Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21851) geckowize


geckowize
őstag

Helló, létezik olyan lehetőség, hogy bizonyos URL-eket le lehet tiltani? Gondolok itt olyanra, hogy munkaidőben facebook.com letiltasa, és egyeb, munka szempontjából produktivitast nem éppen novelo, közismert oldal. Vagy ezt bongeszoben kell vmi pluginnal?
Jo lenne ha utemezheto lenne.

(#21852) xxSanchez válasza geckowize (#21851) üzenetére


xxSanchez
őstag

(#21853) draco31


draco31
veterán

Hello!

Barátomnak egy Acer notebookja van, és Win7 starterrel vette. Átváltott teljes verziós Win7-re, de megmaradt neki egy 14 Gb-os partíció, ami a starter, és a gyári Acer-es programok.
Szeretné törölni ezt a pírtíciót, de nem tudja hogyan lehetne ezt megtenni.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#21854) mezis válasza draco31 (#21853) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Installál rá egy Ubuntu Linux-ot (12.04-1). Jól fog az még jönni. :K

mezis

(#21855) draco31 válasza mezis (#21854) üzenetére


draco31
veterán

Üdv!

Ezt szeretné tenni, csak nem lehet, mert egy AMD Brazos gépezet, Acer Aspire One 522. Az APU pontos tipusára nem emlékszem.
Már többször próbáltunk rá live usb-ről telepíteni, de egyszerüen lefagy. Az usb jól van elkészítve, mert előtte és utána is sikeresen lehet róla asztali gépre illetve más notebookra telepíteni.
Valahol azt mondták, hogy nincs megfelelő driver hozzá, ezért áll meg. A betöltés még megy, aztán amikor az egérmutatónak kellene megjelenni, akkor nem jelenik meg, még két óra várakozás után sem, nem is reagál semmire. 12.04-el próbáltuk, 12.10-el nem próbálta még ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#21856) PumpkinSeed válasza draco31 (#21855) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerintem, keresétek meg a Win7 serial-t a gépen majd adatmentés utána teljes formázás és újratelepítés. Én ezt csinálnám. Vagy az is egy megoldás, hogy keressel egy patriciáló programot amivel akár Win7 közben is tudsz patriciálni, de ez nem biztos, linux alatt lehet ilyet. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#21857) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Sziasztok!

A D:/ meghajtómon valami létrehozott egy "4d10878....b43a" nevű mappát. A mappában 26 másik mappa van. Mindegyikben ugyanaz a 3 fájl. Törölni nem engedi őket, mert írásvédettek. Kivenni sem engedi az írásvédettséget. 3 MB az egész. Nem nagy dolog, de idegesítő, hogy tudnám törölni?

(#21858) DS39 válasza dJ Peer (#21857) üzenetére


DS39
nagyúr

office installer, vagy egyéb microsoftos installer szokott másik meghajtóra swapelni telepítés közben. újraindítás után szerintem engedni fogja törölni.

(#21859) dJ Peer válasza DS39 (#21858) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Már május óta ott van. Volt újraindítás, és akkor sem engedi. :(

(#21860) NONPLUSULTRA


NONPLUSULTRA
tag

Problem:
Újraraktam a Win7x64-emet, és egy érdekes problémába futottam bele:
Böngészés közben, új lap megnyitásakor illetve meglévő újratöltésekor újraindul a Windows intéző.
Teljesen véletlenszerű a jelenség, kisebb-nagyobb kihagyásokkal jelentkezik. Internet Explorernél és Chrome-nál egyaránt jelentkezik.
Most raktam újra harmadszor ezt a Win7-et, korábban nem jelentkezett ez a hiba, ezért vagyok tanácstalan. A hiba rögtön az első böngészés alatt jelentkezett, gondoltam valami frissítés hátha kiviszi de megmaradt. Minden elérhető frissítés telepítve van tehát a rendszer "naprakész".

A hibát okozó alkalmazás elérési útja: C:\Windows\explorer.exe
A hibát okozó modul elérési útja: C:\Windows\SYSTEM32\ntdll.dll

Sajnos egyéb fórumozással csak ennyit sikerült kiderítenem, a ntdll.dll hibaforrás bármiből eredhet.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

(#21861) DS39 válasza dJ Peer (#21859) üzenetére


DS39
nagyúr

akkor nem tudom, annyit tudsz tenni hogy feladatkezezőt elindítod, onnan leállítod az explorer.exe-t, majd elindítod a parancssort (cmd), ott meg szépen átlépsz a D:-re és delete paranccsal törlöd azt a mappát. majd újraindítod az explorer.exe-t. aztán hogy kell-e neki tényleg vmire, majd kiderül utána.

(#21862) kiskornel válasza dJ Peer (#21859) üzenetére


kiskornel
addikt

Próbáld meg az unlocker nevű progit. Hátha...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#21863) dJ Peer válasza kiskornel (#21862) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Ez bejött. Köszi. :)

(#21864) sonar


sonar
addikt

Hi,

Azt hogyan lehet kideríteni egy Win7-ről, hogy loaderezett vagy sem? Abban az esetben ha nincsen COA cimke a gépen

(mielőtt nekem estek nem warezolok, linux-ot használok, de úgy néz ki, hogy átverés esete forog fent és abban próbálok segiteni)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#21865) xxSanchez válasza sonar (#21864) üzenetére


xxSanchez
őstag

Eredetiség ellenőrzés futtatása.

Heyho.

(#21866) zoli62


zoli62
addikt

Adott egy Win 7 Pro asztali gép működő Digi PPPOE kapcsolattal közvetlenül csatlakozik a hálózathoz. Hálókártya természetesen fix IP-vel rendelkezik, hálózati központ mégis nem azonosított hálózatot jelez és nem működő internetkapcsolatot, ezen kívül sárga figyelmeztető jel van a hálózati ikonon, persze az eseménynapló is tele van netbt hibajelzésekkel. Mit lehet tenni azon kívül, a szolgáltató szerint ez természetes, és az elején egy darabig nem jelentkezett?

(#21867) Aarpok válasza sonar (#21864) üzenetére


Aarpok
őstag

Ezt nem lesz egyszerű kideríteni.Azonban hogy nincs matrica az már önmagában is gyanús lehet.Akár gyártó,akár külön vásárolt OEM - hez és dobozos verzióhoz is jár matrica amit rá kell ragasztani a gépre.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#21868) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Van egy olyan gondom win7 x64en hogy felrakom a friss rendszert + driver + programok és nem tudom leállítani csak főkapcsolóval. Dell notebookról van szó egy darabig a full rendszer rendesen müxik és utána meg bolondul. Nem is indul újra.

(#21869) Koczka


Koczka
tag

Üdv

Hogyan elehet a start menü ezen részéből eltávolítani számomra felesleges és hozzáadni szükséges füleket?

(#21870) Visormail válasza Koczka (#21869) üzenetére


Visormail
addikt

A Start gombra jobbegér/tulajdonságok/testreszabás

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#21871) kiskornel válasza SG3rg0 (#21868) üzenetére


kiskornel
addikt

Ez sok minden lehet.

Legutóbb nálunk a Wifi volt a bűnös. Mielőtt lekapcsolod a gépet, csatlakozz le róla. (ugyan ez nem megoldás, de legalább tudod ki a bűnös, ha igy lekapcsol).

Ha meg rendszeresen ilyen, akkor csökkentett módban indítsd el, futtass egy chkdsk-t a rendszerpartíción.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#21872) dragonfx


dragonfx
veterán

[link]

na ezt dobja ki nekema registry és nem adja hozzá a kulcsot.miért? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21873) DS39 válasza dragonfx (#21872) üzenetére


DS39
nagyúr

előbb csomagold ki az asztalra, és akkor próbáld meg. (mert ahogy nézem egy tömörített állományból próbálod behúzni, ami a temp-be csomagol ki átmenetileg.)

(#21874) draco31 válasza PumpkinSeed (#21856) üzenetére


draco31
veterán

A szünetben megpróbálja a particionáló programot.
Köszönöm a segítséget!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#21875) dragonfx válasza DS39 (#21873) üzenetére


dragonfx
veterán

hát ugy valami mást ir ki ha kicsomizom pont az aktuális mappájába de majd holnap berakom azt is.rendszergazdaként is egy 3 . szöveget ír ki.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21876) Henker2 válasza Henker2 (#21844) üzenetére


Henker2
addikt

Akkor erre nem tudtok valami módszert? :F

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#21877) brd válasza zoli62 (#21866) üzenetére


brd
nagyúr

A PPPoE-re használt hálókártyáról, innen:
Kép
szedj ki minden pipát (bindot), a PPPoE ugyanis abban a listában nem jelenik meg, és a többi bind nem kell a PPPoE-hez. (A képen a nyíllal ne foglalkozz, csak a listára figyelj, ott semmi ne legyen nálad kipipálva.)

The only real valuable thing is intuition.

(#21878) Steelmanus válasza brd (#21877) üzenetére


Steelmanus
addikt

En is Digi PPPoE kapcsolatot hasznalok, de nem pontosan ertem hogy mi elol kell kivenni a pipat.
Gondolom a ket TCP/IP elol nem.
A valasz szerint igy gondoltad?

[ Szerkesztve ]

(#21879) sunny84


sunny84
senior tag

Üdv szevasztok , lenne 1 olyan problémám hogy pik pakk azon a meghajtón amin a win 7 x64 ulti van telepítve 4-5 gb szabad helyből hirtelen 1- 1,5 gb marad utána hol visszajön hol nem ... másik gépemen is ugyan ez a rendszer van , ott tegnap 2 gb ból maradt ma mikor meglestem 181 mb . ez miért van ? :U

köszi a válaszokat üdv :R

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#21880) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Ujra telepitettem a W7 x64-es op.rendszeremet, mert lejart a rearm. Feltelepitettem minden frissitest, kezdve az SP1-el, a fontosakkal, es az ajanlottakkal, dugom be a pendrive-ot, latom hogy sokaig villog a LED-je.
Benezek a Hibanaploba hat egy uj eddig nem latott hibat produkalt, Kernel-PnP 219 (212)
Leiras:
A(z) WpdBusEnumRoot\UMB\2&37c186b&0&STORAGE#VOLUME#_??_
USBSTOR#DISK&VEN_KINGSTON&PROD_DATATRAVELER_2.0
&REV_1.00#001CC0EC349FAA31A7D72828&0#
\Driver\WUDFRd illesztőprogramja nem töltődött be.
Rakerestem a neten, de erdemi megoldast nem talaltam. Az MS tud a problemarol es nem mai keletu, de javitast nem talaltam. Amit kiprobaltam, toroltem az USB illesztoket es ujra telepitttem egy ujrainditassal, feltettem az AMD North es USB szuroprogramjat. Ahiba tovabbra is fennall.
A hibat az User-Mode Driver Framework (UMDF) azon belul is a WUDFRd illeszto okozza.
Kifogytam azt otletekbol, mar vagy egy napja keresem a megoldast de nem talalok semmit. azonkivul hogy az MS azt ajanlja hogy hagyjuk figyelmen kivul. Please ignore this warning if everything else is working fine.

Valaki esetleg tud ra megoldast?

[ Szerkesztve ]

(#21881) Fire/SOUL/CD válasza Steelmanus (#21880) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"...feltettem az AMD North es USB szuroprogramjat."
Az USB filtert nem kellett volna, azzal vannak gondok egyes deszkákon... Konrétan ilyen hibával még nem találkoztam a kapcsán, de semmi szükség nincs az USB filter használatára.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21882) zoli62 válasza Steelmanus (#21878) üzenetére


zoli62
addikt

A TCP/IP elől is kell szedni szerintem.

(#21883) zoli62 válasza brd (#21877) üzenetére


zoli62
addikt

Én mind úgy tudtam, hogy elég, ha fix ip-t adok a hálókártyának. Akkor mivel magyarázod, hogy a Diginél egy jó darabig a PPPOE nem okozott sárga háromszöges hibát?

(#21884) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Van néhány alkalmazás, ami keret nélküli ablakban fut: Winamp, Wunderlist 2, Origin, stb. Hogyan lehetne ezeknek a szokásos explorer keretet adni?
Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#21885) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy melyik temp mappa tartalmát lehet kézzel törölni hely hiány miatt?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#21886) xxSanchez válasza < CyberBob > (#21885) üzenetére


xxSanchez
őstag

C:\Windows\Temp
C:\Users\Felhasználónév\AppData\Local\Temp

Heyho.

(#21887) gaben1000


gaben1000
tag

Sziasztok!
Van egy mappaszerkezetem, ami elég bonyolult, úgy értem sok-sok mappából és almappából áll. Ezekben mind képek vannak. MIlyen módszerrel lehet a képeket úgy kimásolni mondjuk egy másik mappába ebből a mappaszerkezetből, hogy ne kelljen egyenként másolgatnom? Szóval kijelölöm a főmappát, és valahogy ki tudnám másolni a főmappákban lévő sok-sok almappában található képeket egy mozdulattal, hogy ne kelljen külön-külön belépnem az almappákba másolgatni. Nyilván az sem baj, ha nem csak a képeket másolja ki nekem.

(#21888) < CyberBob > válasza xxSanchez (#21886) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Köszönöm.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#21889) xxSanchez válasza gaben1000 (#21887) üzenetére


xxSanchez
őstag

Megnyitod a gyökérkönyvtárat ahol az almappák illetve a képek vannak, keresőbe beírod ezt:

*.jpg OR *.png OR *.gif OR *.BMP OR *.TIFF OR *.RAW

Ha már kiterjesztésű akkor egyértelműen add hozzá. Utána Ctrl+A > Ctrl+C > majd Ctrl+V ahova szeretnéd.

Heyho.

(#21890) gaben1000 válasza xxSanchez (#21889) üzenetére


gaben1000
tag

Nagy segítség volt a válasz, köszönöm szépen.

(#21891) Steelmanus válasza Fire/SOUL/CD (#21881) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szia!

Az AMD North drivert ill. az USB szurot most tettem fel amolyan utolso otletkent, az OS friss telepiteskor nem volt fent meg az AMD AHCI driveret sem hasznalom az MS AHCI-vel telepitettem es azzal is megy jelenleg.
Csinaltam ghostot amikor meg nem volt fent az AMD drivere vissza is tettem de a hiba fennall.
Azon gondolkodom hogy ujra telepitem az egeszet de nem teszem fel az Ajanlott frissiteseket, azok kozott van ket ilyen driver es en azt is feltelepitettem, mint irtam mindent amit felajanlott.

De erosen hajlok az SP1 kihagyasara is ha jol emlekszem valamikor irtad hogy Nalad sincs feltelepitve, csak a naprakesz frissitesek. Te feltelepited az Ajanlott frissiteseket is vagy csak a Fontosakat?

(#21892) Fire/SOUL/CD válasza Steelmanus (#21891) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Magamnak és egyetlen ügyfélnek sem telepítek ajánlott frissítést, vagy ha igen, akkor csak azt, amiben érdekelt (az ajánlott frissítések leírását nem szokták elolvasni a user-ek, sok, teljesen felesleges hulladékot varázsolnak a gépükre, teljesen feleslegesen)

SP1 nálam valóban nincs, de csak azért, mert 2x megszívatott már az eredetiség ellenőrző frissítés(befeketítette az asztalt, hogy nem eredeti az OS), holott jogtiszta, nevemre bejegyzett/regisztrált W7-em van. (Csak az Ultimate userek-nél lehet ebbe beleszaladni)

Nálam (meg ahol telepítek) ilyen frissítés sosem került/kerül fel, amiről a képet linkelted.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21893) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Aki jártasak a Win 7 rejtelmeiben, azoktól kérdezném a következőt. A rendszerfájlok ellenőrzésére létezik az a lehetőség, hogy a Kellékeknél a Parancssort rendszergazdai jogosultsággal indítom, majd beírom azt, hogy sfc\scannow + enter, és szépen lefut az ellenőrzés. Eddig nálam ez tökéletesen működött, ma ismét próbáltam, de amikor beírtam a parancssort és indítottam volna, azt írta, hogy "a rendszer nem találja a megadott elérési utat." Na, szóval ilyenkor mi a teendő?
Előre is köszi a segítséget.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#21894) Visormail válasza pendre54 (#21893) üzenetére


Visormail
addikt

Így gondoltad sfc /scannow

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#21895) pendre54 válasza Visormail (#21894) üzenetére


pendre54
addikt

Igen, így /.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#21896) Visormail válasza pendre54 (#21895) üzenetére


Visormail
addikt

Ha jól írtad, akkor első körben megnézheted hogy megvan e. C:\Windows\System32\sfc.exe

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#21897) pendre54 válasza Visormail (#21896) üzenetére


pendre54
addikt

Amiért futtatni akartam, annak az volt az oka, hogy tegnap óta a Win a szokásosnál jóval lassabban töltött be. Kb. 3 hónapja van a gépben egy Samsung SSD, erre van telepítve a Win. Először az SSd-re gyanúztam, de a Hard Disk Sentinel szerint minden ok. Csináltam tesztet a CryatalDiskMarkal és a HD Tuneval is, de itt is minden renben volt, ezért gondoltam, hogy szoftveres gubanc lehet. Na mindegy, mert most csináltam egy rendszervisszaállítást egy 7 nappal ezelőtti állapotra, és úgy néz ki, hogy rendben van a dolog, a rendszerintegritási ellenőrzés is símán elindult és lefutott. Hogy végül is mi a fene baja volt azt nem tudom, de bánja kánya, lényeg, hogy helyreállt a világ rendje.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#21898) brd válasza zoli62 (#21883) üzenetére


brd
nagyúr

Az is elég, akkor sem lesz sárga, csak akkor a "belső hálón" (ez valószínű/remélem a géped után következő DIGI switchet jelenti) elérhető lesz a géped.
Talán azért, mert valakinek működött DHCP server a hálón (ehhez elég pl. a Win netmegosztása), és te attól kaptál IP-t (nem a DIGI szolgáltatásához, mert azt PPPoE-n kapjod, hanem csak a hálókártyához).

Steelmanus: A TCP/IP-k elől is.

The only real valuable thing is intuition.

(#21899) brd válasza Fire/SOUL/CD (#21892) üzenetére


brd
nagyúr

SP1 nálam valóban nincs, de csak azért, mert 2x megszívatott már az eredetiség ellenőrző frissítés(befeketítette az asztalt, hogy nem eredeti az OS), holott jogtiszta, nevemre bejegyzett/regisztrált W7-em van.

Ez vajon hogyan fordulhatott elő? Jó néhány Win7-es gépet (Pro/Ent/Ult is van, és a jó része OEM) tartok(/tartunk) karban frissítésekkel (WSUS-on keresztül nagyrészt, de nem kizárólag), de ilyen még egyiknél sem fordult elő. Próbáltál már egyezkedni a supporttal?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#21900) Fire/SOUL/CD válasza brd (#21899) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Ez vajon hogyan fordulhatott elő?"
Sajnos így. (hsz dátumára figyelj)
Sőt azt megelőzően, amikor még SP1 nem létezett, feltelepítettem a megjelenésekor a KB971033-as frissítést, akkor is gáz volt. Mindkét esetben értekeztem a support-al, mindhiába. Akkoriban 2-3-an ugyanezt jelezték is itt a topikban, csak ultimate változatot érintett a dolog.
Ugyanaz a W7 fut ma is, mint 1 éve(ezért írtam, hogy a hsz dátumát figyeld), csak nem tettem fel az SP1-t magamnak. Az akkori SP1 és a jelenleg letölthető SP1 teljesen más, manapság természetesen telepítem ügyfeleknél külön is meg persze SP1-el integrált gyári telepítő formájában is, manapság már én sem tapasztalok ilyen gondot.
(Steelmanus is valószínűleg a linkelt hsz-ra utalhatott a kérdése kapcsán, erre írtam, hogy nálam miért nincs SP1, de a problémájához nem az SP1-nek van köze)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.