Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21301) Mercutio_


Mercutio_
félisten

#210201-re valaki?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21302) harylmu


harylmu
őstag

sziasztok. szeretnék a hálózaton megosztani pár mappát, de mikor leokézom kiírja, hogy a "a mappa nem osztható meg". az a baj, hogy mindegyikre ezt írja ki, ezért csak a Nyilvános mappám van megosztva a hálózaton (ami ugye alapértelmezett.) további érdekesség hogy a gépemen kivétel nélkül az összes mappa írásvédett.

:F

szóval mikor levenném az írásvédettséget, kiveszem leokézom, megnézem újra és megint írásvédett. nem tudja levenni valamiért. ha létrehozok egy új mappát, az is alapból írásvédett lesz.

(#21303) zsotesz81 válasza harylmu (#21302) üzenetére


zsotesz81
senior tag

"további érdekesség hogy a gépemen kivétel nélkül az összes mappa írásvédett" - állítsd át magadat tulajdonosnak a meghajtón ( help ), meg adj magadnak full access jogot a meghajtóra

(#21304) harylmu válasza zsotesz81 (#21303) üzenetére


harylmu
őstag

megcsináltam, de nem jött be

(#21305) hitman,


hitman,
őstag

Sziasztok

Win 7 ultimate sp 1

Jól működött...kiszedtem a cpu-t beraktam egy újat és betöltés után kérte az aktiváló kódot meg elfelejtette a vga drivert.
mintha nem lett volna rajta vga driver úgy indult el a gép.

Ez mitől lehet amikor csak cmos clear volt és cpu csere?

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#21306) Visormail válasza Mercutio_ (#21301) üzenetére


Visormail
addikt

Írd be egy bat fájlba és futtasd le rendszergazdaként, ez törli a frissítések átmeneti tárolóját:
net stop wuauserv
net stop bits
rd /s /q %systemroot%\SoftwareDistribution\Download
net start wuauserv

Aztán ereszd rá ezt: [link]
Esetleg még rendszergazdai parancssorból lefuttatni sfc /scannow
Volt itt a topikba egyszer aki azt írta, hogy kitörölte az egész SoftwareDistribution mappát is lazán és attól megjavult az ismételt mindig sikertelen frissítés telepítés.
.Net javítására van egy ilyen: [link]

A kézzel törölhető mappák listáját már írta valaki, de ccleanert is használhatsz.
Levelezés lementéséhez gondolom nem ártana leírni milyen levelezőprogramról van szó.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#21307) Mercutio_ válasza Visormail (#21306) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R
Office 2003-ban található outlook (2003?)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21308) WildBoarTeam


WildBoarTeam
aktív tag

Sziasztok!

Kis help kellene.
Win7 ultimate. Újból beálítottam a ClearType betűsimítást, szépen végigment a "kalibrálás", de ettől kezdve Flash alatt a szöveges részek olvashatatlanná váltak. Ezután többször próbáltam még a beállítást, de nem változott semmi.
Felraktam a Flash Player-ből is korábbi verziót, de ekkor sem lett jobb.
Mi lehet még a gond? Lehet valahogy "alaphelyzetbe" állítani a ClearType-ot?

Előre is köszi a tippek/segítséget. :R

blabla

(#21309) Muton


Muton
addikt

Heló!

Adott egy w7 x64 és egy WD passport usb-s vinyó.
Az a a bajom, hogy nem tudom leválasztani használat után.
Alapvetően is sima lemezként jelenik meg a Sajátgép-ben, illetve ha rádugom a gépre, akkor a system trayen az usb leválasztó gomb nem csinál semmit, még akkor sem, ha pl egy pendrive van a gépre dugva, ami a vinyó nélkül leválasztható lenne.

Mit lehetne tenni?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#21310) alratar válasza Muton (#21309) üzenetére


alratar
addikt

Érdekes probléma! (Nálam a fényképező géppel csinálja ugyanezt)
Kapcsold ki a gépet, s akkor biztonságosan kihúzhatod..

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#21311) Muton válasza alratar (#21310) üzenetére


Muton
addikt

Igen, így csinálom, de azért ez így hosszú távon nem megoldás. Főleg ha virtuális gépen szervert, fejlesztőkörnyezetet, stb-t kell leállítani, majd újraindítani :(

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#21312) alratar válasza Muton (#21311) üzenetére


alratar
addikt

Ez igaz.
Mindegyik portban ezt csinálja, vagy csak egynél?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#21313) Visormail válasza Mercutio_ (#21307) üzenetére


Visormail
addikt

Lemented a
C:\Documents and Settings\Felhasználónév\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook\Outlook.pst
fájlt és ha van mellette egyéb pst fájl (rejtett mappa). Utána majd visszamásolod.

Illetve az outlookba fájl menü/exportálás/exportálás fájlba, kiválasztod hogy személyes mappafájl pst-be mentsen, almappákkal együtt. Utána majd importálod.

A skype kapcsolatokat nem kell menteni azt nem a gép tárolja hanem a skype szerverén van, csak be kell jelentkezni a programba. A beállításai és a beszélgetések előzményei itt vannak:
C:\Users\Felhasználónév\AppData\Roaming\Skype

"valamint egyéb egyéni dolgoaik amik install óta kerültek a gépre" hát ez így elég tág fogalom. Gondolom az asztal és a dokumentumok mappa lehet ahova pakoltak valamit.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#21314) Muton válasza alratar (#21312) üzenetére


Muton
addikt

mindegyiknél sajnos. pedig különböző vezérlő intézi őket :(

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#21315) Mercutio_ válasza Visormail (#21313) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kösz a válaszokat, ez már bőven elég lesz:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21316) Werkly


Werkly
őstag

Win 7 Ultimate miért nem szinkronizál internetes idővel? Nem indítható azt írja. Valaki tud megoldást?

(#21317) Visormail válasza Muton (#21314) üzenetére


Visormail
addikt

A hibaüzenetet se adja ki hogy nem lehet leválasztani? USBDeview esetleg le tudja választani? Vagy zentimo usb esetleg mond e rá valamit hogy mi használja?

Werkly: a szolgáltatások közt nincs letiltva a windows idő? Esetleg [link]

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#21318) Mercutio_ válasza Visormail (#21313) üzenetére


Mercutio_
félisten

Közben kiderült, hogy "elfelejtették" az outlook-kal leszedni a leveleiket, és most 254 levelet szeretne a program letölteni 706MB méretben, persze 20-30 levelenként hanyattesik az outlook 2003, itt is van .PST file-oknál 2GB-s korlát?
Egyáltalán lehet valamit tenni ez ellen?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21319) Werkly válasza Visormail (#21317) üzenetére


Werkly
őstag

Hol találom pontosan?

(#21320) Visormail válasza Werkly (#21319) üzenetére


Visormail
addikt

A start menü keresőjébe beírod hogy szolgáltatások.

Mercutio_: nem tudom egyáltalán nem használom egyik outlookot se.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#21321) Werkly válasza Visormail (#21320) üzenetére


Werkly
őstag

De azon belül nem jelenik meg. De letiltva az állapot msconfignál.

(#21322) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Tudtok olyan minialkalmazást asztalra windows 7-hez ami CPU figyelő, hőmérsékletet figyeli, terhelést, stb
Melyik a legjobb erre a célra?
Valami ilyesmi kéne:

(#21323) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

Üdv!

Felraktam a Win7 x64 Ultimate 30napos verzióját. A 30 nap elteltével mi fog történni? Nem működik majd vagy csak felszólítgat?
Egy Win7 x64 Home Premiumot akarok majd feltenni utána. Ehhez akkor gondolom le kell szednem az Ultimate-t, igaz?

Csillagkaput a Csillag térre!

(#21324) Imy


Imy
veterán

Sziasztok!
Win7et hogy tudok úgy le imagelni (milyen progival, és hogyan?), hogy az oprendszert akár egy másik hdd-re át tudjam költöztetni? Mert ha csak símán a c-t imagelem, akkor newm indul el, van egy boot sector (vagy nemtom, hogy mi a neve) amit le kell menteni, és akkor lesz csak jó. Köszönöm!

(#21325) fatal` válasza Ted_Beneky (#21323) üzenetére


fatal`
titán

Ha jól emlékszem 2-3 óránként újraindul egy darabig, aztán utána már letilt funkciókat.

Igen újra kell telepítened.

(#21326) Ted_Beneky válasza fatal` (#21325) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Köszi! :R

Csillagkaput a Csillag térre!

(#21327) apro válasza Mercutio_ (#21201) üzenetére


apro
senior tag

Hali Itt van TC-ben csináld ezeket töröld
Törölhető mappa tartalmak.
\Windows\temp
\Windows\SoftwareDistribution\Downloads
\Users\<felhasználóneved>\AppData\Local\Temp\
\Users\felhasználónév\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Recent\AutomaticDestinations
\Users\felhasználónév\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files
\Windows\Panther
+1: \Windows\Installer\$PatchCache$

(#21328) Werkly


Werkly
őstag

Miért áll le mindig a win idő szinkronizálás? Pedig Auto-n van!

(#21329) apro válasza Werkly (#21328) üzenetére


apro
senior tag

Hali
Kézzel kerss rá és élisd át a másik frissitési szikronra.Van banna 2.db[link]

(#21330) vlevi válasza Imy (#21324) üzenetére


vlevi
nagyúr

Windows backup is tudja.
start menü - keresés - biztonsági másolat.
Lemezkép létrehozása.
Ha nincs windows install lemezed, akkor itt tudsz rendszer helyreállító lemezt is csinálni.
Elkészíted a backupot, célszerűen külső vinyóra, de úgy emlékszem több dvd-re is hajlandó megcsinálni.
Beteszed az új vinyót, a helyreállító lemezt, és onnantól nagyjából egyértelmű.
Az új meghajtónak legalább akkorának kell lennie, mint a régi c: partíciónak, különben nem megy fel.
Ezért, ha pl. egy 250-es vinyót, amin csak 100Giga anyag van, át akarsz költöztetni egy kisebbre, mondjuk 120-as SSD, akkor előbb a lemezkezelőben, vagy az easeus partition masterrel összébb kell húzni az eredeti winyód c partícióját, hogy elférj az új meghajtón.

(#21331) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne, hogy a Win7 azt csinálja kb 1 hónapja hogy megy 1 hétig rendesen aztán nem tud elindulni. Berakom a Win7 usb telepítőt, javítás és kész is, 1 másodperc alatt megjavul és el is indul a gép.

Mindig olyat ír, hogy megváltozott hardver környezett miatt nem tud elindulni :/

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21332) alratar válasza Muton (#21314) üzenetére


alratar
addikt

Win reinstallű!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#21333) overland


overland
aktív tag

sziasztok, a vezérlőpult, rendszerben megváltoztattam a laptomom felhasználó nevét a fiókhoz tartozó nevét.
Ha belépek a "C" majd felhasználók-ba akkor ott mégis a régi név van...
mit kell tennem, h ez is az új legyen??

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#21334) Visormail válasza overland (#21333) üzenetére


Visormail
addikt

Na igen a windows meghagyja a régi mappanevet akárhányszor is nevezed át a felhasználódat, ha ez zavar akkor csak Registry módosítással lehet megoldani, legalábbis én nem tudok más módszert. Saját felelősségre :)

- Elindítod a regedit-et és elmész benne erre az útvonalra:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList

- Ezen belül további "mappákat" látsz, mindegyikre ráklikkelsz és megkeresed azt amelyiknél jobb oldalon a ProfileImagePath kulcs értékénél a te régi felhasználóneved van.

- A C:\Users\régifelhasználónév mappát átnevezed az új névre, és átírod ezt az új nevet a ProfileImagePath kulcsban is (duplaklikk rá), majd újraindítod a gépet.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#21335) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Létezik olyan program, vagy beállítás a win7-ben ami a folyamatosan üzemben lévő PC-n figyeli távollétemben, hogy mikor, hányszor, és mennyi ideig nem volt netem?
Ugyanis volt olyan napom mikor bekapcsolva hagytam a gépet, és mintha elment volna a netem
Köszönöm előre is! :R

(#21336) snowdog válasza bluobluo75 (#21335) üzenetére


snowdog
veterán

NetLimiter, mindenféle statisztikát készít. [link]

NetLimiter is an ultimate internet traffic control and monitoring tool designed for Windows. You can use NetLimiter to set download/upload transfer rate limits for applications or even single connection and monitor their internet traffic.

(#21337) brd válasza Mercutio_ (#21318) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, van ilyen korlát, Outlook2003-nál jött be az új formátum (ami Unicode-ot is kezel), ami már nagyobb területet is kezel. Így ha ennél régebbi Outlookkal lett létrehozva a pst, akkor 2GB lehet a max. méret.

The only real valuable thing is intuition.

(#21338) scope2007 válasza bluobluo75 (#21322) üzenetére


scope2007
addikt

van, majd elküldöm a címét (telorol vagyok)
azt tudom, hogy fel kell tenni mellé a coretemp progit, és abból olvassa ki a gadget.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#21339) overland válasza Visormail (#21334) üzenetére


overland
aktív tag

köszönöm!!
ugyanott találtam olyan mappanevet is amit töröltem már...?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#21340) AlyArkhon


AlyArkhon
őstag

Sziasztok. Kollégámmal megvettük a Call of Duty Black Ops 2 őt t és olyan problémám lenne, hogy kollégámnak lefagy a laptopon a játék. Az az érdekes, hogy hol indulásnál hol pedig pl multiplayer menuben. De van olyan is hogy ha nem tököl a menuben akkor elindul a game és tudja toli. Van hogy a küldetés végigjátszásánál fagy le amikor meghal. Valaki találkozott már ezzel a problémával ? Mi lehet a gond ?
Ezért telepítettem neki újra a windowst hátha valami hiba volt a redszerében igaz a gépe is alig 1 hónapos még. Egy Acer i5 ös procival szerelt GeForce 560 as viedo kari 8 giga ram stb . Szoval gamer laptopja van egyébként minden gamot fullon vitt HD tv n , gondolom ezt is kéne vinnie simán .

De akkor mi lehet a gond ? Azért nincs gőzöm sem mert minden més játék megy rendesen csak ez az egy fagy ki egyből vagy a menuben ..

Előre is köszönöm ... :D

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#21341) overland válasza Visormail (#21334) üzenetére


overland
aktív tag

valamit rosszul csináltam, azon a helyen megmaradt a régi profilnév, viszont elveszett a saját összes asztal stb... (rendszer visszaállítással rendbejött :) )

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#21342) overland válasza Visormail (#21334) üzenetére


overland
aktív tag

újra megpróbáltam, ua. ott átírtam 1 helyen találtam, de a C-ben a mappaneve a régi és ott nem is lehet átírni...

Az történik, hogy alapértelmezett profillal indítja újra ( rendszergazda vagyok)

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#21343) overland


overland
aktív tag

ja, a C-felhasználókban van 1 un. nyilvános mappa is azt törölhetem valahogyan?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#21344) AlyArkhon


AlyArkhon
őstag

SZiasztok!
Olyan problémám lenne hogy haveromnak a gépén nem tudom telepíteni alegfrisseb nvidia drivert mert ezt a hibát dobja [link]
Miért nem ismeri fel ??

ELőre is köszönöm .!

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#21345) BroCreSt


BroCreSt
aktív tag

Üdv,

Egy kis segítséget szeretnék kérni!

Notebook-on előre telepített Win7-est ki tudom írni?
Ha igen, mi a menete?
SSD csere miatt lenne rá szükség.

Köszönöm!

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#21346) MM


MM
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni:
HTPC-men Win7 32bites van.
Tegnap jelszót adtam meg hozzá, hogy meg tudjam osztani az asztali géppel.
Ma már nem működik a jelszó, és nem tudok belépni.
Hogy lehetne ezt megoldani?

Előzmény (hátha emiatt történt):
Csak egy felhasználó van mindkét gépen, a rendszergazda. Mindkettőn ugyanaz a felhasználó név volt, jelszó nélkül. Mindkettőnél ugyanazt a jelszót is adtam meg, majd a HTPC-n megosztottam egy könyvtárat teljes hozzáféréssel, mindkettőnél megadtam a helyi ip cím tartományt hogy ne kelljen hitelesítés, előtte meg kellett adnom a felhasználónevet, és a jelszót, végül másoltam a megosztott könyvtárba.

Ma reggel bekapcsolás után az asztalin elfogadja a jelszót, és remekül működik, a HTPC pedig nem fogadja el a jelszót.... Tehát nem elgépelés, és nem jelszó elfelejtése van, de a lényeg, hogy nem nagyon szeretném újra telepíteni, ha nem muszáj....

[ Szerkesztve ]

(#21347) Aarpok válasza MM (#21346) üzenetére


Aarpok
őstag

Ha mindkét gépen Win 7 van egyszerűbb lenne az otthoni csoportot(Home Group) létrehozni.A egyik gépen lefuttatni a varázslót ami generál egy jelszót amit a másik gépen csatlakozáskor be kell irni.

(#21344) AlyArkhon Intel driver fent van?Optimus rendszereknél először az intel és utána az nvidia driverét kell feltenni.Legalább is én így tudom,ha nem jók az infoim majd kijavít valaki.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#21348) MM válasza Aarpok (#21347) üzenetére


MM
őstag

Rendben, köszi, ezt kipróbálom... majd, de egyelőre nem tudok belépni!

(#21349) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok!
Acer 5755G laptopom van, W7 Ultimate 64bit, fel szoktam dugni a lapostévémre HDMI kábellel. Meg lehet oldani azt, hogy ne kelljen állítgatni a hangkimenetet? Ha feldugom a HDMI kimeneten megy ki alapértelmezetten a hang de én szeretném ha a fülhallgatókimeneten át is szólna. Most állítgatnom kell, hogy egyik vagy másik legyen az alapértelmezett. Nem lehet megoldani, hogy mindkét kimeneten távozzon a hang?
Előre is köszönöm!

S23

(#21350) Cidan


Cidan
tag

Üdv az uraknak!

Pár hete olyan problémával találtam szemben magam, ami mostanra már kezd az idegeimre menni. Erre szeretnék megoldást találni.

Kicsit konkrétabban:
A jelenség vér egyszerű: elindítok egy windows intézőt vagy egy paint-et, jegyzettömböt, számológépet vagy bármi ilyet és egy billentyűkombinációra leáll az egész működése. Gyakorlatilag ez annyit jelent, hogy egyik mappából nem tudok a másikba másolni ctrl+c-vel, a számológépet nem tudom használni a billentyűzettel, sőt a feladatkezelő is leáll, ha a del-lel próbálnék bezárni egy folyamatot. Window-os játékoknál, vezérlőpultnál, még a futtatásnál és az internet explorernél is ugyanúgy fellép ez a jelenség. Ahogy most néztem, kiderült, hogy mindössze egyetlen egy billentyű lenyomása is ugyanezt váltja ki.

Ez furcsa módon, csak ezeknél a rendszer szintű folyamotoknál van így, külső alkalmazásnál semmi ilyen nincs.

Kiváltó okra nem tudtam még rájönni, mert elméletileg semmi olyat nem töltöttem le, ami vírusos lett volna. Törölni sem töröltem ki semmit sem a system mappából vagy bármi ilyesmiből olyat amit ezt befolyásolhatta volna. Avast-tal és MSSE-lel lefuttattam egy-egy vírus keresést de nem találtak semmit sem.

Nagyon hálás lennék, ha tudnátok segíteni. Még sosem volt ilyen nemű bajom a rendszerrel (Win7 Home Prem. 64bit) Ha bármi ötletetek van írjátok meg.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.