Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

az a problémám hogy én vagyok az egyetlen felhasználó a gépemen és egy fiók van csak ami ugye nyilván az administrator. de amikor törölni kívánok egy játékot a programok kezelésénél azt írja hogy NEM ELÉGSÉGESEK A JOGAIM..

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#15852) sfdrakex válasza dodopek (#15848) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mennyi ram van a gépben? Mit ért az alatt, hogy a rendszer mellett megmaradó rammal? A w7 lefoglal sok ramot, amibe előtárazza a sűrűn használt programokat, de amint valaminek több ramra van szüksége, üríti az előtárazást és átadja a ramot a programnak ami használná. Egyébként ha mégis xp-t akar rátenni, akkor xp cd ről bootoljon, törölje a c partíciót, hozzon létre újat és települhet is az XP, ha SATA-s a vinyó akkor biosban tegye át IDE módba.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#15853) dodopek válasza sfdrakex (#15852) üzenetére


dodopek
addikt

Az egész probléma abból ered, hogy az XP alatt szépen futott neki a NfS HP, és a Force Unleashed 2, 7 alatt meg max 10-12FPS van. És mindenki azt mondta neki, hogy ez csak azért lehet, mert a 7 többet zabál a 3gb ramból...

(#15854) sfdrakex válasza dodopek (#15853) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Driverei rendben vannak? Nem valami herélt W7 verzió van a gépén?

(#15851) marec1122

Attól hogy csak 1 fiók van még nem rendszergazdaként indítod a programokat, de ha a játékot esetleg rendszergazdaként telepítetted és nem úgy akarod törölni az lehet gond. Sima uninstall.exe-je nincs a játéknak hogy azon jobb klikk futtatás rendszergazdaként indítva távolítsd el a játékot?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#15855) snowdog válasza dodopek (#15850) üzenetére


snowdog
veterán

Lehet hogy nem pontosan fogalmaztam, bár nekem egyértelmű volt. A tegye be az XP telepítőt alatt természetesen én is azt értettem, hogy arról boot-oljon. :)

(#15856) bozont válasza Fire/SOUL/CD (#15784) üzenetére


bozont
veterán

Csak három driver van ott egyik a win7 alap a másik egy 2009-es, ami még az Asrock oldaláról lett letöltve, meg a mostani legfrissebb. Egyikkel sem javult a helyzet.
Kipróbáltam a közvetlen összekötést, de az sem segített. Lehet feldobom újra a rendszert és szépen egyesével telepítem fel a drivereket, meg alkalmazásokat, aztán majd kiderül.

(#15857) dodopek válasza snowdog (#15855) üzenetére


dodopek
addikt

Értettem, én csak azt mondom, hogy nem tudott XP-t telepíteni, mert a telepítője kilép, mert nem akarja a 7re rátenni magát.Hogy aztán rendszerből indította e a telepítést, vagy bootból, és milyen 7 van, azt nem tudom.Csak azt tudom mondani, amit Ő is elmondott.

sfdrakex!
Állítólag minden driver a legfrissebb... (bár egy catalystnál ez nem biztos, hogy jó...)

(#15858) Debilon


Debilon
addikt

hali!

új alaplapot vettem, újratelepítettem a W7 x64-et, és azóta véletlenszerű módon nem kap/rossz IP címet kap a hálókártyám

van hogy működik rendesen, aztán 2-3 restart után meg csak kis sárga háromszög van a háló ikonon az értesítési területen és ilyenkor még a routerem sem érem el

a képen látható van amikor nem működik semmi:

már volt router/kábel modem reset, routerben fix IP-t is kapott a gép MAC alapján, hálókártya eltávolítás és reinstall de semmi eredménye

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#15859) Sub-ZeRo válasza Debilon (#15858) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Próbálj meg gyári drivert szerezni hozzná.
Ha az sem oldja meg, akkor windows update-ről keress, hátha talál neked.
Ha egyik sem, akkor próbálj bios frissítést csinálni, hatha az megoldja a problémát.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15860) Debilon válasza Sub-ZeRo (#15859) üzenetére


Debilon
addikt

utolsó BIOS van fenn ami rendelkezésre áll, a win nem is telepítette a hálókártya drivert, az alaplap CD-ről tettem fel

WU-t meg meg fogom nézni ha minden kötél szakad

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#15861) marec1122 válasza sfdrakex (#15854) üzenetére


marec1122
senior tag

nem sajnos a max payne 3 zavarosában próbálok halászni. elvileg rendszergazdaként telepítettem és minthogy a profil az úgy is törölném de azt mondja nincs elégséges jogom

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#15862) Aarpok válasza dodopek (#15857) üzenetére


Aarpok
őstag

Szerintem a Sata vinyó miatt lehet probléma az xp telepítők alapból nem ismerik.Ha esetleg ez lenne a probléma olyan telepítőlemez kellene amiben integrálva van a satavezérlő drivere.Azonban ha más probléma akkor nem mondtam semmit.

Аарпок

(#15863) sfdrakex válasza marec1122 (#15861) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hiába egy fiók van ami rendszergazda, alapból nem rendszergazdaként indítasz programokat.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#15864) Fire/SOUL/CD válasza dodopek (#15857) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az egyik ok, amiért nem települ az XP, az a már mások által említett AHCI mód (legutolsó MS által kiadott XP Pro SP3 sem támogatja), ezért a BIOS-ban IDE módra kell állítani a SATA üzemmódot. A másik hibaforrás pedig az, hogy a W7 telepítővel particionált meghajtón partícióeltolás jön létre, amit megint csak nem tolerál az XP telepítő (arról már nem is beszélve, ha a W7 létrehozta a 100 megás rejtett partíciót is)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15865) Prego válasza Steelmanus (#15655) üzenetére


Prego
senior tag

Jah hogy nem említettétek hogy duplakatt a gondot okozó processzen és akkor láthatom a szálakra bontást is. :D
A processzor terhelést a HomeGroupListener okozza, ő foglal le egy magvat.
Nem tudom hol vagy hogy lehet őt letiltani, érdemes e egyáltalán:
Háztartásban van ez az asztali gép, amin ez a processz leszívja a magot (Win 7 prof x64, van egy ubuntus laptop Samba-val, amire szoktam fájlokat mozgatni, illetve egy HTPC Win 7 prof x86-cal, amin mit ad Isten, szintén ugyanez a gubanc van (két magból az egyik).
Mind a két gép a "WORKGROUP" munkacsoportba lett téve (illetve a Samba is erre van konfigolva)

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#15866) Prego válasza Prego (#15865) üzenetére


Prego
senior tag

U.I.: Lelőttem mindkét gépen az otthoni csoportot, mindkét gép látja a szambát, nyomtató meg majd akkor lesz közös, ha valami nyomtatómegosztós routerem lesz :D

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#15867) Steelmanus válasza Prego (#15865) üzenetére


Steelmanus
addikt

Jah hogy nem említettétek hogy duplakatt a gondot okozó processzen és akkor láthatom a szálakra bontást is
Igen sajnos azt sem emlitettem hogy jobbklatty a processzen, es Properties... meg Kill stb :D Igaz azt sem tudtam hogy Samba-t hasznalsz mert nem irtad.
A lenyeg hogy rajottel es ezt meg is osztottad Velunk, koszonet erte.

(#15868) vilmaboy válasza RedWing (#15841) üzenetére


vilmaboy
őstag

használd a easeus partition manager home verzióját. pofon 1xű és professionális. ráadásul a home az free is. pár gombnyomás majd apply és működik minden... :K

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15869) vilmaboy válasza Debilon (#15860) üzenetére


vilmaboy
őstag

biosnak kevés köze hozzá. nem tudom mikori a kártya és a konfig, de lehet hogy mint fent írták /Sub-ZeRo/ érdemes lenne az alaplap support/laptop gyártó support oldalról vagy hálókártya gyártmány alapján annak gyártójától leszedni a legfrissebb drivert. :K Majd szépen frissíteni a wint.

Szerk: ápropó. miért nem osztasz ki magadnak állandó ip-t? rooter mögött gyerekjáték.

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15870) Prego válasza Steelmanus (#15867) üzenetére


Prego
senior tag

Sambát nem is használok, csak ha át akarok pár fájlt tolni a laposra. A HTPC-re is csak alkalmanként, meg néha távoli asztallal babrálom.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#15871) Debilon válasza vilmaboy (#15869) üzenetére


Debilon
addikt

egy Asrock 970 Extreme3 a lap, és ami rajta van realtek LAN chip

amúgy már adtam fix IP-t, most reggel kapásból jó volt, remélem így is marad majd

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#15872) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

A következő lenne a kérdésem: vettem egy notit magamnak, amihez járt Windows 7 Home premium, licencmatrica rajta van az alján. Azonban nekem már van egy eredeti Windows-om, és azzal fogom használni. A kérdés hogy illegális a notihoz kapott szériaszámot eladni?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#15873) vilmaboy válasza LLKobe (#15872) üzenetére


vilmaboy
őstag

és ha eladod azt ki tudja meg? ;] amúgy szerintem annak hangzik, mivel te mint ll-kobe nem kereskedhetsz szoftverrel...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15874) krealon válasza LLKobe (#15872) üzenetére


krealon
veterán

Sajnos igen.

(#15875) Воланд válasza LLKobe (#15872) üzenetére


Воланд
titán

igen, azt csak a geppel egyutt adhatod el.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15876) Prego válasza LLKobe (#15872) üzenetére


Prego
senior tag

Pláne hogy OEM liszensz, csak géppel együtt érvényes. Meg ha jól tudom a laptop gyártóknak egyedi kulcs generálódik és a win is buherálva van hogy csak azt fogadja el.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#15877) pr05p3c


pr05p3c
tag

Nagyon jól indul a napom...
Ma reggel bekapcsoltam a tegnap még hibátlanul működő gépet és ez fogadott. Szerencsére még rajta volt az egyik hdd-n a korábbi win, ami alól most is írok(áprilisban tettem a gépbe ssd-t, az azon lévő win7 sp1 nem akar most indulni). Az ssd-t látom a régi rendszer alól, sentinel és crystal disk info is 100%-osnak írja, víruskereső nem talált rajta semmit, ezzel a promptos megoldással próbálkoztam még, de ez sem hozott eredményt. Valaki tud erre megoldást mondani(jó lenne megúszni a reinstallt)?

(#15878) RedWing


RedWing
aktív tag

@ Prego, deminos, vlevi, vilmaboy

Köszönöm a segítséget! Megpróbálom! :R

[ Szerkesztve ]

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#15879) rybank válasza Prego (#15876) üzenetére


rybank
senior tag

Ezt nem rég letisztázták, fentebb. Ma már ez az állítás nem igaz. Sima hardver mellé is kaphat az ember OEM-et. Nem kell hozzá egy full-komplett gép.

(#15880) RedWing


RedWing
aktív tag

easeus programmal kapcsolatban:

A következő sorrend van a partícióknál:

C - 100MB rendszer - 10GB üres - D

Így nem engedi a 10Gb-ot hozzáadni a C-hez. Viszont sehol sem találok olyan funkciót, hogy a 100mb rendszer részt át tudjam mozgatni a C előttre vagy a D utánra...

Mi lenne a teendő vagy még inkább, mit csinálok rosszul?

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#15881) vilmaboy válasza RedWing (#15880) üzenetére


vilmaboy
őstag

ha leveszed a d elöl a helyet... elhuzod a d bal oldalán lévő csúszkát, amikor resize partitiont nyomsz... majd a d-t a legvégére tolod egy az egyben. utána a c-n is resize partition és kihúzod a csúszkát max értékig... ennyi kéne legyen. utána pedig apply gomb. ujraindul és boot időben elvégzi a műveleteket. készülj rá, hogy esetenként 1-2óra is belemehet...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15882) RedWing válasza vilmaboy (#15881) üzenetére


RedWing
aktív tag

Köszi, közben megoldottam.
Az volt a trükk, h. a D-ről levettem a kívánt tárhelyet, majd hozzáadtam először a rendszer számára fenntartott 100MB-hoz, utána onnan át tudtam rakni a C-re.

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#15883) vilmaboy válasza RedWing (#15880) üzenetére


vilmaboy
őstag

youtubon találsz bőven oktató videót ha kell. sajna nem tudom meg nézni menyire használható a videók tartalma, mert ezen a terminálon, ahol most szerelek nem engedi...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15884) pr05p3c válasza pr05p3c (#15877) üzenetére


pr05p3c
tag

Azóta is csak próbálkozok, nem sok eredménnyel. Próbáltam az "sfc /scannow" parancsot lemezről bootolva és a hibás win által behozott repair menüből is, minden esetben azt írta, hogy fut egy rendszer helyreállítás, indítsam újra a gépet. Próbáltam lemezről így is: "sfc /scannow /offbootdir=f:\ /offwindir=f:\windows" (és ugyanezt "c:"-vel is, ami anyit ért, hogy a régi win egyedi témáját visszaállította a gyárira) és most az előbb a régi win alól is(ami alatt az ssd az F jelölést kapja), de nem talált problémát(ugyan mióta is probléma az, hogy nem tölt be a windows.... jól szorakozok én a repair menüben...)

(#15885) zsela


zsela
tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne felétek: érdemes a következő konfigra 64 bites Windows 7 Ultimate SP1-et telepiteni, vagy célszerűbb a 32 bites:
- Asrock A780GXH/128M
- Athlon II X2 250
- 2*1 GB 1066 MHz DDR2 Kingmax
- VGA: alaplapi integrált

Illetve ha bekapcsolom az Aerot, akkor az mennyire fogja lelassitani a rendszert?
Egy ismerősömnek lesz a gép, főleg netezésre, levelezésre, Skype, stb. XP-t már nem akarok rátenni, mert azt már elég elavultnak tartom, de ha erre a gépre azt jobbnak találjátok, akkor légyszi azt is irjátok meg!

Előre is köszönöm a válaszokat!

PH megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php&nev=zsela

(#15886) vilmaboy válasza zsela (#15885) üzenetére


vilmaboy
őstag

erre mehet a sima 32bites, ha enyi memó marad benne. 3giga fölött már 64bites kellene. :K

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15887) zsela válasza vilmaboy (#15886) üzenetére


zsela
tag

Köszi a gyors választ. Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de a procihoz (64 bit) nem jobban illene egy 64 bites OS? Vagy a kevés RAM miatt jobban jár a 32 bites rendszerrel? Esetleg lassabb lenne a 64 bites?

PH megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php&nev=zsela

(#15888) vilmaboy válasza zsela (#15887) üzenetére


vilmaboy
őstag

mindegy melyiket teszed rá. ha 4giga a ram, akkor mindenkép kell a 64bites oprendszer. a proci miatt mehet a 64bites, de nem életbevágó...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15889) driver18 válasza driver18 (#15840) üzenetére


driver18
tag

Ha valakit érdekel, akkor elárulom, hogy a kettő memória közül az egyik megadta magát, emiatt volt a kavar. (Kingmax DDR3, 1333MHz, 2 Gb)

(#15890) VásRló válasza driver18 (#15889) üzenetére


VásRló
tag

pedig a kingmax elvileg minőség :s

(#15891) Sub-ZeRo válasza VásRló (#15890) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az nem jelent semmit, hogy mikor döglik meg. Meg nem a kingmaxtól függ ez, hanem a ram chiptől, mennyit bír. Ebben volt egy gyengébb darab és megállt. Ennyi.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15892) vilmaboy válasza VásRló (#15890) üzenetére


vilmaboy
őstag

láttunk már lerobbant rolls royce-ot... :U

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15893) Dot


Dot
őstag

Hali!

Kaptam kölcsön egy laptopot a nyárra amin w7 pro van. Lehet-e olyat csinálni, hogy lementeni vagy backupolni ahogy van, hogy ilyen állapotba tudjam visszaadni!
Gondolok itt arra, hogy törölje a feltelepített progikat, pl. böngészőt, médialejátszót.
Ha lehet ezeket regisztryből is törölje!
Vagy milyen progit használjak?

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#15894) vilmaboy válasza Dot (#15893) üzenetére


vilmaboy
őstag

akkor mi van ha egy biztonsági mentést csinálsz a gépről és azt visszaállítod majd? vagy fox egy progit meg még egy winyó és szépen ghostolod a rendszerparticiót. pl easeus partition managerrel vagy norton ghostal. majd amikor visszaadod, bitre pontosan ugyanolyan lesz, mint amikor megkaptad... :U

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15895) rybank válasza Dot (#15893) üzenetére


rybank
senior tag

szerk.: megelőztek :U

[ Szerkesztve ]

(#15896) Dot válasza vilmaboy (#15894) üzenetére


Dot
őstag

Ez a ghost-olás jól hangzik, köszönöm! :R

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#15897) vilmaboy válasza Dot (#15896) üzenetére


vilmaboy
őstag

Ghostolos topik ha elakadnál mondjuk ott sokan nem csípik az easeus partition manager ghost-ra használását, de szerintem akkor is profi progi és tökéletesen teszi a dolgát... nekem még nem volt bajom vele + felhasználóbarát szerintem...

Szívesen :B

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15898) Dot válasza vilmaboy (#15897) üzenetére


Dot
őstag

Írtam abba a topikba is, de inkább csak megerősítést. /mármint a mentésről/
:R

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#15899) Canis rufus


Canis rufus
tag

hi

Fel van téve a Spotflux de lenne egy olyan problémám, hogy nem hajlandó engedelmeskedni, mármint az automatikus indulás terén. Be van állítva, hogy ne induljon el automatikusan a Windows-al, de mégis elindul késleltetetten. Néztem jv16-al és nincs az induló programok közt.

Tipp?

(#15900) Sub-ZeRo válasza Canis rufus (#15899) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Töröld?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.