Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) Sub-ZeRo válasza DUNKENSTEIN (#15198) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát nem tudhatod, de ha nem próbálod ki, akkor nem. Ahogy gondolod.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15202) beavis19 válasza pinnacle (#15196) üzenetére


beavis19
csendes tag

én is gondoltam rá, de nem újraindul, hanem a napi első bekapcsolásnál, felbúg, világítanak a ledek, de nem sípol és utána semmi. nem indul újra, nem kapcsol ki, sőt, ha újraindítom akkor megy rendesen, csak akkor jelentkezik a hiba ha kb 15-20 óra kikapcsolt állapot után kapcsolom be és akkor is csak az első bekapcsolásnál :F

(#15203) libus


libus
őstag

Sziasztok!
Szerintetek az miért ill. mitől van, hogy ha filmet nézek (HDMI-n keresztül van a Laptop összekötve a Tv-vel), s közben a gépen Internetezek, akkor a film beszaggat pl. mikor töltődik be az oldal. De akkor is szokott szaggatni a film, ha full sávszéllel jön le mondjuk egy film.
Mindenből a legfrissebb driver van fent. Win 7 32bit rendszer.
Intel® Pentium® Dual Core Processor T4200
2GB DDR2 667 MHz, GMA X4500M , Integrated 802.11 b/g/n 10/100/1000 Base T.
Ez a gépem van.
Valakinek van ötlete, hogy mitől lehet? :F

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#15204) leviske válasza libus (#15203) üzenetére


leviske
veterán

Tipp: Bár Intel IGP-k esetében nem vagyok igazán tisztában a teljesítményekkel, de a helyedben arra gondolnék először, hogy az X4500 önmagában nem képes megbirkózni a HD anyagokkal, így a processzorra hárul a feldolgozás nagy része, aminek a sebességére kihatással van, ha egyéb processzorigényes feladat fut a háttérben.

(#15205) libus válasza leviske (#15204) üzenetére


libus
őstag

Először is köszi a "tippet". :R
Az X4500 720p-vel még megbirkózik, de ezek a szaggatások már sima avi-nál is jelentkeznek. :(((
Kipróbáltam, hogy elindítottam egy filmet, s közben betöltettem egy nagyobb oldalt, s figyeltem a feladatkezelőben a processzor teljesítményt. Néha felugrott 100%-ra. :U
De ez egy sima avi-nál volt. Ezzel csak meg kellene birkóznia az X4500-nak. :U

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#15206) kiskornel válasza beavis19 (#15202) üzenetére


kiskornel
addikt

Tisztázzuk. Te nem kikapcsolod a gépet, hanem áramtalanítod. És amikor ráadod az áramot (az most mindegy, hogy a táp felkapcsolásával), akkor egyszer beindul, felbúg, csippant, majd visszaalszik. Ha megnyomod a házon elöl az inditó gombot, simán elindul.
Ha ez történik, akkor az természetes. Mióta világ a világ ezt csinálta a munkahelyi gépem.

Ha ráadod az áramot és egyszer beindul, felbúg, csippant, majd nem kapcsol ki, akkor az gáz.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#15207) krealon válasza libus (#15203) üzenetére


krealon
veterán

Futtatsd a bongeszot alacsony prioritasban, es akkor nem szivja el a szamitasi teljesitmenyt a videolejatszo programtol. A Pentium (regebben Celeron) kulonben sem multitaszkingra van kihegyezve.

(#15208) kiskornel válasza bajaki (#15197) üzenetére


kiskornel
addikt

Ez az! Ez a megoldás, most már emléxem rá: [link]

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#15209) bajaki válasza kiskornel (#15208) üzenetére


bajaki
őstag

Ez megoldja a kifagyást is? Egy ilyen fix it-et lefuttattam 1 körül, meg átdugdostam winyót aztán kikapcsoltam a gépet, most nem volt ott az eseménynaplóban a hiba.

Remélem nem fogok fagyogatni, azért idegesítő egy ilyen drága (nekem) gépnél.

(#15210) #41133696


#41133696
törölt tag

E havi Windows 7 frissítések, csak Windows :)

Így is volt 14, sikeresen felment mind elsőre, viszont a .net miatt főként SSD-s négymagos, 8 GB RAM-os rendszeren újraindítással együtt is eltartott 19:05-től 19:21 ig :)

(#15211) beavis19 válasza kiskornel (#15206) üzenetére


beavis19
csendes tag

nem áramtalanítom, ki & bekapcsoló gombról van szó, a napi első beindításnál bekapcsol, felbúg, nem sípol és fekete a kép -> bekapcsoló gombot nyomva tartom, hogy kikapcsoljon, szintén bekapcsolom és semmi gond (resettel sem csinál semmit)

(#15212) pzstm válasza #41133696 (#15210) üzenetére


pzstm
titán

Office 2010-hez csak egy sima Definition Update jött, viszont jött egy Optional update is

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15213) Borgi válasza Borgi (#15108) üzenetére


Borgi
aktív tag

Hi,

Az lenne a kérdésem, hogy win 7 ultimate 64 -et használok a notimon (2db) és az asztalimon is, az asztalinál a bejelentkező képernyőnél ahol jelszót megadom jobb alul van egy piros kikapcsoló gomb, a notimon nincs. Ezt hogy tudom oda kivarázsolni? Ugyan ritkán kell de akkor is hiányzik. (mind a 2 noti és az asztlai is friss.) Mind a 2 notinál ugyan ez a szitu.

Telepítve jó régi x64 installerrel lett mind a 3 gép majd sp1 re frissítés win updatel.
Ja és úgy rémlik mintha régebben lett volna a notin is.

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#15214) #41133696 válasza pzstm (#15212) üzenetére


#41133696
törölt tag

Akkor az nem volt túl vaskos :)

(#15215) kiskornel válasza beavis19 (#15211) üzenetére


kiskornel
addikt

Akkor ez nem az, amire én gondoltam. Sry.
Második tippem az elem, ahogy azt írták. Nem tudsz ilyenkor elsőre már belépni a biosba, és megnézni a bootsorrendet? Köv alkalommal bekapcsoláskor ragadj rá a del (a bios belépés) gombjára... nézd meg hogy úgy állnak-e a dolgok, ahogy hagytad őket.

(#15209) bajaki: szerintem a fagyásnak, és ennek az üzenetnek nincs köze egymáshoz. Ezt az üzenetet (ha minden igaz) minden indításkor megkaptad, nemcsak fagyáskor.
Jellemző, hogy fagyáskor szokta elfelejteni a naplózást...
Teszteld! :DDD

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#15216) libus válasza krealon (#15207) üzenetére


libus
őstag

OK, köszi. Kipróbálom.;) :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#15217) libus válasza krealon (#15207) üzenetére


libus
őstag

Hogy tudom a böngésző (Chrome) prioritását megváltoztatni?
Mert a feladatkezelőben ha átállítom alacsonyra, s bezárom és újraindítom a böngészőt, akkor megint "normál"-on van. :((

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#15218) BIZ0906


BIZ0906
aktív tag

Melyik az a mappa aminek tartalmát ha töröljük olyan mintha még soha nem futtatuk volna a Windows Updade-et?

(#15219) #41133696 válasza BIZ0906 (#15218) üzenetére


#41133696
törölt tag

SoftwareDistribution

(#15220) Воланд válasza BIZ0906 (#15218) üzenetére


Воланд
titán

C:\Windows\SoftwareDistribution\Download

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15221) BIZ0906


BIZ0906
aktív tag

Thx mindkettőtöknek :D Tökéletes most már :D

(#15222) beavis19 válasza kiskornel (#15215) üzenetére


beavis19
csendes tag

néztem, a boot sorrend nem változott, az óra sem ment el, semmi :(

(#15223) Lenry válasza beavis19 (#15222) üzenetére


Lenry
félisten

egy konfigot írhattál volna, de amúgy meg valószínűleg öreg a gép és száradnak ki a kondik az alaplapban és / vagy a tápban

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15224) krealon válasza libus (#15217) üzenetére


krealon
veterán

(#15225) Namelesske


Namelesske
addikt

Sziasztok!

Nagyon nagyon idegesítő dologra lettem figyelmes a napokban. A gépem magától lehibernálja magát aktív használat közben

Windows 7 64 Bitet használok és ahogy keresgettem más is küzd ezzel problémával.

A Gépem egy ASUS K50AB amit külső monitorral használok amióta elromlott a billentyűzet.

Mindent beállítottam még az energia gazdálkodásban is kikapcsoltam a hibernálást, és az időzített alvó módot is, de semmi nem segít.

A hiba akkor fordult elő eddig amikor "csak külső kijelző" módban használom a gépet. Mi a szar lehet ez?

Vírus meg egyéb butaságokkal ne is húzzuk az időt, találkozott már valaki ilyennel?

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#15226) beavis19 válasza Lenry (#15223) üzenetére


beavis19
csendes tag

nem nagyon értek a gépekhez, újonnan lett vásárolva kompletten összerakva... kb 2 hónapos...

(#15227) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Sziasztok!

Nemrég kalibráltam be az új monitoromat, egy DELL U2412M-et és a következőt tapasztalom:

A Windows beépített képnézegetője azóta aberált módon jeleníti meg a képeket, mintha levenné a gammáját vagy nem tudom...

Ezt mi okozhatja?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#15228) Sub-ZeRo válasza Inv1sus (#15227) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Élmény indexet futtasd le.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15229) Borgi válasza Inv1sus (#15227) üzenetére


Borgi
aktív tag

Hi,

a szinséma ha be van rakva akkor amiat mint egy fátylat ráhúz a képnézegető a képekre, én így jártam az asztali gépem monitorával, amint kiszedtem a szinsémát egyből jó lett... tudom a calibrálást pont visszacsinálja...

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#15230) vilmaboy


vilmaboy
őstag

MNivel kalibráljátok a moncsikat?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15231) Sub-ZeRo válasza #41133696 (#15210) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

És miért kell ezt mindig belinkelni?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15232) Lenry válasza vilmaboy (#15230) üzenetére


Lenry
félisten

monitorkalibrálóval

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15233) vilmaboy válasza Lenry (#15232) üzenetére


vilmaboy
őstag

és az ebben a cikkben leírt hardverek nektek rendelkezésre állnak? :F
Maga az élményindex kalibrál is? Vagy csak tesztel?

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15234) Lenry válasza vilmaboy (#15233) üzenetére


Lenry
félisten

az élményindex nem kalibrál és nem is teszteli a monitort, de egy csomó effektet meg Aeros funkciót csak akkor kapcsol be a Windows, ha lefuttattad.

igen, akinek be van kalibrálva a monitora, annak valószínűleg a történelem egy pontján rendelkezésére állt egy kalibrátor, de venni nem igazán szokott senki, mert ahhoz drága (~50-70ezer Ft), hogy egy monitor miatt megvedd, komolyabb boltokban előfordul, ott némi pénzmagért megcsinálják, ha beviszed a monitort.

egyébként mire kell neked? mert ha csak nincs IPS vagy xVA monitorod és nem nyomdában vagy nyomtatandó anyagokon dolgozol, akkor majdnem teljesen fölösleges kalibrálnod.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15235) Tibi86 válasza Sub-ZeRo (#15231) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Én hasznosnak találom. Így legalább látom, hogy nála is azok jöttek, mint nálam.

(#15236) Lenry

Gondoltam, csak jó látni. :) Ja, mondjuk nálam van MSE+Office is.

[ Szerkesztve ]

(#15236) Lenry válasza Tibi86 (#15235) üzenetére


Lenry
félisten

persze, hogy ugyanazok jönnek, miért különböznének? :F

(#15237) Sub-ZeRo ez tiszta sor, de amúgy Windows és Windows közt nincs különbség, és ha lenne is, akkor is ki az, aki végig böngeti a screenshotokat, hogy milyen updatek jöttek?
szól a Windows, hogy van, rábökök, hogy rakja fel mindet és Istenáldja...

erről jut eszembe: nem lehet valahogy kiirtani a Windowsból, hogy ne akarja mindenáron legkésőbb 4 óránként újraindítani a gépet? majd én eldöntöm...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15237) Sub-ZeRo válasza Lenry (#15236) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mert ha nem használsz mondjuk office + mse párost, akkor te azokat nem látod. Bár lehet eltérés rendszer és rendszer között, de ne azért telepítsek már frissítést, mert másnak 2-vel több jött és én is akarom azokat. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15238) Tibi86 válasza Lenry (#15236) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Mondjuk én Office-nál mindig végig nézem milyen update-ek jöttek, mert olyan alkalmazásokat is frissíteni akar, amiket fel sem telepítettem.

MS erre azt mondja, hogy rejtsem el azokat a frissítéseket... hát köszi szépen. :W

(#15239) Lenry válasza Tibi86 (#15238) üzenetére


Lenry
félisten

nincs pénzem MS Office-ra, így nincsenek ilyen problémáim :DDD

LibO

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15240) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Már feltettem egyszer régebben a kérdést, de nem kaptam rá tuti választ. Talán ti tudtok rá mondani.

Szeretném a win telepítőmbe beintegrálni az sp1 utáni frissítéseket, hogy ne kelljen minden notin azzal kezdeni, hogy 1órát frissítek nem ritkán azokról a terminálokról, ahol 1megás is alig a net.

Hogy tudnám kinyerni a winből az összes frissítést, amit per pill letöltött? Vagy hol szedhetném le mindegyiket egybwn, hogy integrálhassam? Adtak valami fizetős linket, de ezt a cég nem hajlandó finanszírozni. Én meg nem fogom nekik még akkor sem, ha 1500Ft... :U

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15241) Lenry válasza vilmaboy (#15240) üzenetére


Lenry
félisten

WSUS
ezzel leszeded az összes updatet, meg ha szeretnéd installert is csinál belőlük, így egyszerre fel tudod telepíteni őket

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15242) Воланд válasza Lenry (#15241) üzenetére


Воланд
titán

b+, ebbol van ilyen? :Y

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15243) Lenry válasza Воланд (#15242) üzenetére


Lenry
félisten

elvileg ezt tudja, de még én se használtam, épp' most próbálom ki

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15244) snowdog válasza Lenry (#15241) üzenetére


snowdog
veterán

Nekem nem működik, hibaüzenet után kilép.

(#15245) Воланд válasza Lenry (#15243) üzenetére


Воланд
titán

hat, nalam elkezdte tolteni a cuccost.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15246) Lenry válasza snowdog (#15244) üzenetére


Lenry
félisten

nálam gond nélkül lefutott ezekkel a beállításokkal

csinált egy majd' 2GB-s ISO-t, amiben indítható egy exe, ezt tudja

nem is rossz... pont tegnapelőtt jól jött volna. -_-

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15247) snowdog válasza snowdog (#15244) üzenetére


snowdog
veterán

Mégegyszer letöltöttem és kicsomagoltam, most nincs hiba. Fene tudja mi volt a baj, ha egyszer elindult.

Illetve egyre érdekesebb. Ha a C meghajtóra másolom (c:\Program Files (x86)\WSUS offline 7.3.2\), akkor hibaüzenetet ad, ha egy másik meghajtóra, akkor meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#15248) Воланд válasza snowdog (#15247) üzenetére


Воланд
titán

run as admin?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15249) bpx válasza snowdog (#15247) üzenetére


bpx
őstag

hibaüzenetet legalább elolvastad egyszer is?
írja hogy milyen karakterek nem lehetnek az útvonalban, köztük van a zárójel is

(#15250) Lenry válasza snowdog (#15247) üzenetére


Lenry
félisten

én simán a Download mappámba dobtam be, úgyis a saját alkönyvtáraiba szedi a frissítéseket is, akkor meg ne a C:\-n foglalja a helyet

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.