Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89301) spici válasza yetmanus (#89300) üzenetére


spici
tag

Nem feltétlen a kevés stream a gond. Milyen IPTV boxod van? A nagy szürke?

(#89302) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Telekom 30MB-s csomagom van ZXDSL 931VII modemmel. (valószínűleg 100-asra fogok váltani, mivel már elérhető az is)

Van furat a falban, ahol át lett vezetve a kábel a többi helységbe, hogy ott is lehessen TV-t nézni.
Arra gondoltam, hogy ezt használnám ki, hogy ne kelljen szétfúrni a falat ismét.
Első körben lecserélem a kábelt CAT6-os UTP kábelre, majd tennék oda egy gigás switchet. Szeretnék ezen keresztül egy Mediaboxnak (hogy NAS-ról lehessen FHD filmeket nézni), és egy PC-nek is netet adni (majd innen tovább az emeletre vezetni...)

Kérdés, hogy mire célszerű figyelni? Működik rendesen a TV szolgáltatás switchen keresztül? Sima CAT6-os kábellel összeköthetem őket? Úgy látom, az IPTV-router közti UTP kábelben az erek elrendezése más, mint a hagyományos UTP kábeleknél. Ennek átviteli sebességét sem ismerem... de gondolom, nem gigabites, tehát ezt mindenképp cserélni kellene (Video Transmission Communication Cable UTP CCA 4x2x0, 4mm, D31M)

[ Szerkesztve ]

(#89303) tomy86 válasza vallas (#89298) üzenetére


tomy86
addikt

Én június óta küzdök ugyanezzel (amióta az új felület megjelent). Mások is találkoztak ezzel a hibával. Csak a Telekomnál csinálnak úgy, mintha soha nem hallottak volna róla. Én már négyszer jelentettem hibára, de csak annyira futotta tőlük a nagy értetlenkedés mellett, hogy újraindították a boxokat, hiába mondtam hogy ezt már többször megtettem.

(#89300) yetmanus: a hibaüzenet ellenére a dolognak semmi köze a streamek számához vagy a felvételhez. Ugyanis ezt az üzenetet olyankor dobja, amikor akár mindhárom boxon sd adás meg és egy felvétel sincs folyamatban. Ráadásul akkor jelenik meg, amikor egy boxon csatornát váltanak, de soha nem azon amelyiken váltasz, hanem valamelyik másikon.

(#89304) qnadam válasza enginev3.0 (#89194) üzenetére


qnadam
veterán

kb egyhónapos friss bekötés, 250-es net, sagemcom ont jött.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#89305) DJ. Ru$y válasza poli27 (#89299) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tudom, régebbi vállalati hálózatok esetén alkalmaztak előszeretettel A kötést. Nekem is volt olyan hely, ahol egy fejlesztés során 2 teljes patchpanelt át kellet kötnöm B-re.

De IPTV-nél én úgy tudom kikötés a B kötés, különben az lesz, mint a kollégának.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#89306) DJ. Ru$y válasza Victoryus94 (#89302) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ugyanolyan UTP kábel megy az IPTV STB-ig, mint amit gépekhez használnak, a már említett kötésre kell figyelni, hogy T-568B szerint legyen kötve és ne T-568A szerint. (Színsorrend a dugókban.)

Ha switch-et szeretnél használni, akkor érdemes IGMP képes eszközt venni, ha elég az 5 port (1 bejövő lesz ugye, 4 elmenő marad), akkor ezt a TP-Link-et szokták javasolni, ha több port kell, akkor ennek a nagy tesója jöhet szóba, csak tudja az IGMP-t.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#89307) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Az a helyzet, hogy a plazma tv-vel az IPTV-s box fehér színeknél cicereg, erőssége függ a tv fényerejének beállításától. Van otthon még egy box, azzal is kipróbáltam, másik hdmi kábellel, másiknak a tájával, de a helyzet ugyanaz.

Se az xboxnál, sem a raspberry pi médialejátszónál nem csinálja, csak a T-s iptv boxnál. Szerintetek van rá valami megoldás?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#89308) Beniii06


Beniii06
őstag

Sziasztok. A minap néztem a Telekom weboldalán az otthoni net csomagokat és sehogy sem értem a következő dolgot. Beírva a lakcímemet 30 megás csomagot hozott fel, miközben tudom ,hogy az utcában van 100 megás vdsl kiépítve. Itt jön, amit nem értek. A szembe szomszéd házszámlát beírva is kidobta az 50-es/100as csomagot, pedig ő is ugyanarról az oszlopról kapja a telefon kábelt. Az oszlop a mi oldalunkon van a ház előtt és így méterekkel rövidebb a kábel felénk, a rendszer szerint "nem elérhető" mégse 30 nál nagyobb csomag. Mennyire megbízható a weboldal? Ha jól tudom a vdsl-t befolyásolja a távolság. Van valakinek 100-as vdsl netje, mennyire húzzák le a sebességet a "stabilitás" miatt?

"Got any other secret weapons?"

(#89309) Gubek-Einste válasza Beniii06 (#89308) üzenetére

A weboldalon sokszor rossz adatok jelennek meg, hívd fel őket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89310) #04441088 válasza Beniii06 (#89308) üzenetére


#04441088
törölt tag

Szia!
Szerintem is telefonálj.
A weboldal egy határ szerencsétlenség. Amikor az ember be szeretne lépni 90 % -ban karbantartás vagy technikai probléma van. Bár ha valamit ennyiszer karbantartanak, akkor miért ilyen okádék szar évek óta? :D Ha nagy nehezen be is tudok lépni hol a csomagjaim jelennek meg rosszul, hol az árak. A Telekom alkalmazás legalább jó arra, hogy az ember befizesse a számlákat, már amikor...mert pár napja ott se tudtam. De ez 2017. Egy ekkora volumenű cég ilyet megengedhet magának. :DDD

(#89311) Beniii06


Beniii06
őstag

Annyira nem sürgős a váltás, amúgy is csak nézelődtem a lehetőségek között és valószínűleg a T-t választanám utoljára, mert míg a 30 megás net mellé SAT tv-t adnának,
50 mega felett pedig iptv-t, amit nem szeretnék. Korábban pár éve volt már T-s netem, akkor nagyon negatív tapasztalatot szereztem. Inkább arra lennék kíváncsi, hogy
változott-e valami a Telekom hozzáállásával.
15 megás netre fizettem elő, bekötéskor jött stabilan a 12 mega kb egy hétig, utánna már csak 5 mega. Telefonálgattam , mondták, hogy így stabil, mondtam, hogy addig is jó volt, visszarakták 10 megára 2 napig utánna megint 5 lett(5 volt a garantált). Ezt vagy 10 szer eljátszottuk. Aztán meguntam a telefonálgatást és leváltattam 5 megára, amiben 1 mega volt a garantált, nem is ért meglepetés, hogy pár nap után azt is levitték a garantált 1 megáradt... Ezért is érdekelne, hogy akinek van jelenleg 100 as vdsl netje mennyire "húzza le" a szolgáltató, mert ha 60at adnak csak + erre akarnak iptv-t kötni akkor örüljön az ember ha jön 30 mega példaként.

"Got any other secret weapons?"

(#89312) Victoryus94 válasza DJ. Ru$y (#89306) üzenetére


Victoryus94
őstag

Köszi szépen! :)

(#89313) DJ. Ru$y válasza Beniii06 (#89311) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nekem bonding-gal VDSL2-n 90-98 Mb/s közt szokott lenni a letöltés és 25Mb/s körül a feltöltés.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#89314) Zso11


Zso11
csendes tag

Sziasztok, Megérdeklődtem a frankót mivel nem szép éles a kép, IPTV SZUPER CSALÁDI HD + 20 Mbit/s NET csomagom van, de a kép hagy kivetnivalót maga után... T válasza: "Nyilvántartás szerint 2 SD 1 HD stream biztosított az adott területen, előminősítés alapján mehetne, de a műszakin már nem megy át. Nem elegendő a sávszélesség rézen", pedig 50MB NET mehetne a cím alapján. Pécs, Kertváros rész... 21. század :)
ez van...

[ Szerkesztve ]

(#89315) max-pain válasza Beniii06 (#89311) üzenetére


max-pain
senior tag

Ha birja a vonal akkor minden gond nelkul adjak is a szazat.

(#89316) raider21 válasza Beniii06 (#89311) üzenetére


raider21
aktív tag

VDSL2 szolgáltatáson nyújtott 100/25 Mbit/s -es netre vannak pozitív példák itt a fórumon bondingal, meg ahol van már vectoring, vagy az illető nagyon kicsi hurokhosszon van a központtól. De akadtak negatív példák is, a legutolsó pont a napokban, mert 65 Mbit/s -re tették, és némi telefonálgatás, meg fenyegetőzés után lett 80+ Mbit/s, miközben a vonali paraméterei alapján lazán tudnia kellene az előfizetésének a 90+ Mbit/s sebességet lefelé.

Minden attól függ, hogy mit bír a vonalad, bondingnál a vonalaid, és mennyire messze vagy a központtól. Vannak pozitív, és negatív példáink is VDSL2 internettel kapcsolatban.

Nekem pl. az 50/15 -ös netemre raktak SNR Lockot az előfizetés megkötése után kb. 1 hétre rá, azóta 42/12 Mbit/s; de az stabilan megvan.

raider21

(#89317) #22718208 válasza Beniii06 (#89311) üzenetére


#22718208
törölt tag

Nekem 90 fölött volt 1 érpáron. (kb. 200m a központ) Elkezdett heti 1-2 alkalommal szakadni. Jöttek bondingolni ,de nincs szabad érpár :-)
Majd három lépcsőben, három nap alatt lehúzták 65-re.
Utána két nap telefonálgatással eljutottam egy értelmes emberhez ,aki visszahúzta 88-ra.
Remélen így is marad.
Fel is hívott és átbeszéltük. Úgy zárta ezt a hibajegyet ,hogy ne lehetőleg ne ba..tassa senki a vonalamat, mert ez így stabil.

Szóval mindent egybevéve a telekomnál nem lehet tudni ,mikor mi történik. Az garantált, hogy évek alatt megkeserítik az életed!

(#89318) #22718208


#22718208
törölt tag

Azt mondja meg valaki, hogy mobil hűségre ha van havi 3900ft vállalt minimum költés(mobil vásárlás -50000ft magenta kedvezmény miatt) és csomagot válltok, akkor ez az összeg a 25% kedvenyénnyel számolva értendő vagy nélküle?

Illetve mi lesz a hűség idővel, mert most van 14 hónap hátra. ?

[ Szerkesztve ]

(#89319) Beniii06


Beniii06
őstag

Nem tudom pontosan milyen messze van tőlem a központ(kb. 1.5 km) így nem valószínű, hogy hozná a 80 felett a sebességet + ha még erre 3 iptv-t ráraknánk 40-45 lenne meg. Sajnos ahol bejön a telefon vezeték ott nincs áram, így a régebbről megmaradt 20 méter hosszú 2 eres kábelt is cserélni kellene( gondolom a vdsl-hez 4 ér kell) és így nem biztosan érné meg váltani a jelenlegiről. Nagyban függenék, hogy éppen milyen ügyintézőt kapok a telefon végén, mert ugye aláírás után, ha a garantált minimumot hozza nem lehet reklamálni.

Köszönöm mindenkitől a részletes pozitív és a negatív tapasztalatokat.

"Got any other secret weapons?"

(#89320) DJ. Ru$y válasza Beniii06 (#89319) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

1.5 km-en örülj, ha bonding-gal lesz 50 Mb/s.. Ha tényleg 1.5 km a hurok hossz, ott nem lesz 100 Mb/s.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#89321) max-pain válasza Beniii06 (#89319) üzenetére


max-pain
senior tag

Masfel km eseten az 50-es se fog menni...

(#89322) vallas válasza spici (#89301) üzenetére


vallas
senior tag

Igen a régi fajta cisco azt hiszem, nem tudom most pontosan, mert a szomszédba van... :)

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#89323) Beniii06 válasza max-pain (#89321) üzenetére


Beniii06
őstag

Én csak egy számot mondtam túlsaccolva, a valós távolság 1100 m lehet, ha az a központ amire én gondolok(nincs jelenleg T-s előfizetésem, más technológiát használok.). Ha elosztót nézünk, az van 100 m-re is. Mindegy, akkor doscis-ről váltok mobilnetre (120 mega).

"Got any other secret weapons?"

(#89324) max-pain válasza Beniii06 (#89323) üzenetére


max-pain
senior tag

Az eloszto alatt DSLAM-et ertesz?

(#89325) #22718208


#22718208
törölt tag

Írtam a telekomnak ,hogy legyenek kedvesek az iptv szoftba beleírni, hogy áramszünet után többször próbáljon meg a hálozatra csatlakozni. A hgw lassabban indul és így felhasználó beavatkozást igényel. Az első próba után még nincs DSL szinkron.

A válasz:
Az stb és a hgw kapcsolata technológiai sajátosság ,amelyen nem kívánnak módosítani.

Szerintetek megértették azt amit írtam?? :-)

[ Szerkesztve ]

(#89327) astorre19 válasza #22718208 (#89325) üzenetére


astorre19
aktív tag

Hidd el belső fórumon is visszatérő kérés ez....

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#89328) #22718208


#22718208
törölt tag

7 hó -ban küldött levelemre , most küldték a választ (miután emlékeztettem őket,hogy szerintem eleget vártam) + a hetekig tartó iptv táv. duplán érzékelés hiba =29000ft jóváírás.

Másik fórumon ilyenért anno megkaptam a magamét ,hogy én vagyon a jelentgető sz@rházi.
Azért írom le ,mert még most sem érzem magam annak, csak egy előfizetőnek ,aki elvárja hogy havi ~20 ezerért minden műkődjön ahogy kell!

Ha még pár ezer efi. így gondolkodna mint én, szerintem jobban figyelne a fizető ügyfelekre a telekom is.

[ Szerkesztve ]

(#89329) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok

Szeretném megszüntetni az előfizetésem. Netmánia 1000 és vezetékes telefon. Ennek a havidíja 5003 Ft/hó és még pont 1 év hűség van hátra. Megközelítőleg mekkora kötbérre számíthatok? Próbáltam átiratni más nevére az előfizut, de senkinek sem kell. :/

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#89330) mbalint987 válasza Beniii06 (#89323) üzenetére


mbalint987
aktív tag

1100 méteren jó vonalon bondinggal menni fog az 50 Mbit.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#89331) SFerenc87 válasza Aventurium (#89125) üzenetére


SFerenc87
újonc

Nálam lassan már egy éve megvan ez a 30/5-ös csomag.

Ma megint elhalt elég durván a net, így felhívtam az ügyfélszolgálatot. Kért egy speedtestet majd megállapította, hogy azért szar itthon a net, mert olyan oldalakat akarok megnézni, amikhez nem elég a sávszélességem és azt javasolja, hogy fizessek elő nagyobb netre, akkor biztosan megjavul...

Kétlem, hogy a sávszélesség miatt nézne így ki a Pingplotter grafikon

(#89332) Kenny_evo


Kenny_evo
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy iptv mellett semmi módja nincs hogy a semmire sem jó dlink dcm-704-et bridge módba rakjam? (Egy linksys wrt1900acs váltaná fel)

Előre is köszi!

(#89333) Beniii06 válasza mbalint987 (#89330) üzenetére


Beniii06
őstag

Köszi, ezt úgy is méréssel lehetne megmondani, ott még nem tartok. Egyenlőre még nem sürgős a váltás és nem sokkal lenne gyorsabb a mostani szolgáltatásnál. Ahogy írtam is csak érdeklődtem.

(#89324) max-pain Nem ismerem ilyen szinten sem a telekom rendszereit, sem a vdsl technológiát, hogy megítéljem mi a telekomnál DSLAM vagy sem. (oszlopon vagy földön - járda mellett lévő elosztó szekrény) Mindegy, ennyire nem merülnék el a témában.

"Got any other secret weapons?"

(#89334) spici válasza vallas (#89322) üzenetére


spici
tag

Ha ez akkor valószínűleg eszközhiba.

(#89335) Gubek-Einste válasza Kenny_evo (#89332) üzenetére

Még IPTV nélkül sem, csak a Cisco-t és a Sagemcom-ot lehet átrakatni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89336) Crimson2845


Crimson2845
újonc

Sziasztok.

Sagemcom F@st 5655v2 AC ONT -n miért nem megy az engedett porton lévő szoftverátengedés ?
Átengedtük kollégával a portokat és nem lehet távolról belépni az FTP szerverre (filezilla).
Az előző ONT -n nem volt gond, beírtuk a szabályt, ment az FTP.

(#89337) DJ. Ru$y válasza Beniii06 (#89333) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ezen a képen a nagy szekrény a DSLAM, ha ennél kisebbről van szó, akkor lehet egy sima rendezőt láttál.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#89338) tomy86 válasza spici (#89334) üzenetére


tomy86
addikt

Nekem az újabb van és azzal is ugyanezt a hibát produkálja. Legalábbis, ha ugyanarról a hibáról beszélünk. Ráadásul időnként a másik két boxon is előfordul (CISCO CIS2001 és CISCO ISB 2000)

(#89339) tomy86 válasza vallas (#89298) üzenetére


tomy86
addikt

Annál a boxnál írja a hibát, amin csatornát váltasz vagy egy másikon (amihez hozzá sem nyúlsz)?

(#89340) #22718208 válasza tomy86 (#89338) üzenetére


#22718208
törölt tag

Nekem is volt ilyen hiba. Egyszerűen egy rossz és hibás teszteletlen bugos szoftver a legutolsó!
Kérd vissza a régebbit (az legalább jól működik, de azt hiszem azzal nincs videotéka meg archiv tv.)

(#89341) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

sziasztok a TTi (Tatung) STB-3112 CDA set-top boxot hogyan tudnám távvezérelni a Peelsmart remote appal illetve az LG smart TV-vel? hiába állítom be a Tatungot...semmit sem csinál :(

(#89342) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok.

T-től van a netem és vezetékes telefonom.

TV nincs, mert nem nézem.

De ha jönnek a nagyszülők, ők megnéznének ezt-azt. Szobaantennával oldottam meg eddig.

Létezik olyan TV csomag, ami nem igényel előfizetést, hanem egyszeri díjért (tehát nem megújuló formában) 1napig/1 hétig/ 30 napig tudnának tévézni?

Kösz!

(#89343) DJ. Ru$y válasza kaposznyak (#89342) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Telekomnál biztosan nincs.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#89344) Alteran-IT válasza DJ. Ru$y (#89343) üzenetére


Alteran-IT
őstag

De, mert a TV GO-val meg lehet oldani ha jól tudom, hogy előfizet rá egy hónapig, majd lemondja és akkor nem számlázzák ki/vonják le az árát, csak ahhoz valami okos TV-re, vagy PC-re lenne szükség, amire rá köti a TV-t, vagy választhatja bármely műholdas, vagy kábel szolgáltatót hűség nélkül (kivéve Telekom, mert akkor kicsit bonyolult lenne a jelenlegi előfizetés miatt), csak érdekes lenne előfizetni rá néha egy hónapra, majd lemondani.

(#89345) yetmanus válasza Alteran-IT (#89344) üzenetére


yetmanus
tag

Igazad van, vagy ha a családban vkinek van egyáltalán tv előfizuja, akkor (a családtag tv go accountjával) tv go-t is lehet nézni ;)

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#89346) qnadam válasza kaposznyak (#89342) üzenetére


qnadam
veterán

telenor mytv?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#89347) DJ. Ru$y válasza Alteran-IT (#89344) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

TVGO már nem támogatja az okos TV-ket, android stick-kel csak trükközve lehet megoldani, ha meg lehet. Azt meg valahogy nem tudom elképzelni, hogy a PC-n nézné a nagyi a TV-t, bár lehet az is jobb neki, mint a semmi. :DDD

Pont a többi szolgáltató miatt írtam, hogy a Telekomnál nincs, a többi szolgáltatót pedig nem ismerem és nem is ennek a topic-nak a témája.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#89348) tomy86 válasza #22718208 (#89340) üzenetére


tomy86
addikt

Arról próbálom meggyőzni én is a T-t, hogy szoftver hiba, mert a június környéki frissítés óta van ez a gond (amikor az új felhasználói felület megjelent). Egyszer felajánlották, hogy kiküldenek egy szerelőt. Mondtam, hogy jöhet, ha az ellátását és a lakhatását fizetik, mert lehet hogy sokáig itt lesz. Ugyanis néha hetekig nem jelentkezik a probléma, máskor meg egy nap 16-ig számoltam a hibaüzeneteket, azután meguntam. Az elmúlt fél évben többször indították újra a boxokat (ez a megoldás, ha nem tudják, hogy mi a hiba), mint az előtte levő nyolc évben, hiába mondom nekik, hogy az semmit sem ér.

(#89349) Crimson2845 válasza Crimson2845 (#89336) üzenetére


Crimson2845
újonc

Szoftvereshiba sajnos. Harmadjára raktam be az ftp -nek való portot, mire átengedte. :(
Plex Media Servert azóta sem sikerült elindítani, örülök ha az ftp megy (server unreachable error).

[ Szerkesztve ]

(#89350) kaposznyak válasza yetmanus (#89345) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Kösz, valami egyszerűbb megoldás kéne, nagy a generációs szakadék.-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.