Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21401) S-IW válasza janos1988 (#21400) üzenetére


S-IW
tag

(#21402) #65675776 válasza Kispaprika (#21392) üzenetére


#65675776
törölt tag

Integrated Peripherals -> On-Chip ATA Devices -> nVidia RAID Function -> Enabled. Utána az adott portokra egyenként tudod engedélyezni. Elméletileg ezzel lehet bekapcsolni az AHCI-t. Bár nF-nál vagy működik rendesen, vagy nem.

(#21403) 5diez


5diez
csendes tag

Sziasztok!

Home basicet telepítenék a gépre és az a kérdésem hogy netezés filmnézés játék szempontjából érhete bármilyen hátrány a home premiumhoz képest?

Az összehasonlító listák alpján arra jutottam hogy ha nem akarom az aerot nem kell otthoni hálózat és a mediacenter sem akkor nem lehet gondom.

Egyébként 8gb a memória limit ha jól láttam és nekem is ennyi van de van +2gb a vgahoz ezzel nem lesz baja?

(#21404) Johnny Cage válasza 5diez (#21403) üzenetére


Johnny Cage
addikt

home basic-ben, ha jól tudom, nem csak aero-t nem kapsz, de jóformán semmit nem lehet megváltoztatni, még a háttérképet sem.

(#21405) fatal` válasza Johnny Cage (#21404) üzenetére


fatal`
titán

Te a Starter verzióval kevered.

De van aeron kívül más különbség is, pl. nincs media center. Érdemes megnézni egy összehasonlító táblázatot. Szerintem megéri azt a pár ezer huf különbséget a Home Premium.

Viszont netezés és filmnézés közben szerintem tökmindegy.

[ Szerkesztve ]

(#21406) 5diez válasza fatal` (#21405) üzenetére


5diez
csendes tag

Elég minimalista módon telepítgetek programokat és amit nem használok azt nem szeretem a gépen tárolni vagy indítani bekapcsoláskor. Pénzben meg ugye akkor éri meg a különbésget ha kihasználom a pluszt amit ad :)

(#21407) huszar90


huszar90
aktív tag

Sziasztok! az lenne a kérdésem, hogy a pc-en fel van telepítve egy eredeti windows 7 ultimate (dobozosan lett véve) és egyszerüen sehol se találom a lemezeket, viszont most újra kell rakni a gépem, lehetséges most kibányászni belőle a telepítési kulcsot? Mert ha igen akkor csak letöltenék valahonnan egy telepítő lemezt és meg adnám neki a régi kódot.
előre is köszönöm a segítséget!

(#21408) sfdrakex válasza huszar90 (#21407) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Aida64 mutatja az operációs rendszernél.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21409) huszar90 válasza sfdrakex (#21408) üzenetére


huszar90
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm :)

(#21410) Szonyka


Szonyka
csendes tag

Sziasztok.

A tegnap telepített W7 home premiummal van olyan problémám, hogy firefox alatt a facebook-on, chat-elés közben az érkezett és küldött üzeneteknél sem a helyes időt mutatja. A 13 órakor érkezett üzenethez 04 órát ír. A tálcán a pontos időt mutatja a gép. Mit állítsa k be? Köszönöm a segítséget.

(#21411) sfdrakex válasza Szonyka (#21410) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Időzóna jól van megadva? Facebookon se állítottál el semmit? Biosban jó időt mutat?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21412) Szonyka válasza sfdrakex (#21411) üzenetére


Szonyka
csendes tag

Köszönöm a segítséged. Az időzóna volt tényleg a gond, valamiért amerikai időzónára állt be, és én ahhoz állítottam be az órát. Most, amikor beállítottam az időzónát, az órát is be kellett újból állítani.

(#21413) krealon válasza huszar90 (#21407) üzenetére


krealon
veterán

(#21414) Rota


Rota
tag

Sziasztok.

A PC - nél alvó állapotba kapcsolásnál a táp ventilátorokat nem kapcsolja ki a gép. Ezt lehet valahol állítani a windowsba -csak én nem találom- vagy valamilyen alaplapi beállítás kérdése.
Lehet egyáltalán ezen változtatni? Ha igen mit nézzek meg?

(#21415) huszar90 válasza krealon (#21413) üzenetére


huszar90
aktív tag

neked is köszi :)

(#21416) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Bocs, ha rossz helyen teszem fel a kérdést, errefelé nem annyira ismerem ki magam.

Tudtok valami használható, RSS-követő gadgetet ajánlani Win7 alá?
A beépített windows-os nem frissít rendszeresen.

Meg valahol láttam nemrég itt a közelben (a fórumon) egy sdk-t, amivel talán én is egyszerűen össze tudnék dobni egyet magamnak. Csak amilyen szeleburdi vagyok, elfelejtettem a nevét. :)
Esetleg egy ilyen is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#21417) pethYeti


pethYeti
addikt

Ha felfrissítem win7 alatt az internet explorert 10-esre ami ugye még csak "béta" akkor ha megjelenik a végleges ez automatikusan frissülni fog vagy ezt a release preview-ot le kell szedni előtte?

(#21418) alratar válasza pethYeti (#21417) üzenetére


alratar
addikt

Nos a logika az automatikus véglegesítés mellett van!
De ez a Microsoft! :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#21419) pethYeti válasza alratar (#21418) üzenetére


pethYeti
addikt

Hát igen, ezért is kérdeztem :D

(#21420) DS39 válasza pethYeti (#21417) üzenetére


DS39
nagyúr

valószínűleg windows update-tel frissítésre kerül. ill. akinek 9-es van, mikor megjelenik a végleges 10-es, választható frissítésként biztos megjelenik az wupdate-ben.

(#21421) alratar válasza DS39 (#21420) üzenetére


alratar
addikt

Azért én erre nem építenék! :)
De, ha megjelenik, meglátjuk.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#21422) lemusz


lemusz
addikt

Üdv!

Régi winyóm van, kb 7 éves lehet.[link] Még annó XP-n használtam egy programot, de már nem tudom mi volt a neve. 2x-3x újraindította a rendszert és szépen optimalizálta a dolgot és érezhetően csökkentette a betöltődés idejét. Win7 szépen gyorsan indul, de valamiért a CCC nagyon nehezen töltődik be. Van valami boot optimalizáló, vagy olyasmi progi, ami a régi winyókon segít gyorsítani és kifejezetten win7-hez lett tervezve?

(#21423) Sub-ZeRo válasza lemusz (#21422) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Elég egy lemez karbantartó futtatás meg egy töredezettség mentesítés. Aztán idővel majd gyorsul a rendszer. Aztán ha nem jó a ccc akkor kapcsold ki, hogy induljon a windows-al.
Az ilyen optimalizáló okosságok meg nem igazán tesznek jót a rendszernke. Bár lesznek egy páran akik majd írnak, hogy ez meg az nagyon jó. Szerintem hagyd ahogy van. Hátrányod nem hiszem hogy származik abból, hogy nem egyből van az ikon az értesítési részen.
Nekem sem egyből jelenik meg, de nem zavar, bár én már 8 alatt vagyok.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21424) lemusz válasza Sub-ZeRo (#21423) üzenetére


lemusz
addikt

És töredezettségmentesítőből melyik a legjobb? Eddig auslogic boost speed és advanced system care pro félét használtam. Előbbiben van egy optimalizáló rész is, ami rendezi a kötegeket, hogy ne legyenek egymástól túl messze vagy valami ilyesmi... Az ASC-s meg sokszor azt mondja 3-4 nap full használat után is, hogy nincs töredezettség, ami egyszerűen nem lehet igaz.... :D

(#21425) Sub-ZeRo válasza lemusz (#21424) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Gyárit használok. Nekem az elég, ilyen 3rd programokat nem alkalmazok, mert felesleges.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21426) Francia91


Francia91
veterán

Itt hogy tudom szerkeszteni az információkat/logo, gép leírása, gyártó, modell/? Registry-ben kell vmit csinálni, de már nem tudom, hogy mit.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#21427) Troy.


Troy.
addikt

Hello!
Miért van az, hogy a mappa megosztás megszüntetése után ott marad egy lakat a mappán?
Köszi

.

(#21428) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Volna itt egy probléma amit nem tudok megoldani!

Remélem tudtok segíteni!

Szeretnék nyitni egy portot a Total commander részére a win tűzfal speciális beállításokon belül(már ha ott kell) hogy ftp protokollal egy adott szerverhez férhessek!

Hogy tudnám ezt megoldani?

Új kimenő szabályoknál [programok] majd [betallózom] az exe-ét,elérés engedélyezése név megadása és végül befejezés.
Miután ezzel megvagyunk a kimenő szabályok listájában a Total Commanderre jobb klikk Tulajdonnságok>[itt] és [itt] mit kell megadni!
Fix ip-m van a vezérlőpult helyi hálózat>Tcp/IPV4 protokolnál beállítva!

(#21429) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Kéne egy nagy segítség.Külföldön vagyok,de amint hazamegyek vár rám egy win helyreállítás és nem szeretné az otthon tölthető időmet erre elhasználni.
Elment az áram többször és azóta nem indul el a win javításra sem.Telepítője nem biztos,hogy meg van mert már régi msdna-es.

Van ghost mentésem de régi,inkább helyre szeretném hozni.Ilyenkor mit lehet tenni?Bonyolítja a dolgot ssd-én van a win,lehet az adta meg magát.

Van erre leírás?

(#21430) overland


overland
aktív tag

sziasztok, újra telepítettem a w7 pro-t, előtte angol volt most magyart raktam, de a 400gb-ból 250 maradt, újként raktam fel. de ezek szerint frissíteni kellett volna, h a régi dolgok törlődjenek?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#21431) Werkly


Werkly
őstag

Dobozos Win 7-et éri meg venni?
Mert OEM-nél ha megdöglik az alaplapom akkor cumi nem?

(#21432) fatal` válasza overland (#21430) üzenetére


fatal`
titán

Megformáztad a partíciót?

(#21433) overland válasza fatal` (#21432) üzenetére


overland
aktív tag

nem formáztam

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#21434) fatal` válasza overland (#21433) üzenetére


fatal`
titán

Akkor ne csodálkozz, hogy ott vannak a régi cuccok.

(#21435) overland válasza fatal` (#21434) üzenetére


overland
aktív tag

:)
nem csodálkozom már

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#21436) Zebu


Zebu
addikt

Nincs valami ötletetek erre a windows rating le nem futásra?

(#21437) Zebu válasza Zebu (#21436) üzenetére


Zebu
addikt

Nah asszem megvan... Virtu volt a ludas.

(#21438) Zebu válasza Zebu (#21437) üzenetére


Zebu
addikt

Leszedtem és így már lefutott. Most felraktam a legújabbat, most már ezzel is jó.

Érdekes! :C

(#21439) Visormail válasza Sada987 (#21368) üzenetére


Visormail
addikt

Amire te gondolsz az a temp mappa. Számítógép ikonra jobbgomb tulajdonságok/speciális rendszerbeállítások/speciális fülön alul környezeti változók. Itt a szerkesztéssel át tudod állítani a temp és a tmp útvonalát a vinyóra amikből van egy a felső felhasználó változói részen és az alsó rendszerváltozók részen is. Persze minél több dolgot raksz át ssd-ről vinyóra azzal arányosan az élettartam nő, a rendszer sebessége meg csökken.

Sub-ZeRo ezt írtam én is de ő ezt akarja azért kérdezte.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#21440) Sub-ZeRo válasza Visormail (#21439) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Normál használat mellett egy SSD kb. 10 évig húzza ki. Felesleges a tempeket átrakni, jó az az ssd-n.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21441) Zebu válasza Sub-ZeRo (#21440) üzenetére


Zebu
addikt

Én is így hallottam, de azért inkább átraktam! :)

(#21442) Sub-ZeRo válasza Visormail (#21439) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ja ,jó. Csak azt nem értem, hogy ha valaki vesz egy ssd-t. 3-5 év garival, akkor miért kíméli. Ha én is veszek majd egyet a sz@rt kitaposom belőle, mert azért veszek, hogy gyors legyen a rendszer meg minden. Ha meg gariba megy tönkre, akkor meg cseréilk és kész. Ha nem, akkor is legalább 3 évig piszok gyors volt mindenem. Ennyi a történet. Csak hát sokan fosnak attól, hogy juj, lesz rajta 100 gigányi írás. tönkre megy. Egy pendrive-nál nem számít?! Nem, mert elfogadod, hogy kiszolgált és tönkre megy, ment.. Az ssd is ilyen.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21443) mandin


mandin
senior tag

Van olyan billentyűkombináció, hogy mondjuk meg van nyitva 2 word fájl és azt a monitoron elosztja ketté, hogy mind a két dokumentumot lássam?

(#21444) sfdrakex válasza mandin (#21443) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Külön nyitod meg és átméretezed az ablakaikat?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21445) FehérHolló válasza mandin (#21443) üzenetére


FehérHolló
veterán

Rámész egyik ablakra, win+balra. Aztán rámész (alt+tab) a másikra, win+jobbra.
Jobbra és balra a kurzorgombok természetesen.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#21446) mandin válasza FehérHolló (#21445) üzenetére


mandin
senior tag

Ez az. Nagyon köszönöm a segítséged :)

(#21447) Troy. válasza Troy. (#21427) üzenetére


Troy.
addikt

Nem mintha nagyon számítana, csak érdekel. :)

.

(#21448) Csongeee10


Csongeee10
tag

Sziasztok.
Windows 7-m van,minden bekapcsolás során,mikor a rendszer grafikus része is szépen betöltődik,van 1 perc amikor is a processzor teljesítménye 100% és 80% között váltakozik.Ezalatt az 1 perc alatt lassú a gép,viszont fokozatosan csökken a proci terheltsége és 0-5% között szépen elvan.
Milyen folyamatok mennek végbe azalatt az 1 perc alatt,amikor is nagyon le van terhelve a processzor?

(#21449) krealon válasza Troy. (#21427) üzenetére


krealon
veterán

A lakat a mappan azt jelenti, hogy nem mindenki altal elerheto.
Ha adsz jogot a Users (Felhasznalok?) vagy az Authenticated Users (nem tudom magyarul hogy hivjak) csoportnak a mappahoz (Read & Execute eleg) akkor eltunik a lakat.

(#21450) Sub-ZeRo válasza Csongeee10 (#21448) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Neked kellene tudnod, te ülsz előtte. Eg erőforrás figyelőt kellene megnézni, mikor mi terheli le a processzort.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.