Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37851) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Helló.
Samsung UE40ES6100 TV optikai hang kimeneten csak sztereo hangot képes átvinni egy házimozira?
usb-ről pendrive/külső merevlemezen lévő filmeket szeretnék lejátszani.

Lumia 950XL

(#37852) mrThomi


mrThomi
addikt

Napot! Tegnap mar erdeklodtem errol de senki...talan ma

Lenyeg a kovetkezo: analog kabelrol jon az adas(also szomszedtol jon,tölcsert hazfalon nem láttam ebol gondolom) es vmi pocsek.haver tegnap athozta a cl+ hd kartyajat de azzal sem lett jo.nem tudod hogy mitol? Osszesen 30 csatornat talal. Kerestem mar mindenhogy de ennel tobb nincs. Azt nemtudod h legalabb az a 30 csatorna miert nem lett hd,esetleg van ra mod h az legyen ? Lehet h a kartya nem az analog kabelhez volt hanem a tölcserhez? Mert haverbak az van.Az a 30 csatorna eleg is lenne azzal nincs baj,csak a minoseggel!

Köszi a segitseget

(#37853) 206 cc válasza mrThomi (#37852) üzenetére


206 cc
senior tag

Szia!
....mennyi?
....30
....mi harminc?
....mi mennyi?
Már bocs,de ez kicsit kevés infó!!....szóval mit osztotok, hányfelé, mivel???
Lehet pár ok ami a gyenge minőséget adja.A "tölcsér" az gondolom "lavór" ami műholdas antennát jelentene..na az úgy olvasom nincs.azért azt jó lenne tudni most mi is az amit l...o...p...sz...a szolgáltatótól.

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#37854) Rota válasza ZsoltG60 (#37851) üzenetére


Rota
tag

Erre én is kíváncsi lennék, de nem kaptam korábban választ.

A másik, hogy bluray filmek felirat kezelésével lehet valamit kezdeni? Már mint , hogy megjelenítse. USB HDD -ről.

(#37855) HofiZoli válasza mrThomi (#37852) üzenetére


HofiZoli
senior tag

És szerinted, ha az analóg kábelra rátolod a kártyát akkor működni fog? Digitális kábel tv előfizetéssel próbáld ki. Igen, arra elő kell fizetni.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#37856) mrThomi válasza HofiZoli (#37855) üzenetére


mrThomi
addikt

Foggalmam sincs hogy mim van,mert az alattam levotol jön.èpp berlem a folso szintet, de most nincsenek itthon es megkerdezni se tudom hogy mi ez.csak egy kabel jön fol alulrol es ennyi.nincs tobb infom. Mivel probalkozzak esetleg ?

(#37857) mrThomi válasza mrThomi (#37856) üzenetére


mrThomi
addikt

Azert gondolom h analog,mert ha automatikusan csatornat keresek az analognal talal 30at. Ennyi.mrg meg 200 vmennyit,de az egesz par csatornat kiveve kulcsal van lezarva,ott van 1-2 hd csatorna.

(#37858) HofiZoli válasza mrThomi (#37857) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Én megkérdezném az alattam lakót, és utána kísérleteznék.
Ez a téma nagyon nem idevaló, ne offoljuk szét a topikot.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#37859) laca1944 válasza pure09 (#37836) üzenetére


laca1944
csendes tag

Próbáld meg a következőt.
Húzd ki az antennát a TV-ből a boxos vételnél nincs rá szükség. a SCART kábelt dogd be és kapcsold a tv-t a scart bemenetre. Így is sipol?
A BOX setup-jában próbáld a kimenetet programozni (RGB, Kompozit stb)
-Vagy Az antennát dugd be ascart-ot húzd ki, és keresd meg azt a csatornát ahol a box RF jele jön.(mint amikor a VHS magnót csatlakoztattuk.) Így is mennie kell. Nem lesz borotva éles de megy.
- vagy: A szobaantenna esetén a 7 szabadon fogható MinDig adót veheted jó minőségben.

(#37860) greencard


greencard
tag

Szevasztok!

A sok variációból (4 db) a legkisebb lett, azaz ue32es6100-as. Szemüveg nélkül, de a 3d amúgy sem érdekel, mert szétcseszi a szemem. Nekem a fullhd és a színek érdekelnek. Tegnap megnéztem egy halom fullhd demo anyagot a tévén, iszonyatjó. Illetve, Metallica Nimesben, U2 Glastonbury-ben. Ezek szépek rajta, akkor nekem tökéletesen jó.
Most még analóg csatornák jönnek trutyi minőségben, ezért gyorsan beraktam 1-2 angol dvb-t-ről felvett anyagot. Ég és föld az analóg és a digi jel között a különbség, de ezt korábban is tudtam. De az is igaz, hogy nem fullhd.

Kérdem én, oké, hogy megszűnik az analóg adás, és digitális lesz helyette, 576p. De miért nem lehet a magyar tévéadókat arra kötelezni, hogy csak fullhd-ban olgozhatnak innentől fogva, és kész. Tényleg lassan több háztartásban lesz min. hd ready készülék, tehát nekik is jó lenne már a full hd adás. Azoknak meg, akik crt tévét néznek, a set topbox megoldja a lekonvertálást. ????
Behangoltam a tévét, bejött egy halom semmire nem való fixhd, hatoscsatorna, stb. adás. Aki nem tud átállni fullhd-ra, az annyira is való! Persze, azt sem értem meg, hogy a tv2-t és az rtl-t is miért nem kötelezik arra, hogy fullhd-ban adjon?

(#37861) pure09 válasza RudY (#37843) üzenetére


pure09
csendes tag

Tényleg köszi az eddigi segítséget mindenkinek!

Tuti a boxal lesz valami gubanc mert már a CRT-m is börrög scart-on eddig nem tapasztaltam de most meg igen.
Viszont amit még nem értek az lcd-n nincs kép box-koax-TV összeköttetésben a crt-n meg van box-koax-crt.
A crt-nek nem kell feloldani a csatornákat vagy hogy van ez?

laca1944

Igen scarton sípol ha arra a bemenetre van állítva.
A javasoltakat megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#37862) greencard


greencard
tag

Lenne viszont két on kérdésem (ue32es6100):
1. Ha digitálisra fizetek elő a diginél, akkor az hogyan néz ki? Kapok egy box-ot, és azt rádugom az egyik hdmi bemenetre? És onnan tudok felvenni majd a PVR segítségével? (Kérdem, mert nem akarom, hogy egy egy zöldfülű mondjon hülyeségeket bent.)
2. Hátul van füles kimenet, de van rajta egy fekete bakelit műanyag. Hogyan tudom leszedni, hogyan tudok oda bedugni fülest? És ez a helyzet a dvi audio in-nek is. :(
3. Nem vettem még billentyűzetet. A tudástárban említett mk200 vagy mk400-as logitech jó hozzá? Illetve ez rendes billentyűzet kiosztással bír? Azaz van rajta pg up és pg down is? A tévés böngészésben jelenleg baromira nem tetszik, hogy nem lehet az oldalon lapozni, és nincs tapi pad sem, hogy a kurzort odavigyem a linkre.

Válaszokat köszi.

[ Szerkesztve ]

(#37863) szin-s


szin-s
csendes tag

Sziasztok!Segítség kellene Fuso telepítéséhez.Nem találom a Samsung APP-ok között,hogyan lehet leszedni?

(#37864) Misi1980


Misi1980
senior tag

A Samsung ügyfélszolgálattól ezt a választ kaptam a kérdésemre.

Üdvözlöm!!Van egy Samsung 40D6100SW tv-m.Mint tudjuk ez a fajta készülék csak felezett felbontásban képes a 3D-re.A kérdésem a következő lenne:Ha veszek egy 3D médialejátszót ami tud fullhd 3D-t akkor mondjuk egy blue-ray fílm az én tv-men is fullhd 3D fog megjelenni?Csak a tv belső médialejátszója nem képes a fullhd-re vagy a tv egyáltalán ne képes megjeleníteni a fullhd 3D-t.
A választ előre is köszönöm!

Válasz: Fullhd 3D Érkezett: 2012. december 09.

Köszönjük, hogy hozzánk fordult.

Kérdésére válaszolva, nehéz lenne azt állítani, hogy létezik egy ipari szabvány a FullHD 3D megjelenítés követelményeire vonatkozóan, ezért a különböző gyártók, a sajtó, illetve az ellenőrző hatóságok is gyakran eltérő álláspontot képviselnek és néha egymásnak ellentmondó tényeket közölnek.
Az Ön TV készüléke képes Full HD 1080x1920 felbontást nyújtani 3D módban is feltéve, hogy a forrás Full HD. A felbontás csak abban az esetben csökken 3D módban, ha a forrás Side by Side (függőlegesen megosztva jelenik meg a két kép és a 3D funkció bekapcsolásakor széthúzza a TV és felváltva jeleníti meg a szemüveg vezérléssel összhangban) vagy Top and Bottom (ebben az esetben a kép vízszintesen van megoszta) kódolású.
Az internetről letölthető 3D-s tartalmak nagy része Side by Side típusú.
Abban az esetben, ha a forrás 3D Blu-ray és HDMI 1.4-es kábelen keresztül van az Ön TV készülékéhez csatlakoztatva 3D módban a megjelenített felbontás 1920x1080.

(#37865) bbazso válasza Olyasmi (#37848) üzenetére


bbazso
tag

Szerintem Hotel agy Bolti módban van a tévéd.
Próbáld újra előlről a beállításokat ( Plug n' Play )

Greencard : diginél nem kell box csak ha prémium csatornát akarsz. Antennakábelt bedugod és hangolod a tv-t digitális adásokra.

Rota , Zsoltg60 : optikán át megy az 5.1 is a házimozira. ( Ue40d6100 )

Más: Van valakinek ötlete 2 db Samu tv kezelésére egy légtérben, a távirányítók összeveszése nélkül ?

[ Szerkesztve ]

(#37866) Olyasmi válasza sandró60 (#37849) üzenetére


Olyasmi
aktív tag

Köszi!

(#37867) Olyasmi válasza bbazso (#37865) üzenetére


Olyasmi
aktív tag

Köszi,megnézem!

(#37868) ZsoltG60 válasza bbazso (#37865) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Rendben köszi az infót :R

Lumia 950XL

(#37869) pure09


pure09
csendes tag

Van az lcd-n is kép (koaxon)télleg csak lehet nem léptettem addig ameddig bejött volna analog adás.
Köszi mindenkinek a segítséget! Végre valami siker élmény. A boxot meg visszaviszem a thomosoknak azt tegyék ahova akarják.

(#37870) vito555 válasza Olyasmi (#37867) üzenetére


vito555
tag

Szerintetek az electro outletben érdemes lenne SAMSUNG UE40ES8005U típust megvenni?
Állítólag német piacra való,azt kéne tudni,hogy a SMART Evolúció előkészítés használható lessz e ha kijön a magyar piacra.

[link]

[ Szerkesztve ]

𝄢

(#37871) Olyasmi válasza bbazso (#37865) üzenetére


Olyasmi
aktív tag

És hogyan tudom előröl kezdeni a tv beüzemelést,mert a menüjében nincs benne a Plug n' Play menü!

(#37872) bbazso válasza Olyasmi (#37871) üzenetére


bbazso
tag

rendszer menüpont?

(#37873) Olyasmi válasza bbazso (#37872) üzenetére


Olyasmi
aktív tag

aha,és pin kód?

(#37874) nRu3


nRu3
addikt

Garanciával kapcsolatban lenne kérdésem, mi nap egyik nagy üzletláncban az eladó leoltot hogy bizonyos üzletekben vásárolt samu tv-re van samsung garancia , azzal mehetek a szervizbe, a máshol(webshop stb) vásárolt tv-re nincs az nem is vihetem a samsung szervizbe, ez tényleg igy van vagy csak némely müszaki boltnál?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#37875) Signum04


Signum04
tag

ES7000-el kapcsolatban mi a tapasztalat a felhőcskékről? sokkal jobb ilyen szempontból mint a 6-os széria?

(#37876) ESP válasza greencard (#37862) üzenetére


ESP
senior tag

Logitech K400 van nekem is.

Kezeli!

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#37877) mrThomi válasza nRu3 (#37874) üzenetére


mrThomi
addikt

ha van eredeti samu garipapir akkor nincs mitöl tartani ! akár közvetlen a samuhoz is elküldheted. én régen igy csináltam egy teloval, nem vittem vissza a boltba hanem egyböl már az lg-vel vettem fel a kapcsolatot, és egy márkaszervizen keresztül hozájuk kültem el!

más: a füles kimenetbe lehet olyan 3.5mm jacket dugni ami rávan kötve egy 5.1 es logitech házimoiza? vagy hogyan kellene ezt ?

(#37878) sandró60 válasza mrThomi (#37877) üzenetére


sandró60
addikt

A füles kimenetéből akarsz nyerni 5.1-et?Gondolom a Logitech házimozidon csak rca-bemenetek vannak.Ez igy nem fog sikerűlni.A tv-ből csak az optikán tudsz a házimozira 5.1-et "varázsolni"Ez is csak a külső meghajtoról(Hdd-Pendrive)lejátszót videó anyagokból,ha tartalmaz ilyet

[ Szerkesztve ]

(#37879) greencard


greencard
tag

Köszi bbazso és ESP.

[ Szerkesztve ]

(#37880) nRu3 válasza mrThomi (#37877) üzenetére


nRu3
addikt

Ha nem kapok samsungos gari papirt akkor szoba sem áll velem garanciával a samu hiv.szervize kezemben a számlaval ? Előfordulhat hogy az üzletnek a saláyt szervizébe kell vinem ahol nem tudni mien jól javitják, vagy ők küldik tovább a hivatalos szervizbe?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#37881) ESP válasza nRu3 (#37880) üzenetére


ESP
senior tag

Ahol nem adnak eredeti samsung garanciapapírt ott eleve nem vennék TV-t.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#37882) bbazso válasza Olyasmi (#37873) üzenetére


bbazso
tag

User Manual , Minden készülék vásárlásakor illik elolvasni .
Pin kód elvileg 4 darab nulla

(#37883) sandró60 válasza mrThomi (#37877) üzenetére


sandró60
addikt

Azt még hozzáteszem,lehet az elöző hozzászólásomban féreértettelek.A Tv-hangot esetleg a scart kimeneten keresztűl tudod átadni a házimozidnak itt válogathatsz az adapterekből.Amikor csatlakoztatod- a source-gombbal kiválasztod az AV-t és engedélyezd

[ Szerkesztve ]

(#37884) nRu3 válasza ESP (#37881) üzenetére


nRu3
addikt

tehát a 2.kérdés ha veszek tv-t , mien garit adnak mert akkor az is kizáró ok hogy hol vehetek tv-t, én naiv nem is gondoltam hogy ien trüközés is lehet .

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#37885) ESP válasza nRu3 (#37884) üzenetére


ESP
senior tag

Ha samsung tv-t vásárolsz akkor csak olyan helyen vegyél ahol adnak jár mellé a rendes samsungos garanciajegy.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#37886) TriplaT


TriplaT
csendes tag

Szevasztok! egy kérdésem lenne
Egyik bari vett egy PS43E450A1W az van ráirva hogy FULL HD de a könyve meg a samsung.hu-n 1024*768

ez hogy ?

(#37887) bbazso válasza TriplaT (#37886) üzenetére


bbazso
tag

HD ready only, máshol is : [link]

Szép nagy tv , ratyi felbontás :W

Mondjuk az sd adást lehet jobb rajta nézni. :F

Más: Van valakinek ötlete 2 db Samu tv kezelésére egy légtérben, a távirányítók összeveszése nélkül ?

[ Szerkesztve ]

(#37888) ESP válasza TriplaT (#37886) üzenetére


ESP
senior tag

Nem sok köze van a FULL HD-hoz.

1024*768 a felbontása.

Plazma tv..

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#37889) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

sziasztok,
segítségre lenne szükségem:
Samsung d5500 tv-re kötnék pc-t HDMI-n. A probléma, hogy nincs kép a tv-n. Se akkor, ha csak a tv van rákötve, se akkor, ha egy monitor is rá van kötve. (a monitoron van kép)
Gigabyte GV-R645OC-1GI videokártya van a gépben. A tv korábban egy másik pc-re volt kötve, ott hibátlan volt, a kábel máshol kipróbálva, jól működik. Ha a videokártya d-sub kimenetét használva kötöm a tv-re, akkor megint csak minden jó. Ha hdmi-vel kötöm, akkor a w7 alatt a képernyőfelbontás menüben a 2 monitor látszik is, kiírja a rendes monitor típusát (dvi-al van a videokártyára kötve) és kiírja a másik monitorhoz, hogy samsung, tehát valamit érzékel... A tv menüjében a hdmi forrásnál (pc/dvi beállítva természetesen) semmit nem érzékel.
Mi lehet a gond? A tv romlott el vagy a videokártya hdmi kimenete nem működik rendesen?
köszi előre is...

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#37890) vacs válasza greencard (#37862) üzenetére


vacs
veterán

A Logitech K400 (Cikkszám: 920-003128) már nagyon sok helyen nem rendelhető !!

Edigital - Aqua - Ipon - Bluechip

Lehet, hogy már kifutott ?!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#37891) kissadam22


kissadam22
tag

sziasztok. kérdésem lenne. a samu es7000Tv pendrive-n film rajta BDRIP film mkv fáljban. összekötve egy samu házimozival(ht-tz315 tipusu) a hang akadozott de keményen ez miért van.
köszi

(#37892) nightshadow válasza Misi1980 (#37864) üzenetére


nightshadow
veterán

Ezt könnyű cáfolni. Fórumok, tesztek foglalkoztak a problémával. Németországban pert is vesztett ez ügyben a Samsung, s kénytelen volt kártérítést fizetni. Utána le is került a Full HD 3D matrica a D6500 dobozáról, s csak a 3D felirat került vissza.

(#37893) nightshadow válasza TriplaT (#37886) üzenetére


nightshadow
veterán

Egyik bari vett egy PS43E450A1W az van ráirva hogy FULL HD

Hova van írva, a dobozára?

(#37894) hypp01


hypp01
tag

Sziasztok! Van nekem egy 40d5000 tv-m és az istennek sem akarja a film alatt a feliratot előhozni. A
menüben látom, hogy lehetőségem sincs bekapcsolni, mert szürke. Hogy kell élővé tenni. Másik probléma: most december lesz egy éves és kialakult egy pixel hiba. Probáltam meggyógyítani szoftveresen és fizikai ráhatással. Erre van valami további ötlet? Köszi a segítséget előre is.

Kemény vagyok, mint a kiszáradt gumicukor

(#37895) nightshadow válasza hypp01 (#37894) üzenetére


nightshadow
veterán

A felirat a film mellett van ugyanabba a mappába s a kiterjesztést leszámítva a címük is betűre pontosan megegyezik?

(#37896) Flashget válasza nightshadow (#37892) üzenetére


Flashget
félisten

Hihetelen mennyire hülyének nézik az embereket itthon..biztos a németeknél teljesen hozzá nem értők vannak..
Az én dobozomon már nem volt rajta ez a felirat..vajon miért vették le azzal szemben amit a magyar samsung állít?...

Realme GT Master Edition

(#37897) nightshadow válasza Flashget (#37896) üzenetére


nightshadow
veterán

Sajnos ez egy ilyen ország.

(#37898) hypp01 válasza nightshadow (#37895) üzenetére


hypp01
tag

Hiába van a mappába menüben szürke , de még a plug n play is. Csinálok mindjárt egy képet is.

Kemény vagyok, mint a kiszáradt gumicukor

(#37899) hypp01


hypp01
tag

ilyen

Kemény vagyok, mint a kiszáradt gumicukor

(#37900) nightshadow válasza hypp01 (#37899) üzenetére


nightshadow
veterán

S egyik film se megy felirattal? Korábban ment?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.