Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15751) krealon válasza flash- (#15749) üzenetére


krealon
veterán

(#15752) flash- válasza krealon (#15751) üzenetére


flash-
veterán

oké én is beírtam googliba de amiket találtam azokról megoszlanak a vélemények.azért jöttem ide megkérdezni hátha van valami általatok tesztelt jól működő ilyen megoldás.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15753) Fire/SOUL/CD válasza flash- (#15752) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15754) flash- válasza Fire/SOUL/CD (#15753) üzenetére


flash-
veterán

köszönöm

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15755) Narmiaren válasza Sub-ZeRo (#15736) üzenetére


Narmiaren
tag

Nem Boot fájlok voltak.
(#15737) vlevi : Az általad ajánlott módszerrel azonnal kiderült, mi a gond.
Az Everest portable verzióját a D re tettem. Úgy látszik hiba volt :D. Áttettem a C meghajtóra és egy újraindítás után már nem rendszernek látta a D-t.
Mindkettőtök segitségét köszönöm.

(#15756) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

Szeretném elkerülni az ezer óráig tartó frissítési procedúrát, hiába sp1 a telepítőlemez.
Anno xp-n szépen lehetett integrálni a frissítéseket, de ahogy olvasgattam win7 esetén ez már nem olyan egyszerű.
Megoldható a dolog, vagy csak összekavarja a rendszert?

Előre is kösz!

(#15757) vilmaboy válasza Torry (#15756) üzenetére


vilmaboy
őstag

olvasd ezt el :K

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15758) Torry válasza vilmaboy (#15757) üzenetére


Torry
addikt

Jaja, azóta megleltem, viszont most már csak egyben kellene nekem az eddig megjelent összes frissítés, viszont ilyet az istennek sem találok. Egyenként meg nem akarok nekiállni, mert annyi idő alatt felfrissít a win7 is :D

(#15759) papa019


papa019
senior tag

Sziasztok!

Korábban már kérdeztelek titeket a Windows 7 és a DOSos programok viszonyáról, azóta sikerült beüzemelni a programokat a 32-bites rendszeren, viszont van egy nagyon zavaró tényező:
A megnyitott alkalmazás színei sokkal sötétebbek, mint XP alatt, és ez nagyon zavaró tud lenni fekete háttérrel...

Valaki tud valami megoldást arra, hogy hogyan tudom a cmd fényerejét/szaturációját, vagy bármit állítani, hogy élénkebbek/világosabbak legyenek a színek?

(#15760) snowdog válasza Torry (#15758) üzenetére


snowdog
veterán

Próbáld meg ezzel (WSUS). [link]

(#15761) Torry válasza snowdog (#15760) üzenetére


Torry
addikt

Azóta megoldottam, még nincs itt pendrive, szóval fullosan nem tudom tesztelni, de elvileg megvan.
Így kell frissítést integrálni windows 7 telepítőbe (ha esetleg valaki rákeres :) )
1. Windows Updates Downloader
2. Innen legfrissebb csomaggyűjtő letölt, dupla katt, így hozzáadja a windows updates downloader-hez
3. RT 7 Lite-al pedig lehet integrálni

(#15762) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Sziasztok!

Amint belép a gép a windows-ba, kb. 2 kattintás, vagy 1 perc után lefagy. Se egér, semmi. Fura, hogy a wifi folyamatosan keresi a jelet. Csökkentett módban viszont megy.
Gondoltam a wifi-driverre, uninstall, de semmi. Gondoltam a víruskeresőre, uninstall, de semmi.
Valaki valami ötlet, vagy újratelepítés?

(#15763) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

Na ilyen sem volt még, reseteltem a gépet mert nem akart indulni az egyik játék, és amikor visszatöltötte a Windowst, megakadt a betöltés, addig jut hogy fekete háttér és egér müxik de semmi más nem még a ctrl + alt + del sem , sőt még a csökkentet modeban is ezt csinálja. próbáltam az F8 at kezdésnél és próbáltam a hiba keresést meg az utolsó jó betöltést, de semmi változás. most win xp alatt vagyok és nem talált vírust nod32, próbáltam a spybotot is, mintha minden rendben lenne, segítsetek!
Nem akarom újra telepíteni, az aktiválás neces lesz, az a érzésem, Win 7 Home oem, nem változót a gép de érzem hogy nem lesz 1x még így is, segítsetek :(

(#15764) sfdrakex válasza dJ Peer (#15762) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Memoria tesztet nyomj rá, vagy ha több modul van a gépben, egyesével teszteld őket, kiveszed midig úgy, hogy 1 legyen bent és úgy indítod a gépet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#15765) dJ Peer válasza sfdrakex (#15764) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Notebookról van szó. Nem szívesen szedem szét, nem az enyém. Most próbálok egy rendszer-visszaállítást.

(#15766) sfdrakex válasza Abrion (#15763) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Rendszer visszaállítási pontok vannak?

(#15765) dJ Peer

Nem írtad hogy noti, akkor egy memtestetes lemezről bootolj és futtasd pár órát.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#15767) dJ Peer válasza sfdrakex (#15766) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Most telepíti a frissítéseket, de elméletileg megjavult.

(#15768) Abrion válasza sfdrakex (#15766) üzenetére


Abrion
senior tag

kivan kapcsolva, de aszem van 1 sp1 re

(#15769) Reno7


Reno7
senior tag

Sziasztok

Nekem ugyanaz a problémám mint ami ezen a videón is látható, szóval extrém lassú a lokális hálózaton keresztüli másolás, de csak windows 7 alatt, linux alatt tökéletesen működik a gigabit lan. Rengeteget keresgéltem a neten, de semmilyen megoldást sem találtam a problémámra, egy TP-Link TL-WR1043ND routert használunk. Esetleg találkozott már valaki ezzel a problémával?

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#15770) Fire/SOUL/CD válasza Reno7 (#15769) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egy próba erejéig ne routeren keresztül másolj, hanem a 2 gépet simán kösd össze utp kábellel (a mai lan karikat össze lehet kötni nem crosslinkes kábellel is)

ui: olvastam, hogy Linux alatt rendben van minden, de ettől függetlenül próbáld meg.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15771) Poo


Poo
aktív tag

Tud nekem segiteni valaki abban hogy:
Windows 7 32 bit pro-ról lenne szó amin fut egy vnc szerver.Ha erről a gépről indítok magam felé egy "add new clintet" akkor át is jön a másik gép képe de csak korlátozottan tudom használni,pl ha start/futtatás/regeditet elindítom akkor el is indul viszont én vnc-n keresztül nem tudok benne lépkedni,se bezárni se sehova sem kattintani, amint bezáratom azt az ablakot működik a kattintgatás,ugyan ez a helyzet ha pl a teljesítménynél akarom állítani a képernyő felületet ott sem tudom a sok kis pipát betenni vagy kiszedni és ugyan úgy sehova sem tudok kattintani de amint bezárják azt az ablakot működik.Az UAC-t lehúztam teljesen mert pl az a biztonsági figyelmeztetésre sem tudok vnc-n kattintani h igen vagy nem.
vnc verzio: 4.1.3
Tud nekem ebben valaki tippet adni hogy mi lehet a probléma.
:R

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#15772) vilmaboy válasza Torry (#15758) üzenetére


vilmaboy
őstag

van egy program ami leszedi neked az összeset egyben. ha rámírsz este elküldöm neked a nevét. fejből nem megy :((

Szerk: Így jár aki nem olvas tovább... valóban wsus a neve...

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15773) vilmaboy válasza Abrion (#15763) üzenetére


vilmaboy
őstag

telepítőről bootolj be és rendszerindítás javítása... :K

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15774) norbi2010 válasza vilmaboy (#15773) üzenetére


norbi2010
őstag

Nekem is ez a problémám,de nekem nem tudja kijavítani :( win 7

(#15775) norbi2010 válasza vilmaboy (#15773) üzenetére


norbi2010
őstag

Telefonról se küldök többet:D

[ Szerkesztve ]

(#15776) norbi2010 válasza vilmaboy (#15773) üzenetére


norbi2010
őstag

...

[ Szerkesztve ]

(#15777) vilmaboy válasza norbi2010 (#15774) üzenetére


vilmaboy
őstag

hát az cumera... biztonsági mentés helyreállítása... persze csak annak áll ez a lehetőség, aki nem lusta havonta 1x menteni a jól működő rendszerét, de legalább 1x életében a jó állapotot. na meg persze nem sajnál tizen egy két giga helyet rája... :K

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15778) pinnacle


pinnacle
nagyúr

A WD Elements 2TB, külső vinyóm nem megy soha készenléti állapotba. Merevlemez kikapcsolása 20 percre van állítva, de semmi sem történik. Ha eltávolítom, egy időre eltűnik a tálcáról, sajátgépből, leáll, majd újra bekapcsolja magát. Nem tudom, hogy van-e összefüggés, de ez azóta van, miután az Easeus-al két partíciót hoztam létre. Eztután a WD saját progijával formáztam, ami csak egy partíciót hoz létre, lehet, hogy nem kell a kettőt erőltetni, de semmi változás. XP-n sem megy magától készenlétbe, de legalább a Spindown-al működik.
Azért is gond, hogy nem megy a készenléti üzemmód, mert üresjáratban 48C° a vinyó.

(#15779) bozont válasza Fire/SOUL/CD (#15770) üzenetére


bozont
veterán

Megnézzük, csak szerzek előbb egy hosszú kábelt, ne kelljen szétbombázni a gépet. De a hardver hibát kizárnám mert linux alatt tényleg működik rendesen. Na meg a net is rendesen megy nála, 20Mbit/s letöltés és hozza is a maximumot. Na meg az is érdekes, hogy az én gépemről gond nélkül be tudok hozzá lépni és maximum sebességgel tudok másolni tőle, viszont hozzá másolni már nem mert a videóban látott eset lép fel. Ő meg belépni is nehézkesen tud az én gépemre, a tallózás is baromi lassú és tök mindegy milyen irányba próbál másolni, nem megy. Na meg a többi hálózaton lévő gépet sem látja.
Pingelni sem lehet a gépét. Már többféle lan drivert is próbáltam sikertelenül. Tűzfalat is kikapcsoltuk mindkét gépen.
Ami még érdekes, hogy mikor frissen volt telepítve a rendszer működött minden újra, néhány nap múlva viszont megint előjött ez a lassú másolás.

(#15780) Abrion válasza vilmaboy (#15773) üzenetére


Abrion
senior tag

próbáltam, de nem talált hibát, a bootrec /fixmbr is próbáltam parancssorban, kikapcsolás előtt töröltem pár kép fájl "jpg", lehet hogy mást is töröltem a főkönyvtárban, esetleg nem tudnál csinálni 1 képet hogy nálad mi van? tudod mit inkább leíróm, nincs is sok

hiberfil.sys
pagefile.sys

ezeket látom win xp alatt.

(#15781) Fire/SOUL/CD válasza bozont (#15779) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Annyit próbáljatok meg, hogy a LAN kártya driverét lecserélitek. Ehhez elsőre indítsatok egy Windows Update-et, keressetek frissítést és ha van a LAN karinak újabb/W7-es drivere, akkor azt a nem kötelező frissítések közt találjátok. Ha lesz ilyen, akkor azt a driver-t telepítsétek fel. (Értelem szerűen, más frissítést most nem)

Ha pár napig minden oké, majd ezt követően jelentkezik a probléma, akkor általában azt valamilyen szoftverváltozás szokta okozni. Ilyen lehet a LAN kártya driverének lecserélése, amit lehet nem is tudatosan tesz meg a felhasználó, csak épp pl. feltelepít ilyen all in one chipset driver-t...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15782) vilmaboy válasza Abrion (#15780) üzenetére


vilmaboy
őstag

hát erről a gépről sajna nem. :N max otthonról majdan... :K

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15783) bozont válasza Fire/SOUL/CD (#15781) üzenetére


bozont
veterán

Azzal már próbálkoztam, sikertelenül. Bár most a realtek oldalán van egy elég friss driver hozzá (2012/05), egy próbát megér.

mod.: Nem nem oldotta meg. De a driver problémát is kizárnám. Nem nagyon szoktunk ilyen all in one csodákat feltelepíteni, meg alapból kilövöm a windowsnál hogy automatikusan telepítse a frissítéseket, csak jelez, aztán kézi telepítés. Majd ha lesz időm még átnézem milyen alkalmazások vannak feltelepítve a gépére ami a hálózati forgalmat befolyásolná.

[ Szerkesztve ]

(#15784) Fire/SOUL/CD válasza bozont (#15783) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor tedd vissza az eredeti driver-t, amit a W7 alapból felrakott, ehhez az Eszközkezelőben jobb egér a kívánt LAN karin/Illesztőprogram frissítése/Illesztőprogramok keresése a számítógépen/Választás a számítógépen található illesztőprogram-listából és itt válaszd ki a régebbi driver-t és katt a Tovább gombon.
(Így legalább az is kiderül(ha a listában nem csak 1 driver szerepel), hogy lett-e telepítve másik LAN driver)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15785) chatran


chatran
őstag

Mostanában ha alvó állapotba teszem a gépet, állandóan villog a HDD Led. Win7 64, Asus Z77, Intel I5 3570K. Ki lehet ezt valahogyan kapcsolni, vagy ez nem a win hibája?

(#15786) Fire/SOUL/CD válasza chatran (#15785) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szép szabályosan ütemben villog a HDD led alváskor? Mert ha igen, akkor ez nem a W7 hibája, hanem azé az illetőé, aki összerakta a gépedet, mert nagy valószínűséggel a HDD LED kábelt a POWER LED-re kötötte. :DDD
(Ha így lenne, akkor a HDD LED-nek most folyamatosan kell világítania (nem "vibrál") lemezes műveleteknél és a POWER LED ami "vibrál")

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15787) vilmaboy válasza chatran (#15785) üzenetére


vilmaboy
őstag

:DD :C kösd átt a ledes :)

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15788) chatran válasza Fire/SOUL/CD (#15786) üzenetére


chatran
őstag

Az az illető én vagyok :) És igen szép szabályosan villog. Kösz a tippet majd ellenőrzöm. Bár Aus P8Z77V lapom van aminél az egész panel kijön, így nehéz elcseszni, bár ki tudja :)

(#15789) Fire/SOUL/CD válasza chatran (#15788) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A deszkáról nem jön ki a system panel, mert az már rég rossz lenne, max a számítógépház system panel kábele panelos. Viszont ha így van, akkor ellenőrizd a kiosztást a kábelen.
A deszkádon ez a kiosztás: [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15790) Abrion


Abrion
senior tag

Ez furcsa, gondoltam megnézem még1x a win 7, nem ment tovább, és fél órára elmentem, és amikor visszaértem, láttam hogy a vinyo ledje néhány sec után pillanatra felvillan, ti mit gondoltok erröl?

Más
senki nincs itt aki megtudná nézni a c fökönyvtárját hogy mi van?

(#15791) pinnacle válasza pinnacle (#15778) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ebben a készenléti üzemmód problémában tudnátok segíteni? :F

(#15792) #41133696


#41133696
törölt tag

Rendszergazdai fiók alatt.

Ezzel mit lehet kezdeni?

(#15793) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Sziasztok, szeretnék némi segítséget kérni! Általános jogú felhasználói fiók használata esetén bizonyos programok futtatásához rendszergazda jelszó beírása szükséges ami egyes gyakorta használt programok esetén igen idegesítő. Van e valamilyen lehetőség arra, hogy egyes általam kiválasztott programok esetén ezt az (egyébként hasznos) felügyeleti eszközt ki lehessen kerülni?

(#15794) Fire/SOUL/CD válasza #41133696 (#15792) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szolgáltatás szinten tiltottad a Lemeztöredezettség-mentesítő-t. Engedélyezd és eltűnik a probléma. Feltételezem SSD miatt tiltottad a fennemlített szolgáltatást. Csak az ütemezett töredezettségmentesítést tiltsd le. (Miután engedélyezted a Lemeztöredezettség-mentesítő szolgáltatást, start->dfrgui és a többi egyértelmű lesz)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15795) #41133696 válasza Fire/SOUL/CD (#15794) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :R

(#15796) Prego válasza Steelmanus (#15655) üzenetére


Prego
senior tag

Letiltottam mindent, kivéve a Windows Media halozati szolgaltatas és a Live szolgáltatást (ezeket nem tudom hol lehet), lefuttattam két spyware írtót is (malwarebyte's féle és a super anti spyware-t).
Semmi változás nem történt.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#15797) flash-


flash-
veterán

üdv

a win 7 home premiumban hogy tudom azt bekapcsolni hogy a számítógép üritse leállitásnál a lapozófájlt?

lényeg hogy játék közben 0x7A kékhalálta kapok.talán ez a lapozófájl ürítés megoldja a bajt de nem vagyok otthon a kékhalálokban esetleg valaki segíthet hogy mitől is kaptam ezt a kékhalált és hogy oldjam meg

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15798) Def26


Def26
félisten

Sziasztok!

IDE partícionált hdd -re mehet windows 7 64bit egy windows xp 32 bit mellé?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#15799) pzstm válasza Def26 (#15798) üzenetére


pzstm
titán

nyugodtan

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15800) Abrion


Abrion
senior tag

Lenne 1 ucso kérdésem, látom senki nem irt semmit az ucso hszemre, valszeg nem jelenti azt hogy olvassa a vinyot, a kérdésem, ha most letörlöm a particiókat ami a win7hez van köze, és újra telepítem, mit kell tennem hogy újra aktiváljam? Win 7 64x home oem :( van és nem változott a gép

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.