[ Szerkesztve ]

https://westnotebook.hu/

(#22948) krealon válasza sanyek2 (#22941) üzenetére


krealon
veterán

(#22949) sanyek2 válasza krealon (#22948) üzenetére


sanyek2
senior tag

Senior... :R :R :R
Már kezdtem azt hinni hogy nem is lehetséges....

(#22950) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!
Hogyan tudom megoldani azt, hogy ha telepítek egy programot, akkor az csak az én felhasználói fiókomhoz települjön?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.