Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

W7 64 bites rendszerben hol kell letiltani az AUTOEXEC.NT-t ha nincs GroupPolicy?
Modositok, mert rakerestem de nincs is. Hibajegyzes kerul a naploba egy ilyen szoveggel:
A kódsértetlenségi összetevő megállapította, hogy egy lemezképfájl oldalkivonatai érvénytelenek. Lehetséges, hogy a fájl oldalkivonatok nélkül, nem megfelelően van aláírva, vagy jogosulatlan módosítás miatt megsérült. Az érvénytelen kivonatok a lemezeszköz hibáját is jelezhetik.
Fájlnév: \Device\HarddiskVolume1\Windows\System32\MBWrp64.dll
Viszont ez egy Creative alairassal rendelkezo fajl, en pedig Realtek alaplapi chip-et hasznalok.

Igaz a Tuladosagoknal olvashato hogy lancolt fajl.

[ Szerkesztve ]

(#15152) akoska23 válasza rybank (#15150) üzenetére


akoska23
aktív tag

Mire gondolsz pontosan? Linux-ot futni sem láttam még abszolút nem ismerem.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#15153) rybank válasza akoska23 (#15152) üzenetére


rybank
senior tag

Van egy Gparted nevezetű csoda. Miután bebotolt a lemezről, elindítod. Aztán a megfelelő meghajtót törlöd, ha akarod hozzáfűzöd egy másikhoz. Ezt követően bootolsz egy 32 bites Windows 7 lemezről, és a számítógép javítása opció választása után működik a rendszered, ahogyan leírtad. (Itt csak az indítás javítását kell választanod, 2 mp)

[ Szerkesztve ]

(#15154) akoska23 válasza rybank (#15153) üzenetére


akoska23
aktív tag

Egy próbát megér. :R :R :C

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#15155) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

erre valakinek van ötlete, mitől lehet? bizonyos időközönként újra előjön.

sweetlou6.wordpress.com

(#15156) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Programot keresnék infra vevőhöz, amivel irányítani tudom a gépet. Főként a multimédiás cuccokhoz kellene, zene, videó, hangerő.
Win7 64bit alá kellene. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#15157) rybank válasza akoska23 (#15154) üzenetére


rybank
senior tag

Mégsem tudok neked segíteni. Az tart vissza, hogy még nem ismered a Linuxot. A particionálásnál, csak egyet nem úgy csinálsz, ahogy kell és oda mindened. :R

Hacsak egyéb Windows-os megoldást nem találsz, ami nehéz, hiszen egyik partíció sem lehet használatban. Akkor javaslom telepítsd újra, és particionáld újra az egészet. Habár több idő, de biztonságosabb. És - számodra - egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#15158) vlevi válasza Speeedfire (#15156) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tehát olyan programot szeretnél, amivel távirányítóval tudsz zenélni, meg hasonlók?
XBMC-t nézd meg. Nem csak infrával, de okostelefonnal is távirányítható.

(#15159) Speeedfire válasza vlevi (#15158) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem teljesen. A megszokott programokat akarom irányítani inkább.
Hangerő, aimp, kmplayer. Szóval igazából elég lenne nekem ha windows gombokat tudnék hozzárendelni.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#15160) -volume+


-volume+
csendes tag

Sziasztok!
Kéne 1 kis segítség,a rendszer Win7 64bit! És parancssorból szeretném futtatni 1Dos Notron Commandert de nem hajlandó!

(#15161) Sub-ZeRo válasza -volume+ (#15160) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mivel 64 bit nem támogatja a dos-t. Rakj fel valami dos emulátort, vagy dosboxot vagy mit akkor lehet menni fog.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15162) rybank válasza Sub-ZeRo (#15161) üzenetére


rybank
senior tag

32 biten sem menne.

(#15163) DUNKENSTEIN


DUNKENSTEIN
tag

Lenne egy olyan gondon, hogy nem tudom telepíteni a Rainmetert mert szerinte nincs fenn a
Visual C++ 2010 SP1 redistributable package
Közben állítólag fenn van, de nem az Sp1. Leszedtem az Sp1-et de nem tudom feltenni, keményen oda vág egy olyan hibaüzenetet, hogy "A telepítés nem sikerült" és bamm.

Tipp? (64 bites HP)

Eladó asztali "gamer" pc [+monitor] egyben [90.000] vagy bontva! http://href.hu/x/i0of

(#15164) akoska23 válasza rybank (#15157) üzenetére


akoska23
aktív tag

Végül is sikerült pendrivéről újraraknom a rendszert 35 perc volt adataim meg ugysem voltak a HDD-n :R :R

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#15165) mirci18


mirci18
addikt

Üdv mindenkinek
Mai nap telepítettem először a gépre windows 7-et.
Egy gondom van eddig vele mégpedig az hogy eddig xp alatt simán felismerte a beépített kártyaolvasót most meg nem hanem az eszköztárban ismeretlen eszközként szerepel.
Ilyenkor mi a teendő?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#15166) DUNKENSTEIN válasza akoska23 (#15164) üzenetére


DUNKENSTEIN
tag

Ha a taskmgr-ben telepítés közben a setup.exe-re a prioritást "high" ra teszed, akkor ez a 35 perc le fog menni pendrive-ról 25re :)

(#15165) mirci18: Megnézed a típusát és leszeded hozzá külön a drivert.

[ Szerkesztve ]

Eladó asztali "gamer" pc [+monitor] egyben [90.000] vagy bontva! http://href.hu/x/i0of

(#15167) mirci18 válasza DUNKENSTEIN (#15166) üzenetére


mirci18
addikt

Kössz gondoltam rá de sajnos nincs matrica sem semmi más a kártyaolvasón így nehéz lessz.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#15168) DUNKENSTEIN válasza mirci18 (#15167) üzenetére


DUNKENSTEIN
tag

Szedd le az AIDA64-et aztán az több mint valószínű, hogy fel fogja ismerni és onnantól már csak google

Eladó asztali "gamer" pc [+monitor] egyben [90.000] vagy bontva! http://href.hu/x/i0of

(#15169) mirci18 válasza DUNKENSTEIN (#15168) üzenetére


mirci18
addikt

Igaz köszi

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#15170) akoska23 válasza DUNKENSTEIN (#15166) üzenetére


akoska23
aktív tag

:R

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#15171) DUNKENSTEIN


DUNKENSTEIN
tag

Még mindig érdekelne a dolog.. Rainmeter telepítése közben ez a hiba fogad:

Közben pedig így néz ki a dolog:

Tipp? A 2.2 illetve a képen látható 2.1 is ezt produkálja.

Eladó asztali "gamer" pc [+monitor] egyben [90.000] vagy bontva! http://href.hu/x/i0of

(#15172) Visormail válasza DUNKENSTEIN (#15171) üzenetére


Visormail
addikt

Próbáltad hogy uninstallálod ezt a visualc-t ami fent van? Utána ms honlapjáról felteszed a frisset aztán winupdate.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#15173) DUNKENSTEIN válasza Visormail (#15172) üzenetére


DUNKENSTEIN
tag

Megtörtént. Sőt próbáltam azt is, amit a Rainmeter kér de az sem volt jó

Eladó asztali "gamer" pc [+monitor] egyben [90.000] vagy bontva! http://href.hu/x/i0of

(#15174) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Hogy tudok egy, a rendszerrel együtt induló programot windows alól tiltani? Úgy értem, hogy az mindegy legyen, hogy az alkalmazásban be van-e állítva az automatikus indulás, akkor se tudjon a rendszerrel egyszerre kezdeni.

Nem az a célom, hogy egyáltalán ne lehessen elindítani, csak az, hogy mindenképp külön kattintgatni kelljen az elindításához.

(#15175) DUNKENSTEIN válasza leviske (#15174) üzenetére


DUNKENSTEIN
tag

Start -> msconfig

Eladó asztali "gamer" pc [+monitor] egyben [90.000] vagy bontva! http://href.hu/x/i0of

(#15176) Воланд válasza leviske (#15174) üzenetére


Воланд
titán

msconfig --> startup

viszont magaban a programban is ki kell kapcsolni, mert van olyan, hogy visszairja magat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15177) leviske válasza Воланд (#15176) üzenetére


leviske
veterán

Az a baj, hogy a felhasználó folyton visszakapcsolja, ezért kéne valami, ami figyelmen kívül hagyja a programban beállítottakat. :DDD

(#15175) DUNKENSTEIN: :R

(#15178) Bogyó bá' válasza leviske (#15177) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Gondolom, hogy köll neki, azé'! ... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15179) beavis19


beavis19
csendes tag

Sziasztok,
olyan problémám lenne, hogy ha a gép ki van kapcsolva olyan 18-20 órán át és utána bekapcsolom, akkor felbúg, nem sípol, a ledek világítanak, de se kép se semmi. A bekapcsoló gomb nyomvatartásával kikapcsolom, majd visszakapcsolom akkor minden rendben, semmi hiba. Minden fut rajta, semmi gáz, csak ez elég idegesítő. (régen volt indítási hiba, de új VGA driver letöltésével megoldódott).
Valami ötlet??
előre is köszi!
Üdv.: B

(#15180) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Sziasztok!
Szomszédomnak kéne egy kis segítség....
Valahogyan sikerült elérnie, hogy minden létező .exe kiterjesztésű fájl indításánál az adott program helyett a nagyszerű Windows media center induljon el,ezzel lehetetlenné téve a gép használhatóságát. :F
Van valamilyen ötletetek, hogy hogyan lehetne megjavítani? (sajnos a gépen windows biztonsági mentés nem volt beállítva)

Üdv:Mr.Peter

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#15181) Воланд válasza Mr.Peter (#15180) üzenetére


Воланд
titán

[link]

lejjebb ott van a listaban az exe-re vonatkozo reg fajl.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15182) vlevi


vlevi
nagyúr

Na, azthiszem, egy időre lezártam magamban a 32-64 bit vitát. Volt 4G RAM a gépemben, de ma vacsorára kikapcsoltam, utána vissza akartam kapcsolni és se kép, se hang, csak a három ventillátor forgott. :W :W :W :W
Kiszedtem belőle mindent, akkor is semmi :W Pedig legalább 1-2 pittyenést vártam volna tőle, mert a hangszóró be van kötve. Lehet, hogy szar??
Aztán sok-sok CMOS reset és RAM-ok egyesével bepróbálgatása közben kiderült, hogy az egyiket, ha berakom, akkor nem indul a gép. Fasza. Most van 2G a gépben. :W

(#15183) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!
Az utóbbi néhány hétben elkezdett szórakozni a profilomban található konfig.
A hiba a következő: több órányi játék után beakad a hang, megáll a kép és újraindul a gép. Ezt körülbelül napi 1 rendszerességgel fordul elő.
Megnéztem a windows eseménynaplót és a rendszer ponton belül ezt talááltam az adott időtartamra mikor kifagyott:
[link]
Biztos hogy köze van hozzá, mert visszanéztem az adott napokat mikor lefaygtam és ott volt a hiba.
Fontos lenne kideríteni mi ez, mert idegesít.

Illetve még egy ilyet találtam:

Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected.

ezt minden bekapcsolás után behozza

Köszi!

(#15184) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Adott egy hp probook 4710s gép. Eddig XP volt rajta, NfS HP,Sw Force Unleashed II vidáman elzörgött rajta. A gép most kapott win7 rendszert, viszont ugyanezek a játékok csak 8-15fps mennek.A beállítások ugyanazok a játékokban, mint xp alatt.Mitől lehet, hogy most sokkal rosszabbul megy?
Köszi!

(#15185) Mr.Peter válasza Воланд (#15181) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

:C Köszönöm a gyors segítséget, és a szomszéd is köszöni :K
Sikerült rendbe hozni a gépet. :R

[ Szerkesztve ]

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#15186) akoska23 válasza dodopek (#15184) üzenetére


akoska23
aktív tag

A win7 több memóriát eszik jobban fogja a gépet mint az xp............
Én is jártam így xp alatt mentek a játékok win7 alatt pedig lejjebb kellett venni mindent.

[ Szerkesztve ]

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#15187) dodopek válasza akoska23 (#15186) üzenetére


dodopek
addikt

3gb rendszer, és 512 dedikálva a vga-nak.Szerintem elégnek kellene lennie...

(#15188) beavis19


beavis19
csendes tag

Sziasztok,
olyan problémám lenne, hogy ha a gép ki van kapcsolva olyan 18-20 órán át és utána bekapcsolom, akkor felbúg, nem sípol, a ledek világítanak, de se kép se semmi. A bekapcsoló gomb nyomvatartásával kikapcsolom, majd visszakapcsolom akkor minden rendben, semmi hiba. Minden fut rajta, semmi gáz, csak ez elég idegesítő. (régen volt indítási hiba, de új VGA driver letöltésével megoldódott).
Valami ötlet??
előre is köszi!
Üdv.: B

(#15189) pinnacle válasza beavis19 (#15188) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Lehet, hogy kezd kimerülni a BIOS eleme.

Windows 7-nél, miként lehetne beállítani az XP-hez hasonlóan, azt, hogy ne az összes képet töltse le egyszerre, hanem tudjak választani, és különböző néven menteni.

[ Szerkesztve ]

(#15190) DUNKENSTEIN válasza DUNKENSTEIN (#15171) üzenetére


DUNKENSTEIN
tag

Még mindig él a problémám

Eladó asztali "gamer" pc [+monitor] egyben [90.000] vagy bontva! http://href.hu/x/i0of

(#15191) beavis19 válasza pinnacle (#15189) üzenetére


beavis19
csendes tag

ha kezdene kimerülni akkor elmenne az óra is nem? azzal meg semmi gond, még net nélkül sem ahonnan frissíthetné

(#15192) Sub-ZeRo válasza vlevi (#15182) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

És mi köze van van a 32/64-hez az, hogy az egyik modul kifingott?! Használhatsz 24 giga ramot is 32-es rendszerrel.
Vagy használj 2g-t 1 modullal és ha kifingik, milyen wint használsz majd?! ;]

(#15190) DUNKENSTEIN:
És ha nem a 2010-es kell neki, hanem a 2008, vagy a 2005-ös?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15193) vlevi válasza Sub-ZeRo (#15192) üzenetére


vlevi
nagyúr

Semmi, csak úgy kikívánkozott belőle, két óra k***anyaázás után :O Esetleg annyi köze lehet a dologhoz, hogy mostmár nem kérdés, meg tudja-e címezni a teljes memóriaterületet a 32 bites :((

(#15194) beavis19 válasza beavis19 (#15191) üzenetére


beavis19
csendes tag

szóval még mindig él a probléma, valami ötlet?

(#15195) bajaki válasza bajaki (#15183) üzenetére


bajaki
őstag

nekem sem oldódott meg sajnos a problémám

(#15196) pinnacle válasza beavis19 (#15191) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nekem is volt ilyen problémám. Elemcsere megoldotta. Azonnal vagy 1 órán belül simán újraindul?

A kép importálásra, nincs valami ötletetek?

(#15197) bajaki


bajaki
őstag

Még mélyebbre ástam magam az eseménynaplóban és egy rakat hibát találtam. Nagyon remélem, hogy szoftveres a gond, mert a garanciális ügyintézés mindig nagyon lassú, ráadásul nem is tudom melyik hardverrel lehet a gond.

Na akkor összesítve:

1. (Ez minden bekapcsoláskor) Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected.

2. A Windows azt észlelte, hogy a beállításfájlt még használják más alkalmazások vagy szolgáltatások. Most a rendszer eltávolítja a fájlt a memóriából. Előfordulhat, hogy a beállításfájlt használó alkalmazások és szolgáltatások ezután nem fognak megfelelően működni.

RÉSZLETEK -
1 user registry handles leaked from \Registry\User\S-1-5-21-3345655088-3553596959-811490592-1000_Classes:
Process 4732 (\Device\HarddiskVolume2\Windows\System32\svchost.exe) has opened key \REGISTRY\USER\S-1-5-21-3345655088-3553596959-811490592-1000_CLASSES

3. {AB8902B4-09CA-4BB6-B78D-A8F59079A8D5} kiszolgáló nem regisztrálta magát a DCOM-ban a megadott határidő lejárta előtt.

4. Ez pedig kb 3 hónappal régebben volt: Az illesztőprogram vezérlési hibát talált a következőn: \Device\Harddisk1\DR3.

(#15198) DUNKENSTEIN válasza Sub-ZeRo (#15192) üzenetére


DUNKENSTEIN
tag

Kétlem, hogy olyan régi kellene neki, mert mostani program.
Illetve az oldalukon is a 2010 es van fenn ha jól néztem

Eladó asztali "gamer" pc [+monitor] egyben [90.000] vagy bontva! http://href.hu/x/i0of

(#15199) kiskornel válasza beavis19 (#15179) üzenetére


kiskornel
addikt

Ez normális. Az én munkahelyi gépem is csinálja.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#15200) kiskornel válasza bajaki (#15197) üzenetére


kiskornel
addikt

A vinyók csatlakozóit mozgasd meg, ellenőrizd a tápdugójukat. Ismerősek a hibaüzenetek Emlékeim szerint ez a vinyó probléma volt... ha nem akkor sem ártottál a fentiekkel semminek.
Indítás után nyomass neki egy chkdsk-t a rendszerparticióra.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.