Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116451) poli27 válasza nrb263 (#116450) üzenetére


poli27
veterán

samsung beltérit kaptál, azon hibás a minőségszint mutató... szoftveres probléma

(#116452) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Segitsetek lécci, mint utolsó remény sugaram ! :)

Mivel az analóg telefonvonal megszűnik, igy most kötötték be a t-com-os optikai kábelt
1000 res nettel és mellette egy telefon elöfizetéssel.

" Sagemcom F@st 5655v2 " a cucc amit hoztak
1000 res nettel , eddig szép és jo, jön lefele ezerrel minden
de mikor egy torrent progit megnyitok , a telefon elkezd recsegni, szakadozni !

qbitorrentet használok, azzal is,,, és fentvolt még a régi utorrent azzal is ugyanaz....
ahogy kikapcsolom a gépet, a telefon megjavul...

ha nem megy a letöltés csak max 5-10 megával akkor is rossz,
tehát nem azért mert a teljes sávszélességben töltök lefele, vagy felfele...

( t-com-os szerelő kijött, cserél mindent rutert vezetéket, minden telefon hibás volt szerinte,
mondanom se kell nem jött rá a hibára, arra én jöttem rá véletlenül, miután elment )

Mitől lehet ez jécci segítsetek !
elöre is hálás köszönet ! :R :R

(#116453) viktorhu válasza maxika2004 (#116452) üzenetére


viktorhu
veterán

Túlterheli a torrentezés gigabites net mellett, azért akadozik a telefon meg az iptv. Jobban jársz egy saját routerrel, ha komolyan torrentezni akarsz.

(#116454) maxika2004 válasza viktorhu (#116453) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi a gyors segitséget !

nincs iptv ...
de ha az 1000 res neten nincs le-feltöltés, akkor is akad a telefon !!

" jobban jársz egy saját routerrel" ezt ugy gondolod, hogy a t-s ruter után tegyek egy sajátot, és ahhoz csatlakoztassam a gépemet ?

[ Szerkesztve ]

(#116455) donmackó válasza maxika2004 (#116454) üzenetére


donmackó
őstag

Szerény véleményem szerint az 5655-ön szutyok a telefon rész. Nekünk 3 db különböző fajtájú és márkájú telefon van, és egy idő után mindet eldobja. Olyankor a hívó félnek foglalat jelez, nálunk meg nem csinál semmit, még kimenő hívást sem lehet indítani. Egy reboot meg szokta oldani.

Release the cable hounds!

(#116456) Márton válasza donmackó (#116455) üzenetére


Márton
nagyúr

Najó, de ezt egy plusz router ugye nem oldaná meg. A T erre mit mond? Nem szabványos a telefon? :)

viktorhu: írta, hogy "ha nem megy a letöltés csak max 5-10 megával akkor is rossz,"
Azért ez csak 80mbit az 1000-ből. De legyen több mert feltöltés is megy. Ennyire csiga a sagemcom?? Nekünk most a hétfői vihar közben ment el a net. Wifi volt, csatlakozott rá minden eszköz, de net az nem volt. Azt hittük szolgáltatói hiba és majd megjavul, de nem, egy router restart viszont azonnal helyretette. Akkor erre minden viharnál készülni kell szüleimnek :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#116457) donmackó válasza Márton (#116456) üzenetére


donmackó
őstag

A Telekom válasza erre hogy a telefonban van a hiba. Evvel csak az a probléma hogy azóta, hogy először észleltük a problémát, vettem 2 másik telefont is de mindegyikkel ilyen (attól eltekintek hogy rövidebb is lettem kb 20k-val,mert direkt nem a legolcsóbbat vettem).

Release the cable hounds!

(#116458) maxika2004


maxika2004
őstag

Hát nálunk is mindenre fogták ami lehetséges, telefon, kábelezés, csatlakozók...
persze az én ruterem ami utána van ( de kikötve sem jó ) :W :W :W :W

(#116459) nrb263 válasza poli27 (#116451) üzenetére


nrb263
tag

köszi!
még annyi hogy van rajta hhd slot. Ha azt én sajat kezuleg rakok bele az mukodni fog? Vagy felejtsem el?

(#116460) viktorhu válasza Márton (#116456) üzenetére


viktorhu
veterán

Igaziból nem a sávszélesség a döntő, hanem a szálak száma, amit kezelnie kell a routernek. De abban igazad van, hogy 5-10 megabites letöltést bírnia kellene még.

Ettől függetlenül, ha komolyan szeretnél torrentezni, mindenképpen érdemes saját routert beállítani.

(#116461) maxika2004 válasza viktorhu (#116460) üzenetére


maxika2004
őstag

bocs de tényleg nem nagyon értek hozzá, feljebb is irtad :
" jobban jársz egy saját routerrel"

ezt ugy gondolod, hogy a t-s ruter után tegyek egy sajátot, és ahhoz csatlakoztassam a gépemet ?
:R :R :R

(#116462) viktorhu válasza maxika2004 (#116461) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, a telekomos eszköz mögé - a módját most nincs időm részletezni, de itt megtalálod, sokan kérdezték és sokan le is írták már, meg neked is fognak / fogunk segíteni, ha arra kerül sor.

Viszont ki kéne próbálni, hogy ha nem torrentezel, hanem simán csak adatot forgalmazol, akkor is felmerül-e a probléma - mert akkor nem fog a saját router sem segíteni.

(#116463) maxika2004


maxika2004
őstag

hát tegnap este többször is kiprobáltam, ha a torrentet kikapcsoltam, és a gépet is, akkor okés volt , amint bekapcsoltam recsegett....

Mostanra már ha nem megy a torrent és a gép sem akkor is recseg !
:W :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#116464) maxika2004


maxika2004
őstag

probálkoztam ismételten, a t komos cucc után betettem a rutert, torrentnél sajna igy sem jo... viszont ha ment egy mammutmailes feltöltés, és yutubos videók közben ugy meg most jó...
amint bekapcsoltam az qbittorrentet, recsegni kezd a vonal.... :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#116465) AnonymusX válasza maxika2004 (#116464) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Próbáld a qbittorrent beállításait finomítani, különösen hogy hány kapcsolatot nyisson.

(#116466) viktorhu válasza maxika2004 (#116464) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor tényleg a saját router fog segíteni. Jól emlékszem, hogy optikád van? Mert akkor a ppoe csatlakozást a saját routereden kellene beállítani, a telekomos eszközön meg azt beállítani, hogy ne csatlakozzon. Ha jól emlékszem, az összefoglalóban van hozzá segítség.

(#116467) Tompika777 válasza maxika2004 (#116464) üzenetére


Tompika777
senior tag

Valószínűleg sok az aktív szál...
Bár igazából nem tudom, hogy akkor milyen net az amivel normálisan lehet használni,ha az optika is megfekszik a torrenttől

(#116468) maxika2004 válasza viktorhu (#116466) üzenetére


maxika2004
őstag

hu ebben ha segitenél konkrét beállitásokban nagyon megköszönném......
mert beléptem, de gyorsan ki is a ruter menüjéből mert igy nekem nagyon kinai

(#116469) maxika2004 válasza Tompika777 (#116467) üzenetére


maxika2004
őstag

hát nem nagyon értek ehez sem, de minden torrentem passziv... azt tudom.. néztem hogy lehetne aktivvá tenni, de ez is elég nehéznek tünt
illetve ha szinte nincs le-fel töltés akkor is recseg...

[ Szerkesztve ]

(#116470) Túzok22 válasza Tompika777 (#116467) üzenetére


Túzok22
senior tag

Nem az optika fekszik meg, hanem a Sagemcom f@st 5655v2-es szolgáltatói router ONT nem bírja a terhelést és FW buggosak. Be kellene vezetni nekik egy másik router ONT-ot, a Sagemet meg lecserélik minden efi házában. Magának az optikai internetnek semmi baja, stabil mint az atom.

A telefon problémát a Sagemcom ONT-ok okozzák, semmiképp se az optikának van baja. A torrent problémát is a szolgáltatói eszköz okozza, nem az optika.

Ha bevezetnének egy normálisabb, erősebb és strapabíróbb másik ONT-ot a Sagem helyett és mindenkinél lecserélnék, akkor szerintem nem lenne ilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

(#116471) Túzok22 válasza maxika2004 (#116463) üzenetére


Túzok22
senior tag

Elmondom/leírom neked, hogy ezek a Sagem eszközök még akkor se mindig bírják tökéletesen a terhelést, ha saját router van mögé kötve. Ha viszont nincs saját router mögé téve, akkor problémásabb lehet. Amúgy nem mindegyik Sagem ONT ugyanolyan mértékben problémás, valamelyiknek olyan elenyésző bug hibája van, amit észre se veszel, van amelyiknél meg már észrevehető FW gondok vannak.

(#116472) viktorhu válasza maxika2004 (#116468) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem tudsz ismerőstől segítséget kérni, akár távsegítséggel, a gépedbe beengedve távolról? A lényeg, hogy ki kellene kapcsolni az automatikus pppoe csatlakozást az ONT-n, és beállítani a felhasználót és jelszót a saját routereden, és azt állítani pppoe módba. Akkor a telekomos eszköz kb. modemként fog működni, a saját routered fogja a teljes internetes kapcsolatot kezelni.

(#116473) DJ. Ru$y válasza maxika2004 (#116464) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha megkérhetlek, a továbbiakban minden emojiból elég lesz egy is egy hozzászólásodba. Köszi!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#116474) DJ. Ru$y válasza nrb263 (#116459) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Gondolom HDD slotra gondolsz. Szinte kizártnak tartom, hogy működjön felvétel opció nélkül. Nem véletlen létezik, mint fizetős opció.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#116475) Harkovz válasza Kaba (#116433) üzenetére


Harkovz
aktív tag

A koax hálózat megvan a házban.Elvileg ez is megfelelő lehet.Van akinek koaxon mennek a beltérik?Rendben van a képminőség?

(#116476) DJ. Ru$y válasza Harkovz (#116475) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az is fizetős, ugyanis beltérinként kell 2 db EoC, és az sem ajánlott. Akkor már inkább vegyél Powerlinet.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#116477) bacsaba


bacsaba
csendes tag

Sziasztok!
Dominorol váltanék havi díjas mobil s díjcsomagra, azt szeretném kérdezni
megmarad-e a dominós számom?

(#116478) Intruder2k5 válasza bacsaba (#116477) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A kérdésed ide való: Telekom mobil szolgáltatások

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#116479) st3v3np3t3r válasza bacsaba (#116477) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

szia. igen,megmarad

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#116480) maxika2004 válasza viktorhu (#116472) üzenetére


maxika2004
őstag

Hát probálkozom, keresni valakit,

még egy kérdés felmerült , ez most csak a telefonnal kapcsolatban:
2 hordozható telefon van rádugva a t-s kütyüre, 1es és 2 es aljzatba.
ha az egyiken telcsizek, akkor a másik is ad vonalhangot, és lehet is telefonálni, csak foglaltat jelez.

régen az analógnál ilyenkor bekapcsolódhattam a hivásba, szoval hallottam ha beszélnek a másikon !
kérdésem az lenne ha mondjuk egy 2 es elosztóval egyik csatlakozóba dugnám mindkét telefont akkor nem igy müködnének a telefonok ?

:R

[ Szerkesztve ]

(#116481) DJ. Ru$y válasza maxika2004 (#116480) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

De pont úgy kell használni, mivel az 1-es 2-es port akkor lenne számodra életszerű, ha két számod lenne. Mivel 1 számod van 1 vonallal, ezért minden készüléket egy portra kell kötni. Rádugsz vagy az egyesre vagy a kettesre egy osztót és onnan viheted akárhányfelé. Az ONT/HGW 1 db aljzata úgy működik, mint régen az analóg esetén az első átadási pont. Onnantól oszthattad, ahogy akartad.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#116482) Harkovz válasza DJ. Ru$y (#116476) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Valóban az jó megoldásnak tűnik.Egy 500-as jó lenne 2 aljzattal úgy is kell net a tv-nek is.Csak már lehet nem tudom megvenni hétfőig.

[ Szerkesztve ]

(#116483) Redplee


Redplee
senior tag

Telekomos koax netem van, Sagemcon F@st modemmel, és AC65P Asust használok routernek.

150MBit a net, és kb 150-160mbitet tud... de csak 2-3 napig. Utána leesik 20-30-40 körülre. Egy megoldás van, ha a Sagemcom modemet kihúzom a konnektorból és vissza. Ekkor újra bootol, és újra megvan a 150-160 mega net... WTF? Mit lehet tenni, hogy ne kelljen ezt csinálnom?

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#116484) Harkovz válasza DJ. Ru$y (#116476) üzenetére


Harkovz
aktív tag

A szerelőnél lehet ilyen eszköz?

(#116485) DJ. Ru$y válasza Harkovz (#116484) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Állítólag szokott náluk lenni. Viszont, ha össze tudod lőni a powerlinet (nem egy ördöglakat), akkor nem muszáj megvenned tőlük. Kéred, hogy rakja össze rövid UTP-vel az összes STB-ot próbálja lehet, hogy működnek és majd te helyére rakod.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#116486) DJ. Ru$y válasza Redplee (#116483) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Milyen módban használod a saját routered? Van IPTV-d? Modem módban van a Sagemcom? Melyik típusú Sagemcom pontosan? Próbáltad, hogy kihagyod a saját routered, akkor is ez van?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#116487) agyhalal válasza nikos21 (#116436) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Köszönöm a tippet. Hosszú hétvégén ránézek.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#116488) Redplee válasza DJ. Ru$y (#116486) üzenetére


Redplee
senior tag

Bridge módban van, tehát csak modemként funkcionál. Emiatt fel kellett hívnom a Telekomot és távolból állították át, máskülönben nem ment a router.
Nem próbáltam router nélkül, mert az eszköz elég gyenge, szóval kellett bikább router.
IPTV nincs. Router üzemmódja "vezeték nélküli üzemmód". Sagemcom F@st 3686 V2 a modem.

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#116489) Redplee válasza Redplee (#116488) üzenetére


Redplee
senior tag

ui: ha töltök valamit pl. torrent, akkor elindul a letöltés felpörög 12-13mb/sec letöltési sebességre, tartja egy darabig, pár percig, aztán szépen lemegy 0ra, és a chrome azt mondja nincs net... aztán fél percen belül visszajön, de már kevesebbel tölt.

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#116490) patrikcoc


patrikcoc
aktív tag

Sziasztok! Pár napja írtam az IPTV + Passthrough beállítása miatt. Sikerült ahogy mondtátok, a Sagemen a passthrough és a DHCP (192.168.1.1 IP, 192.168.1.64-254 pool) be van kapcsolva, a router és a modem között LAN1-WAN kapcsolat van és a router DHCP szervere is aktív (192.168.3.2 IP, 192.168.3.2-254 pool), az IPTV box pedig a modem LAN2-es portjában van (először a router egyik LAN portján próbáltam, IGMP Proxy be volt kapcsolva, de megállt a háromszögeknél...). Így úgy néz ki eddig hogy minden jól megy. Olyan kérdésem lenne, hogy páran írták, hogy ha az IGMP nem megy megfelelően, akkor spameli a hálózatot ami problémákat okozhat. Hogyan tudnám leellenőrizni, hogy minden jól működik ténylegesen, tehát az IGMP csak a boxra megy? Illetve egy másik kérdés, hogy így is jönnek szoftverfrissítések a modemre és a box-ra? Melyek a legújabb verziók jelenleg? A box az egy Tatung STB-3112)

[ Szerkesztve ]

(#116492) DJ. Ru$y válasza patrikcoc (#116490) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A STB és az ONT is benne van a Telekom rendszerében szóval mindent megkapnak. Ne aggódj, ezek a frissítések nem napi rendszerességűek valószínűleg mind a kettőn a legfrissebb van.

IGMP-t WireSharkkal tudod ellenőrizni így.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#116493) Túzok22


Túzok22
senior tag

Sziasztok. Kb egy 10 perccel ezelőtt észrevettem hogy nincs internet és vezetékes telefon. Megnéztem a Sagemcom f@st 5655v2-t és narancssárgán villogott a POWER ledje.
Ma megérkezett a legújabb frissítés 5655v2-re: [kép]

(#116494) csako válasza Túzok22 (#116493) üzenetére


csako
veterán

Ja, nekem tegnap ~16:15-kor indult újra csak úgy... és lett belőle 604.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#116495) Beniii06 válasza Túzok22 (#116493) üzenetére


Beniii06
őstag

Nálam még 494 a vége.

"Got any other secret weapons?"

(#116496) Túzok22 válasza Beniii06 (#116495) üzenetére


Túzok22
senior tag

Majd hamarosan nálad is 604 lesz. :)

(#116497) Voice24 válasza Beniii06 (#116495) üzenetére


Voice24
őstag

Még nálam is

(#116498) patrikcoc válasza DJ. Ru$y (#116492) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Köszi, úgy néz ki tényleg csak a box-ra megy (és a modem is lefrissült reggel az új 604-es verzióra).

(#116499) Túzok22 válasza Beniii06 (#116495) üzenetére


Túzok22
senior tag

Amúgy a GUI version hogy hogy nem frissült? Maradt 54-es a vége. Ilyenkor az is szokott. Vagy lehet hogy rosszul tudom.

(#116500) szalai112


szalai112
senior tag

Sziasztok
[link] a telekom pdf szerint Zalaapátiban lesz Optika :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.