Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25101) Intruder2k5 válasza zole72 (#25100) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Aham! És a POE kábel hova megy? Lehet, hogy ez valami mikrós net?

[ Szerkesztve ]

(#25102) zole72 válasza Intruder2k5 (#25101) üzenetére


zole72
tag

Ez mikrós net igen.

(#25103) Intruder2k5 válasza zole72 (#25102) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor elsőként célszerű lenne hívni a szolgáltatót, és bejelenteni, hogy nem működik!

(#25104) zole72 válasza Intruder2k5 (#25103) üzenetére


zole72
tag

Ma ezt tanácsoltam én is nekik holnap hívják is.

(#25105) mobilizmo válasza mate0117 (#25093) üzenetére


mobilizmo
addikt

Cisco-ból kijövő utp megy TP-Link WAN portjába.
A Cisco ip címe 192.168.0.1 (azt hiszem alapból ez), a DMZ-be (Application & Gaming\DMZ) 192.168.0.11 van beállítva, ez lesz a TP-Link címe a Cisco felől. TP-Linket pedig a WAN/Internet-nél Static-ra állítod és megadod a 192.168.0.11 ip címet, a Gateway pedig a 192.168.0.1 (Cisco címe).
Persze nem kell feltétlenül ezeket a címeket adnod, csak figyelj, hogy mindkét helyen cseréld.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25106) Zsohi válasza zole72 (#25104) üzenetére


Zsohi
őstag

Ilyen típusú internetelérésem volt még elsőként és ahhoz még meg kellett adni egy felhasználónevet és jelszót, amit a szerződésben lehetett fellelni.

[ Szerkesztve ]

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#25107) WD40


WD40
aktív tag

Sziasztok!

Van egy idegesítő problémám. Adott 2 gép, mindkettőn Win7 64, mindkettő wifin csatlakozik a routerhez, amely egy TPLink WR741ND legfissebb firmware-rel. Namost, az egyik gépen rendszeresen elmegy a net, de csak akkor, ha valamilyen netes játék (pl. Wow, Minecraft, TF2...vagy akár netes flash játék) megy.
- Random indőközönként disconnect, hirtelen nincs térerő, utána reconnect windowsban, és újra jó.
- Ha nem megy játék, csak net, akkor tökéletes.
- Ahogy indul a játék, a taskbaron található windows-os wifi ikonnál minimumra csökken a térerő, álltalában 1-2 perc mulva le is kapcsolódik.
- Ha nincs játék csak net, illetve "nyugalmi állapot", akkor a térerő tökéletes.
- Másik gépen nem csinált még ilyet (illetve egyszer, de akkor FW frissítés a routeren megoldotta).
- Telefon is kapcsolódik a routerhez, ott sincs probléma.

Na most ez PCIe wifi kártya, router, vagy szoftveres gond lehet?

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#25108) WD40 válasza WD40 (#25107) üzenetére


WD40
aktív tag

Bocs, kimaradt, amiket eddig próbáltam:

-hálókártya driver frissítés, nok
-régebbi driver, nok
-antenna pozíció állítás, hátha, de nok
-csak a problémás gép maradt fent a hálózaton, a másik és a telefon kikapcsolva, de nok
(Router felületén megnéztem, mi történik, egyszer csak nem megy több csomag a gép felé, majd az le is kapcsolódik)

Jah és a gép-router közti távolság kb 4m.

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#25109) Gubek-Einste válasza WD40 (#25108) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

inSSIDer-ben mi látszik?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25110) zole72 válasza Zsohi (#25106) üzenetére


zole72
tag

Rendben,köszi.

Akkor nem Mac cím alapján azonosít elvileg.

(#25111) mezis válasza WD40 (#25108) üzenetére


mezis
nagyúr

A két laposat próbáltad felcserélni ? :F

mezis

(#25112) mate0117 válasza mobilizmo (#25105) üzenetére


mate0117
csendes tag

szia

háttő lehet h én vagyok a béna de nekem nem jött össze... lehet h félreérthetően fogalmaztam...

KÉP

tehát így szeretném valahogy... az lenne a lényeg hogy a NAS-nak is a TP-link adjon IP-t...(nekem dmz-ben a cisco adott ip-t, nem annyira meglepő hiszen ahhoz kapcsolódik...)
na szóval ezt meg lehet valahogy csinálni?

(#25113) Intruder2k5 válasza mate0117 (#25112) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen meg lehet, de ehhez a TP-LINK WAN portját el kell felejteni! Vagy csak a LAN portjait kötöd be, és úgy használod switchként, vagy pedig OpenWrt-vel a WAN portot is át lehet csatolni a LAN-hoz, így kapsz egy 5 portos switch-et! A DHCP szerver futhat ezen, viszont átjárónak a CISCO IP címét kell hirdetnie!

(#25114) mate0117 válasza Intruder2k5 (#25113) üzenetére


mate0117
csendes tag

ki tudod ezt fejteni nekem egy kicsit lécci :$

ha a cisco IP-je 192.168.0.1, akkor a tp-link-nek mi legyen az IP-je?
és a tp-linken mit kell még beállítani?
cisco-n kell/nem kell DHCP ?
köszönöm!

(#25115) Intruder2k5 válasza mate0117 (#25114) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A TP-LINK-en OpenWrt van?

(#25116) mate0117 válasza Intruder2k5 (#25115) üzenetére


mate0117
csendes tag

nem, nekem nem akart azzal úgy működni ahogy kéne.....
sima gyári

(#25117) Intruder2k5 válasza mate0117 (#25116) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gyárival szerintem nem tudsz olyan DHCP beállításokat adni, hogy másik IP-t hirdessen átjárónak!

(#25118) mate0117 válasza Intruder2k5 (#25117) üzenetére


mate0117
csendes tag

oké akkor ha szépen megkérlek leírod úgy mint egy hülyének h openwrt-nél mit kell csinálni rajta?
van rajta LUCI -is....
köszi :D

(#25119) Intruder2k5 válasza mate0117 (#25118) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát én tuti nem tudom neked leírni lépésről lépésre, mivel nem használok OpenWrt-t, de van OpenWrt topik, illetőleg van a routerednek is saját topikja, mindkettőben van sok OpenWrt fan, akik biztosan tudnak részletesen segíteni! Tomato-ban tudnák segíteni, de OpenWrt-ben nem!

[ Szerkesztve ]

(#25120) melan


melan
senior tag

Sziasztok!
Szenvedek a távoli eléréssel, fogalmam sincs, mi lehet a gebasz. pls help! A NAS-omat szeretném elérni más gépról/telóról.
Beregisztráltam a no-ip-re. user.no-ip.biz a host. Megadtam a routerben a DNS-nél, kód meg ami kell, fel is csatlakozott.
Csináltam port forwardot (TP-link 9041nd) azon belül virtual server, ott megadtam a NAS belső ip címét (ami fix), a portnál pedig csináltam 80-asra, 21-re meg 9-re a WOL miatt.
Ha a gépemen beírom a böngészőben a címsorba a host név és utána :80, akkor csatlakozik. Ugyanez telóról 3G-n már nem megy. Se ESFileexplorerrer az ftp kapcsolódás.
Mi lehet a gond?

(#25121) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Sziasztok!

Bekötötték sikeresen a T-s netemet, minden szuperül működik, gyors mint atom. Egyetlen kis gondom, hogy valszeg mikor már nem észlel forgalmat gép kikapcs után, éjjel frissít 1-et a modem. Nah ezzel az a baj, csak hogy reggel ha bekapcsolom a gépet nincs net. Kikapcs modem, visszakapcs és okés minden.
Valszeg lehet valahol a modem beállításában egy auto reconnect opció amit sajnos nem találok meg.

Akinek T-s nete van vagy ismeri ezt a típusú router-modem eszközt ( Huawei HG8245) kisegítene, hogy mit kéne bekapcsolnom-állítanom, hogy ne kelljen minden reggel ezt eljátszanom? Köszi

Intruder: Köszönöm a korábbi helpet, müxik a router-router ( csak swicthként ) dolog!. Összedugtam és ment, csak annyi a gondom, most, hogy az elvben 150-es routeremen nem megy a net 120-at csak 100-at. Alapból meg megy...szóval kell vennem majd erősebbet, mert ez a 150 ha jól sejtem akkor benéztem most és csak wireless-re vonatkozik. De szép dolog, hogy wifin tudna 150-et kábelen meg behal 100 felett :)

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#25122) Intruder2k5 válasza Brian_GT (#25121) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért az WiFi-n sem úgy van, mert a 150-es eszköz jellemzően 50-60Mbps-re képes, mint ahogy a 300-as is kifullad 80-120 közt, és ez nem volt másképp régebben az 54-esnél sem, aminek valahol 22-24 közt volt a vége! A mértékegység Mbps mindenhol!

[ Szerkesztve ]

(#25123) Brian_GT válasza Intruder2k5 (#25122) üzenetére


Brian_GT
őstag

értelek...persze hát mondom nagyon szeretem ezt a kis TP-Linket, csak reméltem a 120-at kifutja... jó lett volna, mert tényleg ahogy beszéltük és segítettél pikk-pakk látta...rádugtam külön dhcp ki... visszadugtam rá a netet és ment mint a szél...és lehet hülyeséget írok de a sima oldalbetöltés tán még gyorsabbnak is tünt...de ez lehet pillanatnyi dolog volt... mert így is atom gyors...
nah mindegy majd későbbre lesek vmi 300as routert akkor... az remélem 120-ig el-el lötyög :) nem akarok 30.000es routert azért ahol gondolom már alap amit írnak tudja is...de nekem nem kell ennyire komoly cucc majd...addig meg adja a T-s a wifit akkor...egy 2 szobás kecóban csak nem fullad ki a jel :)

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#25124) margithid


margithid
veterán

Na van egy kis gondom a dlink hálózati kártyámmal.
Bekötötték a második adsl netet és csaltakozn iszerettem volna a nethez, de a dlink hálózati kártyát nem észlei se a főrendszer, se a virtualbox. Pedig mikor telepítettem jó volt, be is van rendesen rakva a helyére a gépházban.
Valami ötlet?

(#25125) Intruder2k5 válasza Brian_GT (#25123) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"nem akarok 30.000es routert azért ahol gondolom már alap amit írnak tudja is"

Félreértettük egymást! Ez is tudja ami rá van írva, de a WiFi nem kábel, itt egy csomó olyan adat megy át a két eszköz között, ami a felhasználónak úgymond nem hasznos adat, és nem is tartozik a mérhető forgalomba! Ezek a titkosítással, hibajavítással, és egyéb a kapcsolat fenntartásával összefüggő dolgok, tehát valójában megvan a Windows által kiírt mondjuk 150Mbps linksebesség, de ez nem jelenti azt, hogy akkor a Linux ISO-t ennyivel tudod majd letölteni!

http://hu.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi#Legelterjedtebb_szabv.C3.A1nyok

Vagyis a 30000-es router sem lenne feltétlenül sokkal gyorsabb! Persze másik kérdés, hogy abban esetleg már 450Mbps WiFi van, és egy (vagy több) megfelelő klienssel, ennek megfelelően nagyobb sebességre is képes! Sőt, ha netán még Dual Band-es is, akkor a két egymástól teljesen külön rádión, több eszköz felé együttesen még nagyobb tempót tud elérni, ami együtt véve lehet akár 3-400Mbps is, de AC-n még ettől is több!

[ Szerkesztve ]

(#25126) mezis válasza margithid (#25124) üzenetére


mezis
nagyúr

Mikor telepítetted ?

Frissítsd a drivert. Ha nincs frissebb, akkor eltávolítás - újratelepítés.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#25127) mezis válasza Brian_GT (#25121) üzenetére


mezis
nagyúr

Google Huawei HG8245 manual -al talált kézikönyvet nézted ?

mezis

(#25128) PumpkinSeed válasza margithid (#25124) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

"Bekötötték a második adsl netet"

Szóval akkor most kettő van, és egy gépen akarod használni mind a kettőt?

"nem észlei se a főrendszer"

A kártya nincs letiltva? Jó a kábel? Az alaplapiba dugva észleli?

"Pedig mikor telepítettem jó volt"

Mit telepítettél, és mivel működött?

Nagyon szegényes a leírás...

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25129) margithid válasza PumpkinSeed (#25128) üzenetére


margithid
veterán

Már jó, észleli a virtualbox is és az eszközkezelő is a dlink hálókártyát, viszont nem tudok kapcsolódni, de ez már a szolgáltató hibája, mert se alaplapival, se notebookkal nem megy...

(#25130) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Van egy Tp-link WR841N(D?) routerem, kb 3 hetes. Mit kéne rajta beállítani mivel jelenleg Wifin lassabb néha mint a Régi 542es TP-linkem. Ha átrakom only N-re sokat javul de a telefonok esetében továbbra is lassú.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#25131) mezis válasza szabonagyur (#25130) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Channel ugyanaz, mint az 542-esen volt ? Nézz szét az éterben. (Pl.: InSSIDer)

A mobilok egy része nem kedveli a 12-es, 13-as csatornákat...

[ Szerkesztve ]

mezis

(#25132) szabonagyur válasza mezis (#25131) üzenetére


szabonagyur
félisten

A közelben wifi sincsen (vidék, családi ház) így ütközés nincs megnéztem. Auton fut a chanel mint a 542-n, de hiába állítom nem javul. Laptop, tablet jól megy ha csak kizárólag N-re rakom. Ha mixed akkor a tab sem szereti. Jó lenne a mixed használat mivel van egy laptop még ami only g.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#25133) joeyszeged


joeyszeged
újonc

Sziasztok!
Tudna nekem segíteni valaki? Eddig UPC-s Motorola modemem volt, egy TP-LINK N750-es routert használtam. Ezen volt a PC-m, a NAS és a nyomtató megosztva, illetve 2 notebook, + a mobileszközök az ő wifi-jét használták.
Csomagot váltottam a UPC-nél, kaptam új, wifi routeres Technicolor modemet. És a gondom:
Ha a TP-Link WAN portjára kötöm a modemet, mint régen, csak 10 Mbps sebességet kapok. Ha direktben az új modemről megy a PC-m, akkor a sebesség ok (a hálókártyám maximuma), viszont akkor a többi hálózati eszközömet nem látom, illetve nem kapnak net-et.
Na, gondolom, a szakértők egy része itt feladta, hogy aki ilyen baromságokat ír, és még ennyit sem tud, az reménytelen.
Aki még bírja idegekkel, attól kérdezném, hogy ha szeretném, ha a NAS, nyomtató, stb., wifi-kiszolgálás a régi, TP-Linkről menjen, milyen beállításokat kellene használnom ill. hogyan kábelezzem össze a két modemet?
Kérlek ne nézzetek teljesen analfabétának, de a hálózatokhoz sajnos nem igazán értek...

(#25134) mobilizmo válasza joeyszeged (#25133) üzenetére


mobilizmo
addikt

Amikor a TP-Link és a Technicolor össze van kötve, hogy vannak beállítva?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25135) joeyszeged válasza mobilizmo (#25134) üzenetére


joeyszeged
újonc

A technicolor beállításai: IP cím: 192.168.0.1, alhálózati maszk:255.255.255.0, DHCP szerver engedélyezve, Starting Local Address: 192.168.0.10, DHCP Pool Size: 245.
TP-Link: IP cím: 192.168.1.1, alhálózati maszk 255.255.255.0, WAN IP cím: 192.168.0.10 (dinamikus), alhálózati maszk: 255.255.255.0, Default Gateway: 192.168.0.1. DHCP Server: engedélyezve, Kezdő IP cím: 192.168.1.100, End IP cím: 192.168.1.199, Default Gateway: 192.168.1.1.
Kb. ennyit tudok így elsőre... Érzékelem, hogy túl sok az egyezés, de nem tudom, hogy mit és hogyan változtassak...

(#25136) Gubek-Einste válasza joeyszeged (#25133) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Állítsd a TC-t bridge módba és akkor minden ugyan úgy lesz mint volt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25137) joeyszeged válasza Gubek-Einste (#25136) üzenetére


joeyszeged
újonc

Ostoba kérdés lesz, de azt hol tudom megtenni?

(#25138) mobilizmo válasza joeyszeged (#25135) üzenetére


mobilizmo
addikt

Vagy ha nincs rajta Bridge (sajnos a T-Home-os Cisco EPC3925-n például nincs) akkor a Technicolor DMZ-jébe rakd be a TP-Link-t és szerintem a DHCP kikapcsolhatod mindkettőnél, hisz össze vannak lőve.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25140) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

sziasztok!

Valaki legyen oly kedves és segítsen nekem, mert egyszerűen nem tudom beállítani megfelelően a wifit... :W
Se az Xbox se a telefon nincs adatforgalom és folyamatosan dobálgatja el. Bosszantó!

Jelenleg itt tartok most.

üdv!

(#25141) mezis válasza Bitpalace (#25140) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Eddig minden rendben.

Szomszédokkal mi a helyzet ?

mezis

(#25142) Bitpalace válasza mezis (#25141) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Hogy értve?
Jelszóval le van védve, tehát gondolom nem tudnak csatlakozni rá...

üdv!

(#25143) mezis válasza Bitpalace (#25142) üzenetére


mezis
nagyúr

Ők milyen frekvencián (csatornán), milyen térerővel nyomulnak ? (Vagy volt frekvencia pályázat netalán tán ? :F )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#25144) Bitpalace válasza mezis (#25143) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Hogy a szomszéd milyen frekvencián és milyen csatornán küldi a jelét nekem fogalmam sincs... :F

(#25145) mezis válasza Bitpalace (#25144) üzenetére


mezis
nagyúr

Az InSSIDer a barátod.

mezis

(#25146) Bitpalace válasza mezis (#25145) üzenetére


Bitpalace
senior tag

öhm...nem igazán értem e program működését...Igazából nem is tudom működésre bírni :D

(#25147) szabonagyur válasza Bitpalace (#25146) üzenetére


szabonagyur
félisten

Letöltöd, elindítod azon a gépen amin van Wifi mivel ugyebár csak oylannal tudod megnézni a hálózatokat. Ha elindítod mutatja majd milyen hálózatok vannak és melyik hanyas számú csatornán sugároz. 1-15-ig kb. Olyanra kellene beállítanod amit lehetőleg kevesen vagy akár senki sem használ.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#25148) mezis válasza Bitpalace (#25146) üzenetére


mezis
nagyúr

WinXP vagy újabb Win ? (Utóbbi esetben klkk a NETWORK fülre felül.)

egyébként: Jobbra fent: Start, balra középen : Channel.

Egyébként a szomszédban ugyanez a téma fut. Lehet, hogy jobb lenne ott folytatni.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#25149) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

Megvan sikerült. Azt már látom ki melyik csatornát használja, de az nekem érdekes, hogy mindegyik wifi 60-80 között mozog az RSSI nekem meg még a 30-at sem éri el, csatornánál meg azt írja hogy 1+5

(#25150) mezis válasza Bitpalace (#25149) üzenetére


mezis
nagyúr

A tied -30, míg a többieké csak -60, -80. Jelerősséged rendben.

Ahogy már az előbb szabonagyur írta állíts be olyan csatornát, ahol a többiek a leg gyengébbek, vagy egyáltalán nincsenek.
Vagyis, hogy téged minél kevésbé zavarjanak.

[ Szerkesztve ]

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.