Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130151) Soulfly842 válasza Jenne (#130150) üzenetére


Soulfly842
addikt

A telekomnál is ugyanúgy van hétvégén ügyfélszolgálat.

UPC-s időkben is volt amikor semmilyen volt a hétvégi ügyfélszolg.

(#130152) pjen válasza Jenne (#130150) üzenetére


pjen
félisten

ÜFSZ van a vodánál, csak a számlázás nem megy.

(#130153) Ledi válasza kezo0 (#130113) üzenetére


Ledi
aktív tag

Nálam is eltűnt a lejátszás gomb. Pár napja még a júl. 3-án felvett filmet le tudtam volna játszani, tegnap már hiányzott felvétel lejátszás gomb. :W

Úgy vettem észre, hogy a június vége előtti felvételek megvannak a július elejétől már csak 5 napig marad meg a 90 helyett.

(#130154) Aucor válasza Aucor (#130141) üzenetére


Aucor
senior tag

Update: 10 napja nincs se internet, se tv. Szembeszomszéd áthozta a modemjét, bedugtuk, természetesen azonnal van net... Így a koax hibát teljes mértékben kizárnám. Mai mogorvább hangvételű telefonbeszélgetés hatására megígérték, hogy kiküldenek egy szerelőt augusztus 9-én... Azaz 10 nap múlva... Hát elmennek a......

(#130155) kabelmania27 válasza Aucor (#130154) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem a koax kábellel van gond, lehet a két szolgáltató között elakadt a modemregisztrációs folyamat. Arrafelé a Vodafone nem saját hálózaton (nem rendelkezik saját hálózattal) hanem Telekom hálózatán (társszolgáltatói terület) szolgáltat.

[ Szerkesztve ]

(#130156) cof válasza Aucor (#130154) üzenetére


cof
veterán

Ki fogsz futni az elállási időből így. Én visszamondanám aztán inkább jöjjön a Telekom, gondolom annyival csak nem drágább. Ha már az elején ennyi probléma van, illetve egy ilyen egyszerű dolgot nem tudnak megoldani mi lesz még később?

Az lehet akkor igen, hogy mivel a szerelő nem tudta aktiválni a modemet beüzemeléskor, ezért nincs regisztrálva a hálózaton. Mondjuk nálam mikor modemet cseréltem akkor egyből bejött a regisztrációs oldal első indításnál ha beírtam bármilyen domaint pl. google.com. Igaz az saját hálózat volt, még UPC idejében.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#130157) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Médiabox-szal kapcsolatos kérdésem lenne. Ha valamit gyorsan vissza szeretnék nézni, és visszatekerek, akkor miért nincs lehetőség előre tekerésre az élő adás idejéig? Tehát mondjuk 1 percet kellene visszatekernem, de véletlenül 3 perc sikerül, nem tudok előretekerni az 1 percig, mert kiírja, hogy nem engedélyezett. Vagy már megnéztem újra, amit akartam, és előretekerném az élőadáshoz, de nem engedi. Dehát az élőadás előbbre tart, mert én visszanézésben vagyok, nem? Ilyenkor csak az a megoldás van, hogy exit gomb?
Másik kérdés: a tévéadás bármely csatornát nézve naponta egyszer-kétszer biztosan lefagy, megáll 4-5 másodpercre, majd megy tovább. Érdemes ezt hibának lejelenteni, vagy ez ilyen és kész?

(#130158) kezo0 válasza Voice24 (#130157) üzenetére


kezo0
addikt

Egyes csatornákon engedélyezett az előre-hátra tekerés, másokon nem. Pl. az RTL-csoporthoz tartozó csatornákon csak visszafelé tudsz tekerni, előre nem. Ha élő műsorban visszatekertél, majd vissza akarsz ugrani oda, ahol az adás épp tart valós időben, akkor a legegyszerűbb, ha egyetlen pillanatra csatornát váltasz, majd vissza arra a csatornára, ahol voltál.

Nálam nem szokott jelentkezni olyan lefagyogatás, mint nálad, de lehet, hogy csak más adókat nézek...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#130159) cocka válasza kezo0 (#130158) üzenetére


cocka
veterán

akkor a legegyszerűbb, ha egyetlen pillanatra csatornát váltasz, majd vissza arra a csatornára, ahol voltál.

Ennél sokkal egyszerűbb, ha nyom egy exit gombot.

(#130160) cocka válasza Voice24 (#130157) üzenetére


cocka
veterán

bármely csatornát nézve naponta egyszer-kétszer biztosan lefagy, megáll 4-5 másodpercre, majd megy tovább. Érdemes ezt hibának lejelenteni, vagy ez ilyen és kész?

Ez a VTV box esetén van akkor, ha kizárólag neten jön az adás. Koaxon nem áll meg az adás, koaxon max. kis kockásodás van, de a kép folyamatos.

(#130161) kezo0 válasza cocka (#130159) üzenetére


kezo0
addikt

tényleg, SOKKAL :DDD
(de az exitet ő is írta, én adtam egy alternatívát)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#130162) gduck válasza Ledi (#130153) üzenetére


gduck
addikt

Nálam sincs lejátszás gomb, nálam pl. egy július 26.-án Eurosportról felvett műsornál. Kipróbáltam, ha hozzáadom a lejátszási listához, akkor van lejátszás gomb, de nem lehet lejátszani. Egyre szarabb ez a egész, lassan tényleg váltani kell másik szolgáltatóra :W

[ Szerkesztve ]

(#130163) cocka válasza gduck (#130162) üzenetére


cocka
veterán

Ha már ilyen tapasztalatok vannak, azt sikerült már valakinek kideríteni, hogy a lejátszás gomb vajon a felvételtől számítva melyik nap tűnik el?

(#130164) gduck válasza cocka (#130163) üzenetére


gduck
addikt

Rêgebbi felvételek simán lejátszhatóak, szerintem pár hete valami elhalt a rendszerükben...

(#130165) kezo0 válasza cocka (#130163) üzenetére


kezo0
addikt

Most este, tehát július 31-én felvettem a Duna TV-ről a Broen/A híd c. dán-svéd krimisorozat 2. évadának első két részét. Egyelőre lejátszható a felvétel. Innen kezdve minden nap rá fogok nézni, és figyelem majd, hogy mikor tűnik el a lejátszást elindító gomb (már ha eltűnik).

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#130166) Ledi válasza kezo0 (#130165) üzenetére


Ledi
aktív tag

Én beállitottam ezt a sorozatot sorozatfelvetelre még az 1. évadát. Fel is vette minden részét. Ma néztem a második évad 1-2 részét már nem rögzítette. Még jó hogy visszanézhető.

(#130167) kezo0 válasza Ledi (#130166) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem is sorozatrögzítés volt beállítva, de még időben kiszúrtam, hogy a S02E01-02 az EPG szerint nem tartozik a sorozathoz, ezért erre a két részre egyedileg állítottam be a rögzítést. A jövő hétfői két rész már újból a sorozathoz tartozóként jelenik meg, és automatikusan fog megtörténni a rögzítés.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#130168) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Lehet hogy egy nagyon láma kérdésem lesz, de igazából sehol nem találtam rá választ.

van otthoni Vodafone Tv előfizetésem és a telefonomon fent van a Vodafone TV applikáció, ami tök jó, mert telefonon is tudom nézni a csatornákat, sőt vissza is tudok nézni egy-egy régebbi műsort.

Ezt az applikációt az androidos TV-re nem lehet feltenni és azon keresztül visszanézni egy-egy műsort? Vagy ilyesmire nincs lehetőség, hogy ugyanúgy használjam ezt az applikációt a TV-n, mint a telefonon?

Köszi

(#130169) Mr Dini válasza Pityke78 (#130168) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Hivatalos app nincs Android TV-re tudtommal. Kodival nem lehetetlen, de nem is ajánlott (lásd. vodkatv blogposzt + [link]).

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#130170) Medical válasza Pityke78 (#130168) üzenetére


Medical
aktív tag

+1
na ez, engem is érdekel. :((

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#130171) pjen válasza Pityke78 (#130168) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos nem, legalábbis az én philipsemre nem. Viszont van két samu okos tv m, azokon megy böngészőből. Egyébként PC n megy és onnan át lehet küldeni droidos Tv re.

(#130172) Pityke78 válasza pjen (#130171) üzenetére


Pityke78
őstag

Nekem is samu a TV, de nálam böngészőből sem ment, de akkor ránézek még egyszer, hátha én bénáztam.

Nincs összekötve PC-vel a TV, ezért gondoltam, hogy ha telóra van ilyen applikáció, akkor csak csináltak egy androidos TV-re is, de ezek szerint rosszul gondoltam.... :W

(#130173) pjen válasza Pityke78 (#130172) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell összekötni, WIFI n is ármegy. Ird a samu böngészőbe Tv.Vodafone.hu aztan belépés mint a.telón. Nálam így megy. A böngiből nekem se ment droidon. A droidosom philips ott megy PC ről WIFI vel. A samun tizen van. Aztán nálam megy A72 és LG 793 nano között tükrözve.

[ Szerkesztve ]

(#130174) Ledi


Ledi
aktív tag

Más se tudja letölteni az aktuális számlát? Az összeg ott van és a határidő is,de csak a Hoppá... üzenet fogad.

(#130175) pjen válasza Ledi (#130174) üzenetére


pjen
félisten

Nekem lejön, hetedikén kell.fizetnem. A parkolás is ott van. Mondjuk, ha nem parkolok, mindig.ugyanannyi.

[ Szerkesztve ]

(#130176) Ledi válasza pjen (#130175) üzenetére


Ledi
aktív tag

Most már én is le tudtam tölteni. Biztos olvassák a fórumot. :DD

Viszont ezt a sávos kedvezményt nem értem. Mivel a nyaralóba is megrendeltem a tévét, így a havidíjak meghaladják a 14.500 forintot. Az igaz, hogy a a számla tartalmaz törthavi részt is, de a kedvezménynél ezt nem így írjak.


Nem értem miért így bontják meg az összeget? A tévét 7.10 kötötték be. A számlán a HD Alap csomagnál tételesen le is vezetik. Ott nincs is gond. De itt nem értem a külön 2800+178 Ft.

(#130177) boborján2 válasza Ledi (#130174) üzenetére


boborján2
aktív tag

Simán letöltöttem és be is tudtam fizetni kártyával.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#130178) cocka


cocka
veterán

Amúgy ez a trágya banda miért csak az optikai netek sebességét emelgeti? És sok esetben nem is kevéssel, 40-es feltöltésekből 1000-es meg ilyenek. Koaxról meg óriási kuss van.

(#130179) pjen válasza cocka (#130178) üzenetére


pjen
félisten

Lehet a koax rendszerük nem tud többet. Nekem egyszer felajánlotta az üfsz, aztán kiderült, hogy koa ról nem megy. Legalábbis nálam.

(#130180) cocka válasza pjen (#130179) üzenetére


cocka
veterán

És mekkora területen van kizárólag optika? Valami Áporka rémlik, más nem. :D

(#130181) pjen válasza cocka (#130180) üzenetére


pjen
félisten

Nemsokára sok helyen lesz, amint összeolvad a DIGI vel és lesz ONE.

(#130182) ballazol


ballazol
senior tag

perpill 56-58MB/sec-kel jön a Flash
500-as net, és egy netes rádió is megy közben :)
jó, a tévé nem :D

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#130183) cocka válasza pjen (#130181) üzenetére


cocka
veterán

Akkor reménykedjünk benne, hogy az optikai cérnát fogadó eszközöket is lehet majd saját routerrel használni és nem kell könyörögni alap dolgokért, hogy legyen már publikus IP meg ne legyen már router mód meg wifi, mert ezt megoldja a saját router.

(#130184) pjen válasza cocka (#130183) üzenetére


pjen
félisten

A DIGI optikai rendszere tudja amit írsz. Nem hiszem, hogy az ONE változtat rajta.

(#130185) Medical válasza Ledi (#130174) üzenetére


Medical
aktív tag

+1 kb. 2-3 hónapja én sem tudom letölteni!
Hoppá....üzenet jelenik meg, hasonlóan mint Neked.
Mobilon tudom letölteni.

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#130186) LouiS22 válasza Medical (#130185) üzenetére


LouiS22
veterán

böngésző cache/cookie ürítés, restart, örül

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#130187) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok,

Van egy elég egyszerű otthoni hálózatom, amit az otthoni hálózatos topikban kapott segítség alapján állítottam be:

Vodafone Connect Box:
- router üzemmód
- 192.168.1.1
- DHCP 192.168.1.100-tól
- az egyik LAN portjához kapcsolódik egy TP-Link Archer C5 router LAN portja

TP-Link Archer C5:
- AP mód (DHCP kikapcsolva)
- 192.168.1.2

Az alap probléma az bolt, hogy a routerhez kábelen kapcsolódó asztali gépen (illetve mint az közben kiderült a wifi-n kapcsolódó eszközökön is) az AP véletlen időközönként eldobja a netet 1-2 mp-re.

Miután minden átnéztem, de továbbra is fennállt a probléma, rádugtam a gépet közvetlenül a Connect Box-ra. Így is szakad a net random időközönként, tehát a routert kizárhatjuk.
A Connect Box logjában a szakadás időpontjában nem látszik semmi.

Kiváncsiságból át akartam állítani a boxot modem üzemmódra, de ilyen beállítást hirtelen nem találtam, pedig emlékeim szerint korábban ott volt (lehet, hogy erre még a upc-s időkből emlékszem).

Milyen értékeket ellenőrizzek a boxon? Mi okozhatja ezeket a rövid szakadásokat?

Köszi előre is.
:R

(#130188) boborján2 válasza cocka (#130178) üzenetére


boborján2
aktív tag

Mert teljesen más technológia.

Az optika alkalmas a gigabitre , a koax meg csak drága beruházással.

A trékom is pár éve nagy lendülettel elkezdett ed3.1 upload koaxot varázsolni. A vége az lett hogy nagyon gyorsan lefújták az egészet. Kb egy kezeden meg tudod számolni hol megy az 1000/200 sebesség. A többit kukázták.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#130189) Digidroid


Digidroid
tag

Sziasztok!
Július 28-án "váratlan" központi hálózati meghibásodás lépett fel a vodafon szolgáltatásában. A "hiba" elhárítása óta torrent kliens futtatása mellett (50-60 torrent futtatása mellett, és 10 aktív kapcsolatra történő korlátozás esetén egyaránt) az internet használata szinte teljességgel lehetetlen, mint wifi, mint vezetékes kapcsolat esetén akár 0 aktív torrent esetén is (oldalak nem töltődnek be, letöltések megszakadnak). Amennyiben nem fut a kliens minden tökéletesen, és zökkenőmentesen működik.
Jelenleg egy CH7465VF Szoftver verzió: CH7465VF-NCIP-6.15.20.3-GA-NOSH végzi a routolást, 500/22-es csomag mellett.
Szerintetek egy ilyen eszköz beiktatása és a Connect Box modem üzemmódba kapcsolása, megszabadítana ettől a kellemetlen problémától, vagy központilag machináltak valamit, hogy ellehetetlenítsék a torrentezést?
Letöltési jelszintek:

Feltöltési jelszintek:

(#130190) gduck válasza tPedro_ (#130187) üzenetére


gduck
addikt

Valószínűleg IPv6, router módban van a Connect Box. Ez sajnos nem stabil működési mód, valamiért az IPv6-t még nem igazán sikerült jól implementálni a hálózatukba. Modem módhoz hívjad az ügyfélszolgálatot! ;)

(#130191) tPedro_ válasza gduck (#130190) üzenetére


tPedro_
őstag

Akkor valószínűleg az lesz a gond.

Olyan létezik, hogy IPv4 router mód? Vagy az se segítene és marad a modem mód?

[ Szerkesztve ]

(#130192) kabelmania27 válasza Digidroid (#130189) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Érdemes saját routert használni mert modem üzemmódban stabilabb a CB.
1270-es számon kapcsoltasd ki az ipv6-ot, utána át tudod állítani a modemet modem üzemmódban. A modemen lévő csillapítót vedd le mert nélküle is rendben lesznek a modemértékek, stabilabb lesz a kapcsolat, előtte áramtalanítsd a modemet.

(#130193) kabelmania27 válasza tPedro_ (#130191) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Létezik, ha van gigabites rotuered érdemes a CB-t modem üzemmódban használni mert úgy stabilabb. Ha még így vannak bekötve az osztók akkor a hármas helyére tedd be a kettes osztót, hogy ne legyen üres kimenet, így stabilabb lesz a kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#130194) Digidroid válasza kabelmania27 (#130192) üzenetére


Digidroid
tag

Szia!
IPv4-ben van jelenleg, a 2.4 és 5 GHz engedélyezve, 10dB-s csillapitó van rajta, szerinted akkor vegyem le?

(#130195) kabelmania27 válasza Digidroid (#130194) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért is jobban jársz a saját routerrel mert fw firssítés óta nem lehet átállítani a vlan csatornát. Vedd le, ha rosszabb lesz akkor visszateheted.

(#130196) cocka válasza kabelmania27 (#130195) üzenetére


cocka
veterán

A WLAN vagy a VLAN?

(#130197) kabelmania27 válasza cocka (#130196) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi, hogy észrevetted. Természetesen wlan akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#130198) tPedro_ válasza kabelmania27 (#130193) üzenetére


tPedro_
őstag

Az az otthoni netem volt, ott modem módban megy a CB. A múltkori probléma már megoldódott.

Most a szüleimnél vagyok. Itt router módban megy a CB, mert a földszinten is kellett a wifi. Az emeleten megy az Archer C5 router, de akkor legfeljebb a földszintre is kerül egy.

Jól értem a másik megjegyzésből, hogy a 1270-en csak az IPv6 módot kapcsolják ki és modem módba nekem kell majd átraknom?
Vagy utóbbit is megcsinálják?

Köszi a segítséget.

(#130199) Digidroid válasza kabelmania27 (#130195) üzenetére


Digidroid
tag

Levettem + átraktam modem üzemmódba, viszont csak gép újraindítás után tudtam belépni a modembe, nem tudom ez mennyire normális :F
Most ezek az értékek vannak:
Letöltési jelszintek:

Feltöltési jelszintek:

(#130200) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Voda tévén a Travel Channel hangja másnál is angol? Vagy csak az én boxom "okosodott" meg? A 16 óra előtti műsor és az utána kezdődő is angolul szól, felirat nélkül. A hangsáv természetesen magyar, az angol hangsávra váltva némaság van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.