Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15901) sfdrakex válasza Canis rufus (#15899) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

msconfigban nincs az automatikusan induló programok között? Egyébként milyen Windowst használsz? Valami buheráltat vagy rendes verziót? Ez a spotfux nekem nem tűnik szimpatikus programnak, és szerintem a jv16-ot is takarítsd le inkább a gépedről.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#15902) Dot


Dot
őstag

Jut eszembe a C:\Windows\winsxs\ tartalmaz fontos fájlokat? Kicsit irritál a 6,8GB-os mérete.
Mintha csak a frissítések telepítői lennének itt.
w7 x64 Ulti

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#15903) rybank válasza Dot (#15902) üzenetére


rybank
senior tag

Az opr. összetevői vannak benne. Ha törlöd nem fog menni a w7. Vagy ha úgy tetszik maga az oprendszer.

[ Szerkesztve ]

(#15904) Dot válasza rybank (#15903) üzenetére


Dot
őstag

Hm, pedig nem sok hiányzott a törléshez! :)
Ja amúgy normális, hogy 14,5GB a win mappa mérete?

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#15905) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Üdv!

Megosztottam mappát. Hogy tudom ezt a megosztást megszüntetni?!
Illetve, hogyan tudok csak olvasásra megosztani?

(#15906) Hujikolp válasza Hujikolp (#15905) üzenetére


Hujikolp
őstag

Megosztás -> speciális megosztás -> mappa megosztása pipa ki

Kis lakatot hogyan lehet eltüntetni? :D

[ Szerkesztve ]

(#15907) Canis rufus válasza sfdrakex (#15901) üzenetére


Canis rufus
tag

MSDN Pro x64.
Nincs ott.
Nem érdekel mi a szimpatikus neked és mi nem.
jv16-nál jobb registry kezelő jelenleg nincs 64 biten.

(#15908) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Miután felraktam a c-re a win 7-et és a rendszer újratelepítése előtt a d-én voltak telepített játékok azok most is megvannak a d-én, csak a programok eltávolításokon belül nem láthatóak.
Pedig rendszer újratelepítése előtt láthatóak voltak.

Töröljem a game-ket vagy nem,mit szoktatok ilyenkor tenni?

(#15909) sfdrakex válasza Canis rufus (#15907) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Sose pucoltam registryt és évek óta tökéletesen megy a W7-em. Ezért mondtam hogy az ilyen programok szemetek szerintem, ettől még lehet jó csak az én véleményem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#15910) Hujikolp válasza Teodor52 (#15908) üzenetére


Hujikolp
őstag

Én rá szoktam telepíteni. Ha a mentések abban a mappában voltak, akkor jó esélyjel meg is maradnak. Ha dokumentumok között, akkor ugye azt ki kellett menteni win törlés előtt. :)

(#15911) sfdrakex válasza Teodor52 (#15908) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Persze hogy nincsenek a telepített programok között, mivel nem a mostani rendszer alatt telepítetted őket. Amelyik játék működik azt hagyd, de van amelyik pakol a rendszer mappákba is fájlokat az nem fog elindulni, azokat töröld és telepítsd újra, illetve ha fontos neked hogy a programok között hozza akkor tedd újra mindet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#15912) Canis rufus válasza sfdrakex (#15909) üzenetére


Canis rufus
tag

Én sem takarításra használom, azaz de ha valamit letörlök akkor CPM-el teszem az ugye utólag pucol registry-t is illetve rákeresek a programra a jv16 al és kitakarítom vele.

Plusz registry backup-ot is lehet csinálni ami néha azért nem rossz dolog

(#15913) vilmaboy


vilmaboy
őstag

bedobom ide is. hátha...

Keresek egy olyan gadgetet ami a hd3000 és az alaplap hőfokait ki tudja jelezni. amit találtam eddig, az csak atihoz volt jó... tud valaki linkelni egyet?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15914) Canis rufus válasza vilmaboy (#15913) üzenetére


Canis rufus
tag

Rainmeter-t tedd fel és ahhoz van minden

(#15915) terencehill


terencehill
tag

Ma újra akartam telepíteni a gépem rendesen boot dvd..stb és ezt dobja be

ez mitől lehet? megoldás van erre? I3-2100 proci + integrált vgam van

---

(#15916) bajaki válasza terencehill (#15915) üzenetére


bajaki
őstag

Ugyanez volt nálam is. Monitort kikapcsoltam, majd be automatikus beállítást benyomtam rá és jó lett.

[ Szerkesztve ]

(#15917) vilmaboy válasza terencehill (#15915) üzenetére


vilmaboy
őstag

élményindex futtatása nem oldja meg?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15918) rybank válasza vilmaboy (#15917) üzenetére


rybank
senior tag

Ez itt a telepítő.

(#15919) TeeJay


TeeJay
félisten

nem hiszem el a következő esetet...
adott egy Acer Aspire 5742ZG noti
gyárilag 2+1GB DDR3 RAM volt benne amiből a 32bites Win7 csak 2550MB-ot látott valamiért
most vettem az 1gigás helyére egy 4gigás modult
és ugyanannyit lát a win7
de az erőforrás figyelőben ezt mutatja

[link]
3594MB hardverek számára fenntartva?
ez mi a fuck lenne? amikor kivettem a 4gigás modult és csak 2GB volt benne simán 2GB-ot látott a win7 hardver számára pedig valami 70MB volt fenntartva
amint bedobom a 4gigásat 3594MB-ra ugrik ez a valami
nem értem az egészet, hétvégén még megpróbálkozom egy 64bites Win7-el
de ha az is csak 2,5GB-ot fog adni a rendszernek én tökön szúrom magam

van erre valami megoldás?
a notiban amúgy Mobil Radeon 5470-van
olvastam hogy lehet az csíp el a RAM-ból hypermemory címszóval de hogy ennyit?
alapból van 512MB dedikált RAM-ja minek szed még el 3,5GB-ot a rendszertől?

valami megoldást kell keresnem
esetleg találkozott már más is ilyennel?
ha igen ne kíméljetek tippekkel
köszönöm

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15920) vilmaboy válasza rybank (#15918) üzenetére


vilmaboy
őstag

igen. most már én is látom :) bocsi... benéztem a kis gépen... nem nagyítottam rá és log screennek néztem hirtelen. sorry... :U akkor azt hiszem az élmény index nem oldja meg ;]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15921) krealon válasza TeeJay (#15919) üzenetére


krealon
veterán

32 bites rendszerben 2^32=4G a teljes cimtartomany. Ebbe beleertendo a VGA kartya RAM-ja is.
Ha ennel tobb memoriat szerenel megcimezni (hasznalni), akkor 64 bites rendszerre van szukseged.

(#15922) rybank válasza vilmaboy (#15920) üzenetére


rybank
senior tag

Nem tudom, hogy a telepítőne, van-e valami féle beállítása az ilyen VGA szarakodás esetére... :U

(#15923) Visormail válasza Canis rufus (#15907) üzenetére


Visormail
addikt

Ezzel is nézd meg Autoruns

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#15924) vilmaboy válasza rybank (#15922) üzenetére


vilmaboy
őstag

de ez mirossebbtől van? driver? mert akkor max be kell integrálni egyet...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15925) lmaresz


lmaresz
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy OCZ 60Gb-os SSD-t. Az lenne a kérdésem hogy hogy tudnám azt beállítani hogy alapértelmezettként az 1Tb-os HDD-re tegye a programokat?

(#15926) papa019


papa019
senior tag

Sziasztok!

Az irodában most váltottunk XP-ről Windows 7-re és a dolgozók panaszkodnak, hogy a betűk nem élesek, az XP alatt sokkal élesebbek voltak. Ez ellen lehet valamit tenni?
Azt mondják, hogy elmosódott, zavarja őket a betűk árnyéka, stb.

(#15927) rybank válasza vilmaboy (#15924) üzenetére


rybank
senior tag

Csak hardver hibára tudok gondolni, vagy a telepítő megjelenítő driverére. Én a srác helyében az összes hardvert tesztelném.

(#15925) lmaresz - A programok telepítése közben add meg manuálisan a helyet. (Az 1T-s vinyót.)

(#15926) papa019 - Vezérlőpult - Megjelenés és személyes beállítások - ClearType szöveg beállítása

[ Szerkesztve ]

(#15928) localhost


localhost
Közösségépítő

Képmetszőm megmakacsodott... Elindítom, körbejelölöm és a Mentés parancsra NEM TÖRTÉNIK SEMMI (párbeszédablak nem nyílik) a Vágólapra kell másolnom és PAINTBA beilleszteni a képmetsző által kivágott részt, ha menteni akarom.
Hibaelhárítási javaslat ?

( a küldés és minden más funkció működik, egyedül a mentés nem :) )

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15929) lmaresz válasza rybank (#15927) üzenetére


lmaresz
aktív tag

Meg kell adni manálisan? :O

(#15930) vilmaboy válasza lmaresz (#15929) üzenetére


vilmaboy
őstag

:K nincs más mód. amikor telepítesz, akkor oda irányítod a progi elérési útját... sajna ez van :U

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#15931) papa019 válasza rybank (#15927) üzenetére


papa019
senior tag

A ClearType-al kapcsolatban már mindent kipróbáltam és nem igazán akar változni semmi.
Intel HD Graphics van a gépben a CPU-ba integrálva, néhány helyen olvastam, hogy érzékeltek velük problémát, de egyszerűen nem tudom, hogy hogyan tudnám megoldani ezt.

(#15932) Fire/SOUL/CD válasza localhost (#15928) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Futtass le egy tisztítást, így beállítva és gép restart.

2. Ha az 1. módszer nem segít, akkor
# minden alkalmazás legyen bezárva
# registry editor indít (start->beír regedit)
# navigálj el ide HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders
# töröld a My Pictures kulcsot
# próbáld ki, hogy most működik-e a képmetsző mentése

ha működik, ha nem, akkor is újra állítsd vissza/hozd létre a korábban törölt kulcsot
# üres területen jobb egér/új/bővíthető karakterláncérték
# név->My Pictures
# érték->%USERPROFILE%\Pictures

Remélem segít.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15933) localhost válasza Fire/SOUL/CD (#15932) üzenetére


localhost
Közösségépítő

100 PONT Köszönöm!
A második megoldás nyert.-- még annyi a kérdés, hogy a gépemen a többi usernél sem működött ez a Current user - a többire is vonatkozik, vagy egyesével mindenkinél módolni kell ?

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15934) Fire/SOUL/CD válasza localhost (#15933) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez a megoldás csak az adott felhasználóra vonatkozik(aki be van adott fiókkal jelentkezve).
Globálisan a HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders-en belül található CommonPictures kulccsal próbáld meg ezt "eljátszani" (nem elfeledkezni az újra létrehozásról, szintén bővíthető karakterlánc típusú, az értéke pedig %PUBLIC%\Pictures

Ha ez így mégsem működne, akkor "sajnos" minden felhasználó fiókban végig kell zongorázni a korábban írt módszert.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15935) Thome


Thome
addikt

Üdv!

Érdeklődnék, hogy az alábbi hibajelenség mitől van, a gép egy Fujitsu-Siemens Amilo Pi3525 (Intel C2D, Intel x4500mhd, 2x1gb ram):

Win7 RTM7600 32bit esetén:
- Random kékhalál, bár nem is ez a fő hiba jelenleg
- A kép 640x480-ba összeugrik és újraindítás szükséges, nem állítható a felbontás. WDDM1.1 és minden más Intel driverrel is ezt csinálja, random.. Nem melegedik túl a gép, nem lehet hiba forrása.

64bit-es Win7 (Szintén RTM7600) esetén nincs ilyen gond, de az sajnos nem használható, mert egy bizonyos programnak nem létezik 64bites változata, ezért kellene a 32bit-tel kezdeni valamit.
Bár, a 64bit-nél pedig megtörtént hogy nem volt hajlandó a Win7 a bootképernyőnél (Win logo) tovább menni, ha pedig csökkentett módot indítottam el, megállt a betöltőcsík 1/3 részénél. Ez mitől lehetett? Csak az újratelepítés segített. (Fogalmam sincs hogy tudom lekövetni a boot folyamatát, mint pl OSX alatt)

[ Szerkesztve ]

(#15936) Fire/SOUL/CD válasza Thome (#15935) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha nem hardveres hiba, akkor alapvetően 4 dolog fontos
1. SATA AHCI üzemmódban telepítsd a W7-et (BIOS-ban állítható, ha állítható)
2. Eredeti/érintetlen W7 telepítő.
3. Chipset és INF drivereket ne telepíts
4. Az eszközkezelőben lévő ismeretlen eszközöktől így "szabadulj meg": [link]

Bár laptop-nál sok dolog értelmetlen, de talán találsz számodra hasznos információkat is a W7 telepítésével kapcsolatban ebben a bejegyzésemben: [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15937) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Szaggat a video lejátszás.
Munka mellett megy a VLC és bármit csinálok, időnként beszaggat. Nem vészesen, de zavaró. A rendszer SATA 3 SSD-n, a lejátszott film SATA 2 HDD-n van. A feladatkezelőben nem vészes a folyamatok listája sem...

Minden driver a legfrissebb, ami csak létezik. Kipróbáltam automatikus driver telepítéssel is (semmit nem tettem fel, hagytam, hogy a win leszedje magának amit hiányol) update-en keresztül, de úgy is csinálja.
Ötlet?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#15938) terencehill válasza bajaki (#15916) üzenetére


terencehill
tag

:R

---

(#15939) Thome válasza Fire/SOUL/CD (#15936) üzenetére


Thome
addikt

Hardveres hiba egyébként kizárt, memória, hdd, proci, minden ok, 64bit-es rendszeren több órán keresztül 100%-on pörgetve sem halt meg a VGA illesztő. Egyébként mikor meghal a kép, kiírja az eszközkezelő hogy hanyas hibakód miatt nem indítható el, de ezt csak holnap tudom megnézni mivel holnap kerül a gép fizikailag is hozzám (csak a tüneteit pontosan ismerem a gépnek), és majd kiprovokálom belőle.

1. Holnap jutok ehhez a bizonyos géphez, de ha jól rémlik SATA/Ahci módban telepítem (Ugyebár IDE módban nem is érzékelné a Win7 a lemezt. Vagy ez csak XP-nél volt így, hirtelen nem is tudom. :F )

2. Elméleti síkon érintetlen a telepítő (másik Intel chipsetes /Bár az GMA950/ gépet telepítettem már ezzel, ott gond nélkül szalad.

3. 64 bitre telepítettem gyári intel chipsetet, nem volt baja, 32bitre pedig volt hogy raktam, behalt, majd nem raktam szintén behalt. INF drivert egyik helyre sem, mindent megtalált a WU.

Szóval nem tudom mi lehet a probléma, mivel teljesen random időközönként ugrik össze a kép.

(#15940) V.Stryker válasza TigerCat (#15937) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Próbáld meg úgy,hogy kilövöd a CorelDRAW-t.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#15941) TigerCat válasza V.Stryker (#15940) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nincs jelentősége. Amúgy meg munka mellett kell mennie, pont ez a lényeg és azzal dolgozom.... Ennél jóval gyengébb régi noteszemen nincs ilyen probléma. Pedig abban 1 HDD van csak.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#15942) localhost válasza Fire/SOUL/CD (#15934) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Köszönöm SZAKÉRTŐ úr! Te vagy a

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15943) vlevi válasza papa019 (#15931) üzenetére


vlevi
nagyúr

cleartype tunerrel lehet probalkozni.
start menu keresesbe kezdd el beirni, hogy clear , ez ki fogja hozni a cleartype beallitot.
vagy ha nagyon nem megy, akkor kapcsold ki.
es meg a szamitogep beallitasaiban, a teljesitmeny resznel is ki lehet kapcsolni a hagyomanyos betu elsimitast.
viszont cleartype nelkul erdemes megszabadulni a segoe betutipustol, es visszaallitani tahomara, vagy sannsseriffre. office 2010-ben viszont nem lehet megszabadulni a segoe betutipustol, es fortelemsen rondan nez ki cleartype nelkul.
viszont a nem jol bealliott cleartype mellett a .net-ben irt progamok is olvashatatlan vackok lesznek.
en ugy vagyok a cleartype-al, hogy sok esetben majdnem elfogadhato kepminoseget produkal, de amikor nem, akkor nagyonnem. foleg sotet hatter elott vilagos betu eseten nem sikerul neki.

(#15944) sz.j válasza vlevi (#15943) üzenetére


sz.j
nagyúr

Amikor még nálam be volt kapcsolva a cleartype engem nagyon zavart a túl erős "kontúr" ...
Sok sok próbálkozás után kikapcsoltam, a betűtípust pedig Tahoma-ra változtattam, és annak ellenére, hogy valamivel kisebbek a betűk mint amilyen az xp-nél volt, így már sokkal jobban olvashatóvá vált a szöveg.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#15945) dobostorta


dobostorta
tag

Háj!

Nektek ha flash tartalmat néztek a böngészőtökben a legújabb firefoxal hány FlashPlayer plugin fut?
Mert nekem érdekes módon 2, amiből az egyik fél giga memóriát eszik (egy flash videó lejátszásnál). Miért lehet ez?
am win7 64bitem van...

(#15946) localhost válasza dobostorta (#15945) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Fogadd el, ez így helyes. Kettőnek kell lennie.. és ameddig van szabad memória, addig előnyös is, ha fél giga ramot fogyaszt! :) Tehát megnyugodhatsz, a rendszered OPTIMÁLISAN működik.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15947) dobostorta válasza localhost (#15946) üzenetére


dobostorta
tag

és az mitől lehet, h random időnként összeomlik a flash plugin? főleg flash videok nézésekor...

(#15948) localhost válasza dobostorta (#15947) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez mostanában sokunknak gondja volt... A FIREFOX topicban jól kitárgyaltuk, használd a legfrisebb FF-ot és a FLASHT- már nincs ilyen gond, orvosolva lett.
olvasnivaló

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15949) dobostorta válasza localhost (#15948) üzenetére


dobostorta
tag

érdekes legújabb ff és flash van fent, és még mindig összeomlik a flash videóknál....
ez vajon mitől lehet?

(#15950) fatal` válasza terencehill (#15915) üzenetére


fatal`
titán

RAM vagy VRAM kuka.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.