Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37801) RudY válasza pure09 (#37788) üzenetére


RudY
addikt

Conax modul mindenképp ajánlott a box le- vagy kiváltására.
T-home kártya és a [Wayteq] modul tuti páros, de biztos megy másfélével is.
Ettől függetlenül nincs ötletem a sípolásra :F
A leválasztót viszont mindenkinek ajánlom, de [itt] lényegesen olcsóbb.

(#37802) mihaly13 válasza oz82 (#37797) üzenetére


mihaly13
tag

Veszel egy TP-LINK TL-R402M routert és megvan oldva a gond kb. 3000 ft.az már nem a világ,csak kell még két RJ45 kábel a hosszát megméred és egész egyszerű a dolog,a routert beprogramozod a PC-én ,hogy az megvan írva a router könyvében.

(#37803) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok!Van egy Samsung 40D6100SW tv-m.Mint tudjuk ez a fajta készülék csak felezett felbontásban képes a 3D-re.A kérdésem a következő lenne:Ha veszek egy 3D médialejátszót ami tud fullhd 3D-t akkor mondjuk egy blue-ray fílm az én tv-men is fullhd 3D fog megjelenni?Csak a tv belső médialejátszója nem képes a fullhd-re vagy a tv egyáltalán ne képes megjeleníteni a fullhd 3D-t?

(#37804) atirag


atirag
őstag

Van egy LG tv-m. Persze csak egy informális kérdésem volna. A samsung tv-nél az mkv lejátszás érdekelne. Ha egy film több hangsávos akkor lehet váltani közöttük?

(#37805) ESP válasza atirag (#37804) üzenetére


ESP
senior tag

IGen lehet!

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#37806) nightshadow válasza Misi1980 (#37803) üzenetére


nightshadow
veterán

A tv nem képes a Full HD 3D-re, tehát mindegy, hogy mit kötsz rá.

(#37807) atirag válasza ESP (#37805) üzenetére


atirag
őstag

Köszönöm. Hát ezt irigylem:)

(#37808) pure09 válasza RudY (#37801) üzenetére


pure09
csendes tag

Aha köszi szépen a tanácsot akkor meg kell pályáznom azt a modult is.
Valahogy megpróbálom máshol is tesztelni a Tv-t hogy az rossz-e a vagy a jellel lehet valami. Felhívtam a T-homosokat ha kijönnek és nem a hálózattal van baj 8000 a kiszállási díj.
Az mennyire normális hogy szabályosan ráz a koaxkábel amit a boxba kell dugni???Nem emlékszem hogy az ősöknél is rázott volna.
Megvettem 110ezerét a TV és a régi crt-t nézem tiszta vicc.

(#37809) Misi1980 válasza nightshadow (#37806) üzenetére


Misi1980
senior tag

Köszönöm a választ!Pedig jó lett volna ha tudja fullhd 3D-t

(#37810) tanygab


tanygab
tag

Sziasztok,

Pár napja vettem egy Samsung EU40ES6100-at. Normális az, hogy most pl az RTL klub-on csúszik a hang? Nem sokat, de észrevehető... Erre van valami megoldás, beállítás?

Előre is köszi...

(#37811) ESP válasza tanygab (#37810) üzenetére


ESP
senior tag

Ugyan ilyenem van.

Nekem tökéletes pedig csöves analóg kábelen jön...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#37812) tanygab válasza ESP (#37811) üzenetére


tanygab
tag

DigiTV, Koax kábelen. DTV a digitális adáson, igaz én az "RTL Klub teszt"-et nézem... :)

(#37813) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

erre esetleg valakinek ötlete van?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#37814) nRu3 válasza tanygab (#37812) üzenetére


nRu3
addikt

vizezd fel az autodban a benzint és ne csodálkoz ha szarul fogg menni. :D

birom mikor megveszik ezeket a tv-ket, szar szolgáltatotol néznek szar adást és csodálkoznak ha 1-2 csati fura, majd ha HD adásnál látok ien jelenséget akkor kell agodni ;)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#37815) gorgocska


gorgocska
tag

Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni.?
UE40ES6100WXXH 162000FT
UE40EH6030 125 000 fontos lenne a TV media player része mert akkor el tudnám adni a WD Live-omat külső 2TB hdd-van.És Xbox360 is menne néha rajta.

Köszi a segítséget előre is. :R

Tcl 55c835, xbox 360,xbox SS 512gb,,Ps5

(#37816) Dictator^ válasza tanygab (#37810) üzenetére


Dictator^
veterán

Csúszik az analóghoz képest, vagy csúszik a videóanyaghoz képest?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#37817) Qadron válasza tanygab (#37812) üzenetére


Qadron
tag

dettó... Az enyémen még vízszintes csíkozás is megjelenik néhány század másodpercre... Én inkább a rendes RTL-t nézem, mert az is ugyanolyan felbontású, csak kisebb a kép (így élesebb is) és a hang is rendben van nálam.. Ez a teszt ez tényleg csak teszt még RTL és DIGI házasságnál sajna :(

(#37818) flegos


flegos
senior tag

Sziasztok!

Azt olvastam, hogy a Samsung UE-40EH6030 input lagja 70-100 ms között van így játékra alkalmatlan!
Ez csak abban az esetben igaz ha PS3, XBox vagy egyéb konzollal játszana az ember a TV-n vagy akkor is igaz ha a TV HDMI kábellal van összekötve PC vel??? :F

Ha utóbbira is vonatkozik az input lag akkor hány ms-os input lag az elfogadható amivel élvezetes a játék?

Előre is köszi a választ!!

flegos

[ Szerkesztve ]

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#37819) Qadron válasza flegos (#37818) üzenetére


Qadron
tag

Az én legjobb tudomásom szerint az input lag egy folyamatos késés az irányítás és aközt ami történik. Nekem ez nem volt észrevehető, amikor épp nem szaggatott mint a veszett...

Amikor az asztalt kezeltem nem tűnt fel egyáltalán az sem hogy az egér annyit késne.Csodálkoztam is amikor kijött ez az eredmény én a tapasztalataimból jóval kevesebbet vártam, de lehet csak azért van, mert nem próbáltam ki más TV-t... (mondjuk azt nehezen tudom elhinni, hogy a monitoromnak ilyen input laggja lenne, mert csak akkor nem lenne szembetűnő, ha évek óta mondjuk 50 ms-es input laggal bámulnám a monitoromat :) )

Ezt mástól is kérdezem, hogy ez a szaggatás nem az input lagja a tv-nek, hanem a gyenge gépem miatt van ugye?

(#37820) nightshadow válasza flegos (#37818) üzenetére


nightshadow
veterán

Ha utóbbira is vonatkozik az input lag akkor hány ms-os input lag az elfogadható amivel élvezetes a játék?

0-30ms között.

(#37821) nightshadow válasza gorgocska (#37815) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni.?
UE40ES6100WXXH 162000FT
UE40EH6030

Ha van keret, akkor az ES6100-et. Az EH6030 nem igazán alkalmas x-boxhoz a 70-100ms közötti input lag miatt. Az ES6100 az jobb a 36ms-al, de az is az ajánlott 30ms fölött van.

(#37822) Rota


Rota
tag

Sziasztok.
Adva van egy Samsung UE-40ES5500 . Az mkv. fájlokkal semmi gond nincs. A BD -bluray- formátumoknál viszont a feliratot nem tudom elő csalni...
Meg lehet ezt oldani vagy ez már túl sok neki?

(#37823) jackooh válasza adriankoooo (#1) üzenetére


jackooh
csendes tag

Sziasztok!

Vettem tegnap egy Samsung UE40EH6030 típusú tv-t. Ez elvileg 3D-s, adtak hozzá 4 szemüveget is.

Tettem pendrive-ra egy filmet (The.Amazing.Spider-Man.2012.1080p.3D.BluRay.Half-SBS.DTS.x264.HuN)

A szemcsit csatlakoztattam, elindítom a filmet, le is játssza, de a két kép egymás mellett jelenik meg, nem pedig eltolva.

Kell valamit állítani, vagy miért nem működik? (Néztem a tools-ba nem találtam semmi opciót)

Köszi!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=jackooh

(#37824) csepy1984 válasza jackooh (#37823) üzenetére


csepy1984
csendes tag

3d gomb és ott tudod kiválasztani ami neked kell.

(#37825) ESP válasza jackooh (#37823) üzenetére


ESP
senior tag

Távirányítón van egy 3D gomb nyomd már meg párszor :)

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#37826) SimonYana


SimonYana
addikt

Sziasztok!
Nekem sikerült tegnap szereznem még UE46D7000-es Tv-t.
Szerencsére nagyon jó áron , mivel 2011-es modell , de sajnos sokallottam a UE46ES7000-ért a 360'000 Ft-ot. :(((
Jövőhéten kapom meg. Remélem nem lesz sokkal gyengébb mint a 2012-es széria. :)

® SimonYana ®

(#37827) RudY válasza pure09 (#37808) üzenetére


RudY
addikt

Felhívtam a T-homosokat ha kijönnek és nem a hálózattal van baj 8000 a kiszállási díj.
Na ezt inkább csak a legvégső esetben! Nálam a második box kihozatalakor padlót fogtak, mert ez nem tv, hanem monitor és ezt nem tudják összekötni. Megnyugtattam a szakikat, hogy majd én megoldom, csak aktiválják és búcsúzzunk el gyorsan :DD

A "rázó" koax nem igazán normális, az elfogadott inkább a megfelelő szó, pedig nem kellene így lennie. Amit vettél (földhurok leválasztó), pont erre való:
Ez sokszor érezhető is, amikor például kihúzunk egy antenna dugót úgy, hogy a másik kezünkkel érintünk egy készülék fémházát - enyhe áramütést kapunk. Az ilyen csatlakozások gyakran szikráznak, nagyfrekvenciás komponenseket termelve képhibákat és hanghibákat okozhatnak.
Amennyiben boxot használsz, abba kell kötni, plusz a box és a tv közé [ferrit szűrős koax kábel].
Box nélkül is egyértelműen jobb a leválasztó előtt vagy után ennek használata.
Ami szintén lényeges, a normális túlfeszültség elleni elosztó használata. Családi, kertes házaknál a mostani viharok miatt abszolút előnyös a villámvédettségű is.

[ Szerkesztve ]

(#37828) ESP válasza RudY (#37827) üzenetére


ESP
senior tag

Rázós koax... Tegnap úgy megcsapott hogy megfejeltem a tv fali konzolját :U

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#37829) Integrator


Integrator
aktív tag

Sziasztok.

Adott egy Samsung UE-40EH6030W típusú 3D LED TV. Azt már kipróbáltam, és működik, hogy ha a pendrive-ot rákötöm, a rajta lévő tartalmakat le bírja játszani. Kérdésem azt, hogy ugye akkor annak semmi akadálya, ha veszek egy 2TB-os külső HDD-t, név szerint ezt, akkor azt is fogja tudni kezelni. Nem szeretnék potyára kidobni rá pénzt.

Köszi,

(#37830) ESP válasza Integrator (#37829) üzenetére


ESP
senior tag

Nyugodtan megveheted.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#37831) Integrator válasza ESP (#37830) üzenetére


Integrator
aktív tag

Köszönöm.

(#37832) istvanszucs


istvanszucs
tag

Sziasztok!

C650-en szeretnék netflixet nézni. Sikerült már valakinek?

Üdv:
István

(#37833) forguet


forguet
senior tag

Sziasztok!

Samsung LE46C650-en próbálnék manuálisan csatornákat keresni.
Már azt is tudom, hogy Super TV2 HD - 610 MHz és TV2 HD - 306 MHz, de nem boldogulok.
Tudna valaki segíteni?

köszi

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#37834) istvanszucs válasza forguet (#37833) üzenetére


istvanszucs
tag

Mi a gond?

(#37835) gamer187


gamer187
tag

Véleményt szeretnék kérni hozzáértőktől erről a tv-ről (samsung ue32eh5000) xbox 360 játékra, kábel tv-re, tv usb-ről mkv filmezésre használnám.

[ Szerkesztve ]

(#37836) pure09 válasza RudY (#37827) üzenetére


pure09
csendes tag

Szia!

Köszi az eddigi infókat is!

Az a helyzet hogy csak akkor van kép a Tv-n ha scartal kötöm össze a Boxal(Ezen a csatlakoztatáson sípol). Ha koax kábellel van összekötve(nem sípol) akkor felismeri az adókat kiírja RTL,TV2, Comedy +kiírja hogy sztereó meg talán hang is van de ennyi kiírja hogy KÓDOLT JEL. Ugyanez ha box nélkül csatlakoztatom közvetlen a koaxot. Most ez normális? és csak ezzel a kártyás megoldással tudok Tvzni box nélkül? Ha csak sima szoba antennát csatlakoztatok akkor se lesz képem vagy hogy működik ez?
Ezt csak azért kérdezem(mondom) mert amit javasolsz ferrit szűrős kábelt ugye a TV- Box közé kellene kötni de nincs képem azon csatlakoztatási módon.
A Crt-men van kép minden esetben most én vagyok ennyire fejletlen hogy nem vagyok ezzel tisztában hogy ezeket a TV-ket már nem csak "bedugom azt működik" elven működnek vagy valami gubanc van a dologban.

[ Szerkesztve ]

(#37837) stafff71


stafff71
tag

Sziasztok!
Samsung C650 LCD TV-m van, véletlen frissítve lett a T-VALDEUC_3015.0 frameware-vel, a hotel módot be tudom kapcsolni, és a Clone TV to USB -t is, de a PVR funkciót nem találom.
Ha van valakinek ötlete mit tehetnék hogy a PVR-t be tudjam kapcsolni, kérem segítsen.
Előre is köszi.

(#37838) istvanszucs válasza stafff71 (#37837) üzenetére


istvanszucs
tag

Működött korábban a PVR? Mert tudomásom szerint a firmware upgrade nem szünteti meg a PVR műödését, ha az már korábban működött, de az új firmware-rel már nem fogod tudni (legalábbis a régi módon) a PVR-t beállítani.
Ha vissza akarsz állni régi firmware-re, leírás itt. http://wiki.samygo.tv/index.php5/How_to_downgrade_T-VALDEUC_firmware

Üdv:
István

[ Szerkesztve ]

(#37839) stafff71 válasza istvanszucs (#37838) üzenetére


stafff71
tag

Nem volt még aktiválva, vártam amíg lejár a garancia.

(#37840) istvanszucs válasza stafff71 (#37839) üzenetére


istvanszucs
tag

Akkor vissza kell léptetned a firmwaret a belinkelt cikk szerint, és olyan verziót feltenni amellyel kompatibilis.
Nekem egy 2010/11/24_003005 verzió van fent.

(#37841) bobek72 válasza pure09 (#37836) üzenetére


bobek72
tag

Hali.
Ha a koax kábelt dugod a tv-be akkor azért nincs kép mert valaminek át kellene alakitani a digitális kodolt jelet, erre a box vagy a tv-be kártya alkalmas.
Mondjuk analog jelen látnod kellene a csatornákat, csinálj egy csatornakeresést.

[ Szerkesztve ]

(#37842) gyugyo79 válasza istvanszucs (#37832) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem néztem utána, hogy lehet e már de én amikor még néztem akkor Magyarországról egyáltalán nem volt elérhető a szolgáltatás és nem csak ez hanem semmi hasonló. Értsd ezalatt a magyar IP -t. Tehát a megoldás ennél is mint a többinél ha VPN -> USA ip átvered a tartalom szolgáltatót.Csakhogy ugye itt folyamatos streamről beszélünk amihez azért kell sávszélesség rendesen ami az ingyenes vpn szervereknél vagy megvan vagy nincs + itt mivel a TV nem tud vpn -be lépni kell elé egy eszköz is szóval rengeteg macera és hiba lehetőség.

(#37843) RudY válasza pure09 (#37836) üzenetére


RudY
addikt

Na igen, ezért szenvedtek volna a T-home szakik is, ez a sima scart-os box abszolút nem kedvező a modern készülékekhez. Több lehetőség is van, vagy kérsz a T-home-tól egy HDMI csatlakozós boxot, ami - tudomásom szerint - még mindig a HD csomag előfizetéséhez kötött (8 HD csatorna), vagy Conax modul és a jelenlegi box mehet a szekrénybe. Természetesen, ha kérsz HD csomagot és kapsz hozzá új boxot, a Conax-os megoldás akkor is érvényes.
A box nélkül érthető, hogy csak néhány (szerintem analóg) adót láthatsz, a boxnak és a kártyának pont az a lényege, hogy feloldja azoknak a csatornák a kódolását, amiért fizetsz.
A box koax bemenetébe dugod a leválasztót, és ennek az aljzatába a falból vagy az elosztóból érkező koax kábelt. A boxon lévő koax kimenetbe (ami megy a tv-be) ajánlott egy ferrit szűrős koax kábel a sima helyett. Ez még egyáltalán nem biztos, hogy megszünteti a sípolást, arra inkább a boxváltás vagy a Conax a megoldás.
Ahogy visszafogja az ember az interferenciát és egyéb zavarkeltő dolgokat (földhurok leválasztó, ferrit szűrős koax stb.), szemmel látható a kép- és hangminőség javulása, pontosabban tisztasága.

[ Szerkesztve ]

(#37844) stafff71 válasza istvanszucs (#37840) üzenetére


stafff71
tag

Már töltöm lefelé, csak betyár lassan jön. Van egy régi 3003 verzióm azt próbálom majd feltenni.
Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#37845) forguet válasza forguet (#37833) üzenetére


forguet
senior tag

Erre vki esetleg tudna válaszolni?

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#37846) stafff71 válasza istvanszucs (#37838) üzenetére


stafff71
tag

Sajnos nem sikerült, mert letöltöttem a T-VALDEUC_0000-t, ki is tömörítettem a frissen formázott pendrive-ra, de amikor elkezdene frissíteni, kiírja hogy nincs frissíthető file. Nem tudom van-e valami más lehetőség.

(#37847) forguet válasza forguet (#37845) üzenetére


forguet
senior tag

NVM sikerült

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#37848) Olyasmi


Olyasmi
aktív tag

Sziasztok! Vásároltam egy [link] ilyen tv-t,és amióta használjuk állandóan eltűnnek csatornák,szerintetek a DIGI hibája vagy a tv bohóckodik? Előtte szintén Samsung tv-vel használtuk és az átkerült a másik szobába,de ott nem tapasztalunk ilyet. Automata hangolásra van beállítva,digitális és analóg keresés,és kábelen keresztül.Így vannak beállítva a csatornák,és persze azután meg sorba rakjuk.De van olyan hogy nincs hang,csak kép az analóg csatornákon!Szerintetek?

(#37849) sandró60 válasza Olyasmi (#37848) üzenetére


sandró60
addikt

A másik fórumban is feltetted a kédésed csak ide nem sikerűlt beszúrni a linket ami ha jól értelmezem EH6030-készűlék lenne.A csatorna programozásnál válaszd a "hálózat" kersést.vagy a Digi-oldalán megnézed,hogy a csatornák milyen frekvencián vannak.[link] és manuálisan beirod a megfelelőt

[ Szerkesztve ]

(#37850) Olyasmi válasza sandró60 (#37849) üzenetére


Olyasmi
aktív tag

http://www.arukereso.hu/crt-lcd-plazma-tv-c3164/samsung/ue40eh6030-p97438133/termek-leiras.html#properties

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.