Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) hackeeeee válasza VásRló (#15550) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ejejj..

Bár, egy Am3-as Sempron 2GB rammal bőven elvan a Win7-tel. Meghajtók nincsenek tele?

Kéne mellé max 1GB ram még, hogy 2GB-d legyen.

Véleményem szubjektív...

(#15552) sfdrakex válasza hackeeeee (#15548) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ismerem a rendszerkövetelményeket, láttam már régi gépen 1 giga rammal futni, de ha használni is akarja az ember, akkor szerintem kevés az 1 giga.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#15553) hackeeeee válasza sfdrakex (#15552) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha csak használni akarja, arra még elég, csak "gondolkodós". Pl. a netbook-okon is eldöcög 1GB rammal, és nem is sipákol, h virtuális memória túl kicsi, vagy egyéb. Eldöcög rajta. Csak nem egy sebességbajnok.

Persze ha már GTA-zni, meg KráLYziszozni szeretne, ahhoz már kevés.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15554) sfdrakex válasza hackeeeee (#15553) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ki lehet nyírni egy flashes játékkal is nem kell hozzá komolyabb cucc. Böngészőben játszható flashjátékkal evett már meg 1 gigából 8-900 mega ramot a firefox, de a chrome és ie is. Szóval nem kell hozzá komlyabb cucc, de igen igazad van, használható 1 gigával, óvatosan, nem árt esetleg egy ad blocker, akkor a böngésző se zabálja le a ramot annyira. Viszont nem kell csodálkozni ha lassú a gép.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#15555) VásRló válasza hackeeeee (#15553) üzenetére


VásRló
tag

Nem igazán gondolkodós.
Most úgy látszik, jó lett. Töröltem a ZA tűzfal+vírusirtó kombóját, és már nincsenek problémák.
Nagyon jól megvolt vírusirtók nélkül is a gép, a defender is elég..

amúgy a ZA nem is uninstallálta magát, mert hibát írt, csak a Revo tudta leszedni .. :S

(#15556) hackeeeee válasza VásRló (#15555) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Minek külső tűzfal? A Win tűzfala is bőven elég tud lenni, és eléggé testre is szabható.

Ha meg van router, akkor meg végképp felesleges külső a router és a win tűzfala mellé.

Security Essentials-t sztem érdemes használni. Nincs is túl sok erőforrásigénye.

Véleményem szubjektív...

(#15557) vilmaboy válasza hackeeeee (#15556) üzenetére


vilmaboy
őstag

mostanában nézegetem a panda cloud-ot... mi a véleményed panda cloud kontra MSE ügyben? állástfoglalnál ha megkérlek? :B

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15558) VásRló válasza hackeeeee (#15556) üzenetére


VásRló
tag

én is csak víruskeresésre használtam, csak van benne tűzfal is.vagyis volt :9

(#15559) hackeeeee válasza vilmaboy (#15557) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Amire kell, arra az MSE bőven elég, szerintem. De ez az Én véleményem.:)

100%-os vírusirtó meg nincs, és soha nem is lesz. :)

Véleményem szubjektív...

(#15560) vilmaboy válasza hackeeeee (#15559) üzenetére


vilmaboy
őstag

+1... én is MSE-t használok régóta, pláne az ügyfeleim gépén. nincs gond vele. csak sokat olvastam a panda cloudról manapság és azért kérdeztem, hogy mizu vele. kipróbáltam... aranyos, csendes, nem fogja a gépet... teszi a dolgát. de a hatékonyságát nem ismerem az mse-hez képest. :U

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15561) hackeeeee válasza vilmaboy (#15560) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hatékonyság szinten Én sem ismerem. Max vírusirtós topic-ban rá kell kérdezni. :)

Véleményem szubjektív...

(#15562) commanDOS


commanDOS
senior tag

Helló!

Mitől lehet az, hogy a lemezkarbantartó nem hajlandó törölni bizonyos dolgokat?
Rámentem, hogy rendszerfájlok törlése. Kiszámította a felszabadítandó területet, ami a szervizcsomag biztonsági másolat fájlok törlésével 640MB lenne. OK. Törlés elindul kis idő múlva végez, de a szabad helyem ugyanannyi, nem törölt semmit. Nagy szükségem lenne erre a helyre., mert már a Ccleaner meg a manuális törölgetés sem segít, újratelepíteni meg egyelőre nincs időm.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#15563) aakosch


aakosch
tag

A win7 hova logolja ezeket, hogy pl. telepítési időpont, utolsó indítás, utolsó leállítás stb.?

(#15564) geprombolo


geprombolo
senior tag

Tegnap már kérdeztem, lehet elkerülte mindenkinek a figyelmét:
win7/64 alatt hol lehet beállítani az egyes eszközök DMA sebességét? Esetleg valami progi erre a célra? A CD íróm az eszközkezelő szerint MWDMA2 alatt fut, akarom mondani döcög. A dvd író viszont UDMA5 alatt, az már jóóóó. Olyan kéne a másikra is beállítva legyen, BIOS alatt nem tudom állítani csak a SATA meghajtókat, a cd íróm meg IDE-s, de nem vagyok hajlandó tőle megválni, amíg él, mert Plextor.
Köszi

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#15565) vilmaboy válasza geprombolo (#15564) üzenetére


vilmaboy
őstag

nem ide illő, de az aláírásodban van egy By Drakoo nevü aláírás. ismerős nekem ez a név a lineage2ből... van közöd a névhez?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15566) krealon válasza geprombolo (#15564) üzenetére


krealon
veterán

http://www.pcguide.com/ref/hdd/if/ide/modesUDMA-c.html

Nem csak beallitas kerdese. Megfelelo elektronika es kabel is kell hozza.
Nezz utanna, hogy az irod milyen DMA modokat tamogat.
DMA2-vel 33MB/sec atviheto, tehat biztosan nem az a szuk keresztmetszet, hiszen a 48x -os CD atvitel is csak 7.2MB/s.

Radasul egy ironak illik dedikalt csatornat adni, hogy ne kelljen osztoznia masik eszkozzel a savszelessegen.

(#15567) VásRló


VásRló
tag

Egy kérdésem lenne. Ha 4 gb memória lesz a gépemben, akkor 64 bites windowst kell felrakni, hogy ki tudjam használni? Annál nem kisebb a program támogatottság?

(#15568) pzstm válasza VásRló (#15567) üzenetére


pzstm
titán

igen.

Semmivel nem kisebb. Szerencsére tökéletes ma már az x64-es ellátottság/támogatottság ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15569) hackeeeee válasza VásRló (#15567) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Semmivel sem kisebb. :)

Véleményem szubjektív...

(#15570) vilmaboy válasza VásRló (#15567) üzenetére


vilmaboy
őstag

mindenkép x64 kell már oda :K régen talán az volt, de ma már nem az :B (erőssítsük meg a szakértőt és a jómunkásembert :DD )

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15571) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!
Mit gondoltok, egy win7 Pro 64bit rendszeren működne az xp-ben lévő Outlook Express?
Mert nagyon elegem van a Microsoft Outlook 2003 búgjaiból .....

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#15572) sz.j


sz.j
nagyúr

hibáztam, bocsi ....

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#15573) fatal` válasza sz.j (#15571) üzenetére


fatal`
titán

Nem, használd a Windows Live Mailt, az van az Outlook Express helyett.

Esetleg nézd meg ezt, hátha segít: [link]

Bár ez a mellékletekre vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#15574) sz.j válasza fatal` (#15573) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót.
A Live Mail-t már próbáltam, de nekem valamiért nem tetszett, bocsi a szóért, de kicsit "bóvlinak" tűnt ...
Lehet, hogy kipróbálom a Thunderbird-t

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#15575) fatal` válasza sz.j (#15574) üzenetére


fatal`
titán

Semmivel nem bóvlibb mint az Express volt, ne várj egy ingyenes levelezőtől outlook szintet. :)

(#15576) piadex2


piadex2
senior tag

sziasztok!

mint egyszeri felhasználó
(office, böngészők, multimédia - video lejátszás és szerkesztés, játék)
miért érdemes windows 7-re áttérni xp-ről?

kösz:

p.

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#15577) iff válasza sz.j (#15574) üzenetére


iff
senior tag

Szia!

Esetleg thunderbird? Én a portable 10-es változatát használom és nekem bevált vagy is nem csak nekem. Teljesen testre szabható. még outlook bőrt ;] is rá lehet húzni. Szerintem egy próbát megér. Thunderbird TB kiegészítők

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#15578) piadex2 válasza piadex2 (#15576) üzenetére


piadex2
senior tag

hello!

valaki a #15576-os hozzászólásra?

p.

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#15579) iff


iff
senior tag

TB Magyar

..........""..........

(#15580) dobostorta


dobostorta
tag

Háj!

Nem tudja vki, h az miért lehet(win7 ultimate 64biten), h a "svchost.exe *32" 25%-on használja folyamatosan a procit? Vírus nem valószínű, nod32-vel ellenőriztem....

(#15581) krealon válasza dobostorta (#15580) üzenetére


krealon
veterán

Process Explorer-rel nezd meg, hogy pontosan mi is akadt ki.

(#15582) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Ma melóba az egyik gép Win2000 OS megadta magát, nem bírta ki a 3x áram kimaradást és adott egy szép kék-halált kép ezzel mit tudok tenni?
Csökkentet módban nem indult, a gyári lemezét még nem találtam meg. :R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#15583) hackeeeee válasza ludla (#15582) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez Windows 7 topic. :U

Amúgy, vinyót ellenőrizni kéne, első körben.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15584) Psychonaut


Psychonaut
addikt

WMP ugyan miert duplazza meg az osszes zeneszamomat minden inditasnal a Libraryben? Rendesen meg van tagelve az osszes, es termeszetesen csak egyszer talalhato meg mind fizikailag a merevlemezen. Artist es Albumartist mezo is ki van toltve ID3-nal.

Valami olyasmit esetleg nem lehet beallitani, hogy ne monitorozza a beallitott zenemappat, csak felhasznaloi beavatkozasra? Arra gondolok, hogy mikor uj szamokat adok hozza a konyvtaramhoz, lefuttathatnam kezzel a keresest.

Home Premium SP1 x86

(#15585) aszti93


aszti93
aktív tag

Sziasztok.

Pendrive-ról vagy külső hdd-ről, de inkább pendrive-ról egy tök üres hdd-re fel lehet rakni a win7-et? Nem tudom hogy számít e az hogy milyen cuccok vannak a gépben, de ha mégis akkor az adatainál ott van. Egyébként azért kérdezem mert dvd-ről vmiért nem megy. A telepítésnél mindíg kiír vmi hibát.

A segítséget lőre is köszönöm :R :R

Üdv.: Aszti

(#15586) Psychonaut válasza aszti93 (#15585) üzenetére


Psychonaut
addikt

Fel lehet. Peldaul igy.

(#15587) hackeeeee válasza aszti93 (#15585) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen.

Véleményem szubjektív...

(#15588) Prego válasza dobostorta (#15580) üzenetére


Prego
senior tag

Nekem is ezt csinálja, rendszerindítás után kell tolnom egy Feladatkezelő/svchost.exe leállítást, újraindítja magát, akkor már jó.
Megnézem én is ezt a process explorert.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#15589) odrif


odrif
MODERÁTOR

Ugyan nem ide tartozik de hátha.
Köszönöm!

20 éve a Prohardveren

(#15590) Prego válasza Prego (#15588) üzenetére


Prego
senior tag

Kipróbáltam a process explorert.
Újraindítás után

folyamat leállítása és automatikus újraindulás után egy másik svchost alatt jelenik meg a dwm és a WUDFHost, normális terheléssel.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#15591) sz.j


sz.j
nagyúr

A gépen Win7 Pro 64bit van.
Hogyan lehet egy programot úgy eltávolítani, hogy semmi se maradjon meg belőle a gépen?

Mert próbálkoztam már a win7 saját eltávolítójával, a Revo, ill. az IObit uninstallerekkel, de pl. az Outlook újratelepítése után (beállítás nélkül!) minden előzőleg meglévő adat, beállítás, hiba, stb egy az egyben megmaradt.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#15592) VIPowER


VIPowER
senior tag

Felettem lévőnek szól. De ez csak akkor működik ha ezzel lett feltelepítve.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#15593) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Amúgy, az átméretezést Easeus Partition Manager Home Edition-nel csináltam meg. :)

Ezzel sikerült elsőre. Az ajánlott programmal (Paragon Partition Manager) az átméretezendő partíció melletti recovery partícióhoz akarta mindenáron hozzácsapni a levágott helyet, és az nem volt jó, bármit csináltam, mindenképp így akarta.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15594) sz.j válasza VIPowER (#15592) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi a linket, de ez sem töröl mindent, ezzel is ugyanaz történik mint amiket előzőleg írtam ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#15595) hackeeeee válasza sz.j (#15594) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az outlook cuccait tudtommal kézzel kell törölni, ha nincs rá szükség. Gondolok itt a letöltött levelekre, stb.

Véleményem szubjektív...

(#15596) begrimisu


begrimisu
aktív tag

sziasztok! A kérdésem a következő lenne jelenleg XP használok a kérdésem az lenne hogy érdemes váltanom w7-re és ha igen akkor 32 vagy 64 bit verzió a jobb melyiket érdemesebb feltenni általános felhasználás céljából? játék,net, film nézés! E2180 dual proci, 3gb ram, 2600 pro vga, 320gb hdd ezen menne stabilan? köszönöm

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#15597) vilmaboy válasza begrimisu (#15596) üzenetére


vilmaboy
őstag

teljesen mindegy. ha nem fogsz több ramot tenni a gépbe, akkor mehet az x86. De ha 4gb lenne a ram, akkor már mindenkép x64 kell a gépre. Vannak progik amik kihasználják a64 bites rendszert, de neked erre a felhasznállásra teljesen mindegy véleményem szerint, hogy melyiket rakod.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15598) begrimisu válasza vilmaboy (#15597) üzenetére


begrimisu
aktív tag

x86 x64? nem tudom mire gondolsz láma vagyok hozzá! Akkor azt mondod érdemes váltanom 32 bit w7 re jobb gyorsabb mint az xp?

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#15599) hackeeeee válasza begrimisu (#15598) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha >=4GB ramod van, akkor 64 bites (x64) rendszer kell, ha <4GB, akkor elég a 32bites (x86). A lényeg ennyi. Szerintem a technológiát felesleges elkezdeni kivesézni, főként ha nem értesz hozzá.

Igen, gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15600) Steelmanus válasza Prego (#15590) üzenetére


Steelmanus
addikt

WUDFHost
User-mode Driver Framework Host Process
A szervizek kozott nezd meg hogy a .Net 32/64 mert ketto van belole Kezi-re van-e allitva.
A dwm pedig maga az Asztal az Aero-val, ha letiltod kkor nem lesz Aero.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.