Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22101) kiskornel válasza potyi23 (#22024) üzenetére


kiskornel
addikt

Nope. Csak a gyors eltávolítás legyen bepipálva. Az összes többi funkció egy-egy gyorsítótár, puffer.

Még így is jó eséllyel marad egy puffertár. Manapság a pendrive-ok belsejében is van UDMA funkciót megvalósító periféria, ami a kezdeti írási sebességet felgyorsítja... majd ha megtelik akkor már csak a valós írási sebességgel megy.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#22102) Mustapha30 válasza babi02 (#22051) üzenetére


Mustapha30
csendes tag

Sziasztok! Az ASRock K7S41GX alaplapi lan drivert nm tudom fel tenni mert win 7-et tettem fel.Olyat meg nm találtam ami win7-hez jo.Nm tudom mit lehetne csinálni

(#22103) sfdrakex válasza Mustapha30 (#22102) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vistás van hozzá? W7 nem ismeri fel? Ha felismeri akkor fel is tett megfelelő drivert valószínűleg és nem kell ráerőltetni másikat. Honnan akarod telepíteni a drivert?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22104) kiskornel válasza babi02 (#22097) üzenetére


kiskornel
addikt

Azt írtad, hogy mostanában kezdte... Ez az esetek 90%-ban valamilyen frissítéssel van kapcsolatban. A videokari driverek pl. az AMD-nél híresen ingatagok, érdemes a régebbi verziókat is megtartani. Vagy pl. a gyártói AHCI vezérlőkre sokan panaszkodnak.
Ha még nem tetted újra a winfosodat, akkor egy rendszervisszaállítással talán taláhatsz egy olyan pontot, ahol még normálisan ment.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#22105) Mustapha30 válasza sfdrakex (#22103) üzenetére


Mustapha30
csendes tag

vistás nincs.töltöttem hozzá netröl feltettem pendrivera és onnan de nm engedi.nem talál hálozatot.Azt irja hogy az adapter nincs telepitve v valami hasonlo

(#22106) sfdrakex válasza Mustapha30 (#22105) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Meg kellene nézni pl aida64-el hogy pontosan milyen chipsetes a hálókártya és a chipset gyártó oldalán is megnézni. Ahogy nézem elég régi alaplap, lehet nem lesz hozzá.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22107) faranus


faranus
aktív tag

sziasztok
nekem egy olyan problémám van hogy 25 megás netem van eddig jól működött de egyik napról a másikra (semmit nem állítottam) csak 10 megát tudtam fogadni az asztali pc n! több tesztet is csináltam 10 mega letöltés és ugyanannyit feltöltés. az eddig megszokott 25 helyett de a feltöltési sebességem maradt. Már kicseréltem a kábelt a routert mindent de ugyan ez van! Minden másik gépnél megvan a 25 mega letöltés csak az asztali konfigomon nincs! szerintetek ez valami nagyon vicces win7 bug lesz vagy az alaplapon ment valami tönkre? Ha megnézem a vezérlőpult>Hálózati és megosztási központ>Local Area Connection ott a sebességnél 10 Mbps ír amikor 25 Mbps kellene

tisztelettel faranus :R

(#22108) sfdrakex válasza faranus (#22107) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Local Areanál szerintem 100 vagy 1000M nek kellene lennie a hálókártyádtól függően. Drivert tegyél fel régebbit vagy újabbat a hálókártyához, lehet hogy te nem változtattál semmit, de esetleg Win update frissítette a drivert. Nézz szét a hálókártya beállításaiban is és állíts mindent defaultra.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22109) babi02 válasza DS39 (#22098) üzenetére


babi02
csendes tag

Köszönöm az építő kritikádat! új!

(#22110) babi02 válasza kiskornel (#22104) üzenetére


babi02
csendes tag

Köszönöm de nekem Nvidiám van! És megpróbálkoztam azzal is, hogy leszedtem a Drivert és felteszem még egyszer ! De így se változtatott a dolgomon! Tehát már nem tudom mi lehet! :R

(#22111) mumtaz válasza mumtaz (#22100) üzenetére


mumtaz
senior tag

Még mindig fennáll a probléma és nem találok megoldást rá. Az se számít, ha olyan betűjelet állítok be a partíciónak, ami még soha nem volt kiosztva egyetlen meghajtóhoz sem. Ha újraindítom a gépet, ennek a két partíciónak az újraindítás követően nincs betűjele.

Erre nincs valakinek valami ötlete?

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#22112) Lacces


Lacces
őstag

Hali,

Nem tudom, hogy hova írjam, de van egy kis érdekesség, hogy ha a rendszert Sleep-be rakom, talán Készenléti állapotnak hívják magyarul, akkor. A windows le is lövi magát , de egy 5-10 másodpercb múlva feléled... Ez mitől lehet?( Home premium 64) :R

(#22113) mumtaz válasza mumtaz (#22111) üzenetére


mumtaz
senior tag

Még egy kis adalék: HD Tune-ban amásik két - egyébként jól működő - vinyónál az info-nál megjelennek a partíciók, de a hibásan működőnél semmi. Ott teljesen üres. Pedig meg van a két partíció.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#22114) Alg válasza Lacces (#22112) üzenetére


Alg
veterán

Eszközkezelő - hálózati kártyád - energiagazdálkodás(Power management) - felébresztheti a gépet elől pipa ki.

Meg ezt úgy kb. mindennél nézd meg amivel nem akarod hogy felébredjen :U

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22115) Tommy7


Tommy7
tag

Üdv, olyan problémám van, hogy újraraktam a gépet, torrentezek, és azt írja ki ha akarok letölteni, hogy hozzáférés megtagadva, de laptoppal tudok letölteni... :F valakinek valami ötlet?

<< Vezess lassan és élvezd a tájat, vagy vezess gyorsan és épülj bele! >>

(#22116) potyi23 válasza kiskornel (#22101) üzenetére


potyi23
senior tag

mar probaltam ugyis, ugysem jo :W . en nemtudom mivan vele.sehogy sem sikerul.

(#22117) faranus válasza sfdrakex (#22108) üzenetére


faranus
aktív tag

Hát beléptem a hálókártya beállításaiba és ott lehet választani a "link speed" fül alatt a speed and duplexben. Nekem a 10 Mbps full duplex felirat van ott gondolom ezért tudok csak 10M fogadni. De ha bármi mást választok hogy 100 Mbps half duplex vagy full duplex gondolkozik egy kicsit majd azt mondja nekem hogy nincs csatakoztatva kábel a géphez és nem megy! Ötlet?

tisztelettel faranus :R

(#22118) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Feltelepítem (IE9) az Adobe Flash Player-t, de a következő gépinduláskor már probléma van vele.A Vezérlőpult/Programok telepétésé-nél az ikonjából a piros szín eltűnik, s ismét telepítenem kell.Találkoztatok e hasonló Flash Player problémával?

(#22119) dragonfx


dragonfx
veterán

mi van ha nem aktiváloma win7et?be se bootol be se jön? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#22120) wmati


wmati
addikt

van rá 30 napod útana meg sírni fog hogy ejnye bejnye nem tiszta szoftvert használsz stb

(#22121) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Egy trust tipusú wireless egeret szeretnék telepíteni egy Samsung ( azt hiszem 3as szériás ) laptopra. A lényeg, hogy nem ismeri fel a windows, külön drivert nem tudok letölteni hozzá, a gyártó honlapján azt írják nem is létezik, mivel nincsen szükség rá a win update megtalálja. A lényeg, hogy abszolút nem sikerül felismernie a laptopnak az egeret, ellenben egy ugyanilyen laptopra, sikerült azonnal felismertetnek. Mindkét laptopon ugyanaz az oprendszer ( windows home premium x64 ) és ugyanazok a beállítások vannak. Még gondoltam arra is hogy átviszem az egyik gépről a másikra a drivert? Ez lehetséges? Váalaszaitokat előre is köszönöm!

(#22123) brd válasza faranus (#22117) üzenetére


brd
nagyúr

Vagy rossz a hálókártya (esetleg a drivere, bár ilyet nem igazán csinálnak rosszul), vagy a túloldal (router/switch/egyéb) portja.

The only real valuable thing is intuition.

(#22124) DjPremier


DjPremier
aktív tag

Sziasztok.Nekem egy ilyen gondom lenne.Pendrive-ról akartam telepiteni és megáll.Vista ultimate DVD-röl simán felmegy de a Win 7 nem.2 Win 7 iso-t is probáltam ugyan ez.Alaplap MSI G41-M P28,Intel Dual Core 3Ghz,4GB ram 80GB hdd.Elöre is köszi.

[ Szerkesztve ]

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#22125) Grampy


Grampy
aktív tag

Sziasztok!

Öcsém PC-jén elő jött ez a hibaüzenet:

"A10520314.exe A meghajtó nincs kész.

A meghajtó nem használható. Lehet, hogy nyitva van az ajtaja. Ellenőrizze, hogy van-e lemez a(z) A: meghajtóban és hogy zárva van-e az ajtaja."

Három lehetőség közül enged választani, Mégse, Újra és Tovább. Mindhárom után visszajön, és olyannyira belassult tőle a gép, hogy a CPU 70-80%-ban terhelt, és a memória is tele van. Kikapcsoltuk, majd vissza, de ugyanez. Vírusírtót is lefuttattuk, de semmi. Szinte használhatatlan. Mit tegyünk? Ja és nincs a gépben FDD, csak egy DVD olvasó.

Köszönöm!

(#22126) nussa5 válasza Grampy (#22125) üzenetére


nussa5
aktív tag

Milyen vírusírtót használsz? Nagyon kártevő szaga van ennek a "A10520314.exe"-nek. Töltsétek le az MBAM Free -t telepítés után frissítsétek az adatbázist és egy teljes vizsgálatot indítsatok el, fontos a teljes vizsgálat, ne a gyors vizsgálatot, mert az nem olyan alapos.

(#22127) tbalint3 válasza Steelmanus (#22040) üzenetére


tbalint3
tag

Köszönöm, akkor inkább ezt a kettőt kihagyom.

(#22128) Grampy válasza nussa5 (#22126) üzenetére


Grampy
aktív tag

Avast van most fent, de megnézem amit linkeltél, köszi!

(#22129) Lacces


Lacces
őstag

Sziasztok!

Mennyire lehet utólag az UEFI boot-os partíciót létrehozni a Windows 7-nek? Én csak alapból felnyomtam a win7-et és kész, aztán linuxot is akartam hozzá rakni, de ezzel csak a kalamajka van az indítóval kapcsolatban.

Esetleg van valamilyen módszer, hogy a Windows 7-es boot betöltőnél odavarázsoljam valahogy a linux disztró indításának a lehetőségét is, amelyik egy másik HDD-n van? (Win 7 SSD-n van, és oda rakta fel valahova magának a boot-ot) Talán ez lenne a legegyszerűbb. :R

(#22130) Debilon válasza Lacces (#22129) üzenetére


Debilon
addikt

linux elvileg megcsinálja

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#22131) Lacces válasza Debilon (#22130) üzenetére


Lacces
őstag

elvileg, gyakorlatban nem tette meg :), a Grub kiírta, hogy Windows 7 loader, de utána, hogy nem találja... Én még alaplap bios-ból nem akarom váltogatni, de úgy tűnik, hogy most jól megszívtam...

(#22132) szabonagyur válasza DjPremier (#22124) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Valamelyik nap nekem is eljátszotta az előtte tökéletesen működő win7 pendrive. Megcsináltattam vele újra és jó lett. Valamint azt ne feledd, hogy 32 bit alól csak 32 bites telepítő készíthető, 64 bit alatt már mindkettő. (tapasztalat)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22133) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

minden win indításnál ez az ablak fogad:

hogy tudnám eltüntetni?

Aurea mediocritas

(#22134) Tosee válasza AXisBOLD (#22133) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Itt ezt írják:
"Open Control Panel>Programs and features
Click on AMD Calayst Install Manager then click Change
Click Next on the welcome screen
Click Uninstall Manager then click Next
Click Custom then Next
Check box next to AMD APP SDK Runtime then click Next
Click Finish"

Nem Ati -s videokártyám van így nem tudom működik-e biztosra, de egy próbát megér!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#22135) Henker2


Henker2
addikt

Boldog Karácsonyt Minden PH Barátomnak és Felhasználónak!

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#22136) Sub-ZeRo válasza szabonagyur (#22132) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha az Universal usb installer nevű programot használod, akkor nincs ilyen kikötés.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#22137) lujo10 válasza Henker2 (#22135) üzenetére


lujo10
aktív tag

+1 :)

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#22138) szabonagyur válasza Sub-ZeRo (#22136) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hopp kihagytam, hogy ez csak a gyári MS szoftverre vonatkozik.

(Másrészt nekem az universal progi az igazi)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22139) #89874944


#89874944
törölt tag

Sziasztok!

Csináltam egy visszaállítást 3 nappal ezelőttire, de a folyamat végén nem indult újra a gép, csak egy üres képernyő volt negyed óráig, úgyhogy nyomtam egy resetet. Azóta nem áll fel a rendszer, csökkentett módban se. Mindkettőben bejön egy üres kék háttér, a kurzort lehet mozgatni, de semmi mást.
Meg lehet vhogy menteni? :U
Előre is köszi.

(#22140) sfdrakex válasza #89874944 (#22139) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Bootolj telepítő lemezről és nyomj helyreállítást.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22141) kiskornel válasza #89874944 (#22139) üzenetére


kiskornel
addikt

telepítő DVD, javítás üzemmód, és a konzolba: "sfc /scannow"

Más 5letem nincs. Én ezt csinálnám...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#22142) AXisBOLD válasza Tosee (#22134) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi ez megoldotta!!

Aurea mediocritas

(#22143) bitmad


bitmad
aktív tag

Sziasztok!

Nálam kb. 2 hete kezdődött, hogy egyszer csak a win7 nem töltődött be.
A 4 színű windows logó bejött, halottam a hangkártya reléinek kattanását is, aztán kérte a jelszót, beírtam de utána csak a fekete képernyőn az üdvözöljük feliratot láttam az animált kör logóval, de tovább nem töltődött be.
Aztán csökkentett módban indítottam, úgy betöltött.
Szerencsére pont volt egy három nappal előtti rendszermentésem a frissítések miatt, arra visszaállítottam és úgy jó lett.
Persze utána újra frissíteni kellett.
Ez jó is volt egy napig, aztán kezdte megint az egészet újra, a kikapcsolás után nem akar felállni a rendszer.
Azóta azt a megoldást találtam, hogy ha nem töltődik be a rendszer, akkor reset gomb, majd induláskor F8, majd a címtárszolgáltatások helyreállítása, utána újraindításkor már betöltődik a rendszer.

Erre tud valaki valami magyarázatot?

(#22144) mazza


mazza
tag

Üdv!

Hoztak egy acer laptopot, hogy tegyem rendbe, mert lassú volt és gyakran kék halál után újraindult, azonban ez a friss rendszeren nem szűnt meg, és nem tudom mit kezdjek vele. Egyébként pár hónapja vették, és kezdetben nem volt ilyen gond, de sokat került más kézbe is, és ez lett vége. KÉP
Korábbról ezt a két hozzászólást találtam: 1 2

Az érdekes az, hogy akkor is jelentkezett a probléma, amikor az internet nem az USB-ről ment, hanem wifiről, miközben a windows frissítéseket vagy az MSE-t telepítettem. (Ekkor még nem volt feltelepítve az usb modem)
Ismét újratelepítettem a rendszert, ezúttal a winchester-t újra felosztottam, és lassú formázást végeztem.

Hogyan tovább, wifi vagy usb-s mobilnet?

(#22145) stefyY


stefyY
őstag

Sziasztok :)

Így ünnepek közepén egy olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy:

-Adott egy akármilyen folyamat, adnék neki feladatkezelővel magas prioritást, és visszavágja pár másodperc után normálra. A mai nap előtt soha nem találkoztam ezzel, remélem valaki tudja a megoldást...köszönöm előre is :R

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#22146) sunny84


sunny84
senior tag

Boldog Karácsonyt először is mindenkinek ... :R

lenne 1 olyan kérdésem hogy a win7 hova bontja ki a frissítéseket ? mert megint több frissítés után elzabálta a helyem .. pl sp1 et mikor telepítené akkor van még 3 gb hely sp1 meg ugyebár 800mb körül van leszedi kibontja és elfogy a helyem a cén és sikertelen utána azt írja , de a helyet nem adja vissza :U , a cé meghajtóm 20gb nem hiszem el hogy nem elég neki .. pár cucc van mellé telepítve a nagyobb dolgok máshova .. köszi a segítséged .. teljesen meggajdúlt a gép .. karácsony előtt raktam újra :(((

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#22147) stefyY válasza sunny84 (#22146) üzenetére


stefyY
őstag

Én az 500ból 60-at mindig meghagyok a rendszernek...ne sajnáld tőle a helyet :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#22148) Fire/SOUL/CD válasza mazza (#22144) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mást nem lehet javasolni, mint amit már írtak is korábban, azaz az a ZTE kütyü modem drivere, ami a BSOD-t okozza. Le kell cserélni újabbra (ha van), illetve (kizárva, hátha valami nem kóser helyről van az a driver) manuálisan megkeresni azt a fájlt és feltölteni ide Virustotal

Ha tiszta, akkor is el kell távolítani (uninstallálni a ZTE szoftvereit) és megnézni, hogy akkor is fagyogat-.e a gép. Nyilván ha nem, akkor csak egy másik ZTE driver segíthet.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#22149) Werkly


Werkly
őstag

Játékoknál van lényege az XP módnak professional verziónál?

(#22150) Fire/SOUL/CD válasza Werkly (#22149) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nincs, mivel nincs 3D támogatása. Virtualbox vagy vmWare Player, ami ilyenkor javasolt. Az XP Mode akkor előnyös, ha valami teljesen átlagos szoftvert kell futtatni, ami amúgy W7 alatt semmilyen módon sem indult el és külön nem szeretnél XP-t is telepíteni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.