Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25951) krealon válasza BlackSoft (#25943) üzenetére


krealon
veterán

"Neken belső hálózatba kellene több gigabit, ez meg elvileg csak optikával lehetséges mar"

NETGEAR XS708E 8 port 10 Gbit-Ethernet

DELL PCI-e Vezetékes hálózati Adapter Broadcom 57810 DP 10Gb DA/SFP+ Converged Network Adapter, Low Profile (G027361)

Szerk: A szukseges kabel: Cat6 vagy jobb, legfeljebb 55m (180 feet) hosszban.

[ Szerkesztve ]

(#25952) BlackSoft válasza krealon (#25951) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ez saccperkb 300e huf... Optika is ilyen áron van (vagy akár kedvezőbben is), és nekem azt ajánlották, hogy sokkal jobb technológia.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#25953) mezis válasza BlackSoft (#25952) üzenetére


mezis
nagyúr

Az optikai kábel is kényes a görbületi sugárra, de sokkal megbízhatóbbnak tartom a drótosnál. A sebességhez meg úgy gondolom, hogy a fény hullámhosszán nem kell annyit trükközni a fotonokkal, mint a lassan vánszorgó elektronokkal.

(Aztán semmi kukkolás az optikai szállal, mert a látóidegekre káros teljesítmény is lehet ! Erre figyelmeztető jelzést kell elhelyezni !)

mezis

(#25954) leximester


leximester
tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Adott egy Linksys e2500-s router, és egy Digi előfizetés.Majd emelve lesznek a sebességek. Jelenleg 100/25. Elvileg lesz 500, 1000 Mbps sebesség is, sajnos a routerem nem tudja a gigabitet. És ez lenne a kérdésem, hogy legolcsóbban milyen eszközzel tudnám megoldani azt hogy egy gépen legyen legalább meg a gigabites sebesség, de közbe a router is maradjon? Előre is köszi.

(#25955) mezis válasza leximester (#25954) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! Megveszed a legolcsóbb gigabites routert.

mezis

(#25956) Claude Leon válasza leximester (#25954) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Akkor keress utána, melyik gigabites natol át eleget.
Vannak erre tapasztalatok pl tp-link, itt pedig átfogóbban

Persze tp-linkek egyelőre szigorúan gyári gyári firmwarrel tudnak ennyit, megfelelő csomagméret esetén, a többiekről kevesebbet tudni ilyen vonatkozásban.

[ Szerkesztve ]

(#25957) leximester


leximester
tag

Rendben. Köszönöm az infókat, lehet jobban járok, ha az e2500-t cserélem ki.

(#25958) dzsambo válasza BlackSoft (#25945) üzenetére


dzsambo
tag

Biztos akarsz te ilyet, mert ez otthonra horror összeg lenne. Ezekből az SFP moulokból is van 1-2-4Gbit-es példány is, illetve a végpontoknak is támogatniuk kell az adott fajta SFP modult. Szerintem felejtsd el, nem akarsz te annyi pénzt elkölteni ilyesmire :), új eszközökből közelebb leszel az 1 000 000-hoz mit a 100 000-hez.
Ha belső hálózaton akarsz nagy sebességet akkor inkább tegyél a gépedbe/gépekbe több hálókártyát és fog össze őket ethernet chanelbe. Ha jól tudom akkor a routernek vagy a switchnek is tudnia kell ezt a funkciót és ott is be kell állítani.

(#25959) doky67


doky67
csendes tag

Kedves Szakértő Hölgyek és Urak! :)

A következő a problémám.

Adott egy Tp Link MR3020 router amiben van egy mobilnet stick. Laptopon használom és mivel a wifi-n elég jól veszik a sebesség, ezért UTP kábelen csatlakozok. De sajnos kb 60 percenként elszáll a net. De a modem/router-en nem, (wifi van pl,. mobiltelefonon). Aztán van amikor elég az UTP kábelt kihúzni és visszadugni, de van amikor csak a gép újraindítása után lesz internet újra a laptopon.

Kérlek benneteket segítsetek!

Köszönöm!

(#25960) gboszi válasza gboszi (#25936) üzenetére


gboszi
senior tag

mivel nem kaptam még választ, így én kérdezek akkor.

A Linksys WAG320N mennyire ajánlott?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#25961) dzsambo válasza doky67 (#25959) üzenetére


dzsambo
tag

Szia

Egy prancssori ipconfig /all kimenetet be tudnál másolni ide?

(#25962) guftabi96


guftabi96
addikt

Nem a legmegfelelőbb topik, de talán ide illik legjobban.
Invitel netünk van, eddig nagyobb gondunk sosem volt vele, a mai nap viszont valami nagyon nincs rendben.
Már reggel, amikor leültem a gép elé, észrevettem, hogy rettenetesen lassú, és sokszor ahelyett, hogy betöltene egy adott oldalt, ezt kapom:

Először vírusra gyanakodtam, de kipróbáltam linuxon is, és ott is előfordult, és öcsém is jelezte, hogy nála is ez a helyzet (egy routerről megy a két gép).
Szóval ezek után nem hiszem, hogy vírus. Több vírusirtó vizsgálatot is lefuttattam, és nem is találtak semmit.
Mi lehet a probléma? Hálózatokhoz teljesen hülye vagyok szóval ha esetleg tudtuk segítséget nyújtani, akkor úgy magyarázzátok, mintha olyannak mondanátok, aki most ül először számítógép előtt. :B
Az amit még tudok, hogy a google dns-e (vagy mi a fene :DDD ) van beállítva.
Válaszokat előre is köszi.

#KeepFightingMichael

(#25963) doky67 válasza dzsambo (#25961) üzenetére


doky67
csendes tag

Hello! Írtam privit...

(#25964) Gubek-Einste válasza gboszi (#25960) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánljuk a modem-router egybe eszközöket a fórumon több okból sem, jobb a különálló modem + wifi router használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25965) krealon válasza gboszi (#25960) üzenetére


krealon
veterán

"A Linksys WAG320N mennyire ajánlott?"

Ha ingyen van es nincs mas eszkoz, akkor hasznald, de penzt semmikep se adj erte.
Ha hasznalnod kell, akkor mindenkepp fuggolegesen szereld fel (falra), hogy ne forrosodjon.

(#25966) guftabi96 válasza guftabi96 (#25962) üzenetére


guftabi96
addikt

Ha valaki tud ezzel kapcsolatban segíteni, légyszíves ne tartsa magában, mert most már szálanként tépem ki a hajam... :W :W :W Tegnap óta csinálja. Telefonon is előjön, linuxon is előjön, ma összeraktam egy teljesen új gépet, azzal is ez a helyzet, szóval a vírus szerintem ki van zárva.
A net is lassú (invitel), lassan tölt stb.
Eddig semmi probléma nem volt, próbáltam másik dns-t is, de semmi. Kezdek megőrülni, hogy nem tudok semmivel haladni, mert a fenti hozzászólásban jelzett hibát kapom.
Egyáltalán mi ez?

#KeepFightingMichael

(#25967) gboszi válasza Gubek-Einste (#25964) üzenetére


gboszi
senior tag

Mi az a több ok? akkor egy sima adsl modem es egy jobb router sz sjánlott?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#25968) Citroware


Citroware
addikt

Megérkezett a fekete 360R T1E, vadiúj.
Ilyenkor mi a teendő, hogy üzembe helyezzem? Csak bedugdosom és már működik is, vagy kell állítgatni valamit?

(#25969) krealon válasza Citroware (#25968) üzenetére


krealon
veterán

Ha a szolgaltato adta, akkor csak be kell kotni a kabeleket es kesz.

(#25970) Gubek-Einste válasza gboszi (#25967) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Okok:
Nincs vagy nagyon korlátozott custom firmware támogatás
Használathoz szükséges beállításokat a szolgáltatók nem adják ki
Ha később más technikájú neted lesz nem vagy csak korlátozottan használható
Tönkre menetel esetén két eszköz esik ki a használatból
Nehézkes hiba kezelés, szolgáltató nem foglalkozik vele

Igen a sima modem + egy akár milyen wifi router az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25971) Citroware válasza krealon (#25969) üzenetére


Citroware
addikt

Nem a szolgáltató, vaterán vettem. (de az, akitől vettem, annak lehet, hogy a szolgáltató adta :DDD )

(#25972) lancy


lancy
tag

Sziasztok!

Segitseget kernek a kov. problemam megoldasahoz:
Adott egy t-home kabeltves internet cicso epc3925 modemmel es egy halozati hdd radugva.
Sajnos az ip-m nem fix (bar jo ideje nem valtozott).
Kivulrol el szeretnem erni a hdd tartalmat.
Meg tudom oldani router nelkul vagy mindenkeppen kell hozza?
Le tudja irni valaki, h mit kell tennem v eseleg egy linket at tud dobni?

Nagyon Koszonom!

(#25973) mobilizmo válasza lancy (#25972) üzenetére


mobilizmo
addikt

Szia!

Az EPC3925 router is, viszont sajnos csak a DynDNS ismeri, aminél már csak fizetős változat létezik. Így két választási lehetőséged van:
1) előfizetsz a DynDNS-nél egy remote access szolgáltatásra 25 $/év
2) rengeteg szolgáltató van aki ezt ingyenesen biztosítja, olyan routert kell venned ahol ezek közül lehet beállítani, akár többet is. Nekem Asus RT-N16-om van és no-ip és miniDNS van rajta beállítva.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25974) krealon válasza Citroware (#25971) üzenetére


krealon
veterán

Ha ugyanaz volt a szolgaltatasi terulet (t-offline) , akkor elvileg plug-and-play.

(#25975) Citroware válasza krealon (#25974) üzenetére


Citroware
addikt

Köszi. És tényleg megy. :)
Már csak azt kell letesztelnem, hogy vele is szakadozik-e az internetem, ha sokáig max közeli sebességgel töltök le.

Egyelőre semmi gond, Úgy látszik, a szürke-kék volt a ludas. Eléggé megnehezítette a dolgaim...1 éven keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#25976) AlapVaj


AlapVaj
csendes tag

Nem igazán találtam a kérdésemnek helyet:

Lesz e életképes használható internet Európában, ha mondjuk az USA-ban megszűnik minden internetes szolgáltatás, pl: védelmi, stratégiai okok miatt? Arra lennék kíváncsi, hogy ettől még megy e itt tovább az élet vagy elkezdődnek fennakadások? Ugye google és tulajdonában lévő címek, a szerverparkok finanszírozási alapjai, elosztó telepek, IP feloldás stb.?
Van erre valami válság terve Magyarországnak?

(#25977) pcsabat


pcsabat
őstag

Sziasztok! Nem tudom mennyire off topic a kérdés, de ezt a témát találtam a kérdésemhez legközelebbinek, de azért OFF-ba teszem és elnézést ha nem ide való lenne:

Távoli asztal kapcsolatot szeretnék beállítani, úgy hogy több gépet (két szerverként üzemelő asztali gépet) el lehessen érni. Az egyik működik. A másik ugyanazokkal a beállításokkal nem, a beállítások a következőek:

Ami működik és elérhető, az 3389-es porton van, port forwarding beállítva routeren, minden megy, minden OKÉ.

Amelyik nem működik: 3390-es port beállítva, port forwarding szintén (régebbi TP-Link router, eddig nem volt vele gondom - TL-WR340G/TL-WR340GD -), tűzfalon engedélyezve a port, registry-ben a távoli asztalra vonatkozó beállításnál a port számhoz 3390 decimálisan beállítva, fix IP cím beállítva, internet és LAN-on való elérés természetesen megy. Távoli asztal kapcsolatnál viszont megadva a külső ip címet és a portot a gép nem elérhető.

Mi lehet a probléma? Mit hagyhattam ki?

Segítséget előre is köszönöm!

(#25978) artiny


artiny
őstag

Van egy wifis routerem (dlink 524), lehetne arra hasznalni hogy elhelyezem egy masik szobaban ahol gyenge a wifi jel már es igy felerostisem vagy tovabb kuldjem onnand ahol meg eros a jel?

belehetne valahogy állítani,valami trukk amivel ez lehetséges

[ Szerkesztve ]

(#25979) Gubek-Einste válasza artiny (#25978) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel nincsen rá custom firmware így csak úgy oldható meg ha vezetékkel kötöd a másik eszközhöz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25980) Claude Leon válasza artiny (#25978) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Persze a dolog nem ennyire egyszerű, mivel eleve kétirányú a kapcsolat.
Így a kliensnek is ugyanannyi erősítéstöbblet kellene, mint a routerednek, természetesen erősebb antennával lehetséges kitüntetett irányokba fokuszálni a jeleket a többi irány rovására, mert ez oda-vissza működik.
De fennálló akadályok esetén a kerülő célravezetőbb, mint a nyer erő.

(#25981) Bálint85


Bálint85
senior tag

Hali!

Van egy Tp-link 4300 routerem és a te openwr van rajta.

havernak van egy TL-WR740N routerje és a net csak 24mb jön neki,mert UPC 120/10 netje van.

aztán elvittem hozzá az enyémet hogy lássuk, hogy egy ilyen jó lenne e neki, mert ő wifin keresztül használná, eddig is úgy használta a régit is. laptop és 2db teló megy,menne róla wifin keresztül.

de sztem egy ilyet fogok majd neki rendelni:
TP-LINK TL-WR1043ND V2.1 mégis jobb a wifije, erősebb.

de nem tudtam üzembe helyezni nála az enyémet.

UPC -nél mást kell beállítani a PPPoE helyett? :F

ilyen modemjük van hozzá: Cisco EPC3212

köszi :R

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#25982) dzsambo válasza Bálint85 (#25981) üzenetére


dzsambo
tag

Szia!

Azért nem sikerült, mert UPC-ék csak dhcp-vel osztanak címeket, nem kell betárcsázni náluk.
Állítsd át dinamikus ip-re és utána jó lesz, esetleg még klónozni kell az ő routerének a mac címét.
Nem tudom, most hogy van de mac alapján osztottak címeket.

(#25983) DJGABI


DJGABI
addikt

Üdv!

Nem tudom jó helyre írok-e. Eddig volt a hálózat: modem, router, az én gépemnél pedig wifi stick. Na most így hol jó volt, hol nem. De inkább nem. Az oldalak nagy részét betöltötte, de online játékokkal játszani kb lehetetlen volt. Most húztam egy utp kábel, gondoltam hátha megoldódnak a problémák (a 1043 amúgy is foscsi volt, de reméltem azért valamivel jobb lesz), és nem. Oldalak 90%ban bejönnek (néha azért chrome kiírja a szokásos, nem sikerült csatlakozni szöveget), letöltésre tökéletes, megvan a sávszél. Ellenben ping az valami szörnyű. Megnéztem a modemnél lévő másik gépnél, direktbe. Kábelen ilyet csinált elsőre: [link], [másodjára] [3]. A-s osztályzatot egy ideje nem is láttam, pingelés ilyen: [link] minden 4-5ik csomagnak szörnyű a válaszideje. Még az eredeti router van, valami 5+ éves. Kérjek újat szolgáltatótól, vagy hol lehet a hiba?

szerk: amúgy most valamit kavartak is, tulajdonos csere volt náluk vagy mi, előtte wifin ha jó napja volt tudtam még játszogatni is, most kábelen épp csak mozdulni nem bírok, 100+os pingem van, kb bármelyik szerverre megyek...

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#25984) Bálint85 válasza dzsambo (#25982) üzenetére


Bálint85
senior tag

klónozni, de azt hogyan? :F valami linket tudsz - tok adni?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#25985) dzsambo válasza Bálint85 (#25984) üzenetére


dzsambo
tag

Nem használom én is csak gogglin kerestem. Itt egy link, 3. bekezdése pont ezt írtja le.

(#25986) woodworm válasza dzsambo (#25985) üzenetére


woodworm
veterán

Azért a kezelőfelületen egyszerűbb:
Hálózat >> Interfészek >> Wan >> MAC cím felülbírálása : (ide kell beírni az új címet) >> Mentés és Alkalmazás

Egyébként nem feltétlenül van rá szükség.

[ Szerkesztve ]

(#25987) Bálint85 válasza woodworm (#25986) üzenetére


Bálint85
senior tag

és ilyet csak a LAN menüpontban találtam. :F

Hálózat >> Interfészek >> Lan >> Általános beállítások >> Haladó beállítások >> MAC cím felülbírálása / és ezt honnét tudom, hogy ide mit kell írni? /

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#25988) woodworm válasza Bálint85 (#25987) üzenetére


woodworm
veterán

Ott van az mindkét fül alatt.
A mac-cím a router alján megtalálható. Ha már a másik is klónozva van, egyszerűbb egyszer meglépni a frissítést, mint cipelni a ki tudja mikori készülék címét.

A mac-cím a belépés után látható státuszlapon is látható.

[ Szerkesztve ]

(#25989) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Erre tud valakiadni valami tanácsot?

Előre is köszi! :R

www.adatfalodesign.hu

(#25990) Gubek-Einste válasza adatfalo (#25989) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a router-ed egy régi G-s így ha még egy repeater is beteszel a rendszerbe akkor elég kevés hasznos sebesség marad meg a végére. Jobb lenne ha vennél egy új N-es típusú router-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25991) lancy


lancy
tag

Kicsit elakadtam kellene egy kis segitseg.
Adott egy cisco epc3925 amit kivulrol elerek ipcim:8080 admin menut (belulrol 192.168.0.1) erre van egy dlink router dugva 192.168.1.1 erre pedig egy halozati drive 192.168.1.103.
- kivulrol el szeretnem erni a halozati meghajtot, de nem tudok beljebb jutni a modem admin menujetol. (probaltam proxynak beallitani de nem megy valsz bena vagyok)
- a routernel pedig a felajanlott dlinkdns.com csak egy csomo ajanlatot dob fel es nem tudom beallitani a ddns-t mivel tuti valtozni fog idovel az ipm.

koszi a segitseget!

(#25992) krealon válasza lancy (#25991) üzenetére


krealon
veterán

Jelenleg dupla NAT-olast vegzel. Egy skicc a logikai felepitesrol:

Ebben az esetben a belso (router2) mogotti eszkozhoz 2 db forward segitsegevel tudsz eljutni, a 2 routeren keresztul az internet felol.

Sokkal egyszerubbe valna az eleted, ha AP / switch modban hasznalnad a masodik router-t.

(#25993) adatfalo


adatfalo
senior tag

Felvetődött bennem, hogy nem cserélném le a jelenlegi wifimet(akkor se ha nem hozza a maximális sebességet), hanem vennék egy pár powerline adaptert. Ez így működhet?-->

Trendnet TPL-305E-re rádugom közvetlenül az upc modemet, és mellé bedugum a wifit(a wifi lassabb mint a powerline adapter elvisebessége) ezért villamosvezetéken keresztül szeretném kihasználni a csúcssebességet a többi asztali gépen, míg mobilon-laptopon(wifiről) a házban meg elég a wifi adta ~40-50Mbps. Ez szerintetek lehetséges és működne? Mert a gyártó oldalán lévő rajzokon a wifi-ről dugják rá a netet az adapterre.

www.adatfalodesign.hu

(#25994) Gubek-Einste válasza adatfalo (#25993) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha sima modemed van vagy a HGW-t bridged módba használod akkor a router-re kell kötni, ha a HGW-t router módba használod akkor mindegy.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25995) adatfalo válasza Gubek-Einste (#25994) üzenetére


adatfalo
senior tag

Az upc-s modem Motorola SBV6120E SURFboard míg a wifis router Linksys WRT54GL, nem tudom, hogy a modem HGW eszköznek számít-e.

www.adatfalodesign.hu

(#25996) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Üdv!

Egy asztali és egy lapos között van otthoni hálózatom. (win7, közös workgroup)
Filmeket néznénk TV - n a laposról HDMI kábellel, de a megosztott mappába később bekerülő filmek nem jelennek meg... Vagyis a film mappája igen, de a tartalma nem.

Van erre megoldás?

(#25997) Gubek-Einste válasza adatfalo (#25995) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem, ez sima modem így mindenképpen a router után kell kötni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25998) Vhaerun


Vhaerun
tag

Sziasztok Szakértők,
Otthoni routerem mellé (TP-LINK TL-WR1043ND v1.11) kellene nekem a nappaliba egy wireless repeater/bridge/access point, nem tudom melyik, amivel a wifi jelet ismételni tudom. A nappaliba el van vezetve cat6 kábel, tehát azon kapná a hálózatot, és még kellene legyen rajta 4db gigás kábeles port.
Valaki tud tanácsot adni,hogy mi lenne a legjobb vétel?
Előre is köszi...

(#25999) krealon válasza Vhaerun (#25998) üzenetére


krealon
veterán

Ha van UTP kabel ott, ahova a WiFi eszkozt tenned, hogy noveld a hatotavot, akkor neked egy AP / switch modba kapcsolt WiFi router az optimalis megoldas.

(#26000) Vhaerun válasza krealon (#25999) üzenetére


Vhaerun
tag

Köszi. És milyen router képes erre alapból? Javaslat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.