Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15401) Воланд válasza potyi23 (#15400) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15402) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Ősök régi XP-s gépe helyett összeraktam egy újat W7-tel, és most csinálnám a "testreszabást", így felmerültek kérdések:

1. Hol tudom beállítani, hogy megjelenjen a user-ek között a "Rendszergazda" nevű fiók?
2. User dokumentumok mappáját és almappáit hogyan tudom áthelyeztetni (XP alatt jobbkatt/tulajdonságok/könyvtár áthelyezés volt, de Win7 alatt nincs ilyen :( )
3. Régi XP-n használt háttérképet, kedvenceket be tudom-e emelni a W7 alá? (Próbálom "ismerőssé" tenni a környezetet, hogy ne idegenkedjenek az új rendszertől)
:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15403) potyi23 válasza Воланд (#15401) üzenetére


potyi23
senior tag

Koszi,ez szerint megprobalom

(#15404) samgar


samgar
őstag

Sziasztok!

Az imént telepítettem fel a skydrive-ot. A problémám az, hogy állandóan csak azt mutatja, hogy bejelentkezés, de nem jelentkezik be és nem érem el a fájljaimat. Mi lehet a gond?

Oppo Find X5 PRO

(#15405) pzstm válasza samgar (#15404) üzenetére


pzstm
titán

uninstall-reinstall? esetleg restart?
online elered es be tudsz lepni?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15406) samgar válasza pzstm (#15405) üzenetére


samgar
őstag

Megcsináltam de nem javult. Online elérem, telefonról is. Otthoni gépről is. Itt meg ha rámegyek az ikonra, állandóan bejelentkezést mutat és üres a mappa.

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#15407) pzstm válasza samgar (#15406) üzenetére


pzstm
titán

nem lehet, hogy ahol most vagy valamilyen tűzfal szabály, proxy, vagy GP tiltja az alkalmazás csatlakozását? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15408) samgar válasza pzstm (#15407) üzenetére


samgar
őstag

Az lehetséges, de gondoltam telepítés után felajánlja a lehetőséget, hogy engedélyezzem. Hol tudom amúgy?

Oppo Find X5 PRO

(#15409) samgar válasza samgar (#15408) üzenetére


samgar
őstag

Közben megnéztem, engedélyezve van a tűzfalon.

Oppo Find X5 PRO

(#15410) pzstm válasza samgar (#15409) üzenetére


pzstm
titán

pedig nagyon úgyfest, hogy valami lokális gond van. Tűzfalból és vírusirtóból milyet használsz? vagy valami "nyalánkság" esetleg nem fut háttérben? (spybot vagy tudomisén)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15411) samgar válasza pzstm (#15410) üzenetére


samgar
őstag

AVG-t is leszedtem. Már csak az MSE van fent, semmi más. A probléma továbbra is fennáll. :(((

Oppo Find X5 PRO

(#15412) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!
Mit kell beállítanom ahhoz, hogy jobb klikk->megosztás paranccsal egy mappa vagy fájl meg legyen osztva az összes itthoni számítógépen?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#15413) dokee78


dokee78
félisten

" napja nem látja a Windowsom a telóban lévő Memóriakártyát,mi lehet a gond?

(#15414) vilmaboy válasza alienpapa (#15412) üzenetére


vilmaboy
őstag

Ennyi kell hozzá. Jobb klikk - tulajdonságok - megosztás... meg persze engedélyezni kell, hogy ms felhasznállók is csatlakozhassanak a géphez és a mappamegosztást. Ha lesz előttem win7 akkor megnézem hol kell, ha addig nem írja le más. valamerre arra, ahol a távsegítséget is lehet engedélyezni, ha jól emléxem. :F

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15415) pzstm válasza dokee78 (#15413) üzenetére


pzstm
titán

nem kap betűjelet. Mire van formázva?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15416) bpx


bpx
őstag

nem (csak) a betűjel a gond, eleve kötetet sem lát

(#15417) malibu


malibu
tag

Üdv!

Azt szeretném megtudni, hogy van-e lehetőség a letöltött frissítések eltávolítására. Bármennyi helyet hagyok a windowsnak, egy idő után megtelik és annyi. Most elmentem este aludni,pl hogy befejezze a frissítést és majd kikapcsol... erre reggel még ugyanaz a kép fogasdott, mert megtelt a c és nem tudta befejezni. Szóval nem a telepített hanem a letöltött frissítéseket törli a rendszer autómatikusan, vagy tárolja valahol és én távolíthatom el? Vagy a szokásos dolgok törlésén( temp,stb...) kívül mit érdemes még tenni, hogy helyet nyerjek? hetek alatt megtelik több giga ezzel.
Köszi!

(#15418) vilmaboy válasza malibu (#15417) üzenetére


vilmaboy
őstag

hát hetek alatt több giga frissítés azért nem jön le ez tuti :)

Vezérlőpult - windows update - telepített frissítések (alul)... ott le tudod szedni bármelyiket. bár nem értem minek. inkább utólag particionáld átt a winyót és adj még helyet a winnek. Van erre program nem 1 sem 2. Használj lemeztisztítót... windows beépített és ccleaner. Ha ezek sem csinálnak elég helyet, akkor max a lapozófile-t kapcsolhatod még ki. de ha ennyire kevés a hely a winyón, akkor az már baj. Mindenkép hozzá kéne csapni még egy kicsit vélemyényem szerint. A frissítésekből van amelyik az elődjére épül, ezért nem lehet "ész nélkül" lekapkodni őket utólag...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15419) Воланд válasza vilmaboy (#15418) üzenetére


Воланд
titán

a frissiteseket egyaltalan nem kellene eltavolitani utolag, hiszen akkor minek lett feltelepitve? o speciel azokra a letoltott allomanyokra gondol, amik telepites utan nem mindig torlodnek.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15420) Воланд válasza malibu (#15417) üzenetére


Воланд
titán

az alabbi mappak tartalmat lehet torolni:

c:\Users\felhasznaloneved\Appdata\Local\Temp\
c:\Windows\Temp\
c:\Windows\SoftwareDistribution\Download\

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15421) malibu válasza vilmaboy (#15418) üzenetére


malibu
tag

A lapozófájlt eleve nem a c-n szoktam beállítani. Arra gondoltam hogy letölti a frissítéseket tömörítve amiből telepít és ezek megmaradnak és foglalják a helyet. Nem a telepített frissítésekre gondoltam. De szerintem veszek winyót és újrahúzom az egészet majd mert minden meghajtó szinte tele van.

(#15422) dokee78 válasza bpx (#15416) üzenetére


dokee78
félisten

Választ is kapok? :U

(#15423) sz.j válasza samgar (#15411) üzenetére


sz.j
nagyúr

"AVG-t is leszedtem. Már csak az MSE van fent...."

Bár szorosan nem ebbe a topikba tartozik, de tudnod kell, hogy egyszerre két aktív védelem (AVG+MSE) soha se legyen a gépen, mert nagy valószínűséggel összeakadnak/összeakadhatnak ....
Az is lehet, hogy ez okozza a jelenlegi hibát.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#15424) pzstm válasza dokee78 (#15422) üzenetére


pzstm
titán

leformázni le tudod? (NTFS-re)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15425) dokee78 válasza pzstm (#15424) üzenetére


dokee78
félisten

Ha otthon leszek leformázom FAT-ra,mert teló nem kezeli az NTFS-t.
Viszont fura,hogy a teló látja és semmi gond vele.

[ Szerkesztve ]

(#15426) samgar válasza sz.j (#15423) üzenetére


samgar
őstag

Igen, mást már tudom én is, de sajnos a problémát nem, ez okozta. AVG leszedve.

Oppo Find X5 PRO

(#15427) dokee78 válasza dokee78 (#15413) üzenetére


dokee78
félisten

Meg lett oldva. :K

Androidos telefonon ki kell kapcsolni az USB hibakeresés opciót.
Mert Gingerbread(2.3) alatt még látta a PC ilyen esetben,viszont ICS(4.0.4) alatt nem.

[ Szerkesztve ]

(#15428) vilmaboy válasza dokee78 (#15427) üzenetére


vilmaboy
őstag

ilyenkor azért leírhatnád a megoldást is :) Hátha valaki még belefut ilyesmibe... :K

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15429) coco2


coco2
őstag

<törölve>

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#15430) fatal` válasza dokee78 (#15427) üzenetére


fatal`
titán

Annyit hozzátéve, hogy ez csak a Mass Storage módra vonatkozik, MTP módban működik továbbra is, bekapcsolt USB Debuggal is.

(#15431) adalbert1


adalbert1
veterán

Valahogy meg lehet változtatni, hogy egy adott program másik audió lejátszóeszközt használjon, és ne az alapértelmezettet (azt tudom, hogy bizonyos programokon belül lehet választani audio kimenetet, most a kérdés arra vonatkozik, ha ez programon belül nem állítható)?

(#15432) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!

Lehet volt már róla szó nem tudom, de én most kezdek átszokni Xp-ről Win7-re. Ma rögtön olyan gondba ütköztem, amit nem tudok megoldani. Ha elaltatom a gépet, és felébresztem, a Router azon lámpája nem világít, amibe a gép van. A felébresztés után nincs net, ha lefuttatok egy diagnosztikát, akkor kijavítja és világít a routeren a led. Az IP cím volt automatikuson és kézin is, az IPv6-nál nem tudtam mit beállítani, az maradt automatikuson.
Ez nagyin idegesít, tudtok segíteni?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#15433) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#15402) üzenetére


Mercutio_
félisten

#15402-re valaki?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15434) Faterkam válasza Faterkam (#15432) üzenetére


Faterkam
addikt

Én megoldottam, innen kivettem a pipát, és úgy néz ki ok!

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#15435) alienpapa válasza vilmaboy (#15414) üzenetére


alienpapa
senior tag

Akkor megnéznéd neked pls? :DD

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#15436) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

W7 XP Mode alatt működik a 'rendes' vírusirtóm meg tűzfalam amit egyébként a 7-esen használok? Csak mert sír XP Mode alatt hogy nincs vírusirtóm és kikapcsoltam az automatikus frissítéseket. :U

Let the Zone take me if I am.

(#15437) Воланд válasza kutga (#15436) üzenetére


Воланд
titán

kell neki kulon viruskergeto.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15438) artiny


artiny
őstag

Van egy fölös 2GB MicroSD kártyám,ha a netbookonba berakom az SD kártyaolvasóba belehet állítani windows 7ben mint gyorsítótárt használja,megéri tesz valmit ?

(#15439) Borgi válasza artiny (#15438) üzenetére


Borgi
aktív tag

CF még megérhetné mert az gyors, de próba cseresznye.

Resistance is Futile!!

(#15440) Faterkam


Faterkam
addikt

Nekem még olyan gondom lenne Win7 alatt, hogy van egy mappa, 78 ikon van benne, és mindig újra beolvassa ha újraindítás után megnyitom. Az iconcache fájl megvan pedig. A másik, hogy a mappák méreteit nem tudom külön beállítani, megnyitok egy mappát, beállítom, hogy látsszon minden ikon, megnyitok egy másikat is és az is ugyan akkor a lesz mint az előző. Ha kisebbre veszem, akkor a következő megnyitáskor minden mappa akkora lesz és nem látszik minden ikon. Erre valami ötlet?

Üdv!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#15441) pete_21 válasza Mercutio_ (#15402) üzenetére


pete_21
addikt

1. Számítógépre jobbklikk, Kezelés. Helyi felhasználók és csoportok. Felhasználók. Rendszergazdára duplaklikk, és feloldod a letiltást.
De vigyázz, mert ha ezzel használják a számítógépet, korlátlan jogkörrel rendelkeznek, és ez igencsak nagy veszélyt jelent. :)
2. Számítógépben keresd meg, ahol vannak ezek a mappák gyárilag (C:\Users\...\) és itt kattints jobbklikkel, és Tulajdonságok. Itt már lesz egy Hely fül, és meg tudod változtatni.
3. A Kedvenceket az Internet Explorerből ki tudod exportálni, majd Win7-en importálni ugyanott.

(#15442) artiny válasza Borgi (#15439) üzenetére


artiny
őstag

aah kiprobaltam de nem tudja kezelni ugy mivel lassu.

Mi az a CF?

(#15443) AttyVin


AttyVin
aktív tag

Lehet, hogy korábban volt már szó róla, de most kerül elő nálam.

A W7-ben az energiagazdálkodási beállításoknál a PCI Express ASPM kikapcsolása/állítgatása mit változtat meg pontosan?

A rendszer Toshiba A200 NB, Core2Duo, W7

.

Üdv, Vino

(#15444) aszti93


aszti93
aktív tag

Sziasztok.

Van egy kis gondom. Tegnap elég sokat gépeztem. Frissítettem mindent (mert 3hónapig nem volt bekacsolva) meg játszottam is és a játék közepén fogta magát a gép és leált majd megpróbált újraindulni, sikertelenül. 2-szer kék halál volt a vége, aztán hagytam egy órát pihenni és utána kiírta a gép hogy valamelyik fájl megsérült és a rendszer nem tud boot-olni. Egy 80gb-s samsung vinyóról fut a rendszer, ezen a vinyón külsérelmi ok nincs.

Vissza tudom állítani valahogy ezt a fjlt hogy tudjam használni vagy legalább az adatokat le tudjam menteni róla? Nem tudjátok hogy miért sérülhetett meg a fájl? A szentinel szerint utoljára 100/100-as volt a vinyó, most nem tudom mennyi. Elképzelhető hogy a nagy meleg miatt lett gondja?

A válaszokat előre is köszönöm. :R

Üdv.: Aszti

(#15445) vilmaboy válasza aszti93 (#15444) üzenetére


vilmaboy
őstag

ha van bizt mentésed akkor abból vissza tudod állítani a rendszered. ha nincs, akkor próbálj meg telepítőről bootolni és rendszerjavítás-t csinálni. pontosabban rendszer indítást javítani. ha nem megy, akkor tedd másik gépbe a winyót és próbáld azon kijavítani a hibáit. első körben ezzel próbálkoznék. Vagy indítsd el csökkentett módban. hátha elindul és utána jó lesz a normál mód is.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15446) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Mivel lehet, a win7 okozza a problémám, ide is belinkelem, hátha valaki tud segíteni: [link]

Előre is köszönöm!

(#15447) Faterkam


Faterkam
addikt

Erre esetleg valaki?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#15448) Воланд válasza icecave (#15446) üzenetére


Воланд
titán

energiagazdalkodasban tiltsd le a merevlemez kikapcsolasat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15449) icecave válasza Воланд (#15448) üzenetére


icecave
nagyúr

Ez us megtörtént, mégis kikapcsolja :((

(#15450) aszti93 válasza vilmaboy (#15445) üzenetére


aszti93
aktív tag

biztonsági mentésem nincs így marad a telepítő lemezes megoldás.

Üdv.: Aszti

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.